چهارشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

راهنمای ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 99 - 1400
ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه آزاد هر ساله اطلاعیه ای مبنی بر ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویی در زمان مشخصی بر روی سایت monada.iau.ir قرار می دهد. داوطلبانی که به تازگی وارد دانشگاه آزاد شده اند و یا این که مشغول به تحصیل در این دانشگاه ها می باشند، در صورتی که قصد انتقال به دانشگاه دیگری را دارند، می توانند در نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد شرایط و ضوابطی دارد که دانشجویان قبل از هر اقدامی جهت انتقال، باید از آن ها اطلاع داشته باشند. با توجه به این که ظرفیت نقل و انتقالات بسیار محدود است، به داوطلبان پیشنهاد می شود زمان ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند چرا که این امر یک فرصت طلایی محسوب می شود. نکته حائز اهمیت این است که دانشجویان در طول دوران تحصیل خود فقط یک بار مجاز به استفاده از طرح نقل و انتقالات دانشجویی می باشند.

هزینه ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف متفاوت است.

زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 99

نیمسال اول تحصیلی

آن دسته از دانشجویان دانشگاه آزاد که قصد ادامه تحصیل در سایر واحدهای این دانشگاه را دارند، در صورت احراز شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد می توانند نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند. بنابراین دانشجویانی که قصد جا به جایی محل تحصیل خود را در نیمسال تحصیلی مهر ماه دارند، می توانند از 25 خرداد ماه لغایت 31 تیر ماه با مراجعه به سامانه منادا، درخواست خود را به صورت اینترنتی به ثبت برسانند.

نیمسال دوم تحصیلی

دانشجویان دانشگاه آزاد که تمایل دارند برای نیمسال دوم درخواست میهمانی یا انتقالی دهند، می توانند از 15 الی 30 آذر ماه، به “سامانه مدیریت نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی (منادا)” مراجعه کرده و به تکمیل مراحل مربوطه بپردازند.

به دانشجویان پیشنهاد می شود فرآیند ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند و با آگاهی کامل از مفاد شیوه نامه و انتخاب ماده متناسب با شرایط خود، ماده درخواستی را انتخاب نمایند. نتایج درخواست انتقالی و یا میهمانی معمولا یک هفته قبل از شروع ترم تحصیلی در سایت monada.iau.ir قرار داده می شود و دانشجویان می توانند با مراجعه به این سایت و وارد کردن اطلاعات خواسته شده، نتیجه تقاضای خود را مشاهده نمایند.

نحوه ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 99

به منظور ثبت درخواست خود مبنی بر انتقال به سایر واحدهای دانشگاه آزاد، می بایست ابتدا به سامانه monada.iau.ir مراجعه کرده و مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله، به تکمیل مراحل لازم بپردازید.

 • پس از ورود به سامانه منادا به نشانی monada.iau.ir، در صفحه اول شرایط عمومی و تعهدات مرتبط با درخواست نقل و انتقال قابل مشاهده است. مطابق آن چه در تصویر زیر مشاهده می نمایید به دانشجوی متقاضی نقل و انتقالات پیشنهاد می شود به اطلاعات درج شده در سایت توجه کند و با آگاهی کامل نسبت به تایید و رفتن به مرحله بعدی اقدام نماید. پس از مطالعه مندرجات این صفحه، تیک عبارت “تمام مطالب فوق را مطالعه و تایید می نمایم” را فعال نموده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله دوم ورود به سامانه منادا

 • در این مرحله کد ملی و شماره دانشجویی خود را وارد نمایید و سپس روی عبارت “ورود” کلیک کنید تا وارد پنل شخصی خود شوید.

مرحله اول ورود به سامانه منادا

 • پس از باز شدن صفحه اصلی ثبت نام ، اطلاعات کاربری خود که شامل اطلاعات فردی، اطلاعات آموزشی و اطلاعات تماس می باشد را در بخش های مربوطه وارد نمایید.
 • در مرحله بعد دانشجو باید ماده انتخابی خود را مشخص نموده و مدارک خواسته شده را بارگذاری کند. (امکان تغییر ماده انتخابی پس از ثبت درخواست وجود نخواهد داشت)
 • پس از بارگذاری مدارک بایستی دانشگاه مقصد را انتخاب کرده و هزینه مورد نیاز را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز نمایید.

پس از طی تمامی مراحل فوق، سامانه کدی را به عنوان “کد پیگیری” صادر می کند. توجه داشته باشید که صدور این کد به منزله تایید ثبت نام شما نمی باشد و لازم است پس از دریافت آن، روی عبارت “ثبت نهایی” کلیک نمایید تا شماره پرونده 13 رقمی در اختیارتان قرار گیرد.

شرایط ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 98

شرایط مورد نیاز جهت ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد در سامانه منادا و در آیین نامه مربوطه به شرح زیر می باشد.

 • دانشجویان ملزم به تحصیل به مدت یک ترم در دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اند (دانشگاه مبدا) می باشند.
 • دانشجویان نباید از نظر آموزشی، انضباطی و نظام وظیفه مشکلی برای ثبت نام داشته باشند.
 • نقل و انتقالات دانشگاه آزاد منحصرا برای دانشجویانی امکان پذیر است که از طریق کنکور و انتخاب رشته وارد دانشگاه شده اند.
 • دانشجویانی که در حال تحصیل در واحدهای پردیس خودگردان می باشند، فقط مجاز به انتقالی به واحدهای مذکور هستند.
 • دانشجویان متقاضی میهمانی و یا انتقالی دانشگاه آزاد، ملزم هستند درخواست خود را برای دانشگاه هایی ثبت کنند که رشته و گرایش آن ها را داشته باشند.
 • دانشجویان ترم آخر، مجاز به ثبت درخواست انتقالی در سایت نمی باشند.
 • علاوه برا اخذ مجوز میهمانی و یا انتقالی دانشجویان، موافقت واحدهای دانشگاهی مبدا و مقصد جهت پذیرش دانشجویان الزامی است.
 • امکان ثبت درخواست انتقالی برای هر مقطع تحصیلی فقط یک بار امکان پذیر است.
 • امکان انتقال دانشجویان واحدهای الکترونیکی به سایر دانشگاه ها وجود نخواهد داشت.
 • انتقال و میهمانی دانشجویان خارج از کشور برای دانشگاه های داخل کشور میسر نمی باشد.
 • دانشجویان دوره های پژوهش محور مجاز به نقل و انتقال و میهمانی نمی باشند.
 • امکان انتقال دانشجویان به واحدهای دانشگاهی که در آن عضو کارکنان یا هیئت علمی می باشند، وجود نخواهد داشت.
 • درخواست نقل و انتقال دانشجویان اتباع غیرایرانی از طریق واحد دانشگاهی مبدا و اداره کل امور بین الملل و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد.

لازم است بدانید که انتقال و میهمانی در مقطع دکتری به غیر از موارد زیر ممنوع می باشد:

 • انتقال و میهمانی دانشجویان آزادگان، اسرا و جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آن ها و دانشجویان شاهد در بدو پذیرش با ارائه مدارک لازم به هریک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.
 • میهمانی وزراء، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونین رئیس جمهور، استانداران و سفرا و همسر و فرزندان آنان در هر نیمسال تا پایان سال تحصیلی که در حال انجام وظیفه هستند، به محل ماموریت یا نزدیک ترین شهر به محل اشتغال پس از تایید کمیسیون نقل و انتقالات دانشجویی امکان پذیر است.
 • انتقال و میهمانی داوطلبان بر اساس جدول همترازی بر اساس شرایط در نظر گرفته شده امکان پذیر می باشد.

برای آن که بتوانید به توضیحات مختصری پیرامون شرایط مورد نیاز جهت ثبت درخواست انتقالی و یا میهمانی توسط دانشجویان دانشگاه آزاد و همچنین میزان هزینه لازم برای برای ثبت نام داوطلبان واجد شرایط در هر یک از مقاطع تحصیلی دست پیدا کنید، توصیه می کنیم مندرجات اینفوگرافیک زیر را مورد مطالعه قرار دهید.

(جهت مشاهده، روی عکس کلیک کنید.)

مدارک لازم جهت انتقال و میهمانی دانشگاه آزاد 99

دانشجویانی که متقاضی نقل و انتقالی می باشند، با توجه به شرایط و ماده انتخابی خود مستلزم ارائه مدارک مربوطه هستند که در بندهای زیر به شرح هر یک از آن ها پرداخته ایم.

بر اساس ماده ازدواج یا طلاق:

 • صفحه اول و دوم شناسنامه خود و همسر (طلاق و ازدواج)
 • سند ازدواج (برای ازدواج)
 • صفحه دوم تا پنج طلاق نامه (برای طلاق)
 • صفحه اول شناسنامه فرزند

بر اساس ماده سهمیه شاهد و ایثار گری:

با توجه به مقام والای خانواده های شاهد و ایثارگر، میهمانی و یا نقل و انتقال دانشجویان مذکور، با توجه به قوانین بنیاد شهید و ایثارگران و با ارائه مدارک زیر امکان پذیر است.

 • همسر و فرزند شهید: صفحه اول و دوم شناسنامه به علاوه کارت یا معرفی نامه بنیاد شهید و جانبازان
 • آزادگان، همسر و فرزندان آن ها: صفحه اول و دوم شناسنامه به علاوه کارت یا معرفی نامه اداره ایثارگری و جانبازی
 • جانبازان 10 درصد و بالاتر: کارت یا معرفی نامه اداره ایثارگری و جانبازی
 • رزمندگان دارای 6 ماه سابقه فعالیت در جبهه: کارت و معرفی نامه از ارگان ذیربط

بر اساس ماده دانشجویان باردار، بیمار و معلول:

دانشجویانی که دارای معلولیت جسمی و حرکتی هستند و دانشجویانی که کمیسیون پزشکی بیماری آن ها را صعب العلاج تشخیص داده است و همچنین دانشجویان باردار، می توانند در صورت تمایل با توجه به شرایط شخصی و محل زندگی خود فرایند ثبت نام جهت میهمانی و انتقالی در دانشگاه های دیگر را با ارائه مدارک زیر انجام دهند.

 • عکس صفحه اول و دوم شناسنامه دانشجو
 • مدارک پزشکی مربوط به بیماری

براساس ماده مرحوم شدن پدر، مادر، همسر و فرزند:

میهمانی و انتقال دانشجویان مجردی که پس از انتخاب رشته و پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه های آزاد، پدر، مادر و یا همسر خود را (در صورت متاهل بودن) از دست داده اند، با ارائه مدارک زیر به هر یک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.

 • گواهی فوت صادر شده از ثبت احوال
 • عکس صفحه اول و دوم شناسنامه دانشجو و فرد فوت شده

بر اساس ماده چند دانشجویی:

در صورتی که بیش از یک نفر از افراد تحت تکفل خانواده (پدر، مادر، خواهر، برادر، فرزند و همسر) بوده و به صورت همزمان در دانشگاه آزاد تحصیل می نمایند، میهمانی یک نفر یا بیشتر به هر یک از این واحدها، با ارائه مدارک مورد نیاز، مشروط به موافقت واحدهای مبدا و مقصد می باشد.

 • گواهی اشتغال به تحصیل (ممهور به مهر اصلی واحد دانشگاهی مربوطه) دانشجو یا دانشجویانی که در واحدهای دیگر دانشگاه آزاد مشغول به تحصیلی می باشند.
 • صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجویان، والدین، همسر

بر اساس انتقال یا میهمانی کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد

این دسته از دانشجویان در صورت کسب 90 درصد نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در واحد مقصد می توانند در صورت ارائه رشته، گرایش و مقطع تحصیلی به شهر محل خدمت کارمند یا عضو هیأت علمی نسبت به ثبت درخواست خود با ارائه مدارک زیر اقدام نمایند.

 • آخرین حکم کارگزینی کارمند و یا هیأت علمی
 • معرفی نامه از محل خدمت مبنی بر تمام وقت و رسمی بودن کارمند و عضو هیأت علمی و همچنین اعلام
  رضایت از عملکرد و موافقت واحد با ادامه تحصیل وی
 • صفحات عقدنامه در صورت دانشجو بودن همسر
 • صفحات اول و دوم شناسنامه (صفحه مربوط به درج مشخصات همسر و فرزندان) دانشجو و والدین وی

بر اساس ضوابط انتقال یـا تغییر رشته اعضای هیات علمی شاغل و بازنشسته و متوفی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی

انتقال فرزندان این افراد در صورت اخذ 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در دانشگاه مقصد امکان پذیر بوده و داوطلبان تغییر رشته نیز می توانند مشروط به کسب 92/5 درصد از نمره آخرین فرد قبول شده در همان مقطع و گروه آزمایشی، درخواست خود را مبنی تغییر رشته و با ارائه مدارک زیر، به ثبت برسانند.

 • حکم کارگزینی سال جاری ممهور به مهر هیأت ممیزه دانشگاه یا وزارتخانه مربوطه
 • کارنامه قبولی داوطلب در آزمون دانشگاه
 • معرفی نامه رسمی عضو هیأت علمی (دارای مهر و امضای معاونت آموزشی) از دانشگاه محل خدمت

بر اساس ضوابط میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی

دانشجویان عضو تیم های ملی فدراسیون های ورزشی نیز در صورت که حضور آن ها در مسابقات رسمی، اردوها و تمرینات تیم ملی مورد تایید وزارت ورزش قرار بگیرد، می توانند در صورت احراز شرایط مورد نیاز و ارائه مدارک زیر، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

 • معرفی نامه از سوی فدراسیون مربوطه
 • حکم قهرمانی کشوری یا بین المللی

بر اساس ضوابط میهمانی دانشجو (ماده 71 قانون خدمات کشوری)

میهمانی نمایندگان مجلس، وزرا، استانداران، معاونین رئیس جمهور و سفیران و همچنین همسر و فرزندان آن ها در هر نیمسال تحصیلی با ارائه مدارک لازم، به محل مأموریت و یا نزدیک ترین شهر به محل اشتغال پس از تأیید کمیسیون نقل و انتقالات دانشجویی امکان پذیر می باشد.

 • صفحات اول و دوم شناسنامه (صفحه مربوط به درج مشخصات همسر و فرزندان) دانشجو و وزرا یا نمایندگان مجلس یا معاونین رئیس جمهور یا استانداران یا سفرا
 • ارائه معرفی نامه مورد تأیید بالاترین مقام سازمان

بر اساس انتقال پذیرفته شدگان فارغ التحصیل دبیرستان های سازمان سما

دانش آموختگان دبیرستان های سازمان سما که حداقل 4 سال از دوره تحصیلی خود را گذرانده اند و حداقل امتیاز 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در دانشگاه مقصد را نیز کسب نموده اند، می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز، درخواست خود را از طریق سامانه منادا به ثبت برسانند.

 • کارنامه مورد تأیید محل تحصیل چهار سال آخر تحصیلی
 • کارنامه قبولی داوطلب در آزمون دانشگاه

هزینه ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد 99

دانشجویان متقاضی نقل و انتقال و میهمانی بایستی هزینه ای جهت رسیدگی به درخواست خود را در سایت منادا واریز نمایند که هزینه پرداختی برای مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است و تمامی دانشجویان موظف به پرداخت آن می باشند. هزینه انتقالی در زمان تسویه حساب با واحد دانشگاهی مبدا اخذ می گردد و به همراه شهریه ثابت توسط واحد دانشگاهی مبدا دریافت شده و به حساب دانشگاه مقصد واریز می شود. مطابق با آیین نامه میهمانی و انتقالی دانشجویان دانشگاه آزاد، این هزینه به شرح زیر می باشد.

هزینه انتقالی دانشجویان دانشگاه آزاد 99
مقطع تحصیلی مبلغ
کاردانی 600 هزار تومان
کارشناسی 900 هزار تومان
کارشناسی ارشد 1 میلیون و 500 هزار تومان
دکترای حرفه ای و دکتری تخصصی 4 میلیون تومان
هزینه میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد 99
مقطع تحصیلی مبلغ
کاردانی 250 هزار تومان
کارشناسی 400 هزار تومان
کارشناسی ارشد 800 هزار تومان
دکترای حرفه ای و دکتری تخصصی 1 میلیون و 500 هزار تومان
هزینه بررسی مدارک دانشجویان متقاضی میهمانی و انتقالی دانشگاه آزاد 99
مقطع تحصیلی مبلغ
کاردانی 32 هزار و 500 تومان
کارشناسی 62 هزار و 500 تومان
کارشناسی ارشد 94 هزار و 500 تومان
دکتری 145 هزار و 500 تومان

جدول همترازی نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد 99

انتقال دانشجویان واجد شرایط به هر یک از واحدهای گروه همتراز و پایین تر، مشروط به موافقت واحدهای مبدا و مقصد و همچنین پرداخت هزینه مربوطه می باشد. توجه داشته باشید که امکان انتخاب 5 گزینه از سوی دانشجو برای واحد مبدا فراهم می باشد تا در صورت عدم پذیرش در اولویت اول، سایر اولویت های وی مورد بررسی قرار بگیرند. به منظور سهولت دسترسی شما عزیزان به جدول مذکور، لینک دانلود آن را در کادر زیر قرار داده ایم.

دانلود جدول همترازی میمانی و انتقالی دانشجویان دانشگاه آزاد 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

پس از بررسی درخواست دانشجویان واجد شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد توسط کارشناسان مربوطه، متقاضیان می توانند نتیجه درخواست خود را از طریق سامانه منادا پیگیری نمایند. چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد شرایط نقل و انتقال دانشجویان پزشکی و شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر می باشید، می توانید با کلیک روی لینک عنوان مورد نظر خود به مقاله مربوطه هدایت شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید زمان نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه ازاد برای نیمسال اول ۹۹_۱۴۰۰ کِی هست؟در واقع سایت کِی باز میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با سالیان گذشته، ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، برای نیمسال اول تحصیلی، معمولا از اواسط تیرماه آغاز شده و تا یک ماه ادامه می یابد. شما می توانید جهت اطلاع از زمان شروع ثبت نام عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی شوید.

 2. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی آزاد قم هستم میخوام درخواست انتقالی بدم زمانش کیه؟

  • ایران مشاوره

   سلام، مطابق با سال ۱۳۹۸، شما در صورت داشتن شرایط لازم می توانید، در اواسط تیرماه به مدت یک ماه، درخواست خود را برای نقل و انتقالات واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه منادا ثبت نمایید.

 3. Avatar

  سلام خسته نباشید من دانشحوی کارشناسی پیوسته ورودی ۹۶ هستم و دانشگاه خوراسگان درس میخونم سال ۹۷ ازدواج کردم و همسرم کرج زندگی میکنن ضوابط نقل و انتقالات شامل من هم میشه ؟چون میخوام مهمانی دائم بگیرم برای دانشگاه ازاد کرج ممنون از اینکه پاسخ بدین

 4. Avatar

  سلام خسته نباشید،
  ببخشید من دانشجوی دانشگاه آزاد شیراز هستم البته بدون آزمون ثبت نام کردم
  به علت مهاجرت خانواده ام به ساری میخوام انتقالی دائم بگیرم به ساری
  می تونم بگیرم؟
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   با توجه به شرایط و ضوابط نقل و انتقالی دانشگاه آزاد، انتقال صرفاً برای پذیرفته شدگان با آزمون و با توجه به ضوابط امکان پذیر است؛ لذا فقط با داشتن شرایط مجاز به ثبت درخواست خود در سامانه می باشید.

 5. Avatar

  سلام. من دانشجوی دانشگاه آزاد کرجم ترم مهرو در کرج گذروندم و مهمان دائم گرفتم برای خرم آباد اما گروه آموزش خرم آباد به من گفتن به نفعته برگردی کرج چون واحدایی ک کرج ارائه میشه با این جا فرق میکنه و عقب میمونی.چون خرم آباد واحدی نداشت بزور تونستم ۱۵ واحد بردارم و ترم بهمنو خرم آباد میگذرونم ،خواستم بپرسم میتونم درخواست بدم برگردم واحد کرج برای ترم مهر؟ و تابستون ۹۹ میتونم از واحد کرج ترم تابستون بردارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه موافقت دانشگاه مبدا و مقصد را اخذ نمایید می توانید با لغو درخواست میهمانی دائم خود در دانشگاه آزاد واحد کرج به ادامه تحصیل بپردازید.لازم به ذکر است مطابق با قوانین دانشگاه آزاد در هر مقطع تحصیلی تنها یکبار می توانید درخواست میهمانی خود را ثبت کنید ، لذا احتمال گذراندن ترم تابستان در دانشگاه مذکور خیلی بالا نیست.

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید.
  بنده فعلا دانشجوی ترم دوم هستم میخواهم برای ترم سوم مشهد انتقالی بگیرم .
  برای ثبت نام چه اقداماتی لازم هست تا انجام بدهم ?چه موقعی ? زمان ثبت نام کی هست ?

  از جواب دهی تان پیشاپیش سپاسگزارم

  • ایران مشاوره

   با سلام ، شما در صورت دارا بودن شروط لازم برای انتقالی در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی ، می بایست در زمان مشخص شده که معمولا برای نیمسال اول از اواسط تیر و در نیمسال دوم از اواسط آذر ماه می باشد ، درخواست خود را در سامانه منادا ثبت نمایید ، و در انتظار تایید واحد های دانشگاهی مبدا و مقصد باشید . پیشنهاد می شود جهت دریافت آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی شوید .

 7. Avatar

  سلام. ،چرا این جواب نقل و انتقالات رو نمیدن کامل ،؟؟مال چن نفر رو دادن بقیه مونده،گفته بودن ۱۰دی میدن ،منم بر اساس سهمیه رزمندگان زده بودم ولی برام الان نوشته در انتظار تایید سازمان مرکزی
  کی میدن پس ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با اطلاعیه دانشگاه آزاد ، نتایج نقل و انتقالی دانشگاه مذکور از تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ تا قبل از زمان شروع کلاسها از طریق سامانه اعلام خواهد شد.

دریافت مشاوره