پنجشنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 - 1400
ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه افسری ارتش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون افسری ارتش هر ساله توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور جذب دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های افسری امام علی ، خاتم الانبیا ، هوایی شهیدستاری ، علوم دریایی امام خمینی و فارابی برگزار می شود و کلیه دانش آموزان سال آخر دوره دوم متوسطه و یا فارغ التحصیلان رشته های ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی و معارف اسلامی در صورت علاقه مندی و داشتن شرایط ثبت نام دانشگاه افسری می توانند در این آزمون شرکت کنند و پس از حضور در آزمون و گذراندن موفقیت آمیز مراحل مصاحبه و معاینات پزشکی ، وارد دانشگاه شوند.

با توجه به این که تحصیل در دانشگاه های افسری به صورت شبانه روزی می باشد ، داوطلبان متاهل مجاز به ثبت نام نیستند.

زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 – 1400

ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش هر ساله در آذر ماه آغاز شده و از طریق سایت گزینش و استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام می پذیرد. داوطلبان می توانند از روز شنبه مورخ دوم آذر ماه لغایت روز یکشنبه 15 دی ماه به سایت gozinesh.aja.ir مراجعه کرده و ثبت نام خود را به انجام برسانند. نکته قابل توجه در مورد دانشجویان انصرافی سال های قبل دانشگاه افسری این است که دیگر مجاز به ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 نمی باشند. شما می توانید برای آگاهی از کلیه ضوابط و مقررات مربوطه ، دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 – 1400 را از سایت مذکور دریافت کرده و مطالعه نمایید.

راهنمای تصویری ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ثبت نام آزمون افسری ارتش به صورت اینترنتی و از طریق سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی gozinesh.aja.ir انجام می شود. اولین قدم برای نام نویسی آزمون افسری ارتش ، واریز هزینه ثبت نام می باشد و همه متقاضیان بایستی این مبلغ را به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند چرا که در غیر این صورت ، ثبت نام ناقص باقی خواهد ماند. همان طور که اشاره شد ، ثبت نام دانشگاه افسری ارتش از طریق سایت گزینش و استخدام آجا (ارتش جمهوری اسلامی ایران) انجام می شود و داوطلبان می توانند مطابق با راهنمای زیر ، به تکمیل مراحل ثبت نام خود بپردازند.

 • داوطلبان ابتدا باید به آدرس اینترنتی gozinesh.aja.ir مراجعه نمایند. پس از ورود به سایت ، صفحه زیر نمایان می شود که 3 لینک خرید کارت اعتباری ، بازیابی و فراموشی کد رهگیری و تکمیل فرم ثبت نام در قسمت پایین سایت قرار داده شده است. با توجه به این که اولین قدم خرید کارت ثبت نام می باشد ، بر روی عبارت “خرید کارت اعتباری” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

 

 • در این مرحله می بایست رشته تحصیلی مورد تقاضا و حوزه ثبت نامی خود را مشخص نموده و پس از وارد کردن شماره تلفن همراه و سایر اطلاعات مورد نیاز ، روی عبارت “تایید و پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

 

 • پس از طی مراحل پرداخت و دریافت کد رهگیری ، به صفحه اول ثبت نام بازگشته و روی گزینه “تکمیل فرم ثبت نام” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

 

 • به منظور تکمیل فرم ثبت نام خود لازم است کد ملی و کد رهگیری دریافتی را در کادرهای مربوطه وارد کرده و کلید “تایید” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

 

پس از بارگذاری عکس داوطلب و همچنین وارد کردن اطلاعات مورد درخواست از جمله نام و نام خانوادگی ، کد ملی ، قد ، وزن ، رشته تحصیلی ، معدل کل ، نوع سهمیه و … ، باید بر روی گزینه “تایید نهایی” کلیک نمایید و منتظر بررسی درخواست خود باشید تا شماره پرونده ثبت نام صادر گردد. شایان ذکر است که عدم دریافت شماره پرونده به منزله ناقص بودن ثبت نام شما می باشد. همچنین لازم است که در پایان مراحل نام نویسی از فرم ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و تا زمان گزینش نهایی در دانشگاه نزد خود حفظ نمایید.

نکات مهم پیرامون ثبت نام در سامانه

 • داوطلبان دقت کنند که در هنگام تکمیل فرم ثبت نام در سایت آجا ، نزدیک ترین محل برگزاری آزمون به منطقه سکونت خود را انتخاب نمایند زیرا پس از تکمیل ثبت نام و تائید نهایی ، امکان ویرایش این گزینه وجود نخواهد داشت.
 • با هر کد ملی فقط یک کارت اعتباری می توان تهیه نمود و کد ملی داوطلب در زمان ثبت نام به هیچ عنوان قابل ویرایش نخواهد بود.
 • همه داوطلبان فقط می توانند یک کارت اعتباری ثبت نام خریداری نمایند و سایت اجازه خرید مجدد کارت را به داوطلبان نمی دهد.
 • در هنگام ثبت نام دقت شود که بر روی refresh یا برگشت کلیک نشود زیرا در این صورت بایستی ثبت نام خود را مجدد شروع کنید.
 • در صورتی که کارت اعتباری ثبت نام را دریافت نمودید ولی کد رهگیری را فراموش کردید ، می توانید از طریق منوی تعبیه شده در سایت و با وارد کردن کد ملی و شماره سفارش بانک ، کد رهگیری ثبت نام خود را مجدد دریافت کنید.
 • داوطلبان باید رشته تحصیلی مورد علاقه خود را در زمان ثبت نام تعیین نمایند. توجه داشته باشید که رشته تحصیلی انتخاب شده امکان ویرایش ندارد.
 • داوطلبان متاهل و آن دسته از داوطلبانی که دارای بیماری ها و شرایط جسم و روان خاص می باشند ، مجاز به ثبت نام در آزمون افسری ارتش نمی باشند.

ثبت مشکلات در زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ممکن است که بعضی از داوطلبان در زمان ثبت نام با مشکل مواجه شده و موفق به تکمیل مراحل نام نویسی نشوند. این دسته از داوطلبان می توانند از طریق سایت gozinesh.aja.ir مشکل خود را ثبت نمایند. اقداماتی که لازم است بدین منظور به انجام برسانید ، به شرح زیر می باشد.

 • ابتدا وارد سامانه gozinesh.aja.ir شوید و روی عبارت “ثبت مشکلات” کلیک کنید.

 • پس از کلیک بر روی گزینه “ثبت مشکلات” ، فرم زیر برایتان نمایش داده می شود که لازم است اطلاعات مورد نیاز را وارد نموده و به شرح مشکل خود بپردازید. پس از ثبت درخواست ، مشکل شما توسط کارشناسان مربوطه بررسی شده و نتیجه آن اعلام می گردد. فراموش نکنید که حتما کد رهگیری سوال را یادداشت کرده و به منظور دریافت پاسخ ، آن را نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 99 – 1400

شرایط عمومی

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • اعتقاد به دین اسلام و التزام به انجام احکام عملی
 • ایمان به انقلاب و جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد و التزام به ولایت فقیه
 • نداشتن سوء سابقه کیفری موثر و همچنین فقدان محکومیت به موجب اقدام علیه امنیت کشور ، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • ارائه تعهد مبنی بر پرداخت دو برابر هزینه های آموزشی در صورت انصراف و یا اخراج
 • عدم شهرت به فساد اخلاقی
 • دارا بودن سلامت و توانایی جسمی و روانی (مطابق با معاینات پزشکی استخدام)
 • داشتن حداقل سن 16 سال تمام و حداکثر 22 سال تا تاریخ دوم آذر ماه سال 98 (توجه داشته باشید که در صورت انجام خدمت سربازی ، مطابق با مدت زمان خدمت به حداکثر سن داوطلب اضافه می شود. همچنین فرزندان شهدا ، جانبازان از کار افتاده کلی و آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند. لازم به ذکر است که حداکثر سن برای رشته خلبانی هواپیما ، 20 سال می باشد.)
 • عدم عضویت ، وابستگی و یا هواداری از احزاب ، گروه ها و سازمان های سیاسی
 • داشتن حداقل قد 165 سانتی متر برای تمامی داوطلبان و دید چشم 10/10 برای رشته خلبانی و دید چشم حداقل 8/10 برای سایر رشته ها

جذب و استخدام داوطلبان بر اساس نیاز سازمان صورت می گیرد و شاخصه هایی همچون تدین و انقلابی بودن در تمامی مراحل گزینش مورد توجه قرار می گیرند. متقاضیانی که علاقه مند به خدمت در ارتش هستند ، می بایست آمادگی لازم برای حضور در هر ماموریتی را داشته و با هدف رزمنده شدن به ارتش بپیوندند.

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن حداقل معدل کل دیپلم 14 برای فارغ التحصیلان رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک (برای داوطلبان نظام جدید آموزشی که در حال تحصیل هستند ، حداقل معدل 14 سال دوم متوسطه (سال یازدهم) ملاک عمل می باشد. این دسته از متقاضیان باید مدرک قبولی سال دوازدهم خود را با شرط معدل کل حداقل 14 و معدل کتبی 10 ، حداکثر تا شروع دوره مقدماتی رزم مشترک (یکم مرداد ماه سال 99) ارائه نمایند و در این غیر این صورت ، قبولی آن ها باطل می گردد.)
 • داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم 10 برای همه رشته ها
 • دارا بودن حداقل معدل کل دپیلم 15 و حداقل معدل کتبی 12 برای ثبت نام در رشته خلبانی
 • داشتن حداقل معدل کل دیپلم 14 و حداقل معدل کتبی 10 جهت نام نویسی در رشته خلبانی بالگرد و پهباد
 • عدم تعهد خدمت و یا استخدام به سازمان های دولتی و یا شرکت های خصوصی

چند نکته مهم 

 • داوطلبان متاهل و داوطلبان آقا دارای معافیت پزشکی مجاز به ثبت نام در رشته های دانشگاه افسری ارتش نمی باشند.
 • فرزندان شهدا ، جانبازان از کار افتاده کلی و آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند.
 • پذیرش نهایی در صورت قبولی در آزمون علمی ، معاینات پزشکی ، مقاومت جسمانی و گزینش صورت می گیرد.
 •  دارندگان مدرک علوم انسانی جهت ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه های افسری برای سال 99 ، مورد پذیرش قرار نمی گیرند.
 • فرزندان شهدا ، جانبازان ، ایثارگران ، آزادگان ، نظامیان و همچنین حافظان کل قرآن کریم ، بسیجیان فعال و داوطلبان عضو یابی شده ، در اولویت استخدام قرار دارند.
 • دانشجویانی که دارای اشتغال به تحصیل در سایر دانشگاه ها می باشند ، در صورت احراز شرایط مورد نظر ، منعی برای ثبت نام ندارند. این دسته از داوطلبان در صورت پذیرش می بایست برگه انصراف از تحصیل خود را به منظور ثبت نام نهایی ارائه نمایند.
 • مشمولین دارای اضافه خدمت سنواتی ، مجاز به نام نویسی نمی باشند.
 • درجه داران رسمی و پیمانی می توانند پس از دریافت مجوز از نیرو یا سازمان مربوطه ، در آزمون شرکت نمایند. این گروه از متقاضیان تنها مجاز به پذیرش در دانشگاه یا سازمان متبوعه خود می باشند.

دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 99 – 1400

دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 – 1400 به منظور آگاهی از شرایط و مقررات نام نویسی و برگزاری آزمون ، از طریق سامانه گزینش و استخدام آجا در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. متقاضیان می بایست پیش از هر اقدامی ابتدا این دفترچه را مطالعه نموده و پس از اطلاع از ضوابط و کسب اطمینان از داشتن شرایط لازم ، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. شما می توانید با کلیک روی لینک موجود در کادر زیر ، دفترچه مذکور را دانلود کنید.

دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 – 1400

(جهت دریافت فایل ، روی لینک کلیک کنید.)

علاقه مندانی که در موعد مقرر ثبت نام خود را به انجام رسانده اند ، می توانند پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری آزمون دانشگاه افسری ارتش 99 – 1400 با مطالعه منابع آزمون دانشگاه افسری ارتش ، آمادگی لازم را برای حضور در جلسه آزمون کسب نمایند. توجه داشته باشید که قبل از حضور در جلسه آزمون می بایست کارت ورود به جلسه آزمون دانشگاه افسری ارتش 99 -1400 را به صورت اینترنتی از طریق سایت گزینش آجا دریافت کنید چرا که در صورت عدم به همراه داشتن آن ، امکان حضور در جلسه آزمون را نخواهید داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر کدام از موضوعات فوق می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه افسری ارتش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱۱ نظر

 1. Avatar

  سلام من رشتم انسانی هستش میتونم در دانشگاه افسری نیروی دریایی اما خمینی (ره) ثبتنام کنم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به پذیرش دانشگاه افسری ارتش در سال ۱۳۹۸، از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظری (ریاضی و تجربی) می باشند، پذیرش انجام می شود.

 2. Avatar

  سلام ببخشید زمان ثبت نام دانشگاه کوثر بدون کنکور کی هس؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. ثبت نام دانشگاه افسری نیروی انتظامی کوثر در سال ۱۳۹۸ در مهر ماه انجام گرفت. لازم به ذکر است برای ورود به دانشگاه علوم انتظامی کوثر می بایست در آزمون داخلی این ارگان شرکت نمایید.

 3. Avatar

  سلام من رشته تجربی هستم.آزمون ورودی دانشکده های افسری چه دروس تخصصی رو شامل میشه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. منابع آزمون دانشگاه افسری ارتش از مباحث عمومی و تخصصی (زیست، شیمی و…) کتاب های سه پایه ی دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد.

 4. Avatar

  سلام.من نظام قدیمی هستم.برای پذیرش معدل دیپلم ملاکه یاپیش دانشگاهی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. جهت ورود به دانشگاه افسری ارتش، معدل کل دیپلم رشته تحصیلی شما، ملاک پذیرش قرار می گیرد.

 5. Avatar

  سلام ایا دارندگان دیپلم انسانی مجاز به ورود به دانشکده افسری نیروی انتظامی هم نیستند؟؟؟؟؟ ارتشو ک نوشتید نمیشه نیروی انتظامی چطور؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. دانشگاه افسری علوم انتظامی امین، از داوطلبانی که دارای شرایطی مثل؛ داشتن مدرک دیپلم نظری (ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی)، سن حداکثر ۲۵ سال و… می باشند، نیروی می پذیرد.

 6. Avatar

  سلام من دیپلم تجربی دارم با معدل کل ۱۴ومعدل کتبی ۹ وبسیجی فعال هم هستم پدرمم جبه رفته و سابقشم هست میتونم ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   مطابق با شرایط ثبت نام آزمون دانشگاه های افسری ارتش معدل کل ۱۴ و معدل کتبی ۱۰ ملاک پذیرش می باشد. البته لازم به ذکر است صرفا فرزندان شاهد ، جانبازان از کار افتاده کلی و آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند.

 7. Avatar

  سلام ، سهمیه فرزندان ررمنده با ۳۱ ماه خدمت هم برای استخدامی های ارتش تاثیر دارد ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دانشگاه های افسری ارتش ۱۳۹۹-۱۴۰۰ ، سهمیه مذکور در آزمون علمی تاثیری نخواهد داشت ، ولیکن فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان ، ایثارگران و نظامیان از اولویت استخدام برخوردار می باشند.

 8. Avatar

  با سلام
  رشته انسانی در چه تاریخی گزینش میشوند

  • ایران مشاوره

   با سلام ، متاسفانه پذیرش دانشجو در دانشگاه های افسری ارتش برای سال ۱۳۹۹ ، از میان فارغ التحصیلان دیپلم علوم انسانی انجام نگرفت ، و تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با جذب دانشجو از دیپلمه های گروه علوم انسانی منتشر نشده است . پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی شوید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره