تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

زمان نام نویسی دانشگاه افسری ارتش 1400 - 1401
ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

ارتش جمهوری اسلامی ایران سالانه به منظور جذب دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های افسری امام علی، خاتم الانبیا، هوایی شهیدستاری، علوم دریایی امام خمینی و فارابی یک آزمون کتبی برگزار می نماید. کلیه دانش آموزان سال آخر دوره دوم متوسطه و یا فارغ التحصیلان رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی در صورت علاقه مندی و داشتن شرایط ثبت نام دانشگاه افسری 1400 – 1401 می توانند در این آزمون شرکت کرده و پس از حضور در آزمون و گذراندن موفقیت آمیز مراحل مصاحبه و معاینات پزشکی، وارد دانشگاه شوند.

با توجه به این که تحصیل در دانشگاه های افسری به صورت شبانه روزی می باشد، داوطلبان متاهل مجاز به ثبت نام نیستند.

زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

ثبت نام آزمون افسری ارتش به صورت اینترنتی و از طریق سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی gozinesh.aja.ir انجام می پذیرد. اولین قدم برای نام نویسی آزمون مذکور، واریز هزینه ثبت نام به مبلغ 100 هزار تومان می باشد که همه متقاضیان می بایست این مبلغ را به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند. خرید کارت اعتباری و تکمیل روند ثبت نام در دو بازه زمانی جداگانه انجام می گیرد و علاقه مندان می توانند از روز شنبه 3 آبان لغایت روز سه شنبه 13 آذر ماه 99 به سایت gozinesh.aja.ir مراجعه کرده و با واریز وجه تعیین شده به خرید کارت اعتباری بپردازند. پس از آن داوطلبان تا روز پنجشنبه 15 آذر ماه فرصت دارند نسبت به تکمیل نام نویسی خود اقدام نمایند.

مطابق با اطلاعیه های جدید، زمان نام نویسی آزمون دانشگاه های افسری ارتش برای آن دسته از داوطلبانی که از انجام این فرآیند جا مانده بودند، تمدید شد. در نتیجه داوطلبان برای خرید کارت اعتباری تا ساعت 12 شب 21 آذر ماه 99 فرصت دارند. همچنین امکان ویرایش و تکمیل اطلاعات نام نویسی تنها تا روز 23 آذر ماه 99 برای علاقه مندان فراهم می باشد.

لازم به ذکر است به علت مشکلات فنی به وجود آمده، مهلت ثبت نام در دانشگاه های افسری ارتش برای بار دیگر تا ساعت 24 روز دوشنبه مورخ 24 آذر ماه 99 تمدید شد.

نحوه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

همان طور که در بخش قبل گفتیم، ثبت نام آزمون افسری از طریق سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام می گیرد. بنا براین داوطلبان می بایست به محض اعلام زمان ثبت نام، اقدامات لازم برای نام نویسی خود را انجام دهند. نکته قابل توجه در مورد دانشجویان انصرافی و اخراجی سال های قبل دانشگاه افسری این است که دیگر مجاز به ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 نمی باشند. شما می توانید برای آگاهی از کلیه ضوابط و مقررات مربوطه، اطلاعیه ها و دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401 را دریافت کرده و مطالعه نمایید. لینک مربوط به دانلود این دفترچه را در ادامه مطلب قرار داده ایم. داوطلبان باید مطابق با راهنمای زیر مراحل نام نویسی خود را طی کنند.

 •  ابتدا باید به آدرس اینترنتی gozinesh.aja.ir مراجعه کنید. پس از ورود به سایت، 3 لینک خرید کارت اعتباری، بازیابی و فراموشی کد رهگیری و تکمیل فرم ثبت نام را در سمت راست صفحه مشاهده خواهید کرد. با توجه به این که ابتدا باید خرید کارت ثبت نام را انجام دهید، بر روی عبارت “خرید کارت اعتباری” کلیک فرمایید.

مرحله اول ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

 • در این مرحله می بایست رشته تحصیلی مورد تقاضا و حوزه ثبت نامی خود را مشخص نموده و پس از وارد کردن شماره تلفن همراه و سایر اطلاعات مورد نیاز، روی عبارت “تایید و پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

 • پس از طی مراحل پرداخت و دریافت کد رهگیری، به صفحه اول بازگشته و گزینه “تکمیل فرم ثبت نام” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

 • به منظور تکمیل فرم ثبت نام خود لازم است اطلاعات خواسته شده (کد ملی و کد رهگیری) دریافتی را در کادرهای مربوطه وارد کرده و دکمه “تایید” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

پس از بارگذاری عکس داوطلب و همچنین وارد کردن اطلاعات مورد درخواست از جمله نام و نام خانوادگی، کد ملی، قد، وزن، رشته تحصیلی، معدل کل ، نوع سهمیه و…، باید بر روی گزینه “تایید نهایی” کلیک نمایید و منتظر بررسی درخواست خود باشید تا شماره پرونده ثبت نام صادر گردد. شایان ذکر است که عدم دریافت شماره پرونده به منزله ناقص بودن نام نویسی شما می باشد. همچنین لازم است که در پایان مراحل نام نویسی از فرم ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و تا زمان گزینش نهایی در دانشگاه نزد خود حفظ نمایید.

نکات مهم پیرامون ثبت نام در سامانه

 • داوطلبان دقت کنند که در هنگام خرید کارت، می بایست به انتخاب نیروی مورد علاقه جهت تحصیل و خدمت بپردازند و طبیعتا این انتخاب باید بر اساس آگاهی نسبت به شرایط پذیرش، علایق فردی، وضعیت تحصیلی و جسمی شکل بگیرد. لازم به ذکر است که متقاضیان در هیچ یک از مراحل ثبت نام مجاز به تغییر انتخاب خود نخواهند بود.
 • داوطلبان عضو یابی شده توسط هر یک از نیروها، می بایست در هنگام خرید کارت، نیروی مربوطه را انتخاب کنند.
 • متقاضیان می بایست شماره پرونده و اطلاعات ثبت نامی صادر شده از سوی سامانه را پس از تکمیل فرم ثبت نام دریافت کرده و نگه داری نمایند.
 • مسئولیت واگذاری فرآیند خرید کارت اعتباری و نام نویسی به افراد دیگر اعم از خانواده، دوستان، کافی نت و … بر عهده شرکت کنندگان می باشد.
 • داوطلبان می بایست به هنگام پرداخت هزینه آزمون از بخش مربوط به “انتخاب حوزه ثبت نام”، استان و حوزه مورد نظر خود را با توجه به محل سکونت برگزینند و نهایت دقت را در این مورد به کار ببرند. نحوه انتخاب حوزه را برای متقاضیان استان های مختلف پذیرنده، به شکل زیر می باشد.
 1. داوطلبان ساکن استان های قم و البرز می بایست حوزه خود را استان تهران انتخاب نمایند.
 2. حوزه متقاضیانی که محل سکونت آن ها یکی از استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری می باشد، استان اصفهان می باشد.
 3. شرکت کنندگان ساکن استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد می بایست حوزه خود را استان شیراز انتخاب کنند.
 • با توجه به این که پس از پرداخت هزینه ثبت نام، این وجه تحت هیچ شرایط قابل بازگشت نمی باشد، داوطلبان می بایست نسبت به ثبت اطلاعات مربوط به مشخصات فردی، استان محل سکونت – حوزبه و انتخاب نیروی مورد علاقه خود نهایت دقت را به عمل بیاورند.
 • دانشجویانی که در آزمون سال های قبل پذیرفته شده اند و در حین تحصیل یا خدمت در دانشگاه های افسری، انصراف داده، ترک تحصیل کرده و یا اخراج شده اند، اجازه خرید کارت و ثبت نام ندارند.
 • داوطلبان دارای سابقه بیماری و با وضعیت جسمانی و روانی ذکر شده در فهرست زیر مجاز به نام نویسی نمی باشند.
 1.  تالاسمی مینور
 2. چاقی (BMI بالاتر از 30)
 3. کوررنگی
 4. سابقه جراحی های وسیع
 5. مشکلات عمده ارتوپدی
 6.  سابقه هرگونه معافیت پزشکی از مراجع نظامی و انتظامی
 7. هرگونه سابقه بیماری های مزمن اعصاب و روان
 8. کلیه بیماری های صعب العلاج
 9. -هرگونه بیماری یا سابقه بیماری نیازمند به مصرف طولانی مدت دارو
 10. کاهش شنوایی متوسط و شدید (بر مبنای تست شنوایی سنجی)
 11. هرگونه اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان
 • چنانچه شرکت کنندگان توجه لازم را نسبت به نکات مربوط به ثبت نام نداشته باشند، علاوه بر این که نمی توانند هزینه پرداخت شده را باز پس بگیرند، از مراحل گزینش نیز حذف خواهند شد.

ثبت مشکلات در زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ممکن است بعضی از داوطلبان در زمان ثبت نام با مشکل مواجه شده و موفق به تکمیل مراحل نام نویسی نشوند. این دسته از داوطلبان می توانند مطابق روند زیر به ثبت مشکلات خود در سایت ثبت نام آزمون افسری ارتش اقدام کنند.

 • ابتدا وارد سامانه gozinesh.aja.ir شوید و روی عبارت “ثبت مشکلات” کلیک کنید.

 • پس از کلیک بر روی گزینه “ثبت مشکلات”، فرم زیر برایتان نمایش داده می شود که لازم است اطلاعات مورد نیاز را وارد نموده و به شرح مشکل خود بپردازید. پس از ثبت درخواست، مشکل شما توسط کارشناسان مربوطه بررسی شده و نتیجه آن اعلام می گردد. فراموش نکنید که حتما کد رهگیری سوال راپرینت کرده و به منظور دریافت پاسخ، آن را نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

شرایط عمومی ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 - 1401
شرایط ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

داوطلبان علاقه مند به شرکت در این آزمون می بایست به مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و اطلاعیه های موجود پرداخته و از دارا بودن شرایط لازم اطمینان حاصل نمایند. چرا که اگر وضعیت آن ها منطبق بر این شرایط نباشد، حتی در صورت قبولی در آزمون، مورد گزینش قرار نخواهند گرفت. ضوابطی که برای شرکت کنندگان در نظر گرفته می شود، در فهرست پایین عنوان شده اند.

شرایط عمومی

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • اعتقاد به دین اسلام و التزام به انجام احکام عملی
 • ایمان به انقلاب و جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد و التزام به ولایت فقیه
 • نداشتن سوء سابقه کیفری موثر و همچنین فقدان محکومیت به موجب اقدام علیه امنیت کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • ارائه تعهد مبنی بر پرداخت دو برابر هزینه های آموزشی در صورت انصراف و یا اخراج
 • عدم شهرت به فساد اخلاقی برابر ضوابط گزینش
 • دارا بودن سلامت و توانایی جسمی و روانی (مطابق با معاینات پزشکی استخدام)
 • داشتن حداقل سن 16 سال تمام و حداکثر 22 سال تا تاریخ 3 آبان 99 (توجه داشته باشید که در صورت انجام خدمت سربازی، مطابق با مدت زمان خدمت به حداکثر سن داوطلب اضافه می شود. همچنین فرزندان شهدا، جانبازان از کار افتاده کلی و آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند. لازم به ذکر است که حداکثر سن برای رشته خلبانی هواپیما، 20 سال می باشد.)
 • عدم عضویت، وابستگی و یا هواداری از احزاب، گروه ها و سازمان های سیاسی
 • داشتن حداقل قد 165 سانتی متر برای تمامی داوطلبان و دید چشم 10/10 برای رشته خلبانی و دید چشم حداقل 8/10 برای سایر رشته ها

جذب و استخدام داوطلبان بر اساس نیاز سازمان صورت می گیرد و شاخصه هایی همچون تدین و انقلابی بودن در تمامی مراحل گزینش مورد توجه قرار می گیرند. متقاضیانی که علاقه مند به خدمت در ارتش هستند، می بایست آمادگی لازم برای حضور در هر ماموریتی را داشته و با هدف رزمنده شدن به ارتش بپیوندند.

شرایط اختصاصی

 • ارائه تعهد خدمتی مطابق با ضوابط قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن حداقل معدل کل دیپلم 14 و حداقل معدل کتبی 10 برای فارغ التحصیلان رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک
 • داشتن حداقل معدل 14 سال دوم متوسطه برای داوطلبان در حال تحصیل (نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 3 – 3) و حداقل معدل 14 سال دوم متوسطه (سال یازدهم) و ارائه مدرک قبولی سال آخر متوسطه (سال دوازدهم) با شرط حداقل معدل کل 14 و معدل کتبی 10 حداکثر تا تاریخ 9 مرداد 99 (قبل از شروع رزم مقدماتی) (در غیر این صورت قبولی آنان باطل می گردد.)
 • دارا بودن حداقل معدل کل 15 برای داوطلبان رشته خلبانی هواپیما و حداقل معدل کتبی 12
 • داشتن حداقل معدل کل 14 و حداقل معدل کتبی 10 برای متقاضیان رشته خلبانی بالگرد
 • کسب حدنصاب قبولی در آزمون علمی، معاینات پزشکی، مقاومت جسمانی و صلاحیت های گزینشی
 • نداشتن تعهد خدمتی یا استخدامی به دستگاه های دولتی و بخش خصوصی

نکات مربوط به شرایط اختصاصی

 •  فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی در اولویت استخدام بوده و شرط سن و معدل برای آن ها در نظر گرفته نمی شود.
 • بسیجیان فعال، حافظان کل قرآن کریم و داوطلبان عضویابی شده در اولویت استخدام قرار دارند.
 • دانشجویان واجد شرایطی که در سایر دانشگاه ها به تحصیل مشغول هستند، با توجه به ضوابط موجود، مجاز به ثبت نام می باشند. اما این دانشجویان در صورت پذیرفته شدن، می بایست برگه انصراف از تحصیل خود را ارائه نمایند.
 • درجه داران رسمی و پیمانی (بین درجات گروهبان یکمی تا استوار یکمی) می توانند پس از کسب مجوز از نیرو یا سازمان مربوط درکنکور اختصاصی شرکت نمایند. این دسته از متقاضیان، صرفا مورد پذیرش در دانشگاه نیرو / سازمان متبوعه خود قرار می گیرند.
 • داوطلبانی که دارای معافیت پزشکی می باشند، امکان ثبت نام ندارند.
 • از شرکت کنندگان مشمول که دارای اضافه خدمت سنواتی می باشند، استخدام به عمل نخواهد آمد.
 • داوطلبان متأهل حق ثبت نام ندارند چرا که دوره آموزش به صورت شبانه روزی برگزار می گردد.

امتیازات

 • تحصیل در دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران (دانشگاه افسری امام علی(ع)، دانشگاه خاتم الانبیاء (ص)، دانشگاه هوایی شهید ستاری، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر و دانشکده علوم و فنون فارابی) شبانه روزی می باشد.
 • پذیرفته شدگان می توانند از پوشاک، تغذیه، آموزش، خدمات بهداشتی و درمانی به طور رایگان استفاده نمایند.
 • دانشجویان در طول تحصیل کمک هزینه تحصیلی دریافت می نمایند.
 • پس از طی 7 ترم تحصیلی با موفقیت، به دانشجویان درجه ستوان دومی اختصاص می یابد و پس از فارغ التحصیلی به آنان دانشنامه کارشناسی در رشته مربوطه اعطا میگردد.
 • دانش آموختگان از تسهیلات، وام های مصوب، کارت اعتباری حکمت، بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر برای خود و خانواده تحت تکفل برخوردار خواهند شد و همچنین سایر خدمات رفاهی مطابق با مقررات و ضوابط موجود به آن ها تعلق می گیرد.

دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

دفترچه ثبت نام آزمون افسری، به منظور آگاهی از شرایط و مقررات نام نویسی و برگزاری آزمون، از طریق سامانه گزینش و استخدام آجا در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. متقاضیان می بایست پیش از هر اقدامی ابتدا این دفترچه را مطالعه نموده و پس از اطلاع از ضوابط و کسب اطمینان از داشتن شرایط لازم، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. شما می توانید با کلیک روی لینک موجود در کادر زیر، دفترچه سال تحصیلی 1400 – 1401 را دانلود کرده و با مندرجات آن آشنا شوید.

دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش
 دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.)

علاقه مندانی که در موعد مقرر ثبت نام خود را به انجام رسانده اند، می توانند پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401 از رشته های دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401 آگاه شده و با مطالعه منابع آزمون دانشگاه افسری ارتش، آمادگی لازم را برای حضور در جلسه آزمون کسب نمایند. توجه داشته باشید که برای حضور در جلسه آزمون می بایست کارت ورود به جلسه آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 -1401 را به همراه داشته باشید چرا که در صورت فراموش کردن آن، از ورود شما به حوزه امتحانی ممانعت خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر کدام از موضوعات فوق می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان چه زمانی می توانند برای ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون استخدامی ارتش 1400 - 1401 اقدام نمایند؟

داوطلبان برای ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون استخدامی ارتش می توانند در روزهای 22 تا 24 آذر ماه 99 اقدام نمایند.

2- آیا امکان استخدام متقاضیان متاهل در دانشگاه افسری ارتش وجود دارد؟

خیر چرا که دوره ها به صورت شبانه روزی برگزار می گردند.

3- شرکت کنندگان در چه بازه سنی حق ثبت نام در آزمون افسری ارتش 1400 - 1401 را دارند؟

داشتن حداقل سن 16 سال تمام و حداکثر 22 سال تا تاریخ 3 آبان 99 برای شرکت کنندگان الزامی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹۶ نظر

 1. Avatar

  سلام علیکم من الان سال اخرمه میشه ثبت نام کنم رشته ام هم فنی وحرفه ای هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، از جمله شرایط پذیرش دانشگاه های افسری، شرکت در ازمون ورودی، داشتن مدرک دیپلم نظری (ریاضی، تجربی و انسانی) و… می باشد.

 2. Avatar

  باسلام و عرض خسته نباشید

  ببخشید من امسال توی مهرماه دوازدهم‌میرم میشه بگین میتونم واسه دانشکده افسری ثبت نام‌کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای ثبت نام در دانشگاه افسری ارتش، فقط مدرک دیپلم رشته های ریاضی و تجربی مورد پذیرش می باشد. شما با مدرک دیپلم انسانی می توانید برای افسری نیروی انتظامی و سپاه اقدام کنید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره