خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری 1401

دانشگاه پیام نور از گسترده ترین و محبوب ترین دانشگاه های کشور ایران محسوب شده و سالیانه در دو مرحله اقدام به جذب دانشجو از رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان می نماید. پذیرش بر اساس داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی موجب شده است تا این دانشگاه در میان دانشجویانی که به هر دلیلی در کنکور شرکت نکرده اند، پر طرفدار بوده باشد؛ بنابراین علاقه مندان می توانند پس از مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و کسب اطلاع در خصوص رشته های ارائه شده نسبت به نام نویسی اقدامات لازم را انجام دهند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری، فقط در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شوند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری 1401

ثبت نام در دانشگاه پیام نور در دو نوبت نیمسال اول (مهر ماه) و نیمسال دوم (بهمن ماه)، انجام می پذیرد و متقاضیان بایستی در بازه زمانی مشخص و به صورت اینترنتی نسبت به نام نویسی اقدام کنند. بنابراین پس از اعلام این بازه زمانی توسط سازمان سنجش، داوطلبان با مطالعه و بررسی دقیق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و انتخاب حداکثر 100 رشته مرتبط با رشته گروه آزمایشی خود می توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند.

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

نکته ای که در خصوص ثبت نام نیمسال اول وجود دارد این است که بازه زمانی نام نویسی برای داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده اند و متقاضیانی که شرکت ننموده اند، متفاوت است و این زمان در ادامه مطلب شرح داده شده است. فقط بایستی توجه داشت که در صورت شرکت در هر دو حالت ثبت نام، سوابق تحصیلی فرد در نظر گرفته نخواهد شد و همچنین مبلغ پرداخت شده نیز قابل استرداد نخواهد بود.

 • داوطلبانی که در کنکور سراسری 1401 شرکت کرده اند در بازه زمانی 17 تا 22 مرداد ماه می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org نام نویسی خود را ثبت کنند، همچنین این زمان تا 24 مرداد ماه تمدید خواهد شد.
 • متقاضیان ثبت نام در دانشگاه پیام نور که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند از 18 تا 23 مرداد ماه بایستی نسبت به ثبت نام و انتخاب کد رشته های محل اقدام نمایند. همچنین بر اساس اطلاعیه های منتشر شده توسط سازمان سنجش این مهلت مجددا برای بازه زمانی 24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه تمدید خواهد شد.

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

آن دسته از متقاضیان رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور که موفق به ثبت نام در مهرماه نشده اند می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 که طبق اطلاعیه های سازمان سنجش از از 30 آذر تا 10 دی ماه 1401 می باشد، برای نیمسال دوم 1401 نام نویسی نمایند. این امر از طریق سایت sanjesh.org و قسمت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه انجام می گیرد. همچنین توصیه می شود برای آگاهی از رشته ها، واحدهای دانشگاهی و یا مهلت مجدد ثبت نام بهمن ماه  کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره  را دنبال نموده و اخبار بدون کنکور پیام نور را پیگیری فرمایید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری 1401

علاقه مندان جهت ثبت نام در این دانشگاه پس از مراجعه به سامانه اطلاع رسانی سنجش به نشانی الکترونیکی sanjesh.org و پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401، بایستی مشخصات فردی خود را درج کرده و انتخاب رشته نمایند. همچنین داوطلبانی که در کنکور سراسری 1401 شرکت نموده اند بدون پرداخت مبلغ ذکر شده می توانند انتخاب رشته خود را در واحد دانشگاهی مورد نظر انجام دهند. راهنمای تصویری زیر به طور کامل مراحل ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور را شرح داده است.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • از قسمت راست صفحه گزینه “خرید کارت اعتباری” را برگزینید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • دکمه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” را بفشارید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • اکنون اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مشخص شده در صفحه پیش رو درج کرده و بعد از انتخاب درگاه پرداخت مورد نظر، بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • کد پیگیری پرداختی که سایت صادر نموده را یادداشت کرده و بعد از مطالعه قوانین و فعال کردن تیک مربوطه، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 •  اطلاعات کارت بانکی خود را در کادر های مربوطه درج کنید و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • سپس به صفحه سوم ثبت نام بازگردید و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • در این مرحله سریال ثبت نام خریداری شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کنید و پس از فعال نمودن عبارت موجود، در آخر کلید تایید را بفشارید.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

پس از طی مراحل فوق به صفحه کاربری منتقل شده و یک فرم را مشاهده خواهید کرد. در این فرم باید اطلاعات و کد رشته محل های انتخابی خود را درج کنید. نهایتا یک پرینت از کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی خود تهیه کرده و آن را تا پایان مراحل پذیرش نگه دارید.

همچنین لازم به ذکر است کسانی که در کنکور ثبت نام نموده و می خواهند در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند می بایست وارد لینک انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 شده و بدون پرداخت هزینه به انتخاب رشته بپردازند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری 1401

اگر چه تحصیل در دانشگاه پیام نور در بیشتر رشته های تحصیلی بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری انجام می گیرد اما داوطلبان می بایست به هنگام ثبت نام دارای شرایط لازم برای ورود به این دانشگاه باشند. از مهم ترین شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور که به دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شود و در دفترچه قید شده اند، عبارت اند از:

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی
 • نداشتن سابقه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم داشتن فساد اخلاقی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن یکی از مدارک دیپلم نظام آموزشی جدید، کاردانی، دیپلم نظام قدیم، پیش دانشگاهی
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم می باشند، در صورتی که دارای مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی باشند می توانند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را انجام دهند.
 • داوطلبان نباید دانشجوی دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باشند.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه (در صورت عدم وجود مشکل نظام وظیفه برای داوطلبان آقا) مجاز به ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 1401 بدون انصراف از تحصیل می باشند. (این دسته از شرکت کنندگان می بایست در صورت قبولی در آزمون، از رشته محل قبلی خود انصراف قطعی دهند و گواهی آن را به واحد دانشگاهی جدید ارائه نمایند.
 • داوطلبانی که در مقطع کاردانی در حال تحصیل می باشند، جهت ثبت نام در آمون، نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
 • شرکت کنندگان نباید تعهد به خدمت به هیچ یک از ارگان ها یا دستگاه هایی اجرایی، تعهدات سهمیه بومی یا سهمیه مناطق محروم داشته باشند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در نوبت مهر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد که علاقه مندان می بایست با تکمیل فرم تقاضانامه و وارد نمودن اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای خود نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، اقدام نمایند.

به منظور تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و درج کدرشته هایی که از دفترچه راهنمای مربوطه استخراج کرده اید، لازم است پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و دریافت کد پیگیری پرداخت، فایل اسکن شده عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصات زیر در سامانه بارگذاری نمایید.

ویژگی های عکس مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری دارای فرمت JPG
عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن فاقد اثر مهر ، منگنه و یا هر گونه لکه
داشتن اندازه حقل 300*200 پیکسل و حداکثدار 400*300 پیکسل —-

توجه داشته باشید که تهیه اسکن از روی کارت های شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه و… قابل قبول نمی باشد و متقاضیان بایستی از اصل عکس خود اسکن تهیه نموده و فایل آن را در سامانه ارسال کنند. عکس خواهران نیز می بایست با حجاب کامل بوده و صورت آن ها مشخص باشد. شایان ذکر است در صورت ارسال عکس اشتباه، ثبت نام و انتخاب رشته داوطلب باطل خواهد شد، بنابراین هنگام ارسال مدارک (به ویژه اگر ثبت نام شما در کافی نت انجام می شود) نهایت دقت را به کار ببرید.

دقت کنید که به هنگام ثبت نام اینترنتی لازم است مدارکی همچون اطلاعات تحصیلی شامل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (برای داوطلبان نطام قدیم) محل و زمان فارغ التحصیلی و…، اطلاعات فردی مثل شماره ملی، آدرس و شماره تلفن محل زندگی و… را برای تکمیل فرم های اینترنتی موجود همراه داشته باشید.

درضمن چنانچه برای ترم بهمن ماه، نام نویسی به صورت حضوری انجام گیرد و همچنین برای مرحله مراجعه حضوری ثبت نام مهر ماه همراه داشتن مدارک زیر ضروری می باشد.

مدارک ثبت نام حضوری بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
دیپلم نظام جدید یا اصل و کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (دیپلم، پیش دانشگاهی، کاردانی)
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آقایان را با توجه به قوانین و مقررات مربوطه مشخص نماید.)
6 قطعه عکس 4×3

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری 1401

با توجه به این که دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های شهریه پرداز می باشد هر ساله نرخ معینی به میزان 10 الی 15 درصد به میزان آن افزوده شده و دانجویان جهت تحصیل ملزم به پرداخت آن می باشند.

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می نمایند، در مقطع کارشناسی پذیرفته می شوند و تعداد 8 نیمسال تحصیلی می بایست نسبت به پرداخت شهریه اقدام کنند.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 1401
رشته های علوم انسانی رشته های فنی مهندسی رشته های علوم پایه رشته های هنر
حدود 2/000/000 الی 2/500/000 تومان حدود 2/500/000 الی 3/000/000 تومان حدود 2/100/000 الی 3/200/000 تومان حدود 2/100/000 الی 2/450/000 تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری 1401

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری از جمله دانشگاه پیام نور از طریق دفترچه راهنمای آن به اطلاع علاقه مندان می رسد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org این دفترچه را دانلود کنند. لیست رشته های ارائه شده در نیمسال تحصیلی مهر ماه دانشگاه پیام نور تمامی واحد های چهارمحال و بختیاری به شرح زیر می باشد.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور مرکز بروجن 1401
مهندسی صنایع مهندسی علوم دامی روانشناسی مدیریت صنعتی
مهندسی کامپیوتر برنامه ریزی اجتماعی و تعاون زبان و ادبیات فارسی مدیریت کسب و کار
زمین شناسی جامعه شناسی علوم ورزشی مدیریت مالی
شیمی کاربردی حسابداری مدیریت بازرگانی مترجمی زبان انگلیسی
علوم و مهندسی شیلات حقوق مدیریت دولتی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور مرکز شهرکرد 1401
ریاضیات و کاربردها زمین شناسی جغرافیا فقه و مبانی حقوق اسلامی
علوم کامپیوتر زیست شناسی سلولی و مولکولی حسابداری گردشگری
علوم و مهندسی آب علوم و مهندسی صنایع غذایی حقوق مدیریت امور گمرکی
مهندسی شهرسازی علوم و مهندسی محیط زیست روانشناسی مدیریت بازرگانی
مهندسی صنایع مهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار زبان و ادبیات فارسی مدیریت دولتی
مهندسی عمران اقتصاد علوم تربیتی مدیریت کسب و کار
مهندسی کامپیوتر برنامه ریزی اجتماعی و تعاون علوم سیاسی مشاوره
مهندسی معماری تاریخ علوم قرآن و حدیث هتلداری
مهندسی مکانیک جامعه شناسی علوم ورزشی نقاشی
زبان و ادبیات انگلیسی مترجمی زبان انگلیسی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور مرکز فارسان 1401
مهندسی علوم دامی زبان و ادبیات فارسی مدیریت بازرگانی روانشناسی
حسابداری علوم تربیتی مددکاری اجتماعی مشاوره
حقوق فقه و مبانی حقوق اسلامی مدیریت کسب و کار

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور مرکز فارسان (محل تحصیل بابا حیدر) 1401
حقوق مدیریت دولتی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اردل 1401
حسابداری روابط عمومی علوم تربیتی
حقوق روانشناسی مشاوره

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فرخ شهر 1401
زیست شناسی سلولی و مولکولی روانشناسی علوم تربیتی
حسابداری مشاوره

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد گندمان 1401
مهندسی کامپیوتر حقوق مدیریت بازرگانی
حسابداری علوم ورزشی مدیریت صنعتی
مترجمی زبان انگلیسی

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد لردگان 1401
ریاضیات و کاربردها حقوق فقه و مبانی حقوق اسلامی مدیریت دولتی
علوم و مهندسی آب روانشناسی گردشگری مدیریت صنعتی
علوم و مهندسی محیط زیست علوم تربیتی مدیریت بازرگانی مشاوره
حسابداری علوم ورزشی مترجمی زبان انگلیسی

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحدچهارمحال و بختیاری 1401

همانطور که می دانید برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور ضروری است درباره ظرفیت رشته ها، واحدهای ارائه دهنده و شرایط آن ها که در دفترچه ثبت نام بیان شده، اطلاع داشته باشید و با آگاهی کامل اقدام نمایید. این دفترچه در سایت سازمان سنجش قابل مشاهده و دانلود می باشد اما برای دسترسی آسان تر متقاضیان لینک آن را به تفکیک مهر و بهمن در جدول زیر قرار داده ایم:

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری 1401
مهرماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه علوم تجربی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه ریاضی و فنی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه علوم انسانی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه هنر و زبان های خارجی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
بهمن ماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری برای نیمسال دوم (بهمن ماه) ۱۴۰۱ در چه زمانی انجام می پذیرد؟

ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه برای ترم بهمن در بازه زمانی 30آذر تا 10 دی ماه انجام می شود.

2- نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری ۱۴۰۱ به چه صورت است؟

جهت ثبت نام در این دانشگاه، پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت هزینه نام نویسی می توان از طریق مراحل ذکر شده در این مقاله اقدام نمود.

3- شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد چهارمحال و بختیاری ۱۴۰۱ شامل چه مواردی است؟

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور تحت عنوان دو قسمت شرایط عمومی و اختصاصی در دفترچه ثبت نام قید شده اند که در این مقاله به طور کامل عنوان شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره