خانه نمونه دولتی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان آذربایجان غربی 1401 – 1402

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان آذربایجان غربی 1401 – 1402

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

داوطلبانی که علاقه دارند در مدارس نمونه دولتی به تحصیل بپردازند، می توانند در دو پایه ششم و نهم نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. دانش آموزان متقاضی ثبت نام در مدارس نمونه دولتی پایه هفتم می بایست در زمان مقرر، نام نویسی خود را به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مورد نظر، به انجام برسانند.

با توجه به دستوالعمل اخیر سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت استانی انجام می گیرد که داوطلبان واجد شرایط ثبت نام نمونه دولتی می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان خود، نسبت به انجام این امر اقدام نمایند

داوطلبان جهت ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان آذربایجان غربی باید به سایت استان به نشانی الکترونیکی snj.awaedu.ir مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 1401 – 1402

همان طور که پیش تر گفته شد، ثبت نام نمونه دولتی ششم به صورت اینترنت حذف شده است و پذیرش دانش آموزان صرفا براساس سوابق تحصیلی آن ها به صورت حضوری صورت می پذیرد. بنابراین داوطلبان می توانند در مدت زمان مقرر به مدارس مورد نظر مراجعه نموده و فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی برای دانش آموزان پایه نهم از تاریخ 30 فروردین ماه الی 10 اردیبهشت ماه 1401 بوده است که بازه زمانی مذکور تا 18 اردیبهشت ماه تمدید شد.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 1401 – 1402

طی سال های گذشته، دانش آموزان پایه ششم به هفتم همانند دانش آموزان پایه نهم به دهم بر اساس شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره حدنصاب امکان ثبت نام در مدارس مذکور را داشتند. اما بر اساس اطلاعیه صادره، نحوه ورود داوطلبان پایه ششم به این مدارس در چند سال اخیر دچار تغییراتی شده که مطابق آن، پذیرش این دسته از متقاضیان صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می پذیرد.

ثبت نام پایه ششم به هفتم 

مطابق با تغییرات اعمال شده از سوی مراجع ذی صلاح، ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی جهت ورود به این مدارس انجام نخواهد شد، بنابراین دانش آموزان متقاضی باید به صورت حضوری به مدرسه نمونه دولتی مورد نظر خود مراجعه نمایند. البته توجه داشته باشید که در این روش پذیرش، ثبت نام نهایی علاقه مندان بر اساس سوابق تحصیلی آن ها خواهد بود. از همین رو، در سال 1401 – 1402 نیز ورود دانش آموزان پایه ششم به هفتم تنها از طریق بررسی سوابق تحصیلی و بدون برگزاری آزمون انجام خواهد شد.

ثبت نام پایه نهم به دهم

دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی، طبق روال هر ساله باید در آزمون ورودی شرکت کنند. بنابراین لازم است داوطلبان جهت ثبت نام به صورت اینترنتی در زمان مقرر به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان خود مراجعه کرده و پس از ورود به لینک نام نویسی و سامانه مربوطه، با ثبت کد ملی و رمز عبور همگام، مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند. به طور کلی نام نویسی در آزمون مذکور به شرح زیر می باشد:

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 1401 – 1402

تمامی داوطلبان تحصیل در مدارس نمونه دولتی توجه داشته باشند که ثبت نام در این مدارس مشروط به برخورداری از شرایط مورد نیاز می باشد، بنابراین دانش آموزان باید پس از آگاهی کامل از کلیه قوانین و ضوابط مربوطه اقدام به نام نویسی کنند. طبق دستورالعمل صادر شده، شرایط ثبت نام در این مدارس در ادامه شرح داده شده است.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم

 • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیرایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم متوسطه
 • کسب حداقل معدل کتبی 17 در پایه نهم سال تحصیلی 1401 – 1402
 • در مناطقی که امکان ثبت نام برای دو مدرسه وجود داشته باشد، دانش آموزان می توانند در فرم ثبت نام، هر دو مدرسه را مطابق با اولویت های خود قرار دهند.
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن، در هر مدرسه ای از استان خود مجاز به ثبت نام خواهند بود.
 • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه انجام می پذیرد.
 • هر داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402، فقط یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.
 • به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند.
 • هر دانش آموز صرفا می تواند در هنگام ثبت نام، یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه ای را انتخاب کند.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 1401 – 1402

یکی از اصلی ترین قدم ها جهت ثبت نام در مدارس نمونه دولتی، مطالعه دفترچه ثبت نام نمونه دولتی نهم 1401 – 1402 می باشد. لینک این دفترچه جهت دانلود در جدول زیر قرار داده شده است، همچنین برای اطلاع از زمان نام نویسی و همچنین آشنایی با شرایط و مقررات کلی برگزاری آزمون، یک دستورالعمل نیز، از سوی سازمان سنجش منتشر شده است که لینک آن در جدول ذیل قرار گرفته است.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 

دانلود دستورالعمل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 1401 – 1402

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانش آموزان جهت کسب نتیجه قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 می توانند از منابع آزمون نمونه دولتی نهم در راستای مطالعه و تسلط بر مطالب نیز استفاده کنند که برای اطلاع از لیست آن ها می توانید روی لینک مربوطه کلیک نمایید. همچنین پس از اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی افراد پذیرفته شده باید به مدرسه مورد نظر خود مراجعه کرده و ثبت نام خود را نهایی کنند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 1401 - 1402 در چه تاریخی است؟

طبق دستورالعمل صادر شده، زمان ثبت نام آزمون این مدارس در تاریخ 30 فروردین ماه الی 10 اردیبهشت ماه بوده و تا 18 اردیبهشت ماه تمدید شده است.

2- هر یک از داوطلبان مدارس نمونه دولتی نهم به دهم استان آذربایجان غربی 1401 - 1402 می توانند چند رشته تحصیلی انتخاب کنند؟

هر یک از داوطلبان این آزمون می توانند تنها یک رشته تحصیلی از شاخه های نظری انتخاب کنند.

3- آیا آزمون نمونه دولتی آذربایجان غربی 1401 - 1402 برای هر دو پایه ششم و نهم برگزار می گردد؟

خیر، پذیرش دانش آموزان پایه ششم بر اساس سوابق تحصیلی و با مراجعه حضوری به مدرسه مورد نظر و پایه نهم از طریق ثبت نام و شرکت در آزمون کتبی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد