دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / دفترچه انتخاب رشته دکتری

دفترچه انتخاب رشته دکتری

دفترچه انتخاب رشته دکتری
دفترچه انتخاب رشته دکتری

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

یکی از مهمترین مراحل آزمون دکتری سراسری و آزاد پس از برگزاری آزمون، انتخاب رشته دکتری می باشد. پس از مشخص شدن نتایج آزمون در تاریخ 27 فروردین ماه 97 داوطلبان زیادی با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس می گیرند و در رابطه با انتخاب رشته دکتری سراسری و آزاد 97 سوالاتی را مطرح می کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مطلب را به دفترچه انتخاب رشته دکتری 97 اختصاص دهیم و در آن علاوه بر پرداختن به مهمترین نکاتی که در دفترچه انتخاب رشته دکتری 97 اشاره شده است لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری را نیز قرار دهیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم در ابتدا این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید و در نهایت چنانچه نیاز به مشاوره انتخاب رشته دکتری داشتید می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. مشاوران مرکز، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. 

داوطلبانی که نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند با توجه به نمره کل اکتسابی، کدرشته محل های انتخابی و حدنصاب تعیین شـده توسـط موسسات و سایر ضوابط، برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی (مرحله دوم آزمون) معرفی خواهند شد.

زمان و نحوه انتخاب رشته دکتری سراسری 97

همانطور که می دانید آزمون دکتری سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است و کسانی که در آزمون دکتری سراسری 97 شرکت کرده اند مجاز خواهند بود تا در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز شرکت کنند ولی نکته حائز اهمیت این است که انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت جداگانه انجام می شود و برای هر یک دفترچه انتخاب رشته جداگانه منتشر می شود. در رابطه با نحوه انتخاب رشته لازم به ذکر است که جهت انجام انتخاب رشته می بایست به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه فرمایید. انتخاب رشته دکتری سراسری 97 از تاریخ 97/2/2 آغاز و تا 97/2/8 ادامه خواهد داشت. بنابراین در تاریخ مذکور می توانید به سایت سنجش مراجعه و فرم انتخاب رشته را تکمیل کنید. برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 کلیک کنید. 

مشاوره انتخاب رشته دکتری سراسری 97

توجه کنید که برای انجام انتخاب رشته باید در ابتدا بدانید که در چه دوره هایی مجاز به انتخاب رشته شده اید و برای این کار بایستی کارنامه نتایج اولیه را با دقت مطالعه کنید. ممکن است داوطلبی هم در دوره های روزانه و هم غیر روزانه مجاز به انتخاب شده باشد و یا فقط در دوره های غیر روزانه مجاز به انتخاب رشته شده باشد. پس از این مرحله و قبل از انتخاب رشته پیشنهاد می کنیم  ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری سراسری 97 را به طور کامل و دقیق مطالعه فرمایید و سپس 50 کد رشته محل را از دفترچه انتخاب و سپس با توجه به علاقه خود به رشته و دانشگاه کد رشته محل ها را یادداشت کنید. سپس به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و به قسمت انتخاب رشته دکتری سراسری 97 بروید و کد رشته محل ها را به ترتیب علاقه از اولویت 1 تا 50 در فرمی که تصویر آن را می توانید در زیر مشاهده کنید، وارد کنید.

پس از اتمام انتخاب رشته  از دریافت کد 15 رقمی غافل نشوید و منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش و آموزش کشور مبنی بر اعلام حد نصاب پذیرش دانشگاه ها در آزمون دکتری در تمامی رشته ها باشید. لازم به ذکر است داوطلبی که
مجاز به انتخاب رشته شده باشد در صورت عدم دارا بودن حدنصاب نمره لازم که توسط موسسات تعیین مـی شـود، بـرای مرحلـه مصـاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی ( مرحله دوم آزمون ) معرفی نخواهد شد. جهت انجام مشاوره انتخاب رشته دکتری می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. 

” جهت دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری 97 کلیک کنید. “

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری 97

پس از انتخاب رشته دکتری سراسری در فواصل زمانی 3 تا 8 اردیبهشت 97 داوطلبان یک بار دیگر به مدت چند هفته استرس دیگری را برای مشخص شدن نتایج انتخاب رشته تجربه می کنند. به همین دلیل بلافاصله پس از اتمام زمان انتخاب رشته با مشاوران ما در مرکز مشاوره تماس می گیرند و زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری 97 را می پرسند. لازم به ذکر است که فعلا زمان دقیق آن مشخص نیست ولی به احتمال زیاد اواخر اردیبهشت ماه نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری 97 اعلام خواهد شد. جهت اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری 97 می توانید عضو کانال تلگرام دکتری شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تا 45 درصد تخفیف ویژه مشاوره