خانه دکتری دفترچه انتخاب رشته دکتری 1402

دفترچه انتخاب رشته دکتری 1402

لینک مستقیم دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری 1402
دفترچه انتخاب رشته دکتری 1402

یکی از مهم ترین و سرنوشت ساز ترین مراحل آزمون دکتری، روند انتخاب رشته دکتری می باشد که با فاصله زمانی کمی پس از اعلام نتایج آزمون دکتری انجام می پذیرد و پذیرفته شدگان مرحله کتبی می بایست خود را برای انتخاب و چینش اولویت ها، بر اساس فیلترها و فاکتورهای موجود آماده نمایند. 

به همین منظور هر ساله، سازمان سنجش آموزش کشور پیش از آغاز رویه انتخاب رشته دکتری، دستورالعملی را تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته دکتری منتشر می سازد تا متقاضیان بتوانند با مطالعه و بررسی دقیق آن، انتخاب رشته ای اصولی و استاندارد را به انجام رسانند. همچنین این دفترچه برای داوطلبان آزمون دکتری 1402 نیز مفید بوده تا بتوانند از عملکرد و روند انتخاب رشته آگاهی داشته باشند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه های سراسری 1401
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک بالا کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک بالا کلیک کنید.)

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

بررسی دقیق دفترچه انتخاب رشته، استخراج کد رشته محل های موردنظر و درج نمودن آن ها بر اساس اولویت در سایت انتخاب رشته آزمون دکتری سه مرحله مهم از فرآیند انتخاب رشته دکتری است. در این حالت، داوطلبان می توانند به محض انتشار فایل pdf دفترچه انتخاب رشته این مقطع نسبت به دانلود و بررسی آن اقدام نمایند تا کلیه نکات مهم پیرامون این رویه را بدانند.

طبق رواله هرساله انتظار می رود این دفترچه در سال جاری و سال 1402، حدود یک الی دو روز پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری یا به صورت همزمان با آغاز روند انتخاب رشته منتشر شود. لازم است بدانید، دفترچه انتخاب رشته این آزمون روز 24 فروردین ماه 1401 منتشر شده است.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

افرادی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری اعم از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و مشترک دانشگاه ها، دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی شده اند، با دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توانند از تمامی قوانین و مقررات انتخاب رشته و سایر جزئیات آگاهی کسب نمایند.

توجه داشته باشید که داوطلبان در زمان انجام انتخاب رشته دکتری 1401 می توانند حداکثر 50 کد رشته محل را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانند.البته برای دسترسی آسان تر به دفترچه مذکور فایل پی دی اف آن در جدول زیر نیز قرار داده شده است. همچنین اصلاحیه این دفترچه نیز برای اطلاعات بیشتر در جدول فوق موجود می باشد.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه های سراسری 1401
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک بالا کلیک کنید.)

بخش های مختلف دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

این دفترچه به طور کلی حاوی جداول کد رشته محل ها، فرم های معدل، پیوست ها، قوانین و مقررات و… در خصوص انتخاب رشته دکتری 1401 می باشد. در بخش نخست این دستورالعمل، شاهد توضیح میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری سراسری خواهیم بود. از دیگر مواردی که در این قسمت به چشم می خورد، می توان به توضیحات کارنامه اولیه آزمون دکتری، نکات مربوط به مرحله مصاحبه دکتری و نحوه انجام انتخاب رشته به صورت اینترنتی اشاره نمود.

قسمت دوم دفترچه شامل جداول کد رشته محل های گروه های آزمایشی علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم انسانی، دامپزشکی، زبان خارجه و هنر است و در آخرین بخش دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 نیز، پیوست ها و فرم های معدل و همچنین فرم پیش نویس انتخاب رشته را خواهیم دید که داوطلبان می توانند به اقتضای شرایط خود از این موارد استفاده نمایند.

در هنگام ترتیب بندی اولویت های خود جهت انجام انتخاب رشته دکتری، کلیه عوامل موثر از جمله هزینه ها، وضع کیفی دانشگاه، رشته تحصیلی موردنظر، علاقه مندی، فاصله شهر دانشگاهی از محل زندگی، وضعیت تاهل یا اشتغال و… را مدنظر قرار دهید و تلاش کنید که با بهره گیری از مشاوره انتخاب رشته دکتری، نسبت به چینش دقیق و اصولی اولویت های خود اقدام نمایید.

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته دوره دکتری 1401 چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه به صورت همزمان با آغاز فرایند انتخاب رشته یعنی 25 فروردین ماه منتشر می شود.

2- دفترچه انتخاب رشته دوره دکتری 1401 را از طریق کدام سایت می توان دریافت کرد؟

این دفترچه از طریق سایت sanjesh.org و همچنین این مقاله قابل دریافت است.

3- در هنگام انجام انتخاب رشته دکتری 1401 هر داوطلب حق اولویت بندی چند کد رشته محل را دارد؟

داوطلبان می توانند حداکثر 50 کد رشته محل را در فرم اینترنتی انتخاب رشته خود به ثبت برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج دکتری