تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

امروزه بیشتر افراد تمایل دارند که فارغ از استرس و دغدغه های کنکور تحصیلات خود را در مقطع دانشگاهی آغاز نمایند. دانشگاه های غیرانتفاعی یکی از دانشگاه های معتبر کشور هستند که هر ساله به دو صورت با آزمون و بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) در مقاطع کاردانی و کارشناسی اقدام به جذب دانشجو می نمایند. برخورداری از کلیه شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، از الزامات پذیرش داوطلبان می باشد. لذا متقاضیان می توانند با مطالعه دفترچه مذکور و کسب اطلاعات کافی، اقدام به ثبت نام نمایند.

دانشگاه های غیرانتفاعی معمولا دو بار در سال و برای نیمسال های مهر ماه و بهمن ماه به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی 1400

همانطور که پیش تر هم ذکر کردیم، متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های غیرانتفاعی بر اساس سوابق تحصیلی دارند، می بایست در یکی از دو نوبت مهر یا بهمن ماه برای نام نویسی خود اقدام کنند. زمان دقیق ثبت نام برای هر دو نیمسال به شرح زیر می باشد.

زمان ثبت نام نیمسال اول

دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه غیرانتفاعی در سال جاری دو شیوه ثبت نام جهت رشته های بدون کنکور خود ارائه کردند. افرادی که در زمان مقرر نام نویسی کنکور را انجام داده و در آن حضور داشته یا غایب بوده اند، می توانستند در فاصله زمانی بین 14 الی 18 مرداد ماه ثبت نام و انتخاب رشته کنند. همچنین متقاضیانی که در فرآیند ثبت نام کنکور سراسری شرکت نکرده بودند نیز از روز 14 الی 20 مرداد ماه فرصت داشتند نسبت به تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی اعلام علاقه مندی نمایند.

سازمان سنجش با تمدید مهلت های مذکور یک بار تا 5 شهریور و در نوبتی دیگر تا 15 شهریور ماه امکانی ایجاد کرد تا داوطلبانی که از انجام این فرآیند جا مانده بودند، اقدامات لازم را به انجام برسانند و در صورت نیاز به ویرایش فرم انتخاب رشته خود بپردازند.

زمان ثبت نام نیمسال دوم

بر اساس اطلاعیه منتشر شده پیرامون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400، متقاضیان از روز یکشنبه 14 تا روز شنبه 20 آذر فرصت دارند برای ثبت نام در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسری (معدل کتبی دیپلم) بهمن ماه اقدام نمایند. لازم به ذکر است سازمان سنجش آموزش کشور فرصت ثبت نام را برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به انجام این فرآیند نشده بودند، تا روز چهارشنبه 24 آذر تمدید کرد. همچنین به علت انتشار اصلاحیه دفترچه مربوطه، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و نیز کد رشته های انتخابی را برای متقاضیان فراهم نمود.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

نام نویسی و انتخاب رشته بدون کنکور مهر ماه این دانشگاه در سال جاری برای داوطلبانی که در کنکور ثبت نام کرده بودند و سایر متقاضیان در دو بازه زمانی جداگانه و با دو شیوه متفاوت انجام شد. لازم به ذکر است که راهنمای زیر برای ثبت نام در نیمسال اول ارائه شده است اما این فرآیند برای بهمن ماه نیز به روش اول صورت می گیرد.

ثبت نام بدون کنکور

مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org  و انتخاب “سراسری” را از منوی سمت راست

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • انتخاب لینک فعال “ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1400”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • کلیک بر روی عبارت “خرید کارت” در سمت راست

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 •  فعال کردن تیک تایید مطالعه شرایط و انتخاب گزینه “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • ثبت اطلاعات کارت بانکی و تایید گزینه “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • بازگشت به صفحه نخست ثبت نام و کلیک نمودن “تایید و ادامه – گام بعدی”

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • در این مرحله وارد کردن سریال ثبت نام و عبارت امنیتی و در آخر فشردن کلید تایید

ثبت نام مرحله نهم بدون کنکور دانشگاه سراسریپس از طی نمودن مراحل فوق، سامانه ثبت نام شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که به منزله تکمیل فرآیند ثبت نام می باشد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید، تهیه و نگهداری پرینت از فرم تقاضانامه ثبت نام تا پایان مراحل پذیرش در دانشگاه می باشد.

شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400
شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مستلزم دارا بودن کلیه شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می باشد که ما در این قسمت به آن اشاره نموده ایم. لازم به ذکر است که تاریخ های مندرج در شرایط مذکور، برای ورودی مهر ماه است و در صورت انتشار دفترچه مربوطه برای نیمسال بهمن ماه، تاریخ های نام برده به روز رسانی خواهند شد.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی، فراماسونری و وابستگان آن ها
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم مخالف و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام یعنی 31 شهریور ماه سال 1400 اخذ شوند.)
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 99 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 1400 می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 98 و قبل از آن) برای حضور در این مرحله از پذیرش، باید تا تاریخ 31 مرداد ماه 1400 نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام نمایند.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.
 • هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله (مهر ماه) می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

داوطلبانی که در کنکور ثبت نام نکرده اند، می بایست بعد از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و دریافت کد پیگیری پرداخت، نسبت به بارگذاری یک قطعه عکس 4 * 3 و تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

توجه کنید که عکس پرسنلی شما می بایست دارای ویژگی های زیر باشد.

 • عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری
 • دارای فرمت JPG
 • عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید
 • دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
 • نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن
 • فاقد اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه
 • داشتن اندازه حداقل 300 * 200 پیکسل و حداکثر 400 * 300 پیکسل

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

چنانچه تمایل دارید از رشته های ارائه شده در دانشگاه های غیرانتفاعی که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی می باشد مطلع گردید، مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کمکی شایانی در این موضوع به شما خواهد کرد. این دفترچه توسط سازمان سنجش منتشر می شود، ما برای سهولت دسترسی به این دفترچه لینک دانلود فایل pdf آن را در جدول زیر قرار داده ایم که با مراجعه به آن می توانید دفترچه مربوطه را دریافت نمایید.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 مدتی پس از انجام فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی اعلام می گردد. داوطلبانی که پذیرفته شده باشند، جهت انجام امور نام نویسی در رشته محل قبولی می بایست به درگاه الکترونیکی آن مراجعه نمایند. چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری در خصوص جزئیات ثبت نام از جمله شهریه دانشگاه غیرانتفاعی به دست آورید، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1400 چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی این دانشگاه در نیمسال اول از روز 14 الی 20 مرداد ماه انجام شد و همچنین مهلت مذکور تا روز 5 شهریور و مجددا تا روز 15 شهریور ماه مورد تمدید قرار گرفت..

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1400 اقدام کرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود.

3- چه زمانی می توان در نام نویسی بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی برای بهمن ماه 1400 شرکت کرد؟

زمان ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه این دانشگاه از 14 الی 20 آذر ماه تعیین شده است. همچنین مهلت اولیه ثبت نام در این پذیرش تا روز 24 آذر برای متقاضیان تمدید شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره