پنجشنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم 1400 – 1401

ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم 1400 – 1401

ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان پایه هشتم 1400 - 1401
ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم 1400 – 1401

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم 1400 – 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همان طور که مستحضر هستید ، به طور کلی ثبت نام تیزهوشان 99 – 1400 برای پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم ، برگزار می شود اما در سال 98 امکانی فراهم شد تا داوطلبانی که پایه هفتم خود را به اتمام رسانده اند ، در آزمونی که با عنوان “تکمیل ظرفیت تیزهوشان پایه هشتم” برگزار می شود ، شرکت به عمل آورند. این آزمون ، همان طور که از نامش پیداست ، به منظور پر کردن ظرفیت خالی پایه تحصیلی هشتم برگزار شده و مسئولین آن از میان داوطلبین واجد شرایط ، تعدادی را برمی گزینند.

ثبت نام این گروه از متقاضیان به صورت اینترنتی و از طریق “سامانه سنجش و پذیرش تکمیل ظرفیت پایه هشتم” انجام می گیرد. داوطلبان می بایست در اواسط مرداد ماه نسبت به این فرآیند اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان پایه هشتم ، به صورت اینترنتی و از سایت hoosh8.medu.ir امکان پذیر است.

زمان ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هشتم 99 – 1400

ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان پایه هشتم جدا از ثبت نام تیزهوشان ششم و نهم می باشد. از همین رو ، در زمانی مجزا ، از سایت مربوط به خود انجام می شود. به منظور برگزاری آخرین دوره آزمون تکمیل ظرفیت ، ثبت نام آن در اواسط مرداد ماه صورت گرفت. به طور دقیق تر بخواهیم بگوییم زمان ثبت نام این آزمون ، از روز 14 مرداد ماه 98 آغاز و تا روز 19 مرداد ماه 98 ادامه داشت. البته این بازه زمانی با تمدید مهلت ثبت نام ، 6 روز به طول انجامید و در واقع مهلت ثبت نام ابتدایی آن تا روز 17 مرداد ماه بود.

داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان را دارند ، باید در زمان مقرر به سامانه مربوطه مراجعه نمایند. در غیر این صورت از شرکت در آزمون محروم خواهند شد. زمان دقیق ثبت نام و برگزاری این آزمون در سال تحصیلی 99 – 1400 ، به طور کامل و در اسرع وقت از کانال تلگرام تیزهوشان اطلاع رسانی می گردد.

راهنمای ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان پایه هشتم

اشاره کردیم که ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود. سایت ثبت نام آزمون پایه هشتم نیز با سایت ثبت نام تیرهوشان 99 – 1400 پایه های ششم و نهم متفاوت است. سامانه ای که به این منظور در نظر گرفته شده است ، “سامانه سنجش و پذیرش تکمیل ظرفیت پایه هشتم” به نشانی hoosh8.medu.ir می باشد.

مراحل ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت هشتم

داوطلبی که قصد ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت هشتم را دارند ، می توانند به صورت گام به گام مطابق زیر پیش روند.

 • ابتدا وارد سایت مربوطه به نشانی hoosh8.medu.ir شوید.
 • در کادر سمت راست ، کد ملی و رمز ورود همگام خود را وارد نمایید.
 • پس از ورود به سامانه ، می بایست تقاضانامه اینترنتی ثبت نام در آزمون را تکمیل کنید.
 • در این مرحله باید فایل عکس خود را بارگذاری کنید. این عکس باید دارای ابعاد 200×300 یا 300×400 پیکسل ، فرمت JPG و زمینه سفید بوده و مربوط به سال جاری داوطلب باشد.
 • مبلغی به عنوان وجه ثبت نام در نظر گرفته می شود که در آخرین دوره این آزمون ، معادل 28 هزار تومان بود. پرداخت وجه ثبت نام ، صرفا از طریق درگاه اینترنتی سامانه امکان پذیر است و هر گونه مراجعه به بانک و پرداخت حضوری علاوه بر این که مورد قبول نمی باشد ، عدم استرداد مبلغ پرداختی را به دنبال دارد.
 • مرحله آخر ، دریافت کد پیگیری است. در صورتی که فرآیند ثبت نام با موفقیت و به درستی انجام شده باشد ، در نهایت یک کد پیگیری برای داوطلب صادر می شود که در مراحل بعدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از همین رو تمامی داوطلبان باید این کد را تا پایان تمام مراحل آزمون ، نزد خود حفظ نمایند.

لازم به ذکر است ، در صورتی که عکس بارگذاری شده داوطلب قدیمی بوده و یا متعلق به شخص دیگری باشد امکان شرکت در آزمون از او سلب شده و ثبت نامش هم باطل خواهد شد.

شرایط ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم 99 – 1400

به طور کلی ثبت نام در آزمون پایه هشتم ، به منظور تکمیل ظرفیت ، شامل شرایط خاصی نیست اما باز هم عده ای هستند که مجاز به ثبت نام در آزمون نمی باشند. این شرایط به شرح زیر هستند.

 • تابعیت ایرانی داشتن داوطلب
 • معدل کل سالانه پایه هفتم داوطلب در سال تحصیلی 98 – 99 ، حداقل 19 باشد.

می بینید که چه ضوابط محدودی در نظر گرفته شده و به ظاهر ساده است اما همین شرط معدل کافیست تا برخی را از این فرصت طلایی محروم سازد. بنابراین اگر هدفی جهت تحصیل در این مدارس داشته یا دارید ، از هیچ تلاشی فروگذار ننمایید.

شرایط پذیرش دانش آموزان در پایه هشتم مدارس تیزهوشان 99 – 1400

 • تکمیل ظرفیتی که برای پایه هشتم در نظر گرفته می شود با توجه به مناطق تحت پوشش ، بر حسب نظر اداره کل آموزش و پرورش و تایید نمودن مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان است و به هنگام ثبت نام اینترنتی ، از طریق سامانه ثبت نام به داوطلبان اطلاع رسانی می گردد.
 • پذیرش دانش آموزانی که در آزمون تکمیل ظرفیت ، شرکت می نمایند تنها بر اساس نمره کلی است که از آزمون ورودی کسب خواهند کرد.
 • توصیه می شود داوطلبان ، دبیرستان استعداد درخشان مورد نظر خود را در حوالی محل سکونت خود انتخاب کنند تا در آینده به فرآیند نقل و انتقالات و مشکلات احتمالی آن نیاز نباشد.
 • حوزه امتحانی داوطلب ، با توجه به منطقه آموزشی محل تحصیل وی در آخرین سال تحصیلی اش ، تعیین می شود.
 • هر داوطلب می تواند به هنگام تکمیل فرم تقاضانامه خود ، حداکثر سه دبیرستان موجود در سطح شهرستان را به ترتیب اولویت ، انتخاب کند.
 • اگر شهری دارای چند ناحیه یا منطقه باشد ، داوطلب باید دبیرستان ها را در نواحی و مناطق مجاور ، انتخاب کند.
 • انتقالی داوطلبان ، پس از قبولی در آزمون ، ممنوع خواهد بود.

با توجه به تمام مطالب گفته شده ، داوطلبانی که پس از اعلام نتایج تیزهوشان ششم ، مورد قبول واقع نشده اند ، ممکن است شرایطی برایشان فراهم شود تا در سال تحصیلی بعد ، بتوانند در پایه هشتم ، به تحصیل بپردازند. از طرفی ممکن است این طرح ، هر سال پابرجا نبوده و بسته به تصمیم اداره کل آموزش و پرورش دچار تغییراتی شود. اما باز هم به شما توصیه می کنیم دست از تلاش نکشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مدارس تیزهوشان ، می توانید از لینک های موجود در مطلب استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت تیزهوشان هفتم به هشتم 1400 – 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. Avatar

  چقدر احتمال داره آزمون برگزار بشه از کلمات زیر کدوم
  خیلی خیلی، خیلی، متوسط، کم، خیلی کم و خیلی خیلی کم
  لطفا پاسخ بدید

 2. Avatar

  سلام امسال ازمون تکمیل ظرفیت هست

دریافت مشاوره