تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

زمان و نحوه ثبت نام در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400
دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

پس از برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش و اعلام نتایج نهایی، داوطلبان پذیرفته شده باید برای ثبت نام و شرکت در دوره های مهارت آموزی اقدامات لازم را به انجام برسانند. مهارت آموزی دوره ای یکساله است که در آن به آموزش دروس تخصصی، تربیتی و کارورزی پرداخته می شود و گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون جامع، شرط لازم برای استخدام در آموزش و پرورش می باشد. لازم به ذکر است که برخلاف تصور بسیاری از داوطلبان، این دوره جزء سنوات خدمتی محسوب نمی گردد. همچنین پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید در هنگام ثبت نام دوره مهارت آموزی، تعهدنامه کتبی خود را مبنی بر 10 سال تعهد خدمت در محلی که آموزش و پرورش تعیین می کند، ارائه دهند.

داوطلب در صورت داشتن بیش از 2 جلسه غیبت در هر ترم، از شرکت در امتحانات پایان دوره محروم می گردد و صدور حکم استخدام برای او لغو خواهد شد.

ثبت نام دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شدگان این آزمون بایستی دوره ای تحت عنوان دوره مهارت آموزی را با موفقیت بگذرانند تا بتوانند در آموزش و پرورش استخدام شوند. برنامه زمانی و جزئیات مربوط به ثبت نام و برگزاری دوره مهارت آموزی توسط سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان اطلاع رسانی می شود و داوطلبان باید تمام اخبار مربوطه را از این سایت پیگیری نمایند.

زمان ثبت نام

همان طور که گفته شد، دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش پس از اعلام نتایج نهایی برگزار می شود. پذیرفته شدگان بایستی در موعد مقرر با فراهم کردن مدارک لازم در این دوره ثبت نام کنند چرا که عدم نام نویسی در آن، به منزله انصراف داوطلب تلقی می شود. زمان ثبت نام دوره مهارت آموزی برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 هنوز مشخص نشده اما معمولا یک ماه پس از اعلام نتایج مصاحبه و انتشار اسامی پذیرفته شدگان از سوی سازمان سنجش، تاریخ نام نویسی و جزئیات مربوطه از طریق سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان به نشانی cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. به همین جهت توصیه می کنیم با ما در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره همراه باشید تا جدیدترین اخبار مربوطه را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نحوه ثبت نام

برای ثبت نام در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش که پس از پایان یافتن گزینش و معاینات پزشکی داوطلبان آغاز می شود، باید به سامانه مروارید دانشگاه فرهنگیان مراجعه کنید و طبق اطلاعیه منتشر شده اقدامات لازم را به انجام برسانید. به منظور نام نویسی در این دوره بایستی دو مرحله را پشت سر بگذارید که در ادامه جزئیات آن ذکر شده است.

مرحله اول: ثبت نام غیرحضوری

 • مراجعه به سامانه مروارید دانشگاه فرهنگیان به آدرس hr.cfu.ac.ir و انتخاب گزینه “ثبت نام و ورود به دوره مهارت آموزی”
 • درج “کد داوطلبی (کد رگیری 8 رقمی)” و “کد ملی” در کادرهای مشخص شده و فشردن دکمه “شروع ثبت نام”
 • مشاهده اطلاعات فردی و نام رشته و پردیس مورد نظر و سپس انتخاب عبارت “ثبت نام”
 • ثبت مشخصات شناسنامه ای و خانوادگی
 • بارگذاری فایل اسکن مدارک
 • وارد کردن مشخصات شغلی (اختیاری)
 • درج اطلاعات آخرین مدرک تحصیلی و تکمیل فرم ارسال درخواست ثبت نام اینترنتی

پس از اتمام مراحل فوق، حتما بر روی گزینه “ارسال درخواست” کلیک نموده تا ثبت نام تکمیل شود. در صورتی که نام نویسی با موفقیت صورت گیرد، کد رهگیری به شما داده خواهد شد؛ همچنین در این مرحله، محل آموزش دوره مهارت آموزی مشخص شده که برای اقدامات بعدی باید به سایت دانشگاه فرهنگیان استان محل آموزش خود مراجعه کنید.

مرحله دوم: ثبت نام حضوری

افرادی که مرحله قبل یعنی ثبت نام غیرحضوری را به انجام برسانند، می توانند طبق اطلاعیه ها و برنامه زمانی درج شده در سایت دانشگاه فرهنگیان استان محل آموزش به مکان برگزاری دوره مهارت آموزی مراجعه نمایند.

مدارک ثبت نام

به منظور ثبت نام در دوره مهارت آموزی بایستی در هر دو مرحله اینترنتی و حضوری یک سری مدارک را ارائه نمایید که در ادامه آن ها را قرار داده ایم.

مدارک ثبت نام دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400
ثبت نام غیرحضوری (اینترنتی) ثبت نام حضوری
اسکن تمامی صفحات شناسنامه

اسکن پشت و روی کارت ملی

اسکن عکس پرسنلی

اسکن کارت پایان خدمت و یا معافیت (ویژه برادران)

اسکن آخرین آخرین مدرک تحصیلی

اسکن گواهی ICDL (در صورت داشتن آن)

اسکن گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (در صورت داشتن آن)

ارائه کپی برابر اصل سند تعهدنامه محضری

پرینت ثبت نام غیرحضوری

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

اصل و کپی کارت پایان خدمت و یا معافیت (ویژه برادران)

اصل و کپی گواهی ICDL (در صورت داشتن آن)

اصل و کپی گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (در صورت داشتن آن)

توجه: عکس پرسنلی که در سایت بارگزاری می کنید، باید همان عکسی باشد که در زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ارائه داده اید.

هزینه ثبت نام

شرکت در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش دارای هزینه است که بخش عمده ای از آن بر عهده داوطلبان می باشد. این مبلغ برای استفاده افراد از خدمات آموزشی و رفاهی بوده که میزان آن برای ثبت نام در دوره مهارت آموزی سال 1400 هنوز تعیین نشده اما پیش بینی می شود که نسبت با سال گذشته با مقداری افزایش هزینه همراه باشد. در صورتی که هزینه ثبت نام و شرکت در این دوره برای سال جاری مشخص شود، متن مقاله بروز شده و اطلاعات لازم در اختیار شما قرار می گیرد.

برگزاری دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

پس از اتمام ثبت نام در دوره مهارت آموزی، بایستی پیگیر اخبار و اطلاعیه های منتشر شده از سایت دانشگاه فرهنگیان استان محل آموزش خود باشید، چرا که زمان آغاز دوره‏ شرایط و همچنین نحوه برگزاری آن از طریق ساانه مذکور اعلام می شود که برای سال جاری مشخص نمی باشد. دوره مهارت آموزی شامل 2 پودمان است که در آن مجموعه ای از دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی نظری و مهارتی را به پذیرفته شدگان آموزش می دهند.

توجه داشته باشید، دوره های مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان در رشته محل های دبیر، آموزگار، مربی امور تربیتی، مشاور و مراقب سلامت است و برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در رشته های هنر آموز و استاد کار می باشد که در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، دروس تئوری آن ها به صورت مجازی و دروس عملی حضوری برگزار شد. داوطلبان پس از گذراندن دوره مهارت آموزی در یک آزمون جامع که توسط دانشگاه مجری برگزار می شود، شرکت می کنند. لازم به ذکر است که برای استخدام آموزش و پرورش موفقیت در این آزمون الزامی است که تاریخ، شرایط و نحوه برپایی آزمون جامع (اصلح) توسط دانشگاه مجری اطلاع رسانی می گردد.

نکات مهم 

 • ثبت نام نکردن در دوره مهارت آموزی به منزله انصراف برای فرد پذیرفته شده تلقی می شود و پس از اتمام مهلت نام نویسی، هیچ اعتراضی در این خصوص پذیرفته نیست.
 • دانشگاه های مجری برگزاری دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش، هیچ مسئولیتی در قبال تامین تغذیه و خوابگاه داوطلبان ندارند و درصورت درخواست مهارت آموز و وجود امکانات کافی، ارائه خدمات فقط با دریافت هزینه امکان پذیر خواهد بود.
 • در دوره گذشته، کلاس های دوره مهارت آموزی دو دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی با توجه به شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شد و در صورت تداوم شرایط موجود، احتمال برگزاری دوره مهارت آموزی مربوط به آزمون سال 1400 نیز به صورت مجازی وجود دارد. بنابراین لازم است پذیرفته شدگان، اطلاعات دقیق در مورد زمان برگزاری کلاس ها را از سایت رسمی دانشگاه های مربوطه پیگیری نمایند.
 • گذراندن دوره مهارت آموزی، شرط لازم برای استخدام در آموزش و پرورش بوده و جزء سنوات خدمتی محسوب نمی شود.

شرکت در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش و ارائه تعهدنامه محضری 10 ساله اجباری است. از این رو داوطلبانی شانس استخدام آموزش و پرورش را دارند که بتوانند دوره مهارت آموزی و آزمون جامع را با موفقیت پشت سر بگذارند.

 

سوالات متداول

1- دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 چه زمانی برگزار می گردد؟

زمان دقیق برگزاری این دوره تاکنون مشخص نشده است.

2- نام نویسی در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1400 از چه طریق ممکن است؟

پذیرفته شدگان ملزم هستند که برای نام نویسی در این دوره به سایت مروارید دانشگاه فرهنگیان به آدرس hr.cfu.ac.ir مراجعه کنند.

3- جهت ثبت نام در دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 چه مدارکی مورد نیاز است؟

برای نام نویسی در این دوره لازم است که اسکن شناسنامه و کارت ملی، اسکن مدارک روخوانی و روان خوانی قرآن کریم و همچنین مهارت های هفت گانه (ICDL) و... را در سایت بارگذاری کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ نظر

 1. سلام وقت بخیر برای ثبت نام اولیه ی این طرحها چیکار کنم چطور ثبت نام کنم میشه شرایط اولیه روبگید

  • با سلام و درود، دوره مهارت آموزی مختص پذیرفته شدگان آزمون استخدامی و یا معلمان حق التدریس می باشد که توسط ارگان مربوطه برگزار می شود.

 2. سلام.ببخشید نتایج مصاحبه آموزش و پرورش کی اعلام میشه؟

 3. با سلام
  ایا قبول شدگان رشته مربی امورتربیتی مدارس در صورت داشتن مدرک سطح ۲حوزوی باید دوره مهارت آموزی یکساله را بگذرانند؟

 4. آیا در طول دوره مهارت آموزی دانش آموختگان حقوق دریافت میکنند؟

  • با سلام و درود، خیر حقوق بعد از پایان دوره ی مهارت آموزی و هنگام استخدامی پرداخت خواهد شد. لازم به ذکر است دوره ی مهارت آموزی معمولا شامل پرداخت شهریه نیز می باشد.

 5. سلام خسته نباشی ببخشید من نمره اخرین امتحانم ۲۹شهریور ثبت شد ینی تو مهلت ثبت نام بود ولی مدرک ندارم الان گواهی موقتم که خورد به کرونا اماده نیست ….الان من قبول بشم ایراد میگیرن ازم؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین

 6. سلام
  سوال منم همینه دقیقا
  الان که آموزش پرورش به طور همزمان با دستگاه های اجرایی آزمون رو برگزار میکنه من باز هم موفق به ثبت نام نشدم

  • با سلام و درود، پذیرش عنوان های شغلی بر اساس شرایط احراز تحصیلی است و رشته های مورد قبول در آموزگاری ابتدایی، علوم تربیتی، روانشناسی، سطح دو حوزه و… می باشد و رشته ی مدیریت قابل قبول نیست.

 7. سلام وقت بخیر.
  بنده۲۷ سالمه، کارشناسی (رشته مهندسی) از دانشگاه پیام نور رو دارم.متوجه شدم دانشگاه فرهنگیان برای فارغ التحصیلان دانشگاههای دیگر دوره ی یکساله مهارت اموزی داره. چطور میتونم تو این دوره شرکت کنم؟ باید کنکور سراسری بدم یا ازمون اموزش پرورش رو شرکت کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدین

  • سلام ، شما با داشتن مدرک کارشناسی ، در صورتی که دارای شرایط لازم مانند : شرایط سنی ، مدرک مورد نیاز و … باشید ، می توانید با شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و پذیرفته شدن در مراحل آزمون و مصاحبه وارد دوره یکساله مهارت آموزی شوید . همچنین پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید .

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی