خانه آزمون استخدامی دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

زمان و نحوه ثبت نام در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش
دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

پس از برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش و اعلام نتایج نهایی، داوطلبان پذیرفته شده باید برای ثبت نام و شرکت در دوره های مهارت آموزی اقدامات لازم را به انجام برسانند. مهارت آموزی دوره ای یکساله است که در آن به آموزش دروس تخصصی، تربیتی و کارورزی پرداخته می شود و گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون جامع، شرط لازم برای استخدام در آموزش و پرورش می باشد. لازم به ذکر است که برخلاف تصور بسیاری از داوطلبان، این دوره جزء سنوات خدمتی محسوب نمی گردد و ثبت نام آن از طریق سامانه مروارید دانشگاه فرهنگیان به آدرس اینترنتی hr.cfu.ac.ir می باشد.

 

✅لینک ورود به سایت ثبت نام دوره مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان

سایت ثبت نام دوره های مهارت آموزی

 

در دوره های مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲، در صورت غیبت بیش از 2 جلسه صدور حکم استخدام لغو می شود.

ثبت نام دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 پذیرفته شدگان این آزمون بایستی دوره ای تحت عنوان دوره مهارت آموزی را با موفقیت بگذرانند تا بتوانند در آموزش و پرورش استخدام شوند. برنامه زمانی و جزئیات مربوط به ثبت نام و برگزاری دوره مهارت آموزی توسط سایت آموزش و پرورش هر استان و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان اطلاع رسانی می شود و داوطلبان باید تمام اخبار مربوطه را از این سایت ها پیگیری نمایند.

با توجه به اینکه امسال آزمون آموزگاری و دبیری سوای یکدیگر برگزار شدند، نتایج آزمون آموزگاری در 30 خرداد 1402 مشخص شده و پذیرفته شدگان می بایست از 1 تیر شروع به بارگذاری مدارک مربوطه کنند و همچنین از 3 تیر با مراجعه به سایت آموزش و پرورش محل خدمتشان از زمان مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش و متعاقبا پس از آن، زمان نام نویسی دوره های مهارت آموزی آگاه شوند.

زمان ثبت نام

همان طور که گفته شد، دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ پس از اعلام نتایج نهایی که در سایت آموزش و پرورش استان محل خدمت داوطلبان اطلاع رسانی می گردد، برگزار می شود. پذیرفته شدگان بایستی در موعد مقرر با فراهم کردن مدارک لازم در این دوره ثبت نام کنند چرا که عدم نام نویسی در آن، به منزله انصراف داوطلب تلقی می شود.

زمان ثبت نام دوره مهارت آموزی برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1402 جهت ثبت نام غیر حضوری و بارگذاری مدارک هنوز مشخص نمی باشد. اما با توجه به این که این فرایند در سال های گذشته پس از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش انجام می شده است. انتظار می رود رویه مذکور در سال 1402 در اواخر شهریور ماه صورت پذیرد. زمان دقیق ثبت نام دوره های مهارت آموزی در سایت آموزش و پرورش هر استان اعلام خواهد شد که متقاضیان می توانند برای یافتن آدرس استان خود به اطلاعات مندرج در جدول زیر اتکا کنند.

آدرس سایت اداره کل آموزش و پرورش استان ها 
نام استانلینک مستقیم ورود به درگاه آموزش و پرورش استان ها
آذربایجان شرقیea.medu.gov.ir
آذربایجان غربیwa.medu.gov.ir
اردبیلarta.medu.gov.ir
اصفهانisf.medu.gov.ir
البرزalborz.medu.gov.ir
ایلامilam.medu.gov.ir
بوشهرbushehr.medu.gov.ir
شهر تهرانtehran.medu.gov.ir
شهرستان های استان تهرانteo.medu.gov.ir
چهارمحال و بختیاریchb.medu.gov.ir
خراسان جنوبیskh.medu.gov.ir
خراسان رضویrazavi.medu.gov.ir
خراسان شمالیkhn.medu.gov.ir
خوزستانkhouz.medu.gov.ir
زنجانzanjan.medu.gov.ir
سمنانsemnan.medu.gov.ir
سیستان و بلوچستانsb.medu.gov.ir
فارسfars.medu.gov.ir
قزوینcaspian.medu.gov.ir
قمqom.medu.gov.ir
کردستانkurd.medu.gov.ir
کرمانkerman.medu.gov.ir
کرمانشاهkermanshah.medu.gov.ir
کهگیلویه و بویراحمدkb.medu.gov.ir
گلستانgolestan.medu.gov.ir
گیلانguilan.medu.gov.ir
لرستانlorestan.medu.gov.ir
مازندرانmazand.medu.gov.ir
مرکزیmarkazi.medu.gov.ir
هرمزگانhormozgan.medu.gov.ir
همدانhamedan.medu.gov.ir
یزدyazd.medu.gov.ir

نحوه ثبت نام

برای ثبت نام در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش که پس از پایان یافتن گزینش و معاینات پزشکی داوطلبان آغاز می شود، باید به سامانه مروارید دانشگاه فرهنگیان مراجعه کرده و طبق اطلاعیه منتشر شده اقدامات لازم را به انجام برسانید. به منظور نام نویسی در این دوره بایستی دو مرحله را پشت سر بگذارید که در ادامه جزئیات آن ذکر شده است.

مرحله اول: ثبت نام غیرحضوری

 • مراجعه به  سامانه مروارید دانشگاه فرهنگیان به آدرس hr.cfu.ac.ir و انتخاب گزینه “ثبت نام و ورود به دوره مهارت آموزی” و درج “کد داوطلبی (کد رگیری 8 رقمی)” و “کد ملی” در کادرهای مشخص شده و فشردن دکمه “شروع ثبت نام”

مرحله اول ثبت نام دو ره های مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان

 • مشاهده اطلاعات فردی و نام رشته و پردیس مورد نظر و سپس انتخاب عبارت “ثبت نام”

مرحله دو ثبت نام دوره های مهارت آموزی

 • ثبت مشخصات شناسنامه ای و بعد از آن کلیک بر روی گزینه ثبت

قسمت سوم ثبت نام دوره های مهارت آموزی

 • مشخصات خانوادگی خود را وارد نموده سپس ثبت را بزنید.

قسمت چهارم ثبت نام دوره های مهارت آموزی

 • عکس اسکن شده خود را با فرمت JPGE بارگذاری کنید.

قسمت پنجم ثبت نام دوره ها کارآموزی

 • درج اطلاعات آخرین مدرک تحصیلی و تکمیل فرم ارسال درخواست ثبت نام اینترنتی

قسمت ششم ثبت نام دوره های کارآموزی

 • روی گزینه ارسال درخواست کلیک کنید تا شماره دانشجویی به شما اختصاص داده شود.

قسمت هفتم ثبت نام دوره های مهارت آموزی

 • در این مرحله کد رهگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

قسمت هشتم ثبت نام دوره های مهارت آموزی

در صورتی که تمامی مراحل فوق را انجام دادی برای پیگیری ثبت نام خود پس از 24 ساعت دوباره وارد سایت دانشگاه فرهنگیان شوید و در صورتی که با صفحه پایین مواجه شوید یعنی نام نویسی شما با موفقیت انجام شده. صفحه پایین فقط در صورت موفقیت آمیز بودن عمل ثبت نا نمایش داده خواهد شد.

قسمت نهم ثبت نام دوره های مهارت آموزی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره مهارت آموزی در سامانه مروارید برای سال 1402 هنوز منتشر نشده است اما برای اطلاع از کلیات مندرجات آن می توانید از طریق جدول زیر فایل راهنمای سال گذشته را دانلود کنید. همچنین لینک دفترچه راهنمای مربوط به امسال نیز به محض انتشار در مطلب قرار داده خواهد شد.

مرحله دوم: ثبت نام حضوری

افرادی که مرحله قبل یعنی ثبت نام غیرحضوری را به انجام برسانند، می توانند طبق زمان بندی اعلام شده به مکان برگزاری دوره مهارت آموزی پردیس محل آموزش مهارت آموزان مراجعه نمایند.

مدارک ثبت نام

به منظور ثبت نام در دوره مهارت آموزی بایستی در هر دو مرحله اینترنتی و حضوری یک سری مدارک را ارائه نمایید که در ادامه آن ها را قرار داده ایم.

مدارک ثبت نام دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402
ثبت نام غیرحضوری (اینترنتی)ثبت نام حضوری
اسکن تمامی صفحات شناسنامهاصل و کپی گواهینامه مدرک تحصیلی
اسکن پشت و روی کارت ملیپرینت ثبت نام غیرحضوری
اسکن عکس پرسنلیاصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
اسکن کارت پایان خدمت و یا معافیت (ویژه برادران)اصل و کپی کارت پایان خدمت و یا معافیت (ویژه برادران
اسکن آخرین مدرک تحصیلیاصل و کپی گواهی قبولی در آزمون داخلی برای مشمولین نهضت سواد آموزی
اسکن گواهی ICDL (در صورت داشتن آن)اصل معرفی نامه استان سهمیه خدمتی
اسکن گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (در صورت داشتن آن)2 قطعه عکس

توجه: عکس پرسنلی که در سایت بارگزاری می کنید، باید همان عکسی باشد که در زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 ارائه داده اید.

هزینه ثبت نام

شرکت در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش دارای هزینه است که بخش عمده ای از آن بر عهده داوطلبان می باشد. این مبلغ برای استفاده افراد از خدمات آموزشی و رفاهی بوده که میزان آن برای ثبت نام در دوره مهارت آموزی سال 1401 به میزان 15/333/703 هزار ریال بوده است و هرچند که مبلغ آن برای سال ۱۴۰۲ مشخص نیست اما قطعا افزایش خواهد یافت. داوطلبان بایستی در فرآیند نام نویسی با مراجعه به آدرس http//hadaf.cfu.ac.ir آن را به عنوان شهریه پرداخت نمایند. 

دوره مهارت آموزی استخدامی آموزش و پرورش 1401
دوره مهارت آموزی استخدامی آموزش و پرورش

برگزاری دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

پس از اتمام ثبت نام در دوره مهارت آموزی، بایستی پیگیر اخبار و اطلاعیه های منتشر شده از سایت دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش استان محل آموزش خود باشید، چرا که زمان آغاز دوره،‏ شرایط و همچنین نحوه برگزاری آن از طریق سامانه های مذکور اعلام می شود. دوره مهارت آموزی معمولا یک سال به طول می انجامد  شامل 2 پودمان است که در آن مجموعه ای از دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی نظری و مهارتی را به پذیرفته شدگان آموزش می دهند.

نکات مهم

 • ثبت نام نکردن در دوره مهارت آموزی به منزله انصراف برای فرد پذیرفته شده تلقی می شود و پس از اتمام مهلت نام نویسی، هیچ اعتراضی در این خصوص پذیرفته نیست.
 • دانشگاه های مجری برگزاری دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش، هیچ مسئولیتی در قبال تامین تغذیه و خوابگاه داوطلبان ندارند و درصورت درخواست مهارت آموز و وجود امکانات کافی، ارائه خدمات فقط با دریافت هزینه امکان پذیر خواهد بود.
 • گذراندن دوره مهارت آموزی، شرط لازم برای استخدام در آموزش و پرورش بوده و جزء سنوات خدمتی محسوب نمی شود.

توجه داشته باشید، دوره های مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ در رشته محل های دبیر، آموزگار، مربی امور تربیتی، مشاور و مراقب سلامت است و برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در رشته های هنر آموز و استاد کار می باشد و داوطلبان پس از گذراندن دوره مهارت آموزی در یک آزمون جامع که توسط دانشگاه مجری برگزار می شود، شرکت می کنند. لازم به ذکر است که برای استخدام آموزش و پرورش موفقیت در این آزمون الزامی است که تاریخ، شرایط و نحوه برپایی آزمون جامع (اصلح) توسط دانشگاه مجری اطلاع رسانی می گردد.

سوالات متداول

1- دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲ چه زمانی برگزار می گردد؟

دوره مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان به احتمال زیاد از اوایل شهریور ماه آغاز خواهد شد.

2- نام نویسی در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲ از چه طریق ممکن است؟

پذیرفته شدگان ملزم هستند که برای نام نویسی در این دوره می بایستبه سایت دانشگاه فرهنگیان به آدرس hr.cfu.ac.ir مراجعه نمایند.

3- جهت ثبت نام در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ چه مدارکی مورد نیاز است؟

برای نام نویسی در این دوره لازم است که اسکن شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشید. به سایر موارد در متن مقاله اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۴ نظر
 1. سارا

  سلام وقت بخیر
  سوالی داشتم ممنون میشم پاسخگو باشین
  مهارت اموزی در رشته های دبیری کار وفناوری و هنراموزی فقط در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی امکان داره یا اینکه هرجایی که شغل محل خدمت هست ما هم باید در استان موردنظر دوره بگذرونیم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، بله فقط در دانشگاه تربیت دبیر رجایی برگزار میشود.

 2. مهرزاد

  سلام
  من تو ازمون دبیری پذیرفته شدم و الان هم مشغول تدریسم. ولی هر کاری میکنم با کدی که زمان ثبت نام در ازمون داشتم نمیتونم دوره مهارت اموزی ثبت نام کنم. ثبت نام غیر حضوری امکانش نیست اصلا.

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   ثبت نام دوره مهارت آموزشی صرفا به صورت غیرحضوری انجام می شود( از طریق سامانه مروارید)

 3. مرادی

  سلام دوره پودمانی رو حتما باید سال اول گذروند. آیا میشه سال اول که دوره پودمانی داریم تدریس نکنیم. آخه به ما کلاس دادن همیم اول

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود خیر، شما باید تابع ارگان مربوطه خود باشید.

 4. حامد

  سلام
  ببخشید من دبیری قبول شدم برای ثبت نام در دوره مهارت آموزی با اینکه شماره پرونده و کد ملی رو درج می کنم ولی سامانه میگه اشتباه هست. باید چیکار کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورت عدم حل مشکل توصیه می شود به منابع انسانی آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمائید.

 5. امینی

  سلام من آموزگاری شهرستان محل زندگی قبول شدم اما دانشگاه فرهنگیان مرکز استان هستش ایا باید برای گذراندن کلاسها به مرکز استان برم یا دوره مهارت آموزی را در شهرستان محل خدمت برگزار میکنند ویه سوال دیگه خانم هایی که باردارن و سفرکردن براشان خوب نیست راهکاری دارند ؟
  ممنون میشم راهنمایی فرمایید

 6. Fat

  سلام ببخشید یک سوال داشتم من الان دارم ارشد میخونم در صورت قبولی در هنر اموزی بایددانصراف بدم از دانشگاهی که دارم درس میخونم ودر دوره دمهارت آموزی آپ شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   در صورت موافقت اموزش و پرورش مانعی برای ادامه تحصیل نخواهید داشت.

 7. حامد

  سلام دوره های مهارتی مجازی برگزار میشن یا حضوری

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   دوره های مهارت آموزی ماده ۲۸ آموزش و پرورش به صورت حضوری برگزار می شود.

 8. حسن

  با این حساب قبول شدگان از سال ۱۴۰۳ وارد مدارس میشوند؟؟؟؟در دفترچه آمده است که قبول شدگان به صورت قراردادی استخدام خواهند شد نه استخدام رسمی!!…منی که زن و بچه دارم چطور میتونم برم دانشگاه شهید رجایی اخه؟؟!!!
  با یکی از کارمندان هنرستان صحبت میکردم میگفت نیا بدرد نمیخوره

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   دوره مهارت آموزی برای همه وجود دارد و بصورت دانشگاهی زمان شما را پر خواهد کرد و این شانس وجود دارد که بعد ها استخدام رسمی شوید اما با در نظر گرفتن شرایط خود می توانید تصمیم بر انجام یا عدم انجام این امر بگیرید.

 9. محمد

  سلام. دوره یکساله هنراموز و استاد کار فقط تهران انجام میشود

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   دوره های مهارت آموزش و پرورش معمولا در شهرستان محل خدمت فرد برگزار می شود.

 10. نیلوفر

  وقت بخیر، بعد از گزروندن دوره مهارت اموزی وارد مدارس میشیم؟ یا نه حین تدریس

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، بعد از شرکت در دوره ی مهارت آموزی یکساله و قبولی در آزمون جامع، استخدام رسمی آموزش و پرورش می شوید.

 11. محمد

  سلام دوره یکساله هنراموز داخل استان خود متقاضی هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   بله، دوره مهارت آموزی هر داوطلب اغلب در استان محل سکونت فرد انجام می شود. مگر اینکه ظرفیت استان تکمیل شود.

 12. محمد

  سلام دوره یکساله هنراموز داخل استان خود متقاضی هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، دورۀ یکساله مهارت آموزی رشته های هنرآموز و استاد کار در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار می شود.

 13. ستاره

  سلام وقت بخیر ، بعد از اتمام دوره ، شاغل شدن در اموزش و پرورش تضمین شده است یا نه دوباره بستگی داره به اینکه اموزش و پرورش برداره یا نه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   بعد از اتمام دوره های مهارت آموزی شغل شما تضیمن است و وارد مدارس می شوید و فعالیت خود را انجام می دهید.

 14. مرتضی

  دوره یک ساله دبیری کجا برگزار میشه ؟
  مثلا من ساکن آذربایجان شرقی باشم ، توی استانمه یا تهران ؟ کدوم دانشگاه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام دوره مهارت آموزی یکساله در شهر متقاضی و در پردیس های دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود.

 15. نازی

  سلام من کارشناسی رشته فقه وحقوق اسلامی خوندم آیا میتونم آموزگار ابتدایی شوم، ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام خیر ، آموزگار ابتدایی از رشته شما پذیرش ندارد.

 16. اهورا

  آیا امکان داره درصورت غیبت بیش از دو جلسه حکم استخدام مهارت آموزان آموزش و پرورش لغو نشود ؟

 17. افسانه

  سلام ببخشید دوره حضوریه یا مجازی برگزار میشه؟؟لطفا جواب بدین

 18. فاطمه

  سلام
  من لیسانس ریاضی کاربردی هستم ۳۵ سال دارم از اردکان یزد میتونم در َشغل دبیری ریاضی ثبت نام کنم

 19. مرضیه

  سلام وقت بخیر.امکانش هست سال دیگه برای دو رشته آزمون استخدامی بدم یعنی هم مشاور واحد آموزشی و هم آموزش ابتدایی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۴۰۰، تنها یک عنوان شغلی را میتوانید در زمان ثبت نام انتخاب نمایید.

  • محمد

   سلام وقت بخیر
   دوره مهارت هنر آموز در شهر محل سکونت فرد برگزار میشه یا جایی که به عنوان محل خدمت انتخاب کرده؟
   آیا در طول دوره حقوق هم به هنرآموزان پرداخت میشه یا نه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، دوره های مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ در رشته محل های دبیر، آموزگار، مربی امور تربیتی، مشاور و مراقب سلامت است و برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در رشته های هنر آموز و استاد کار می باشد و در طول دوره به شما حقوق تعلق نمی گیرد،

 20. فاطمه

  سلام من با فوق لیسانس الهیات گرایش علوم قران و حدیث میتونم برای آموزگار ابتدایی شرکت کنم ؟

 21. شکیلا

  سلام وقت بخیر برای ثبت نام اولیه ی این طرحها چیکار کنم چطور ثبت نام کنم میشه شرایط اولیه روبگید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دوره مهارت آموزی مختص پذیرفته شدگان آزمون استخدامی و یا معلمان حق التدریس می باشد که توسط ارگان مربوطه برگزار می شود.

 22. سعید

  سلام.ببخشید نتایج مصاحبه آموزش و پرورش کی اعلام میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر زمان اعلام نتایج مصاحبه ی تخصصی آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام نشده است. جهت اطلاع از آخرین خبرها می توانید عضو کانال تلگرام آزمون های استخدامی شوید.

 23. احسان

  با سلام
  ایا قبول شدگان رشته مربی امورتربیتی مدارس در صورت داشتن مدرک سطح ۲حوزوی باید دوره مهارت آموزی یکساله را بگذرانند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در کانال تلگرام آزمون های استخدامی سال ۱۳۹۹، تمامی پذیرفته شدگان می بایست در دوره ی یکسال مهارت آموزی شرکت نمایند.

 24. سعیده کریمی

  آیا در طول دوره مهارت آموزی دانش آموختگان حقوق دریافت میکنند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، خیر حقوق بعد از پایان دوره ی مهارت آموزی و هنگام استخدامی پرداخت خواهد شد. لازم به ذکر است دوره ی مهارت آموزی معمولا شامل پرداخت شهریه نیز می باشد.

 25. الهام

  سلام خسته نباشی ببخشید من نمره اخرین امتحانم ۲۹شهریور ثبت شد ینی تو مهلت ثبت نام بود ولی مدرک ندارم الان گواهی موقتم که خورد به کرونا اماده نیست ….الان من قبول بشم ایراد میگیرن ازم؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین

 26. لیلی

  سلام
  سوال منم همینه دقیقا
  الان که آموزش پرورش به طور همزمان با دستگاه های اجرایی آزمون رو برگزار میکنه من باز هم موفق به ثبت نام نشدم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، پذیرش عنوان های شغلی بر اساس شرایط احراز تحصیلی است و رشته های مورد قبول در آموزگاری ابتدایی، علوم تربیتی، روانشناسی، سطح دو حوزه و… می باشد و رشته ی مدیریت قابل قبول نیست.

 27. کرمی

  سلام وقت بخیر.
  بنده۲۷ سالمه، کارشناسی (رشته مهندسی) از دانشگاه پیام نور رو دارم.متوجه شدم دانشگاه فرهنگیان برای فارغ التحصیلان دانشگاههای دیگر دوره ی یکساله مهارت اموزی داره. چطور میتونم تو این دوره شرکت کنم؟ باید کنکور سراسری بدم یا ازمون اموزش پرورش رو شرکت کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • ایران مشاوره

   سلام ، شما با داشتن مدرک کارشناسی ، در صورتی که دارای شرایط لازم مانند : شرایط سنی ، مدرک مورد نیاز و … باشید ، می توانید با شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و پذیرفته شدن در مراحل آزمون و مصاحبه وارد دوره یکساله مهارت آموزی شوید . همچنین پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید .

مشاوره استخدامی پیج استخدامی