خانه مدارس ثبت نام کتاب درسی پایه ششم 1401 – 1402

ثبت نام کتاب درسی پایه ششم 1401 – 1402

راهنمای ثبت نام کتاب درسی پایه ششم 1401 - 1402
ثبت نام کتاب درسی پایه ششم 1401 – 1402

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی جهت تسهیل دسترسی دانش آموزان به کتب درسی نسبت به راه اندازی سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی اقدام کرده است. ثبت سفارش کتب درسی پایه ششم ابتدایی به صورت اینترنتی و با مراجعه به سامانه مذکور انجام می شود. بدین ترتیب، تمامی دانش آموزان پایه ششم باید از طریق این سایت، ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی ابتدایی خود را انجام دهند و سفارش خود را در این سامانه ثبت کنند.
با توجه به اینکه ممکن است دانش آموزان و اولیای آن ها هنگام ثبت نام کتاب درسی خود با سوالاتی پیرامون زمان و نحوه ثبت نام در این سامانه مواجه شوند، تصمیم گرفتیم این مقاله را جهت راهنمای ثبت نام کتاب های درسی اختصاص دهیم.

در صورت عدم موفقیت و قبولی دانش آموز در پایه تحصیلی فعلی، امکان تغییر مقطع در زمان اصلاح سفارش فراهم می باشد.

زمان ثبت نام کتاب درسی پایه ششم 1401 – 1402

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بعد از راه اندازی سامانه مربوطه هر سال طبق یک جدول زمان بندی، تاریخ ثبت نام کتاب درسی 1401 – 1402 دوره ابتدایی را از طریق سایت irtextbook.com اعلام می کند. بنابراین دانش آموزان می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

چنانچه دانش آموز در طی زمان اولیه موفق به ثبت سفارش خود نشود، می تواند در بازه زمانی تمدید شده به تکمیل فرآیند مربوطه بپردازد. همچنین آن دسته از دانش آموزانی که در سال تحصیلی فعلی قبول نشده اند، می توانند در زمان اصلاح سفارش، مقطع تحصیلی خود را تغییر دهند. در جدول زمان بندی مربوطه، زمان ثبت نام، اصلاح سفارش و تحویل کتاب های درسی پایه ششم در سال 1401 بیان شده است.

لازم به ذکر است که مهلت ثبت سفارش کتاب های درسی پایه ششم که تا 21 خرداد ماه بود، تا آخر خرداد ماه تمدید شد.

 تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی پایه ششم 1401 – 1402
فعالیتزمان 
سفارش گروهی و انفرادی از 28 فروردین ماه لغایت 21 خرداد ماه 1401

تا 31 خرداد ماه تمدید شد.

اصلاح سفارش12 تیر ماه لغایت 31 شهریور ماه 1401
توزیع منطقه به مدرسه10 شهریور ماه لغایت 31 شهریور ماه 1401
توزیع مدرسه به دانش آموز14 شهریور ماه لغایت 1 مهر ماه 1401

راهنمای ثبت نام کتاب درسی پایه ششم 1401 – 1402

ثبت سفارش کتاب های درسی پایه ششم مانند دیگر پایه های تحصیلی به صورت اینترنتی انجام می شود و متقاضیان می توانند به دو روش فردی و گروهی اقدام به ثبت نام کتب درسی مقطع مورد نظر خود نمایند. توجه داشته باشید که ثبت سفارش به صورت گروهی، از طریق مدارس انجام می شود ولی در هر دو حالت تحویل کتب بر عهده مدرسه می باشد.

مراحل ثبت نام فردی کتاب درسی

در این روش والدین می توانند فرآیند ثبت نام را به انجام برسانند اما تحویل کتاب ها همچنان بر عهده مدرسه است. مراحل ثبت نام فردی کتب درسی به شرح زیر می باشد.

 • ابتدا وارد سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی به نشانی irtextbook.com یا irtextbook.com شده و از منوی سمت چپ گزینه “ورود دانش آموزان” را انتخاب کنید.مرحله اول ثبت نام فردی کتاب های درسی

 

 • برای ورود به سامانه باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشید که بدین منظور می بایست نام کاربری، کد ملی دانش آموز و رمز عبور، 6 رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز را وارد کرده و سپس کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام فردی کتاب های درسی

 • از منوی سمت راست صفحه کاربری خود و یا از قسمت “دسترسی سریع”، گزینه “ثبت سفارش” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام انفرادی کتاب های درسی

 • در این مرحله می توانید بسته آموزشی متناسب با پایه تحصیلی خود را همراه با مجموع هزینه سفارش، مشاهده نمایید. به منظور پرداخت مبلغ تعیین شده می بایست پس از انتخاب درگاه بانکی، روی عبارت “ثبت سفارش و پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام انفرادی کتاب های درسی

 • در پایان نیز باید هزینه کتاب درسی را که بر اساس قیمت پشت جلد آن می باشد را از طریق کارت بانکی عضو شتاب پرداخت نمایید. در صورتی که خرید خود را به درستی انجام داده اید، بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید و در غیر این صورت، بر روی گزینه “لغو سفارش” کلیک کنید تا به صفحه پرداخت باز گردید.

مرحله پنجم ثبت نام انفرادی کتاب های درسی

نکته: هنگامی که ثبت سفارش شما تکمیل شد، می توانید از طریق سامانه پیگیری پستی و شماره مرسوله، از وضعیت سفارش خود با خبر شوید.

مراحل ثبت نام گروهی کتاب درسی

ثبت نام گروهی بر عهده مدرسه بوده و والدین تنها موظف به پرداخت هزینه کتاب می باشند. جهت ثبت نام گروهی، مدارس برای ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی می بایست از طریق سامانه سناد دانش آموزی اقدام کنند.

 • ابتدا وارد سامانه سناد به نشانی snd.medu.ir شوید و بر روی بخش “ثبت نام کتاب های درسی” کلیک نمایید. سپس از گزینه های موجود در منوی سمت راست، گزینه “فروش و توزیع مواد آموزشی” را انتخاب کرده و بر روی عبارت “ورود به سامانه فروش” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • حال بر روی گزینه “ثبت شماره موبایل دانش آموزان” کلیک نمایید و پایه تحصیلی و رشته مورد نظر انتخاب کنید.

مرحله دوم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • توجه داشته باشید که در این مرحله تیک گزینه “ندارد” را از بخش “وضعیت سفارش” انتخاب کنید تا تنها لیست دانش آموزانی که سفارشی برای آن ها ثبت نشده، نمایش داده شود و در انتها “جستجو” را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • در این قسمت باید برای هر یک از دانش آموزان، شماره موبایلی ثبت گردد تا پیامک اتمام فرآیند ثبت سفارش، برای اولیای دانش آموزان ارسال شود. همچنین لازم است در این بخش، بر روی گزینه “به روز رسانی” کلیک نمایید و گزینه “ثبت سفارش گروهی” از منوی سمت راست انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • در این مرحله، دوباره پایه تحصیلی و رشته متناسب را برگزینید و بر روی عبارت “جستجو” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • به منظور ثبت سفارش برای هر کدام از دانش آموزان، تیک گزینه “بلی” را جلوی اسم آن ها فعال نموده و پس از آن در این مرحله نیز مذهب، زبان و شماره تلفن همراه مدیر مدرسه را وارد نموده و کلید “ثبت سفارش” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • حال قیمت کل سفارش، برای شما نمایش داده می شود که بایستی از طریق درگاه بانکی مورد نظر و فشردن گزینه “ثبت و ادامه پرداخت”، هزینه لازم رابپردازید.

مرحله هفتم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • پس از ورود به درگاه پرداخت اینترنتی، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در بخش های مربوطه وارد نموده و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هشتم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • در این بخش نیز لازم است مطابق با تصویر زیر، روی گزینه “تکمیل فرآیند خرید” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • در مرحله آخر نیز سامانه، شماره سفارش گروهی و شماره پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است این اطلاعات را تا زمان دریافت کتب درسی مورد نظر، نزد خود نگه دارید.

مرحله دهم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

هزینه ثبت نام کتاب درسی پایه ششم 1401 – 1402

هزینه سفارش و خرید این کتاب برای سال تحصیلی پیش رو 53 هزار تومان تعیین شده است. همچنین والدین باید توجه داشته باشند به هنگام ثبت نام تنها باید مبلغ مذکور را که به میزان یک دوره کامل کتاب درسی این پایه است و مطابق قیمت درج شده در پشت جلد کتب مذکور می باشد، پرداخته و از واریز هزینه اضافی خودداری نمایند. بدیهی است دریافت هرگونه مبلغ اضافی از سوی مدارس بدین منظور، پیگرد قانونی خواهد داشت.

اسامی کتب درسی پایه ششم 1401 – 1402

کتب درسی این پایه که متناسب با عواملی همچون سن دانش آموزان این دوره در 9 جلد طراحی شده است بر اساس آخرین اخبار منتشر شده در این زمینه، مطابق جلدول زیر می باشد.

کتب درسی پایه ششم 1401 – 1402
عنوان کتابکد کتاب
آموزش قرآن601
فارسی603
ریاضی605
مطالعات اجتماعی607
کار و فناوری617
هدیه های آسمان602
هدیه های آسمان (ویژه اقلیت های دینی)620
هدیه های آسمان (اهل سنت)619
نگارش فارسی604
علوم تجربی606
تفکر و پژوهش612

دانش آموزانی که به صورت فردی یا گروهی ثبت نام کتب درسی خود را انجام داده اند در بازه زمانی تعیین شده و پیش از شروع مدارس، کتاب درسی خود را از مدرسه دریافت خواهند کرد. همچنین شما عزیزان می توانید با سفارش تک جلدی کتاب درسی 1401 – 1402 نیز کتاب های درسی خود را مهیا نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهلت ثبت نام کتاب درسی 1401 – 1402 مقاطع تحصیلی مختلف می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کتاب درسی پایه ششم 1401 - 1402 در چه زمانی است؟

این فرآیند از 28 فروردین ماه لغایت 21 خرداد ماه 1401 بود که تا 31 خرداد ماه تمدید شد.

2- جهت ثبت نام کتاب درسی ششم 1401 - 1402 به کدام سایت باید مراجعه کرد؟

می بایست جهت ثبت نام فردی به سایت irtextbook.ir و جهت ثبت نام گروهی به سایت snd.medu.ir مراجعه شود.

3- آیا امکان ویرایش فرم تقاضانامه در زمان ثبت نام کتاب درسی پایه ششم 1401 - 1402 برای دانش آموزان وجود دارد؟

بله، این امکان برای همه متقاضیان از جمله دانش آموزان مردودی و بازمانده از تحصیل، دبیران، مدیران و... از طریق سایت مربوطه محیا شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج مدارس