پنجشنبه , ۸ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 - 1400
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه های معتبر کشور است که هر ساله به دو صورت با کنکور و بدون کنکور از دانشجویان ثبت نام به عمل می آورد. این دانشگاه در دو نوبت مهر و بهمن، رشته های دارای ظرفیت خود را به صورت بدون آزمون ارائه می دهد و پذیرش داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می گیرد. امکان ثبت نام بدون کنکور آزاد 99 – 1400 در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به دو صورت پیوسته و ناپیوسته فراهم می باشد و برای تحصیل در این مقاطع، رشته های متنوع و پرطرفداری در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

در خصوص نحوه ثبت نام باید بگوییم که ثبت نام ورودی مهر ماه معمولا به صورت اینترنتی و از طریق سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد صورت می گیرد و نیازی به مراجعه حضوری برای نام نویسی اولیه نخواهد بود. اما نام نویسی داوطلبان برای نیمسال دوم تحصیلی؛ یعنی بهمن ماه، گاها به صورت حضوری انجام شده و داوطلبان می بایست پس از دریافت دفترچه و اطلاع از لیست رشته های ارائه شده، به دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را به منظور تکمیل فرآیند نام نویسی خود تحویل دهند.

برای ثبت نام هر یک از مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دفترچه های جداگانه ای در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

معمولا چند روز پیش از آغاز ثبت نام، سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد دفترچه ای را حاوی کدرشته های مربوطه از طریق سایت خود منتشر می کند. بنابراین لازم است داوطلب از لیست رشته های بدون کنکور آزاد 99 – 1400 مطلع شده و بداند که رشته های مورد نظر وی در کدام یک از واحدهای دانشگاهی ارائه شده است. شایان ذکر است که دفترچه های مرتبط با هر یک از نیمسال های تحصیلی به تفکیک مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) منتشر شده و به صورت اینترنتی قابل دریافت می باشند.

دفترچه راهنمای نام نویسی و انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای نیمسال تحصیلی اول 99 – 1400 (مهر ماه)، همزمان با آغاز مهلت نام نویسی در 5 مرداد ماه 99 منتشر گردید و شما داوطلبان می توانید برای آگاهی از لیست رشته ها به سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کنید و پس از آگاهی کامل از تمام جزئیات و رشته های ارائه شده، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400

دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org منتشر شده و شامل لیست کد رشته های ارائه شده در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد می باشد. جهت سهولت دسترسی شما عزیزان به دفترچه های پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد، لینک دانلود آن ها را در جداول زیر قرار داده ایم. توجه داشته باشید که به محض انتشار اطلاعیه و همچنین دفترچه های مربوط به پذیرش بهمن ماه سال تحصیلی 99 – 1400، لینک های مرتبط با آن ها به روز رسانی خواهند شد.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی اول 99 – 1400 (مهر ماه)
دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 99 – 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 99 – 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 99 – 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 99 – 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی دوم 99 – 1400 (بهمن ماه)
دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 99 – 1400 (بهمن ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می شود.)

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 99 – 1400 (بهمن ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می شود.)

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 99 – 1400  (بهمن ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می شود.)

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 99 – 1400 (بهمن ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می شود.)

اگر متقاضی تحصیل در مقطع کاردانی هستید باید توجه داشته باشید که برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته، رشته انتخابی باید مرتبط با رشته ای که در آن دیپلم گرفته اید باشد. اما اگر قصد ثبت نام بدون کنکور در کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد را دارید، می توانید بدون در نظر گرفتن رشته خود در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی، کد رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنید. داشتن مدرک دیپلم از شرایط نام نویسی در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد و دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته این دانشگاه می باشند. همچنین دارا بودن مدرک فوق دیپلم جهت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته الزامی بوده و مدرک پیش دانشگاهی نیز برای نام نویسی کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد، ضروری می باشد.

آگاهی از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – 1400 برای داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه بسیار حائز اهمیت است. از همین رو، کلیه اطلاع رسانی ها از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد انجام شده که لازم است متقاضیان در موعد مقرر به سایت مذکور مراجعه کرده و جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور آزاد، دفترچه مربوطه را دریافت و مطالعه نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون هر کدام از موضوعات فوق، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد با دفترچه انتخاب رشته آن، تفاوت دارد؟

خیر، برای پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد، تنها یک دفترچه برای هر یک از دوره های پیوسته و ناپیوسته مقاطع کاردانی و کارشناسی، منتشر می شود که همزمان مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته است.

2- چه زمانی دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد منتشر می گردد؟

دفترچه مربوط به نیمسال تحصیلی اول سالی جاری در تاریخ 5 مرداد ماه منتشر شده است و دفترچه مربوط به نیمسال تحصیلی دوم نیز معمولا در اواخر آبان ماه منتشر می گردد.

3- نحوه دسترسی به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد، چگونه است؟

این دفترچه از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد و همچنین سایت ایران مشاوره، قابل دریافت می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰۶ نظر

 1. Avatar

  باسلام
  چرا در فرم انتخاب رشته با سوابق تحصیلی داوطلب دیپلم تجربی رشته های گروه ریاضی وانسانی وهنر فعال نیست باید چگونه این رشته ها را انتخاب کنم ؟ لطفا راهنمایی فرمایید ؟

  • ایران مشاوره

   باسلام، مطابق با دفترچه ی انتخاب رشته ی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد، شما مجاز به انتخاب رشته های گروه های مختلف می باشید، و باید برای هر گروه تحصیلی کارت اعتباری جداگانه ای خریداری کنید تا بتوانید فرآیند انتخاب رشته ی خود را تکمیل نمایید.

 2. Avatar

  سلام می خوام دانشگاه ازاد بر اساس سوابق تحصیلی رشته مشاوره رو انتخاب کنم باید کارت گروه ازمایشی رشته تجربی بخرم یا انسانی رشته خودم تجربی هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. برای انتخاب رشته ی مشاوره در ثبت نام سوابق تحصیلی می بایست کارت مربوط به گروه انسانی را خریداری نمایید.

 3. Avatar

  سلام من امروز یعنی ۱۰مهر ماه ثبت نام بدون کنکور نوبت اول دانشگاه آزاد رو انجام دادم.نتایج کی میاد؟ چون من دیر ثبت نام کردم،امکان قبول نشدم وجود داره؟ من با معدل کتبی ۱۷/۶۲ و معدل کل۱۹/۴۱ به ترتیب رشته های مهندسی پزشکی و مهندسی کامپیوتر رو انتخاب کردم.امکان قبولی تو کدومشون وجود داره؟ من دیپلم تجربی هستش

  • ایران مشاوره

   با سلام، زمان ثبت انتخاب رشته تاثیری در قبولی شما نخواهد داشت. لازم به ذکر است معدل خاصی برای رشته های پذیرش با سوابق تحصیلی در نظر گرفته نشده است و شما هر چه قدر معدل بالاتری داشته باشید، شانس قبولی بیشتری دارید.

 4. Avatar

  باسلام و خسته نباشید من با معدل کتبی ۱۶ و معدل کل ۱۸ شانس قبولی در رشته روانشناسی دانشگاه شیراز یا رشت را به چه میزان دارم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، قبولی در دوره های بدون آزمون به شرایط مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تنوع انتخاب ها، تعداد انتخاب ها و … بستگی دارد.

 5. Avatar

  درود
  من میخام در کارشناسی پیوسته یعنی بدون گذراندن دوره کاردانی درس بخونم
  ایا رشته مهندسی نرم افزار هم در کارشناسی پیوسته هست ؟؟

  • ایران مشاوره

   یا سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد سال ۱۳۹۹، رشته مهندسی کامپیوتر براساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود.

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم با معدل کتبی ۱۷رشته تجربی؛ آیا شانس قبولی در رشته های مهندسی من جمله: شیمی یا پزشکی وجود دارد یا خیر؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. در قبولی شما در رشته های صرافا براساس سوابق تحصیلی به عواملی از جمله؛ تنوع انتخاب رشته، تعداد انتخاب ها، معدل و…) دخیل می باشد.

 7. Avatar

  سلام ببخشید در انتخاب رشته بدون کنکور رشته تجربی معدل کتبی مهمع یا کل؟ با معدل کتبی ۱۱/۷۳و کل۱۷/۳۲میشه دانشگاه ازاد تهران سلولی ملکولی اورد؟

  • ایران مشاوره

   سلام، پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون (پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) بر اساس معدل کتبی دیپلم انجام می گیرد، بنابراین به هر میزان معدل شما بهتر باشد، احتمال قبولی شما بالاتر می رود. لازم به ذکر است با در نظر گرفتن معدل ذکر شده، شانس قبولی شما در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی و در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران متوسط می باشد.

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید رشته کاردانی پروتزهای دندانی دانشگا ه آزاد دیگه ارائه نمیشه؟؟؟؟؟

 9. Avatar

  سلام من در خرداد ۹۹ دیپلم خود را دریافت می کنم. برای ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد باید منتظر انتشار {دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی اول ۹۹ – ۱۴۰۰ (مهر ماه)} باشم یا نه؟ دفترچه مربوط به من چه زمانی منتشر میشود؟

 10. Avatar

  سلام.من شهریور برای دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تخصیلی انتخاب رشته نکردم.کی میتونم برای ورودی بهمن انتخاب رشته کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما جهت انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی و پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ , باید منتظر انتشار دفترچه انتخاب رشته و شروع ثبت نام از طریق سایت دانشگاه آزاد در بهمن ماه باشید . که در حال حاضر اطلاع رسانی در این باره انجام نشده ست .

 11. Avatar

  با سلام
  من در دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کردم ولی تو نتایجی که اومده فقط کارشناسی ناپیوسته لینک گذاشته آیا دیرتر اعلام میشه یا کنسل شده؟

 12. Avatar

  سلام انتخاب رشته بدون کنکور ازاد تمدید نمیشه دیگه یعنی هیچ راهیی نداره من حتی اون کارت اعتباریرو خریداری کردم ولی انتخاب رشتمو انجام ندادم الان دیدم تموم شده نمیتونم کاری بکنم¿

 13. Avatar

  سلام آیا امکانش هست کسی که در رشته مهندسی پزشکی غیرانتفاعی با معدل بالا درصورت شرکت در کنکور و قبولی در رشته ی مهندسی پزشکی امیرکبیر دروس گذرانده شده را در دانشگاه سراسری تطبیق بده؟

 14. Avatar

  سلام من پزشکی یا مامایی بدون کنکورکیش بین المللی میخوام باید چیکارکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟،،،

 15. Avatar

  سلام خسته نباشید.من با سوابق تحصیلی از رشته تجربی واسه روانشناسی ازاد انتخاب رشته کردم و معدل کل. دیپلمم ١٧ ومعدل کتبی ١۴/۵ هستش
  امکانش هست که قبول شم؟؟ ازاد گرگان زدم روانشناسی

 16. Avatar

  سلام .من اگه بدون کنکور ازاد برای مهر ماه رو بزنم ولی نرم ،امکان انتخاب رشته واسه تکمیل ظرفیت(در صورت برگزاری) یا بدون کنکور واسه بهمن ماه رو دارم؟

 17. Avatar

  من دو روز پبش ثبت نام کردم برای رشته های بدون کنکور ،ولی الان دیدم ک نوشتید تا ۲۰ شهریور پس چطوری سامانه قبول کرد ثبت نام منو ،ممنون

  • ایران مشاوره

   سلام , مهلت ثبت نام در دانشگاه های آزاد (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) , تا مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ تمدید شده است و تا این تاریخ , امکان ثبت نام یا ویرایش , وجود دارد.

 18. Avatar

  سلام
  کسی که دیپلم تجربی داره ولی کنکور انسانی داده میتونه با سوابق تحصیلی در رشته های مربوط به تجربی دانشگاه آزاد ثبت نام کنه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ,شما می بایست کارت اعتباری مربوط به رشته تجربی را خریداری نمایید و در این صورت , امکان انتخاب رشته های زیر گروه تجربی برای شما وجود دارد .

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره