تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله پیام نور به طور معمول دو نوبت در سال انجام می گیرد. تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان جهت شرکت در این پذیرش در قالب دو دفترچه راهنمای جداگانه منتشر می گردد و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. متقاضیان باید در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به این دفترچه مراجعه نموده و با اطلاع از ضوابط مندرج و رشته های ارائه شده در آن، نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. در ادامه مطلب شما را از زمان و نحوه دسترسی به دفترچه مذکور مطلع می کنیم.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 99
(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 99 – اصلاحات سری اول
(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400
(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

مطابق با مندرجات دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن ماه، داوطلبان می توانند به ثبت حداکثر 100 کد رشته محل در فرم انتخاب رشته خود بپردازند.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

همان طور که اشاره شد، در صورتی که ثبت نام هر دو نیمسال مهر و بهمن ماه به صورت غیرحضوری انجام شود، دو دفترچه مجزا برای پذیرش در هر یک از نیمسال ها منتشر می گردد. ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن در چندین سال گذشته به صورت حضوری و با مراجعه به دانشگاه مورد نظر انجام می شد، اما در سال گذشته این فرآیند به شیوه الکترونیکی از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور صورت گرفت. بنابراین داوطلبان می بایست همزمان با شروع مهلت نام نویسی در 30 آذر ماه 99 به سایت مذکور مراجعه نموده و این دفترچه را دریافت می کردند.

زمان انتشار دفترچه بدون  کنکور پیام نور سال 1400 هنوز اعلام نشده است، اما پیش بینی می کنیم فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته نیمسال دوم این دانشگاه در بازه زمانی مشابه سال گذشته انجام گیرد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از تاریخ دقیق انتشار این دفترچه مطلع شوید.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

پس از اطلاع رسانی سازمان سنجش در خصوص زمان انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه پیام نور، داوطلبان می بایست به سایت این سازمان به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و آن را دریافت نمایند. چرا که مطالعه و بررسی دفترچه مذکور پیش از انجام ثبت نام دارای اهمیت بسزایی می باشد.

همچنین جهت آسان سازی دسترسی شما به فایل این دفترچه، لینک دانلود آن را در جدول زیر قرار داده ایم که پس از فعال شدن می توانید مورد استفاده قرار دهید. لازم به ذکر است که دفترچه سال 99 نیز به منظور آشنایی شما با مندرجات این فایل در جدول زیر آورده شده است.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 99 – اصلاحات سری اول

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400
(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

محتوای دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

از آن جایی که فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله دانشگاه پیام نور سال جاری به صورت همزمان انجام می گیرد، دفترچه این فرآیندها نیز در قالب یک فایل منتشر می شود. در این دفترچه شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری بیان شده و همچنین در خصوص مواردی از قبیل زمان، نحوه و مراحل پذیرش اطلاع رسانی صورت گرفته است. متقاضیان با بررسی دفترچه راهنمای مذکور، با رشته های بدون کنکور پیام نور بهمن آشنا شده و بر اساس اولویت و علابق خود حداکثر 100 کد رشته محل را انتخاب نموده و در زمان مقرر در فرم انتخاب رشته خود ثبت می نمایند.

لازم به ذکر است که چنانچه نام نویسی در ترم بهمن سال جاری بر مبنای شیوه حضوری برنامه ریزی شده باشد، جزئیات مربوط به این نوع ثبت نام در دفترچه عنوان خواهد شد.

برای ثبت نام داوطلبان در پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری در تمامی دوره های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان تنها یک دفترچه تحت عنوان دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری منتشر می گردد.

بدیهی است که متقاضیان پیش از اقدام به واریز هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400ر می بایست از تمامی جزئیات آگاه بوده و از میزان شهریه دانشگاه پیام نور 1400 نیز مطلع باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید بر روی لینک های موجود کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن ماه 1400 چه زمانی منتشر می گردد؟

زمان انتشار این دفترچه هنوز مشخص نشده است، اما شما می توانید با عضویت در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع شوید.

2- چه مندرجاتی در دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن ماه 1400 ثبت شده است؟

در این دفترچه مواردی از قبیل زمان و مراحل پذیرش، شرایط عمومی و اختصاصی، سهمیه ها و امتیازات، کد رشته محل ها و تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان ذکر می گردد.

3- از چه طریقی می توان دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن ماه 1400 را دریافت کرد؟

با مراجعه به سایت sanjesh.org و همچنین از طریق لینک موجود در این مقاله می توان نسبت به دانلود فایل این دفترچه اقدام نمود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲۲ نظر

 1. سلام خسته نباشید وقتتون بخیر باشه . بنده دانش آموز دوازدهم انسانی هستم میخواستم با دیپلم انسانی بیام مهندسی مکانیک یا صنایع بخونم ، میتونم بدون کنکور بیام داخل دانشگاه پیام نور مهندسی بخونم ؟

  • با سلام، بله، شما با مدرک دیپلم انسانی، مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته های مهندسی در دانشگاه های پیام نور، به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی می باشید و محدودیتی نخواهید داشت.

 2. سلام وقت بخیر الان نمیشه دیگه ورودی بهمن ثبت نام کرد؟؟ ☹️

  • با سلام، میتوانید به دانشگاه مورد نظر خود به صورت حضوری مراجعه کنید و در صورت موافقت، ثبت نام شما انجام خواهد شد.

 3. با سلام وخسته نباشید
  بنده ۴۲ سال سن دارم سال ۸۵ کاردانی دامپزشکی از دانشگاه آزاد گرفتم و الان میخوام کارشناسی عمران بدون کنکور بخونم.لطفا راهنمایی کنید میتونم در دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل بدم؟اگر خیر در چه دانشگاه‌ دیگری.باتشکر

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، برای ثبت نام در رشته های دانشگاه پیام نور می بایست مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید و منعی از بابت ادامه ی تحصیل در رشته های ذکر شده وجود ندارد.

 4. سلام …دانشگاه پیام نور بدون آزمون تکمیل ظرفیت داره ؟؟

  • با سلام و درود، مهلت تکمیل ظرفیت دانشگاه های پیام نور به پایان رسیده است. جهت اطمینان خاطر، به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید.

 5. آیا ثبت نام ترم بهمن ۹۹ بدون آزمون شروع شده؟

 6. سلام
  ثبت نام بدون کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی دانشگاه پیام نور برای رشته‌های علوم انسانی مثل جامعه شناسی امکان‌ پذیره؟ اگر نه، کنکورش در چه تاریخی برگزار و دفترچه‌ کی منتشر می‌شه؟

 7. سلام.بنده کارشناسی ناپیوسته معماری دارم.یعنی دانشگاه فنی حرفه ای درس خوندم.آیا میتونم دوباره رشته کارشناسی حقوق یا فقه و حقوق اسلامی پیام نور رو ثبت نام کنم؟زمان ثبت نام بدون کنکور بهمن ۹۸چه تاریخی هست؟

  • با سلام ،
   چنانچه شما از سوی نظام وظیفه دارای منع نباشید ، می توانید در رشته مدنظر در دانشگاه پیام نور در پذیرش براساس سوابق تحصیلی نام نویسی نمایید.لازم به ذکر است جهت ثبت نام در مرحله تمدید پذیرش مهرماه(ورودی بهمن ماه) ، تا ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ فرصت دارید.

 8. با سلام.دفترچه بهمن ماه ۹۸ کی میاد؟؟؟؟؟

  • با سلام ، شما در حال حاضر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ می توانید برای ثبت نام دانشگاه پیام نور در مرحله تمدید پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۸ اقدام نمایید . همچنین می توانید جهت اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه ها عضو کانال تلگرام انتخاب رشته شوید .

 9. سلام چرا دفترچه بهمن ۹۸ نمیاد ک زودتر ثبت نام کنیم ؟ کی قراره بیاد دفترچه بدون کنکور پیام نور ۹۸ ؟؟؟

 10. سلام اگه مدارک مورد نیاز درحال حاضر در دسترس نباشه میشه ثبت نام کرد و تاپایان ترم اول مدارک رو ارائه داد؟

  • با سلام ،
   شما می بایست جهت ثبت نام مدارک موردنیاز اعلام شده را دارا باشید ، در غیر اینصورت تنها درصورت موافقت واحد دانشگاهی می توانید نام نویسی مشروط نمایید.

 11. فرناز روزبهانی

  با سلام
  مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه تا چه تاریخی است؟

  • باسلام
   زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ از ۱۳۹۷/۹/۱۶ الی ۱۳۹۷/۹/۲۵ بوده است اما داوطلبانی که موفق به ثبت نام در تاریخ مقرر نشده اند می توانند در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ الی ۱۳۹۷/۱۲/۱ اقدام به ثبت نام کنند .

دریافت مشاوره