تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

زمان و نحوه نام نویسی ارشد فراگیر پیام نور 98
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه پیام نور از یک نظام آموزشی خاصی تبعیت می کند و تحصیل در این دانشگاه با سایر دانشگاه ها متفاوت است. از جمله آن که حضور در کلاس های این دانشگاه اجباری نمی باشد و دانشجو یاد می گیرد بدون نیاز به استاد و با استفاده از منابع و مواد آموزشی به کسب علم بپردازد. به دلیل همین مزایای ویژه بسیاری از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ، علاقه مند هستند تا دوره کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه پیام نور بگذرانند. دانشگاه پیام نور علاوه بر پذیرش از طریق آزمون سراسری به صورت بدون کنکور و از طریق طرح فراگیر نیز ، دانشجو جذب می کند تا امکان ادامه تحصیل برای داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را ندارند ، فراهم سازد.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98 از روز 29 مهر ماه آغاز شده و تا روز 8 آبان ماه ادامه دارد. در این بازه 10 روزه ، داوطلبان واجد شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور فرصت دارند به ثبت نام خود از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند. پس از اتمام مهلت ثبت نام ، بنا به درخواست داوطلبان ممکن است مهلت ثبت نام تمدید شود تا همه ی متقاضیان بتوانند اطلاعات خود را جهت شرکت در سایت ثبت نام این آزمون ، وارد نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 

وارد به سایت sanjesh.org شده و از منوی سمت راست سایت گزینه “پیام نور” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام فراگیر پیام نور

پس از وارد شدن به صفحه اختصاصی دانشگاه پیام نور ، با کلیک بر روی لینک ” ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1398 (نوبت بیستم)” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام فراگیر پیام نور

برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور شما ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری هستید. برای این منظور با ورود به صفحه جدید مطابق تصویر زیر ، از منوی سمت راست گزینه “خرید کارت” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام فراگیر پیام نور

اکنون شما وارد سیستم خرید اینترنتی کارت اعتباری سازمان سنجش آموزش کشور شده اید. برای پرداخت هزینه آزمون مربوطه ، مطابق تصویر زیر بر روی دکمه رادیویی “آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1398 (نوبت بیستم)” کلیک کرده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام فراگیر پیام نور

در این صفحه می بایست اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس مجددا گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام فراگیر پیام نور

با ورود به این صفحه ، سیستم به شما یک شماره پیگیری پرداخت ارائه می کند (بهتر است شماره پیگیری پرداخت را یادداشت نموده تا در صورت بروز خطای احتمالی در روند پرداخت هزینه بتوانید از آن جهت پیگیری استفاده نمایید) اطلاعات خود را چک کرده و در صورت تایید مطابق تصویر زیر ، تیک مربوط به گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط ، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کرده و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله ششم ثبت نام فراگیر پیام نور

اینک شما به درگاه پرداخت اینترنتی وارد شده اید. اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و گزینه “پرداخت” را انتخاب نمایید. با پرداخت هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98 ، سیستم به شما یک سریال 12 رقمی ثبت نام خواهد داد که آن را برای ادامه روند ثبت نام نزد خود حفظ نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام فراگیر پیام نور

برای ثبت نام خود مجددا به صفحه اول ” ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1398 (نوبت بیستم)” بازگشته و این بار از انتهای صفحه گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام فراگیر پیام نور

حال شماره سریال ثبت نامی که بعد از خرید کارت اعتباری از سامانه دریافت کردید را به همراه عبارت امنیتی نمایش داده شده در قسمت مناسب وارد نموده و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

مرحله نهم ثبت نام فراگیر پیام نور

با ورود به صفحه جدید می بایست اسکن یک قطعه عکس 4*3 با فرمت jpg را بارگذاری کرده و بعد از وارد نمودن اطلاعات خواسته شده و ثبت آن ها ، کدپیگیری ثبت نام را دریافت کنید. توجه داشته باشید که ثبت نام شما زمانی انجام شده است که سامانه کدپیگیری به شما ارائه دهد در غیر این صورت می بایست مجددا نسبت به وارد نمودن اطلاعات خود و ثبت آن ها بپردازید.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از دین های مورد قبول جمهوری اسلامی ایران
 • عدم عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم فساد اخلاقی و عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • متناسب بودن توانایی جسمانی با رشته انتخابی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.
 • دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی چنان چه بتوانند تا تاریخ 30 بهمن ماه 98 فارغ التحصیل شوند ، می توانند در این آزمون شرکت نمایند.
 • هر داوطلب می تواند حداقل 1 و حداکثر 20 کد رشته محل را فقط از یک رشته / گرایش امتحانی انتخاب کند.
 • داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری لازم است با مراجعه به ارگان های ذیربط ، کد پیگیری 12 رقمی را دریافت و آن را در فرم ثبت نام وارد نمایند.
 • داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند و دارای کارت پایان خدمت ، کارت معافیت از خدمت و … باشند.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98

لینک دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام بیستمین دوره فراگیر پبام نور 98 ، از روز 29 مهر ماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت که توصیه می شود قبل از اقدام به ثبت نام ، با دانلود و مطالعه این دفترچه ، از اطلاعات و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور اطلاع یابید.

دفترچه راهنمای ثبت نام
دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98

(برای دانلود دفترچه ، بر روی لینک کلیک کنید.)

اصلاحیه اول ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98

(برای دانلود اصلاحیه ، بر روی لینک کلیک کنید.)

نحوه گزینش دانشجو در دوره های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98

برای پذیرش در طرح فراگیر دانشگاه پیام نور ، علاوه بر نمره کسب شده در آزمونی که توسط خود دانشگاه برگزار می شود ، معدل مدرک فارغ التحصیلی نیز تاثیرگذار است. نمره آزمون به میزان 80 درصد و معدل دوره کارشناسی به میزان 20 درصد در قبولی داوطلب موثر خواهد بود. دانشجویان سال آخر باید میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود را تا تاریخ 30 بهمن 98 در محل مربوطه تقاضانامه ثبت نام درج نمایند و همچنین فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته ، باید میانگین معدل دوره کاردانی و کارشناسی خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند. پس از ثبت نام ، داوطلبان باید با تهیه منابع مطالعاتی رشته مورد نظر که در دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور قید شده است ، خود را برای حضور در آزمون آماده کنند. در واقع محتوای آزمون دروس ترم اول می باشد و چنان چه داوطلب بتواند در این آزمون نمره قابل قبولی کسب کند ، به معنای گذراندن ترم اول به صورت غیرحضوری می باشد و از ترم دوم به بعد می تواند به صورت حضوری و همراه با استاد ، دروس خود را بگذراند. به عبارت دیگر پس از قبولی در آزمون دانشجو از ترم دوم شروع به تحصیل خواهد کرد.

 

سوالات متداول

1- آیا ثبت نام در دوره فراگیر ارشد پیام نور نیازمند شرکت در کنکور است؟

خیر ، جهت ادامه تحصیل در این دوره نیازی به شرکت در کنکور سراسری نمی باشد و تنها کافیست در آزمون دوره دانش پذیری دانشگاه شرکت نمایید.

2- ثبت نام آزمون فراگیر پیام نور چه زمانی آغاز می شود؟

نام نویسی این دوره معمولا از اواخر مهرماه آغاز می شود.

3- چگونه در این آزمون ثبت نام کنم؟

ثبت نام در این آزمون تنها از طریق سایت رسمی سازمان سنجش صورت می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱۳ نظر

 1. Avatar

  سلام زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور کی هست ؟

 2. Avatar

  سلام من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم میخوام شیمی دارویی بخونم ایا امکانش هست

 3. Avatar

  سلام
  دوستی مدرک کارشناسی در گروه هنر و معماری از پیام نور دارند . و در حال حاضر برای ارشد قصد دارن گروه انسانی ( رشته جغرافیا ) ادامه بدن …..چطور هست امکان هست یا خیر ؟ با توجه به رشته مقطع کارشناسی در قبولی سراسری پیام نور و فراگیر پیام نور برای رشته جغرافیا امکانش هست یا خیر ؟ تشکر

 4. Avatar

  سلام…. من ساکن کرج هستم و سوالم این هست که برای آزمون ارشد پیام نور باید بیام تهران یا کرج میتونم آزمون بدم؟

  رشته ی پژوهش هنر اصلا داره توی کرج؟

  ممنون

 5. Avatar

  سلام وقت بخیر
  احتمال دارد که در ازمون فراگیر قبول نشیم؟!

 6. Avatar

  سلام، واسه آزمون ارشد فراگیر پیام نور بهمن کی باید ثبت نام کنیم؟

 7. Avatar

  سلام من کارشناسی جغرافیا خوندم میخام ارشد فراگیر روانشناسی تربیتی ازمون بدم چقدر دورس پیش میخوره برام ؟؟ وآیا کلاس اجباری؟؟

  • Avatar

   باسلام
   پیش نیاز درسی ۶ الی ۱۰ واحد می باشد و حضور در کلاس های ارشد فراگیر اختیاری می باشد.

 8. Avatar

  با سلام ووقت بخیر
  ببخشید ی سوال از خدمتتون داشتم آزمون ارشد فراگیر پیام نور جهت بومی بودن در قسمت سهمیه پذیریش چرا سهمیه مناطق(بومی بودن)را ندارد؟
  با تشکر از پاسخگویی بسیار خوب شما

  • ایران مشاوره

   باسلام در مقطع کارشناسی ارشد طرح فراگیر دانشگاه پیام نور سهمیه بومی بودن در نظر گرفته نمیشود.

 9. Avatar

  با سلام ووقت بخیر

  ببخشید شرایط دادن انتقالی چی هست و آیا انتقالی گرفتن با مهمان شدن در دانشگاه دیگر یکسان است؟آیا کل واحدهایی که برای ارشد باید اخذ کنیم میتوانیم تمامی واحدها رو در دانشگاهی که مهمان شدیم بگذرانیم یا نه شرایط خاصی دارد؟با تشکر از شما و پاسخگویتان

  • Avatar

   با سلام
   معمولا برای گرفتن انتقالی باید دارای سهمیه خاص یا شرایط خاص ( ازدواج، فوت والدین، بیماری خاص ) باشید و همچنین دانشگاه مبدا و مقصد باید هم تراز باشند. در صورت گرفتن انتقالی تمام واحدها را می‎توانید در دانشگاه مقصد پاس کنید، اما در صورت گرفتن مهمانی معمولا ترم آخر را باید دانشگاه مبدا باشید.

 10. Avatar

  با سلام ووقت بخیر
  ببخشید فرق بین ارشد پیام نور با ارشد فراگیر پیام نور چی هست این رو میدونم که آزمون هاش جداگانه هست…مد نظر من در هزینه ی ثبت نام (آیا پیام نورفراگیر شهریه ثابت ….بیشتر از پیام نوربا کنکور سراسری) ومدرکی که بهمون میدن هست؟؟با تشکر از شما و پاسخگویی های بسیار خوبتون.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   پذیرش در دانشگاه های پیام نور در مقطع ارشد یا از طریق کنکور سراسری ارشد خواهد بود و یا ازمون ورودی فراگیر که داوطلب ۷۰ هزار تومان هزینه ی ثبت نام اولیه برای ازمون را میپردازد و چند واحد درسی را به صورت خودخوان میخواند و اگر در ازمون ورودی رتبه ی لازم را کسب کنند ورودی بهمن ماه خواهند شد و از نظر مدرک و شهریه ی پرداختی دانشگاه هیچ تفاوتی با هم ندارند.

 11. Avatar

  با سلام و وقت بخیر
  ببخشید ی سوال داشتم از خدمتتون آیا مهمانی گرفتن در یک دانشگاه با انتقالی گرفتن یکسان میباشد یا خیر؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام
   اگر شما انتقالی بگیرید دانشگاه شما تغییر خواهد کرد و مدرک شما هم از دانشگاه مقصد صادر خواهد شد ولی اگر برای یک دانشگاه مهمان بگیرید فقط امتحانات و کلاس های شما در دانشگاه مقصد برگزار خواهد شد و در نهایت مدرک شما از همان دانشگاه اولیه (مبدا) صادر خواهد شد و نمره های هر ترم درسی شما هم به دانشگاه مبدا ارسال خواهد شد.

 12. Avatar

  با سلام وقت بخیر
  ببخشید ی سوال داشتم از خدمتتون از اونجاییکه رشته ی برنامه ریزی درسی در استان فارس فقط مرکز خرامه ارائه میشود حالا اومدیم امتحان دادیم وبجای خرامه دانشگاه پیام نور سمنان یا یزد….قبول شدم حال سوالم اینه آیا از همون ترم اول میتونم برای پیام نور مرکز خرامه مهمانی یا انتقالی بگیرم چون ساکن شیراز هستم و شاغل هستم امکان رفت وآمد به هیچ وجه برام مقدور نیست واز اونجا هم جهت امتحان پابان ترم و ارائه پایان نامه در دانشگاه پیام نور شیراز اقدام کنم؟ببخشید سوالم طولانی شد.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما میتوانید زمان ثبت نام اولیه در دانشگاه مبدا جهت مهمان گرفتن به دانشگاه مدنظر خود اقدام نمایید و امتحانات اخر ترم شما هم در دانشگاهی که مهمان گرفته اید(مقصد) برگزار خواهد شد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره