تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

راهنمای جامع نام نویسی دانشگاه فرهنگیان 1400
ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

وزارت آموزش و پرورش به جهت تامین نیروی انسانی کارآمد، هر ساله اقدام به پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی می نماید. به دلیل اهمیت ویژه ای که قشر معلمان در تربیت و پرورش فرزندان جامعه بر عهده دارند، انتظار می رود که پذیرش داوطلبان در این دانشگاه ها کمی سخت گیرانه تر از سایر دانشگاه ها باشد.

از این رو داوطلبان ورود به این دانشگاه باید پس از کسب رتبه مناسب در آزمون سراسری، در مرحله مصاحبه ای که توسط دانشگاه های مورد نظر برگزار می گردد نیز شرکت نمایند. ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان از طریق نام نویسی در کنکور سراسری صورت می گیرد که در ادامه جزئیات مربوط به زمان و نحوه انجام آن ذکر شده است.

داوطلبان تا 24 سن نیز می توانند جهت ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان برای سال تحصیلی 1400 اقدام کنند.

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

افرادی که مایل به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند، می بایست در تاریخ مقرر نسبت به ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400 و انجام مراحل آن اقدامات لازم را به انجام برسانند. از آن جایی که تحصیل در این دانشگاه تنها از طریق شرکت در کنکور سراسری امکان پذیر می باشد، داوطلبان پیش از هر چیزی می بایست در آزمون سراسری شرکت نمایند.

ثبت نام در کنکور سراسری به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود و متقاضیان واجد شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1400 بایستی با به همراه داشتن مدارک ثبت نام کنکور مراحل نام نویسی خود را در زمان ثبت نام کنکور 1400 یعنی از تاریخ 12 الی 18 بهمن ماه 99 پیش ببرند.

البته فرآیند ثبت نام کنکور سراسری علاوه بر این که تا پایان تاریخ 20 بهمن ماه 99 تمدید شد، مهلت مجددی جهت انجام آن توسط سازمان سنجش ارائه گشت که مطابق با اطلاعیه، داوطلبان می توانند در بازه زمانی 10 الی 13 اسفند ماه 99، اقدامات لازم را جهت نام نویسی در این آزمون و یا ویرایش اطلاعات به انجام برسانند.

بعد از کسب رتبه قبولی کنکور در مرحله کتبی و مجاز شدن جهت تحصیل در دانشگاه فرهنگیان افراد می توانند در هنگام انتخاب رشته، کد رشته محل های مربوط به دانشگاه های فرهنگیان را در فرم اینترنتی درج نمایند تا در صورت پذیرش، به مرحله گزینش حضوری راه یا بند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر زمان دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 در دست نمی باشد اما معمولا این فرآیند در شهریور ماه انجام می شود. همچنین شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره، در اسرع وقت از تاریخ آن باخبر شوید.

نحوه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

همان طور که ذکر شد افراد متقاضی جهت نام نویسی در دانشگاه فرهنگیان می بایست در مرحله اول کنکور سراسری را سپری نمایند بنابراین ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان به تنهایی و از طریق سامانه جداگانه انجام نمی شود.

داوطلبان باید ابتدا در زمان بندی مشخص به سایت ثبت نام کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و بعد از خرید کارت اعتباری به جهت پرداخت هزینه ثبت نام کنکور 1400 وارد سیستم نام نویسی شوند. سپس با استفاده از اطلاعات شخصی و تحصیلی هر کدام از کادرهای موجود در فرم الکترونیکی سازمان سنجش را تکمیل کنند.

بعد از نهایی نمودن فرآیند ثبت نام، حال افراد می توانند با دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 در زمان برگزاری کنکور حضور یابند. مشاهده نتایج کنکور نیز از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر است که بعد از دریافت نتیجه ای قابل قبول، متقاضیان می توانند جهت شرکت در انتخاب رشته کنکور 1400 اقدام نمایند.

با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور و بررسی کد رشته های ارائه شده توسط دانشگاه های مختلف، داوطلبان می توانند کد رشته های دانشگاه فرهنگیان را استخراج نمایند و درزمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 فرم اینترنتی مربوطه را تکمیل کنند. به این ترتیب در صورت موفقیت به مرحله دوم پذیرش در دانشگاه فرهنگیان یا همان مرحله مصاحبه دعوت می شوند که پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت رشته های دانشگاه فرهنگیان، داوطلبان قبول شده می توانند با در دست داشتن مدارک در زمان مقرر جهت انجام فرآیند مصاحبه فرهنگیان اقدام نمایند.

مطلع شدن از زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1400 از طریق سایت اداره آموزش و پرورش استان اقامت متقاضی، امکان پذیر است که معمولا بازه زمانی شروع مصاحبه در مهر ماه در نظر گرفته می شود اما با این حال ضروری است داوطلبان چند روز قبل، جهت اطلاع از تاریخ دقیق به درگاه اینترنتی مذکور مراجعه نمایند.

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

همان طور که گفته شد متقاضیان ثبت نام در این دانشگاه باید در آزمون سراسری ثبت نام کنند، بنابراین لازم است تا علاوه بر داشتن شرایط ثبت نام کنکور سراسری، ضوابطی را نیز جهت پذیرش به عنوان معلم در دانشگاه فرهنگیان داشته باشند که شرایط عمومی و اختصاصی آن به شرح ذیل می باشد:

شرایط عمومی

 • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی
 • پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن سلامت کامل روانی و جسمانی و توانایی در انجام وظایف معلمی و امور محوله
 • عدم داشتن سابقه کیفری مؤثر و یا محکومیت جزایی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات، الکل و سایر مواد اعتیاد آور
 • داشتن مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی یا متوسطه دوم

شرایط اختصاصی

 • کسب حداقل رتبه کل (تراز) 6500 جهت مجاز شدن به انتخاب رشته در آزمون سراسری
 • داشتن حداقل معدل کل 14 در دوره متوسطه دوم (سه پایه اول، دوم و سوم)
 • داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در هنگام ورود به دانشگاه (متولدین 1 مهر ماه 78 به بعد) که البته مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش، داوطلبان تا 24 سال سن می توانند جهت ثبت نام برای دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی اقدام کنند. همچنین جزئیات بیشتر از طریق دفترچه انتخاب رشته در دسترس افراد قرار خواهد گرفت.
 • بومی بودن متقاضی در کدرشته محل های انتخابی
 • داوطلبین از نظر سلامت جسمانی، روحی و روانی مورد بررسی قرار می گیرند و باید توانایی بینایی، توانایی گفتاری و توانایی شنیداری آن ها در سطح قابل قبولی باشد.

مدارک ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1400

به دلیل یکسان بودن آزمون اولیه این دانشگاه با کنکور سراسری، مدارک اولیه ثبت نام آزمون این دانشگاه نیز همان مدارک ثبت نام آزمون سراسری می باشد که به ترتیب موارد زیر می باشند.

 • شناسنامه و کارت ملی
 • شماره سریال کارت اعتباری که داوطلب پس از پرداخت هزینه ثبت نام (خرید کارت اعتباری) باید آن را دریافت و برای مراحل بعد نزد خود نگه دارد.
 • معدل کتبی و معدل کل دیپلم
 • کد مربوط به سوابق تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی که از طریق مراجعه به سایت dipcode.medu.ir قابل دریافت می باشد.
 • کد دانش آموزی، این کد توسط دبیرستانی که داوطلب در آن تحصیل کرده صادر می شود.
 • کد منطقه و کد پستی محل سکونت
 • کد تعیین وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبین آقا
 • متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان می بایست کد مربوطه را از ارگان ذیربط دریافت کرده و هنگام ثبت نام به همراه داشته باشند.
 • اسکن عکس رنگی با زمینه سفید، تمام رخ و سه در چهار با حجم حداکثر 70 کیلو بایت و با فرمت jpg

متقاضیان ثبت نام در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند، باید پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 1400 با توجه به رتبه ای که کسب می نمایند و با در نظر گرفتن علایق و شرایط خود اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری نمایند، هم چنین آگاهی از شرایط و زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی برای علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه ها ضروری می باشد که شما عزیزان برای آگاهی از هر کدام از موارد بالا می توانید بر روی لینک آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توانم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام نمایم؟

علاقه مندان بدین منظور می بایست نسبت به نام نویسی خود در کنکور سراسری اقدام نمایند.

2- شرایط سنی مورد نیاز ثبت نام دانشگاه فرهنگیان چیست؟

داوطلب می بایست دارای حداکثر 22 سال سن باشد اما مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده، داوطلبان تا 24 سال سن هم می توانند جهت ثبت نام اقدام کنند.

3- برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان باید به چه سایتی مراجعه کنم؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و ثبت نام در کنکور سراسری این امر امکان پذیر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰۹ نظر

 1. سلام علیکم من میخوام در آزمون شرکت کنم لطفا با این معدل که دارم میشه ثبت نام کنم معدلم ۱۳/۲۱

  • با سلام، شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شامل: شرکت در آزمون سراسری رشته های نظری، حداقل معدل کل دیپلم ۱۴، کسب حداقل تراز ۶۵۰۰ و شرایط سنی ۲۴ سال تمام می باشد.

 2. سلام وقت بخیر من متولد شهریور ۷۹ هستم، سال ۱۴۰۲ میخوام برای فرهنگیان اقدام کنم، شرایط سنیم مناسب هست؟؟

  • با سلام، شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شامل: شرکت در آزمون سراسری رشته های نظری، معدل کل دیپلم حداقل ۱۴، حداقل تراز ۶۵۰۰ و شرایط سنی حداکثر ۲۲ سال تمام می باشد.

 3. سلام تنها راه شرکت در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنکوره؟ پذبرش بر اساس سوابق نداره؟
  من دیپلم نظام قدیم شاخه هنر رو دارم با معدل ۱۵/۶۱
  میتونم ثبت نام کنم؟

  • با سلام، برای ورود به دانشگاه فرهنگیان می بایست در کنکور سراسری شرکت کنید؛ لازم به ذکر است در صورتی که مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید، مجاز به شرکت در آزمون می باشید و داشتن حداقل معدل ۱۴ الزامی می باشد.

 4. سلام.وقت بخیر.
  اگر داوطلبی با مدرک لیسانس دولتی روزانه در کنکور سراسری شرکت کنه و قصد انتخاب دانشگاه فرهنگیان رو داشته باشه. در صورت پذیرش در مصاحبه ها، ایا با توجه به تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ، برای داوطلب شهریه ای در نظر گرفته میشه؟

 5. سلام . برای کسانی که غیبت دارند در امتحان نهایی و شهریور دیپلم‌میگیرن،مشکلی در گزینش فرهنگیان به وجود نمیاد؟و مصاحبه زمانیه که همه و حتی کسانی که شهریور ماه دیپلم میگیرن هم بتونن شرکت کنن!؟؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره تخمین رتبه