تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400
دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

همان طور که می دانید آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد به طور همزمان و در قالب یک آزمون برگزار شده و نتایج اولیه آن نیز در یک زمان مشخص از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. پس از اعلام نتایج کنکور، داوطلبان وارد مرحله مهم و سرنوشت ساز انتخاب رشته می شوند. با توجه به اهمیتی که این مرحله از فرآیند سنجش و پذیرش متقاضیان در دانشگاه های کشور دارد، لازم است که انتخاب رشته کنندگان اطلاعات صحیح و کاملی در خصوص جزئیات این فرآیند داشته باشند.

به همین جهت مطالعه دفترچه انتخاب رشته که برای دانشگاه های آزاد و سراسری به طور جداگانه منتشر می گردد، امری ضروری است. در صورت تمایل جهت کسب اطلاعات در خصوص زمان و نحوه دریافت فایل راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400
دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دفترچه انتخاب رشته کنکور داشنگاه آزاد در نیمه مرداد ماه بر روی سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد قرار می گیرد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

مسیر کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد از مرحله انتخاب رشته از یک دیگر جدا می شود. در واقع، داوطلبانی که علاقه مند به انتخاب کد رشته های ارائه شده در واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد هستند، جهت اطلاع از امور مربوط به این فرآیند و همچنین به ثبت رساندن رشته محل های انتخابی، باید به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که محتوی تمامی اطلاعات و نکات مربوط به این فرآیند می باشد، همزمان با آغاز مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد در روز 14 مرداد ماه منتشر می گردد. 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

اولین گام در راستای انتخاب رشته داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد، مطالعه دفترچه راهنمای مربوطه می باشد که انتشار این دفترچه نیز از طریق سایت مرکز پذیرش آن انجام می گیرد. بنابراین علاقه مندان می توانند در موعد مقرر با مراجعه به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir فایل PDF انتخاب رشته این دانشگاه را دریافت نمایند. همچنین لینک موجود در جدول زیر جهت دسترسی آسان و مستقیم شما به فایل راهنمای مذکور قرار داده شده است.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400
دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

لازم به ذکر است که از سال 99، فرآیند انتخاب رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد از طریق تکمیل فرم انتخاب رشته سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد. بنابراین متقاضیان جهت انتخاب 4 رشته مذکور می بایست از طریق سایت این سازمان اقدام نمایند.

مدتی پس از انجام این فرآیند، نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد منتشر می گردد. متقاضیانی که در هیچ یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده و یا از رشته محل قبولی خود رضایت ندارند، در صورت تمایل می توانند به رشته های بدون کنکور نیز به عنوان یک گزینه برای تحصیل در دانشگاه بیاندیشید. جهت کسب اطلاعات در خصوص ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400 چه زمانی منتشر می گردد؟

این دفترچه در روز 14 مرداد ماه منتشر شده و در دسترس قرار گرفت.

2- دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400 از طریق چه سایتی ارائه می شود؟

دفترچه انتخاب رشته این دانشگاه را می توان از سایت مرکز پذیرش آن به نشانی azmoon.org، دانلود نمود.

3- دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1400 حاوی چه اطلاعاتی است؟

علاوه بر کد رشته محل های ارائه شده، تمامی جزئیات مربوط به انتخاب رشته، سهمیه ها، تسهیلات دانشگاهی و... در این دفترچه بیان شده اند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ نظر

  1. سلام . چرا کد رشته ها شبیه همه؟ یعنی مثلا کد رشته پزشکی تو تهران با پزشکی تو مشهد ی دونه کد رشته داره ؟ کلا ی کد رشته دادن برا کل کشور حتی پردیس خودگردان.. چرا اینجوریه؟؟؟

  2. سلام با ۶۰ هزار منطقه ۱ شانس قبولی پرستاری ازاد دارم؟ فرقی نمیکنه کدوم شهر فقط پرستاری باشه

  3. باسلام من باتراز۷۴۴۵ورتبه کشوری۶۸۰۰۰باداشتن سهمیه بسیج فعال میتونم پرستاری ازاد دراستان اصفهان یااستان های اطراف ان قبول شوم؟

  4. سلام می خواستم بدونم برای کنکور ۹۸ پیراپزشکی بدون کنکور وجود دارد و اینکه با تراز ۶۵۰۰ منطقه ۲ پرستاری اراک می شود قبول شد

  5. دانشگاه ازاد رشته کار درمانی داره؟؟

دریافت مشاوره تخمین رتبه