تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99
راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

در برخی از دوره های آزمون سراسری پس از انتخاب رشته کنکور و اعلام نتایج نهایی آن، فرصتی دوباره در قالب تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا شانس خود را مجددا برای انتخاب رشته و قبولی در دانشگاه امتحان کنند. تمامی دانشگاه ها از جمله دانشگاه های دولتی (در دوره های روزانه و شبانه)، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس های خودگردان می توانند جهت تکمیل ظرفیت، کد رشته محل های تکمیل نشده خود را در زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری اعلام کنند.

توصیه ما به شما این است که اگر در انتخاب رشته کنکور سراسری نتوانسته اید در رشته محل مورد علاقه خود قبول شوید یک بار دیگر در این فرصت طلایی که در اختیار شما قرار گرفته شانس خود را بیازمایید. اما توجه داشته باشید که در سال 98، تکمیل ظرفیت آزمون سراسری تنها برای رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اجرا شد ولی هنوز اطلاعات دقیقی راجع به پذیرش تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون کنکور سراسری وجود ندارد.

لیست رشته های دارای ظرفیت از طریق سایت سازمان سنجش آموزش منتشر خواهد شد.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

از آنجایی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری مشخص می شود که ظرفیت چه رشته محل هایی تکمیل نشده است، اعلام نیاز دانشگاه ها برای تکمیل صندلی های خالی خود توسط سازمان سنجش و آموزش کشور در سال گذشته، تا اوایل آبان به طول انجامید.

افرادی که در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری پذیرفته می شوند جزء ورودی های بهمن به حساب می آیند. پس از انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور، هر داوطلب می تواند یکی از کد رشته محل های ارائه شده را انتخاب کند و از همین رو بسیار مرحله حساسی به شمار می آید. بنابراین با دقت کامل رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید تا احتمال قبولی شما افزایش یابد. به طور کلی هنوز زمان تکمیل ظرفیت کنکور 99 اعلام نشده است اما شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به اطلاع یابی از اخبار و زمان دقیق تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای رشته های بدون آزمون آن به صورت حضوری انجام می گرفت و به این منظور داوطلبان ابتدا باید وارد سایت سازمان سنجش آموزش شده و اطلاعیه مربوط به تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری را مطالعه کنند. سپس با دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته آن، کد رشته محل مورد نظر را انتخاب کرده و با مدارک لازم به واحد دانشگاهی ارائه دهنده مراجعه نمایند. اما در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا احتمال این که انجام عملیات مذکور، کاملا به صورت اینترنتی انجام شود نیز وجود خواهد داشت.

لازم به ذکر است که هر داوطلب، تنها مجاز به انتخاب یک کد رشته در یک واحد آموزشی می باشد. چنان چه فرد در بیش از یک رشته یا دانشگاه، ثبت نام کند، به طور خودکار ثبت نام های اضافی او حذف شده و یک کد رشته محل باقی می ماند. در صورت تمایل می توانید برای انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از مشاوران مرکز ایران مشاوره کمک بگیرید

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور بهمن ماه رشته های بدون آزمون، نیازی به حضور داوطلب در کنکور سراسری نمی باشد و همین که داوطلب دارای دیپلم و پیش دانشگاهی یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم و یا فوق دیپلم باشد کفایت خواهد کرد. پذیرش در این گونه از رشته ها فقط بر اساس سوابق تحصیلی انجام می پذیرد و در رقابت بر سر هر رشته محل، کسانی که معدل بالاتری داشته باشند پذیرفته می شوند.

در صورت فراهم شدن امکان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون کنکور سراسری در سال 99، داوطلبانی که قصد انتخاب این رشته ها را دارند پذیرش آن ها بر اساس رتبه و سهمیه در کنکور سراسری سنجیده می شود و دقت داشته باشید که اگر در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شرکت کرده و در یک رشته محل دوره روزانه پذیرفته شوید، حق شرکت در دوره روزانه کنکور سراسری سال بعد را نخواهید داشت. بنابراین با دقت و راهنمایی یک مشاور اقدام به انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری نمایید.

تاثیر سهمیه شاهد و ایثارگران در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

میزان تاثیر سهمیه شاهد و ایثارگران در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای داوطلبانی که جزو خانواده های شاهد و ایثارگر هستند دقیقا به میزان تاثیر سهمیه در کنکور سراسری است. یکی دیگر از سوالات داوطلبان در رابطه با تاثیر یا عدم تاثیر سهمیه بسیج فعال در کنکور سراسری می باشد که لازم می دانیم در این قسمت به این پرسش نیز پاسخ دهیم که متاسفانه در کنکور سراسری و حتی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری هیچ سهمیه ای برای بسیج فعال در نظر گرفته نشده است.

مجددا تاکید می کنیم، امکان تاثیر سهمیه در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری تنها در صورتی وجود دارد که این مرحله برای رشته های با آزمون نیز اجرا شود. از آن جا که انتخاب رشته تکمیل ظرفیت در سال 98 تنها برای رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی بود، می توان گفت اگر در سال 99 نیز به همین ترتیب باشد، سهمیه داوطلبان تاثیری بر قبولی آن ها نخواهد داشت.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

نتایج تکمیل ظرفیت کنکور 99 چند هفته پس از اتمام زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت اعلام می شود ولی زمان دقیقی نمی توان ذکر کرد. چرا که در هر دوره با کمی تغییر همراه بوده اما به طور تقریبی در بهمن ماه اعلام می شود. به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، این مقاله بروز رسانی خواهد شد. 

همان طور که گفته شد، معقوله تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری به دو صورت با آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی وجود دارد که در سال گذشته، داوطلبان تنها امکان ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری، را داشتند، اما این امر در رابطه با سال 99 هنوز مشخص نشده است. معمولا زمان تکمیل ظرفیت کنکور  سراسری از آبان ماه شروع شده و داوطلبان می توانستند با مطالعه دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور، به انتخاب یک کد رشته اقدام نمایند، اما در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا، احتمال اینکه فرآیند ذکر شده، با تاخیر مواجه شود بسیار زیاد است.

 

سوالات متداول

1- مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری چه زمانی آغاز می شود؟

هنوز زمان دقیقی از تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99 وجود ندارد ولی احتمالا از آبان ماه آغاز شود.

2- اخبار مربوط به مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از کجا قابل پیگیری می باشد؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش و یا عضویت در کانال های تلگرامی ایران مشاوره می توانید از تمامی اخبار این مرحله مطلع شوید.

3- آیا تکمیل ظرفیت کنکور 99 برگزار می گردد؟

در صورت دسترسی به جدید ترین اخبار در این زمینه، مقاله بروز رسانی خواهد شد.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۵۹ نظر

 1. منظور از نوبت اول و دوم تو دفترچه تکمیل ظرفیت چیه؟ مگه تکمیل ظرفیت همون نوبت دوم نیست الان من رشته های ک جلوشون نوبت اول نوشته انتخاب کنم یا نوبت دوم میشه توضیح بدین؟

  • با سلام و درود، منظور از نوبت دوم در دفترچه راهنمای ثبت نام، دوره های شهریه پرداز می باشد.

 2. سلام ارشد فیزیک قبول شده ام میتونم در تکمیل ظرفیت رشته روانشناسی شرکت کنم؟

  • با سلام و درود، در تکمیل ظرفیت فقط کد رشته امتحانی خود و گرایش های مربوطه را می توانید انتخاب نمایید.

 3. سلام وقت بخیر .
  من فراگیر پیام‌نور شرکت کردم ورتبم شد ۸۷ وفقط یک محل تحصیل زده بودم ایا در تکمیل ظرفیت امکان داره پذیرفته بشم وخود دانشکاه برام محل تحصیل معین کنه؟

  • با سلام.
   در حال حاضر اطلاعیه ای برای مرحله تکمیل ظرفیت آزمون فراگیر پیام نور اعلام نشده است ، اگر مرحله تکمیل ظرفیت برای دانشگاه های پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد انجام شد می توانید در رشته مورد نظر و دانشگاه های دارای ظرفیت خالی انتخاب رشته انجام دهید.

 4. سلام.اگه تکمیل ظرفیت ارشد روزانه قبول شیم نریم از کنکور۹۹ محروم میشم؟

 5. سلام خسته نباشید میشه بگید ک احتمال تکمیل ظرفیت برای دانشگاه پردیس خودگردان وجود داره یا نه و اگ هس زمانش کی ؟؟

 6. سلام .ببخشید میخوام بدونم اگه دانشگاه پیام نور تهران غرب رو با معدل نهایی ۱۳ و خورده ای و معدل کتبی ۱۶ برای یکی از رشته های مدیرست مالی و دولتی و بازرگانی و صنعتی یا حسابداری و یا روانشناسی بخوام بخونم باید در تکمیل ظرفیت چجوری ثبت نام کنم و این رشته هارو اولویت بندی کنم که شانس قبولیم بیشتر باشه؟

 7. نمیدونم چرا هر چی پیام میدم نمیذارید
  با توجه به سالهای قبل امسال ایا امیدی هست ب تکمیل ظرفیت ازاد؟توروخدا جواب بدین

 8. اخرش تکمیل ظرفیت پیراپزشکی بهمن۹۷ براهمه برگزار میشه؟

 9. سلام،تکمیل ظرفیت بهمن ماه برای دانشگاه آزاد وجود نداره؟

  • با سلام
   در حال حاضر دانشگاه آزاد واحد زاهدان( ویژه داوطلبان بومی استان های خراسان جنوبی، سیستان بلوچستان، هرمزگان) از میان داوطلبان شرکت کننده در کنکور تجربی در رشته پزشکی پذیرش انجام میدهد.

 10. هنوزخبری از تکمیل ظرفیت نیست؟کاش یه جواب قطعی میومد برای تکمیل ظرفیت همه ی امیدمون به اونه

 11. سلام ببخشید من متولد بندرعباسم ولی مدرک دیپلمو از اصفهان گرفتم ایا منم می تونم انتخاب رشته کنم؟

 12. با سلام باتراز ۹۱۴۴ منطقه یک رشته انسانی چقدر احتمال قبولی وجود دارد

 13. باسلام شانس قبولی من در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان چقدر است
  تراز ۷۲۶۴تجربی منطقه ۳.شهریور مصاحبه رفتم و با اخرین نفر ۵ تا فاصله داشتم و منطقه ما یک نفر میخواد.

  • با سلام
   شانس پذیرش شما با توجه به تراز ۷۲۶۴ و سهمیه منطقه ۳ در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان متوسط میباشد.

 14. عطیه صالح کاشانی

  سلام توروخدا سریع بجوابید.دختری از تجربی باتراز ۷۶۵۰وسهمیه۵%
  گزینش را عالی دادم اما مصاحبه بهم گفتن( تند حرف زدی+ ارتباط چشمی نداشتی+ چرا علاوه بر درس کار دیگه ای بلد نیستی)
  به نظرتون اموزش ابتدایی نسیبه تهران میارم؟؟؟
  نمره مصاحبه من چقدر کم شد؟
  برام تحقیقات هم نیومدن یعنی قبول نشدم؟؟؟
  برای قبولی در سهمیه مذکور ایا اگه ترازمون خوب باشه باز مصاحبه نمی زاره قبول بشیم؟
  توروخدا یه جواب محکم بدین به تمام سوالام .منتظرم
  سریع لطفا
  ایا مصاحبه را خراب کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 15. سلام چندبار پیام فرستادم جواب ندادین خواهشا میشه جواب بدین. رتبه ۶۹۵۳وتراز ۷۳۱۱منطقه سه انسانی رو دارم باتوجه ب تراز ورتبه شانس قبولی تو تکمیل ظرفیت رو دارم؟واینکه تو قبولی رتبه کل تاثیربیشتر داره یا رتبه زیرگروه؟

 16. عطیه صالح کاشانی

  سلام‌من‌تجربی‌باتراز۷۶۵۰وسهمیه۵درصدی‌
  مصاحبه‌رابد‌دادم‌( بهم گگفتن خییلی تند حرف زدی+ ارتباط چشمی برقرار نردی+ چراجز درس کار دیگه ای بلد نیستی) معدلم ۱۹وگزینش نمره کامل‌گرفتم.
  ۱.نمره مصاحبه من چقدر کم شد وایا کارت ایثار گری وبسیج عادی کمبود نمره مرا جبران میکنه
  ۲.اگه تحقیقات نیان یعنی قبول نشدیم؟
  چقدر احتمال داره اموزش ابتدایی قبول بشم.
  نگید نمیدونیم ‌باتوجه به سالهای حدس بزن
  ممنون…….

 17. سلام من تراز ۸۰۹۵ منطقه یک هستم شانس قبولی در تکمیل ظرفیت فرهنگیان برام چقدره؟؟؟ مراحل مصاحبرو طی کردم

  • با سلام
   شانس قبولی شما با تراز ۸۰۹۵ برای تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان نسبتا بالا میباشد. همچنین پذیرش نهایی شما به شرایط سایر داوطلبان و ظرفیت استان بومی شما هم بستگی خواهد داشت.

 18. سلام.رتبه من ۶۹۵۳وترازم۷۳۱۱انسانی منطقه سه هستم ودرمرحله تکمیل ظرفیت دعوت شدم باتوجه به نمره ورتبه ایاشانسی برای قبولی دردانشگاه فرهنگیان دارم؟ویک سوال دیگه در قبولی رتبه زیرگروه مهمتره یا رتبه کل؟

 19. پس کی میخواد تکمیل ظرفیت سراسری تکلیفش مشخص بشه ؟چرا سازمان سنجش اعلام نمکنه ؟همه جوره دارن با آیندمون بازی میکنن.خواهش میکنم جوابمو بدین

 20. باسلام
  آیا مهلت ثبت نام درتکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور(برای ورودی بهمن) به پایان رسیده؟؟

  • باسلام
   خیر ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم)دانشگاه پیام نور از نیمه دوم دی ماه آغاز خواهد شد.

 21. سلام میخواستم بدونم شانس قبولی من تو دانشگاه فرهنگیان چقدره؟
  رشته تجربی رتبه ۶۹۹۵ سهمیه ایثارگر ۵ درصدی تراز۷۹۰۰
  با توجه به این که تو شهریور فقط یه نفر فاصله داشتم میشه یه احتمالی بدید؟

  • با سلام
   در صورت بالا بودن معدل دیپلم(بالای ۱۵) شانس پذیرش شما با تراز ۷۹۰۰ و سهمیه ایثارگری ۵ درصد در دانشگاه فرهنگیان نسبتا بالا میباشد.

 22. سلام.نکنه امسال تکمیل ظرفیت روزانه نیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • با سلام
   در مورد برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه های روزانه اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است لیکن دانشگاه های پیام نور، غیر انتفاعی و علمی کاربردی ثبت نام مجدد بدون آزمون برای ترم بهمن خواهند داشت.

 23. سلام خبری از تکمیل ظرفیت دانشگاه روزانه نشد؟

  • باسلام
   در حال حاضر در مورد تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در ترم بهمن ماه اطلاعیه دقیقی منتشر نشده است.

 24. سلام خسته نباشید
  آیا پس از قبولی در دانشگاه فرهنگیان میشود در کنکور سراسری شرکت کرد و بعد از قبولی در رشته دیگر از فرهنگیان انصراف داد و هزینه مورد نظر را پرداخت کرد و به رشته قبولی رفت؟آیا خدمت سربازی اشغالی بوجود می اورد ؟

  • باسلام
   در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان داوطلبان پس از انصراف تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ می توانند در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ شرکت کنند اما یکسال از دوره روزانه محروم می باشند . داوطلبان آقا پس از یک بار انصراف به مدت یک سال فرصت دارند که مشغول به تحصیل شوند .

 25. تو رو خدا بگین امسال تکمیل ظرفیت سراسری داریم یا نه تا کی باید منتظر بمونیم؟

  • با سلام
   احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری(روزانه و شبانه) بسیار پایین میباشد لیکن دانشگاه های پیام نور،غیر انتفاعی و علمی کاربردی برای ترم بهمن ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی خواهند داشت.

 26. سلام چرا خبری درمورد تکمیل ظرفیت دانشگاه روزانه نشد؟پس کی دیگه؟اذر که از نیمه هم گذشت؟

 27. سلام جدول زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان کی اعلام میشه ؟ اگرم توی سایت خود دانشگاه فرهنگیان اعلام میکنن کدوم قسمت باید بریم ؟ممنون

  • باسلام
   با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش زمان مصاحبه اختصاصی معرفی شدگان از شنبه مورخ ۱۷/ ۹/ ۱۳۹۷ لغایت روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۷/۹/۲۷ ( صبح از ساعت ۸ تا ۱۳ و بعد از ظهر ۱۴ تا ۱۸) است.

 28. سلام من مهندسی کامپیوتر غیر انتفاعی قبول شدم اگه برای تکمیل ظرفیت دولتی اقدام کنم و قبول بشم بازم سهمیه غیر انتفاعی که قبلا قبول شده بودم لغو میشه یا فقط برای دولتی اینجوریه؟

 29. سلام من برای مصاحبه فرهنگیان دعوت شدم ولی هنوز دو تا از درس های پیش دانشگاهی رو پاس نکردم آیا مشکلی برای مصاحبه وجود دارد؟

 30. سلام بهمن سراسری برگزار میشه ایا؟خبری هست

  • باسلام
   در حال حاضر در مورد تکمیل ظرفیت کنکور سراسری اطلاعیه منتشر نشده است .باید منتظر اخبار موثق از سایت سنجش و آموزش باشید.

 31. سلام.خبری از تکمیل ظرفیت دانشگاه روزانه شده؟برگزارمیشه؟اگه برگزار میشه کی دیگه؟

  • باسلام
   در حال حاضر در مورد تکمیل ظرفیت دانشگاه روزانه اطلاعیه دقیقی منتشر نشده است ، در صورت برگزاری سایت سنجش و آموزش اطلاع رسانی انجام خواهد داد.

 32. سلام میخواستم بدونم از اونجایی که یعضی ها دعوت به مصاحبه شدن ولی نمیرن اگه اعتراض بزنیم فایده ای داره که ما رو دعوت کنن؟؟ میشه اعتراض کرد؟

  • باسلام
   در حال حاضر آیکونی جهت اعتراض به نتایج دعوت به مصاحبه وجود ندارد شما می توانید در سایت سنجش و آموزش درخواست عمومی دهید.

 33. با سلام. میخاستم بدونم امسال تکمیل ظرفیت سراسری برگزار میشه یا نع؟ هر سایتی ی خبری نوشته و ما بلاتکلیف موندیم

  • با سلام
   طبق خبر اخیر احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت وجود دارد، لطفا جهت قطعیت این مسله تا دهه دوم آذر ماه صبوری کنید.

 34. سلام میشه بگید تا کی فرصت برای ارسال فرم مشخصات داریم؟

 35. من برای فرهنگیان دعوت شدم به مصاحبه، اگر نرم مشکلی پیش نمیاد برای دانشگاه الان خودم؟چون دوست ندارم برم دانشگاه فرهنگیان

  • باسلام
   خیر داوطلبانی که در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در مرحله مصاحبه قبول شوند ، قبولی قبلی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد در غیر این صورت می توانند در رشته قبلی خود به تحصیل ادامه دهند.

 36. با سلام
  واسه تکمیل ظرفیت فرهنگیان تو قسمت توضیحات یه خط تیره کشیده شده اما تو قسمت نام دانشگاه نوشته شده پردیسهای فرهنگیان الان من دعوت به مصاحبه شدم یا نه؟
  لطفا پاسخ بدید با تشکر

  • با سلام
   اگر در قسمت توضیحات خط تیره باشد و عدم معرفی ذکر نشده باشد به این معناست که شما دعوت به مصاحبه برای دانشگاه فرهنگیان شده اید و بایستی منتظر اعلام زمان و محل مصاحبه از طریق سایت سنجش باشید.

 37. آیا کسی قبول شده به مصاحبه در در قسمت توضیحات چیزی نوشته یا نه برای من فقط یک خط کشیده شده آیا برای مصاحبه دعوت شده ام

  • باسلام
   داوطلبانی که در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان دعوت به مصاحبه نشده اند در قسمت توضیحات برا آنان عدم معرفی ذکر می شود.

 38. سلام خسته نباشید جوابا نیومد؟خواستم بدونم میشود با معدل ۱۷وتراز ۵۷۰۰وسهمیه۵درصدایثار دعوت به مصاحبه بشم تو رو خدا جواب بدید و بگید شرایط چطوره مرسی.امید داشته باشم

  • با سلام
   شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را مشاهده کنید و با توجه به اینکه تراز شما از حداقل تراز مجاز برای دانشگاه فرهنگیان کمتر است،ممکن است با اعمال سهمیه ۵ درصد امکان دعوت به مصاحبه برای شما وجود داشته باشد.

 39. سلام ببخشید من ترازم۶۸۴۱ ورتبم۶۰۰۰منطقه یک رشته انسانیم بنظرتون شانسی دارم برای قبولی در مصاحبه؟

  • باسلام
   با توجه به تراز کسب شده (۶۸۴۱) شانس قبولی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان متوسط می باشد . توجه داشته باشید علاوه بر تراز کسب شده ظرفیت دانشگاه نیز در پذیرش شما تاثیر خواهد داشت.

 40. ببخشید من معدلم ۱۷هستش یعنی امیدوار باشم

 41. سلام چرا جوابا نیومد؟به نظرتون سهمیه ۵درصد چقد تو تکمیل ظرفیت برا دعوت به مصاحبه تاثیر داره؟احتمال دارم من با ای سهمیه و تراز ۵۷۰۰دعوت به مصاحبه بشم لطفا بگید شرایطم چطوره

  • با سلام
   بله این احتمال وجود دارد که با اعمال سهمیه ۵ درصد کمبود تراز( ۵۷۰۰) برای شما جبران شده و در اولویت دعوت به مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قرار بگیرید. لیکن توجه داشته باشید که پذیرش نهایی شما در این دانشگاه به شرایط سایر داوطلبان،معدل کل دیپلم و ظرفیت پذیرش استان بومی شما هم بستگی خواهد داشت. همچنین، نتایج و اعلام اسامی معرفی شده برای مصاحبه از امروز از طریق سایت سنجش اطلاع رسانی خواهد شد.

 42. سلام می خواستم بدونم تو تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ رشته زبان شانسی دارم یا نه با رتبه ۱۶ هزار ؟

  • باسلام
   با توجه به رتبه کسب شده شانس قبولی شما در دوره تکمیل ظرفیت برای کلان شهر ها پایین می باشد . توجه داشته باشید علاوه بر رتبه ظرفیت دانشگاه نیز در پذیرش شما تاثیر خواهد داشت.

 43. سلام به نظرتون با سهمیه ۵درصد و معدل۱۷.تراز ۵۷۰۰امیدی داشته باشم امروز به مصاحبه دعوت شم .لطفا جواب بدید

  • با سلام
   بله این امکان وجود دارد که با اعمال سهمیه ۵ درصدی شما را در اولویت پذیرش قرار داده و دعوت به مصاحبه کنند اما پذیرش نهایی به موفقیت در مرحله مصاحبه و شرایط سایر داوطلبان و ظرفیت پذیرش استان بومی شما هم بستگی خواهد داشت.

 44. سلام قرار بود امروز سازمان سنجش نتیجه ی اولیه ی تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان رو اعلام کنه ولی هنوز نذاشتن . تو سایت خود سنجش اعلام میشه؟

  • باسلام
   نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در روز چهارشنبه ۹۷/۹/۷ در سایت سازمان سنجش و آموزش اعلام خواهد شد.

 45. سلام ببخشید باز کامنت میذارم یعنی با این شرایط امیدی به دعوت شدن به مصاحبه دارم؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره تخمین رتبه