خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

دانشگاه غیرانتفاعی یکی از دانشگاه های معتبر کشور است که هر ساله به دو صورت با آزمون و بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) در مقاطع کاردانی و کارشناسی برای بیش از 85 درصد از رشته محل ها اقدام به جذب دانشجو می نماید. برخورداری از کلیه شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401، از الزامات پذیرش داوطلبان می باشد. لذا متقاضیان می توانند با مطالعه دفترچه مذکور و کسب اطلاعات کافی از زمان و نحوه ثبت نام، شهریه قابل پرداخت و… در بازه زمانی مقرر اقدام به نام نویسی نمایند.

لینک مستقیم ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر ماه 1401

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

مهلت ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی برای داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت ننموده اند تا روز یکشنبه مورخ 6 شهریور ماه تمدید شده است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی 1401

دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه غیرانتفاعی ثبت نام در رشته های بدون کنکور را در هر دو نیمسال ارائه داده اند. لذا چه کسانی که در کنکور ثبت نام کرده اند و چه افرادی که در آزمون مذکور نام نویسی نکرده اند می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 اقدام به ثبت نام در این دانشگاه نمایند.

زمان ثبت نام نیمسال اول

باتوجه به توضیحات ارائه شده، افرادی که در کنکور ثبت نام کرده اند ولی می خواهند در دانشگاه غیر انتفاعی ادامه تحصیل دهند می توانند در تاریخ 17 تا 22 مرداد ماه 1401 اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته نمایند. همچنین متقاضیانی که در کنکور سال جاری نام نویسی نکرده اند طبق علاقه مندی خود می بایست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی را در تاریخ 18 مرداد الی 23 مردادماه امسال انتخاب کنند. لازم به ذکر است ممکن است سازمان سنجش فرصتی را جهت تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی برای داوطلبانی که در کنکور شرکت نکرده اند تا روز یکشنبه مورخ 6 شهریور ماه در نظر گرفته است تا افرادی که از انجام این فرآیند جا مانده بودند، اقدامات لازم را به انجام برسانند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر ماه 1401
نیمسال ورودیتاریخ آغاز مهلت ثبت نامتاریخ اتمام مهلت ثبت نامتمدید مهلت
مهر
(کسانی که در کنکور ثبت نام کرده اند)

17 مرداد

22 مرداد24 مرداد ماه
(کسانی که در کنکور ثبت نام نکرده اند)

18 مرداد

23 مرداد6 شهریور ماه

زمان ثبت نام نیمسال دوم 

همانطور که می دانید ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1401، نیز قابل اجرا می باشد که در این صورت متقاضیان می توانند در بازه زمانی مقرری که برای ثبت نام در نظر گرفته می شود نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. با توجه به اینکه تا به الان اطلاعیه ای در این رابطه منتشر نشده است انتظار می رود که مطابق با فرآیند گذشته در بازه زمانی آذر ماه برگزار شود. داوطلبان می توانند با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی  ایران مشاوره اخبار بروز را پیگیری نمایند.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

نام نویسی و انتخاب رشته بدون کنکور مهر ماه این دانشگاه در سال جاری برای داوطلبانی که در کنکور ثبت نام کرده بودند و سایر متقاضیان در دو بازه زمانی جداگانه و با دو شیوه متفاوت انجام شد. لازم به ذکر است که راهنمای زیر برای ثبت نام در نیمسال اول جهت نام نویسی داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت نکرده اند، ارائه شده است اما این فرآیند برای بهمن ماه نیز به روش اول صورت می گیرد.

اولین مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

 

 • انتخاب لینک فعال “ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی سراسری – مهر ماه سال 1401”

دومین مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

 

 • کلیک بر روی عبارت “خرید کارت” در سمت راست

سومین مرحله ثبت نتم بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

 

 •  فعال کردن تیک تایید مطالعه شرایط و انتخاب گزینه “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • ثبت اطلاعات کارت بانکی و تایید گزینه “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • بازگشت به صفحه نخست ثبت نام و کلیک نمودن “ثبت نام جدید”

چهارمین مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

 

 • در این مرحله وارد کردن سریال ثبت نام و عبارت امنیتی و در آخر فشردن کلید تایید “

پنجمین مرحله ثبت نام بدون ککور دانشگاه غیر انتفاعی

پس از طی نمودن مراحل فوق، سامانه ثبت نام شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که به منزله تکمیل فرآیند ثبت نام می باشد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید، تهیه و نگهداری پرینت از فرم تقاضانامه ثبت نام تا پایان مراحل پذیرش در دانشگاه می باشد.

لازم به ذکر است داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند نیز می بایست در مهلت مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و با کلیک بر روی گزینه ” انتخاب رشته کنکور سراسری “ و طی کردن مراحل ذکر شده فرآیند ثبت کد رشته های خود را به انجام برسانند، با این تفاوت که دیگر نیاز به پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری نخواهند داشت.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط لازم جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی
شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مستلزم دارا بودن کلیه شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می باشد که ما در این قسمت به آن اشاره نموده ایم.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی، فراماسونری و وابستگان آن ها
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم مخالف و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام اخذ شوند.)
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 1401 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ مقرر می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 98 و قبل از آن) برای حضور در این مرحله از پذیرش، باید تا تاریخ تعیین شده نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام نمایند.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.
 • هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله (مهر ماه) می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

داوطلبانی که در کنکور ثبت نام نکرده اند، می بایست بعد از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و دریافت کد پیگیری پرداخت، نسبت به بارگذاری یک قطعه عکس 4 * 3 و تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند. این مدارک به شرح زیر می باشند.

 • اطلاعات فردی
 • اطلاعات شناسنامه ای
 • سوابق تحصیلی
 • یک قطعه عکس 3 * 4

توجه کنید که عکس پرسنلی شما می بایست دارای ویژگی های زیر باشد.

ویژگی عکس پرسنلی جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی 1401
عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری
دارای فرمت JPG
عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید
دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن
فاقد اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه
داشتن اندازه حداقل 300 * 200 پیکسل و حداکثر 400 * 300 پیکسل

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

چنانچه تمایل دارید از رشته های ارائه شده در دانشگاه های غیرانتفاعی که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی می باشد مطلع گردید، مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی کمک شایانی در این موضوع به شما خواهد کرد.

دفترچه نیمسال اول

این دفترچه مخصوص داوطلبانی است که در کنکور سراسری ثبت نام ننموده اند، لذا لازم به ذکر است که این دفترچه روز جمعه مورخ 14 مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401
نیمسال اول
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر ماه 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دفترچه نیمسال دوم

با توجه به آن که اکنون زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهرماه می باشد لذا هیچ تاریخ مشخصی برای منتشر شدن  دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1401 مشخص نیست اما برای اطلاع شما عزیزان نسبت به مطالب مندرج در دفترچه مربوطه، دفترچه سال 1401 برای شما در جدول ذیل قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401
نیمسال دوم
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1401

(به محض انتشار لینک فوق فعال می شود.)

نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 مدتی پس از انجام فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی اعلام می گردد. داوطلبانی که پذیرفته شده باشند، جهت انجام امور نام نویسی در رشته محل قبولی می بایست به درگاه الکترونیکی آن مراجعه نمایند. چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری در خصوص جزئیات ثبت نام از جمله شهریه دانشگاه غیرانتفاعی به دست آورید، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1401 چه زمانی انجام می شود؟

با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش این زمان برای افرادی که در کنکور ثبت نام کرده یا نکرده اند متفاوت می باشد که به طور کامل در مقاله ذکر شده است.

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1401 اقدام کرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود.

3- چه زمانی می توان در نام نویسی بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی برای بهمن ماه 1401 شرکت کرد؟

همانطور که گفتیم اطلاعیه ای با ابن عنوان منتشر نشده است، در صورت انتشار مطلب بروز خواهد شد، همچنین با عصویت در کانال تلگرام، می توانید اطلاعات بروز را کسب کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره