شنبه , ۴ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 98
ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به اهمیت مدرک تحصیلی در جوامع امروزی هر ساله شاهد ورود داوطلبان بسیار زیادی به دانشگاه ها هستیم. همانطور که می دانید تنها راه ورود به اغلب رشته های پرمتقاضی دانشگاه ها فقط از طریق شرکت در کنکور سراسری میسر می باشد اما در سال جاری اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش کشور منتشر شده که بر اساس آن پذیرش بیش از 85 درصد از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی می باشد. این قانون تصویب شده شرایطی را برای داوطلبانی که بنا به هر دلیلی نمی توانند در کنکور سراسری شرکت کنند ، فراهم نموده تا بدون شرکت در کنکور وارد دانشگاه شوند.

چنانچه داوطلب تمایل داشته باشد می تواند شانس پذیرش خود را هم در رشته های با کنکور و هم در رشته های بدون کنکور امتحان کند اما در نهایت مجاز به تحصیل در یکی از رشته های پذیرفته شده می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 98

از نیمه دوم دهه 80 به بعد خبرهایی حاکی از حذف کنکور سراسری ذهن دانش آموزان و داوطلبان را به خود درگیر کرده است اما همچنان خبر قطعی حذف کنکور منتشر نشده است ، اما خبر جدیدی در سال جاری توسط سازمان سنجش بر روی سایت قرار گرفته است که پذیرش تنها 15 درصد از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فقط از طریق کنکور خواهد بود. ثبت نام و پذیرش فقط با ملاک معدل کتبی انجام خواهد شد. زمان دقیق شروع ثبت نام از 20 اسفند ماه 97 لغایت 6 شهریور ماه 98 می باشد.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور 

ممکن است برخی از داوطلبان پس از مطالعه این مقاله سوالی را مطرح کنند که با توجه به تغییرات انجام شده در نحوه پذیرش دانشگاه ها چگونه می توانند از رشته محل های ارائه شده و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اطلاع یابند؟ کد رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری به صورت دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و داوطلبان می توانند به ترتیب مراحل زیر برای ثبت نام خود اقدام نمایند:

 1. مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از طریق این سایت و مطالعه آن
 3. دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن با اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای
 4. الصاق یک قطعه عکس 4*3
 5. ثبت و انتخاب حداکثر 100 کد رشته در فرم ثبت نام

شرایط ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 98

 • اخذ مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید تا تاریخ 31 مرداد ماه 98
 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا دریافت آن تا تاریخ 31 شهریور ماه 98
 • داشتن دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی و یا دریافت آن ها حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 98
 • داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که فاقد مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی می باشند ، مجاز به ثبت نام در این دوره ها نمی باشند.
 • داوطلبان نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 بایستی پس از دریافت مدرک دیپلم خود تا تاریخ 31 مرداد ماه ، با مراجعه به سایت سنجش نسبت به درج معدل کتبی دیپلم خود در تقاضانامه ثبت نامی اقدام نمایند.
 • داوطلبان دارای دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 که دارای مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی و فاقد معدل کتبی دیپلم می باشند ، بایستی در فرم تقاضانامه ثبت نام معدل کل دیپلم را درج نمایند.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی

همانطور که گفته شد لیست رشته های بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از روز 17 بهمن ماه تحت عنوان دفترچه ای توسط سایت سنجش منتشر گردیده است.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور مهر ماه 98
اصلاحات لیست رشته های بدون کنکور مهر ماه 98 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. Avatar

  من فارغ التحصیل رشته تجربی هستم میتونم مهندسی نفت شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبانی که دارای دیپلم رشته تجربی می باشند می توانند در رشته هایی نظیر زیست شناسی سلولی و مولکولی ، زیست شناسی گیاهی ، شیمی کاربردی و… ثبت نام کنند. طبق دفترچه راهنما ثبت نام پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی ( در دوره روزانه) امکان ثبت نام در رشته مهندسی نفت با دیپلم تجربی وجود ندارد.

دریافت مشاوره