تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

زمان و نحوه ثبت نام در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401
دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

پس از برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش و اعلام نتایج نهایی، داوطلبان پذیرفته شده باید برای ثبت نام و شرکت در دوره های مهارت آموزی اقدامات لازم را به انجام برسانند. مهارت آموزی دوره ای یکساله است که در آن به آموزش دروس تخصصی، تربیتی و کارورزی پرداخته می شود و گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون جامع، شرط لازم برای استخدام در آموزش و پرورش می باشد. لازم به ذکر است که برخلاف تصور بسیاری از داوطلبان، این دوره جزء سنوات خدمتی محسوب نمی گردد.

در دوره های مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش، در صورت غیبت بیش از 2 جلسه صدور حکم استخدام لغو می شود.

ثبت نام دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شدگان این آزمون بایستی دوره ای تحت عنوان دوره مهارت آموزی را با موفقیت بگذرانند تا بتوانند در آموزش و پرورش استخدام شوند. برنامه زمانی و جزئیات مربوط به ثبت نام و برگزاری دوره مهارت آموزی توسط سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان اطلاع رسانی می شود و داوطلبان باید تمام اخبار مربوطه را از این سایت پیگیری نمایند.

زمان ثبت نام

همان طور که گفته شد، دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش پس از اعلام نتایج نهایی که در سامانه sanjesh.ir اطلاع رسانی می گردد، برگزار می شود. پذیرفته شدگان بایستی در موعد مقرر با فراهم کردن مدارک لازم در این دوره ثبت نام کنند چرا که عدم نام نویسی در آن، به منزله انصراف داوطلب تلقی می شود.

زمان ثبت نام دوره مهارت آموزی برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401 جهت ثبت نام غیر حضوری و بارگذاری مدارک از 27 مرداد ماه لغایت 30 مرداد ماه و زمان ثبت نام حضوری 1 تا 10 شهریور ماه می باشد. لازم به ذکر است آن دسته از متقاضیانی که در تاریخ مذکور موفق به نام نویسی نشده اند می توانند تا یک هفته بعد از آخرین مهلت تعیین شده با مراجعه به پردیس محل آموزش خود جهت ثبت نام اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام

برای ثبت نام در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش که پس از پایان یافتن گزینش و معاینات پزشکی داوطلبان آغاز می شود، باید به سامانه مروارید دانشگاه فرهنگیان مراجعه کرده و طبق اطلاعیه منتشر شده اقدامات لازم را به انجام برسانید. به منظور نام نویسی در این دوره بایستی دو مرحله را پشت سر بگذارید که در ادامه جزئیات آن ذکر شده است.

مرحله اول: ثبت نام غیرحضوری

 • مراجعه به سامانه مروارید دانشگاه فرهنگیان به آدرس hr.cfu.ac.ir و انتخاب گزینه “ثبت نام و ورود به دوره مهارت آموزی”
 • درج “کد داوطلبی (کد رگیری 8 رقمی)” و “کد ملی” در کادرهای مشخص شده و فشردن دکمه “شروع ثبت نام”
 • مشاهده اطلاعات فردی و نام رشته و پردیس مورد نظر و سپس انتخاب عبارت “ثبت نام”
 • ثبت مشخصات شناسنامه ای و خانوادگی
 • بارگذاری فایل اسکن مدارک
 • وارد کردن مشخصات شغلی (اختیاری)
 • درج اطلاعات آخرین مدرک تحصیلی و تکمیل فرم ارسال درخواست ثبت نام اینترنتی

پس از اتمام مراحل فوق، حتما بر روی گزینه “ارسال درخواست” کلیک نموده تا ثبت نام تکمیل شود. در صورتی که نام نویسی با موفقیت صورت گیرد، کد رهگیری به شما داده خواهد شد؛ همچنین در این مرحله، محل آموزش دوره مهارت آموزی مشخص شده که برای اقدامات بعدی باید به سایت دانشگاه فرهنگیان استان محل آموزش خود مراجعه کنید.

شما عزیزان می توانید با استفاده از دفترچه راهنمای ثبت نام غیر حضوری دوره مهارت آموزی، که در جدول زیر ارائه شده است، به خوبی از مراحل نام نویسی در سامانه مروارید دانشگاه فرهنگیان، آگاهی یابید.

راهنمای ثبت نام غیر حضوری دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سامانه مروارید
دانلود راهنمای ثبت نام غیر حضوری دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سامانه مروارید

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

مرحله دوم: ثبت نام حضوری

افرادی که مرحله قبل یعنی ثبت نام غیرحضوری را به انجام برسانند، می توانند طبق زمان بندی اعلام شده به مکان برگزاری دوره مهارت آموزی پردیس محل آموزش مهارت آموزان مراجعه نمایند.

مدارک ثبت نام

به منظور ثبت نام در دوره مهارت آموزی بایستی در هر دو مرحله اینترنتی و حضوری یک سری مدارک را ارائه نمایید که در ادامه آن ها را قرار داده ایم.

مدارک ثبت نام دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401
ثبت نام غیرحضوری (اینترنتی) ثبت نام حضوری
اسکن تمامی صفحات شناسنامه اصل و کپی گواهینامه مدرک تحصیلی
اسکن پشت و روی کارت ملی پرینت ثبت نام غیرحضوری
اسکن عکس پرسنلی اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
اسکن کارت پایان خدمت و یا معافیت (ویژه برادران) اصل و کپی کارت پایان خدمت و یا معافیت (ویژه برادران
اسکن آخرین مدرک تحصیلی اصل و کپی گواهی قبولی در آزمون داخلی برای مشمولین نهضت سواد آموزی
اسکن گواهی ICDL (در صورت داشتن آن)
2 قطعه عکس

اصل معرفی نامه استان سهمیه خدمتی

اسکن گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (در صورت داشتن آن)

توجه: عکس پرسنلی که در سایت بارگزاری می کنید، باید همان عکسی باشد که در زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ارائه داده اید.

هزینه ثبت نام

شرکت در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش دارای هزینه است که بخش عمده ای از آن بر عهده داوطلبان می باشد. این مبلغ برای استفاده افراد از خدمات آموزشی و رفاهی بوده که میزان آن برای ثبت نام در دوره مهارت آموزی سال 1401 به میزان 15/333/703 هزار ریال می باشد و داوطلبان بایستی در فرآیند نام نویسی با مراجعه به آدرس http//hadaf.cfu.ac.ir آن را به عنوان شهریه پرداخت نمایند. 

دوره مهارت آموزی استخدامی آموزش و پرورش 1401
دوره مهارت آموزی استخدامی آموزش و پرورش

برگزاری دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401

پس از اتمام ثبت نام در دوره مهارت آموزی، بایستی پیگیر اخبار و اطلاعیه های منتشر شده از سایت دانشگاه فرهنگیان استان محل آموزش خود باشید، چرا که زمان آغاز دوره‏ شرایط و همچنین نحوه برگزاری آن از طریق سامانه مذکور اعلام می شود. دوره مهارت آموزی معمولا یک سال به طول می انجامد  شامل 2 پودمان است که در آن مجموعه ای از دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی نظری و مهارتی را به پذیرفته شدگان آموزش می دهند.

نکات مهم 

 • ثبت نام نکردن در دوره مهارت آموزی به منزله انصراف برای فرد پذیرفته شده تلقی می شود و پس از اتمام مهلت نام نویسی، هیچ اعتراضی در این خصوص پذیرفته نیست.
 • دانشگاه های مجری برگزاری دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش، هیچ مسئولیتی در قبال تامین تغذیه و خوابگاه داوطلبان ندارند و درصورت درخواست مهارت آموز و وجود امکانات کافی، ارائه خدمات فقط با دریافت هزینه امکان پذیر خواهد بود.
 • گذراندن دوره مهارت آموزی، شرط لازم برای استخدام در آموزش و پرورش بوده و جزء سنوات خدمتی محسوب نمی شود.

توجه داشته باشید، دوره های مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان در رشته محل های دبیر، آموزگار، مربی امور تربیتی، مشاور و مراقب سلامت است و برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در رشته های هنر آموز و استاد کار می باشد و داوطلبان پس از گذراندن دوره مهارت آموزی در یک آزمون جامع که توسط دانشگاه مجری برگزار می شود، شرکت می کنند. لازم به ذکر است که برای استخدام آموزش و پرورش موفقیت در این آزمون الزامی است که تاریخ، شرایط و نحوه برپایی آزمون جامع (اصلح) توسط دانشگاه مجری اطلاع رسانی می گردد.

سوالات متداول

1- دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401 چه زمانی برگزار می گردد؟

دوره مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان از اول شهریور ماه آغاز خواهد شد.

2- نام نویسی در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1401 از چه طریق ممکن است؟

پذیرفته شدگان ملزم هستند که برای نام نویسی در این دوره می بایست با توجه به رشته تحصیلی خود به سایت های ذکر شده مراجعه نمایند.

3- جهت ثبت نام در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1401 چه مدارکی مورد نیاز است؟

برای نام نویسی در این دوره لازم است که اسکن شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشید. به سایر موارد در متن مقاله اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۸ نظر

 1. سلام وقت بخیر.امکانش هست سال دیگه برای دو رشته آزمون استخدامی بدم یعنی هم مشاور واحد آموزشی و هم آموزش ابتدایی؟

 2. سلام من با فوق لیسانس الهیات گرایش علوم قران و حدیث میتونم برای آموزگار ابتدایی شرکت کنم ؟

 3. سلام وقت بخیر برای ثبت نام اولیه ی این طرحها چیکار کنم چطور ثبت نام کنم میشه شرایط اولیه روبگید

  • با سلام و درود، دوره مهارت آموزی مختص پذیرفته شدگان آزمون استخدامی و یا معلمان حق التدریس می باشد که توسط ارگان مربوطه برگزار می شود.

 4. سلام.ببخشید نتایج مصاحبه آموزش و پرورش کی اعلام میشه؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی