تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 - 1400
ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه افسری ارتش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون افسری ارتش هر ساله توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور جذب دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های افسری امام علی ، خاتم الانبیا ، هوایی شهیدستاری ، علوم دریایی امام خمینی و فارابی برگزار می شود و کلیه دانش آموزان سال آخر دوره دوم متوسطه و یا فارغ التحصیلان رشته های ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی و معارف اسلامی در صورت علاقمندی و داشتن شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش می توانند در این آزمون شرکت کنند و پس از حضور در آزمون و گذراندن موفقیت آمیز مراحل مصاحبه و معاینات پزشکی ، وارد دانشگاه شوند.

داوطلبان متاهل مجاز به ثبت نام دانشگاه افسری ارتش نمی باشند زیرا تحصیل در این دانشگاه به صورت شبانه روزی می باشد.

زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99

ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش هر ساله در آذر ماه و توسط سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام می پذیرد. در سال گذشته زمان ثبت نام برای دارندگان دیپلم ریاضی فیزیک و علوم تجربی از تاریخ 5 آذر الی 14 دی ماه بوده است ، همچنین دارندگان مدرک دیپلم رشته علوم انسانی فقط در روز 15 دی ماه فرصت داشتند ثبت نام خود را انجام دهند. بنابراین احتمال داده می شود در سال جاری نیز زمان ثبت نام در همین تاریخ باشد. لازم به ذکر است است که دانشجویان انصرافی سال های قبل دانشگاه افسری ، مجاز به ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 نمی باشند.

نحوه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ثبت نام آزمون افسری ارتش به صورت اینترنتی و از طریق سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی gozinesh.aja.ir انجام می شود اولین قدم برای ثبت نام آزمون افسری ارتش واریز هزینه ثبت نام می باشد و همه ی متقاضیان ثبت نام آزمون افسری ارتش ، بایستی این مبلغ را به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند در غیر این صورت ثبت نام ناقص باقی خواهد ماند.

 • داوطلبان دقت کنند که در هنگام تکمیل فرم ثبت نام در سایت آجا ، نزدیکترین محل برگزاری آزمون به منطقه سکونت خود را انتخاب نمایند زیرا پس از تکمیل ثبت نام و تائید نهایی امکان ویرایش این گزینه وجود نخواهد داشت.
 • با هر کدملی فقط یک کارت اعتباری می توان تهیه نمود و کد ملی داوطلب در زمان ثبت نام به هیچ عنوان قابل ویرایش نخواهد بود.
 • همه ی داوطلبان فقط می توانند یک کارت اعتباری ثبت نام خریداری نمایند و سایت اجازه خرید مجدد کارت را به داوطلبان نمی دهد.
 • در هنگام ثبت نام دقت شود که بر روی refresh یا برگشت کلیک نشود ، در غیر این صورت بایستی ثبت نام خود را مجدد شروع کنید.
 • در صورتی که کارت اعتباری ثبت نام را دریافت نمودید ولی کد رهگیری را فراموش کردید ، می توانید از طریق منوی تعبیه شده در سایت و با وارد کردن کدملی و شماره سفارش بانک ، کدرهگیری ثبت نام خود را مجدد دریافت کنید.
 • داوطلبان باید رشته تحصیلی مورد علاقه خود را در زمان ثبت نام تعیین نمایند و رشته تحصیلی انتخاب شده امکان ویرایش ندارد.
 • داوطلبان متاهل و آن دسته از داوطلبانی که دارای بیماری ها و شرایط جسم و روان خاص می باشند ، مجاز به ثبت نام در آزمون افسری ارتش نمی باشند.

راهنمای تصویری ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

همانطور که در متن فوق ذکر شد ثبت نام دانشگاه افسری ارتش از طریق سایت آجا (ارتش جمهوری اسلامی ایران) انجام می شود بنابراین داوطلبان باید به آدرس اینترنتی gozinesh.aja.ir مراجعه نمایند که پس از ورود به سایت صفحه زیر برای آن ها باز می شود:

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید ، 3 لینک خرید کارت اعتباری ، بازیابی و فراموشی کدرهگیری و تکمیل فرم ثبت نام در قسمت پایین سایت قرار داده شده است که اولین قدم  خرید کارت ثبت نام می باشد. بنابراین بر روی خرید کارت اعتباری کلیک کنید تا صفحه زیر برایتان ایجاد شود:

داوطلب باید رشته تحصیلی مورد تقاضا و حوزه ثبت نامی خود را در مرحله خرید کارت مشخص نماید و پس از وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه ، هزینه مورد نظر را به صورت اینترنتی پرداخت کند. در ضمن کارت بانکی باید دارای رمز دوم و CVV2 باشد. پس از خرید کارت اعتباری و دریافت کد رهگیری می توان بر روی گزینه «تکمیل فرم ثبت نام» (مطابق تصویر 1) کلیک نمود و با دریافت فرم اطلاعات درخواستی را بارگذاری نمود.

برای دریافت فرم ثبت نام ابتدا باید کد رهگیری خرید و کد ملی را در کادر های فوق درج نمود. پس از تکمیل فرم ثبت نام و وارد کردن اطلاعات (مانند عکس داوطلب ، نام و نام خانوادگی ، کدملی ، قد ، وزن ، رشته تحصیلی ، معدل کل ، نوع سهمیه و … )، باید بر روی گزینه تایید نهایی کلیک نمایید و منتظر بررسی درخواست خود باشید تا درنهایت شماره پرونده ثبت نام را دریافت کنید. عدم دریافت شماره پرونده به منزله ناقص بودن ثبت نام شما می باشد. همچنین لازم است که در پایان مراحل ثبت نام از فرم ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و تا زمان گزینش نهایی در دانشگاه نزد خود حفظ نمایید.

ثبت مشکلات در زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ممکن است که بعضی از داوطلبان در زمان ثبت نام با مشکل مواجه شوند، این دسته از داوطلبان باید از طریق سایت مشکل خود را بررسی نمایند. بدین جهت باید پس از ورود به سایت برروی گزینه “ثبت مشکلات” کلیک کرده و پس از آن فرم ظاهر شده را تکمیل نمایند.

پس از کلیک بر روی ثبت مشکلات، فرم زیر برایتان ایجاد می شود:

شرایط ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 99

شرایط عمومی

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • اعتقاد به دین اسلام و التزام به انجام احکام عملی
 • ایمان به انقلاب و جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سوء سابقه کیفری
 • ارائه تعهد خدمت به ارتش جمهوری اسلامی ایران
 • عدم شهرت به فساد اخلاقی
 • دارا بودن سلامت و توانایی جسمی و روانی

شرایط اختصاصی

 • حداقل سن 16 و حداکثر سن 22 برای ثبت نام همه ی رشته ها به جز رشته خلبانی (حداکثر سن 20 سال برای خلبانی)
 • چنانجه داوطلب به خدمت سربازی رفته باشد مدت خدمت به حداکثر سن افزوده می شود.
 • فرزندان شاهد ، جانبازان و ایثارگران از شرط سنی معاف می باشند.
 • همه ی داوطلبان باید دارای حداقل قد 165 سانتی متر باشند.
 • از شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش دید چشم برای رشته خلبانی 10/10 و برای سایر رشته ها 8/10 می باشد.
 • دارا بودن حداقل معدل کل دیپلم 16 برای فارغ التحصیلان رشته انسانی و حداقل معدل کل دیپلم 14 برای فارغ التحصیلان رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک
 • دارا بودن حداقل معدل کتبی دیپلم 10 برای همه ی رشته ها
 • دارا بودن حداقل معدل کل دپیلم 15 و حداقل معدل کتبی 12 برای ثبت نام رشته خلبانی
 • داوطلبان متاهل و داوطلبان آقا دارای معافیت پزشکی مجاز به ثبت نام  رشته های دانشگاه افسری ارتش نمی باشند.

دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 99

به دلیل آنکه بسیاری از داوطلبان اطلاعی از نحوه ثبت نام آزمون را ندارند ، دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش توسط سایت آجا منتشر می شود که در این دفترچه به کلیه شرایط ثبت نام آزمون اشاره شده است. بنابراین همه ی داوطلبان باید این دفترچه را دانلود و به دقت مطالعه کنند.

دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 98

(برای دانلود دفترچه کلیک کنید)

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 99

(همزمان با انتشار دفترچه این لینک فعال می شود)

در صورتی که در هریک از مراحل ثبت نام خود با مشکلی مواجه شدید، با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه افسری ارتش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ نظر

 1. Avatar

  سلام بنده دانش آموز پایه دوازدهم تجربی هستم میتونم امسال نام نویسی کنم یا باید سال بعد دیپلم بگیرم بعد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   بر اساس پذیرش سال گذشته دانشگاه های افسری ارتش، دانش آموزان سال دوازدهم مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی اولیه بوده اند.

 2. Avatar

  با سلام وخسته نباشید.بنده حدود پنج ماه هست که در آموزشگاه درجه داری نیروی هوایی مشغول به آموزش هستم آیا میتوانم درآزمون دانشکده افسری ارتش شرکت کنم ودر صورت قبولی به دانشگاه افسری ارتش واردشوم؟با تشکر.

 3. Avatar

  سلام خسته نباشید من پنج سال پیش عمل آپاندیس انجام دادم میگن در مراحل پزشکی رد میشی.درسته؟

 4. Avatar

  برای ۱۰تا جای بخیه که به علت بریدگی بوده و هنوز هم یه مقدارجاش مونده مال ۱۲ سال پیش بوده از معاینات پزشکی قبول میشم لطفا جواب بدین

 5. Avatar

  ماهایی که هنرستان تربیت بدنی بودیم الانم فوق دیپلم داریم نمیتونیم شرکت کنیم ؟ بی انصافیه

 6. Avatar

  فقط باید رشته هایه انسانی و تجربی و معارف ریاضی شرکت کنند ؟مثلا من ک هنرستان تربیت بدنی بودم الانم فوق دیپلم تربیت بدنی دارم نمیتونم شرکت کنم ؟

 7. Avatar

  شرایط سنی آزمون دانشگاه افسری تا چند سال است

  • ایران مشاوره

   باسلام
   دارابودن حداقل سن ۱۶ سال تمام و حداکثر ۲۲ سال (تا تاریخ ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ همزمان با شروع ثبت نام ) در صورت انجام خدمت سربازی مدت خدمت
   ضرورت به حداکثر سن داوطلب اضافه می شود) فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی ، آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند.حداکثر سن برای رشته خلبانی هواپیما ۲۰ سال می باشد.

دریافت مشاوره