تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400
دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400

فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد. این سازمان برای نخستین بار در سال 99 تصمیم گرفت که به تکمیل ظرفیت های خالی دانشگاه سراسری و آزاد بر اساس سوابق تحصیلی بپردازد. از این رو، در قالب یک دفترچه راهنما تمامی شرایط، ضوابط و اطلاعات مورد نیاز را منتشر کرد.

البته لازم به ذکر است که دانشجویان دارای سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد برای اطلاع از شرایط و مراحل ثبت نام بدون کنکور، بایستی بر خلاف افرادی که می خواهند بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش شوند، به سایت دانشگاه مدنظر خود مراجعه کنند. ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی بدون کنکور ارشد به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گردد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 99

(برای دریافت این فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد معمولا همزمان با آغاز فرآیند نام نویسی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400

همان طور که ذکر شد، مجری برگزار کننده این فرآیند یعنی سازمان سنجش آموزش کشور زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد را اعلام می کند. تا به این لحظه اطلاعیه ای در این خصوص از سوی سازمان مذکور منتشر نشده است اما با توجه به این که در سال گذشته، دفترچه راهنما همزمان با آغاز نام نویسی در 25 آذر ماه 99 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت، پیش بینی می شود در سال جاری نیز با شروع ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400، فایل پی دی اف مربوطه در اواخر آذر ماه در سایت قرار بگیرد.

بنابراین برای سال 1400 هنوز تاریخ دقیقی جهت انتشار این دفترچه از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است اما در صورتی که امسال نیز این پذیرش انجام شود، زمان دقیق آن از طریق این مقاله و کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد. به خاطر داشته باشید که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز از همین سایت انجام می شود و داوطلبان می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق مراجعه به همین دفترچه دریافت کنند.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400

سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org در زمان اعلام شده این دفترچه را منتشر می کند که بررسی آن برای کسب آگاهی لازم جهت تکمیل مراحل نام نویسی ضروری است. از آن جایی که دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400 هنوز منتشر نشده است، لینک دریافت آن فعال نمی باشد اما شما می توانید با دانلود دفترچه نام نویسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی سال گذشته، از شرایط و ضوابط آن مطلع شوید.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 99

(برای دریافت این فایل، بر روی لینک بالا کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

محتویات دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400

همان طور که پیش تر اشاره شد، دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد حاوی اطلاعات مورد نیاز برای متقاضیان است که مطالعه دقیق آن سبب آسان تر شدن روند نام نویسی و کاهش اشتباهات احتمالی می شود. مندرجات این دفترچه عبات اند از:

  • مراحل ثبت نام پذیرش
  • نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام
  • راهنمای گزینش نهایی
  • کد و نام شهرستان ها و استان ها
  • کد رشته محل های تحصیل گروه ها
  • شرایط و ضوابط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
  • فرم مخصوص معدل
  • پیش نویس تقاضانامه ثبت نام

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد را می توان فرصت مناسبی برای افرادی دانست که به هر دلیلی شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را ندارند. همچنین فراموش نکنید که پذیرش بر اساس معدل تراز شده مقطع کارشناسی در واقع همان فرآیند تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد است اما با این تفاوت که در سال گذشته، حتی افرادی که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نکرده بودند نیز می توانستند در این مرحله نام نویسی نمایند.

 

سوالات متداول

1- دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400 چه زمانی منتشر می شود؟

معمولا این دفترچه همزمان با آغاز ثبت نام منتشر می شود که در حال حاضر تاریخ دقیق انتشار آن برای سال جاری مشخص نیست.

2- از چه طریقی می توان دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400 را دریافت کرد؟

این دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین لینک موجود در این مقاله قابل دانلود است.

3- دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد 1400 حاوی چه اطلاعاتی است؟

این دفترچه اطلاعاتی از قبیل شرایط و مراحل پذیرش، زمان و نحوه ثبت نام، مدارک لازم، نحوه گزینش نهایی و... را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد