تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

زمان و مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401
ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

دانشگاه پیام نور از یک نظام آموزشی خاصی تبعیت می کند و تحصیل در این دانشگاه با سایر دانشگاه ها متفاوت است. از جمله آن که حضور در کلاس های این دانشگاه اجباری نمی باشد و دانشجو یاد می گیرد، بدون نیاز به استاد و با استفاده از منابع و مواد آموزشی به کسب علم بپردازد.

دانشگاه پیام نور علاوه بر پذیرش از طریق آزمون سراسری، به صورت بدون کنکور و از طریق طرح فراگیر نیز دانشجو جذب می کند تا امکان ادامه تحصیل برای داوطلبانی که به هر دلیل قصد شرکت در کنکور سراسری را ندارند، فراهم سازد.

لینک مستقیم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

مهلت مجدد ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از 14 لغایت 20 فروردین ماه 1401 در نظر گرفته شده است.

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور چیست؟

علاقه مندان شرکت در دوره کارشناسی ارشد می توانند از راه های متعددی همچون کنکور سراسری و یا به صورت بدون کنکور (بر اساس سهمیه استعداد درخشان) نسبت به تحصیل اقدام کنند اما شاید این سوال برای متقاضیان پیش آید که ارشد فراگیر پیام نور چیست؟ در این خصوص باید گفت که یکی دیگر از راه های تحصیل در این مقطع، شرکت در دوره فراگیر ارشد پیام نور می باشد که به صورت اختصاصی از طریق این دانشگاه برپا می شود.

پذیرش در این دوره به این صورت است که دانشجویان می بایست دروس ترم اول ارشد این دانشگاه را جهت شرکت در آزمون مورد مطالعه قرار دهند (که به آن دوره دانش پذیری نیز تلقی می شود) از این رو  افراد تحصیل خود را می توانند از ترم دوم آغاز نمایند. لازم به ذکر است که محصلین فراگیر ارشد پیام نور نیز همچنان از معافیت نظام وظیفه برخوردار هستند و دروس مشابه با سایر دوره های پذیرش در مقطع ارشد را در دانشگاه مورد مطالعه قرار می دهند، با این تفاوت که یک نیمسال جلوتر از هم رده های خود می باشند.

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

فرآیند ثبت نام داوطلبان واجد شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور در بیست و دومین آزمون کارشناسی ارشد فراگیر این دانشگاه در سال 1401 مشخص شد که بازه زمانی در نظر گرفته شده به این منظور، در روز 20 اسفند ماه 1400 به اتمام رسید. اما مطابق با روند هر ساله، سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای مهلت نام نویسی در این فرآیند را تا روز چهارشنبه مورخ 25 اسفند ماه سال 1400 تمدید کرد.همچنین فرصتی مجدد جهت ثبت نام داوطلبان از تاریخ 14 لغایت 20 فروردین ماه نیز در نظر گرفته شده است. بنابراین متقاضیان می توانند جهت ثبت نام نویسی و یا مشاهده و ویرایش اطلاعات خود در مدت زمان مقرر به سایت اختصاصی سازمان مذکور مراجعه نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

همان گونه که ذکر شد، فرآیند نام نویسی دوره فراگیر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد که مراحل آن به ترتیب در ادامه این مقاله شرح داده شده است:

 • وارد سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست سایت، گزینه “پیام نور” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • پس از وارد شدن به صفحه اختصاصی دانشگاه پیام نور، با کلیک بر روی لینک “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1401 (نوبت بیست و دوم)” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری هستید. برای این منظور با ورود به صفحه جدید مطابق تصویر زیر، از منوی سمت راست سایت، گزینه “خرید کارت” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • اکنون شما وارد سیستم خرید اینترنتی کارت اعتباری سازمان سنجش آموزش کشور شده اید. برای پرداخت هزینه آزمون مربوطه، مطابق تصویر زیر بر روی دکمه رادیویی “آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور سال 1401 دوره های (نوبت بیست و دوم)” کلیک کرده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • در این صفحه می بایست اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس مجددا گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • با ورود به این صفحه، سیستم به شما یک شماره پیگیری پرداخت ارائه می کند. (بهتر است شماره پیگیری پرداخت را یادداشت نموده تا در صورت بروز خطای احتمالی در روند پرداخت هزینه بتوانید از آن جهت پیگیری استفاده نمایید.) اطلاعات خود را چک نموده و در صورت تایید مطابق تصویر زیر، تیک مربوط به گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کرده و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • اینک شما به درگاه پرداخت اینترنتی وارد شده اید. اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید. با پرداخت هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401، سیستم به شما یک سریال 12 رقمی ثبت نام خواهد داد که بایستی آن را برای ادامه روند ثبت نام، نزد خود حفظ نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • برای ثبت نام خود مجددا به صفحه اول “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور سال 1401 (نوبت بیست و دوم)” بازگشته و این بار از انتهای صفحه، گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب کنید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • حال شماره سریال ثبت نامی که بعد از خرید کارت اعتباری از سامانه دریافت کردید را به همراه عبارت امنیتی در قسمت مناسب وارد کرده و گزینه “تایید” را انتخاب نمایید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

با ورود به صفحه جدید می بایست اسکن یک قطعه عکس 4*3 با فرمت jpg را بارگذاری کرده و بعد از وارد نمودن اطلاعات و ثبت آن ها، کد پیگیری را دریافت کنید. توجه داشته باشید که ثبت نام شما زمانی انجام شده است که سامانه کد پیگیری به شما ارائه دهد، در غیر این صورت می بایست مجددا نسبت به وارد نمودن اطلاعات خود و ثبت آن ها بپردازید.

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

افراد برای شرکت در این آزمون می بایست دارای شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور باشند که در ادامه ضوابط عمومی و اختصاصی به ترتیب شرح داده شده است.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از دین های مورد قبول جمهوری اسلامی ایران
 • عدم عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم فساد اخلاقی و عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • متناسب بودن توانایی جسمانی با رشته انتخابی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.
 • دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی چنانچه بتوانند تا تاریخ 31 شهریور 1401 فارغ التحصیل شوند، می توانند در این آزمون شرکت نمایند.
 • هر داوطلب می تواند حداقل 1 و حداکثر 40 کد رشته محل را فقط از یک رشته / گرایش امتحانی انتخاب کند.
 • داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری لازم است با مراجعه به ارگان های ذیربط، کد پیگیری 12 رقمی را دریافت و آن را در فرم ثبت نام وارد نمایند.
 • داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند و دارای کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت از خدمت باشند.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

لینک دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام دوره فراگیر پیام نور معمولا همزمان با شروع فرآیند نام نویسی این دوره و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار افراد قرار داده می شود که توصیه می گردد قبل از اقدام به ثبت نام، با دانلود و مطالعه این دفترچه، از اطلاعات و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور اطلاع یابید. جهت دریافت این دفترچه می توانید به لینک موجود در جدول زیر مراجعه نمایید.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401
دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401
(برای دانلود فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام

 • نویسنده منبع درس تعامل اجتماعی از منظر اسلام (1217456) در رشته روانشناسی اجتماعی (121731) “محمدرضا سالاری و دیگران” می باشد.
 • اسم منبع درسی در 3 گرایش مدیریت ورزشی با کدهای (121543، 121544 و 121545 از “روش تحقیق در تربیت بدنی” با کد درس 1215294 به عنوان “روش تحقیق در علوم ورزشی” تغییر یافت.

نحوه گزینش دانشجو در کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

برای پذیرش در طرح فراگیر دانشگاه پیام نور، علاوه بر نمره کسب شده در آزمونی که توسط خود دانشگاه برگزار می شود، معدل مدرک فارغ التحصیلی نیز تاثیرگذار است. نمره آزمون به میزان 80 درصد و معدل دوره کارشناسی به میزان 20 درصد در قبولی داوطلب موثر خواهد بود. دانشجویان سال آخر باید میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود را تا تاریخ 31 شهریور 1401 در محل مربوطه تقاضانامه ثبت نام درج کنند و همچنین فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته باید میانگین معدل دوره کاردانی و کارشناسی خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند.

پس از ثبت نام، داوطلبان باید با تهیه منابع مطالعاتی رشته مورد نظر که در دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 1401 قید شده است، خود را برای حضور در آزمون آماده کنند. در واقع محتوای آزمون دروس ترم اول کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور می باشد و چنانچه داوطلب بتواند در این آزمون نمره قابل قبولی کسب کند، به معنای گذراندن ترم اول به صورت غیرحضوری می باشد و از ترم دوم به بعد می تواند به صورت حضوری و همراه با استاد، دروس خود را بگذراند. به عبارت دیگر پس از قبولی در آزمون دانشجو از ترم دوم ارشد فراگیر پیام نور شروع به تحصیل خواهد کرد.

 

سوالات متداول

1- آیا ثبت نام در طرح فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور نیازمند به شرکت در کنکور ارشد است؟

خیر، جهت شرکت در این فرآیند می بایست در آزمون ورودی مربوطه شرکت نمایید.

2- فرصت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401 چه زمانی است؟

مهلت مجدد از تاریخ 14 الی 20 فروردین ماه جهت نام نویسی داوطلبان در نظر گرفته شده است.

3- چگونه در کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام کنم؟

ثبت نام در این آزمون تنها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۳۷ نظر

 1. سلام وقت بخیر
  درخواست تمدید تاریخ ثبت نام در دوره بیست ودوم ارشد فراگیر پیام نور را دارم.
  در ضمن آیا ثبت نام دوره بیست و سوم ارشد فراگیر در مهرماه ۱۴۰۱ انجام می شود

 2. با سلام
  ممنون از مطالب خوب و اطلاع رسانی که می‌کنید.
  می‌خواستم بدونم منابع کنکور ارشد فراگیر رو از کجا باید تهیه کنیم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

 3. سلام وخسته نباشید کد سه رقمی رشته کارشناسی بنده در لینک ثبت نام موجود نیست چکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

 4. با سلام من در حال حاضر در مقطع کارشناسی حقوق در دانشگاه پیام نور در حال تحصیل هستم قبلا لیسان اقتصاد گرفتم آیا میشه همزمان ارشد حقوق فراگیر پیام نور هم بخونم؟

 5. سلام.من مدرک کارشناسی مهندسی برق دارم می‌تونم ارشد پیام نور فراگیر روانشناسی عمومی ثبت نام کنم ؟؟

  • با سلام، بله، شما در مقطع کارشناسی ارشد وزارت علوم، محدودیتی جهت انتخاب رشته های غیر مرتبط ندارید و با مدرک کارشناسی مهندسی برق، مجاز به ثبت نام در آزمون مجموعه روانشناسی می باشید.

 6. تاریخ برگزاری آزمون کی هست؟
  پیام نور رشته روابط بین الملل هم داره؟

  • با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه ها، آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ برگزار خواهد شد.

 7. با سلام. آیا ازمون فراگیرارشد پیام نور امسال برگزار خواهد شد واینکه باتوجه به اینکه من تیر ماه سال بعد فارغ التحصیل میشوم میتوانم دراین ازمون شرکت کنم؟

 8. سلام من از ثبت نام جا موندم حالا باید چیکار کنم ؟؟؟

  • با سلام و درود، جهت تمدید زمان ثبت نام فراگیر پیام نور، می توانید درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به ثبت برسانید.

 9. سلام
  کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی برای لیسانس کارشناسی حرفه ای ایمنی بهداشت و محیط زیست صنایع (HSE) ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ چیه؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر سال ۱۳۹۹، رشته ی مورد نظر ارائه نشده است.

 10. سلام.میشه دو رشته همزمان بخونیم؟یکی در فراگیر و دیگری دانشگاه آزاد؟؟

 11. سلام ازمون بعدی کی هست؟ و تاریخ ثبت نامش از کی شروع میشه؟

 12. سلام.خسته نباشید.میخواستم بدونم تاریخ ثبت نام فراگیر کی هستش؟ برای رشته حقوق میتونیم شرکت کنیم؟

 13. سلام زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور کی هست ؟

 14. سلام من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم میخوام شیمی دارویی بخونم ایا امکانش هست

 15. سلام
  دوستی مدرک کارشناسی در گروه هنر و معماری از پیام نور دارند . و در حال حاضر برای ارشد قصد دارن گروه انسانی ( رشته جغرافیا ) ادامه بدن …..چطور هست امکان هست یا خیر ؟ با توجه به رشته مقطع کارشناسی در قبولی سراسری پیام نور و فراگیر پیام نور برای رشته جغرافیا امکانش هست یا خیر ؟ تشکر

 16. سلام…. من ساکن کرج هستم و سوالم این هست که برای آزمون ارشد پیام نور باید بیام تهران یا کرج میتونم آزمون بدم؟

  رشته ی پژوهش هنر اصلا داره توی کرج؟

  ممنون

 17. سلام وقت بخیر
  احتمال دارد که در ازمون فراگیر قبول نشیم؟!

 18. سلام، واسه آزمون ارشد فراگیر پیام نور بهمن کی باید ثبت نام کنیم؟

 19. سلام من کارشناسی جغرافیا خوندم میخام ارشد فراگیر روانشناسی تربیتی ازمون بدم چقدر دورس پیش میخوره برام ؟؟ وآیا کلاس اجباری؟؟

 20. با سلام ووقت بخیر
  ببخشید ی سوال از خدمتتون داشتم آزمون ارشد فراگیر پیام نور جهت بومی بودن در قسمت سهمیه پذیریش چرا سهمیه مناطق(بومی بودن)را ندارد؟
  با تشکر از پاسخگویی بسیار خوب شما

 21. با سلام ووقت بخیر

  ببخشید شرایط دادن انتقالی چی هست و آیا انتقالی گرفتن با مهمان شدن در دانشگاه دیگر یکسان است؟آیا کل واحدهایی که برای ارشد باید اخذ کنیم میتوانیم تمامی واحدها رو در دانشگاهی که مهمان شدیم بگذرانیم یا نه شرایط خاصی دارد؟با تشکر از شما و پاسخگویتان

  • با سلام
   معمولا برای گرفتن انتقالی باید دارای سهمیه خاص یا شرایط خاص ( ازدواج، فوت والدین، بیماری خاص ) باشید و همچنین دانشگاه مبدا و مقصد باید هم تراز باشند. در صورت گرفتن انتقالی تمام واحدها را می‎توانید در دانشگاه مقصد پاس کنید، اما در صورت گرفتن مهمانی معمولا ترم آخر را باید دانشگاه مبدا باشید.

 22. با سلام ووقت بخیر
  ببخشید فرق بین ارشد پیام نور با ارشد فراگیر پیام نور چی هست این رو میدونم که آزمون هاش جداگانه هست…مد نظر من در هزینه ی ثبت نام (آیا پیام نورفراگیر شهریه ثابت ….بیشتر از پیام نوربا کنکور سراسری) ومدرکی که بهمون میدن هست؟؟با تشکر از شما و پاسخگویی های بسیار خوبتون.

  • با سلام
   پذیرش در دانشگاه های پیام نور در مقطع ارشد یا از طریق کنکور سراسری ارشد خواهد بود و یا ازمون ورودی فراگیر که داوطلب ۷۰ هزار تومان هزینه ی ثبت نام اولیه برای ازمون را میپردازد و چند واحد درسی را به صورت خودخوان میخواند و اگر در ازمون ورودی رتبه ی لازم را کسب کنند ورودی بهمن ماه خواهند شد و از نظر مدرک و شهریه ی پرداختی دانشگاه هیچ تفاوتی با هم ندارند.

 23. با سلام و وقت بخیر
  ببخشید ی سوال داشتم از خدمتتون آیا مهمانی گرفتن در یک دانشگاه با انتقالی گرفتن یکسان میباشد یا خیر؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  • با سلام
   اگر شما انتقالی بگیرید دانشگاه شما تغییر خواهد کرد و مدرک شما هم از دانشگاه مقصد صادر خواهد شد ولی اگر برای یک دانشگاه مهمان بگیرید فقط امتحانات و کلاس های شما در دانشگاه مقصد برگزار خواهد شد و در نهایت مدرک شما از همان دانشگاه اولیه (مبدا) صادر خواهد شد و نمره های هر ترم درسی شما هم به دانشگاه مبدا ارسال خواهد شد.

 24. با سلام وقت بخیر
  ببخشید ی سوال داشتم از خدمتتون از اونجاییکه رشته ی برنامه ریزی درسی در استان فارس فقط مرکز خرامه ارائه میشود حالا اومدیم امتحان دادیم وبجای خرامه دانشگاه پیام نور سمنان یا یزد….قبول شدم حال سوالم اینه آیا از همون ترم اول میتونم برای پیام نور مرکز خرامه مهمانی یا انتقالی بگیرم چون ساکن شیراز هستم و شاغل هستم امکان رفت وآمد به هیچ وجه برام مقدور نیست واز اونجا هم جهت امتحان پابان ترم و ارائه پایان نامه در دانشگاه پیام نور شیراز اقدام کنم؟ببخشید سوالم طولانی شد.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  • با سلام
   بله شما میتوانید زمان ثبت نام اولیه در دانشگاه مبدا جهت مهمان گرفتن به دانشگاه مدنظر خود اقدام نمایید و امتحانات اخر ترم شما هم در دانشگاهی که مهمان گرفته اید(مقصد) برگزار خواهد شد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره