خانه دانشگاه پیام نور ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۱۴۰۲

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۱۴۰۲

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1402
ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1402

دانشگاه پیام نور از یک نظام آموزشی خاصی تبعیت می کند و تحصیل در این دانشگاه با سایر دانشگاه ها متفاوت است. از جمله آن که حضور در کلاس های این دانشگاه اجباری نمی باشد و دانشجو یاد می گیرد، بدون نیاز به استاد و با استفاده از منابع و مواد آموزشی به کسب علم بپردازد.

دانشگاه پیام نور علاوه بر پذیرش از طریق آزمون سراسری، به صورت بدون کنکور و از طریق طرح فراگیر نیز دانشجو جذب می کند تا امکان ادامه تحصیل برای داوطلبانی که به هر دلیل قصد شرکت در کنکور سراسری را ندارند، فراهم سازد.

 

لینک مستقیم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1402

(به محض آغاز فرآیند ثبت نام، لینک فوق فعال می شود.)

سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1402 از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود.

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور چیست؟

علاقه مندان شرکت در دوره کارشناسی ارشد می توانند از راه های متعددی همچون کنکور سراسری و یا به صورت بدون کنکور (بر اساس سهمیه استعداد درخشان) نسبت به تحصیل اقدام کنند اما شاید این سوال برای متقاضیان پیش آید که ارشد فراگیر پیام نور چیست؟ در این خصوص باید گفت که یکی دیگر از راه های تحصیل در این مقطع، شرکت در دوره فراگیر ارشد پیام نور می باشد که به صورت اختصاصی از طریق این دانشگاه برپا می شود.

پذیرش در این دوره به این صورت است که دانشجویان می بایست دروس ترم اول ارشد این دانشگاه را جهت شرکت در آزمون مورد مطالعه قرار دهند (که به آن دوره دانش پذیری نیز تلقی می شود) از این رو  افراد تحصیل خود را می توانند از ترم دوم آغاز نمایند. لازم به ذکر است که محصلین فراگیر ارشد پیام نور نیز همچنان از معافیت نظام وظیفه برخوردار هستند و دروس مشابه با سایر دوره های پذیرش در مقطع ارشد را در دانشگاه مورد مطالعه قرار می دهند، با این تفاوت که یک نیمسال جلوتر از هم رده های خود می باشند.

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1402

فرآیند ثبت نام داوطلبان واجد شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 1402 در بیست و سومین آزمون کارشناسی ارشد فراگیر این دانشگاه از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 1402 هنوز مشخص نیست اما در سال گذشته ثبت نام در اسفند ماه بود و یک بار نیز مورد تمدید قرار گرفت. به محض انتشار تاریخ دقیق ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور در همین مقاله و کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره اطلاع رسانی می شود.

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1402

همان گونه که ذکر شد، فرآیند نام نویسی دوره فراگیر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد که مراحل آن به ترتیب در ادامه این مقاله شرح داده شده است.

 • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست سایت، گزینه “پیام نور” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • پس از وارد شدن به صفحه اختصاصی دانشگاه پیام نور، با کلیک بر روی لینک “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1402” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری هستید. برای این منظور با ورود به صفحه جدید مطابق تصویر زیر، از منوی سمت راست سایت، گزینه “خرید کارت” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • اکنون شما وارد سیستم خرید اینترنتی کارت اعتباری سازمان سنجش آموزش کشور شده اید. برای پرداخت هزینه آزمون مربوطه، مطابق تصویر زیر بر روی دکمه “آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور سال 1402” کلیک کرده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • در این صفحه می بایست اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس مجددا گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • با ورود به این صفحه، سیستم به شما یک شماره پیگیری پرداخت ارائه می کند. (بهتر است شماره پیگیری پرداخت را یادداشت نموده تا در صورت بروز خطای احتمالی در روند پرداخت هزینه بتوانید از آن جهت پیگیری استفاده نمایید.) اطلاعات خود را چک نموده و در صورت تایید مطابق تصویر زیر، تیک مربوط به گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کرده و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • اینک شما به درگاه پرداخت اینترنتی وارد شده اید. اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید. با پرداخت هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1402 سیستم به شما یک سریال 12 رقمی ثبت نام خواهد داد که بایستی آن را برای ادامه روند ثبت نام، نزد خود حفظ نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • برای ثبت نام خود مجددا به صفحه اول “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور سال 1402” بازگشته و این بار از انتهای صفحه، گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب کنید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • حال شماره سریال ثبت نامی که بعد از خرید کارت اعتباری از سامانه دریافت کردید را به همراه عبارت امنیتی در قسمت مناسب وارد کرده و گزینه “تایید” را انتخاب نمایید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

با ورود به صفحه جدید می بایست اسکن یک قطعه عکس 4*3 با فرمت jpg را بارگذاری کرده و بعد از وارد نمودن اطلاعات و ثبت آن ها، کد پیگیری را دریافت کنید. توجه داشته باشید که ثبت نام شما زمانی انجام شده است که سامانه کد پیگیری به شما ارائه دهد، در غیر این صورت می بایست مجددا نسبت به وارد نمودن اطلاعات خود و ثبت آن ها بپردازید.

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1402

افراد برای شرکت در این آزمون می بایست دارای شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 1402 باشند که در ادامه ضوابط عمومی و اختصاصی به ترتیب شرح داده شده است.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از دین های مورد قبول جمهوری اسلامی ایران
 • عدم عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم فساد اخلاقی و عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • متناسب بودن توانایی جسمانی با رشته انتخابی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.
 • دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی چنانچه بتوانند تا تاریخ 31 شهریور 1402 فارغ التحصیل شوند، می توانند در این آزمون شرکت نمایند.
 • هر داوطلب می تواند حداقل 1 و حداکثر 40 کد رشته محل را فقط از یک رشته / گرایش امتحانی انتخاب کند.
 • داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری لازم است با مراجعه به ارگان های ذیربط، کد پیگیری 12 رقمی را دریافت و آن را در فرم ثبت نام وارد نمایند.
 • داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند و دارای کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت از خدمت باشند.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1402

لینک دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام دوره فراگیر پیام نور معمولا همزمان با شروع فرآیند نام نویسی این دوره و از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار افراد قرار داده می شود. توصیه می گردد قبل از اقدام به ثبت نام، با دانلود و مطالعه این دفترچه از اطلاعات و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور اطلاع یابید. جهت دریافت این دفترچه می توانید به لینک موجود در متن زیر مراجعه نمایید که به محض انتشار فعال می شود. لینک دفترچه سال گذشته را قرار داده ایم که از نکات پیرامون این پذیرش اطلاعات لازم را به دست آورید.

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1402 (به زودی منتشر می شود.)

نحوه گزینش دانشجو در کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1402

برای پذیرش در طرح فراگیر دانشگاه پیام نور، علاوه بر نمره کسب شده در آزمونی که توسط خود دانشگاه برگزار می شود، معدل مدرک فارغ التحصیلی نیز تاثیرگذار است. نمره آزمون به میزان 80 درصد و معدل دوره کارشناسی به میزان 20 درصد در قبولی داوطلب موثر خواهد بود. دانشجویان سال آخر باید میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود را تا تاریخ 31 شهریور 1402 در محل مربوطه تقاضانامه ثبت نام درج کنند و همچنین فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته باید میانگین معدل دوره کاردانی و کارشناسی خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند.

پس از ثبت نام، داوطلبان باید با تهیه منابع مطالعاتی رشته مورد نظر که در دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور قید شده است، خود را برای حضور در آزمون آماده کنند. در واقع محتوای آزمون دروس ترم اول کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور می باشد و چنانچه داوطلب بتواند در این آزمون نمره قابل قبولی کسب کند، به معنای گذراندن ترم اول به صورت غیرحضوری می باشد و از ترم دوم به بعد می تواند به صورت حضوری و همراه با استاد، دروس خود را بگذراند. به عبارت دیگر پس از قبولی در آزمون دانشجو از ترم دوم ارشد فراگیر پیام نور شروع به تحصیل خواهد کرد.

 

سوالات متداول

1- آیا ثبت نام در طرح فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور ۱۴۰۲ نیازمند به شرکت در کنکور ارشد است؟

خیر، جهت شرکت در این فرآیند می بایست در آزمون ورودی مربوطه شرکت نمایید.

2- ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۱۴۰۲ چه زمانی است؟

هنوز زمان ثبت نام آزمون ارشد فراگیر پیام نور ۱۴۰۲ مشخص نشده است.

3- چگونه در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام کنم؟

ثبت نام در این آزمون تنها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴۳ نظر
 1. صادق

  سلام آیا ما که در آزمون سراسری ارشد قبول نشدیم می توانیم در تکمیل ظرفیت ثبت‌نام کنیم ؟ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   اگر در کارنامه شما قید شده باشد مجاز به انتخاب رشته، هیچ منعی برای شرکت در تکمیل ظرفیت نخواهید داشت.

 2. صادق

  سلام و خسته نباشید آیا خبر صحت‌ دارد که مجلس در حال رایزنی برای ارشدفراگیر پیام نور است؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   فعلا خبر قطعی و نهایی مشخص نشده است، به محض تایید شدن مصوبه، اطلاعیه های ثبت نام در کانال تلگرامی مرکز ایران مشاوره قرار میگیرد.

 3. صادق

  سلام خسته نباشید دانشگاه پیام نور برای ۱۴۰۲-۱۴۰۳ تصمیم به ثبت‌نام فراگیر ارشد دارد؟
  خیلی ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، در حال خاضر خبری مبنی بر ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور از طریق سایت سنجش منتشر نشده است.

 4. مهناز لایقی فر

  سلام وقت بخیر
  درخواست تمدید تاریخ ثبت نام در دوره بیست ودوم ارشد فراگیر پیام نور را دارم.
  در ضمن آیا ثبت نام دوره بیست و سوم ارشد فراگیر در مهرماه ۱۴۰۱ انجام می شود

  • ایران مشاوره

   با سلام، هم اکنون اطلاعیه ای در خصوص تمدید مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور منتشر نشده است لذا شما میتوانید برای اطلاع از جدیدترین اخبار در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضو باشید.

 5. مرضیه

  با سلام
  ممنون از مطالب خوب و اطلاع رسانی که می‌کنید.
  می‌خواستم بدونم منابع کنکور ارشد فراگیر رو از کجا باید تهیه کنیم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، منابع مشخص شده در دفترچه راهنمای ثبت نام را می توانید از کتابخانه های سطح شهر تهیه نمایید.

 6. احمدی

  سلام وخسته نباشید کد سه رقمی رشته کارشناسی بنده در لینک ثبت نام موجود نیست چکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید کد سایر رشته ها را انتخاب بفرمایید.

 7. لشکری

  با سلام من در حال حاضر در مقطع کارشناسی حقوق در دانشگاه پیام نور در حال تحصیل هستم قبلا لیسان اقتصاد گرفتم آیا میشه همزمان ارشد حقوق فراگیر پیام نور هم بخونم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، تحصیل همزمان، به موافقت هر دو واحد دانشگاهی بستگی دارد.

 8. نازنین

  سلام.من مدرک کارشناسی مهندسی برق دارم می‌تونم ارشد پیام نور فراگیر روانشناسی عمومی ثبت نام کنم ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله، شما در مقطع کارشناسی ارشد وزارت علوم، محدودیتی جهت انتخاب رشته های غیر مرتبط ندارید و با مدرک کارشناسی مهندسی برق، مجاز به ثبت نام در آزمون مجموعه روانشناسی می باشید.

 9. مهسا

  تاریخ برگزاری آزمون کی هست؟
  پیام نور رشته روابط بین الملل هم داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه ها، آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ برگزار خواهد شد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
مشاوره پیام نور