تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

امروزه بیشتر افراد تمایل دارند که فارغ از استرس و دغدغه های کنکور تحصیلات خود را در مقطع دانشگاهی آغاز نمایند. دانشگاه غیرانتفاعی یکی از دانشگاه های معتبر کشور است که هر ساله به دو صورت با آزمون و بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) در مقاطع کاردانی و کارشناسی برای بیش از 85 درصد از رشته محل ها اقدام به جذب دانشجو می نماید. برخورداری از کلیه شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401، از الزامات پذیرش داوطلبان می باشد. لذا متقاضیان می توانند با مطالعه دفترچه مذکور و کسب اطلاعات کافی از زمان و نحوه ثبت نام، شهریه قابل پرداخت و… در بازه زمانی مقرر اقدام به نام نویسی نمایند.

دانشگاه های غیرانتفاعی معمولا دو بار در سال و برای نیمسال های مهر ماه و بهمن ماه به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی 1401

همانطور که ذکر کردیم، متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های غیرانتفاعی بر اساس سوابق تحصیلی دارند، می بایست در یکی از دو نوبت مهرماه یا بهمن ماه برای نام نویسی خود اقدام کنند. زمان دقیق ثبت نام برای هر دو نیمسال به شرح زیر می باشد.

زمان ثبت نام نیمسال اول

دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه غیرانتفاعی ثبت نام در رشته های بدون کنکور را در هر دو نیمسال ارائه داده اند. متقاضیانی که قصد ثبت نام در نیمسال اول (مهر ماه) را دارند، می توانند در زمان مقرری که جهت ثبت نام اعلام می شود، اقدام کنند. با توجه به آخرین اطلاعیه ها، زمان حدودی ثبت نام این فرآیند در نیمه اول مرداد ماه آغاز خواهد شد. و داوطلبان می توانند طبق علاقه مندی خود رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی را انتخاب نمایند.

همچنین پیش بینی می شود سازمان سنجش فرصتی را جهت تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی برای داوطلبان در نظر بگیرد تا افرادی که از انجام این فرآیند جا مانده بودند، اقدامات لازم را به انجام برسانند و در صورت نیاز به ویرایش فرم انتخاب رشته خود بپردازند.

همچنین داوطلبان می توانند با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی  ایران مشاوره اخبار بروز را پیگیری نمایند.

زمان ثبت نام نیمسال دوم 

همانطور که می دانید ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1401، نیز قابل اجرا می باشد، متقاضیان می توانند با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه، در بازه زمانی مقرری که برای ثبت نام در نظر گرفته خواهد شد نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. با توجه به اینکه تا به الان اطلاعیه ای در این رابطه منتشر نشده است انتظار می رود که مطابق با فرآیند گذشته در بازه زمانی آذر ماه برگزار شود. لازم به ذکر است که با توجه به روند دوره های گذشته سازمان سنجش آموزش کشور فرصتی را برای ثبت نام در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسری (معدل کتبی دیپلم) بهمن ماه برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به انجام این فرآیند نشده بودند، در نظر خواهد گرفت.

در صورت انتشار اطلاعیه های مربوطه به منظور تاریخ دقیق ثبت نام بدون کنکور، این مطلب بروز رسانی خواهد شد.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

نام نویسی و انتخاب رشته بدون کنکور مهر ماه این دانشگاه در سال جاری برای داوطلبانی که در کنکور ثبت نام کرده بودند و سایر متقاضیان در دو بازه زمانی جداگانه و با دو شیوه متفاوت انجام شد. لازم به ذکر است که راهنمای زیر برای ثبت نام در نیمسال اول ارائه شده است اما این فرآیند برای بهمن ماه نیز به روش اول صورت می گیرد.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • انتخاب لینک فعال “ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1401”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • کلیک بر روی عبارت “خرید کارت” در سمت راست

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 •  فعال کردن تیک تایید مطالعه شرایط و انتخاب گزینه “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • ثبت اطلاعات کارت بانکی و تایید گزینه “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • بازگشت به صفحه نخست ثبت نام و کلیک نمودن “تایید و ادامه – گام بعدی”

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • در این مرحله وارد کردن سریال ثبت نام و عبارت امنیتی و در آخر فشردن کلید تایید

ثبت نام مرحله نهم بدون کنکور دانشگاه سراسریپس از طی نمودن مراحل فوق، سامانه ثبت نام شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که به منزله تکمیل فرآیند ثبت نام می باشد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید، تهیه و نگهداری پرینت از فرم تقاضانامه ثبت نام تا پایان مراحل پذیرش در دانشگاه می باشد.

شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی
شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مستلزم دارا بودن کلیه شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می باشد که ما در این قسمت به آن اشاره نموده ایم.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی، فراماسونری و وابستگان آن ها
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم مخالف و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام اخذ شوند.)
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 1401 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ مقرر می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 98 و قبل از آن) برای حضور در این مرحله از پذیرش، باید تا تاریخ تعیین شده نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام نمایند.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.
 • هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله (مهر ماه) می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

داوطلبانی که در کنکور ثبت نام نکرده اند، می بایست بعد از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و دریافت کد پیگیری پرداخت، نسبت به بارگذاری یک قطعه عکس 4 * 3 و تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند. این مدارک به شرح زیر می باشند.

 • اطلاعات فردی
 • اطلاعات شناسنامه ای
 • سوابق تحصیلی
 • یک قطعه عکس 3 * 4

توجه کنید که عکس پرسنلی شما می بایست دارای ویژگی های زیر باشد.

 • عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری
 • دارای فرمت JPG
 • عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید
 • دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
 • نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن
 • فاقد اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه
 • داشتن اندازه حداقل 300 * 200 پیکسل و حداکثر 400 * 300 پیکسل

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

چنانچه تمایل دارید از رشته های ارائه شده در دانشگاه های غیرانتفاعی که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی می باشد مطلع گردید، مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کمک شایانی در این موضوع به شما خواهد کرد. این دفترچه در زمان مقرر توسط سازمان سنجش منتشر می شود، تا کنون دفترچه نام نویسی بدون کنکور غیر انتفاعی 1401 منتشر نشده اما برای اطلاع از محتویات آن، لینک دانلود راهنمای 1400 را در جدول زیر قرار داده ایم. در صورت انتشار دفترچه مذکور، لینک آن نیز فعال می گردد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 
نیمسال اول
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

نیمسال دوم
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 مدتی پس از انجام فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی اعلام می گردد. داوطلبانی که پذیرفته شده باشند، جهت انجام امور نام نویسی در رشته محل قبولی می بایست به درگاه الکترونیکی آن مراجعه نمایند. چنانچه قصد دارید اطلاعات بیشتری در خصوص جزئیات ثبت نام از جمله شهریه دانشگاه غیرانتفاعی به دست آورید، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1401 چه زمانی انجام می شود؟

با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش، زمان حدودی جهت انجام این فرآیند در نیمه اول مرداد ماه اعلام شده است.

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1401 اقدام کرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود.

3- چه زمانی می توان در نام نویسی بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی برای بهمن ماه 1401 شرکت کرد؟

همانطور که گفتیم اطلاعیه ای با ابن عنوان منتشر نشده است، در صورت انتشار مطلب بروز خواهد شد، همچنین با عصویت در کانال تلگرام، می توانید اطلاعات بروز را کسب کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره