چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد که دوره ای از آموزش عالی به شمار می رود به 2 شیوه کارشناسی ارشد پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته انجام می پذیرد.اکنون ممکن است برای داوطلبان این سوال مطرح شود که تفاوت کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته در چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کارشناسی ارشد ناپیوسته یک دوره ی 2 ساله پس از مقطع کارشناسی است که  دانشجویان پس از مقطع کارشناسی و دریافت مدرک خود اقدام به ادامه تحصیل می نمایند.کارشناسی ارشد پیوسته به دانشگاه ها و رشته های محدودی که دانشجویان می توانند با مدرک دیپلم و یا مدرک پیش دانشگاهی و بدون اخذ مدرک کارشناسی به تحصیل در آن بپردازند و مدت زمان تحصیل در این مقطع 6 سال خواهد بود.از شرایط اصلی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد داشتن مدرک کارشناسی است.به دلیل ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با یکدیگر داوطلبانی که برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سراسری از طریق سایت سازمان سنجش ثبت نام می کنند در واقع متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوند. اما توجه داشته باشید که برای هر دو یک دفترچه ثبت نام ولی دفترچه های انتخاب رشته به صورت جداگانه منتشر خواهد شد.

 

زمان و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

همانطور که اشاره کردیم به دلیل ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با یکدیگر می بایست داوطلبان در زمان در نظر گرفته شده با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز از جمله مدرک کارشناسی برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد که از 16 آذر آغاز می شود اقدام نمایند. در رابطه با نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد توجه داشته باشید که ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد. بنابراین با توجه به ادغام این دو آزمون با یکدیگر تمامی متقاضیانی که در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام می کنند، شانس قبولی در انتخاب رشته ارشد آزاد را خواهند داشت. توجه داشته باشید که برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مانند پیام نور و غیر انتفاعی باید به صورت جداگانه و با پرداخت هزینه مربوطه ثبت نام کنید و کارت اعتباری جداگانه تهیه کنید. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع دقیق درمورد آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شوید و یا با مشاوران مرکز  مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره  تماس بگیرید.

شرایط ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

کی از سوالات متداولی که توسط داوطلبان از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره  پرسیده می شود این است که ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چه شرایطی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که فارغ التحصیلان در تمامی دانشگاه ها و تمامی دوره ها در صورت داشتن مدرک کارشناسی و یا (کارشناسی ارشد و یا دکتری) امکان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد آزاد را خواهند داشت.توجه داشته باشید که چنانچه فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مشکل نظام وظیفه نداشته باشند این امکان را خواهند داشت تا در رشته دیگری به جز رشته قبلی خود شرکت کنند و اگر قصد استفاده از تسهیلات تحصیل مجدد رایگان را برای دومین مرتبه داشته باشند، می بایست نسبت به پرداخت شهریه کارشناسی ارشد که معادل شهریه نوبت دوم یا همان شبانه است اقدام کنند.با کلیک بر روی لینک می توانید از میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مطلع شوید.

زمان برگزاری ،دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 

در رابطه با زمان برگزاری و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد توجه داشته باشید که به دلیل ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزمون کارشناسی ارشد آزاد با یکدیگر، زمان در نظر گرفته شده برای برگزاری این آزمون در 6 و 7 اردیبهشت 97 خواهد بود. غالبا چند روز پیش از زمان برگزاری آزمون شاهد انتشار کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش خواهیم بود که با دریافت کارت ورود به جلسه داوطلبان می توانند از محل برگزاری آزمون و دیگر اطلاعات آگاه شوند.زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  نیز تقریبا یک ماه پس از برگزاری آزمون از طریق سایت سنجش اعلام خواهد شد.پس از اعلام نتایج ارشد آزاد داوطلبان مجاز به انتخاب رشتهمی بایست به سایت Azmoon.org مراجعه کنند و از لیست رشته ها مطلع شوند و برای انجام انتخاب رشته اقدام نمایند.ادر صورت تمایل می توانید برای انجام مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با ما در ارتباط باشید.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد در 16 آذر 96 منتشر می شود و داوطلبان فرصت دارند تا 22 آذر 96 برای انجام ثبت نام و انتخاب رشته اقدامات لازم را انجام دهند. انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد بر خلاف انتخاب رشته کنکور کارشناسی در زمان ثبت نام انجام می گیرد. در قسمت زیر لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 96 را در اختیارتان قرار داده ایم که با کلیک بر روی لینک می توانید برای دریافت و مشاهده دفترچه اقدام کنید.در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  ،زمان دریافت دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ،اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

برای دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 -97 کلیک کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۳ نظر

 1. سلام
  دوستم نتخاب رشته انجام داده اما متاسفانه کد اولین انتخابش رو اشتباه وارد کرده و به جای اهواز، شوشتر زده
  میخواستم بدونم امکان تغییر یا ویرایشش هست؟
  با کجا باید در تماس باشه؟

  • با سلام شما میتوانید با مرکز دانشگاه آزاد اسلامی تماس بگیرید و به احتمال بالا زمان ویرایش برای کسانی که مشکل در ثبت انتخاب رشته ی خود پیدا کرده اند گذاشته میشود.

 2. سلام.
  وقت به خیر.
  دفترچه ی ارشد دانشگاه آزاد هنوز نیومده؟ چطور می تونیم خبردار بشیم؟

  • سلام
   دفترچه ی انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، بر روی سایت دانشگاه آزاد وجود دارد.زمان ثبت نام انتخاب رشته در روز جمعه۹۷/۰۴/۱۵ می باشد.

 3. با سلام طبق اعلام سازمان سنجش انتخاب رشته ارشد ۹۷ دانشگاه آزاد می باست از ۲۰ خرداد شروع میشد ولی امروز ۲۱ هست و هنوز خبری نیست ، چرااا؟؟

 4. باسلام
  دارای مدرک معادل کارشناسی مدیریت بانکی در سال ۱۳۸۴ از موسسه علوم بانکی بانک مرکزی هستم آیا می توانم در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنم یا خیر خواهشمندم راهنمایی فرمایید.

 5. باسلام
  بنده در سال ۱۳۸۰ در رشته کاردانی موسسه علوم بانکی معادل قبول ودر سال ۸۲ به اتمام رساندم ودر سال ۱۳۸۳ در کارشناسی معادل موسسه علوم بانکی قبول ودر سال ۱۳۸۴ به اتمام رساندم حال سوال اینجاست با این مدارک معادل می توانم در کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد شرکت کنم یا خیر خواهشمندم راهنمایی فرمایید

 6. سلام . انتخاب رشته ازاد ارشد با دولتی متفاوته؟
  منظورم چینش اولویتها هستش..توو ازاد باید برچه اساسی باشه؟ صرفا علاقه یا باتوجه ب رتبه؟
  با رتبه ۱۰ هزار احتمال قبولی ازاد ارشد حقوق گرایش جزا هستش؟ توو چه شهرهایی؟ مثلا بیشتر بومی یا دورتر؟
  (اهواز/بروجرد اینها شانس قبولی هست؟)/ اطلاعی ندارین از حداقل رتبه قبولی گرایش های ارشد حقوق در دانشگاه ازاد ؟
  مثلا ۱۱هزار ح.عمومی میشه قبول شد و یا گرایشهای دیگه بااین رتبه؟ ممنون میشم کامل جواب بدین . پیش پیش مررررسی ازسایت خوبتون .

 7. سلام … من ارشد سراسری رو از سایت سنجش ثبت نام کردم .. ٣۵تومن هزینه داشت … کنکورش رو هم دادم کلا مجاز هم شدم … حالا میتونم ازاد هم انتخاب رشته کنم ؟؟؟ هزینه ی دیگه ای بجز همون ٣۵ تومن واریز نکردم .

  • باسلام. کنکور سراسری و آزاد در همه ی مقاطع تحصیلی با یکدیگر ادغام شده اما زمان انتخاب رشته باید جداگانه انتخاب رشته شوند.

 8. سلام
  آزاد قبول شدن وارسه ارشد هم سخته؟؟من مجاز به انتخاب رشته شدم فقطم میخام اهواز و آبادان بزنم یعنی ممکنه درنیام؟؟ارشد ورودی یهمن هم داره؟آخه من از کارشتاسیم چتد واحد مونده باید پاس کنم جووواب لطفا

  • باسلام. قبولی در مقطع ارشد بله سخت هست چون یکی از مقاطع عالیه تحصیلی می باشد اما سعی کنید در روند انتخاب رشته خود محدودیت استان یا گرایش به وجود نیاورید چون احتمالی قبولی شما ضعیف تر خواهد شد اما این به این معنا نیست که عینا ۱۰۰ فیلد انتخابی کد رشته محل را پر کنید.همچنین باید تا قبل از ۹۷/۶/۳۱ تحصیلات کارشناسی خود را به اتمام رسانده باشید در غیر این صورت اگر نتوانید تمام کنید و انتخاب رشته ی ارشد انجام دهید به عنوان متخلف محسوب خواهید شد که باید به دانشگاه محل قبولی مراجعه کنید و انصراف از گزینش انجام دهید.

 9. با سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم دفترچه ارشد دانگاه آزاد کی میرسه با تشکر.

 10. سلام
  امروز دفترچه ی ارشد سراسری اومد
  پس آزاد کی میاد؟؟؟
  از ۱۲ ام تا ۱۹ زمان ثبت نامه

 11. سلام…
  وقت بخیر
  مجموعه ی ایمنی صنعتی رتبم ۱۳۰۰ شده با این رتبه دانشگاه آزاد نجف آباد یا شهرای دیگ قبول میشم؟؟؟

 12. سلام و خسته نباشید … یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین … من کنکور حسابداری دادم ولی دانشگاهی که میخواستم برم رشته حسابداری برای ارشد نداره ( دانشگاه ازاد هم هست ) میشه یه راهنمایی بهم کنید که با توجه به اینکه کنکور مدیریت ندادم میتونم برم رشته مدیریت مالی دانشگاه ازاد ثبت نام کنم ؟؟؟؟؟

 13. سلام رتبه ی آزاد و سراسری اون طور ک فهمیدم در کارنامه متفاوته درسته؟ میشه لطفا جواب بدین؟
  من رتبه ی آزادم ۳۷۰ شده میتونم حقوق جزای علوم تحقیقات تهران قبول شم؟ البته با سهمیه ایثارگران ولی رتبه سراسریم مجاز نیست روزانه

 14. سلام
  کنکور ارشد رو با توجه به درصدایی که آوردم میتونم پیام نور یا آزاد قبول بشم.
  ولی من توی ۲ تا رشته در ۲ دانشگاه موندم که کودوم رو انتخاب کنم.
  ۱- روانسنجی (آزاد – مجازی)
  ۲- روانشناسی (پیام نور)
  میخواستم بدونم میتونم طوری انتخاب رشته کنم که بتونم اواخر تابستون تصمیممو بگیرم؟؟؟؟
  مثلاً میشه هر دو رو قبول شد ولی موقع ثبت نام هر کودوم رو که خواستم برم؟؟؟ آخه یکیش دانشگاه آزاده و یکیش پیام نور
  ممنونم

  • با سلام . انتخاب رشته به علاقه و توانمندی شما بستگی دارد و هر دو رشته مزایا و معایبی را دارا می باشند و شما تا زمان ثبت نام آزمون ارشد پیام نور ( در مهر ماه ) فرصت تصمیم گیری را دارید و در ضمن امتحان های دانشگاه های آزاد با دانشگاه های پیام نور تفاوت دارند و مانعی برای ثبت نام در هردو رشته را ندارید .

 15. سلام دوست عزیز
  سؤال اول = آزمون ۷ اردیبهشت آزمون ارشد دارم ولی نخوندم. میخواستم بدونم میشه نخونده پیام نور یا دانشگاه آزاد قبول شد؟؟؟ یا مطالعه زیاد میخواد؟ (مثلاً کارشناسی رو میشه نخونده قبول شد، ارشد رو نمیدونم).
  سؤال دوم = به نظر شما قبول شدن توی رشته روان سنجی دانشگاه مجازی آزاد سخته؟؟؟ آخه فقط این رشته در این دانشگاه وجود داره. هیچ دانشگاه پیام نور یا آزادی این رشته رو نداره. نخونده میشه توی این رشته قبول شد؟؟؟

 16. سلام
  من در ازمون کنکور ارشد ۹۷ شرکت کردم
  در سایت سنجش دفترچه راهنمای انتخاب رشته رو مشاهده کردم ولی از کد رشته های دانشگاه آزاد چیزی نبود,یعنی دفترچه دانشگاه آزاد بطور جداگانه منتشر میشه؟ممنون میشم جواب بدید.

  • باسلام. بله ثبت نام و آزمون دانشگاه آزاد و سراسری باهم ادغام شده اما زمان انتخاب رشته دفترچه ها بصورت جداگانه منتشر خواهند شد و کد رشته های دانشگاه ها باید بصورت جدا ارسال شود.

 17. ممنون میشم جوابمو بدید
  من تا حالا آزمون ارشد شرکت نکردم
  امسال برای اولین بار شرکت کردم، ولی الآن متوجه شدم که برای دانشگاه آزاد بایستی جدا شرکت میکردم
  دیگه نمیشه کاری کرد؟؟؟؟؟؟ مثلاً نمیشه موقع اعلام نتیجه مرحله اول، کارت اعتباری خرید؟؟؟؟؟

 18. با سلام من دانشجوی ترم یک دانشگاه غیر انتفاعی هستم میخواستم انصراف بدم و کنکور ٩٧ شرکت کنم ولی نمیدونم مشمول میشم یا نه
  بعضها میگن مشمول میشی بعضها میگن یک سال وقت داری
  ممنون اگه زود جواب بدین

 19. نغمه شکیبافرد

  سلام من از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد عقب موندم راهی برای ثبت نام نیست؟؟؟؟؟

  • با سلام. متاسفانه هیچ راه حلی برای این مسئله وجود نداره و شرکت شما در آزمون کارشناسی ارشد به دوره ی بعدی موکول میشه. موفق باشید.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید