سه شنبه , ۴ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

زمان نام نویسی دانشگاه افسری ارتش 1400 - 1401
ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

ارتش جمهوری اسلامی ایران سالانه به منظور جذب دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های افسری امام علی، خاتم الانبیا، هوایی شهیدستاری، علوم دریایی امام خمینی و فارابی یک آزمون کتبی برگزار می نماید. کلیه دانش آموزان سال آخر دوره دوم متوسطه و یا فارغ التحصیلان رشته های ریاضی فیزیک و علوم تجربی در صورت علاقه مندی و داشتن شرایط ثبت نام دانشگاه افسری 1400 – 1401 می توانند در این آزمون شرکت کرده و پس از حضور در آزمون و گذراندن موفقیت آمیز مراحل مصاحبه و معاینات پزشکی، وارد دانشگاه شوند.

با توجه به این که تحصیل در دانشگاه های افسری به صورت شبانه روزی می باشد، داوطلبان متاهل مجاز به ثبت نام نیستند.

زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

ثبت نام آزمون افسری ارتش به صورت اینترنتی و از طریق سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران به نشانی gozinesh.aja.ir انجام می پذیرد. اولین قدم برای نام نویسی آزمون مذکور، واریز هزینه ثبت نام به مبلغ 100 هزار تومان می باشد و همه متقاضیان بایستی این مبلغ را به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند. خرید کارت اعتباری و تکمیل روند ثبت نام در دو بازه زمانی جداگانه انجام می گیرد و علاقه مندان می توانند از روز شنبه 3 آبان لغایت روز سه شنبه 13 آذر ماه 99 به سایت gozinesh.aja.ir مراجعه کرده و با واریز وجه تعیین شده به خرید کارت اعتباری بپردازند. پس از آن داوطلبان تا روز پنجشنبه 15 آذر ماه فرصت دارند نسبت به تکمیل نام نویسی خود اقدام نمایند.

در حقیقت لینک مربوط به خرید کارت اعتباری از 13 آذر ماه غیرفعال می گردد اما امکان اصلاح اطلاعات ثبت نامی برای شرکت کنندگان تا 15 آذر فراهم می باشد.

نحوه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

همان طور که در بخش قبل گفتیم، ثبت نام آزمون افسری از طریق سایت ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام می گیرد. بنا براین داوطلبان می بایست به محض اعلام زمان ثبت نام، اقدامات لازم برای نام نویسی خود را انجام دهند. نکته قابل توجه در مورد دانشجویان انصرافی و اخراجی سال های قبل دانشگاه افسری این است که دیگر مجاز به ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 نمی باشند. شما می توانید برای آگاهی از کلیه ضوابط و مقررات مربوطه، اطلاعیه ها و دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401  را دریافت کرده و مطالعه نمایید. لینک مربوط به دانلود این دفترچه را در ادامه مطلب قرار داده ایم. داوطلبان باید مطابق با راهنمای زیر مراحل نام نویسی خود را طی کنند.

 •  ابتدا باید به آدرس اینترنتی gozinesh.aja.ir مراجعه کنید. پس از ورود به سایت، 3 لینک خرید کارت اعتباری، بازیابی و فراموشی کد رهگیری و تکمیل فرم ثبت نام را در سمت راست صفحه مشاهده خواهید کرد. با توجه به این که ابتدا باید خرید کارت ثبت نام را انجام دهید، بر روی عبارت “خرید کارت اعتباری” کلیک فرمایید.

مرحله اول ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

 • در این مرحله می بایست رشته تحصیلی مورد تقاضا و حوزه ثبت نامی خود را مشخص نموده و پس از وارد کردن شماره تلفن همراه و سایر اطلاعات مورد نیاز، روی عبارت “تایید و پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

 • پس از طی مراحل پرداخت و دریافت کد رهگیری، به صفحه اول بازگشته و گزینه “تکمیل فرم ثبت نام” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

 • به منظور تکمیل فرم ثبت نام خود لازم است اطلاعات خواسته شده (کد ملی و کد رهگیری) دریافتی را در کادرهای مربوطه وارد کرده و دکمه “تایید” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

پس از بارگذاری عکس داوطلب و همچنین وارد کردن اطلاعات مورد درخواست از جمله نام و نام خانوادگی، کد ملی، قد، وزن، رشته تحصیلی، معدل کل ، نوع سهمیه و …، باید بر روی گزینه “تایید نهایی” کلیک نمایید و منتظر بررسی درخواست خود باشید تا شماره پرونده ثبت نام صادر گردد. شایان ذکر است که عدم دریافت شماره پرونده به منزله ناقص بودن نام نویسی شما می باشد. همچنین لازم است که در پایان مراحل نام نویسی از فرم ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و تا زمان گزینش نهایی در دانشگاه نزد خود حفظ نمایید.

نکات مهم پیرامون ثبت نام در سامانه

 • داوطلبان دقت کنند که در هنگام خرید کارت، می بایست به انتخاب نیروی مورد علاقه جهت تحصیل و خدمت بپردازند و طبیعتا این انتخاب باید بر اساس آگاهی نسبت به شرایط پذیرش، علایق فردی، وضعیت تحصیلی و جسمی شکل بگیرد. لازم به ذکر است که متقاضیان در هیچ یک از مراحل ثبت نام مجاز به تغییر انتخاب خود نخواهند بود.
 • داوطلبان عضو یابی شده توسط هر یک از نیروها، می بایست در هنگام خرید کارت، نیروی مربوطه را انتخاب کنند.
 • متقاضیان می بایست شماره پرونده و اطلاعات ثبت نامی صادر شده از سوی سامانه را پس از تکمیل فرم ثبت نام دریافت کرده و نگه داری نمایند.
 • مسئولیت واگذاری فرآیند خرید کارت اعتباری و نام نویسی به افراد دیگر اعم از خانواده، دوستان، کافی نت و … بر عهده شرکت کنندگان می باشد.
 • داوطلبان می بایست به هنگام پرداخت هزینه آزمون از بخش مربوط به “انتخاب حوزه ثبت نام”، استان و حوزه مورد نظر خود را با توجه به محل سکونت برگزینند و نهایت دقت را در این مورد به کار ببرند. نحوه انتخاب حوزه را برای متقاضیان استان های مختلف پذیرنده، به شکل زیر می باشد.
 1. داوطلبان ساکن استان های قم و البرز می بایست حوزه خود را استان تهران انتخاب نمایند.
 2. حوزه متقاضیانی که محل سکونت آن ها یکی از استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری می باشد، استان اصفهان می باشد.
 3. شرکت کنندگان ساکن استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد می بایست حوزه خود را استان شیراز انتخاب کنند.
 • با توجه به این که پس از پرداخت هزینه ثبت نام، این وجه تحت هیچ شرایط قابل بازگشت نمی باشد، داوطلبان می بایست نسبت به ثبت اطلاعات مربوط به مشخصات فردی، استان محل سکونت – حوزبه و انتخاب نیروی مورد علاقه خود نهایت دقت را به عمل بیاورند.
 • دانشجویانی که در آزمون سال های قبل پذیرفته شده اند و در حین تحصیل یا خدمت در دانشگاه های افسری، انصراف داده، ترک تحصیل کرده و یا اخراج شده اند، اجازه خرید کارت و ثبت نام ندارند.
 • داوطلبان دارای سابقه بیماری و با وضعیت جسمانی و روانی ذکر شده در فهرست زیر مجاز به نام نویسی نمی باشند.
 1.  تالاسمی مینور
 2. چاقی (BMI بالاتر از 30)
 3. کوررنگی
 4. سابقه جراحی های وسیع
 5. مشکلات عمده ارتوپدی
 6.  سابقه هرگونه معافیت پزشکی از مراجع نظامی و انتظامی
 7. هرگونه سابقه بیماری های مزمن اعصاب و روان
 8. کلیه بیماری های صعب العلاج
 9. -هرگونه بیماری یا سابقه بیماری نیازمند به مصرف طولانی مدت دارو
 10. کاهش شنوایی متوسط و شدید (بر مبنای تست شنوایی سنجی)
 11. هرگونه اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان
 • چنانچه شرکت کنندگان توجه لازم را نسبت به نکات مربوط به ثبت نام نداشته باشند، علاوه بر این که نمی توانند هزینه پرداخت شده را باز پس بگیرند، از مراحل گزینش نیز حذف خواهند شد.

ثبت مشکلات در زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

ممکن است بعضی از داوطلبان در زمان ثبت نام با مشکل مواجه شده و موفق به تکمیل مراحل نام نویسی نشوند. این دسته از داوطلبان می توانند مطابق روند زیر به ثبت مشکلات خود در سایت ثبت نام آزمون افسری ارتش اقدام کنند.

 • ابتدا وارد سامانه gozinesh.aja.ir شوید و روی عبارت “ثبت مشکلات” کلیک کنید.

 • پس از کلیک بر روی گزینه “ثبت مشکلات”، فرم زیر برایتان نمایش داده می شود که لازم است اطلاعات مورد نیاز را وارد نموده و به شرح مشکل خود بپردازید. پس از ثبت درخواست، مشکل شما توسط کارشناسان مربوطه بررسی شده و نتیجه آن اعلام می گردد. فراموش نکنید که حتما کد رهگیری سوال را یادداشت کرده و به منظور دریافت پاسخ، آن را نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

شرایط عمومی ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 - 1401
شرایط ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

داوطلبان علاقه مند به شرکت در این آزمون می بایست به مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و اطلاعیه های موجود پرداخته و از دارا بودن شرایط لازم اطمینان حاصل نمایند. چرا که اگر وضعیت آن ها منطبق بر این شرایط نباشد، حتی در صورت قبولی در آزمون، مورد گزینش قرار نخواهند گرفت. ضوابطی که برای شرکت کنندگان در نظر گرفته می شود، در فهرست پایین عنوان شده اند.

شرایط عمومی

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • اعتقاد به دین اسلام و التزام به انجام احکام عملی
 • ایمان به انقلاب و جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد و التزام به ولایت فقیه
 • نداشتن سوء سابقه کیفری موثر و همچنین فقدان محکومیت به موجب اقدام علیه امنیت کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • ارائه تعهد مبنی بر پرداخت دو برابر هزینه های آموزشی در صورت انصراف و یا اخراج
 • عدم شهرت به فساد اخلاقی برابر ضوابط گزینش
 • دارا بودن سلامت و توانایی جسمی و روانی (مطابق با معاینات پزشکی استخدام)
 • داشتن حداقل سن 16 سال تمام و حداکثر 22 سال تا تاریخ 3 آبان 99 (توجه داشته باشید که در صورت انجام خدمت سربازی، مطابق با مدت زمان خدمت به حداکثر سن داوطلب اضافه می شود. همچنین فرزندان شهدا، جانبازان از کار افتاده کلی و آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند. لازم به ذکر است که حداکثر سن برای رشته خلبانی هواپیما، 20 سال می باشد.)
 • عدم عضویت، وابستگی و یا هواداری از احزاب، گروه ها و سازمان های سیاسی
 • داشتن حداقل قد 165 سانتی متر برای تمامی داوطلبان و دید چشم 10/10 برای رشته خلبانی و دید چشم حداقل 8/10 برای سایر رشته ها

جذب و استخدام داوطلبان بر اساس نیاز سازمان صورت می گیرد و شاخصه هایی همچون تدین و انقلابی بودن در تمامی مراحل گزینش مورد توجه قرار می گیرند. متقاضیانی که علاقه مند به خدمت در ارتش هستند، می بایست آمادگی لازم برای حضور در هر ماموریتی را داشته و با هدف رزمنده شدن به ارتش بپیوندند.

شرایط اختصاصی

 • ارائه تعهد خدمتی مطابق با ضوابط قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن حداقل معدل کل دیپلم 14 و حداقل معدل کتبی 10 برای فارغ التحصیلان رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک
 • داشتن حداقل معدل 14 سال دوم متوسطه برای داوطلبان در حال تحصیل (نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 3 – 3) و حداقل معدل 14 سال دوم متوسطه (سال یازدهم) و ارائه مدرک قبولی سال آخر متوسطه (سال دوازدهم) با شرط حداقل معدل کل 14 و معدل کتبی 10 حداکثر تا تاریخ 9 مرداد 99 (قبل از شروع رزم مقدماتی) (در غیر این صورت قبولی آنان باطل می گردد.)
 • دارا بودن حداقل معدل کل 15 برای داوطلبان رشته خلبانی هواپیما و حداقل معدل کتبی 12
 • داشتن حداقل معدل کل 14 و حداقل معدل کتبی 10 برای متقاضیان رشته خلبانی بالگرد
 • کسب حدنصاب قبولی در آزمون علمی، معاینات پزشکی، مقاومت جسمانی و صلاحیت های گزینشی
 • نداشتن تعهد خدمتی یا استخدامی به دستگاه های دولتی و بخش خصوصی

نکات مربوط به شرایط اختصاصی

 •  فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی در اولویت استخدام بوده و شرط سن و معدل برای آن ها در نظر گرفته نمی شود.
 • بسیجیان فعال، حافظان کل قرآن کریم و داوطلبان عضویابی شده در اولویت استخدام قرار دارند.
 • دانشجویان واجد شرایطی که در سایر دانشگاه ها به تحصیل مشغول هستند، با توجه به ضوابط موجود، مجاز به ثبت نام می باشند. اما این دانشجویان در صورت پذیرفته شدن، می بایست برگه انصراف از تحصیل خود را ارائه نمایند.
 • درجه داران رسمی و پیمانی (بین درجات گروهبان یکمی تا استوار یکمی) می توانند پس از کسب مجوز از نیرو یا سازمان مربوط درکنکور اختصاصی شرکت نمایند. این دسته از متقاضیان، صرفا مورد پذیرش در دانشگاه نیرو / سازمان متبوعه خود قرار می گیرند.
 • داوطلبانی که دارای معافیت پزشکی می باشند، امکان ثبت نام ندارند.
 • از شرکت کنندگان مشمول که دارای اضافه خدمت سنواتی می باشند، استخدام به عمل نخواهد آمد.
 • داوطلبان متأهل حق ثبت نام ندارند چرا که دوره آموزش به صورت شبانه روزی برگزار می گردد.

امتیازات

 • تحصیل در دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران (دانشگاه افسری امام علی(ع)، دانشگاه خاتم الانبیاء (ص)، دانشگاه هوایی شهید ستاری، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر و دانشکده علوم و فنون فارابی) شبانه روزی می باشد.
 • پذیرفته شدگان می توانند از پوشاک، تغذیه، آموزش، خدمات بهداشتی و درمانی به طور رایگان استفاده نمایند.
 • دانشجویان در طول تحصیل کمک هزینه تحصیلی دریافت می نمایند.
 • پس از طی 7 ترم تحصیلی با موفقیت، به دانشجویان درجه ستوان دومی اختصاص می یابد و پس از فارغ التحصیلی به آنان دانشنامه کارشناسی در رشته مربوطه اعطا میگردد.
 • دانش آموختگان از تسهیلات، وام های مصوب، کارت اعتباری حکمت، بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر برای خود و خانواده تحت تکفل برخوردار خواهند شد و همچنین سایر خدمات رفاهی مطابق با مقررات و ضوابط موجود به آن ها تعلق می گیرد.

دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

دفترچه ثبت نام آزمون افسری، به منظور آگاهی از شرایط و مقررات نام نویسی و برگزاری آزمون، از طریق سامانه گزینش و استخدام آجا در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. متقاضیان می بایست پیش از هر اقدامی ابتدا این دفترچه را مطالعه نموده و پس از اطلاع از ضوابط و کسب اطمینان از داشتن شرایط لازم، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. شما می توانید با کلیک روی لینک موجود در کادر زیر، دفترچه سال تحصیلی 1400 – 1401 را دانلود کرده و با مندرجات آن آشنا شوید.

دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش
 دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.)

علاقه مندانی که در موعد مقرر ثبت نام خود را به انجام رسانده اند، می توانند پیش از فرا رسیدن زمان برگزاری آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401 از رشته های دانشگاه افسری ارتش 1400 – 1401 آگاه شده و با مطالعه منابع آزمون دانشگاه افسری ارتش، آمادگی لازم را برای حضور در جلسه آزمون کسب نمایند. توجه داشته باشید که برای حضور در جلسه آزمون می بایست کارت ورود به جلسه آزمون دانشگاه افسری ارتش 1400 -1401 را به همراه داشته باشید چرا که در صورت فراموش کردن آن، از ورود شما به حوزه امتحانی ممانعت خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر کدام از موضوعات فوق می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبان چه زمانی می توانند برای ثبت نام آزمون استخدامی ارتش 1400 - 1401 اقدام نمایند؟

داوطلبان برای ثبت نام آزمون استخدامی ارتش می توانند از 3 آبان لغایت 15 آذر ماه 99 اقدام نمایند.

2- آیا امکان استخدام متقاضیان متاهل در دانشگاه افسری ارتش وجود دارد؟

خیر چرا که دوره ها به صورت شبانه روزی برگزار می گردند.

3- شرکت کنندگان در چه بازه سنی حق ثبت نام در آزمون افسری ارتش 1400 - 1401 را دارند؟

داشتن حداقل سن 16 سال تمام و حداکثر 22 سال تا تاریخ 3 آبان 99 برای شرکت کنندگان الزامی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷۸ نظر

 1. Avatar

  با سلام وقت بخیر زمان شروع ثبت نام آزمون سراسری سپاه کی هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای من باب ثبت نام و آزمون داخلی سپاه در دسترس نیست.

 2. Avatar
  سینا صباحی زاده

  سلام
  من سال آخر رشته ی حسابداری شاخه ی فنی حرفه ای هستم خواستم ببینم برای دانشکده افسرس یا کارمندی واجد الشرایط هستم یا خیر

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری ارتش از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظری (ریاضی، تجربی و انسانی) می باشند، دانشجو می پذیرد. شما با مدرک کارشناسی و یا کاردانی رشته حسابداری می توانید در استخدام درجه داری ارتش شرکت نمایید.

 3. Avatar

  با سلام و درود فراوان .
  نمره چشمای من ۴.۵ هست آیا میتونم ثبت نام کنم؟

 4. Avatar

  سلام،خداقوت. من سنم ۲۰ ساله و دانشجوی‌ ترم ۵ روانشناسی هستم، از رشته‌ی تجربی هم وارد دانشگاه شدم.
  میخواستم ببینم این موارد ممانعتی داره برای جذب که دانشجوام؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، پذیرش افسری ارتش، فقط از میان داوطلبان دارای مدرک دیپلم می باشد، در صورت قبولی در آزمون افسری می بایست از دانشگاه خود انصراف دهید.

 5. Avatar

  سلام
  من دوازدهم هستم رشته کاردانش هستم بسیجی فعال هم دارم میتونم تو نیروی زمینی ارتش ثبت نام کنم

 6. Avatar

  باسلام واحترام
  میخواستم بدونم امسال انشکده افسری کوثر پذیرش دارد ی خیر؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت ثبت نام در پذیرش دانشگاه علوم انتظامی کوثر می بایست به هسته های گزینش نیروی انتظامی استان محل سکونت خود مراجعه نماید.

 7. Avatar

  با سلام من پایه دهم ریاضی هستم
  میخاستم بدونم میتونم برایه دانشگاه افسری ۱۴۰۰ اقدام کنم.

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری ارتش از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم و یا دانش آموزان رشته های نظری (ریاضی و تجربی) می باشند، دانشجو می پذیرد.

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید من دانش آموز پایه دوازدهم در رشته ادبیات وعلوم انسانی هستم ومیخام وارد هوانیرو بشم ایا میتونم تو ازمون شرکت کنم ؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای ثبت نام در دانشگاه افسری ارتش، فقط مدرک دیپلم ریاضی و تجربی مورد پذیرش می باشد.

 9. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من می‌خوام ثبت نام کنم امسال دیپلم رشته کامپیوتر فنی و حرفه ای میگیرم برای آزمون من میتونم ثبت نام کنم
  و اینکه اگه تونستم چه درساییرو باید مطالعه کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی منتشر شده در خصوص ثبت نام افسری ارتش، دانش آموزان رشته های فنی و حرفه ای مجاز به ثبت نام نمی باشند.

 10. Avatar

  سلام خانم ها میتون ثبت نام کنند

 11. Avatar

  سلام آیا بعد از دانش آموختگی استخدام میشویم؟
  و ۷ترم تقریبا چند سال میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، از زمان ورود به دانشگاه افسری ارتش، به استخدام اینن ارگان در آمده و بعد از تحصیل نیز مشغول به کار خواهید شد. ۷ ترم، سه سال و نیم طول خواهد کشید.

 12. Avatar

  سلام خسته نباشید من دانش آموز پایه دوازدهم در رشته ادبیات وعلوم انسانی هستم ومیخام وارد هوانیرو بشم ایا میتونم تو ازمون شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی منتشر شده در خصوص ثبت نام آزمون افسری، دانش آموزان رشته های علوم انسانی مجاز به ثبت نام نمی باشند.

 13. Avatar

  سلام وققتون بخیر من دانش اموز پایه دوازدهم دررشته ادبیات وعلوم انسانی هستم ومیخام واردنیروی هوایی ارتش بشم ایا میتونم تو ازمون شرکت کنم

 14. Avatar

  سلام من امیرحسین من خریدکارت عضویت راانجام دادم وهنگام تکمیل ثبت نام بعدازواردکردن اطلاعات خطامیزنه که خریدی صورت نگرفته

  • ایران مشاوره

   با سلام، سایت ثبت نام دچار مشکل می باشد، و شما می توانید با مراجعه ی حضوری به مراکز هسته ی گزینش ارتش ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

 15. Avatar

  سلام من رشتم انسانی میتونم ثبت نام کنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت ارتش برای آزمون افسری ارتش سال ۱۳۹۹، دانش آموزان رشته های علوم انسانی مجاز به ثبت نام نمی باشند.

 16. Avatar

  با سلام من دیپلم کاردانش دارم رشته کامپیوتر میخواستم بدونم میتونم در ارتش استخدام بشم یا نه بسیجی هم هستم کارت فعال هم دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما با داشتن مدرک دیپلم رشته های کاردانش مجاز به ثبت نام برای دانشگاه های افسری ارتش نمی باشید، لازم بذکر است شما می توانید برای استخدامی درجه داری اقدام نمایید.

 17. Avatar

  دوماه از خدمتم گذشته میتونم ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، شما می بایست در ابتدا درخواست توجیه غیبت زده و در صورت موافقت، در آزمون افسری ثبت نام نمایید.

 18. Avatar

  سلام درود و وقتتون بخیر ببخشید من الان دوازدهم علوم تجربی ومحصل هستم ایا می تونم در داشگاه افسری ثبت نام کنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، چنانچه تا خرداد ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شوید مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ارتش می باشید.

 19. Avatar

  با سلام
  جذب دانشگاه افسری بانوان چه زمانیه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری ارتش در حال حاضر از داوطلبان مرد پذیرش می کند. لازم به ذکر است که دانشگاه افسری علوم انتظامی کوثر از داوطلبان خانم دانشجو می پذیرد.

 20. Avatar

  سلام کسانی که الان دوازدهم انسانی هستندمی توانن
  درآزمون۱۴۰۰دانشگاه افسری شرکت کنندیافقط تجربی وریاضی حق شرکت دارند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به اطلاعیه های منتشر شده در سایت ارتش، دیپلم ریاضی و تجربی مورد پذیرش دانشگاه های افسری ارتش می باشد.

 21. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  برای آزمون ورودی افسری فقط عمومی بزنیم کافیه؟
  یا تخصصی ها رو هم باید بخونیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، سوالات آزمون از تمامی مباحث دروس تحصصی و عمومی رشته های مورد تقاضا طراحی می شوند. لازم به ذکر است که می بایست حداقل ۵۰ درصد سوالات آزمون را در هر بخش به درستی پاسخ دهید.

 22. Avatar

  سلام من سال دوازدهم انسانی هستم.
  میتونم در آزمون شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورتی که تا خرداد سال ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شوید مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون می باشید.

 23. Avatar
  محمدمهدی حسینی

  سلام من سال دوازدهم تجربی هستم و سال ۱۴۰۰دیپلم میگیرم
  برای ازمون ورودی ارتش کی باید اقدام کنم؟
  اینکه دوست دارم در چه ارگانی خدمت کنم هم از قبل ازمون باید اعلام کنم ویا ثبت کنم یا بعد از قبولی در ازمون؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی منتشر شده در سایت ارتش برای ثبت نام افسری، دانش آموزان پایه ی دوازدهم مجاز به ثبت نام می باشند، لازم به ذکر است زمان ثبت نام از تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۳ الی ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ می باشد.

 24. Avatar
  محمدمهدی حسینی

  سلام.من رشته تجربی هستم و سال ۱۴۰۰دیپلممو میگیرم
  از چه زمانی برای ازمون ورودی دانشگاه اقدام کنم؟

 25. Avatar

  سلام من رشته علوم انسانی هستم آیا می توانم در آزمون شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری ارتش از داوطلبانی که دارا ی شرایطی از جمله؛ دیپلم نظری (ریاضی، علوم تجربی)، حدکثر شرایط سنی ۲۲ سال سن و… می باشند، دانشجو می پذیرد.

 26. Avatar

  سلام من متولد ۲۵آبان ۱۳۷۷ هستم ودقیقا ۲۵ این میشه تولد ۲۲ سالگیم یعنی منم میتونم شرکت گنم؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری ارتش از داوطلبانی که دارای شرایطی از جمله؛ داشتن مدرک دیپلم نظری (ریاضی و تجربی)، حداکثر ۲۲ سال سن و… می باشند، دانشجو می پذیرد.

 27. Avatar

  آیا نیروی خانم هم گرفته میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری ارتش از داوطلبانی در حال حاضر از داوطلبان خانم پذیرش نمی کند. دانشگاه افسری علوم انتظامی کوثر از داوطلبان خانم پذیرش می کند.

 28. Avatar

  سلام من رشته کاردانش هستم میخوام بدونم میشه ثبت‌نام کنم دیپلم مکانیک دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، متاسفانه مدرک دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش مورد پذیرش دانشگاه های افسری نمی باشد.

 29. Avatar

  سلام خستنه باشید معدل کتبی دیپلم من ۹/۵ رشتهدعلوم انسانی میخپاستم بدونم امکان ثبت نام برای ارتش هست یانه

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود برای ثبت نام در آزمون افسری ارتش حداقل معدل کل ۱۴ و حداقل معدل کتبی ۱۰ می باشد.

 30. Avatar

  باسلآم دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای مجاز به ثبت نام می باشند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. پذیرش دانشگاه های افسری ارتش از میان داوطلبان فارغ التحصیل در رشته های ریاضی و تجربی صورت می پذیرد.

 31. Avatar
  امیر محمد شیراوند

  سلام احتمالش هست امسال دانشگاه افسری از رشته ای انسانی هم نیرو بگیره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری ارتش در سال ۱۳۹۸، از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم رشته ریاضی و تجربی می باشند، دانشجو می پذیرد. جهت دریافت آخرین اطلاعیه های درباره ثبت نام دانشگاه افسری ارتش سال ۱۳۹۹ می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی شوید.

 32. Avatar

  با سلام دفترچه ثبت نام آزمون دانشکده افسری سال ۹۹_۴۰۰ را چه موقع منتشر می شود

  • ایران مشاوره

   باسلام، شما با مراجعه به مراکز هسته ی گزینش ارتش، استان محل زندگی خود می توانید از زمان برگزاری آزمون اطلاعات کسب نمایید.

 33. Avatar

  من میخواستم برای دانشکده افسری بدون کنکور ثبت نام کنم همه ی مشخصاتی ک گفتند رو هم دارم کلاس ۱۱ انسانی .و. …..
  چه جوری ثبت نام کنم .ممنونم..بانوان

  • ایران مشاوره

   با سلام، شرکت در آزمون دانشکده های افسری سپاه و نیروی انتظامی به دو صورت از طریق کنکور سراسری و یا آزمون داخلی می باشد، و برای اطلاع از زمان آزمون های داخلی می توانید به هسته ی گزینش ارگان مورد نظر در محل سکونتتان مراجعه نمایید.

 34. Avatar

  سلام برای ورود به دانشگاه افسری نیرو انتظامی بانوان با دیپلم انسانی میتونم ثبتنام کنم؟ایا دانشگاه افسری نیرو انتظامی بانوان دانشگاه کوثر هست و شرکت در این دانشگاه بدون آزمون چطور هست و چه تفاوتی داره با شرکت با آزمون؟ لطفا پاسخ بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه افسری علوم انتظامی کوثر، از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظری (ریاضی، تجربی انسانی) دانشجو می پذیرد. لازم به ذکر است که جهت ورود در این دانشگاه می بایست در آزمون داخی این دانشگاه شرکت نمایید.

 35. Avatar

  سلام من رشتم انسانی هستش میتونم در دانشگاه افسری نیروی دریایی اما خمینی (ره) ثبتنام کنم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به پذیرش دانشگاه افسری ارتش در سال ۱۳۹۸، از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظری (ریاضی و تجربی) می باشند، پذیرش انجام می شود.

 36. Avatar

  سلام ببخشید زمان ثبت نام دانشگاه کوثر بدون کنکور کی هس؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. ثبت نام دانشگاه افسری نیروی انتظامی کوثر در سال ۱۳۹۸ در مهر ماه انجام گرفت. لازم به ذکر است برای ورود به دانشگاه علوم انتظامی کوثر می بایست در آزمون داخلی این ارگان شرکت نمایید.

 37. Avatar

  سلام من رشته تجربی هستم.آزمون ورودی دانشکده های افسری چه دروس تخصصی رو شامل میشه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. منابع آزمون دانشگاه افسری ارتش از مباحث عمومی و تخصصی (زیست، شیمی و…) کتاب های سه پایه ی دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد.

 38. Avatar

  سلام.من نظام قدیمی هستم.برای پذیرش معدل دیپلم ملاکه یاپیش دانشگاهی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. جهت ورود به دانشگاه افسری ارتش، معدل کل دیپلم رشته تحصیلی شما، ملاک پذیرش قرار می گیرد.

 39. Avatar

  سلام ایا دارندگان دیپلم انسانی مجاز به ورود به دانشکده افسری نیروی انتظامی هم نیستند؟؟؟؟؟ ارتشو ک نوشتید نمیشه نیروی انتظامی چطور؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. دانشگاه افسری علوم انتظامی امین، از داوطلبانی که دارای شرایطی مثل؛ داشتن مدرک دیپلم نظری (ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی)، سن حداکثر ۲۵ سال و… می باشند، نیروی می پذیرد.

 40. Avatar

  سلام من دیپلم تجربی دارم با معدل کل ۱۴ومعدل کتبی ۹ وبسیجی فعال هم هستم پدرمم جبه رفته و سابقشم هست میتونم ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   مطابق با شرایط ثبت نام آزمون دانشگاه های افسری ارتش معدل کل ۱۴ و معدل کتبی ۱۰ ملاک پذیرش می باشد. البته لازم به ذکر است صرفا فرزندان شاهد ، جانبازان از کار افتاده کلی و آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند.

 41. Avatar

  سلام ، سهمیه فرزندان ررمنده با ۳۱ ماه خدمت هم برای استخدامی های ارتش تاثیر دارد ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دانشگاه های افسری ارتش ۱۳۹۹-۱۴۰۰ ، سهمیه مذکور در آزمون علمی تاثیری نخواهد داشت ، ولیکن فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان ، ایثارگران و نظامیان از اولویت استخدام برخوردار می باشند.

 42. Avatar

  با سلام
  رشته انسانی در چه تاریخی گزینش میشوند

  • ایران مشاوره

   با سلام ، متاسفانه پذیرش دانشجو در دانشگاه های افسری ارتش برای سال ۱۳۹۹ ، از میان فارغ التحصیلان دیپلم علوم انسانی انجام نگرفت ، و تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با جذب دانشجو از دیپلمه های گروه علوم انسانی منتشر نشده است . پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی شوید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره