تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه های بسیار معتبر کشور است که هر ساله به دو صورت با کنکور و بدون کنکور از دانشجویان ثبت نام به عمل می آورد. این دانشگاه در دو نوبت مهر و بهمن رشته های دارای ظرفیت و صرفا براساس سوابق تحصیلی خود را ارائه می دهد. لازم است بدانید که امکان ثبت نام بدون کنکور آزاد 98 در دو مقطع کاردانی و کارشناسی امکان پذیر است که در این مقاطع رشته های متنوع و پر طرفداری در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. در خصوص نحوه ثبت نام باید بگوییم که ثبت نام به صورت کاملا اینترنتی و از طریق سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org صورت می گیرد و نیازی به مراجعه حضوری داوطلبان نخواهد بود ، البته پس از انجام انتخاب رشته داوطلبان می بایست با به همراه داشتن مدارک ثبت نام دانشگاه آزاد 99 به صورت حضوری اقدام نمایند. همانطور که می دانید کنکور دانشگاه آزاد همزمان با کنکور سراسری در تیرماه برگزار می شود.

برای ثبت نام هر یک از مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ماه ، دفترچه ثبت نام جداگانه ای منتشر خواهد شد و هر داوطلب مجاز به انتخاب 20 کد رشته می باشد.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 

همانطور که می دانید دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 98 رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org قرار می گیرد ، شما داوطلبان می توانید برای آگاهی از رشته های بدون کنکور آزاد به سایت مذکور مراجعه کنید و پس از آگاهی کامل از تمام جزئیات نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید. ممکن است برخی افراد بخواهند از لیست رشته های بدون کنکور مقاطع کاردانی و کارشناسی آگاهی پیدا کنند ، شما داوطلبان می توانید برای آگاهی بیشتر به هر یک از لینک های قرار داده شده مراجعه کنید.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر ماه 98

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته مهر 98
دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته مهر 98

اصلاحیه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی پیوسته مهر 98

اصلاحیه دوم دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی پیوسته مهر 98

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته مهر 98

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 97

(به محض انتشار دفترچه ثبت نام بهمن ماه 98 ، لینک های زیر به روز رسانی خواهند شد.)

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته بهمن 97
دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته بهمن 97
دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته بهمن 97
دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته بهمن 97

جزئیات دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته شامل موارد ذیل خواهد بود:

 1. شرایط عمومی و اختصاصی
 2. جدول ضریب تاثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه آزمایشی
 3. نحوه ثبت نام هر مقطع تحصیلی
 4. قوانین و تذکرات مهم
 5. کد رشته های دارای ظرفیت دانشگاه ها

زمان و نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد 98

آگاهی از زمان و نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد برای داوطلبان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه بسیار حائز اهمیت است. توجه داشته باشید که در دو نوبت مهر و بهمن ماه به داوطلبان فرصت داده خواهد شد تا خود را برای انجام ثبت نام دانشگاه آزاد 99 آماده کنند. در خصوص نحوه ثبت نام برای هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی این دانشگاه نیز لازم است بدانید که تمامی مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت دانشگاه آزاد خواهد بود و برای ثبت نام اولیه رشته های بدون کنکور نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه نمی باشد

در خصوص زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد برای نوبت مهر ماه باید بگوییم که از 27 اسفندماه آغاز و تا شهریورماه نیز ادامه دارد و همچنین ثبت نام نوبت بهمن ماه نیز از اواخر دی ماه آغاز می شود. اگر متقاضی تحصیل در مقطع کاردانی هستید باید توجه داشته باشید که برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته رشته انتخابی باید مرتبط با رشته ای که در آن دیپلم گرفته اید باشد. اما اگر قصد ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد را دارید می توانید بدون در نظر گرفتن رشته خود در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی کد رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنید

داشتن مدرک دیپلم از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد و دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی از شرایط ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد خواهد بود. همچنین دارا بودن مدرک فوق دیپلم جهت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته بوده و مدرک پیش دانشگاهی نیز برای ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد لازم و ضروری می باشد. برای آگاهی از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 98 بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد با دفترچه انتخاب رشته آن ، تفاوت دارد؟

خیر ، برای پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد ، تنها یک دفترچه برای هر یک از دوره های پیوسته و ناپیوسته مقاطع کاردانی و کارشناسی ، منتشر می شود که همزمان مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته است.

2- چه زمانی دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد منتشر می گردد؟

دفترچه مربوط به نیمسال تحصیلی اول ، اواخر اسفند ماه و دفترچه مربوط به نیمسال تحصیلی دوم ، در دی ماه منتشر می شود.

3- نحوه دسترسی به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ، چگونه است؟

از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد و هم چنین سایت ایران مشاوره ، قابل دریافت می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۸ نظر

 1. Avatar

  سلام.من شهریور برای دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تخصیلی انتخاب رشته نکردم.کی میتونم برای ورودی بهمن انتخاب رشته کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما جهت انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی و پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ , باید منتظر انتشار دفترچه انتخاب رشته و شروع ثبت نام از طریق سایت دانشگاه آزاد در بهمن ماه باشید . که در حال حاضر اطلاع رسانی در این باره انجام نشده ست .

 2. Avatar

  با سلام
  من در دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کردم ولی تو نتایجی که اومده فقط کارشناسی ناپیوسته لینک گذاشته آیا دیرتر اعلام میشه یا کنسل شده؟

 3. Avatar

  سلام انتخاب رشته بدون کنکور ازاد تمدید نمیشه دیگه یعنی هیچ راهیی نداره من حتی اون کارت اعتباریرو خریداری کردم ولی انتخاب رشتمو انجام ندادم الان دیدم تموم شده نمیتونم کاری بکنم¿

 4. Avatar

  سلام آیا امکانش هست کسی که در رشته مهندسی پزشکی غیرانتفاعی با معدل بالا درصورت شرکت در کنکور و قبولی در رشته ی مهندسی پزشکی امیرکبیر دروس گذرانده شده را در دانشگاه سراسری تطبیق بده؟

 5. Avatar

  سلام من پزشکی یا مامایی بدون کنکورکیش بین المللی میخوام باید چیکارکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟،،،

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید.من با سوابق تحصیلی از رشته تجربی واسه روانشناسی ازاد انتخاب رشته کردم و معدل کل. دیپلمم ١٧ ومعدل کتبی ١۴/۵ هستش
  امکانش هست که قبول شم؟؟ ازاد گرگان زدم روانشناسی

 7. Avatar

  سلام .من اگه بدون کنکور ازاد برای مهر ماه رو بزنم ولی نرم ،امکان انتخاب رشته واسه تکمیل ظرفیت(در صورت برگزاری) یا بدون کنکور واسه بهمن ماه رو دارم؟

 8. Avatar

  من دو روز پبش ثبت نام کردم برای رشته های بدون کنکور ،ولی الان دیدم ک نوشتید تا ۲۰ شهریور پس چطوری سامانه قبول کرد ثبت نام منو ،ممنون

  • ایران مشاوره

   سلام , مهلت ثبت نام در دانشگاه های آزاد (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) , تا مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ تمدید شده است و تا این تاریخ , امکان ثبت نام یا ویرایش , وجود دارد.

 9. Avatar

  سلام
  کسی که دیپلم تجربی داره ولی کنکور انسانی داده میتونه با سوابق تحصیلی در رشته های مربوط به تجربی دانشگاه آزاد ثبت نام کنه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ,شما می بایست کارت اعتباری مربوط به رشته تجربی را خریداری نمایید و در این صورت , امکان انتخاب رشته های زیر گروه تجربی برای شما وجود دارد .

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره