تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 - 1400
ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه افسری ارتش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون افسری ارتش هر ساله توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور جذب دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های افسری امام علی ، خاتم الانبیا ، هوایی شهیدستاری ، علوم دریایی امام خمینی و فارابی برگزار می شود و کلیه دانش آموزان سال آخر دوره دوم متوسطه و یا فارغ التحصیلان رشته های ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی و معارف اسلامی در صورت علاقمندی و داشتن شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش می توانند در این آزمون شرکت کنند و پس از حضور در آزمون و گذراندن موفقیت آمیز مراحل مصاحبه و معاینات پزشکی ، وارد دانشگاه شوند.

داوطلبان متاهل مجاز به ثبت نام دانشگاه افسری ارتش نمی باشند زیرا تحصیل در این دانشگاه به صورت شبانه روزی می باشد.

زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99

ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش هر ساله در آذر ماه و توسط سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام می پذیرد. زمان ثبت نام برای دارندگان دیپلم ریاضی فیزیک و علوم تجربی از تاریخ 2 آذر ماه الی 18 دی ماه می باشد. لازم به ذکر است که تمامی ثبت نام کنندگان از روز 16 دی ماه لغایت 18 دی ماه مهلت دارند که مسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

نکته قابل توجه در مورد دانشجویان انصرافی سال های قبل دانشگاه افسری این است که دیگر مجاز به ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 نمی باشند.

نحوه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ثبت نام آزمون افسری ارتش به صورت اینترنتی و از طریق سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی gozinesh.aja.ir انجام می شود اولین قدم برای ثبت نام آزمون افسری ارتش واریز هزینه ثبت نام می باشد و همه ی متقاضیان ثبت نام آزمون افسری ارتش ، بایستی این مبلغ را به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند در غیر این صورت ثبت نام ناقص باقی خواهد ماند.

 • داوطلبان دقت کنند که در هنگام تکمیل فرم ثبت نام در سایت آجا ، نزدیکترین محل برگزاری آزمون به منطقه سکونت خود را انتخاب نمایند زیرا پس از تکمیل ثبت نام و تائید نهایی امکان ویرایش این گزینه وجود نخواهد داشت.
 • با هر کدملی فقط یک کارت اعتباری می توان تهیه نمود و کد ملی داوطلب در زمان ثبت نام به هیچ عنوان قابل ویرایش نخواهد بود.
 • همه ی داوطلبان فقط می توانند یک کارت اعتباری ثبت نام خریداری نمایند و سایت اجازه خرید مجدد کارت را به داوطلبان نمی دهد.
 • در هنگام ثبت نام دقت شود که بر روی refresh یا برگشت کلیک نشود ، در غیر این صورت بایستی ثبت نام خود را مجدد شروع کنید.
 • در صورتی که کارت اعتباری ثبت نام را دریافت نمودید ولی کد رهگیری را فراموش کردید ، می توانید از طریق منوی تعبیه شده در سایت و با وارد کردن کدملی و شماره سفارش بانک ، کدرهگیری ثبت نام خود را مجدد دریافت کنید.
 • داوطلبان باید رشته تحصیلی مورد علاقه خود را در زمان ثبت نام تعیین نمایند و رشته تحصیلی انتخاب شده امکان ویرایش ندارد.
 • داوطلبان متاهل و آن دسته از داوطلبانی که دارای بیماری ها و شرایط جسم و روان خاص می باشند ، مجاز به ثبت نام در آزمون افسری ارتش نمی باشند.

راهنمای تصویری ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

همانطور که در متن فوق ذکر شد ثبت نام دانشگاه افسری ارتش از طریق سایت آجا (ارتش جمهوری اسلامی ایران) انجام می شود بنابراین داوطلبان باید به آدرس اینترنتی gozinesh.aja.ir مراجعه نمایند که پس از ورود به سایت صفحه زیر برای آن ها باز می شود:

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید ، 3 لینک خرید کارت اعتباری ، بازیابی و فراموشی کدرهگیری و تکمیل فرم ثبت نام در قسمت پایین سایت قرار داده شده است که اولین قدم  خرید کارت ثبت نام می باشد. بنابراین بر روی خرید کارت اعتباری کلیک کنید تا صفحه زیر برایتان ایجاد شود:

داوطلب باید رشته تحصیلی مورد تقاضا و حوزه ثبت نامی خود را در مرحله خرید کارت مشخص نماید و پس از وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه ، هزینه مورد نظر را به صورت اینترنتی پرداخت کند. در ضمن کارت بانکی باید دارای رمز دوم و CVV2 باشد. پس از خرید کارت اعتباری و دریافت کد رهگیری می توان بر روی گزینه «تکمیل فرم ثبت نام» (مطابق تصویر 1) کلیک نمود و با دریافت فرم اطلاعات درخواستی را بارگذاری نمود.

برای دریافت فرم ثبت نام ابتدا باید کد رهگیری خرید و کد ملی را در کادر های فوق درج نمود. پس از تکمیل فرم ثبت نام و وارد کردن اطلاعات (مانند عکس داوطلب ، نام و نام خانوادگی ، کدملی ، قد ، وزن ، رشته تحصیلی ، معدل کل ، نوع سهمیه و … )، باید بر روی گزینه تایید نهایی کلیک نمایید و منتظر بررسی درخواست خود باشید تا درنهایت شماره پرونده ثبت نام را دریافت کنید. عدم دریافت شماره پرونده به منزله ناقص بودن ثبت نام شما می باشد. همچنین لازم است که در پایان مراحل ثبت نام از فرم ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و تا زمان گزینش نهایی در دانشگاه نزد خود حفظ نمایید.

ثبت مشکلات در زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ممکن است که بعضی از داوطلبان در زمان ثبت نام با مشکل مواجه شوند، این دسته از داوطلبان باید از طریق سایت مشکل خود را بررسی نمایند. بدین جهت باید پس از ورود به سایت برروی گزینه “ثبت مشکلات” کلیک کرده و پس از آن فرم ظاهر شده را تکمیل نمایند.

پس از کلیک بر روی ثبت مشکلات، فرم زیر برایتان ایجاد می شود:

شرایط ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 99

شرایط عمومی

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • اعتقاد به دین اسلام و التزام به انجام احکام عملی
 • ایمان به انقلاب و جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سوء سابقه کیفری
 • ارائه تعهد خدمت به ارتش جمهوری اسلامی ایران
 • عدم شهرت به فساد اخلاقی
 • دارا بودن سلامت و توانایی جسمی و روانی

شرایط اختصاصی

 • حداقل سن 16 و حداکثر سن 22 برای ثبت نام همه ی رشته ها به جز رشته خلبانی (حداکثر سن 20 سال برای خلبانی)
 • چنانجه داوطلب به خدمت سربازی رفته باشد مدت خدمت به حداکثر سن افزوده می شود.
 • فرزندان شاهد ، جانبازان و ایثارگران از شرط سنی معاف می باشند.
 • همه ی داوطلبان باید دارای حداقل قد 165 سانتی متر باشند.
 • از شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش دید چشم برای رشته خلبانی 10/10 و برای سایر رشته ها 8/10 می باشد.
 • دارا بودن حداقل معدل کل دیپلم 16 برای فارغ التحصیلان رشته انسانی و حداقل معدل کل دیپلم 14 برای فارغ التحصیلان رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک
 • دارا بودن حداقل معدل کتبی دیپلم 10 برای همه ی رشته ها
 • دارا بودن حداقل معدل کل دپیلم 15 و حداقل معدل کتبی 12 برای ثبت نام رشته خلبانی
 • داوطلبان متاهل و داوطلبان آقا دارای معافیت پزشکی مجاز به ثبت نام  رشته های دانشگاه افسری ارتش نمی باشند.

دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 99

به دلیل آنکه بسیاری از داوطلبان اطلاعی از نحوه ثبت نام آزمون را ندارند ، دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش توسط سایت آجا منتشر می شود که در این دفترچه به کلیه شرایط ثبت نام آزمون اشاره شده است. بنابراین همه ی داوطلبان باید این دفترچه را دانلود و به دقت مطالعه کنند.

دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 98
دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 99

در صورتی که در هریک از مراحل ثبت نام خود با مشکلی مواجه شدید، با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه افسری ارتش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۷ نظر

 1. Avatar

  سلام
  ببخشید میخاستم بدونم اون مبلغ ۷۰ تومان رو که برای ثبت نام داده باشیم و
  اگر آزمون رو شرکت نکنیم مبلغ برمیگرده یا نه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در اطلاعیه ثبت نام دانشگاه های افسری ارتش برای سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اعلام شده بود هزینه خرید کارت برای ثبت نام غیر قابل استرداد می باشد.

 2. Avatar

  سلام
  ایا من میتوانم در یاذدهم به ارتش بروم اگه بگید ممنون میشوم

  • ایران مشاوره

   با سلام ، یکی از شرایط ورود به دانشگاه های افسری ارتش ، داشتن مدرک دیپلم نظری می باشد . لازم به ذکر است دانش آموزانی که مشغول به تحصیل در پایه دوازدهم هستند نیز می توانند در آزمون شرکت نمایند . بنابراین دانش آموزان سال یازدهم مجاز به ثبت نام در دانشگاه های افسری ارتش نمی باشند .

 3. Avatar

  سلام ببخشید.این شرایط سنی برای موقعی که ثبت نام میکنیم یا موقعی ک وارد دانشگاه میشیم حساب میشه؟اطلاعیه رو خوندم الان این سوال من هستش.

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های افسری سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰ ، شما می بایست دارای حداقل ۱۶ و حداکثر ۲۲ سال سن ( تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ ) باشید.

 4. Avatar

  سلام ببخشید من متولد ۷۷هستم وامسال نتونستم ثبت نام کنم آیا میتونم سال بعد شرکت کنم؟با شرایط سنی جور درمیاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با اطلاعیه های موجود در سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران ، شرایط سنی ورود به دانشگاه های افسری ارتش حداکثر ۲۲ سال می باشد ، لازم به ذکر که شرایط ذکر شده برای رشته خلبانی حداکثر ۲۰ سال در نظر گرفته شده است . شما می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی به دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش مراجعه نمایید .

 5. Avatar

  سلام.خانما هم پذیرش میشن یا فقط آقایون؟

 6. Avatar

  سلام من میخوام شرکت کنم ولی رشته انسانی هستم و معدل کل من ۱۴ هستش ایا شرایط ثبت نام دارم یا نه ؟؟؟

 7. Avatar

  سلام
  با سیکل هم میشه جذب شد ؟

  • ایران مشاوره

   سلام ، معمولا پذیرش دانشجو در دانشگاه های افسری ارتش از میان دارندگان مدرک دیپلم نظری انجام می گیرد ، و شما در صورت نیاز ارگان مربوطه و داشتن سایر شرایط می توانید برای استخدام و درجه داری اقدام نمایید . همچنین پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از اخبار مربوطه مطلع شوید .

 8. Avatar

  سلام ببخشید من
  کارودانشی هستم رشته معماری ایا میتوانم ثبت نام کنم
  ایا ورود به این دانشگاه ها محرومیت خواصی دارد

  • ایران مشاوره

   با سلام ، معمولا پذیرش دانشگاه های افسری ارتش از بین دارندگان مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کار و دانش انجام نمی گیرد . شما در صورت داشتن شرایط می توانید ، در صورت جذب ارگان مربوطه برای استخدام و درجه داری اقدام نمایید . پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید .

 9. Avatar

  سلام ببخشید من
  کارودانشی هستم رشته معماری ایا میتوانم ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با اطلاعیه ارتش در آزمون دانشگاه های افسری سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰ ، صرفا داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و فیزیک و علوم تجربی امکان شرکت در آزمون را دارا می باشند.

 10. Avatar

  سلام من قدم ۱۶۳هست ودوازدهم هستم وبرای نیروی زمینی ثبت نام کردم. وگفتن حداقل ۱۶۵بایدباشید.من هم کارت فعال دارم هم معدلم خوبه. قبول میکنن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. در شرایط پذیرش اولیه دانشگاه افسری ارتش شرط قد حداقل ۱۶۵ سانتی متر می باشد ، قد شما متاسفانه کمتر از حد قابل قبول است و ممکن است در مرحله گزینش اولیه مورد قبول قرار نگیرید.

 11. Avatar

  سلام ببخشید وقت ثبت نام مثل اینکه گذشته چیکار میتونم بکنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می توانید جهت پیگیری فرآیند نام نویسی در آزمون به مرکز گزینش و استخدام ارتش استان خود مراجعه نمایید.

 12. Avatar

  باسلام
  من در دانشگاه افسری ثبت نام نمودم ولی متاسفانه عدد معدل و قد را اشتباه وارد نمودم .جهت ویرایش چه کار باید بکنم و یا زمان ویرایش چه موقع است

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   تاریخ ویرایش اطلاعات ثبت نامی در دانشگاه های افسری ارتش ۹۸/۱۰/۱۶ الی ۹۸/۱۰/۱۸ می باشد و در حال حاضر می توانید با مراجعه به سایت گزینش و استخدام ارتش اطلاعات مورد نظر را ویرایش کنید.

 13. Avatar

  سلام خسته نباشین ،من موقع ثبت نام اشتباهی بجای محل سکونت البرز-تهران ،زدم تهران-تهران،خود سایت هم گفته امکان تغیر محل سکونت وجود نداره ونمیشه تغیرش داد،خب الان من باید چکار کنم،بخیال ازمون بشم یا بعدا میشه تغیر داد این موضوع رو.خیلی ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه از طریق سامانه موفق به ویرایش اطلاعات فردی نشده اید ، جهت پیگیری مشکل خود می توانید به دفاتر گزینش و استخدام ارتش استان محل سکونت مراجعه نمایید.

 14. Avatar

  سلام من دیپلم انسانی دارم میتونم ثیت نام کنم

  • ایران مشاوره

   سلام ، خیر متاسفانه مطابق با اطلاعیه های منتشر شده از سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران ، افرادی که دارای دیپلم علوم انسانی هستند ، مجاز به ثبت نام در آزمون دانشگاه های افسری سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰ نمی باشند . شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار و اطلاعیه ها در این باره مطلع شوید .

 15. Avatar

  سلام ، بنده دانشجوی مترجمی زبان هستم
  واسه ثبت نام و شرکت در آزمون باید اول انصراف بدم؟
  و اگ نیازی ب انصراف نیست ،دقیقا چ موقع لازمه انصراف بدم؟

  • ایران مشاوره

   سلام ، شما در صورت داشتن شرایط ثبت نام شامل ( شرایط سنی ، حداقل قد ، مدرک تحصیلی و …) می توانید پس از شرکت در آزمون و پذیرش نهایی در رشته های دانشگاه های افسری ، انصراف خود را در واحد در حال تحصیل ثبت نمایید . همچنین می توانید با مطالعه دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش اطلاعات تکمیلی را به دست آورید .

 16. Avatar

  سلام خسته نباشین من دیپلم مکانیک دارم میتونم توازمون ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های افسری ، داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و فیزیک ، و علوم تجربی امکان شرکت در آزمون سال جاری(۱۳۹۹-۱۴۰۰) را دارا می باشند.

 17. Avatar

  سلام خسته نباشین میخواستم بدونم فرزندان جانبازان وشهیدان از شرط معدل معاف اند یاخیر؟برای یکی ازدوستانم میخوام لطفا پاسخ بدین ممنون ازسایت بروزتون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با اطلاعیه ارتش جمهوری اسلامی ، در آزمون دانشگاه های افسری (۱۴۰۰-۱۳۹۹) صرفا فرزندان شاهد ، جانبازان ازکار افتاده کلی ، آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند.

 18. Avatar

  سلام من کلاس ۹راهنمایی هستم و۱۵سال سنمه ایا می توانم‌ الان ثبت نام کنم برای سال اینده

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با اطلاعیه ارتش جمهوری اسلامی ، شما درحال حاضر امکان نام نویسی در آزمون سال جاری(۱۳۹۹-۱۴۰۰) را دارا نمی باشید.

 19. Avatar

  سلام
  من متولد ۷۴/۱۰/۱۰ هستم خدمتم رفتم
  میخواستم بدونم سنم به شرایط ثبتنام افسری میخوره یا نه
  در ضمن من به مدت ۱۵ ماه خدمت کردم , ۶ ماه کسری بسیجی داشتم.

  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های افسری ، شما می بایست دارای حداکثر ۲۲ سال سن باشید (تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۰۲).لازم به ذکر است مدت خدمت ضرورت شما به حداکثر سن اضافه خواهد شد .

 20. Avatar

  سلام این موردی که در دفترچه ثبت نام نوسته یعنی چی؟ مگه اولین مرحله خرید کارت نیست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بله شما می بایست در مرحله اول کارت را خریداری کرده و از طریق کد دسترسی که دریافت می کنید می توانید اطلاعات خواسته شده را ثبت کرده و مراحل ثبت نام را تکمیل کنید.

 21. Avatar

  با سلام من الان برا زمینی ثبت نام کردم چجوری میتونم تغییرش بدم به دریایی لطفا کمکم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام ، متاسفانه مطابق با اطلاعیه منتشر شده در سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران ، امکان تغییر در نیروی انتخابی در ثبت نام دانشگاه های افسری ارتش در هیچ یک از مراحل و فرایند ثبت نام امکان پذیر نمی باشد . شما می توانید با مطالعه دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش اطلاعات تکمیلی را به دست آورید .

 22. Avatar

  با سلام عرض و ادب دارم خدمت شما بزرگواران عزیز

  میخواستم عرض کنم خدمتتون که زمان ثبت نام درجه داری برای ارتش نیروی هوایی کی هست ؟؟؟

 23. Avatar

  باسلام
  پای من در دوران بچگی به علت بریدگی ۵ تا بخیه داره به نظرتون از امتحان پزشکی قبول میشم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   یکی از موارد ذکر شده در شرایط پزشکی با داشتن سابقه جراحی های وسیع می باشدکه اجازه ثبت نام ندارید. با توجه به شرایط شما نظر پزشک های ارتش ملاک پذیرش می باشد.

 24. Avatar

  باسلام من دوازدهم رشته کار دانش هستم آیا میتوانم ثبت نام کنم؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های افسری(۱۳۹۹-۱۴۰۰) ، شما متاسفانه شرایط احراز تحصیلی جهت نام نویسی در این آزمون را ندارید ؛ داوطلبان زیرگروه های آزمایشی ریاضی و فیزیک ، تجربی امکان شرکت در آزمون مذکور را دارا هستند.

 25. Avatar

  با سلام میخواستم ببینم کنکور افسری بانوان کی هست که هر چه سریع تر ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام ، در حال حاضر دانشگاه های افسری ارتش از میان برادران و با در نظر گرفتن شرایطی جذب دانشجو انجام می دهند ، و اطلاعیه ای برای جذب خواهران در ارگان ذکر شده منتشر نشده است . شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار مطلع شوید .

 26. Avatar

  با سلام و خسته نباشید
  بنده متولد ۷۷/۱۰/۲۳ هستم ایا می توانم در رشته خلبانی امتحان بدم؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های افسری(۱۳۹۹-۱۴۰۰) ، حداکثر سن جهت انتخاب رشته خلبانی هواپیما ۲۰ سال می باشد.

 27. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من ترم سه کارشناسی مهندسی برق هستم علاقه زیادی به دانشکده افسری دارم داخل دفترچه ثبت نام چیزیراجبه دانشجویان دانشگاه دولتی ننوشته ،خواستم ببینم مشکل ساز نمیشه ؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در پذیرش دانشگاه های افسری ارتش دانشجویان دانشگاه های مختلف مجاز به ثبت نام هستند و شما می توانید بعد از اعلام نتایج نهایی و در صورت قبولی در دانشگاه های افسری ارتش انصراف خود را در دانشگاه در حال تحصیل ثبت کنید.

 28. Avatar

  سلام من با معدل کل دیپلم ۱۸/۴۲ و کتبی ۱۷/۰۹ وزن ۹۴ و قد ۱۹۴ شاخص توده بدنی bmi ۲۵ و متولد ۲۲/۹/۷۶ که البته ۲۰ ماه و ۲ روز سربازی کرده ام میتونم وارد دانشگاه شهید ستاری شوم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با اطلاعیه ثبت نام دانشگاه های افسری(۱۳۹۹-۱۴۰۰) ، شما منعی جهت نام نویسی در آزمون را نخواهید داشت.لازم به ذکر است دارای شرایط سنی لازم جهت انتخاب رشته خلبانی نمی باشید.

 29. Avatar

  رشته انسانی می تونه ثبت نام کنه

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های افسری(۱۳۹۹-۱۴۰۰) ، داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی امکان شرکت در آزمون را دارا نمی باشند.

 30. Avatar

  سلام من چند ماه پیش برای درجه داری نیروی زمینی ارتش ثبت نام کردم ولی تو معاینه ردم کردن ایا میتونم الان برای افسری ثبت نام کنم دیپلم تجربی دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های افسری(۱۳۹۹-۱۴۰۰) ، شما منعی جهت ثبت نام نخواهید داشت.

 31. Avatar

  سلام بنده رشته صنایع شیمیای فنی هستم میتونم تو ارتش ثبت نام کنم؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   پذیرش دانشگاه های افسری ارتش در حال حاضر صرفا از بین رشته های ریاضی و علوم تجربی می باشد و شما مجاز به انجام ثبت نام نمی باشید.

 32. Avatar

  باسلام پسرم۲۳سالش سربازی هم رفته دیپلم تجربی هستش ومتاهل ایا میتونه تو تستخدام نیروی زمینی شرکت کنه یا نه

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام ارتش سال ۱۳۹۹ ، با توجه به شبانه روزی بودن تحصیل در دانشگاه های افسری ارتش ، داوطلبان متاهل مجاز به ثبت نام در آزمون نمی باشند . شما می توانید با مراجعه به شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش از شرایط ثبت نام مطلع شوید .

 33. Avatar

  با سلام
  دانشجویان در حال تحصیل ، باید بعد از مصاحبه و آزمون عملی و قبول شدن در انها اقدام به انصراف از دانشگاه فعلی کنند . یا بعد از قبولی در آزمون کتبی ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   دانشجویان در حال تحصیل بعد از قبولی نهایی و پذیرش در دانشگاه های افسری ارتش می بایست انصراف خود را در دانشگاه در حال تحصیل ثبت کنند.

 34. Avatar

  سلام با معدل کتبی ۹ و کل ۱۶ میتونم ثبت نام کنم یا نه بسیج فعالم دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های افسری(۱۳۹۹-۱۴۰۰) ، دارا بودن حداقل معدل کتبی ۱۰ برای تمامی رشته ها الزامی می باشد.

 35. Avatar

  سلام الان کسی فوق دیپلم بگیره نمی تونه وارد ارتش بشه
  لطفا جواب بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام. در شرایط ثبت نام سال جاری دانشگاه های افسری ارتش دانشجویان در حال تحصیل می توانند در آزمون شرکت کرده و در صورت پذیرش نهایی می بایست انصراف خود را در دانشگاه اول ثبت کرده و در دانشگاه های ارتش نام نویسی نمایند.

 36. Avatar

  جواب ازمون امسال چه تاریخی میاد که اگه قبول شدیم کنکور ندیم

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   آزمون کتبی دانشگاه افسری ارتش در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ برگزار می شود و قبولی در این آزمون مبنی بر پذیرش نهایی نمی باشد ؛ گذراندن مرحله مصاحبه ، معاینات پزشکی ، خدمات رزم و … نیاز است تا پذیرفته شوید و در حال حاضر تاریخ دقیق برای اعلام نتایج نهایی وجود ندارد.

 37. Avatar

  رشته انسانی میگیرن

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های افسری ارتش(۱۳۹۹-۱۴۰۰)، در سال جاری پذیرش از داوطلبین گروه علوم انسانی انجام نمیگیرد.

 38. Avatar

  سلام من دوازدهم انسانیم ایا انسانی میگرند؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، خیر متاسفانه پذیرش دانشجو در دانشگاه های افسری ارتش یرای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ فقط از بین دارندگان مدرک دیپلم رشته علوم تجربی و ریاضی فیزیک انجام می گیرد . و شما جهت کسب اطلاعات در این باره می توانید به شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش مراجعه نمایید .

 39. Avatar

  با سلام ایا از طریق رشته انسانی میتوان برای خلبانی در دانشگاه افسری به عنوان دانشجو راه یافت وسوال دیگر اینکه به سوابق قضایی پدرومادر توجه میکنند یا فقط خود فرد باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   در شرایط ثبت نام سال جاری دانشگاه افسری ارتش رشته علوم انسانی مورد پذیرش نمی باشد و صرفا رشته های ریاضی و علوم تجربی می توانند ثبت نام کنند همچنین در مرحله تحقیقات تمام سوابق شما و همینطور وابستگان درجه یک مورد بررسی قرار می گیرد.

 40. Avatar

  سلام بنده دانش آموز پایه دوازدهم تجربی هستم میتونم امسال نام نویسی کنم یا باید سال بعد دیپلم بگیرم بعد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   بر اساس پذیرش سال گذشته دانشگاه های افسری ارتش، دانش آموزان سال دوازدهم مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی اولیه بوده اند.

 41. Avatar

  با سلام وخسته نباشید.بنده حدود پنج ماه هست که در آموزشگاه درجه داری نیروی هوایی مشغول به آموزش هستم آیا میتوانم درآزمون دانشکده افسری ارتش شرکت کنم ودر صورت قبولی به دانشگاه افسری ارتش واردشوم؟با تشکر.

 42. Avatar

  سلام خسته نباشید من پنج سال پیش عمل آپاندیس انجام دادم میگن در مراحل پزشکی رد میشی.درسته؟

 43. Avatar

  برای ۱۰تا جای بخیه که به علت بریدگی بوده و هنوز هم یه مقدارجاش مونده مال ۱۲ سال پیش بوده از معاینات پزشکی قبول میشم لطفا جواب بدین

 44. Avatar

  ماهایی که هنرستان تربیت بدنی بودیم الانم فوق دیپلم داریم نمیتونیم شرکت کنیم ؟ بی انصافیه

 45. Avatar

  فقط باید رشته هایه انسانی و تجربی و معارف ریاضی شرکت کنند ؟مثلا من ک هنرستان تربیت بدنی بودم الانم فوق دیپلم تربیت بدنی دارم نمیتونم شرکت کنم ؟

 46. Avatar

  شرایط سنی آزمون دانشگاه افسری تا چند سال است

  • ایران مشاوره

   باسلام
   دارابودن حداقل سن ۱۶ سال تمام و حداکثر ۲۲ سال (تا تاریخ ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ همزمان با شروع ثبت نام ) در صورت انجام خدمت سربازی مدت خدمت
   ضرورت به حداکثر سن داوطلب اضافه می شود) فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی ، آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند.حداکثر سن برای رشته خلبانی هواپیما ۲۰ سال می باشد.

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99