تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ارشد آزاد 99
دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله برای مقطع کارشناسی ارشد از طریق برگزاری آزمون ورودی اقدام به جذب دانشجو می نماید. ثبت نام این آزمون برای داوطلبان دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد به طور همزمان و در آذر ماه 98 انجام می گیرد لذا متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد نیز باید در این آزمون شرکت کنند تا بتوانند در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد به تحصیل بپردازند.

داوطلبانی که قصد ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد 99 را دارند باید ابتدا دفترچه ثبت نام آزمون را دریافت نمایند و تمام جزئیات آن را مورد بررسی قرار دهند و در صورت داشتن شرایط ثبت نام ارشد 99 برای انجام نام نویسی اقدام نمایند.

سازمان سنجش آموزش کشور ، امکان ثبت نام مجدد برای آن دسته از داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده اند را مجددا فراهم می نماید. همچنین ویرایش اطلاعات در این بازه زمانی امکان پذیر می باشد.

زمان و سایت انتشار دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

یکی از ملزومات شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 99 مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام می باشد که داوطلبان پیش از انجام نام نویسی به صورت اینترنتی باید آن را دریافت و مطالعه نمایند. دفترچه ثبت نام ارشد 99  در اواسط آذر ماه 98 منتشر می شود و از آن جایی که برگزاری آزمون  کارشناسی ارشد به عهده سازمان سنجش آموزش کشور می باشد این دفترچه بر روی سایت این سازمان به آدرس اینترنتی sanjesh.org قرار می گیرد. برای سهولت دسترسی داوطلبان به دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد 99 ، لینک آن در جدول زیر قرار داده شده است که متقاضیان می توانند با کلیک بر روی آن دفترچه را دریافت نمایند.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد
دفترچه راهنمای کنکور دوره های کارشناسی ارشد سال 98

(برای دانلود ، بر روی لینک کلیک نمایید.)

دفترچه راهنمای کنکور دوره های کارشناسی ارشد سال 99

(به محض انتشار ، لینک فعال می شود.)

اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد 99

بعد از شروع ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 و انتشار دفترچه ، ممکن است تغییرات جدیدی در برخی کد رشته ها به وجود بیاید که سازمان سنجش آن را با عنوان اصلاحیه دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر میکند که داوطلبان می توانند بر اساس آن نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود بپردازند.

در کنکور کارشناسی ارشد سال 98  ، اصلاحاتی که دفترچه ثبت نام آزمون صورت گرفتند به شرح جدول زیر بودند.

نوع اصلاح ردیف کد رشته نام رشته توضیحات
ایجاد رشته 1 1116 – مجموعه فلسفه فلسفه و حکمت اسلامی در این رشته علاوه بر پذیرش دانشجو از مجموعه امتحانی 1113 ، از مجموعه امتحانی 1116(با کد ضریب یک) نیز توسط دانشگاه شهید مطهری ، پذیرش دانشجو انجام می گیرد.
2 1126 – مجموعه حقوق فقه و حقوق خصوصی در این رشته علاوه بر پذیرش دانشجو از مجموعه امتحانی 1112 ، از مجموعه امتحانی 1126(با کد ضریب یک) نیز توسط دانشگاه شهید مطهری ، پذیرش دانشجو انجام می گیرد.
3 1126 – مجموعه حقوق فقه و حقوق خانواده
4 1126 – مجموعه حقوق فقه و حقوق جزا در این رشته علاوه بر پذیرش دانشجو از مجموعه امتحانی 1112 ، از مجموعه امتحانی 1126(با کد ضریب سه) نیز توسط دانشگاه شهید مطهری ، پذیرش دانشجو انجام می گیرد.
پذیرش دانشگاه جدید 5 1126 – مجموعه حقوق معارف اسلامی و حقوق گرایش حقوق خانواده در رشته (معارف اسلامی و حقوق ، گرایش حقوق خانواده) علاوه بر دانشگاه امام صادق (ع) ، پذیرش دانشجو در دانشگاه ارومیه نیز انجام خواهد گرفت.
حذف رشته 6 1126 – مجموعه حقوق معارف اسلامی و حقوق گرایش حقوق عمومی این رشته از رشته های مجموعه حقوق حذف شده و پذیرش دانشجو در آن صورت نمی گیرد.
اصلاح نام گرایش 7 1251 – مجموعه مهندسی برق مهندسی پزشکی گرایش مهندسی ورزش نام صحیح گرایش: “مهندسی پزشکی گرایش ورزش”
8 1263 – مهندسی نقشه برداری مهندسی نقشه برداری گرایش اطلاعات مکانی (GIS) نام صحیح گرایش: “مهندسی نقشه برداری گرایش اطلاعات مکانی”

دفترچه راهنمای ثبت نام چه مطالبی را در بر می گیرد؟

معمولا سازمان سنجش آموزش کشور برای هر آزمونی که برگزار می کند یک راهنمای جامع با عنوان دفترچه راهنما نیز برای آن منتشر می کند تا داوطلبان با آگاهی درست بتوانند در آزمون مورد نظر شرکت نمایند. دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 نیز برای سهولت در انجام فرآیند ثبت نام در دسترس داوطلبان قرار گرفته است و شامل مباحثی از جمله شرایط زمان ثبت نام ارشد سراسری و آزاد 99 ، سهمیه های مختلف ، مدارک ثبت نام ارشد و  مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد 99، برنامه زمان بندی اجرای آزمون ، شرایط خاص برخی از رشته ها و دانشگاه ها ، منابع  و نمونه فرم های مورد نیاز برای ثبت نام می باشد. علاقمندانی که تصمیم به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 99 را دارند با مطالعه دقیق دفترچه ، به تمامی اطلاعات مورد نیاز دست خواهند یافت و با آرامش خاطر بیشتری برای ثبت نام خود اقدام خواهند نمود.

مروری بر مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org.
 2. دریافت دفترچه راهنمای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 99.
 3. آماده کردن مدارک لازم و مورد نیاز برای انجام ثبت نام.
 4. پرداخت  هزینه ثبت نام ارشد آزاد ( داوطلبان برای خرید سریال ثبت نام  باید مبلغ مربوطه را توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن ها فعال می باشد (دارای رمز دوم است) از طریق سایت مذکور پرداخت نمایند.)
 5. متقاضیان علاوه بر رشته اصلی ، می توانند در یکی از 63 کد رشته محل امتحانی که در دفترچه راهنمای ثبت نام با عنوان رشته محل های شناور درج شده است شرکت نمایند که در این صورت باید هزینه آن را پرداخت نمایند. (این مبلغ برای آزمون دوره قبل  45000 تومان تعیین شده بود که احتمالا برای سال 99 اندکی افزایش یابد.)
 6. سازمان سنجش برای  اطلاع رسانی مراحل مختلف آزمون ، خدمات ارسال پیام کوتاه به داوطلبان ارائه داده است که با پرداخت هزینه 600 تومان در هنگام خرید سریال ثبت نام ، می توانند از آن بهره مند شوند.

سوالات رایج مخاطبان

1- آیا آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت مجزا برگزار می گردد؟

خیر. از سال 96 تاکنون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده اند و به صورت هماهنگ برگزار می شوند.

2- ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را در کدام سایت انجام دهیم؟

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای کلیه دانشگاه ها در اواسط آذرماه از طریق سایت رسمی سازمان سنجش انجام می گیرد.

3- فرم مخصوص میانگین تعداد واحدهای گذرانده دانشجویان سال آخر را از کجا دریافت کنیم؟

نمونه فرم های مورد نیاز برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام درج شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۶ نظر

 1. Avatar

  سلام ، شماره شناسنامه ی من رو‌شماره کارت ملی رو زدن موقع ثبت نام ، و اصلا حواسم نبود برای ویرایش تصحیح کنم ، برای انتخاب رشته موردی پیش میاد ؟؟؟؟؟میتونم انتخاب رشته کنم؟؟؟

 2. Avatar

  سلام اول از همه من ارشد روزانه جا موندم برا ثبت نام . ایا تمدیدش تموم؟یعنی دیگه نمیتونم امسال ثبت نام کنم؟ حالا اگه جاموندم از ورودی روزانه آزاد هم نمیتونم ثبت نام کنم؟ حالا اگه تبصره ای وجود نداره برای کسایی که معلولیت دارن حداقل برای ارشد دانشگاه آزاد؟ خیلی برام مهمه .تورو خدا اگه یه راهی هست خواهشن کمک کنین مرسی

  • ایران مشاوره

   باسلام با توجه به اتمام زمان ثبت نام مجدد (۲۸ بهمن الی ۱ اسفند ) و همچنین نزدیک بودن آزمون کارشناسی ارشد ، احتمال ثبت نام مجدد پایین می باشد .

 3. Avatar

  سلام
  دوستم نتخاب رشته انجام داده اما متاسفانه کد اولین انتخابش رو اشتباه وارد کرده و به جای اهواز، شوشتر زده
  میخواستم بدونم امکان تغییر یا ویرایشش هست؟
  با کجا باید در تماس باشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام شما میتوانید با مرکز دانشگاه آزاد اسلامی تماس بگیرید و به احتمال بالا زمان ویرایش برای کسانی که مشکل در ثبت انتخاب رشته ی خود پیدا کرده اند گذاشته میشود.

 4. Avatar

  سلام.
  وقت به خیر.
  دفترچه ی ارشد دانشگاه آزاد هنوز نیومده؟ چطور می تونیم خبردار بشیم؟

  • Avatar

   سلام
   دفترچه ی انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، بر روی سایت دانشگاه آزاد وجود دارد.زمان ثبت نام انتخاب رشته در روز جمعه۹۷/۰۴/۱۵ می باشد.

 5. Avatar

  با سلام طبق اعلام سازمان سنجش انتخاب رشته ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد می باست از ۲۰ خرداد شروع میشد ولی امروز ۲۱ هست و هنوز خبری نیست ، چرااا؟؟

 6. Avatar

  باسلام
  دارای مدرک معادل کارشناسی مدیریت بانکی در سال ۱۳۸۴ از موسسه علوم بانکی بانک مرکزی هستم آیا می توانم در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنم یا خیر خواهشمندم راهنمایی فرمایید.

 7. Avatar

  باسلام
  بنده در سال ۱۳۸۰ در رشته کاردانی موسسه علوم بانکی معادل قبول ودر سال ۸۲ به اتمام رساندم ودر سال ۱۳۸۳ در کارشناسی معادل موسسه علوم بانکی قبول ودر سال ۱۳۸۴ به اتمام رساندم حال سوال اینجاست با این مدارک معادل می توانم در کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد شرکت کنم یا خیر خواهشمندم راهنمایی فرمایید

 8. Avatar

  سلام . انتخاب رشته ازاد ارشد با دولتی متفاوته؟
  منظورم چینش اولویتها هستش..توو ازاد باید برچه اساسی باشه؟ صرفا علاقه یا باتوجه ب رتبه؟
  با رتبه ۱۰ هزار احتمال قبولی ازاد ارشد حقوق گرایش جزا هستش؟ توو چه شهرهایی؟ مثلا بیشتر بومی یا دورتر؟
  (اهواز/بروجرد اینها شانس قبولی هست؟)/ اطلاعی ندارین از حداقل رتبه قبولی گرایش های ارشد حقوق در دانشگاه ازاد ؟
  مثلا ۱۱هزار ح.عمومی میشه قبول شد و یا گرایشهای دیگه بااین رتبه؟ ممنون میشم کامل جواب بدین . پیش پیش مررررسی ازسایت خوبتون .

 9. Avatar

  سلام … من ارشد سراسری رو از سایت سنجش ثبت نام کردم .. ٣۵تومن هزینه داشت … کنکورش رو هم دادم کلا مجاز هم شدم … حالا میتونم ازاد هم انتخاب رشته کنم ؟؟؟ هزینه ی دیگه ای بجز همون ٣۵ تومن واریز نکردم .

  • Avatar

   باسلام. کنکور سراسری و آزاد در همه ی مقاطع تحصیلی با یکدیگر ادغام شده اما زمان انتخاب رشته باید جداگانه انتخاب رشته شوند.

 10. Avatar

  سلام
  آزاد قبول شدن وارسه ارشد هم سخته؟؟من مجاز به انتخاب رشته شدم فقطم میخام اهواز و آبادان بزنم یعنی ممکنه درنیام؟؟ارشد ورودی یهمن هم داره؟آخه من از کارشتاسیم چتد واحد مونده باید پاس کنم جووواب لطفا

  • Avatar

   باسلام. قبولی در مقطع ارشد بله سخت هست چون یکی از مقاطع عالیه تحصیلی می باشد اما سعی کنید در روند انتخاب رشته خود محدودیت استان یا گرایش به وجود نیاورید چون احتمالی قبولی شما ضعیف تر خواهد شد اما این به این معنا نیست که عینا ۱۰۰ فیلد انتخابی کد رشته محل را پر کنید.همچنین باید تا قبل از ۹۷/۶/۳۱ تحصیلات کارشناسی خود را به اتمام رسانده باشید در غیر این صورت اگر نتوانید تمام کنید و انتخاب رشته ی ارشد انجام دهید به عنوان متخلف محسوب خواهید شد که باید به دانشگاه محل قبولی مراجعه کنید و انصراف از گزینش انجام دهید.

 11. Avatar

  با سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم دفترچه ارشد دانگاه آزاد کی میرسه با تشکر.

 12. Avatar

  سلام
  امروز دفترچه ی ارشد سراسری اومد
  پس آزاد کی میاد؟؟؟
  از ۱۲ ام تا ۱۹ زمان ثبت نامه

 13. Avatar

  سلام…
  وقت بخیر
  مجموعه ی ایمنی صنعتی رتبم ۱۳۰۰ شده با این رتبه دانشگاه آزاد نجف آباد یا شهرای دیگ قبول میشم؟؟؟

 14. Avatar

  سلام و خسته نباشید … یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین … من کنکور حسابداری دادم ولی دانشگاهی که میخواستم برم رشته حسابداری برای ارشد نداره ( دانشگاه ازاد هم هست ) میشه یه راهنمایی بهم کنید که با توجه به اینکه کنکور مدیریت ندادم میتونم برم رشته مدیریت مالی دانشگاه ازاد ثبت نام کنم ؟؟؟؟؟

 15. Avatar

  سلام رتبه ی آزاد و سراسری اون طور ک فهمیدم در کارنامه متفاوته درسته؟ میشه لطفا جواب بدین؟
  من رتبه ی آزادم ۳۷۰ شده میتونم حقوق جزای علوم تحقیقات تهران قبول شم؟ البته با سهمیه ایثارگران ولی رتبه سراسریم مجاز نیست روزانه

 16. Avatar

  سلام
  کنکور ارشد رو با توجه به درصدایی که آوردم میتونم پیام نور یا آزاد قبول بشم.
  ولی من توی ۲ تا رشته در ۲ دانشگاه موندم که کودوم رو انتخاب کنم.
  ۱- روانسنجی (آزاد – مجازی)
  ۲- روانشناسی (پیام نور)
  میخواستم بدونم میتونم طوری انتخاب رشته کنم که بتونم اواخر تابستون تصمیممو بگیرم؟؟؟؟
  مثلاً میشه هر دو رو قبول شد ولی موقع ثبت نام هر کودوم رو که خواستم برم؟؟؟ آخه یکیش دانشگاه آزاده و یکیش پیام نور
  ممنونم

  • Avatar

   با سلام . انتخاب رشته به علاقه و توانمندی شما بستگی دارد و هر دو رشته مزایا و معایبی را دارا می باشند و شما تا زمان ثبت نام آزمون ارشد پیام نور ( در مهر ماه ) فرصت تصمیم گیری را دارید و در ضمن امتحان های دانشگاه های آزاد با دانشگاه های پیام نور تفاوت دارند و مانعی برای ثبت نام در هردو رشته را ندارید .

 17. Avatar

  سلام دوست عزیز
  سؤال اول = آزمون ۷ اردیبهشت آزمون ارشد دارم ولی نخوندم. میخواستم بدونم میشه نخونده پیام نور یا دانشگاه آزاد قبول شد؟؟؟ یا مطالعه زیاد میخواد؟ (مثلاً کارشناسی رو میشه نخونده قبول شد، ارشد رو نمیدونم).
  سؤال دوم = به نظر شما قبول شدن توی رشته روان سنجی دانشگاه مجازی آزاد سخته؟؟؟ آخه فقط این رشته در این دانشگاه وجود داره. هیچ دانشگاه پیام نور یا آزادی این رشته رو نداره. نخونده میشه توی این رشته قبول شد؟؟؟

 18. Avatar

  سلام
  من در ازمون کنکور ارشد ۹۷ شرکت کردم
  در سایت سنجش دفترچه راهنمای انتخاب رشته رو مشاهده کردم ولی از کد رشته های دانشگاه آزاد چیزی نبود,یعنی دفترچه دانشگاه آزاد بطور جداگانه منتشر میشه؟ممنون میشم جواب بدید.

  • Avatar

   باسلام. بله ثبت نام و آزمون دانشگاه آزاد و سراسری باهم ادغام شده اما زمان انتخاب رشته دفترچه ها بصورت جداگانه منتشر خواهند شد و کد رشته های دانشگاه ها باید بصورت جدا ارسال شود.

 19. Avatar

  ممنون میشم جوابمو بدید
  من تا حالا آزمون ارشد شرکت نکردم
  امسال برای اولین بار شرکت کردم، ولی الآن متوجه شدم که برای دانشگاه آزاد بایستی جدا شرکت میکردم
  دیگه نمیشه کاری کرد؟؟؟؟؟؟ مثلاً نمیشه موقع اعلام نتیجه مرحله اول، کارت اعتباری خرید؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. کنکور ارشد سراسری و ازاد ادغام شده است . نیازی به ثبت نام جداگونه نمی باشد. نگران نباشید.

 20. Avatar

  با سلام من دانشجوی ترم یک دانشگاه غیر انتفاعی هستم میخواستم انصراف بدم و کنکور ٩٧ شرکت کنم ولی نمیدونم مشمول میشم یا نه
  بعضها میگن مشمول میشی بعضها میگن یک سال وقت داری
  ممنون اگه زود جواب بدین

 21. Avatar
  نغمه شکیبافرد

  سلام من از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد عقب موندم راهی برای ثبت نام نیست؟؟؟؟؟

  • Avatar

   با سلام. متاسفانه هیچ راه حلی برای این مسئله وجود نداره و شرکت شما در آزمون کارشناسی ارشد به دوره ی بعدی موکول میشه. موفق باشید.

دریافت مشاوره