تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان چهارمحال و بختیاری 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان چهارمحال و بختیاری 1400 – 1401

ثبت نام آزمون تیزهوشان استان چهارمحال و بختیاری 1400 - 1401
ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان چهارمحال و بختیاری 1400 – 1401

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که وظیفه نظارت بر فعالیت مدارس تیزهوشان را بر عهده دارد، هر ساله جهت کشف استعدادهای برتر از میان دانش آموزان اقدام به برگزاری آزمون می نماید. چنانچه قصد ادامه تحصیل در مدارس سمپاد را دارید، می بایست در مهلت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان که به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان به اطلاع داوطلبان می رسد، اقدامات لازم جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانید. در ادامه مقاله قصد داریم به نکات و ضوابط نام نویسی و سایر جزئیات مربوط به این آزمون که معمولا هر ساله در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان بیان می شود، بپردازیم.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی و از طریق سایت مربوطه صورت خواهد گرفت.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان چهارمحال و بختیاری 1400 – 1401

متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان که علاقه مند به تحصیل در این نوع مدارس می باشد، می بایست در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 به سایت نام نویسی آزمون مذکور مراجعه کرده و پس از دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام که معمولا در فاصله دو تا سه روز قبل از آغاز فرایند نام نویسی منتشر می شود، روند تکمیل فرم تقاضا نامه اینترنتی را به انجام برسانند. پیش بینی می شود مطابق با سال های گذشته، فرآیند ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در اواخر بهمن یا اوایل اسفند ماه آغاز شود اما در حال حاضر، اخبار دقیقی در این زمینه در دسترس نمی باشد. شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره، از جدیدترین اطلاعیه های منتشر شده در خصوص مبحث فوق مطلع شوید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان چهارمحال و بختیاری 1400 – 1401

دانش آموزان پایه ششم می توانند جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود با مراجعه به سامانه hoosh.medu.ir مستقیما اقدام به ثبت نام نمایند و یا این که مانند دانش آموزان پایه نهم به دهم با ورود به سایت azmoon.medu.ir پایه مد نظر خود را انتخاب کرده و نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام اقدام نمایند.

 • پس از ورود به سامانه azmoon.medu.ir و انتخاب پایه تحصیلی مورد نظر خود، اطلاعات خواسته شده که شامل کد ملی و رمز ورود همگام می باشد را در کادرهای مربوطه وارد نمایید و سپس بر روی عبارت “ورود” کلیک کنید.
 • در این مرحله، تعهدنامه ای به نمایش در خواهد آمد که لازم است آن را با دقت مطالعه کرده و سپس تیک عبارت“تمامی موارد توافق نامه را مطالعه کرده و موافقت خود را با تمامی بندهای آن اعلام می کنم” را فعال کنید و بعد از آن، کلید “ذخیره و بعدی” را بفشارید.
 • حال لازم است مشخصات خواسته شده را در بخش های مربوط به آن ثبت نمایید.
 • چنانچه خواهر و یا برادر همزاد شرکت کننده در آزمون مذکور را دارید، در بند 11 کد ملی خواهر یا برادر دوقلو یا چندقلو خود را ثبت کنید.
 • در صفحه پیش رو، اطلاعات بخش های 16 تا 20 که مربوط به محل تحصیل کنونی دانش آموز می باشد به صورت خودکار به نمایش در خواهد آمد که امکان ویرایش مندرجات این بخش برای داوطلبان مقدور نخواهد بود. اکنون با کلیک بر روی عبارت “ذخیره و بعدی” به مرحله بعدی رهنمون خواهید شد.
 • عکس پرسنلی دانش آموز را متناسب با ابعاد و حجم مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون در سامانه بارگذاری نمایید.
 • پس از وارد کردن تمام اطلاعات خواسته شده در این بخش، بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.
 • در این مرحله که مربوط به تکمیل اطلاعات مدارس استعدادهای درخشان می باشد، لازم است مشخصات خواسته شده اعم از رشته مورد تقاضا، استان مورد تقاضا، شهرستان مورد تقاضا را ثبت نموده و مدارس موررد علاقه خود را طبق اولویت وارد نمایید، پس از آن، روی عبارت “ذخیره و بعدی” کلیک کنید.
 • در صورتی که از صحت اطلاعات خواسته شده مطمئن هستید، بر روی عبارت “تأیید صحت اطلاعات” کلیک کنید و سپس کلید “ذخیره و بعدی” را بفشارید.

لازم است بدانید که تا پیش از پرداخت هزینه، امکان ویرایش اطلاعات برای دانش آموز وجود دارد اما پس از واریز هزینه ثبت نام تیزهوشان و دریافت شماره پیگیری، داوطلبان نمی توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان اقدام کنند.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان چهارمحال و بختیاری 1400 – 1401

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس تیز هوشان را دارند لازم است قبل از اقدام به نام نویسی در سایت مربوطه به مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم و نهم بپردازند تا از تمامی شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 مطلع شوند.

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را دارند، می بایست قبل از اقدام به نام نویسی در سایت مربوطه به مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم و نهم بپردازند تا از تمامی جزئیات مربوط به شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 مطلع شوند. مطابق با دفترچه مذکور، شرایط لازم جهت شرکت در این آزمون عبارت اند از:

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • بدست آوردن نمره خیلی خوب در تمامی دروس پایه پنجم سال تحصیلی 99 – 98 و کسب مقیاس خیلی خوب در تمام دروس نوبت اول پایه ششم در سال تحصیلی 99 – 1400 جهت ثبت نام آزمون پایه هفتم (در صورتی که دانش آموزی در یکی از دروس مجموع دو سال ذکر شده، فقط در یک درس مقیاس خوب را کسب کرده باشد، مجاز به ثبت نام در آزمون مذکور می باشد.)
 • کسب معدل سالانه 19 در پایه هشتم خرداد ماه 99 – 98 برای ثبت نام آزمون ورودی پایه دهم

نکته: دانش آموزان دوره اول متوسطه که هم اکنون در حال تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان می باشند، در صورتی که شرایط لازم برای تحصیل در دوره دوم متوسطه این مدارس را داشته باشند، نیازی به شرکت در آزمون ورودی مدارس یاد شده ندارند و انتخاب مدارس این دسته از دانش آموزان نیز بر عهده آموزش و پرورش خواهد بود.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان استان چهارمحال و بختیاری 1400 – 1401

دانش آمورانی که قصد نام نویسی در آزمون مدارس سمپاد را دارند، پیش از هر اقدامی لازم است که به مطالعه دفترچه ثبت نام این آزمون بپردازند تا اطلاعات لازم را در خصوص ضوابط و شرایط شرکت در آزمون ورودی مدارس مذکور را کسب نمایند. توجه داشته باشید که این دفترچه در قالب فایل pdf از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان منتشر می گردد که شما می توانید آن را از طریق لینک موجود در جدول زیر نیز دریافت نمایید.

 دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

از آن جایی که تمام مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود، مسئولیت اطلاعات وارد شده در تقاضانامه نام نویسی بر عهده دانش آموز است و چنانچه هر گونه تناقضی در اطلاعات وارد شده وجود داشته باشد، قبولی داوطلب لغو خواهد شد. همچنین در صورتی که دانش آموزی شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 در رشته تحصیلی مورد تقاضا را نداشته باشد، طبق ضوابط هدایت تحصیلی، قبولی وی باطل خواهد شد.

توجه داشته باشید که معمولا لینک پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان 15 روز قبل برگزاری آزمون فعال می شود. کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان معمولا 3 الی 4 روز قبل از برگزاری آزمون قابل دریافت می باشد. اگر قصد شرکت در آزمون تیزهوشان دارید باید بدانید که سوالات آزمون ششم به هفتم بر پایه استعداد تحلیلی و سوالات هوش بوده و این در حالی است که سوالات آزمون نهم به دهم به دو بخش استعداد تحصیلی و تحصیلی تقسیم می شوند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان استان چهارمحال و بختیاری 1400 - 1401 از چه زمانی آغاز می شود؟

زمان ثبت نام هنوز مشخص نیست اما مطابق با روند سال گذشته، پیش بینی می شود که این فرآیند از اواخر بهمن ماه 99 یا اوایل اسفند آغاز شود.

2- از چه طریقی می توان در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان استان چهارمحال و بختیاری تهران ثبت نام کرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می پذیرد.

3- ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان به چه شرایطی نیاز دارد؟

شرایط نام نویسی در آزمون مذکور به طور کامل در دفترچه ثبت نام آن ذکر خواهد شد که این شروط در مقاله فوق نیز ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره