تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

راهنمای ثبت نام رشته های بدون آزمون مهر ماه 1400
ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

متقاضیان رشته های پرطرفدار برای ورود به دانشگاه های برتر، لازم است از آزمونی چالش بر انگیز به نام کنکور سراسری عبور نمایند اما در چند سال گذشته بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در راستای اصلاح شیوه سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه و مراکز آموزش عالی، تعداد کثیری از رشته ها به صورت بدون کنکور ارائه می شوند. به این معنی که داوطلبان به شرط داشتن سوابق تحصیلی قابل قبول می توانند شانس پذیرش در رشته مورد علاقه خود را به صورت بدون آزمون امتحان کنند.

در واقع دانشگاه های بدون کنکور زیادی از جمله دانشگاه های سراسری در سطح کشور وجود دارند که سالانه پذیرای علاقه مندان به تحصیل در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هستند. این دانشگاه ها به طور معمول دو نوبت در سال فراخوان جذب دانشجو در دوره های روزانه و غیر روزانه اعلام می کنند که واجدین شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری در بازه زمانی مشخص می توانند در این دوره ها ثبت نام نمایند. برای اطلاع از جزئیات شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری، می توانید تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید.

داوطلبان می توانند شانس خود را در پذیرش رشته های با کنکور و بدون کنکور امتحان کنند اما در نهایت مجاز به تحصیل در یکی از آن ها می باشند.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

همان طور که گفته شد پذیرش در رشته های بدون کنکور معمولا در دو نوبت از سال یعنی مهر و بهمن ماه صورت می گیرد. متقاضیانی که قصد شرکت در دوره های بدون آزمون دانشگاه های سراسری اعم از روزانه و نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی و… را در نیمسال اول دارند، می توانند در زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401 اقدامات لازم را به انجام برسانند. فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته بدون آزمون این دانشگاه ها در نیمه اول مرداد ماه سال آینده صورت می پذیرد که تاریخ دقیق آن مشخص نیست.

لازم به ذکر است، معمولا بازه زمانی در نظر گرفته شده یک یا دو مرتبه مورد تمدید قرار می گیرد اما تا به حال اخبار موثقی در این خصوص در دسترس نمی باشد. به همین منظور شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اطلاعیه های منتشر شده باخبر شوید.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

علاقه مندان پیش از آن که نسبت به ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401 اقدام کنند، در قدم اول لازم است به دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر و کسب اطلاع از شرایط و ضوابط پذیرش، مدارک و لیست رشته های ارائه شده بپردازند، سپس کد رشته محل های مورد نظر خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانند. نحوه انجام این فرآیند در راهنمای تصویری که در ادامه متن قرار داده ایم، به طور کامل شرح داده شده است.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شده و در فهرست سمت راست صفحه، گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

 • در این مرحله بایستی بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه 1401” کلیک نمایید. (توجه داشته باشید، انتخاب این لینک برای افرادی است که در کنکور ثبت نام نکرده اند، لذا داوطلبانی که در آزمون سراسری نام نویسی خود را انجام داده اند، باید در سامانه انتخاب رشته با آزمون، کد رشته محل های خود را به ثبت برسانند.)

مرحله دوم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

 • از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه نمایشگر خود، دکمه “خرید کارت اعتباری” را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

 • در بخش آزمون سراسری، عبارت “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1401 ثبت نام نکرده اند.)” را انتخاب نموده، سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

 • پس از وارد کردن اطلاعات فردی، شماره تلفن ثابت و همراه و همچنین ایمیل خود در کادرهای مربوطه، تیک درگاه پرداخت را به حالت فعال در آورده و در آخر کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

 • مشخصاتی که در مرحله قبل وارد کرده اید، در این قسمت نمایان می شود که در صورت صحیح بودن آن ها تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام.” را فعال کرده و با انتخاب گزینه “ادامه روند پرداخت” به درگاه اینترنتی بانک هدایت می شوید.

مرحله ششم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

 • در این قسمت با استفاده از اطلاعات کارت بانکی کادرهای مشخص شده را تکمیل نموده و در پایان بر روی کلید “پرداخت” کلیک کنید.

مرحله هفتم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

مرحله هشتم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

 • حال شما به سیستم ثبت نام وارد شده اید که لازم است کادرهای سریال کارت اعتباری و کد امنیتی را با مشخصات مربوطه پر کرده، سپس دکمه “تایید” را بفشارید.

مرحله نهم ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماهاکنون می توانید فایل عکس اسکن شده خود را در سامانه ثبت نام بارگذاری نموده و بعد از آن به تکمیل فرم تقاضانامه و انتخاب رشته بپردازید. پس از اتمام نام نویسی، از کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی خود پرینت تهیه کنید و تا پایان مراحل پذیرش آن را نگهداری نمایید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1401

کلیه متقاضیان پذیرش رشته های بدون آزمون نیمسال اول دوره های مختلف تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می بایست واجد شرایط و ضوابط انتخاب رشته که در ادامه متن بیان شده است، باشند.

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان بیان شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. نداشتن دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 3. عدم سابقه عضویت در سازمان های غیرقانونی، فراماسونری و وابستگان آنها
 4. مشهور نبودن به احراز فساد اخلاقی
 5. عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 1. متقاضیان می بایست دارای یکی از مدارک دیپلم 3 ساله نظام آموزشی جدید، دیپلم 4 ساله نظام قدیم، مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی باشند که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 فرصت دارند آن را اخذ نمایند.
 2. داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که فاقد مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی هستند، مجاز به ثبت نام در این دوره ها نمی باشند.
 3. گواهی پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم و موقت برای آقایان الزامی است.
 4. افرادی که فارغ التحصیل رشته های غیر پزشکی مقطع کاردانی هستند، باید دوره تعهد خدمتشان تا 31 شهریور ماه 1401 به پایان رسیده باشد.
 5. فارغ التحصیلان دوره کاردانی رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت که مشمول طرح اجباری قانون پزشکان و پیراپزشکان هستند، تا تاریخ مذکور فرصت دارند که گواهی طرح و خدمات خود را اخذ نمایند.
 6. دانشجویان محروم از تحصیل و یا افرادی که در دوره کارشناسی پیوسته خود مدرک معادل کاردانی دریافت کرده اند، مطابق با قوانین داوطلبان انصرافی پس از تسویه کامل با موسسه آموزش عالی ذیربط (در صورت عدم مشکل نظام وظیفه آقایان) می توانند در این دوره ثبت نام کنند.
 7. متقاضیانی که دانشجوی دوره روزانه ورودی 1400 و ماقبل هستند، برای شرکت در دوره بدون کنکور دانشگاه های سراسری، باید تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 انصراف قطعی خود را اعلام نموده و در فرم تقاضانامه ثبت نام تیک مربوط به آن را علامت بزنند.
 8. دانشجویانی که در سال 1400 از طریق با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، به شرط انصراف قطعی می توانند در دوره های غیر روزانه شرکت کنند.
 9. متقاضیانی که در دوره های غیر روزانه مشغول به تحصیل می باشند، در صورتی که مشکل نظام وظیفه ندارند و یا از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به ثبت نام هستند.

لیست رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401 

همان طور که پیش از این گفتیم، برای آگاهی از رشته های ارائه شده به صورت بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری لازم است به دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 مراجعه نمایید. این دفترچه همزمان با شروع مهلت نام نویسی در سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org قرار داده می شود. با توجه به تعداد و تنوع رشته های تحصیلی موجود در دفترچه مذکور و نیز اطلاع از واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده آن ها، لینک مربوط به دانلود این دفترچه را در جدول زیر قرار داده ایم.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه سری اول دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه سری دوم دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

مدارک ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1401

افرادی که قصد دارند در رشته های بدون کنکور نیمسال اول نام نویسی کنند، بایستی علاوه بر دارا بودن شرایط مربوطه، مدارک مورد نیاز را فراهم نمایند که در ادامه، مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری را ذکر کرده ایم.

مدارک ثبت نام اینترنتی

ثبت نام اولیه و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری اینترنتی و در سایت سازمان سنجش انجام می شود. داوطلبان بایستی در فرم تقاضانامه یک سری اطلاعات وارد کنند که در ادامه متن آن ها را لیست کرده ایم.

مدارک ثبت نام اینترنتی بدون کنکور مهر ماه 1401
اطلاعات فردی اطلاعات مدرک دیپلم اطلاعات مدرک پیش دانشگاهی
نام و نام خانوادگی معدل نهایی کتبی معدل پیش دانشگاهی
نام پدر معدل کل دیپلم منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی
جنسیت کد بخش محل اخذ سال دوم دبیرستان برای متقاضیان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی
شماره شناسنامه کد بخش محل اخذ مدرک سال قبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم کد عنوان و تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی
سری و سریال شناسنامه کد بخش محل اخذ پایه دهم برای نظام آموزشی جدید 3.3.6 کد بخش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی
تاریخ تولد کد عنوان دیپلم کد بخش محل اخذ دیپلم برای نظام آموزشی قدیم
کد بخش تولد کد دانش آموزی مقطع دیپلم کد بخش محل اخذ پایه 12 برای نظام آموزشی جدید
کد ملی کد منطقه یا ناحیه محل اخذ دیپلم کد بخش محل اخذ سال اول دبیرستان برای دارندگان مدرک کاردانی فاقد پیش دانشگاهی

همچنین علاوه بر اطلاعات ذکر شده در جدول فوق، داوطلبان بایستی فایل عکس اسکن شده خود را با مشخصاتی که در ادامه شرح داده ایم، در سامانه بارگذاری نمایند.

 1. عکس 3 * 4 یا 6 * 4 داوطلب
 2. تهیه عکس در سال جاری
 3. دارای فرمت JPG
 4. عکس رنگی و با پس زمینه سفید
 5. حجم فایل ارسالی حداکثر 70 کیلوبایت
 6. نداشتن حاشیه زائد، فاقد اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه
 7. داشتن اندازه حداقل 200 در 300 پیکسل و حداکثر 300 در 400 پیکسل
 8. عکس بانوان با حجاب کامل

نکته: لازم به ذکر است که اسکن عکس از روی کارت شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و…) قابل قبول نیست و داوطلبان باید از اصل عکس، فایل مربوطه را تهیه کنند.

مدارک ثبت نام حضوری

پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری، متقاضیانی که پذیرفته شده اند، بایستی با در دست داشتن مدارک لازم به دانشگاه محل قبولی مراجعه کرده و نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

 • اصل و کپی گواهی دیپلم نظام جدید
 • داشتن اصل و کپی دیپلم متوسطه برای داوطلبان نظام قدیم
 • دارا بودن اصل و کپی مدرک پیش دانشگاهی متقاضیان نظام سالی واحدی و یا ترمی واحدی
 • اصل و کپی گواهی کاردانی (برای آن دسته از داوطلبانی که دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم دارند و فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستند.)
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • چند قطعه عکس 3 در 4 (بسته به اعلام دانشگاه محل قبولی افراد، تعداد آن ممکن است متفاوت باشد.)
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت و یا معافیت ویژه آقایان

توجه داشته باشید که قبل از اقدام به ثبت نام در رشته های بدون آزمون، به اطلاعات کافی در خصوص تمام جزئیات آن از جمله شرایط، مدارک و میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور سراسری 1401 دست یابید. همچنین معمولا دانشگاه های سراسری در نیمسال دوم از طریق ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن در رشته های که در نام نویسی مهر ماه به طور کامل ظرفیت آن ها تکمیل نشده است، به پذیرش دانشجو می پردارند.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان نسبت به ثبت نام در رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401 اقدام نمود؟

زمان اجرای این فرآیند به طور تقریبی در مرداد ماه سال 1401 اعلام شده است.

2- از چه طریقی می توان در رشته های بدون کنکور مهر ماه ثبت نام کرد؟

نام نویسی در این پذیرش از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- پذیرش در رشته های بدون کنکور مهر ماه بر چه اساسی صورت می پذیرد؟

متقاضیان در این شیوه پذیرش بر اساس معدل کتبی و معدل کل دیپلم گزینش می شوند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵۸ نظر

 1. سلام رشته شیمی کاربردی به صورت بدون کنکور دانشگاه ازاد پذیرش میکنه ؟

 2. سلام.میشه ارشد رشته ی روانشناسی بدون کنکور ثبت نام کرد؟

 3. سلام.من داوطلب ازادم.دوازدهمم رو دی ماه تموم میکنم.میتونم الان برای ثبت نام بدون کنکوربهمن ماه اسم بنویسم

  • با سلام، در صورتی که شما تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ فارغ التحصیل شوید، مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های آزاد برای ورودی بهمن ماه می باشید.

 4. سلام تا کی زمان ثبت نام هست؟ داخل دانشگاه منظورمه

 5. سلام،کسی ک رشتش تجربی هستش،ایا میتونه رشته های بدون کنکور(سوابق تحصیلی)رشته ریاضی یا مثلا هنرو انتخاب کنه؟

  • با سلام، بله، شما می توانید اقدام به انتخاب رشته های تمام گروه های آزمایشی، پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نمایید.

 6. سلام و خسته نباشید من یه سوالی داشتم ایا میشود همزمان در دومقطع تحصیل کرد دکترا و کارشناسی؟ من میخام دکترا طراحی شهری شرکت کنم و همچنین کارشناسی معماری(بدون کنکور) ایا امکانش هست؟ اگر یه مقطع مجازی باشه چطور؟

 7. سلام وقت بخیر من پارسال با سوابق تحصیلی روزانه فضای سبز در اومدم ولی نتونستم برم چون دیپلمم و نگرفته بودم و تجدید داشتم امسال نمیتونم انتخاب رشته کنم روزانه رو؟؟؟ محرومم؟؟؟؟

  • با سلام، بله به علت کسب قبولی در دوره روزانه به مدت یکسال از انتخاب دوره روزانه در کنکور سراسری محروم می باشید.

 8. سلام وقت بخیر من پارستل با سوابق تحصیلی روزانه فضای سبز در اومدم ولی نتونستم برم چون دیپلمم و نگرفته بودم و تجدید داشتم امسال نمیتونمانتخاب رشته کنم روزانه رو؟؟؟ محرومم؟؟؟؟

 9. سلام خسته نباشید من با معدل دیپلم ۱۷/۷۸و معدل سال دوازدهم ۱۹ شانسی دارم؟؟؟

  • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، حداقل یا حداکثر معدل برای قبولی رشته های بدون کنکور تعیین نشده است. قبولی شما به ظرفیت رشته مد نظر و میانگین معدل دیگر داوطلبان بستگی دارد.

 10. سلام ببخشید من رشتم کار دانش (الکترونیک )هست میخوام برم دانشگاه
  میشه بگید چه دانشگاه هایی با شرط معدل میشه رف در شهر تهران ؟
  ثبت نامشون از کی هست؟

 11. سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم ۲ کارشناسی مهندسی انرژی روزانه دانشگاه قوچان هستم که سال گذشته از طریق بدون کنکور و صرفا سوابق تحصیلی در این رشته قبول شدم. (برای سربازی از معافیت تحصیلی استفاده می کنم)
  الان سوالم این هست آیا امسال نیز می توانم “بدون کنکور” ثبت نام کنم؟ و در صورت قبول شدن از رشته قبلی انصراف دهم؟ و در رشته مورد علاقه ام(رشته حقوق یا مهندسی عمران) تحصیل کنم؟ آیا این امکان برای من با این شرایط وجود دارد؟

  • با سلام و وقت بخیر، با توجه به اینکه در سال ۱۳۹۹، از دوره های روزانه پذیرفته شده اید، در سال ۱۴۰۰ مجاز به انتخاب دوره های روزانه نمی باشد.

 12. سلام وقتتون بخیر، من دانشجو ترم ۲ کارشناسی علوم کامپیوتر تهران مرکز هستم میخوام رشتمو تغییر بدم و معماری یا معماری داخلی بخونم میتونم با ثبت نام بدون کنکور در صورت قبول شدن تو رشته مورد علاقم انصراف بدم و معماری بخونم؟ و اینکه هنوز زمان و شرایط ثبت نام بدون کنکور ۱۴۰۰ مشخص نشده؟

  • با سلام، در صورتی که شما از نظر نظام وظیفه مشکل داشته باشید و خدمت سربازی نرفته باشید، معمولا فقط یک بار مجاز به انصراف و تحصیل مجدد در همان مقطع می باشید. لازم به ذکر است شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته، از آخرین اخبار مطلع شوید.

 13. با سلام .
  خواستم ببینم حداقل معدل کتبی برای پذیرش دانشگاه بدون کنکور برای مددکاری باید چند باشه والا تو این اوضاع و تدریس نادرست معلما استرس گرفتم بخصوص اینکه حضوری هم هست

  • با سلام و وقت بخیر، حد معدل برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مشخص نشده است. از جمله عوامل موثر در پذیرش بدون کنکور : تعداد داوطلبان، معدل کتبی، ظرفیت دانشگاه ها و… می باشد.

 14. سلام خسته نباشید میخاستم بدونم کنکور فنی حرفه ای رشته تاسیات حذف شده است

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای سال ۱۴۰۰، رشته ی تاسیسات مکانیکی براساس سوابق تحصیلی می باشد.

 15. سلام خسته نباشید میخاستم بدونم کنکور فنی حرفه ای رشته تاسیات حذف شده است

 16. سلام خسته نباشید
  ببخشید من دانش آموز پایه یازدهم ریاضی هستم میخواستم بدونم که در دانشگاه های سراسری میتونم تو رشته بدون کنکور (بر حسب سوابق تحصیلی) در سال آینده (دوازدهم ریاضی) شرکت کنم؟
  (نحوه محاسبه سوابق تحصیلی به چه صورت هست؟)

  • با سلام و وقت بخیر، در صورت ارائه رشته مورد نظر شما در دانشگاه های دولتی، محدودیتی برای شرکت نخواهید داشت. لازم به ذکر است از جمله شرایط مؤثر در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی : معدل کتبی دیپلم، تعداد داوطلبان، ظرفیت دانشگاه ها و… می باشد.

 17. سلام
  برای پذیرش در دانشگاه های آزاد که پذیرش بدون کنکور دارند, حتما نیاز هستش که مدرک دیپلمی که داریم با گروه آزمایشی رشته ای که انتخاب میکنیم یکی باشه؟
  مثلا کسی که دیپلم انسانی داره مجاز به پذیرش بدون کنکور رشته های مهندسی هستش؟ دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی منظورمه. پیام نور مد نظرم نیستش..

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی، محدودیتی جهت تحصیل در رشته های مختلف با مدرک دیپلم متفاوت برای شما وجود ندارد.

 18. سلام وقت بخیر آیا دیپلم تجربی نظام جدید می تواند د رشته های بدون کنکور سایر رشته ها هم ثبت نام کند؟

 19. سلام وقت بخیر
  می خواستم بدونم وقتی جواب های رشته ها بر اساس سوابق تحصیلی بیاد ما تو یک رشته و یک دانشگاه قبول می شیم ؟ یا چند رشته را قبول می شیم و بین آونا یکیو انتخاب میکنیم ؟؟؟

 20. سلام من از پیام نور انصراف دادم اولین انصرافم بود تا۳۱شهریور مهلت دارم برای نظام وظیفه آیا میتونم تا اون موقع انتخاب رشته کنم بدون کنکور برم دانشگاه پلیس+۱۰ که گفت شاید بتونی

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که وارد دوره غیبت نشده باشید، مجاز به ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی می باشید. لازم به ذکر است معافیت تحصیلی جدید برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

 21. سلام وقت بخیر. ایا رشته میکروبیولوژی دانشگاه ازاد اسلامی ایلام امسال ارائه میشه؟ من چهار ساله نظام قدیم دارم

 22. باسلام،ببخشید کارشناسی رشته روانشناسی بدون کنکور هست ؟؟

 23. سلام خسته نباشید سال۹۹ رشته علوم سیاسی دانشگاه ازاد تهران مرکزی بدون کنکور بود؛میخواستم ببینم رشته ها ممکنه تغییر کنه و برای سال۱۴۰۰بدون کنکور نباشه یا خیر؟ لطفا جواب بدید

 24. برای مهرماه ۱۴۰۰ کی باید ثبت نام کنیم برای بدون کنکور؟

 25. سلام وقت بخیر
  من محصل رشته تجربی هستم میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه یدون کنکور را دارم

 26. با سلام و عرض خسته نباشید
  بنده دارای دیپلم نظام جدید رشته علوم تجربی هستم
  با معدل کل ۱۹یکسال گذشته امسال میتونم ورودی مهر۹۹ وارد دانشگاه غیر انتفاعی بشم و مهندسی کامپیوتر بخونم؟
  اگر اره زمان ثبت نام کی و با ازمون یا بدون ازمون؟؟؟؟

  • باسلام. بله مجاز به ثبت نام می باشید و در حال حاضر دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور موجود می باشد و با اطلاع از لیست رشته ها در مرداد ماه می توانید ثبت نام انجام دهید.

 27. سلام
  من رشته روانشناسی در دانشگاه آزاد کرمان
  با معدل کتبی ۱۱/۸۳
  و معدل کل ۱۷/۷۹
  (این رشته جز رشته های بدون ازمون دانشگاه بوده)

  قبول میشممم؟؟

 28. الان فرصت انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور تموم شده یا امکان تمدیدش هس؟

 29. با سلام…
  آیا با معدل ۱۰ میتونم بدون کنکور دانشگاه آزاد گرگان رشته میکروبیولوژی قبول شم؟؟ چون با سوابق تحصیلی مجاز شدم..
  با تشکر

 30. من فارغ التحصیل رشته تجربی هستم میتونم مهندسی نفت شرکت کنم؟

  • باسلام
   داوطلبانی که دارای دیپلم رشته تجربی می باشند می توانند در رشته هایی نظیر زیست شناسی سلولی و مولکولی ، زیست شناسی گیاهی ، شیمی کاربردی و… ثبت نام کنند. طبق دفترچه راهنما ثبت نام پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی ( در دوره روزانه) امکان ثبت نام در رشته مهندسی نفت با دیپلم تجربی وجود ندارد.

دریافت مشاوره