تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / دفترچه انتخاب رشته دکتری

دفترچه انتخاب رشته دکتری

دانلود دفترچه انتخاب رشته دکترا 99
دفترچه انتخاب رشته دکتری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از مهم ترین مراحل آزمون دکتری سراسری و آزاد پس از برگزاری آزمون، انتخاب رشته دکتری 99 می باشد. پس از مشخص شدن نتایج آزمون در اواخر فروردین ماه 99 ، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند دغدغه انجام یک انتخاب رشته درست را دارند چرا که آینده تحصیلی آن ها به وسیله آن رقم خواهد خورد. یکی از مواردی که برای یک انتخاب رشته موفق ، کمک شایانی به متقاضیان خواهد کرد ، مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته می باشد. به دلیل اهمیت دفترچه در انتخاب رشته آزمون دکتری ، در این مقاله به بررسی زمان انتشار و نحوه دریافت آن همچنین به نکاتی در خصوص ثبت کد رشته محل های متقاضیان پرداخته ایم.

داوطلبان علاقمند به تحصیل در دانشگاه آزاد باید بعد از اعلام نتایج اولیه و دریافت کارنامه ، توسط کد دسترسی مندرج در کارنامه برای انتخاب رشته به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

زمان و نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 99

پیش از آغاز انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی 99 در هفته اول اردیبهشت ماه ، دفترچه راهنمای انتخاب رشته در اواخر فروردین ماه منتشر می شود. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری اعم از دوره های روزانه ، نوبت دوم (شبانه) ، پردیس خودگردان و مشترک دانشگاه ها ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی شده اند با دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توانند از تمامی شرایط و ضوابط ، مدارک مورد نیاز ، نحوه صحیح انتخاب رشته در سامانه مربوط به آن و همچنین روش گزینش نهایی داوطلبان آگاهی کسب نمایند.

به دلیل اینکه هنوز زمان انتخاب رشته فرا نرسیده است لذا دفترچه مربوط به آن نیز منتشر نشده است. اما شما داوطلبان می توانید دفترچه انتخاب رشته دوره قبل (سال 98) را از لینک پایین دریافت نمایید. لازم به ذکر است که با انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 99 ، لینک آن در این مقاله قرار داده می شود.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98

دانلود اصلاحات دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98

دانلود سری دوم اصلاحات دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 99

(با انتشار دفترچه لینک فعال می شود.)

مشاوره انتخاب رشته دکتری سراسری 99

توجه کنید که برای انجام انتخاب رشته باید در ابتدا بدانید که در چه دوره هایی مجاز به انتخاب رشته شده اید و برای این کار بایستی کارنامه نتایج اولیه را با دقت مطالعه کنید. ممکن است داوطلبی ، هم در دوره های روزانه و هم غیر روزانه مجاز به انتخاب شده باشد و یا فقط در دوره های غیر روزانه مجاز به انتخاب رشته شده باشد. پس از این مرحله و قبل از انتخاب رشته پیشنهاد می کنیم  ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری سراسری 99 را به طور کامل و دقیق مطالعه فرمایید و سپس 50 کد رشته محل را از دفترچه انتخاب و سپس با توجه به علاقه خود به رشته و دانشگاه ، کد رشته محل ها را یادداشت کنید. سپس با مراجعه به سایت سازمان سنجش ، به قسمت انتخاب رشته دکتری سراسری 99 بروید و کد رشته محل ها را به ترتیب علاقه از اولویت 1 تا 50 در فرمی که تصویر آن را می توانید در زیر مشاهده کنید، وارد کنید.

پس از اتمام انتخاب رشته  از دریافت کد 15 رقمی غافل نشوید و منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش و آموزش کشور مبنی بر اعلام حد نصاب پذیرش دانشگاه ها در آزمون دکتری در تمامی رشته ها باشید. لازم به ذکر است داوطلبی که مجاز به انتخاب رشته شده باشد در صورت عدم دارا بودن حدنصاب نمره لازم که توسط موسسات تعیین مـی شـود، بـرای مرحلـه مصـاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی (مرحله دوم آزمون) معرفی نخواهد شد. جهت انجام مشاوره انتخاب رشته دکتری 99 می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

پس از انتخاب رشته دکتری سراسری در اردیبهشت ماه 98 ، داوطلبان یک بار دیگر  استرس دیگری را برای مشخص شدن نتایج انتخاب رشته تجربه می کنند. به همین دلیل بلافاصله پس از اتمام زمان انتخاب رشته با مشاوران ما در مرکز مشاوره تماس می گیرند و زمان نتایج نهایی دکتری را می پرسند. لازم به ذکر است که فعلا زمان دقیق آن مشخص نیست همچنین جهت اطلاع از زمان دقیق نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99  می توانید عضو کانال تلگرام دکتری شوید.

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته دوره دکتری 99 چه زمانی منتشر می شود؟

با انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری 99 در هفته اول اردیبهشت ماه ، دفترچه راهنمای انتخاب رشته نیز منتشر خواهد شد.

2- آیا انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری در یک فرم ثبت می گردند؟

خیر. انتخاب رشته دانشگاه های سراسری اعم از دوره های روزانه و غیر روزانه از طریق سایت سازمان سنجش و انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت مربوط به آن انجام می گیرد.

3- در آزمون دکتری سراسری 99 هر داوطلب حق چند انتخاب را دارد؟

داوطلبان می توانند حداکثر 50 کدرشته محل را در سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره