تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400

دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400

نحوه مشاهده دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400
دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400

یکی از مهم ترین مراحل آزمون دکتری سراسری و آزاد پس از برگزاری، فرآیند انتخاب رشته دکتری 1400 می باشد. پس از ثبت نام آزمون دکتری سراسری، شرکت در مرحله کتبی این آزمون و مشخص شدن نتایج اولیه آزمون، داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شوند می بایست به استخراج کد رشته های مورد نظر خود از طریق دفترچه راهنمایی که از طریق سایت مربوطه منتشر می شود، بپردازند.

هر ساله نسخه پی دی اف دفترچه انتخاب رشته دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر جهت آگاهی از شرایط لازم و مراحل انجام انتخاب رشته در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که در ادامه این مقاله، زمان دریافت دفترچه به همراه لینک دانلود آن قرار شده است.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه های سراسری
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400
(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)
دانلود اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400
(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

تنها داوطلبانی که نمره حدنصاب را در آزمون کتبی مقطع دکتری کسب کرده اند، مجاز به شرکت در فرآیند انتخاب رشته می باشند.

زمان دریافت دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

همان طور که ذکر شد، یکی از مهمترین مراحل آزمون پذیرش داوطلبان آزمون دکتری فرآیند انتخاب رشته می باشد که متقاضیان واجد شرایط می بایست با مطالعه و بررسی دقیق دفترچه راهنما و با آگاهی کامل نسبت به جگونگی ثبت کد رشته ها به صورت مجازی، خود را برای شرکت در این مرحله آماده سازند.

پس از زمان برگزاری دکتری، همزمان با اعلام نتایج اولیه آزمون مربوطه در سال 1400، دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری نیز به صورت اینترنتی در تاریخ 29 فروردین ماه 1400 در سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در این دوره می بایست پس ار مطالعه دفترچه مذکور، نسبت به انجام فرآیند انتخاب رشته خود در سایت ذکر شده اقدام کنند.

همچنین شایان ذکر است که داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد بر خلاف داوطلبان تحصیل در دانشگاه سراسری می بایست بعد از اعلام نتایج اولیه و در زمان مقرر، برای انجام انتخاب رشته و دریافت دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التنحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

افرادی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری اعم از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و مشترک دانشگاه ها، دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی شده اند، با دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توانند از تمامی ضوابط، مدارک مورد نیاز، نحوه صحیح انتخاب رشته در سامانه مربوط به آن و همچنین روش گزینش نهایی داوطلبان آگاهی کسب نمایند.

این دفترچه هم زمان با شروع فرآیند انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد که به منظور سهولت دسترسی شما عزیزان، لینک مستقیم دانلود آن را در جدول زیر قرار داده ایم.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه های سراسری
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400
(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)
دانلود اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400
(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

پس از اتمام فرآیند انتخاب رشته دکتری 1400 نیز مرحله مصاحبه دکتری 1400 در پیش روی پذیرفته شدگان این آزمون قرار می گیرد که داوطلبان می بایست پیش از حضور در جلسه، نسبت به پرداخت هزینه مصاحبه دکتری 1400 اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون هر یک از مباحث مذکور، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته دوره دکتری 1400 چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه در تاریخ 20 فرورین ماه 1400 از طریق سایت سنجش آموزش کشور منتشر شد.

2- آیا انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری در یک فرم ثبت می گردند؟

خیر، فرآیند انتخاب رشته هر کدام از دانشگاه ها در سایت اختصاصی خود انجام می شود.

3- در آزمون دکتری سراسری 1400 هر داوطلب حق چند انتخاب را دارد؟

داوطلبان می توانند حداکثر 50 کدرشته محل را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری