تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / ثبت نام دانشگاه امام حسین 1400

ثبت نام دانشگاه امام حسین 1400

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه امام حسین 1400
ثبت نام دانشگاه امام حسین 1400

دانشگاه امام حسین از جمله دانشگاه های دارای شرایط خاص و تحت نظر سپاه پاسداران است که دارای دو قسمت دانشکده افسری و دانشگاه جامع می باشد. داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستند، پس از طی کردن مراحل گزینش و پذیرش در دانشگاه امام حسین، در آینده عضو کادر سپاه خواهند شد.

پذیرش در این دانشگاه نیز مانند سایر دانشگاه های کشور نیازمند یکسری شرایط خاص می باشد که متقاضیان در صورت واجد شرایط بودن، می توانند با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز در زمان مقرر؛ نسبت به ثبت نام خود در دانشگاه امام حسین اقدام نمایند که جزئیات بیشتر در این خصوص در ادامه شرح داده شده است.

فرزندان شاهد، جانبازان و ایثارگران برای ورود به دانشگاه های افسری از شرط معدل و شرط سنی معاف می باشند.

زمان ثبت نام دانشگاه امام حسین 1400

فرآیند نام نویسی در دانشگاه امام حسین با توجه به نحوه گزینش آن در زمان بندی های متفاوتی به انجام می رسد. به طور مثال اگر دانشگاه امام حسین از طریق کنکور سراسری نسبت به جذب دانشجو اقدام کند، داوطلبان می بایست در زمان ثبت نام کنکور 1400 به نام نویسی در این آزمون سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور بپردازند.

اما در صورتی که این دانشگاه از طریق پایگاه های مستقل سپاه دانشجو بپذیرد، افراد بایستی با مراجعه به این مراکز در منطقه خود از تاریخ ثبت نام و پذیرش آگاه شوند اما می توان گفت که به طور معمول جذب دانشجو از طریق آزمون ارتش در شهریور ماه یا بهمن ماه صورت می پذیرد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر اطلاعیه ای دقیق مبنی بر زمان ثبت نام دانشگاه امام حسین برای سال 1400 از طریق آزمون ارتش در دست نمی باشد اما در صورت انتشار، جزئیات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

نحوه ثبت نام دانشگاه امام حسین 1400

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه جامع امام حسین (ع) را دارند، باید بدانند که این دانشگاه دارای 10 دانشکده از جمله دانشکده های فنی و مهندسی (صنایع، مکانیک، هوافضا، عمران) دانشکده های علوم پایه (فیزیک، شیمی و ریاضی) و دانشکده علوم انسانی می باشد.

پذیرش در دانشگاه امام حسین ممکن است به دو شیوه انجام بگیرد. به این صورت که افراد یا از طریق ثبت نام کنکور سراسری و کسب رتبه مورد نیاز می توانند نسبت به تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند که پس از آن نیز می بایست مجددا در آزمون های داخلی سپاه نیز شرکت نمایند و یا داوطلبان علاقه مند می توانند با مراجعه نمودن داوطلبین به پایگاه های سپاه در منطقه مورد نظر نسبت به ثبت نام در دانشگاه امام حسین اقدام کنند.

از آنجایی که ممکن است با توجه به بعضی تغییرات، این دانشگاه از طریق آزمون سراسری دانشجو نپذیرد، به همین دلیل توصیه می کنیم علاقمندان تحصیل در دانشگاه امام حسین (ع) جهت آگاهی از زمان دقیق، رشته های دانشگاه امام حسین و نحوه نام نویسی به صورت حضوری به پایگاه های سپاه منطقه خود مراجعه نمایند.

همچنین متقاضیان ثبت نام در این دانشگاه پیش از هر چیزی باید از شرایط پذیرش دانشجو در این مرکز آموزشی آگاهی داشته باشند و در صورت دارا بودن تمامی ضوابط لازم برای مراحل بعدی اقدام کنند که شرایط ثبت نام دانشگاه امام حسین در ادامه این مقاله به طور کامل شرح داده شده است.

شرایط پذیرش دانشگاه امام حسین 1400

همان گونه که ذکر شد، پذیرش در دانشگاه های خاص مانند دانشگاه امام حسین ملزم به دارا بودن شرایط لازم می باشد که در ادامه برای شما ذکر شده است. توجه نمایید که در صورت اعمال تغییرات در شرایط ثبت نام این دانشگاه برای سال 1400، این مقاله بروز رسانی خواهد شد.

 • داوطلبین باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باشند. (کسانی که دارای دیپلم کارو دانش و فنی و حرفه ای می باشند، مورد پذیرش این دانشگاه قرار نمی گیرند.)
 • متقاضیان می بایست حتما دارای تابعیت ایرانی باشند.
 • دارا بودن حداقل معدل 14 برای سال آخر تحصیل و یا معدل حداقل 14 برای میانگین معدل سه سال آخر تحصیلی
 • پذیرش دانشجو در کلیه رشته های این دانشگاه فقط از میان داوطلبین مجرد و مرد صورت می گیرد.
 • حداقل قد داوطلبان 165 و حداکثر 190 سانتی متر باشد.
 • متعهد بودن در برابر خدمت در سپاه پاسداران به عنوان یک افسر مکتبی
 • متقاضیان پذیرش در این دانشگاه، باید به دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی معتقد و پایبند باشند.
 • اعتقاد و پایبندی عملی به ولایت مطلقه فقیه
 • معتقد و ملتزم به انجام احکام اسلام، قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین شرعی باشند.
 • سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروه های غیرقانونی، غیراسلامی، الحادی و یا التقاطی نداشته باشند. ( تفکرات التقاطی آمیزه ای از چند روش و مکتب بدون سنخیت محتوایی و ارزشی می باشند.)
 • عدم داشتن محکومیت و محرومیت از خدمات دولتی و هر گونه سابقه اعتیاد
 • متقاضیان می بایست علاوه بر داشتن سلامت روانی و جسمی، توانایی انجام رشته خدمتی خود را نیز داشته باشند.
 • داشتن حسن شهرت اخلاقی و عدم دارا بودن سوء پیشینه
 • موفقیت در مراحل گزینش سپاه (کتبی و شفاهی)
 • دانشجویان این دانشگاه در ابتدای ورودشان به دانشگاه به عنوان پاسدار محصل شناخته می شوند و می بایست به مدت یک نیمسال تحصیلی دوره آموزش عمومی پاسداری را در یکی از مراکز آموزشی سپاه طی نمایند.
 • دانشجویان این دانشگاه طبق مقررات استخدامی سپاه در زمان تحصیل از کمک هزینه تحصیل و خدمات آموزشی و رفاهی برخوردار می شوند.
 • تعهد دادن دانشجو مبنی بر رعایت قوانین و مقررات آموزشی، انضباطی، تربیتی و مقررات نظامی دانشگاه در طول تحصیل و پس از آن (در صورتی که فردی به تعهد خود پایبند نباشد، مطابق با مقررات سپاه ناگزیر به جدایی از این مجموعه است. )
 • در این دانشگاه تحصیل به صورت شبانه روزی بوده و دانشجویان در مدت تحصیل از امکانات فرهنگی، غذا و خوابگاه مجردی بهره مند می گردند.
 • دانشجویان مقطع کاردانی به درجه ستوان سومی و نیز دانشجویان مقطع کارشناسی به درجه ستوان دومی نائل می شوند.

تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه امام حسین 1400

این دانشگاه علاوه بر مقطع کارشناسی، در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز اقدام به پذیرش دانشجو می کند. در سال های اخیر می توان از طریق بورسیه مستقیم سپاه در آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری برخی رشته های آن شرکت کرد. این آزمون معمولا در اواخر شهریور و بهمن ماه هرسال برگزار می شود. لازم به ذکر است که تنها کسانی می توانند در این آزمون شرکت کنند که دارای موافقت نامه کتبی از سپاه باشند.

شرایط پذیرش دانشجوی بورس دانشگاه امام حسین

 • اعضای کادر رسمی سپاه یا سایر نیرو های مسلح (کارمندان سپاه باید موافقت نامه کتبی جهت ادامه تحصیل خود را از منابع انسانی سپاه دریافت کنند تا پس از پذیرش در زمان مصاحبه ارائه دهند، سایر کارکنان نیز باید مجوز ادامه تحصیل خود را از ارگان های مربوطه دریافت نمایند.)

داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی از سایر دانشگاه ها می باشند و عضو کادر رسمی سپاه یا سایر نیروهای مسلح نیستند، با داشتن شرایط زیر می توانند در مقاطع بالاتر در این دانشگاه تحصیل کنند:

 • حداکثر سن مورد قبول برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد 24 سال تمام است، ولی برای کسانی که دارای کارت پایان خدمت می باشند به میزان مدت خدمت آن ها و برای دارندگان عضویت بسیج بسته به اینکه عضویت آن ها عادی یا فعال است، به حداکثر سن پذیرش اضافه می شود.
 • حداکثر سن پذیرش در مقطع دکتری 26 سال تمام می باشد.
 • فرزندان شهدا، جانبازان، مفقودالاثرها و آزادگان تا سقف 5 سال به حداکثر سنشان افزوده می شود.
 • داشتن حداقل معدل کل 14 برای دانشجویان کارشناسی دانشگاه روزانه و حداقل معدل 15 از دانشگاه های آزاد و پیام نور جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • دارا بودن حداقل معدل کارشناسی ارشد 15 از دانشگاه روزانه و حداقل معدل 16 از دانشگاه های پیام نور و آزاد جهت تحصیل در مقطع دکتری

شرایط پذیرش دانشجوی غیر بورس در دانشگاه امام حسین

 • افراد می بایست حداقل یک سال سابقه عضویت و فعالیت در سازمان بسیج مستضعفین داشته باشند و مدارک آن را در زمان مصاحبه ارائه دهند.
 • متقاضیان باید آمادگی انجام پژوهش ها و تحقیقات درخواستی سپاه را داشته باشند.
 • کسانی که از این طریق مجاز به تحصیل در دانشگاه امام حسین (ع) می شوند، باید تعهد نامه ای کتبی مبنی بر اینکه هیچ تضمینی در خصوص جذب و استخدام آن ها در سپاه وجود ندارد، ارائه دهند.
 • داوطلبانی که دارای رتبه دو رقمی می باشند نیز در اولویت پذیرش این دانشگاه قرار دارند.
 • کسانی که رشته های این دانشگاه را جزو 5 انتخاب اول خود قرار می دهند، در اولویت پذیرش می باشند.
 • خانواده های شهدا و ایثارگران در صورتی که معدل بالایی داشته باشند، از برتری نسبت به سایر داوطلبان برخوردار هستند.
 • متقاضیانی که دارای معدل بالای 17 در رشته های علوم پایه و فنی و مهندسی و معدل بالای 18 در رشته های علوم انسانی هستند، از اولویت در پذیرش برخوردارند.

کسانی که علاقه دارند در یکی از مقاطع تحصیلی در دانشگاه امام حسین (ع) ادامه تحصیل دهند، باید واجد شرایط ثبت نام دانشگاه امام حسین باشند تا امکان جذب آن ها در این دانشگاه فراهم آید. لازم به ذکر است که پس از پذیرش افراد در مرحله کتبی، متقاضیان پذیرفته شده باید در زمان مصاحبه دانشگاه امام حسین نسبت به حضور در جلسه گزینش حضوری اقدام نمایند تا در صورت موفقیت در این مرحله، بتوانند تحصیل خود را در این دانشگاه آغاز نمایند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام در دانشگاه امام حسین 1400 از چه تاریخی آغاز می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیق آغاز این فرآیند برای سال 1400 در دست نمی باشد.

2- ثبت نام در دانشگاه امام حسین 1400 به چه صورت انجام می پذیرد؟

پیش بینی می شود که پذیرش در این دانشگاه از طریق آزمون های ارتش صورت بپذیرد.

3- داوطلبان جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه امام حسین 1400 می بایست دارای چه معدلی باشند؟

دارا بودن حداقل معدل 14 برای سال آخر تحصیل و یا برای میانگین معدل سه سال آخر تحصیلی الزامی است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶۹ نظر

 1. سلام من و خسته نباشید من دیپلم را گرفتم آیا میتونم دانشگاه افسری سپاه برم

  • با سلام، در صورتی که شما مدرک دیپلم نظری (ریاضی، تجربی و انسانی) را داشته باشید، مجاز به ورود به دانشگاه افسری سپاه می باشید.

 2. امیرحسین امیری

  سلام ببخشید سازمان سنجش اعلام کرده که از سال ۱۴۰۲ کنکور از دروس تخصصی میاد؛آیا آزمون دانشگاه امام حسین هم از سال ۱۴۰۲فقط از دروس تخصصی میاد؟؟؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر منابع آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر نشده است.

 3. سلام وقتتان بخیر
  فردی که مهر ۱۴۰۰ وارد سال سوم دبیرستان (پایه ۱۲) میشه ایا مجاز به ثبت نام در دانشگاه افسری امام حسین هست یا خیر؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که تاتاریخ مشخص شده (در اطلاعیه ثبت نام) از مقطع فعلی، فارغ التحصیل شوید، محدودیتی جهت ثبت نام نخواهید داشت.

 4. سلام
  من امسال سال آخرم هست میخواستم بدونم که برای ورود و ثبت نام باید به سپاه منطقه خود مراجعه کنم

  • با سلام و درود، جهت ثبت نام در دانشگاه افسری امام حسین می بایست به هسته گزینش سپاه استان محل سکونت خود مراجعه نمایید.

 5. سلام
  برای پذیرش به دانشگاه افسری همون اول مدرک دیپلم لازم هست؟
  میشه اول اقدام به پذیرش بکنیم بعد یک سال مدرک دیپلم رو بدیم؟

 6. سلام ببخشید من قدم ۱۶۷هست میتوان وارد دانشکده شوم؟؟؟؟

  میانگین معدل سه ساله اخرمم بالای۱۵هست میتونم ثبت نام کنم؟؟

 7. سلام خسته نباشید من واس ثبت نام دانشکده افسری نتونستم ثبت نام کنم ابا سایت دوباره باز میشه تو این یکماه

 8. سلام. من ترم ۲ کنترل ناقلین میخونم که لیسانس پزشکی محسوب میشه.ولی علاقه زیادی ندارم چجوری میتونم دانشگاه افسری امام حسین تحصیل کنم.با تشکر

  • با سلام و درود، در صورت دارا بودن سایر شرایط می بایست در آزمون داخلی این دانشگاه شرکت نموده و در صورت قبولی از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید.

 9. سلام علیکم ببخشید من الان ۱۲ مدرک تحصیلی کار ودانش در حال تحصیل هستم اگه تغیر رشته ازفنی به انسانی بدم میشه در دانشگاهه افسری امام حسین ثبت نام کنم با تشکر

  • با سلام، در صورتی که موفق به تغییر رشته و دریافت دیپلم انسانی در سنوات مجاز معافیت تحصیلی شوید؛ یعنی وارد دوران غیبت سربازی نشوید، امکان ثبت نام در دانشکده های افسری برای شما وجود دارد.

 10. سلام,وقت بخیر
  ببخشین بارم بندی ازمون سپاه کجا هست,که ضریب درس ها رو ببینیم و بفهمیم از چه درسایی سوال میاد,

  • با سلام و درود، سوالات آزمون ورودی دانشگاه امام حسین از تمامی مباحث دروس عمومی و تخصصی سه پایه دبیرستان طراحی خواهد شد.

 11. سلام.ازمون دانشگاه افسری امام حسین ع پارسال چ موقع بود

 12. سلام تاریخ برکزاری ازمون مشخص نشده ؟

  • با سلام، مطابق سنوات گذشته شما می بایست از طریق مراجعه حضوری به مراکز گزینش سپاه استان محل اقامت خود، از زمان دقیق برگزاری آزمون مطلع شوید.

 13. سلام آزمون افسری سپاه کجا برگزار میشه؟؟؟تهران یا مراکز استان ها؟؟؟

 14. سلام یک سوال داشتم
  کسانی که فرزند جانباز هستند از شرط معدل ورود به دانشگاه افسری معاف هستند
  اگه همینطوری هست یعنی اینکه منظورش همون آزمون ورود به دانشگاه افسری هست

 15. محمدحسین فردتن راد

  سلام علیکم بنده امسال دیپلمم رو میگیرم یعنی باید امسال در کنکور داخلی ثبت نام کنم؟؟

 16. محمد رضا داداش زاده

  ببخشید برای سال ۱۴۰۰ دانشگاه افسری امام حسین رشته فنی و حرفه ای هم پذیرش داره یا نه ؟

  • با سلام، برای ورود به دانشگاه افسری امام حسین، فقط مدرک دیپلم رشته های نظری (ریاضی، تجربی و انسانی)، مورد پذیرش می باشد. شما می توانید برای استخدامی و درجه داری اقدام کنید.

 17. سلام اخر زمان ثبت نام دانشگاه افسری امام حسین کی هست . برای امسال

 18. سلام ببخشید می خواستم بدونم که من نظام قدیم باید تو ازمون ورودی سپاه کتابای نظام قدیمو بخونم یا نظام جدید

 19. سلام لطفاً سایت ثبت نام دانشگاه افسری سپاه را میفرستید

  • با سلام، به علت اینکه سپاه هیچ سایتی ندارد، می بایست به صورت حضوری به مراکز هسته گزینش سپاه استان محل اقامت خود مراجعه فرمایید.

 20. سلام وعلیک میخواستم ببینم آزمون امسال (۱۴۰۰) زمانش کی هست؟

  • با سلام و درود، جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام در دانشگاه افسری امام حسین می بایست به هسته گزینش سپاه استان مراجعه نمایید.

 21. سلام حد اقل سن برای افرادی که قصد عضویت در این دانشگاه را دارند و کسانی که جزو فرزندان ایثارگران هستند چقدر است

  • با سلام و وقت بخیر، شرایط سنی مورد پذیرش دانشگاه افسری سپاه ۱۶ تا ۲۲ سال می باشد. لازم به ذکر است افرادی که سهمیه شاهد و یا ایثارگری دارند، از شرایط سنی معاف می باشند.

 22. سلام ببخشید دانشگاه جامع امام حسین از طریق کنکور نیرو جذب می کنند؟

 23. سلام افسری سپاه تاکی مهلت ثبت نام داره؟

  • با سلام و درود، جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه افسری امام حسین می بایست به هسته گزینش سپاه استان محل سکونت خود مراجعه نمایید.

 24. سلام علیکم
  انتخاب رسته در دانشگاه افسری به چه صورت هست؟
  برحسب رشته تحصیلی هست؟

 25. عرض سلام وخسته نباشید

  امتحان کی سپاه برای ورودی می گیرد در مراکز استان است ؟ یا در تهران؟

  • با سلام و درود، جهت ثبت نام و اطلاع از زمان آزمون ورودی دانشگاه افسری امام حسین می بایست به هسته گزینش سپاه استان محل سکونت خود مراجعه نمایید.

 26. سلام خسته نباشید.من پرستاری ترم ۲ دولتی میخونم. خیلی به این رشته علاقه دارم آیا میتونم ثبت نام کنم. وباید چیکار کنم.. ممنون

  • با سلام و درود، رشته هایی چون پرستاری و پزشکی در دانشگاه بقیه الله ارائه می شود که پذیرش آن از طریق کنکور سراسری می باشد.

 27. سلام وعرض ادب ببخشید ازمون داخلی کی هست شما اطلاع دارید

  • با سلام، با توجه به این که سپاه سایت مشخصی ندارد، شما می توانید با مراجعه به هسته ی گزینش سپاه در استان محل سکونت خود، از زمان ثبت نام و جزئیات آن، مطلع شوید.

 28. برای ثبت نامدر دانشگاه باید کجا بریم

 29. برای ثبت نام در دانشگاه باید کجا بریم

 30. برای اقدام ورود به دانشگاه چه کاری باید انجام بدیم

  • با سلام و وقت بخیر، از جمله شرایط شرکت در دانشگاه افسری سپاه : شرکت در ازمون ورودی و کسب نمره قبولی، داشتن مدرک دیپلم نظری (تجربی، ریاضی و انسانی)، شزایط سنی ۱۶ تا ۲۲ سال و.. می باشید.

 31. بخشید آزمون داخلی دانشگاه افسری چه رشته های فنی ومهدسی مقطع کارشناسی دارد ؟مراحل پذیرش در این دانشگاه فقط آزمون داخلی هست ؟ودرصورت پذیرش استخدام رسمی سپاه پاسداران انقلاب شده ایم؟

  • با سلام و وقت بخیر، با شرکت در ازمون داخلی و کسب نمره قبولی دعوت به مصاحبه خواهید شد و می بایست مراحل بعدی را طی نمایید.

 32. باسلام ببخشید برای ورود به دانشگاه جامع امام حسین باید به اضافه ی کنکور آزمون ورودی داد مقطع کارشناسی فنی مهندسی

  • با سلام و درود، دانشگاه افسری امام حسین از طریق کنکور سراسری دانشجو نمی پذیرد لذا جهت ورود به این دانشگاه می بایست در آزمون داخلی این دانشگاه شرکت نمایید.

 33. سلام من امسال دیپلم می گیرم کی باید واس دانشگاه امام حسین ثبت نام کنم

 34. سلام من امسال دیپلم می گیرم .کی باید واس دانشگاه امام حسین اقدام کنم

 35. باسلام و وقت به خیر من امسال دیپلمم رو میگیرم میخاستم بپرسم من هم میتونم بدون کنکور و داوطلبانه ثبت نام کنم

  • با سلام و درود، جهت ورود به دانشگاه افسری امام حسین می بایست در آزمون داخلی آن شرکت نموده و حدنصاب نمره قبولی را کسب نمایید.

 36. سلام خسته نباشید من امسال میتونم از طریق کنکور وارد دانشگاه امام حسین بشم؟

 37. محمدرضا گلزار حسینی

  سلام وقت بخیر من دانشجو دانشگاه فرهنگیان هستم و امسال فارغ التحصیل میشم آیا میتونم برای ارشد مدیریت آموزشی دانشگاه جامع امام حسین به شکل غیر بورس شرکت کنم

 38. ولی گفتید علوم انسانی نیست فقط رشته های ریاضی و تجربی

  • با سلام و وقت بخییر، مطابق اخرین پذیرش های انجام شده، پذیرش دانشگاه افسری امام حسین از دیپلم نظری(انسانی، تجربی و ریاضی) می باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره تخمین رتبه