تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

راهنمای جامع نام نویسی دانشگاه فرهنگیان 1400
ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

وزارت آموزش و پرورش به جهت تامین نیروی انسانی کارآمد، هر ساله اقدام به پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی می نماید. به دلیل اهمیت ویژه ای که قشر معلمان در تربیت و پرورش فرزندان جامعه بر عهده دارند، انتظار می رود که پذیرش داوطلبان در این دانشگاه ها کمی سخت گیرانه تر از سایر دانشگاه ها باشد.

از این رو داوطلبان ورود به این دانشگاه باید پس از کسب رتبه مناسب در آزمون سراسری، در مرحله مصاحبه ای که توسط دانشگاه های مورد نظر برگزار می گردد نیز شرکت نمایند. ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان از طریق نام نویسی در کنکور سراسری صورت می گیرد که در ادامه جزئیات مربوط به زمان و نحوه انجام آن ذکر شده است.

داوطلبان تا 24 سن نیز می توانند جهت ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان برای سال تحصیلی 1400 اقدام کنند.

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

افرادی که مایل به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند، می بایست در تاریخ مقرر نسبت به ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400 و انجام مراحل آن اقدامات لازم را به انجام برسانند. از آن جایی که تحصیل در این دانشگاه تنها از طریق شرکت در کنکور سراسری امکان پذیر می باشد، داوطلبان پیش از هر چیزی می بایست در آزمون سراسری شرکت نمایند.

ثبت نام در کنکور سراسری به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود و متقاضیان واجد شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1400 بایستی با به همراه داشتن مدارک ثبت نام کنکور مراحل نام نویسی خود را در زمان ثبت نام کنکور 1400 یعنی از تاریخ 12 الی 18 بهمن ماه 99 پیش ببرند.

البته فرآیند ثبت نام کنکور سراسری علاوه بر این که تا پایان تاریخ 20 بهمن ماه 99 تمدید شد، مهلت مجددی جهت انجام آن توسط سازمان سنجش ارائه گشت که مطابق با اطلاعیه، داوطلبان می توانند در بازه زمانی 10 الی 13 اسفند ماه 99، اقدامات لازم را جهت نام نویسی در این آزمون و یا ویرایش اطلاعات به انجام برسانند.

بعد از کسب رتبه قبولی کنکور در مرحله کتبی و مجاز شدن جهت تحصیل در دانشگاه فرهنگیان افراد می توانند در هنگام انتخاب رشته، کد رشته محل های مربوط به دانشگاه های فرهنگیان را در فرم اینترنتی درج نمایند تا در صورت پذیرش، به مرحله گزینش حضوری راه یا بند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر زمان دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 در دست نمی باشد اما معمولا این فرآیند در شهریور ماه انجام می شود. همچنین شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره، در اسرع وقت از تاریخ آن باخبر شوید.

نحوه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

همان طور که ذکر شد افراد متقاضی جهت نام نویسی در دانشگاه فرهنگیان می بایست در مرحله اول کنکور سراسری را سپری نمایند بنابراین ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان به تنهایی و از طریق سامانه جداگانه انجام نمی شود.

داوطلبان باید ابتدا در زمان بندی مشخص به سایت ثبت نام کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و بعد از خرید کارت اعتباری به جهت پرداخت هزینه ثبت نام کنکور 1400 وارد سیستم نام نویسی شوند. سپس با استفاده از اطلاعات شخصی و تحصیلی هر کدام از کادرهای موجود در فرم الکترونیکی سازمان سنجش را تکمیل کنند.

بعد از نهایی نمودن فرآیند ثبت نام، حال افراد می توانند با دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 در زمان برگزاری کنکور حضور یابند. مشاهده نتایج کنکور نیز از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر است که بعد از دریافت نتیجه ای قابل قبول، متقاضیان می توانند جهت شرکت در انتخاب رشته کنکور 1400 اقدام نمایند.

با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور و بررسی کد رشته های ارائه شده توسط دانشگاه های مختلف، داوطلبان می توانند کد رشته های دانشگاه فرهنگیان را استخراج نمایند و درزمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 فرم اینترنتی مربوطه را تکمیل کنند. به این ترتیب در صورت موفقیت به مرحله دوم پذیرش در دانشگاه فرهنگیان یا همان مرحله مصاحبه دعوت می شوند که پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت رشته های دانشگاه فرهنگیان، داوطلبان قبول شده می توانند با در دست داشتن مدارک در زمان مقرر جهت انجام فرآیند مصاحبه فرهنگیان اقدام نمایند.

مطلع شدن از زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400 از طریق سایت اداره آموزش و پرورش استان اقامت متقاضی، امکان پذیر است که معمولا بازه زمانی شروع مصاحبه در مهر ماه در نظر گرفته می شود اما با این حال ضروری است داوطلبان چند روز قبل، جهت اطلاع از تاریخ دقیق به درگاه اینترنتی مذکور مراجعه نمایند.

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

همان طور که گفته شد متقاضیان ثبت نام در این دانشگاه باید در آزمون سراسری ثبت نام کنند، بنابراین لازم است تا علاوه بر داشتن شرایط ثبت نام کنکور سراسری، ضوابطی را نیز جهت پذیرش به عنوان معلم در دانشگاه فرهنگیان داشته باشند که شرایط عمومی و اختصاصی آن به شرح ذیل می باشد:

شرایط عمومی

 • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی
 • پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن سلامت کامل روانی و جسمانی و توانایی در انجام وظایف معلمی و امور محوله
 • عدم داشتن سابقه کیفری مؤثر و یا محکومیت جزایی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات، الکل و سایر مواد اعتیاد آور
 • داشتن مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی یا متوسطه دوم

شرایط اختصاصی

 • کسب حداقل رتبه کل (تراز) 6500 جهت مجاز شدن به انتخاب رشته در آزمون سراسری
 • داشتن حداقل معدل کل 14 در دوره متوسطه دوم (سه پایه اول، دوم و سوم)
 • داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در هنگام ورود به دانشگاه (متولدین 1 مهر ماه 78 به بعد) که البته مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش، داوطلبان تا 24 سال سن می توانند جهت ثبت نام برای دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی اقدام کنند. همچنین جزئیات بیشتر از طریق دفترچه انتخاب رشته در دسترس افراد قرار خواهد گرفت.
 • بومی بودن متقاضی در کدرشته محل های انتخابی
 • داوطلبین از نظر سلامت جسمانی، روحی و روانی مورد بررسی قرار می گیرند و باید توانایی بینایی، توانایی گفتاری و توانایی شنیداری آن ها در سطح قابل قبولی باشد.

مدارک ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

به دلیل یکسان بودن آزمون اولیه این دانشگاه با کنکور سراسری، مدارک اولیه ثبت نام آزمون این دانشگاه نیز همان مدارک ثبت نام آزمون سراسری می باشد که به ترتیب موارد زیر می باشند.

 • شناسنامه و کارت ملی
 • شماره سریال کارت اعتباری که داوطلب پس از پرداخت هزینه ثبت نام (خرید کارت اعتباری) باید آن را دریافت و برای مراحل بعد نزد خود نگه دارد.
 • معدل کتبی و معدل کل دیپلم
 • کد مربوط به سوابق تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی که از طریق مراجعه به سایت dipcode.medu.ir قابل دریافت می باشد.
 • کد دانش آموزی، این کد توسط دبیرستانی که داوطلب در آن تحصیل کرده صادر می شود.
 • کد منطقه و کد پستی محل سکونت
 • کد تعیین وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبین آقا
 • متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان می بایست کد مربوطه را از ارگان ذیربط دریافت کرده و هنگام ثبت نام به همراه داشته باشند.
 • اسکن عکس رنگی با زمینه سفید، تمام رخ و سه در چهار با حجم حداکثر 70 کیلو بایت و با فرمت jpg

متقاضیان ثبت نام در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند، باید پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 با توجه به رتبه ای که کسب می نمایند و با در نظر گرفتن علایق و شرایط خود اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری نمایند، هم چنین آگاهی از شرایط و زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ها ضروری می باشد که شما عزیزان برای آگاهی از هر کدام از موارد بالا می توانید بر روی لینک آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توانم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام نمایم؟

علاقه مندان بدین منظور می بایست نسبت به نام نویسی خود در کنکور سراسری اقدام نمایند.

2- شرایط سنی مورد نیاز ثبت نام دانشگاه فرهنگیان چیست؟

داوطلب می بایست دارای حداکثر 22 سال سن باشد اما مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده، داوطلبان تا 24 سال سن هم می توانند جهت ثبت نام اقدام کنند.

3- برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان باید به چه سایتی مراجعه کنم؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و ثبت نام در کنکور سراسری این امر امکان پذیر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸۴ نظر

 1. Avatar

  سلام
  من متولد ۷۵/۰۹/۲۸ هستم
  میتونم واس کنکور ۱۴۰۰ واسه فرهنگیان بخونم؟
  زده ۲۴ سال تمام دانشجو میخان

 2. Avatar

  سلام معدل کل دیپلم من ۱۶/۴۴معدل کتبی من ۱۲/۴۴ میشه برم دانشگاه فرهنگیان

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، از جمله شرایط پذیرش دانشگاه های فرهنگیان: کسب تراز بالای ۶۵۰۰ در کنکور سراسری، حداقل معدل کل دیپلم ۱۴، شرایط سنی ۲۲ سال می باشد.

 3. Avatar

  سلام وقت بخیر ببخشد برای قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان در ثبت نام کنکور هیچ کاری لازم نبود انجام دهیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، خیر در زمان ثبت نام کنکور سراسری لازم به انجام کاری در خصوص دانشگاه فرهنگیان نیست.

 4. Avatar

  من دیپلم و پس دانشگاهی نظام قدیم رو دارم، تو کنکور سراسری شرکت کنم آیا مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان خواهم شد

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت دارا بودن شرایط معدل، حداکثر سن و همچنین کسب حداقل تراز ۶۵۰۰ در آزمون سراسری، مجاز به انتخاب رشته های فرهنگیان خواهید شد.

 5. Avatar

  سلام.من متولد ۱۷۵/۱۱/۱۵ و لیسانس کامپیوتر هستم آیا مجاز به شرکت در کنکور سراسری برای دانشگاه فرهنگیان هستم؟

 6. Avatar

  سلام من رشتم.نرم افزاره میتونم.شرکت کنم برا دانشگاه فرهنگیان؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت تحصیل در نظام جدید (۶/۳/۳)، مجاز به شرکت در رشته های دانشگاه های فرهنگیان می باشید.

 7. Avatar

  سلام بنده معلمم مدرکم فوق دیپلم میخام دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم آیا میتونم اگ میتونم ثبت نامش کی هس

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، کارکنان رسمی اموزش و پرورش مجاز به شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی می باشند.

 8. Avatar

  باسلام من متولد۲۰/۱۲/۱۳۷۴هستم ایا میتونم برای دانشگاه فرهنگیان در کنکور امسال شرکت کنم؟باتشکر

 9. Avatar

  باسلام من متولد۲۰/۱۲/۱۳۷۴هستم ایا میتونم بدای دانشگاه فرهنگیان در کنکور امسال شرکت کنم؟باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال تمام می باشد.

 10. Avatar

  سلام من برای کنکور ۱۴۰۰،تجربی هنر زبان دانشگاهها پیامنور غیرانتفاعی سراسری و ازاد ثبت نام کردم،میخواستم بدونم برا فرهنگیان،باید جدا کارت خریداری میکردم و ثبت نام جدایی داشت؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با سنوات سال های گذشته، در زمان انتخاب رشته هزینه و اعلام علاقه مندی در خصوص دانشگاه فرهنگیان صورت می گیرد.

 11. Avatar

  سلام من امسال کنکور زبان‌ نام نویسی کردم از این کنکور میتونم به دانشگاه فرهنگیان وارد شم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله شما می توانید در رشته آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه های فرهنگیان تحصیل نمایید.

 12. Avatar

  با سلام
  من الان دانشجوی غیر روزانه هستم میتونم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم؟ باید قبل از قبولی حتما انصراف بدم یا بعد از اون هم میشه؟؟
  باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما دانشجوی دوره ی غیر روزانه باشید، می توانید پس از اعلام نتایج نهایی و قبولی در کنکور، انصراف خود را از دانشگاه قطعی نمایید.

 13. Avatar

  سلام خسته نباشید من معدل دیپلم ۱۳/۱۶است راهی نداره بتونم ثبت نام کنم

 14. Avatar

  سلام .من متولد شهریور ۷۸ میتونم امسال برای کنکور فرهنگیان شرکت کنم ؟

 15. Avatar

  سلام وقت بخیر ببخشیر ثبت نام برای فرهنگیان آغاز شده؟ میشه یکم توضیح بدید من امسال میخوام کنکور بدم و فرهنگیان هم علاقه دارم
  ممنون میشم

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، ثبت نام دانشگاه های فرهنگیان از طریق کنکور سراسری می باشد و زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰، از تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ شروع و تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ ادامه دارد.

 16. Avatar

  سلام وقت بخیر
  ببخشید میشه توضیحی در مورد درخواست رفع محرومیت از کنکور ۱۴۰۰ بگید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، در صورت قبولی در دوره های روزانه و عدم تمایل به ثبت نام می توانید در مهلت مقرر اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور در خواست خود را در سیستم پاسخگویی به ثبت برسانید.

 17. Avatar

  سلام من کارشناسی اتاق عمل خوندم سربازی هم رفتم و طرحمم گذارندم و گوهی پایان خدمت هم دارم و سهمیه ۵ درصدی دارم سنمم ۲۹ سالدمیباشد ایا میتوانم برای دانشگاه فرهنگیان یا همان تربیت معلم شرکت کنم؟

 18. Avatar

  سلام وقت بخیر من ورودی ۹۹ بودم دانشگاه روطانه هم قبول شدم واز دانشگاه انصراف دادم ایا دوباره دانشگاه فرهنگیان مجاز میشم ؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت رفع محرومیت از طرف سازمان سنجش، مجاز به انتخاب کد رشته محل های دانشگاه فرهنگیان می باشید در غیر این صورت به دلیل پذیرش در دوره ی روزانه، امکان انتخاب های مذکور برای شما میسر نیست.

 19. Avatar

  سلام من هنرستان کامپیوتر خوندم و کاردانی نرم افزار گرفتم الان کارشناسی اموزش و پرورش از ازاد گرفتم و متولد خرداد ۷۷ هستم چون پیش دانشگاهی ندارم ولی خب کاردانی و کارشناسی دارم میتونم شرکت کنم در ارمون؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در صورت داشتن مدرک دیپلم نظام جدید(۶-۳-۳)، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی یا مدرک کاردانی شما مجاز برای شرکت در کنکور سراسری ( دانشگاه های فرهنگیان) می باشید.

 20. Avatar

  سلام خسته نباشید . من متولد ۴ دی ۷۵ هستم و لیسانس معماری دارم می تونم توی آزمون آموزش و پرورش شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در سال ۱۳۹۹، حداکثر شرایط سنی جهت شرکت در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان۲۴ سال تمام می باشد.

 21. Avatar

  سلام. کسی که درحال حاضر در دانشگاه درحال تحصیله میتونه بعد از قبولی در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه خودش انصراف بده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله در صورت تحصیل در دوره های شهریه پرداز، می توانید پس از کسب قبولی از محل تحصیل فعلی انصراف دهید.

 22. Avatar

  سلام سوالی داشتم من لیسانس رو گرفتم ایا میتونم فرهنگیان شرکت کنم متولد ۷۶ هستم ؟ شرط معدل برای فرهنگیان یعنی سه سال اخر دبیرستان ؟ خواهش میکنم جوابم رو بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام، شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۰ شامل:معدل کل دیپلم ۱۴، حداقل تراز ۶۵۰۰، شرکت در آزمون سراسری رشته های (نظری، زبان و هنر) و شرایط سنی ۱۳۷۶/۰۷/۱ به بعد می باشد.

 23. Avatar
  نیلوفر مهدیزاده

  سلام بنده معدل دیپلمم۱۴ و خورده ای میباشد ایا باتوجه به این معدل برای فرهنگیان اجازه دارم ثبت نام کنم؟

 24. Avatar

  سلام بنده لیسانس نقشه کشی صنعتی هستم
  تا بهمن ماه سال ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم
  متولد ۱۰ دی ماه ۱۳۷۶ هستم
  آیا مجاز به ثبت نام در آزمون هستم یا خیر؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام، شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شامل: معدل کل دیپلم حداقل ۱۴، تراز ۶۵۰۰، شرکت در آزمون سراسری رشته های نظری و شرایط سنی ۲۴ سال می باشد.

 25. Avatar

  سلام من متولد دی ماه سال ۷۷ هستم و امسال آخرین سالیه که میتونم فرهنگیان شرکت کنم.توی یه سایتی دیدم که فرصت ثبت نان آزمون فرهنگیان مهر و آبان بوده.آیا هنوز میتونم ثبت نام کنم؟و اینکه باید همون آزمون رشته های نظری رو ثبت نام کنم یا آزمون ویژه ای داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شامل: معدل کل دیپلم حداقل ۱۴، تراز ۶۵۰۰، شرکت در آزمون سراسری (رشته های نظری، هنر و زبان) و شرایط سنی ۲۴ سال می باشد، لازم به ذکر است فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز شرکت نمایند.

 26. Avatar

  سلام من دوازدهم شبکه و نرم افزار رایانه ام (فنی) میتونم از طریق کنکور فنی دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟ یا استخدام آموزش و پرورش؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شامل: معدل کل دیپلم ۱۴، تراز بالای ۶۵۰۰،شرکت در آزمون سراسری رشته های (نظری، هنر، زبان)و شرایط سنی ۲۴ سال می باشد.

 27. Avatar

  سلام.
  من لیسانس حسابداری دارم و متولد۷۱. هیچ راهی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان وجود نداره برای شرایط من؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، حداکثر سن برای پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان ۲۴ سال تمام می باشد.

 28. Avatar

  سلام وقت بخیر ، ببخشید من متولد ۷۷,۱۰,۱۲ هستم ، و سال ۹۸ از دانشگاه انصراف دادمد، از اونجایی که معافیت دایم خدمت سربازی دارم ، من میتونم برای کنکور ۱۴۰۰ در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم در صورت قبولی ؟؟ شرایط سنی رو عرض میکنم . برای سال ۱۴۰۰ ، سن بنده به ۲۳ سال تمام میرسه …مشکلی پیش میاد یا نه ، ممنون از راهنمایی تون

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما از نظر نظام وظیفه مشکلی نداشته باشید، مجاز به شرکت در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان می باشید. لازم به ذکر است حداکثر سن مجاز برای دانشگاه فرهنگیان، ۲۴ سال تمام می باشد.

 29. Avatar

  سلام تکمیل ظرفیت فرهنگیان ۹۹ چه تاریخی انجام میشود؟ اصلا امسال تکمیل ظرفیت هست یانه؟

 30. Avatar

  سلام من امسال آموزش ابتدایی قبول شدم ولی فعلا کلاسی تشکیل نشده آیا اطلاع دارید کلاس ها کی شروع میشه؟؟

 31. Avatar

  سلام.من امسال تنها کد رشته های دانشگاه پیام نور را انتخاب کردم ولی دانشگاه ثبت نام نکردم آیا برای دانشگاه فرهنگیان رفتن مشکل ایجاد نمی کنه دانشگاه فرهنگیان ثبت نام و انجام دادم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور اقدام نکرده باشید، مشکلی برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان نخواهید داشت.

 32. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش دانشگاه فرهنگیان در این دانشگاه پذیرفته شدم طبق اطلاعیه سازمان سنجنش در تاریخ ۸٫۱۵ الان من دوباره باید مراحل مصاحبه را بگذرانم؟؟این اطلاعیه مخصوص چه کسانی است؟؟

 33. Avatar

  سلام
  من دانشگاه پیام نور ثبت‌نام نام کردم دوترم گذروندم ولی امتحاناتشو نرفتم
  امسال دانشگاه فرهنگیان قبول شدم
  سوالم اینه که الان ثبت نام غیرحضوری هستش بایدالان از دانشگاه پیام‌نور انصراف بدم لطفاً جواب بدین ممنون

 34. Avatar

  سلام برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان باید به چه سایتی مراجعه کنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سازمان سنجش برای تکمیل فرآیند ثبت نام باید از تاریخ، ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ به سایت دانشگاه قبولی خود مراجعه نمایید.

 35. Avatar

  واسه نامه معافیت تحصیلی ورودی ۹۹ باید چیکار کنیم

 36. Avatar

  سلام تورو خدا یکی بگه چیکار کنم ….من فرهنگیان قبول شدم امسال بخلطر کرونا همه چیز انلاین شده من واسه نامه معافیت تحصیلیم باید برم دانشگاه یا ب صورت اتلاین هم میشه خواهشن کمکم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، برای گرفتن مدرک معافیت تحصیلی می بایست پرینت قبولی دانشگاه خود را به دفاتر پلیس ۱۰+ برده و نامه را دریافت نمایید.

 37. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من گواهی موقت فوق دیپلم نرم افزار دارم اصل مدرک رو از دانشگاه نگرفتم بخاطر اینکه روزانه درس خوندم. گواهی موقتم مال ۲ سال پیشه
  برای ثبت نام دانگشاه فرهنگیان ازم بخاطر اینکه گواهی موقت دارم ایراد نمیگیرن؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به مدارک ثبت نامی دانشگاه ها، مدرک گواهی موقت جهت ثبت نام در دانشگاه ها مورد پذیرش می باشد.

 38. Avatar

  سلام حتما باید ۲۴سال باشیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۳۹۹، حداکثر شرایط سنی جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال می باشد.

 39. Avatar

  سلام خسته نباشید…من یه نفر برام انتخاب رشته کرده و اول مشاوره(ظرفیت برای منطقه مون ۱ نفر)و بعد ابتدایی رو زده…من این دوتا رشته رو دوست ندارم امکانش هست ک راهی برای تغییر داشته باشم؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، تاکنون اطلاعیه ای در مورد ویرایش کد رشته ها در سایت سازمان سنجش منتشر نشده است.

 40. Avatar

  سلام . سوالم اینه به غیر از رشته های انسانی ! رشته های فنی حرفه ای مثل معماری یا … هم میتون ثبت نام کنن و در نتیجه اخر معلم بشن ؟

  • ایران مشاوره

   باسلام، با استناد به اطلاعیه های سازمان سنجش، شرایط دانشگاه فرهنگیان شامل: شرکت در کنکور سراسری رشته های نظری، تراز بالای ۶۵۰۰، شرایط سنی ۲۴ سال می باشد و از طریق شرکت در کنکور رشته های فنی حرفه ای متاسفانه دانشگاه فرهنگیان جذب دانشجو ندارد.

 41. Avatar

  سلام من منطقه ۱۹ هستم امسال بومی گزینی کردن نمیدونم کدوم کد نوشته هارو باید وار کنم اونایی ک مخصوص داوطلبان شهرستان تهران ، شمیرانات نوشته یا اونایی ک اولویت با بخش هایی مثل قرچکو ورامینه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به دفترچه انتخاب رشته سال ۱۳۹۹، اولویت پذیرش با دانشجویان همان محل می باشد و شانس قبولی افراد دیگر پایین می باشد.

 42. Avatar

  سلام فقط کارت اعتباری اعتام عتاقه مندی رو میخری و نگهش میداری تا زمانیکه دعوت به مصاحبه میشوی

  • ایران مشاوره

   با سلام. در هنگام انتخاب رشته می بایست سریال علاقه مندی خود را وارد نمایید.

 43. Avatar

  تورو خدا یکی بگه چجوری اعلام علاقمندی کنم

  • ایران مشاوره

   باسلام، برای اعلام علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان زمان انتخاب رشته باید از طریق سایت سنجش برای خرید کارت اقدام نمایید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور