تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400

دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400

نحوه مشاهده دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400
دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400

یکی از مهم ترین مراحل آزمون دکتری سراسری و آزاد پس از برگزاری، فرآیند انتخاب رشته دکتری 1400 می باشد. پس از ثبت نام آزمون دکتری سراسری، شرکت در مرحله کتبی این آزمون و مشخص شدن نتایج اولیه آزمون، داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شوند می بایست به استخراج کد رشته های مورد نظر خود از طریق دفترچه راهنمایی که از طریق سایت مربوطه منتشر می شود، بپردازند.

هر ساله نسخه پی دی اف دفترچه انتخاب رشته دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر جهت آگاهی از شرایط لازم و مراحل انجام انتخاب رشته در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که در ادامه این مقاله، زمان دریافت دفترچه به همراه لینک دانلود آن قرار شده است.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه های سراسری
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 99

(جهت دریافت دفترچه، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحات دفترچه انتخاب رشته ازمون دکتری 99

(جهت دریافت دفترچه، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

تنها داوطلبانی که نمره حدنصاب را در آزمون کتبی مقطع دکتری کسب کرده اند، مجاز به شرکت در فرآیند انتخاب رشته می باشند.

زمان دریافت دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

همان طور که ذکر شد، یکی از مهمترین مراحل آزمون پذیرش داوطلبان آزمون دکتری فرآیند انتخاب رشته می باشد که متقاضیان واجد شرایط می بایست با مطالعه و بررسی دقیق دفترچه راهنما و با آگاهی کامل نسبت به جگونگی ثبت کد رشته ها به صورت مجازی، خود را برای شرکت در این مرحله آماده سازند.

با توجه به زمان برگزاری دکتری در سال گذشته دفترچه مذکور در اوایل خرداد ماه منتشر شد در صورتی که تا به این لحظه تاریخ دقیقی از انتشار آن برای سال 1400 در دسترس نمی باشد اما پیش بینی می شود که همزمان با آغاز فرآیند انتخاب رشته لینک دانلود دفترچه در دسترس عموم قرار گیرد که شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره، از زمان آن در اسرع وقت مطلع شوید.

همچنین شایان ذکر است که داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد باید بعد از اعلام نتایج اولیه، توسط کد دسترسی مندرج در کارنامه برای انجام انتخاب رشته به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التنحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه نمایند در صورتی که داوطلبان تحصیل در دانشگاه سراسری می بایست وارد سایت رسمی سازمان سنجش شوند.

نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

افرادی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری اعم از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و مشترک دانشگاه ها، دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی شده اند، با دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توانند از تمامی ضوابط، مدارک مورد نیاز، نحوه صحیح انتخاب رشته در سامانه مربوط به آن و همچنین روش گزینش نهایی داوطلبان آگاهی کسب نمایند.

این دفترچه هم زمان با شروع فرآیند انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت می باشد که به منظور سهولت دسترسی شما عزیزان، لینک مستقیم دانلود آن را در جدول زیر قرار داده ایم.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه های سراسری
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 99

(جهت دریافت دفترچه، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحات دفترچه انتخاب رشته ازمون دکتری 99

(جهت دریافت دفترچه، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

مشاوره انتخاب رشته دکتری سراسری 1400

توجه کنید که برای انجام انتخاب رشته باید در ابتدا بدانید که در چه دوره هایی مجاز به انتخاب رشته شده اید و برای این کار باید کارنامه اولیه را با دقت مطالعه کنید. ممکن است فرد هم در دوره های روزانه و هم غیر روزانه مجاز به انتخاب رشته شده باشد و یا فقط در دوره های غیر روزانه بتواند انتخاب رشته کند.

پس از این مرحله و قبل از انتخاب رشته پیشنهاد می کنیم ابتدا کد رشته محل های مورد نظر خود را از دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری سراسری انتخاب نموده و به ترتیب اولویت های خود، آن ها را در جایی یادداشت کنید. سپس با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، به قسمت انتخاب رشته دکتری سراسری 1400 بروید و کد رشته محل ها را به ترتیب علاقه از اولویت اول تا آخر در فرم اینترنتی موجود درج کنید.

پس از اتمام انتخاب رشته از دریافت کد پیگیری 15 رقمی غافل نشوید و منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر اعلام حدنصاب پذیرش دانشگاه ها در رشته های مختلف مقطع دکتری باشید. لازم به ذکر است داوطلبی که مجاز به انتخاب رشته شده باشد در صورت عدم کسب حدنصاب نمره لازم که توسط دانشگاه ها تعیین می شود، برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی (مرحله دوم آزمون) معرفی نخواهد شد. 

پس از اتمام فرآیند انتخاب رشته دکتری 1400 نیز مرحله مصاحبه دکتری 1400 در پیش روی پذیرفته شدگان این آزمون قرار می گیرد که داوطلبان می بایست پیش از حضور در جلسه، نسبت به پرداخت هزینه مصاحبه دکتری 1400 اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون هر یک از مباحث مذکور، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته دوره دکتری 1400 چه زمانی منتشر می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیقی از زمان انتخاب رشته این آزمون برای سال 1400 در دسترس نمی باشد.

2- آیا انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری در یک فرم ثبت می گردند؟

خیر، فرآیند انتخاب رشته هر کدام از دانشگاه ها در سایت اختصاصی خود انجام می شود.

3- در آزمون دکتری سراسری 1400 هر داوطلب حق چند انتخاب را دارد؟

داوطلبان می توانند حداکثر 50 کدرشته محل را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره