تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

راهنمای ثبت نام بدون آزمون مهر ماه 1400
ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

همان طور که می دانید برای ورود به دانشگاه های برتر و تحصیل در رشته های پرطرفدار ارائه شده در آن ها لازم است که از سدی به نام کنکور سراسری عبور نمایید. اما در چندین سال گذشته بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در راستای اصلاح شیوه سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه و مراکز آموزش عالی، تعداد کثیری از رشته ها به صورت بدون کنکور ارائه می شوند. به این معنی که داوطلبان به شرط داشتن سوابق تحصیلی قابل قبول می توانند شانس پذیرش در رشته مورد علاقه خود را امتحان کنند. دانشگاه های بدون کنکور زیادی در سراسر کشور تاسیس شده و سالانه پذیرای علاقه مندان به تحصیل در این رشته ها هستند که یکی از آن ها دانشگاه سراسری می باشد.

این دانشگاه به طور معمول دو نوبت در سال فراخوان جذب دانشجو در دوره های روزانه و غیر روزانه منتشر نموده و واجدان شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری را ثبت نام می کند. برای اطلاع از جزئیات شرکت در پذیرش بدون کنکور مهر ماه دانشگاه مذکور، می توانید تا انتهای مقاله را مطالعه نمایید.

چنانچه داوطلب تمایل داشته باشد می تواند شانس پذیرش خود را هم در رشته های با کنکور و هم در رشته های بدون کنکور امتحان کند اما در نهایت مجاز به تحصیل در یکی از رشته های پذیرفته شده می باشد.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

در سال های اخیر موضوع حذف کنکور سراسری ذهن دانش آموزان و داوطلبان را درگیر و آن ها را با پرسش آیا کنکور حذف می شود مواجه ساخته است. اما همچنان خبر قطعی از حذف کنکور در دست نیست و مسئولان سعی دارند تا با افزایش تاثیر معدل در کنکور سراسری و همچنین حذف این آزمون جهت ورود به برخی رشته محل ها، به تدریج به رویای حذف کنکور جامه ی عمل بپوشانند. به طوری که از سال 98 پذیرش تنها 15 درصد از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از طریق کنکور صورت می گیرد و داوطلبان می توانند در مابقی رشته محل ها بدون شرکت در آزمون سراسری ثبت نام نمایند. توجه داشته باشید که پذیرش در این رشته ها فقط با ملاک معدل کتبی و معدل کل دیپلم انجام می شود.

در خصوص زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 تا به این لحظه اطلاعیه ای منتشر نشده است، اما احتمال می دهیم که بازه زمانی سال گذشته برای انجام این فرآیند در سال جاری تکرار شود و داوطلبان در اوایل مرداد ماه در این پذیرش ثبت نام و انتخاب رشته نمایند. با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره می توانید از تاریخ دقیق نام نویسی بدون آزمون در نیمسال دوم دانشگاه سراسری مطلع شوید.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

داوطلبان پیش از آن که نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 اقدام کنند، در قدم اول لازم است به دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1400 و کسب اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام و نیز لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 بپردازند. آن دسته از متقاضیانی که پس از مطالعه این دفترچه، خود را واجد تمامی شرایط تعیین شده یافتند، می توانند رشته محل های مورد نظر خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانند. نحوه انجام این فرآیند در راهنمای زیر خلاصه شده است.

 1. مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از طریق این سایت و مطالعه آن
 3. دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن با اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای
 4. بارگذاری یک قطعه عکس 4*3
 5. ثبت و انتخاب حداکثر 100 کد رشته در فرم ثبت نام

شرایط ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1400

کلیه متقاضیان پذیرش بدون آزمون نیمسال اول رشته های تحصیلی دوره های مختلف تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می بایست شرایط و ضوابط انتخاب رشته که در موارد زیر بیان شده اند را در نظر داشته و در رعایت آن ها دقت کافی را به عمل آورند.

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان بیان شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. نداشتن دشمنی (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 3. عدم سابقه عضویت در سازمان های غیرقانونی، فراماسونری و وابستگان آنها
 4. مشهور نبودن به احراز فساد اخلاقی
 5. عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 1. متقاضیان این پذیرش می بایست نسبت به اخذ مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید خود تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 اقدام کنند.
 2. دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا دریافت آن تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 برای داوطلبان الزامی است.
 3. همچنین داشتن دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی و یا دریافت آن ها حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 یکی دیگر از شرایط اختصاصی شرکت در این پذیرش است.
 4. داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که فاقد مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی می باشند، مجاز به ثبت نام در این دوره ها نمی باشند.
 5. داوطلبان نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 بایستی پس از دریافت مدرک دیپلم خود تا تاریخ 31 شهریور ماه، با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به درج معدل کتبی دیپلم خود در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.
 6. داوطلبان دارای دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 که دارای مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی و فاقد معدل کتبی دیپلم می باشند، باید در فرم تقاضانامه ثبت نام معدل کل دیپلم را درج نمایند.

لیست رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی

همان طور که پیش از این گفتیم، برای آگاهی از رشته های ارائه شده به صورت بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری لازم است به دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 مراجعه نمایید. این دفترچه همزمان با شروع مهلت نام نویسی در سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org قرار داده می شود. با توجه به تعدد و تنوع رشته های تحصیلی موجود در دفترچه مذکور و نیز اطلاع از واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده آن ها، لینک مربوط به دانلود این دفترچه را در جدول زیر قرار داده ایم. البته لازم به ذکر است که فایل های موجود در جدول که مربوط به پذیرش 99 هستد، صرفا تا زمان انتشار دفترچه سال 1400 جهت آشنایی با مندرجات آن قابل استفاده می باشند.

شما می توانید نسخه pdf دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه سراسری مهر ماه سال جاری را پس از انتشار از طریق همین مقاله دریافت نمایید.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری
نیمسال اول
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 99
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)
دانلود دفترچه اصلاحات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 99 (سری اول)
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)
دانلود دفترچه اصلاحات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 99 (سری دوم)
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)
دانلود دفترچه اصلاحات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 99 (سری سوم)
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 1400
(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

توجه داشته باشید که قبل از اقدام به ثبت نام در یکی از رشته های بدون آزمون، به اطلاعات کافی در خصوص تمام جزئیات آن از جمله میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور سراسری 1400 دست یابید. در اغلب دوره ها، دانشگاه های سراسری به پذیرش دانشجو از طریق ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1400 نیز می پردازند که جهت کسب اطلاع بیشتر، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان نسبت به ثبت نام در رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 اقدام نمود؟

در حال حاضر زمان انجام این فرآیند مشخص نیست، اما شما می توانید با عضویت در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از اخبار مربوطه آگاه شوید.

2- از چه طریقی می توانم در رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 ثبت نام کنم؟

نام نویسی در این پذیرش از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- پذیرش در رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 بر چه اساسی صورت می پذیرد؟

متقاضیان در این شیوه پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم و معدل کل سنجیده و پذیرفته می شوند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ نظر

 1. Avatar

  سلام
  برای پذیرش در دانشگاه های آزاد که پذیرش بدون کنکور دارند, حتما نیاز هستش که مدرک دیپلمی که داریم با گروه آزمایشی رشته ای که انتخاب میکنیم یکی باشه؟
  مثلا کسی که دیپلم انسانی داره مجاز به پذیرش بدون کنکور رشته های مهندسی هستش؟ دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی منظورمه. پیام نور مد نظرم نیستش..

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی، محدودیتی جهت تحصیل در رشته های مختلف با مدرک دیپلم متفاوت برای شما وجود ندارد.

 2. Avatar

  سلام وقت بخیر آیا دیپلم تجربی نظام جدید می تواند د رشته های بدون کنکور سایر رشته ها هم ثبت نام کند؟

 3. Avatar

  سلام وقت بخیر
  می خواستم بدونم وقتی جواب های رشته ها بر اساس سوابق تحصیلی بیاد ما تو یک رشته و یک دانشگاه قبول می شیم ؟ یا چند رشته را قبول می شیم و بین آونا یکیو انتخاب میکنیم ؟؟؟

 4. Avatar

  سلام من از پیام نور انصراف دادم اولین انصرافم بود تا۳۱شهریور مهلت دارم برای نظام وظیفه آیا میتونم تا اون موقع انتخاب رشته کنم بدون کنکور برم دانشگاه پلیس+۱۰ که گفت شاید بتونی

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در صورتی که وارد دوره غیبت نشده باشید، مجاز به ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی می باشید. لازم به ذکر است معافیت تحصیلی جدید برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

 5. Avatar

  سلام وقت بخیر. ایا رشته میکروبیولوژی دانشگاه ازاد اسلامی ایلام امسال ارائه میشه؟ من چهار ساله نظام قدیم دارم

 6. Avatar

  باسلام،ببخشید کارشناسی رشته روانشناسی بدون کنکور هست ؟؟

 7. Avatar

  سلام خسته نباشید سال۹۹ رشته علوم سیاسی دانشگاه ازاد تهران مرکزی بدون کنکور بود؛میخواستم ببینم رشته ها ممکنه تغییر کنه و برای سال۱۴۰۰بدون کنکور نباشه یا خیر؟ لطفا جواب بدید

 8. Avatar

  برای مهرماه ۱۴۰۰ کی باید ثبت نام کنیم برای بدون کنکور؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، معمولا ثبت نام نیمسال اول دانشگاه های بدون آزمون از اوخر مرداد ماه آغاز می شود.

 9. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من محصل رشته تجربی هستم میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه یدون کنکور را دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به دلیل تحصیل در نظام جدید، مجاز به ثبت نام در رشته های بدون آزمون خواهید بود.

 10. Avatar

  با سلام و عرض خسته نباشید
  بنده دارای دیپلم نظام جدید رشته علوم تجربی هستم
  با معدل کل ۱۹یکسال گذشته امسال میتونم ورودی مهر۹۹ وارد دانشگاه غیر انتفاعی بشم و مهندسی کامپیوتر بخونم؟
  اگر اره زمان ثبت نام کی و با ازمون یا بدون ازمون؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام. بله مجاز به ثبت نام می باشید و در حال حاضر دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور موجود می باشد و با اطلاع از لیست رشته ها در مرداد ماه می توانید ثبت نام انجام دهید.

 11. Avatar

  سلام
  من رشته روانشناسی در دانشگاه آزاد کرمان
  با معدل کتبی ۱۱/۸۳
  و معدل کل ۱۷/۷۹
  (این رشته جز رشته های بدون ازمون دانشگاه بوده)

  قبول میشممم؟؟

 12. Avatar

  الان فرصت انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور تموم شده یا امکان تمدیدش هس؟

 13. Avatar

  با سلام…
  آیا با معدل ۱۰ میتونم بدون کنکور دانشگاه آزاد گرگان رشته میکروبیولوژی قبول شم؟؟ چون با سوابق تحصیلی مجاز شدم..
  با تشکر

 14. Avatar

  من فارغ التحصیل رشته تجربی هستم میتونم مهندسی نفت شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبانی که دارای دیپلم رشته تجربی می باشند می توانند در رشته هایی نظیر زیست شناسی سلولی و مولکولی ، زیست شناسی گیاهی ، شیمی کاربردی و… ثبت نام کنند. طبق دفترچه راهنما ثبت نام پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی ( در دوره روزانه) امکان ثبت نام در رشته مهندسی نفت با دیپلم تجربی وجود ندارد.

  • Avatar

   در دانشگاه پیام نور یا غیرانتفاعی چی؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله شما می توانید در رشته مورد نظر (مهندسی نفت ) در دانشگاه پیام نور و یا غیر انتفاعی ثبت نام کنید .

دریافت مشاوره