تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99
دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

پس از برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش و اعلام نتایج نهایی، داوطلبان پذیرفته شده باید برای ثبت نام حضوری و شرکت در دوره های مهارت آموزی اقدامات لازم را به انجام برسانند. مهارت آموزی دوره ای یکساله است که در آن به آموزش دروس تخصصی، تربیتی و کارورزی پرداخته می شود و گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون جامع، شرط لازم برای استخدام در آموزش و پرورش می باشد. برخلاف تصور بسیاری از داوطلبان، این دوره جزء سنوات خدمتی محسوب نمی گردد. پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید در هنگام ثبت نام دوره مهارت آموزی، تعهدنامه کتبی خود را مبنی بر 10 سال تعهد خدمت در محلی که آموزش و پرورش تعیین می کند، ارائه دهند.

چنانچه مهارت آموز بیش از 2 جلسه غیبت در هر ترم داشته باشد، از شرکت وی در امتحانات پایان دوره ممانعت می شود و صدور حکم استخدامی آموزش و پرورش برای او لغو خواهد شد.

زمان و نحوه برگزاری دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

برنامه زمانی ثبت نام دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش، توسط سایت رسمی دو دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اطلاع رسانی می شود و داوطلبان باید تمام اخبار مربوطه را از این سایت ها پیگیری نمایند. پس از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش در دوره گذشته شیوع ویروس کرونا در کشور و اقداماتی که برای پیشگیری از آن انجام شد، موجبات به تعویق افتادن دوره مهارت آموزی را برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش فراهم نمود. به این ترتیب پودمان های آموزشی پس از تاخیرهای زمانی اتفاق افتاده، از هفته اول اردیبهشت لغایت پایان آذر ماه 99 برگزار شدند.

با توجه به این که هنوز اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 صورت نگرفته است، نمی توان زمان برگزاری دوره مهارت آموزی سال 99 را پیش بینی نمود. به همین جهت توصیه می کنیم با ما در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره همراه باشید تا جدیدترین اخبار مربوطه را در اسرع وقت دریافت نمایید.

داوطلبانی که در رشته های شغلی “هنرآموز” و “استادکار” پذیرفته می شوند، برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام و شرکت در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش، می بایست به فاصله 2 روز پس از اعلام نتایج، به سایت رسمی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به نشانی sru.ac.ir مراجعه کنند. همچنین افرادی که در سایر رشته های شغلی اعم از دبیر، آموزگار، مراقب سلامت، مشاور و مربی امور تربیتی ‌مدارس پذیرفته شوند نیز باید در طی مدت زمان مذکور به سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان به نشانی cfu.ac.ir مراجعه نمایند.

داوطلبان پس از گذراندن دوره مهارت آموزی در یک آزمون جامع که توسط دانشگاه مجری برگزار می شود، شرکت می کنند. لازم به ذکر است که برای استخدام قطعی در آموزش و پرورش، موفقیت در این آزمون الزامی است. زمان، شرایط و نحوه برگزاری آزمون جامع (اصلح) توسط دانشگاه مجری اطلاع رسانی می گردد.

نکات مهم پیرامون دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

داوطلبانی که اسامی آن ها در میان پذیرفته شدگان نهایی این آزمون ثبت شده است، جهت شرکت در دوره مهارت آموزی یک ساله آموزش و پرورش ملزم به رعایت بعضی نکات به شرح موارد زیر می باشند.

 • ثبت نام نکردن در دوره مهارت آموزی به منزله انصراف برای فرد پذیرفته شده تلقی می شود و پس از اتمام مهلت ثبت نام، هیچ اعتراضی در این خصوص پذیرفته نیست.
 • داوطلبان می بایست کارنامه نهایی خود را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده و سپس نسبت به ثبت نام در دوره مهارت آموزشی دانشگاه های مذکور اقدام نمایند.
 • دانشگاه های مجری برگزاری دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش، هیچ مسئولیتی در قبال تامین تغذیه و خوابگاه داوطلبان ندارند و درصورت درخواست مهارت آموز و وجود امکانات کافی، ارائه خدمات فقط با دریافت هزینه امکان پذیر خواهد بود.
 • در دوره گذشته، کلاس های دوره مهارت آموزی دو دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی با توجه به شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شد و در صورت تداوم شرایط موجود، احتمال برگزاری دوره مهارت آموزی مربوط به آزمون سال 99 نیز به صورت مجازی وجود دارد. بنابراین لازم است پذیرفته شدگان، اطلاعات دقیق در مورد زمان برگزاری کلاس ها را از سایت رسمی دانشگاه های مربوطه پیگیری نمایند.
 • داوطلبان مهارت آموز، باید در حین فرآیند نام نویسی اینترنتی، مدارک روخوانی و روان خوانی قرآن کریم و همچنین مهارت های هفت گانه (ICDL) خود را در سایت رسمی دانشگاه مجری بارگذاری نمایند. در غیر این صورت باید متعهد شوند که پیش از برگزاری آزمون جامع، این مدارک را از مراکز معتبری که دارای مجوز از سازمان اداری و استخدامی هستند، دریافت کرده و ارائه دهند.
 • چنانچه مهارت آموز بیش از 2 جلسه غیبت در هر ترم داشته باشد، از شرکت وی در امتحانات پایان دوره ممانعت می شود و صدور حکم استخدامی آموزش و پرورش برای او لغو خواهد شد.
 • گذراندن دوره مهارت آموزی، شرط لازم برای استخدام در آموزش و پرورش بوده و جزء سنوات خدمتی محسوب نمی شود.

با توجه به آن چه گفته شد، می توان گفت داوطلبانی شانس استخدام در آموزش و پرورش را دارند که بتوانند دوره مهارت آموزی و آزمون جامع را با موفقیت پشت سر بگذارند. بنابراین نهایت تلاش خود را در مرحله نهایی به کار ببرید تا مورد پذیرش نهایی قرار بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک های موجود در مقاله کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 99 چه زمانی برگزار می گردد؟

زمان دقیق برگزاری این دوره تاکنون مشخص نشده است، شما می توانید با عضویت در کانال استخدامی ایران مشاوره از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید.

2- دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش با چه هدفی برگزار می گردد؟

در این دوره به آموزش دروس تخصصی، تربیتی و کارورزی پرداخته می شود.

3- جهت ثبت نام در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش چه مدارکی مورد نیاز است؟

برای نام نویسی در این دوره لازم است مدارک روخوانی و روان خوانی قرآن کریم و همچنین مهارت های هفت گانه (ICDL) را در سایت دانشگاه مربوطه بارگذاری نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ نظر

 1. سلام وقت بخیر برای ثبت نام اولیه ی این طرحها چیکار کنم چطور ثبت نام کنم میشه شرایط اولیه روبگید

  • با سلام و درود، دوره مهارت آموزی مختص پذیرفته شدگان آزمون استخدامی و یا معلمان حق التدریس می باشد که توسط ارگان مربوطه برگزار می شود.

 2. سلام.ببخشید نتایج مصاحبه آموزش و پرورش کی اعلام میشه؟

 3. با سلام
  ایا قبول شدگان رشته مربی امورتربیتی مدارس در صورت داشتن مدرک سطح ۲حوزوی باید دوره مهارت آموزی یکساله را بگذرانند؟

 4. آیا در طول دوره مهارت آموزی دانش آموختگان حقوق دریافت میکنند؟

  • با سلام و درود، خیر حقوق بعد از پایان دوره ی مهارت آموزی و هنگام استخدامی پرداخت خواهد شد. لازم به ذکر است دوره ی مهارت آموزی معمولا شامل پرداخت شهریه نیز می باشد.

 5. سلام خسته نباشی ببخشید من نمره اخرین امتحانم ۲۹شهریور ثبت شد ینی تو مهلت ثبت نام بود ولی مدرک ندارم الان گواهی موقتم که خورد به کرونا اماده نیست ….الان من قبول بشم ایراد میگیرن ازم؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین

 6. سلام
  سوال منم همینه دقیقا
  الان که آموزش پرورش به طور همزمان با دستگاه های اجرایی آزمون رو برگزار میکنه من باز هم موفق به ثبت نام نشدم

  • با سلام و درود، پذیرش عنوان های شغلی بر اساس شرایط احراز تحصیلی است و رشته های مورد قبول در آموزگاری ابتدایی، علوم تربیتی، روانشناسی، سطح دو حوزه و… می باشد و رشته ی مدیریت قابل قبول نیست.

 7. سلام وقت بخیر.
  بنده۲۷ سالمه، کارشناسی (رشته مهندسی) از دانشگاه پیام نور رو دارم.متوجه شدم دانشگاه فرهنگیان برای فارغ التحصیلان دانشگاههای دیگر دوره ی یکساله مهارت اموزی داره. چطور میتونم تو این دوره شرکت کنم؟ باید کنکور سراسری بدم یا ازمون اموزش پرورش رو شرکت کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • سلام ، شما با داشتن مدرک کارشناسی ، در صورتی که دارای شرایط لازم مانند : شرایط سنی ، مدرک مورد نیاز و … باشید ، می توانید با شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و پذیرفته شدن در مراحل آزمون و مصاحبه وارد دوره یکساله مهارت آموزی شوید . همچنین پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید .

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی