تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی

ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه های علوم پزشکی 98 - 99
ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

بعضی از دانشجویان به دلیل برخی از مشکلات و مسائل پیش آمده امکان تحصیل در دانشگاه پذیرفته شده را ندارند. هر ساله دانشگاه ها فرصتی را به نام “نقل و انتقالات و میهمانی” در اختیار دانشجویان قرار می دهند تا بتوانند از آن استفاده نمایند. نقل و انتقالات دانشجویی دارای شرایط ویژه ای می باشد و تنها داوطلبانی که دارای این شرایط هستند می توانند از آن استفاده کنند. دانشجویان پزشکی نیز شامل این فرصت می شوند که قوانین مربوط به انتقال دانشجویان پزشکی ، در آیین نامه های آموزشی مربوطه ذکر شده است. ثبت درخواست نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان به صورت اینترنتی و از طریق سامانه “نقل و انتقالات دانشجویان علوم پزشکی” انجام می گیرد و نیازی به مراجعه حضوری دانشجویان به دانشگاه نمی باشد. دانشجویان در دو بازه زمانی ، اردیبهشت ماه برای نیمسال تحصیلی اول و آذرماه برای نیمسال تحصیلی دوم می توانند درخواست خود را ثبت کنند.

در صورت موافقت با انتقال دانشجو ، تمامی سوابق تحصیلی دانشجو از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد ارسال خواهد شد و ارتباط دانشجو با دانشگاه مبدا قطع می شود.

زمان ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی 98

انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در دو نیمسال تحصیلی انجام می گیرد. جدول زمان بندی نقل و انتقالات و میهمانی برای هر دو نیمسال تحصیلی به شرح زیر می باشد:

الف) نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان در نیمسال اول تحصیلی 98 – 99

جدول زمانبندی انتقال و میهمانی دانشجویان برای نیمسال اول تحصیلی
ثبت نام دانشجویان متقاضی در دانشگاه مبدا و بارگذاری مدارک مورد نیاز 15 اردیبهشت تا 15 خرداد 98
بررسی مدارک و اعلام نقص توسط دانشگاه مبدا و ویرایش توسط دانشجو 16 خرداد تا 26 خرداد ماه 98
اعلام نتیجه نهایی توسط دانشگاه مقصد 8 مرداد تا 7 شهریور ماه 98

به دلیل درخواست های داوطلبان ، مهلت مجددی جهت ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه های علوم پزشکی در اختیار دانشجویان قرار داده شد و آن ها می توانند از تاریخ 21 لغایت 26 خردادماه نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند. هم چنین به علت بررسی مدارک داوطلبان توسط دانشگاه های مقصد امکان ویرایش اطلاعات نیز برای دانشجویان در این بازه زمانی وجود خواهد داشت.

ب) نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان در نیمسال دوم تحصیلی 98 – 99

جدول زمانبندی انتقال و میهمانی دانشجویان برای نیمسال دوم تحصیلی
ثبت نام دانشجویان متقاضی در دانشگاه مبدا و بارگذاری مدارک مورد نیاز 20 آبان تا 10 آذر ماه 98
بررسی مدارک و اعلام نقص توسط دانشگاه مبدا و ویرایش توسط دانشجو 26 آذر ماه 98
اعلام نتیجه نهایی توسط دانشگاه مقصد 23 دی ماه 98

نحوه ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی 

ثبت نام انتقال و میهمانی دانشگاه های علوم پزشکی به صورت اینترنتی انجام می گیرد. داوطلبان ابتدا باید تمامی شرایط انتقال و میهمانی را به دقت مطالعه نمایند و در صورت واجد شرایط بودن ، مدارک لازم را برای ثبت درخواست خود آماده نمایند. ثبت نام میهمانی دانشجویان علوم پزشکی در سامانه guest.behdasht.gov.ir انجام می گیرد همچنین متقاضیان نقل و انتقال باید از طریق سامانه trasmission.behdasht.gov.ir درخواست خود را ثبت نمایند.

شرایط انتقال دانشجویان پزشکی

دانشجویانی که قصد درخواست انتقال از دانشگاه پذیرفته شده را دارند باید ادامه تحصیل آن ها در دانشگاه مبدا از لحاظ مقررات آموزشی و انضباطی بلا مانع باشد . از شرایط دیگر تحصیلی برای دانشجویانی که قصد انتقالی گرفتن را دارند این است که معدل آن ها حداقل 12 باشد و نمره آزمون ورودی داوطلب در سالی که در دانشگاه پذیرفته شده است از نمره آخرین فرد پذیرفته شده در همان سال و رشته تحصیلی در دانشگاه مقصد ، کمتر نباشد. دانشجویان مقطع کارشناسی بعد از گذراندن 1 ترم می توانند درخواست انتقال دهند اما در رشته های دکتری حرفه ای پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی برای درخواست انتقال حداقل باید دو ترم را گذرانده باشند و بر اساس آیین نامه آموزشی همان رشته مربوطه اقدام نمایند. انتقال دانشجویان فقط در صورت دارا بودن شروط زیر امکان پذیر می باشد.

  • در صورت شهادت ، فوت یا معلول شدن سرپرست خانواده دانشجو (در صورتی که دانشجو بنا بر تشخیص قانون به عنوان کفیل خانواده شناخته شود.)
  • معلولیت یا بیماری صعب العلاج دانشجو ( در صورتی که بنا بر تشخیص پزشکان قادر به انجام فعالیت های روزمره به طور مستقل نباشد.)
  • دانشجویان دختر در صورت ازدواج رسمی و دائمی ، چنانچه محل تحصیل یا اشتغال همسرشان (با تایید مراجع زیربط) در شهر دیگری باشد می توانند درخواست خود را برای انتقال اعلام نمایند.
  • انتقال دانشجویان از دوره های روزانه ، شبانه و دانشگاه های غیر حضوری (پیام نور) به دانشگاه های حضوری از قبیل روزانه و شبانه و هم چنین از دانشگاه های غیر دولتی به دانشگاه های دولتی ممنوع می باشد اما انتقال برعکس آن در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد و رعایت شرایط و ضوابط مانعی نخواهد داشت.
  • انتقال فرزندان اعضای هیات علمی بر اساس قوانین و آیین نامه های مربوطه صورت خواهد گرفت.
  • دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل می باشند انتقال آن ها به دانشگاه های کشور تابع ضوابط مربوط به خود می باشد.
  • چنانچه با درخواست انتقال دانشجو موافقت شود دانشگاه مبدا باید در مدت یک هفته ریز نمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد ارسال نماید .
  • انتقال دانشجویان در هر مقطع تحصیلی تنها یک بار مجاز می باشد.

شرایط میهمانی دانشجویان پزشکی

تمامی داوطلبان توجه داشته باشند که انتقال و میهمانی به راحتی انجام نمی گیرد لذا باید در انجام انتخاب رشته خود نهایت دقت را داشته باشند تا بعدها به مشکل برنخورند چرا که شرایط مربوط به نقل و انتقالات دانشجویان شرایط ویژه و خارج از اراده داوطلبان می باشد. دانشجویانی که درخواست میهمانی به سایر دانشگاه ها را دارند با توافق دانشگاه های مبدا و مقصد به عنوان دانشجوی میهمان ، می توانند محل تحصیل خود را برای مدت کوتاهی تغییر دهند. برای درخواست میهمانی ، داوطلب باید حداقل یک نیمسال را در دانشگاه مبدا گذرانده باشد. دانشجویان می توانند تا 40 واحد درسی را به صورت میهمان بگذرانند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره