خانه مشاوره تحصیلی ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

زمان نام نویسی دانشگاه افسری ارتش 1402 - 1403
ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

ارتش جمهوری اسلامی ایران سالانه به منظور جذب دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های افسری امام علی، خاتم الانبیا، هوایی شهیدستاری، علوم دریایی امام خمینی و فارابی یک آزمون کتبی برگزار می نماید. کلیه دانش آموزان سال آخر دوره دوم متوسطه و یا فارغ التحصیلان رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی و انسانی در صورت علاقه مندی و داشتن شرایط ثبت نام دانشگاه افسری 1402 می توانند در این آزمون شرکت کرده و پس از حضور در آزمون و گذراندن موفقیت آمیز مراحل مصاحبه و معاینات پزشکی، وارد دانشگاه شوند. ثبت نام آزمون افسری ارتش به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت ثبت نام دانشگاه افسری ارتش صورت می گیرد که در ادامه مقاله جزئیات بیشتری را به اطلاع شما می رسانیم.

✅ لینک مستقیم ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

با توجه به این که تحصیل در دانشگاه های افسری به صورت شبانه روزی می باشد، داوطلبان متاهل مجاز به ثبت نام نیستند.

زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

اولین قدم برای نام نویسی آزمون مذکور، واریز هزینه ثبت نام می باشد که همه متقاضیان می بایست این مبلغ را به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند. توجه داشته باشید که فرآیند ثبت نام به صورت دو مرحله پیوسته (خرید کارت آزمون – تکمیل فرم ثبت نام) می باشد که لازم است هر دو مرحله با موفقیت تکمیل گردد و کد رهگیری مربوطه دریافت شود. زمان ثبت نام در این دوره از آزمون استخدامی دانشگاه افسری ارتش از 1 آبان ماه الی 16 آذر ماه 1401 می باشد.

لازم به ذکر است جدول زیر به تمدید مهلت این فرایند اشاره می کند:

زمانبندی ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403
فرایندبازه زمانی
ثبت نام اولیه و خرید کارت1 آبان ماه الی 16 آذر ماه 1401
تمدید مهلت تکمیل ثبت ناماز 16 آذر ماه تا ساعت 2 بعد از ظهر روز پنج شنبه 17 آذر ماه 1401
ویرایش اطلاعاتاز 13 آذرماه الی 2 بعد از ظهر روز پنج شنبه 17 آذر ماه 1401

نحوه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

شما می توانید برای آگاهی از کلیه ضوابط و مقررات مربوطه، اطلاعیه ها و دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 را دریافت کرده و مطالعه نمایید و سپس مطابق با راهنمای زیر مراحل نام نویسی خود را طی کنید.

 •  ابتدا به سایت استخدام ارتش به آدرس اینترنتی gozinesh.aja.ir مراجعه کنید. پس از ورود به سایت، 3 لینک خرید کارت اعتباری، بازیابی و فراموشی کد رهگیری و تکمیل فرم ثبت نام را در سمت راست صفحه مشاهده خواهید کرد که لازم است بر روی گزینه “خرید کارت اعتباری” کلیک کنید.

 • در این مرحله می بایست رشته تحصیلی مورد تقاضا و حوزه ثبت نامی خود را مشخص نموده و پس از وارد کردن شماره تلفن همراه و سایر اطلاعات مورد نیاز، روی عبارت “تایید و پرداخت” کلیک نمایید.

 • پس از درج اطلاعات کارت بانکی، کلید “پرداخت” را فشرده و دریافت کد رهگیری، به صفحه اول بازگشته و گزینه “تکمیل فرم ثبت نام” را انتخاب کنید.

 • به منظور تکمیل فرم ثبت نام خود لازم است اطلاعات خواسته شده (کد ملی و کد رهگیری) را در کادرهای مربوطه وارد کرده و دکمه “تایید” را بفشارید.

پس از بارگذاری عکس داوطلب و همچنین وارد کردن اطلاعات مورد درخواست از جمله نام و نام خانوادگی، کد ملی، قد، وزن، رشته تحصیلی، معدل کل ، نوع سهمیه و…، باید بر روی گزینه “تایید نهایی” کلیک نمایید و منتظر بررسی درخواست خود باشید تا شماره پرونده ثبت نام صادر گردد. همچنین لازم است که در پایان مراحل نام نویسی از فرم ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و تا زمان گزینش نهایی در دانشگاه نزد خود حفظ نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

شرایط عمومی ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402 - 1403

داوطلبان علاقه مند به شرکت در این آزمون می بایست به مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و اطلاعیه های موجود پرداخته و از دارا بودن شرایط لازم اطمینان حاصل نمایند. چرا که اگر وضعیت آن ها منطبق بر این شرایط نباشد، حتی در صورت قبولی در آزمون، مورد گزینش قرار نخواهند گرفت.

شرایط عمومی

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • اعتقاد به دین اسلام و التزام به انجام احکام عملی
 • ایمان به انقلاب و جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد و التزام به ولایت فقیه
 • نداشتن سوء سابقه کیفری موثر و همچنین فقدان محکومیت به موجب اقدام علیه امنیت کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • ارائه تعهد مبنی بر پرداخت دو برابر هزینه های آموزشی در صورت انصراف و یا اخراج
 • عدم شهرت به فساد اخلاقی برابر ضوابط گزینش
 • دارا بودن سلامت و توانایی جسمی و روانی (مطابق با معاینات پزشکی استخدام)
 • داشتن حداقل سن 16 سال تمام و حداکثر 23 سال (توجه داشته باشید که در صورت انجام خدمت سربازی، مطابق با مدت زمان خدمت به حداکثر سن داوطلب اضافه می شود. همچنین فرزندان شهدا، جانبازان از کار افتاده کلی و آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند. لازم به ذکر است که حداکثر سن برای رشته خلبانی هواپیما، 20 سال می باشد.)
 • عدم عضویت، وابستگی و یا هواداری از احزاب، گروه ها و سازمان های سیاسی
 • داشتن حداقل قد 165 سانتی متر برای تمامی داوطلبان و دید چشم 10/10 برای رشته خلبانی و دید چشم حداقل 8/10 برای سایر رشته ها

جذب و استخدام داوطلبان بر اساس نیاز سازمان صورت می گیرد و شاخصه هایی همچون تدین و انقلابی بودن در تمامی مراحل گزینش مورد توجه قرار می گیرند. متقاضیانی که علاقه مند به خدمت در ارتش هستند، می بایست آمادگی لازم برای حضور در هر ماموریتی را داشته و با هدف رزمنده شدن به ارتش بپیوندند.

شرایط اختصاصی

 • ارائه تعهد خدمتی مطابق با ضوابط قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران
 • داوطلبان علوم انسانی تنها در رشته های مدیریت دفاعی دانشگاه امام علی، آماد هوایی دانشگاه ستاری، مدیریت و کمیسر دریایی دانشگاه امام خمینی، حفاظت اطلاعات دانشکده فارابی امکان پذیر می باشد.
 • دارا بودن حداقل معدل کل دیپلم برای فارغ التحصیلان رشته های تجربی و ریاضی 14 و برای فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی 16 و داشتن حداقل معدل کتبی 10 برای رشته های ریاضی و تجربی و حداقل معدل کتبی 14 برای علوم انسانی
 • داشتن حداقل معدل 14 سال دوم متوسطه برای داوطلبان در حال تحصیل (نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6) و حداقل معدل 14 سال دوم متوسطه (سال یازدهم) و ارائه مدرک قبولی سال آخر متوسطه (سال دوازدهم) با شرط حداقل معدل کل 14 و معدل کتبی 10 حداکثر تا تاریخ 11 مرداد 1402 (قبل از شروع رزم مقدماتی) (در غیر این صورت قبولی آنان باطل می گردد.)
 • دارا بودن حداقل معدل کل 15 برای داوطلبان رشته خلبانی هواپیما و حداقل معدل کتبی 12
 • داشتن حداقل معدل کل 14 و حداقل معدل کتبی 10 برای متقاضیان رشته خلبانی بالگرد
 • کسب حدنصاب قبولی در آزمون علمی، معاینات پزشکی، مقاومت جسمانی و صلاحیت های گزینشی
 • نداشتن تعهد خدمتی یا استخدامی به دستگاه های دولتی و بخش خصوصی
 •  فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی در اولویت استخدام بوده و شرط سن و معدل برای آن ها در نظر گرفته نمی شود.
 • بسیجیان فعال، حافظان کل قرآن کریم و داوطلبان عضویابی شده در اولویت استخدام قرار دارند.
 • دانشجویان واجد شرایطی که در سایر دانشگاه ها به تحصیل مشغول هستند، با توجه به ضوابط موجود، مجاز به ثبت نام می باشند. اما این دانشجویان در صورت پذیرفته شدن، می بایست برگه انصراف از تحصیل خود را ارائه نمایند.
 • درجه داران رسمی و پیمانی (بین درجات گروهبان یکمی تا استوار یکمی) می توانند پس از کسب مجوز از نیرو یا سازمان مربوط درکنکور اختصاصی شرکت نمایند. این دسته از متقاضیان، صرفا مورد پذیرش در دانشگاه نیرو / سازمان متبوعه خود قرار می گیرند.
 • داوطلبانی که دارای معافیت پزشکی می باشند، امکان ثبت نام ندارند.
 • از شرکت کنندگان مشمول که دارای اضافه خدمت سنواتی می باشند، استخدام به عمل نخواهد آمد.
 • داوطلبان متأهل حق ثبت نام ندارند چرا که دوره آموزش به صورت شبانه روزی برگزار می گردد.

امتیازات در نظرگرفته شده پس از استخدام دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403 

 • تحصیل در دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران (دانشگاه افسری امام علی(ع)، دانشگاه خاتم الانبیاء (ص)، دانشگاه هوایی شهید ستاری، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر و دانشکده علوم و فنون فارابی) شبانه روزی می باشد.
 • پذیرفته شدگان می توانند از پوشاک، تغذیه، آموزش، خدمات بهداشتی و درمانی به طور رایگان استفاده نمایند.
 • دانشجویان در طول تحصیل کمک هزینه تحصیلی دریافت می نمایند.
 • پس از طی 7 ترم تحصیلی با موفقیت، به دانشجویان درجه ستوان دومی اختصاص می یابد و پس از فارغ التحصیلی به آنان دانشنامه کارشناسی در رشته مربوطه اعطا میگردد.
 • دانش آموختگان از تسهیلات، وام های مصوب، کارت اعتباری حکمت، بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر برای خود و خانواده تحت تکفل برخوردار خواهند شد و همچنین سایر خدمات رفاهی مطابق با مقررات و ضوابط موجود به آن ها تعلق می گیرد.

لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

افرادی که خواستار ثبت نام در این دانشگاه می باشند بایستی با مراجعه به سایت ثبت نام دانشگاه افسری ارتش و مطالعه شرایط و لیست رشته های ارائه شده در این زمینه جهت ثبت نام اقدام نمایند. همچنین لازم به ذکر است که برای هر گروه آزمایشی تجربی، علوم انسانی و ریاضی فیزیک لیست یک سری رشته در نظر گرفته شده که داوطلبان بایستی با توجه به دانشگاه و نوع دیپلم خود نام نویسی نمایند. لذا در این قسمت لیست رشته های ارائه شده ذکر شده است.

رشته تحصیلی و نوع دانشگاه مورد نظر
گرایش مربوطهلیست رشته ارائه شدهدانشگاه
نیروی زمینیمدیریت دفاعی: اداری، پرسنلی، دارایی، آماد، دژبان، ترابری و مختص کلیه نیرو ها

علوم دفاعی: گرایش( پیاده، زرهی، بهداشت و درمان)

مهندسی دفاعی: گرایش( استحکامات و عمران، الکترونیک، مخابرات و جنگال، مکانیک و الکترو مکانیک، مهمات)

مهندسی نگهداری و تعمیر بالگرد، مهندی عمران، خلبانی بالگرد، کارشناسی ریاضی و کارشناسسی فیزیک

امام علی (ع)
پدافند هواییمهندسی فرمان دهی و کنترل، گرایش( اطلاعات و عملیات، اطلاعات الکترونیکی، اطلاعات ارتباطی و تصویری) ، کنترل شکاری، عملیات موشکخاتم الانبیاء
نیروی هواییمهندسی نگهداری و تعمیر هواپیما، مهندسی هوا و فضا، مهندسی برق، ترافیک هوایی( مراقبت پرواز)، مدیریت آماد دریایی،

مهندسی رایانه(نرم افزار، مختص کلیه نیرو ها)

خلبانی پهپاد( مختص کلیه نیرو ها)

رشته هوا نوردی (خلبانی شکاری و ناوبری هواپیمایی)

شهید ستاری
نیروی دریاییتفنگدار دریایی، مهندسی کشتی، مدیریت و کمیسر دریایی، مهندسی ناوبری و فرماندهی کشتی، مهندسی المترونیک و مخابرات دریاییامام خمینی (ره)
 

—–

علوم کاربردی اطلاعات( گرایش حفاظت اطلاعات)

مهندسی برق ( گرایش جنگال)

افسری علوم و فنون فارابی

دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 به منظور آگاهی از شرایط و مقررات نام نویسی و برگزاری آزمون، از طریق سامانه گزینش و استخدام آجا در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. متقاضیان می بایست پیش از هر اقدامی ابتدا این دفترچه را مطالعه نموده و پس از اطلاع از ضوابط و کسب اطمینان از داشتن شرایط لازم، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. همچنین جهت سهولت در دسترسی به این فایل، پی دی اف آن در جدول زیر قرار گرفته است که با کلیک بر روی لینک فعال، قابل دریافت می باشد.

دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403
 دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

منابع آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

یکی از مهم ترین مراحلی که جهت موفقیت در آزمون دانشگاه افسری ارتش الزامی است، مطالعه بهترین منابع آزمون این دانشگاه می باشد که متناسب با آن هر یک از دروس عمومی و اختصاصی به صورت کامل با منابع مربوطه دسته بندی شده است. همچنین ضرایب هر یک از دروس نیز در این بخش مشخص گردیده که شما می توانید با کلیک بر روی لینک ذیل به این موارد دسترسی داشته باشید.

منابع آزمون دانشگاه افسری ارتش
بهترین منابع آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

( جهت مشاهده مطلب، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

نکات مهم پیرامون ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

 • داوطلبان دقت کنند که در هنگام خرید کارت، می بایست به انتخاب نیروی مورد علاقه جهت تحصیل و خدمت بپردازند و طبیعتا این انتخاب باید بر اساس آگاهی نسبت به شرایط پذیرش، علایق فردی، وضعیت تحصیلی و جسمی شکل بگیرد. لازم به ذکر است که متقاضیان در هیچ یک از مراحل ثبت نام مجاز به تغییر انتخاب خود نخواهند بود.
 • داوطلبان عضو یابی شده توسط هر یک از نیروها، می بایست در هنگام خرید کارت، نیروی مربوطه را انتخاب کنند.
 • داوطلبانی که نیروی مورد عباقه خود را نیروی زمینی یا هوایی انتخاب می کنند، می توانند انتخاب دوم خود را از بین نیروی پدافند هوایی یا نیروی دریایی علامت گذاری کنند.
 • متقاضیان می بایست شماره پرونده و اطلاعات ثبت نامی صادر شده از سوی سامانه را پس از تکمیل فرم ثبت نام دریافت کرده و نگه داری نمایند.
 • مسئولیت واگذاری فرآیند خرید کارت اعتباری و نام نویسی به افراد دیگر اعم از خانواده، دوستان، کافی نت و … بر عهده شرکت کنندگان می باشد.
 • داوطلبان می بایست به هنگام پرداخت هزینه آزمون از بخش مربوط به “انتخاب حوزه ثبت نام”، استان و حوزه مورد نظر خود را با توجه به محل سکونت برگزینند و نهایت دقت را در این مورد به کار ببرند. نحوه انتخاب حوزه را برای متقاضیان استان های مختلف پذیرنده، به شکل زیر می باشد.
 1. داوطلبان ساکن استان های قم و البرز می بایست حوزه خود را استان تهران انتخاب نمایند.
 2. حوزه متقاضیانی که محل سکونت آن ها یکی از استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری می باشد، استان اصفهان می باشد.
 3. شرکت کنندگان ساکن استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد می بایست حوزه خود را استان شیراز انتخاب کنند.
 • با توجه به این که پس از پرداخت هزینه ثبت نام، این وجه تحت هیچ شرایط قابل بازگشت نمی باشد، داوطلبان می بایست نسبت به ثبت اطلاعات مربوط به مشخصات فردی، استان محل سکونت – حوزه و انتخاب نیروی مورد علاقه خود نهایت دقت را به عمل بیاورند.
 • دانشجویانی که در آزمون سال های قبل پذیرفته شده اند و در حین تحصیل یا خدمت در دانشگاه های افسری، انصراف داده، ترک تحصیل کرده و یا اخراج شده اند، اجازه خرید کارت و ثبت نام ندارند.
 • داوطلبان دارای سابقه بیماری و با وضعیت جسمانی و روانی ذکر شده در فهرست زیر مجاز به نام نویسی نمی باشند.
 1.  تالاسمی مینور
 2. چاقی (BMI بالاتر از 30)
 3. کوررنگی
 4. سابقه جراحی های وسیع
 5. مشکلات عمده ارتوپدی
 6.  سابقه هرگونه معافیت پزشکی از مراجع نظامی و انتظامی
 7. هرگونه سابقه بیماری های مزمن اعصاب و روان
 8. کلیه بیماری های صعب العلاج
 9. -هرگونه بیماری یا سابقه بیماری نیازمند به مصرف طولانی مدت دارو
 10. کاهش شنوایی متوسط و شدید (بر مبنای تست شنوایی سنجی)
 11. هرگونه اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان
 • چنانچه شرکت کنندگان توجه لازم را نسبت به نکات مربوط به ثبت نام نداشته باشند، علاوه بر این که نمی توانند هزینه پرداخت شده را باز پس بگیرند، از مراحل گزینش نیز حذف خواهند شد.
 • داوطلبانی که دارای سهمیه شاهد، جانباز، آزاده، فرزند، نظامی و بسیج فعال هستند، چنانچه مدارک مربوطه را حداکثر تا تاریخ 8 دی ماه به دفاتر عضویابی نزدیک محل سکونت خود تحویل ندهند، پذیرش آن ها به کلی لغو می گردد.

علاقه مندانی که در موعد مقرر ثبت نام خود را به انجام رسانده اند، می توانند پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402  از رشته های دانشگاه افسری ارتش 1402 آگاه شده و با مطالعه منابع آزمون دانشگاه افسری ارتش، آمادگی لازم را برای حضور در جلسه آزمون کسب نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر کدام از موضوعات فوق می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان چه زمانی می توانند برای ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 - 1403 اقدام نمایند؟

داوطلبان علاوه بر بازه زمانی ثبت نام، می توانند در تمدید مهلت آن از 16 آذر ماه تا ساعت 2 بعد از ظهر روز پنج شنبه 17 آذر ماه 1401 اقدامات لازم را به سرانجام برسانند.

2- آیا برای شرکت در دانشگاه افسری ارتش شرط سنی تعیین شده است؟

بله، داشتن حداقل سن 16 سال تمام و حداکثر 23 سال برای داوطلبان الزامی است.

3- آیا امکان استخدام متقاضیان متاهل در دانشگاه افسری ارتش وجود دارد؟

خیر چرا که دوره ها به صورت شبانه روزی برگزار می گردند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۶۸ نظر
 1. با سلام و عرض خسته نباشید ایا داشتن مدرک icdl کامیپوتر در فرایند گزینش از امتیازی برخوردار هستش؟

  • با سلام و درود، طبق شواهد و قرائن پذیرش افسری در دانشگاه های نظامی در مراحل بررسی مدارک و سوابق، داشتن گواهی نامه های مهارت، جزو امتیازات مثبت داوطلب می باشد.

 2. سلام خسته نباشید زمان ثبت نام درجه داری ارتش کی هستش و ازمونش با ازمون دانشگاه افسری یکیه؟

  • با سلام و درود، طبق شواهد و قرائن، آزمون کتبی درجه داری از آزمون های افسری ساده تر برگزار می شود. ۲۸ دی ماه شروع ثبت نام می باشد. البته درجه داری در چندین زمان برگزار می گردد.

 3. سلام وقت بخیر
  آیا امسال امکان پذیرش نیروی خانوم هم وجود داره؟اگه هست شرایطش چیه؟و از‌کجا باید ثبت‌نام‌کرد

 4. سلام من تالاسمی مینور دارم آیا میتونم در آزمون شرکت کنم

 5. باسلام و خسته نباشید.من دارای مدرک کاردانی میباشم. و الان دانشجوی پرستاری ترم اول هستم.فرزند جانباز ۲۵ درصد هستم .آیا مدرک کاردانی من مانعی برای ثبت نامم هست ؟ممنون میشم بهم پاسخ بدید

  • با سلام ، برای ثبت نام مشکلی نخواهید داشت ، اما باید به یاد داشته باشید که در صورت قبولی باید نسبت به انصراف اقدام نمائید.

 6. آیا برای ورود به دانشگاه افسری ارتش به کنکور نیاز هست؟

  • با سلام، خیر، برای ورود به دانشگاه های افسری ارتش شما می بایست در آزمون مستقلی که توسط خود ارگان برگزار میشود شرکت نمایید.

 7. سلام
  گودی کمر داشته باشی تو گزینش رد میشی؟

  • با سلام، با توجه به اینکه معاینات پزشکی دانشگاه های افسری ارتش به صورت تخصصی میباشد قبولی شما بستگی به نظر کمیسیون پزشکی دارد.

 8. با سلام من امسال تو نتیجه نهایی دانشگاه افسری قبول نشدم میشه سال بعد دوباره ثبت نام کنم؟؟؟؟؟؟؟

 9. داوود تقدس نیکو

  سلام من باید چطوری وارد نیروی تاکاوری ارتش نیروی زمینی بشم باید اول چکار کنم

  • سلام ، وقتتون بخیر. شما باید ابتدا در مقطع افسری و یا درجه داری ارتش متناسب با شرایط خود ثبت نام کنید و در زمان انتخاب محل خدمت و یگان ، یگان مدنظر خود را انتخاب کنید.

 10. س خوب هستین من مدرک دیپلم دارم متولد ۷۷ هستم خدمت هم رفتم میتونم ثبت نام کنم‌.یا نع

 11. سلام خسته نباشید کسی بسیج فعال و کارت بسیج نداشته باشه تو فرآیند گزینش ممکنه رد بشه؟

 12. سلام خسته نباشید کسی بسیج فعال نداشته باشه تو فرآیند گزینش ممکنه رد بشه؟

  • سلام ، وقتتون بخیر. این مورد جزء امتیازات می باشد و جزء الزامات نیس. با توجه به اینکه اکثر افراد این امتیاز را دارند در صورت نداشتن امکان قبولی شما پایین می باشد.

 13. سلام خسته نباشید
  یک سوال من دانش آموز یازدهم ریاضی ام الان
  آیا می توانم شرکت کنم؟؟

  • با سلام، خیر، مطابق با اطلاعیه های سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران شما می بایست فارغ التحصیل یکی از رشته های نظری باشید یا دانش آموز سال آخر ( دوازدهم) که تا پایان خرداد ماه فارغ التحصیل خواهد شد.

 14. سلام خسته نباشید رشته های دانشگاه افسری مقطع کاردانی دارد یا تمامی رشته ها تا مقطع کارشناسی است؟

  • با سلام، در دانشگاه نیروی انتظامی امین رشته های مقطع کاردانی نیز ارائه میشود. منتهی برای دانشگاه های افسری ارتش معمولا رشته ها در مقطع کارشناسی ارائه میشود.

 15. سلام من آزمون رو قبول شدم ولی نهم فهمیدیم حالا تاریخ گزینش رو هشتم زدن.میخواستم بدونم من میتونم برم برا گزینش یا مهلتش تمام شد

  • با سلام ، توصیه می شود در اسرع وقت با مراجعه ی حضوری ، نسبت به توجیه اقدام خود اقدام فرمائید.

 16. با سلام و درود من رشته علوم انسانی هستم و معدل دیپلمم ۱۵و نیمه معدل کتبیم هم یازده هستش اصلا امکان داره که در امتحان قبول بشم؟

  • با سلام، برای ثبت نام در دانشگاه های افسری ارتش شما می بایست معدل کل ۱۶ و معدل کتبی ۱۴ داشته باشید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره