تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / امریه سربازی / راهنمای جامع خرید بیمه سربازی

راهنمای جامع خرید بیمه سربازی

شرایط و مبلغ خرید بیمه سربازی
راهنمای جامع خرید بیمه سربازی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع خرید بیمه سربازی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

شاید خدمت سربازی را بتوان به عنوان یکی از مراحل مهم و بحث برانگیز هر مردی دانست. بنابراین هر یک از آقایانی که به سن مشمولیت می رسند در صورتی که واجد شرایط معافیت خدمت سربازی نباشند ، می بایست نسبت به انجام مراحل اعزام به دوره خدمت ضرورت اقدام کنند و در غیر این صورت ، مشمول غیبت سربازی خواهند شد. از جمله سوالاتی که ممکن است برای کسانی که خدمت سربازی خود را پشت سر گذاشته اند و یا حتی برای مشمولان این خدمت مقدس مطرح گردد در رابطه با بیمه سربازی می باشد که آیا امکان خرید آن وجود دارد یا خیر؟

پاسخ سوال فوق مثبت است و افراد در صورت احراز شرایط مورد نیاز منعی برای خرید بیمه سربازی خود نخواهند داشت. در این مقاله قصد داریم علاوه بر شرح شرایط و ضوابط لازم برای خرید بیمه سربازی ، به نحوه محاسبه مبلغ و مدارک مورد نیاز آن نیز بپردازیم. بنابراین اگر هر یک از این موارد ذهن شما را به خود مشغول کرده اند ، پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

مطابق با آخرین آیین نامه مربوطه ، نرخ پرداخت بیمه برابر با 30 درصد است که با تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی سازمان تامین اجتماعی ، 7 درصد از مبلغ خرید بیمه سربازی توسط متقاضی پرداخت شده و 23 درصد آن بر عهده دولت می باشد.

شرایط خرید بیمه سربازی

بیمه سربازی به ویژه برای افرادی که می خواهند پس از اتمام دوره خدمت خود در شرکت های دولتی یا خصوصی مشغول به کار شوند ، از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که در این صورت دو سال زودتر بازنشسته خواهند شد. بنابراین تحت شرایط خاص ، دوره خدمت ضرورت جزو سوابق سربازان محسوب شده و در ازای گذراندن یک سال خدمت ، یک سال سابقه بیمه برای آن ها منظور می شود.

در انتهای خدمت در هر شغل یا حرفه ای ، دوره خدمت سربازی تحت شرایط تعیین شده جزو سنوات کاری به شمار رفته و بیمه سربازی نیز به بیمه بازنشستگی افراد افزوده خواهد شد. به عبارت دیگر ، محاسبه بیمه دو سال خدمت سربازی برای آن ها به معنای تسریع دو ساله در روند بازنشستگی است. اما به چه صورت و تحت کدام شرایط می توان نسبت به خرید بیمه سربازی اقدام نمود؟

اولین شرط برای خرید بیمه سربازی آن است که فرد متقاضی می بایست پیش از آغاز دوره خدمت نظام وظیفه خود ، حداقل دو سال بیمه پرداخت کرده باشد. بنابراین اگر فردی به جز دو سال خدمت نظام وظیفه حق بیمه دیگری را پرداخت نکرده باشد ، امتیاز خرید بیمه سربازی به او تعلق نمی گیرد.

درمورد شرط دوم برای خرید بیمه سربازی نیز باید گفت طبق مصوبات مربوطه ، شخص داوطلب باید هنگام ثبت درخواست خود مبنی بر خرید بیمه دوره خدمت ، بیمه پرداز (بیمه اختیاری یا اجباری) سازمان تامین اجتماعی باشد. در نتیجه تنها در صورت داشتن این دو شرط ، امکان اقدام به خرید بیمه سربازی وجود خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز و نحوه اقدام به خرید بیمه سربازی

در صورتی که دارای هر یک از شرایط ذکر شده در بخش قبل می باشید ، می توانید اقدامات لازم را در راستای خرید بیمه سربازی خود انجام دهید. بدین منظور لازم است همراه با مدارک مورد نیاز این امر شامل اصل کارت پایان خدمت ، اصل و کپی شناسنامه ، اصل و کپی کارت ملی به شعب بیمه تامین اجتماعی که از طریق آن بیمه پرداخت می کنید ، مراجعه نمایید.

حال می بایست فرم احتساب سوابق مدت خدمت خود را دریافت نموده و تکمیل کنید. در صورتی که دارای سابقه حضور داوطلبانه در جبهه می باشید باید نسبت به دریافت و تکمیل فرم های مربوط به آن نیز اقدام نمایید. چنانچه به هر دلیل دفترچه پایان خدمت خود را در اختیار ندارید ، می توانید اصل گواهی انجام خدمت سربازی خود که دارای تاریخ آغاز و پایان دوره خدمت بوده و از سوی مراجع ذی صلاح صادر شده است را ارائه نمایید.

مبلغ خرید بیمه سربازی

برای آن که دوره خدمت ضرورت جزو سابقه کار محسوب شود شرایطی وجود دارد. بیمه سربازی ابتدا باید مورد تایید سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرد و سازمان تامین اجتماعی نیز برای تایید این دو سال حق بیمه و پذیرش آن برای امر بازنشستگی ، مبلغی را تعیین می کند. توجه داشته باشید که میزان این مبلغ با توجه به زمان پایان خدمت و ارائه درخواست خرید بیمه سربازی توسط متقاضی متفاوت می باشد.

شاید دلیل دریافت این مبلغ را بتوان عدم پرداخت حق بیمه توسط سربازان در طول دوره خدمت و دریافت حقوق از سازمان نظام وظیفه دانست. همان طور که می دانید در دوران خدمت ضرورت تمامی سربازان وظیفه دارای دفترچه بیمه بوده و می توانند از کلیه خدمات این دفترچه در بیمارستان های طرف قرارداد نیروهای مسلح بهره مند شوند. البته در برخی بیمارستان ها نیز این خدمات به صورت رایگان در اختیار سربازان قرار می گیرند.

بنابراین آن دسته از افرادی که دوره خدمت خود را پشت سر گذاشته اند ، می بایست برای جبران خدمات ارائه شده و هم چنین عدم پرداخت حق بیمه در مدت زمان خدمت سربازی خود ، مبلغی را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نمایند تا دوره خدمت آن ها جزو سوابق بیمه در نظر گرفته شود.

نحوه محاسبه مبلغ خرید بیمه سربازی

همان طور که گفته شده ، میزان هزینه برای خرید بیمه سربازی با در نظر گرفتن زمان اتمام دوره خدمت نظام وظیفه و درخواست داوطلب تعیین می گردد. فرمول محاسبه این مبلغ را می توانید در کادر زیر مشاهده کنید.

میزان حق بیمه متعلقه = (نرخ) 30% * مدت زمان خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

7 درصد از مبلغ به دست آمده از فرمول فوق می بایست توسط فرد متقاضی پرداخت شود و مسئولیت پرداخت 23 درصد آن نیز بر عهده دولت خواهد بود. با توجه به این که این قانون برای حضور داوطلبانه در جبهه نیز صدق می کند ، اگر شخص داوطلب جانباز باشد و جانبازی وی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران مورد تایید قرار بگیرد ، سهم 7 درصدی وی بر عهده سازمان های مسئول بوده و سابقه بیمه فرد جانباز به صورت رایگان ثبت خواهد شد.

چند نکته مهم

  • داوطلبان خرید بیمه سربازی می توانند مبلغ تعیین شده را به صورت نقدی و یا قسطی پرداخت نمایند. توجه داشته باشید که حداکثر اقساط پرداختی برابر با 12 ماه است.
  • مهلت پرداخت مبلغ مورد نظر برای متقاضیانی که به صورت نقدی اقدام به خرید بیمه سربازی خود می نمایند ، حداکثر تا پایان ماه بعد از زمان محاسبه آن می باشد.
  • داوطلبانی که می خواهند این مبلغ را به صورت قسطی واریز کنند باید در مدت زمان تعیین شده قسط های مربوطه را پرداخت نمایند.
  • چنانچه این مبلغ در موعد مقرر (به صورت یکجا یا اقساطی) پرداخت نگردد و یا در زمان هایی غیر از تاریخ های تعیین شده پرداخت شود ، مشمول محاسبه مجدد می شود.

راهنمای مشاهده سوابق بیمه سربازی

به منظور مشاهده سوابق بیمه سربازی خود می توانید از “سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان” استفاده کنید. برای این منظور ابتدا باید به سایت مذکور به نشانی account.tamin.ir مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه اقدام نمایید. (در صورتی که قبلا در سامانه ثبت نام کرده اید ، نیازی به نام نویسی مجدد نیست و با وارد نمودن کد ملی به عنوان نام کاربری و گذرواژه می توانید به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.)

برای ثبت نام در سامانه و مشاهده سوابق بیمه ابتدا باید گزینه “ثبت نام” را از صفحه اول سامانه انتخاب کرده و پس از وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز از قبیل کد ملی ، اپراتور و شماره تلفن همراه خود ، مجددا روی عبارت “ثبت نام” کلیک نمایید. در مرحله بعد لازم است “کد شناسه” ارسالی به تلفن همراه خود را در کادر مربوطه وارد نموده و به منظور تکمیل فرآیند نام نویسی خود ، فرم ثبت نام را نیز با دقت تکمیل کنید.

پس از طی تمامی مراحل فوق ، می توانید به راحتی به حساب کاربری خود مراجعه کرده و سوابق بیمه سربازی خود را مشاهده نمایید. با توجه به این که قوانین تامین اجتماعی با شرایط روز در حال تغییر بوده و مقررات نظام وظیفه نیز ممکن است دستخوش تغییراتی شود ، توصیه می کنیم مرتبا پیگیر اخبار مربوطه باشید تا در اسرع وقت اقدامات لازم را برای خرید سوابق بیمه سربازی خود انجام دهند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره نظام وظیفه و پرسش سوالات خود پیرامون خرید بیمه سربازی ، با کارشناسان مجرب مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع خرید بیمه سربازی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره