خانه نمونه دولتی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان آذربایجان غربی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان آذربایجان غربی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 - 1403
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1402 – 1403

داوطلبانی که علاقه دارند در مدارس نمونه دولتی به تحصیل بپردازند و دارای شرایط ثبت نام نمونه دولتی نیز می باشند، می توانند در دو پایه ششم و نهم نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. دانش آموزان متقاضی نام نویسی در مدارس نمونه دولتی پایه هفتم می بایست در زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، نام نویسی را به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مورد نظر، به انجام برسانند.

توجه داشته باشید که ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم، برخلاف سال های پیش که به صورت استانی صورت می گرفت، در سال 1402 – 1403 از یک سایت جامع انجام می شود و دیگر شاهد سامانه های نام نویسی مخصوص به هر استان نخواهیم بود.

داوطلبان جهت ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان آذربایجان غربی باید به سایت my.medu.ir مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 1402 – 1403

جهت ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، می بایست فرآیند نام نویسی را در تاریخ مشخص شده انجام دهید، زیرا سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، صرفا در همان بازه زمانی قابل استفاده خواهد بود. داوطلبان آزمون ورودی نمونه دولتی سال 1402 – 1403، باید از روز شنبه 15 فروردین الی 25 فروردین 1402 نام نویسی خود را نهایی کنند. ممکن است تاریخ یاد شده برای بازماندگان تمدید شود که در سال 1402، زمان اولیه نام نویسی این آزمون تا تاریخ 28 فروردین ماه تمدید شد.

توجه داشته باشید که آزمون مدارس نمونه دولتی تنها برای دانش آموزان پایه نهم به دهم تدارک دیده شده است و داوطلبان پایه ششم به هفتم، بدون شرکت در آزمون ورودی و تنها بر اساس سوابق تحصیلی، در مدارس نمونه دولتی پذیرفته می شوند.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 1402 – 1403

از آنجایی که نحوه پذیرش دانش آموزان متوسطه اول با متوسطه دوم تفاوت دارد، در ادامه به تفکیک به مراحل ثبت نام پایه های هفتم و دهم خواهیم پرداخت.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه هفتم

همانطور که اشاره شد دانش آموزان این مقطع بدون آزمون در مدارس نمونه دولتی پذیرفته خواهند شد و ملاک پذیرش ایشان، سوابق تحصیلی می باشد. به این ترتیب علاقه مندان می توانند با مراجعه حضوری به مدرسه نمونه دولتی نزدیک محل سکونت خود، از جزئیات ثبت نام باخبر شده و اقدام به نام نویسی نمایند.

لازم به ذکر است که با توجه به حذف آزمون ورودی برای این مقطع و محدودیت ظرفیت پذیرش، آن دسته از دانش آموزانی که دارای معدل بالاتر و سوابق تحصیلی بهتری هستند و یا از رتبه علمی فرهنگی ویژه ای برخودارند، در مقایسه با سایر رقبا در اولویت پذیرش خواهند بود.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه دهم

در سال 1402 – 1403، سامانه “واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش” به عنوان سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در نظر گرفته شده است. به این ترتیب تمامی داوطلبان ثبت نام نمونه دولتی پایه دهم در تمامی استان ها، می بایست با مراجعه به سایت مذکور از طریق نشانی my.medu.ir و با توجه به مراحل زیر، نام نویسی خود را انجام دهند.

 • پس از مراجعه به سایت my.medu.ir فیلدهای مربوط به کد ملی و سریال شناسنامه را تکمیل فرمایید.
 • جهت ثبت نام در آزمون، اقدام به پرداخت هزینه از طریق درگاه بانکی نمایید.
 • عکس داوطلب را با توجه به نکات موجود در دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی، بارگذاری کنید.
 • فرم ثبت نامی را با توجه به اطلاعات داوطلب تکمیل نمایید.
 • در نهایت پس از اتمام موفقیت آمیز تمامی مراحل ثبت نام، کد پیگیری صادر شده را یادداشت نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 1402 – 1403

تمامی داوطلبان تحصیل در مدارس نمونه دولتی توجه داشته باشند که ثبت نام در این مدارس مشروط به برخورداری از شرایط مورد نیاز می باشد، بنابراین دانش آموزان باید پس از آگاهی کامل از کلیه قوانین و ضوابط مربوطه اقدام به نام نویسی کنند. طبق دستورالعمل صادر شده، شرایط ثبت نام در این مدارس در ادامه شرح داده شده است.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم

 • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیرایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم متوسطه
 • کسب حداقل معدل کتبی 17در پایه نهم سال تحصیلی 1401 – 1402
 • در مناطقی که امکان ثبت نام برای دو مدرسه وجود داشته باشد، دانش آموزان می توانند در فرم ثبت نام، هر دو مدرسه را مطابق با اولویت های خود قرار دهند.
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن، در هر مدرسه ای از استان خود مجاز به ثبت نام خواهند بود.
 • رقابت برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی در بین دانش آموزان شهر و یا شهرستان بدون ملاک قرار دادن منطقه یا ناحیه انجام می پذیرد.
 • هر داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، فقط یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.
 • به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند.
 • هر دانش آموز صرفا می تواند در هنگام ثبت نام، یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه ای را انتخاب کند.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی 1402 – 1403

برگزارکنندگان آزمون نمونه دولتی، هر ساله یک روز پیش از شروع فرآیند ثبت نام و یا همزمان با آن، اقدام به انتشار دفترچه راهنمای نام نویسی می نمایند تا به این ترتیب، به سوالات پرتکرار شرکت کنندگان، درباره زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی، شرایط و مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی، تاثیر سهمیه شاهد، جانبازی، شهری و روستایی در آزمون مدارس نمونه دولتی و همچنین هزینه ثبت نام نمونه دولتی، پاسخ داده باشند.

دفترچه راهنمای نام نویسی از سایت my.medu.ir تعیین شده، منتشر می گردد. جهت دسترسی آسان خوانندگان مقاله، لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم در قسمت زیر قرار داده شده است. داوطلبان می توانند به هنگام ثبت نام دفترچه راهنما را دریافت نموده و از شرایط، نحوه ثبت نام،  مشخصات مدارس و مناطق و… مطلع شوند.

حتما به ویژگی های مندرج در دفترچه درباره عکس مناسب بارگذاری در سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، توجه داشته باشید. همچنین شما می توانید با کلیک بر روی اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، به راهنمای کاملی درباره نحوه و زمان اعلام نتیجه آزمون دسترسی یابید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آذربایجان غربی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ در چه تاریخی است؟

زمان ثبت نام آزمون این مدارس از روز سه شنبه مورخ 15 فروردین الی جمعه 25 فروردین بوده و تا تاریخ 28 فروردین ماه تمدید شد.

2- هر یک از داوطلبان مدارس نمونه دولتی نهم به دهم استان آذربایجان غربی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ می توانند چند رشته تحصیلی انتخاب کنند؟

هر یک از داوطلبان این آزمون می توانند تنها یک رشته تحصیلی از شاخه های نظری را انتخاب کنند.

3- آیا آزمون نمونه دولتی آذربایجان غربی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ برای هر دو پایه ششم و نهم برگزار می گردد؟

خیر، پذیرش دانش آموزان پایه ششم بر اساس سوابق تحصیلی و با مراجعه حضوری به مدرسه مورد نظر و پایه نهم از طریق ثبت نام و شرکت در آزمون کتبی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد