تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / دفترچه انتخاب رشته دکتری

دفترچه انتخاب رشته دکتری

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکترا 99
دفترچه انتخاب رشته دکتری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از مهم ترین مراحل آزمون دکتری سراسری و آزاد پس از برگزاری آزمون، انتخاب رشته دکتری 99 می باشد. پس از مشخص شدن نتایج اولیه آزمون ، داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شوند ، دغدغه تهیه یک لیست انتخاب رشته اصولی را دارند. چرا که آینده تحصیلی آن ها به وسیله آن رقم خواهد خورد.

یکی از مواردی که برای انتخاب رشته موفق ، کمک شایانی به متقاضیان خواهد کرد ، مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته مقطع دکتری می باشد. به دلیل اهمیت دفترچه در انتخاب رشته آزمون دکتری ، در ادامه به بررسی زمان انتشار ، نحوه دریافت آن و همچنین به نکاتی در خصوص ثبت کد رشته محل های متقاضیان می پردازیم.

داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد باید بعد از اعلام نتایج اولیه ، توسط کد دسترسی مندرج در کارنامه برای انتخاب رشته به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

زمان و نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 99

پیش از آغاز انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 99 ، دفترچه راهنمای انتخاب رشته منتشر می شود. در سال گذشته دفترچه مذکور ، اواخر فروردین ماه منتشر شد اما در سال جاری شرایط کمی متفاوت است و زمان برگزاری دکتری روز 9 خرداد ماه 99 می باشد.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری اعم از دوره های روزانه ، نوبت دوم (شبانه) ، پردیس خودگردان و مشترک دانشگاه ها ، دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی شده اند با دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توانند از تمامی شرایط و ضوابط ، مدارک مورد نیاز ، نحوه صحیح انتخاب رشته در سامانه مربوط به آن و همچنین روش گزینش نهایی داوطلبان آگاهی کسب نمایند.

به دلیل این که هنوز زمان انتخاب رشته فرا نرسیده است لذا دفترچه مربوط به آن نیز منتشر نشده است. اما شما داوطلبان می توانید دفترچه انتخاب رشته دوره قبل (سال 98) را از لینک پایین دریافت نمایید. لازم به ذکر است که با انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 99 ، لینک آن در جدول زیر قرار داده می شود.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه های سراسری
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98

(جهت دریافت فایل ، بر روی لینک فوق کلیک کنید)

دانلود اصلاحات دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98

(جهت دریافت فایل ، بر روی لینک فوق کلیک کنید)

دانلود سری دوم اصلاحات دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98

(جهت دریافت فایل ، بر روی لینک فوق کلیک کنید)

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 99

(با انتشار دفترچه لینک فعال می شود.)

مشاوره انتخاب رشته دکتری سراسری 99

توجه کنید که برای انجام انتخاب رشته باید در ابتدا بدانید که در چه دوره هایی مجاز به انتخاب رشته شده اید و برای این کار باید کارنامه اولیه را با دقت مطالعه کنید. ممکن است داوطلبی ، هم در دوره های روزانه و هم غیر روزانه مجاز به انتخاب رشته شده باشد و یا فقط در دوره های غیر روزانه بتواند انتخاب رشته کند. پس از این مرحله و قبل از انتخاب رشته پیشنهاد می کنیم ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری سراسری 99 را به طور کامل و دقیق مطالعه فرمایید و سپس کد رشته محل های مورد نظر خود را انتخاب کنید و به ترتیب اولویت های خود ، آن ها را در جایی یادداشت کنید. سپس با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، به قسمت انتخاب رشته دکتری سراسری 99 بروید و کد رشته محل ها را به ترتیب علاقه از اولویت اول تا آخر در فرمی مطابق تصویر زیر درج کنید.

پس از اتمام انتخاب رشته از دریافت کد پیگیری 15 رقمی غافل نشوید و منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر اعلام حدنصاب پذیرش دانشگاه ها در رشته های مختلف مقطع دکتری باشید. لازم به ذکر است داوطلبی که مجاز به انتخاب رشته شده باشد در صورت عدم کسب حدنصاب نمره لازم که توسط دانشگاه ها تعیین می شود ، برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی (مرحله دوم آزمون) معرفی نخواهد شد. جهت انجام مشاوره انتخاب رشته دکتری 99 می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

پس از انتخاب رشته دکتری سراسری ، داوطلبان استرس دیگری را برای مشخص شدن نتایج آن تجربه می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک های نتایج نهایی دکتری 99 و نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد 99 کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته دوره دکتری 99 چه زمانی منتشر می شود؟

همزمان با انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری 99 و یا چند روز پس از آن ، دفترچه راهنمای انتخاب رشته نیز منتشر خواهد شد.

2- آیا انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری در یک فرم ثبت می گردند؟

خیر. انتخاب رشته دانشگاه های سراسری اعم از دوره های روزانه و غیر روزانه از طریق سایت سازمان سنجش و انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت رسمی آن انجام می گیرد.

3- در آزمون دکتری سراسری 99 هر داوطلب حق چند انتخاب را دارد؟

داوطلبان می توانند حداکثر 50 کدرشته محل را در سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره