تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نظام وظیفه / راهنمای دریافت امریه سربازی وزارت علوم 1400

راهنمای دریافت امریه سربازی وزارت علوم 1400

نحوه دریافت امریه سربازی وزارت علوم 1400
راهنمای دریافت امریه سربازی وزارت علوم 1400

آن دسته از مشمولانی که تمایل دارند به جای حضور در پادگان های نظامی در سازمان ها و ارگان ها به امر مقدس خدمت سربازی مشغول شوند چنانچه واجد کلیه شرایط عمومی و اختصاصی دریافت امریه سربازی باشند، می توانند در زمان اعلام فراخوان جذب نیروی امریه ارگان های متفاوت نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز با هدف بهره گیری مناسب از دانش آموختگان دارای مهارت در دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به عنوان همکار پژوهشی در طرح های تحقیقاتی و نوآورانه و همچنین همکار آزمایشگاه های تحقیقاتی اقدام به جذب نیروی امریه می نماید. برای کسب اطلاعات جامع درباره نحوه پذیرش نیروی امریه در وزارت علوم با ما همراه باشید.

از بین ثبت نام کنندگان در فراخوان امریه وزارت علوم، چنانچه تعداد متقاضیان واجد شرایط، مازاد بر تعداد سهمیه تعیین شده باشد، از بین افراد با توجه به شرط معدل، مصاحبه، تخصص های خاص و … نفرات برگزیده معرفی می شوند.

راهنمای ثبت نام در فراخوان جذب نیروی امریه وزارت علوم سال 1400

زمان ثبت نام در امریه وزارت علوم

وزارت علوم تحقیقات و فناوری، به منظور تکمیل سهمیه نیروی امریه خود از بین متقاضیان واجد شرایط، به‌ صورت امریه خدمت سربازی در دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در رشته های مورد نیاز دعوت به همکاری ‌می نماید. تمامی مشمولانی که دارای شرایط عمومی و اختصاصی می باشند ضمن رعایت ضوابط تعیین شده می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

توجه داشته باشید زمان ثبت نام امریه وزارت علوم سه تا چهار ماه قبل از تاریخ اعزام ماه های زوج مشمولان می باشد و به صورت فراخوان به داوطلبان آن اعلام می شود.

زمانبندی فراخوان جذب نیروی امریه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 1400
نوع امریه تاریخ اعزام تاریخ شروع ثبت نام تاریخ پایان ثبت نام تاریخ اعلام نتایج اولیه
امریه پژوهشی 1 تیر ماه 1400 1 فروردین ماه 1400 18 فروردین ماه 1400 26 فروردین ماه 1400
امریه هیات علمی 1 تیر ماه 1400 1 فروردین ماه 1400 9 اردیبهشت ماه 1400 10 اردیبهشت ماه 1400

لازم به ذکر است که، مشمولانی که دارای غیبت سربازی هستند اجازه ثبت نام در فراخوان امریه سربازی ندارند.

نحوه ثبت نام در امریه وزارت علوم

همانطور که پیشتر نیز متذکر شدیم، متقاضیان علاقه مند به ثبت نام در فراخوان جذب نیروی امریه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می بایست از طریق سامانه مربوطه نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند و از مراجعه حضوری به این وزارتخانه جدا خودداری نمایند. در این قسمت برای سهولت انجام مراحل ثبت نام، به معرفی سایت ثبت نام و راهنمای تصویری آن می پردازیم.

 • مراجعه به سامانه اینترنتی جذب امریه وزارت علوم به آدرس amriye.msrt.ir
 • با ورود به صفحه جدید، بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.

امریه وزارت علوم - مرحله اول

 • در این مرحله می بایست نام و نام خانوادگی خود را به همراه آدرس ایمیل وارد نمایید و یک رمز عبوری را برای صفحه کاربری خود مشخص کنید. در نظر داشته باشید که این رمز عبور نباید کمتر از 6 کاراکتر باشد.

امریه وزارت علوم - مرحله دوم

 • اکنون شما وارد صفحه ی داشبورد شده اید. در این صفحه برای نام نویسی خود در این فراخوان، بر روی گزینه “ثبت نام فراخوان” کلیک نمایید.

امریه وزارت علوم - مرحله سوم

 • با ورود به این صفحه شما ملزم به تکمیل فرم تقاضانامه و پاسخ به پرسش های آن هستید. دقت داشته باشید که در هنگام پاسخ به سوالات عددی مانند کدملی، شماره شناسنامه یا شماره تلفن، زبان صفحه کلید در حالت “انگلیسی” باشد. بعد از تکمیل تمامی فیلدها، حتما بر روی گزینه “ثبت” کلیک نموده و سپس دکمه “مرحله بعد” را انتخاب نمایید.

امریه وزارت علوم - مرحله چهارم

 • در این صفحه شما می بایست مشخصات افراد تحت تکفل خود را وارد نمایید. در آخر بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک نمایید.

امریه وزارت علوم - مرحله پنجم

 • این صفحه مربوط به رزومه تحصیلی شما می باشد. دقت داشته باشید که باید تمام اطلاعات مربوط به مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را وارد نمایید. چرا که یکی از مهم ترین ملاک ها برای انتخاب معدل و دانشگاه محل تحصیل شما می باشد. توجه داشته باشید که برای افزودن اطلاعات مقاطع تحصیلی مختلف گزینه “اضافه کردن” را انتخاب نمایید. در نهایت بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک کنید.

امریه وزارت علوم - مرحله َششم

 • در این صفحه شما می بایست لیست مهارت ها و سوابق همکاری خود را در پروژه های تحقیقاتی وارد نمایید. در این قسمت رعایت نکات زیر الزامی می باشد:
 1. ثبت کردن حداقل یک مهارت برای ثبت نام در این فراخوان الزامی است.
 2. اطلاعات مهارت های خود را بر اساس اولویت این مرکز ثبت نمایید و از وارد نمودن اطلاعات بیش از 10 مهارت بپرهیزید.
 3. اگر به یکی از زبان های خارجی تسلط دارید حتما به عنوان یک مهارت، در این قسمت ثبت نمایید.
 4. اگر در پروژه ها و یا آزمایشگاه های تحقیقاتی سوابق همکاری داشته اید، حتما به عنوان پروژه و مدت همکاری اشاره نمایید.

در این قسمت نیز می توانید با کلیک بر روی گزینه “اضافه کردن” مهارت های بعدی خود را ثبت کنید. در آخر گزینه “مرحله بعد” را انتخاب کنید.

امریه وزارت علوم - مرحله َهفتم

 • در آخر نوبت به بارگذاری مدارک مورد نیاز می رسد. شما می بایست اسکن کلیه مدارکی که در این مقاله به آن اشاره نموده ایم را در این قسمت بارگذاری کنید. برای آپلود تمامی مدارک خود مانند تصویر زیر، ابتدا بر روی منوی “نوع” کلیک کنید. سپس با انتخاب نوع مدرک، از قسمت فایل، بر روی گزینه “choose file” کلیک کرده و مدرک مورد نظر را از سیستم خود انتخاب نمایید و گزینه “آپلود” را فشار دهید. وقتی تمامی مدارک خواسته شده را بارگذاری کردید با انتخاب “ثبت اطلاعات و مشاهده فراخوان” فرم تقاضانامه شما ثبت می شود.

امریه وزارت علوم - مرحله َهشتم

شرایط لازم برای دریافت امریه وزارت علوم 1400

آن دسته از افرادی که علاقه دارند از طرح سربازان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری استفاده نمایند می بایست واجد کلیه شرایط مطرح شده توسط این سازمان جهت دریافت امریه سربازی باشند. شرایط عمومی و اختصاصی ای که توسط وزارت علوم برای متقاضیان در نظر گرفته شده است به شرح زیر می باشند.

شرایط عمومی دریافت امریه وزارت علوم

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی کشور
 • اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی
 • عدم اشتهار به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق
 • عدم وابستگی تشکیلاتی به سازمان ها و گروه های غیر قانونی اعلام شده از سوی مقامات صالحه
 • عدم اعتیاد به مواد دخانی، مخدر و روان گردان و سابقه محکومیت کیفری موثر

شرایط اختصاصی دریافت امریه وزارت علوم

 • دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی در رشته های تحصیلی مورد نیاز
 • داشتن حداقل معدل ۱۵ (برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد) و حداقل معدل ۱۶ (برای فارغ التحصیلان دکتری)
 • ارائه برگ اعزام به خدمت بدون مهر غیبت، عدم سابقه خدمت قبلی تحت هر عنوان و یا سابقه اخذ امریه از سایر دستگاه های اجرایی و نظامی مطابق با تاریخ های اعزام اعلام شده
 • داشتن حداقل 6 ماه سابقه فعالیت در آزمایشگاه به عنوان دستیار آزمایشگاه و یا 6 ماه همکاری در انجام یک پروژه ارتباط با جامعه و صنعت (با تایید دانشگاه، پژوهشگاه یا مرکز آموزش عالی محل تحصیل)
 • دارا بودن شرایط عمومی و تخصصی مورد نیاز مطابق با شرایط جذب کد محل های خدمتی اعلام شده در فراخوان
 • علاقه مندان می بایست بومی استان محل مورد تقاضا باشند.
  همچنین داوطلبان باید یکی از شرایط زیر را دارا باشند:
  – متاهل
  – سابقه شش ماه فعالیت بسیج
  – ایتام
  – خانواده ایثارگران (شهدا، مفقود الاثر، جانبازان، آزادگان)
  – نخبگان و استعداد های برتر
  – حافظان قرآن و قاریان برتر
  – معاف از رزم که در برگه اعزام به خدمت آنان قید گردیده است.

مدارک موردنیاز برای ثبت نام امریه وزارت علوم 1400

مدارک موردنیاز برای ثبت نام امریه وزارت علوم 1400
مدارک موردنیاز برای ثبت نام امریه وزارت علوم 1400

با توجه به این که ثبت نام متقاضیان امریه سربازی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی این وزارتخانه صورت می گیرد، لذا متقاضیان برای بارگذاری مدارک خود در این سایت ملزم به تهیه اسکن هر یک از آن ها می باشند. مدارکی که باید بعد از اسکن کردن، تصویر آن ها را در سایت بارگذاری نمایید عبارتند از:

 • یک قطعه عکس پرسنلی ۴*۳ (با فرمت png)
 • تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه
 • تصویر کارت ملی پشت و رو
 • تصویر برگ اعزام به خدمت (بدون مهر غیبت)
 • تصویر گواهی مدرک تحصیلی یا فراغت از تحصیل با قید معدل
 • مدارک عائله تحت تکفل در صورت وجود (تصاویر کارت ملی و صفحات کامل شناسنامه، صفحه اول و دوم)
 • مدرک مرتبط با شرایط امریه در ماده 1
 • آدرس، محل سکونت و شماره تماس
 • رزومه و مدارک تحقیقاتی مرتبط

لازم به ذکر است که به مدارک ارسالی که دارای شرایط اعلام شده نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بعد از دریافت و بررسی اولیه مدارک داوطلبان، در صورت واجد شرایط بودن آن ها، نسبت به معرفی متقاضیان برای انجام مراحل جذب و گزینش اقدام خواهد نمود.

لیست اعلام نیاز فراخوان نیروی امریه وزارت علوم 1400

وزارت علوم، تحقیات و فناوری از میان مشمولانی که دارای برگه اعزام به خدمت هستند و دارای مدارک کارشناسی ارشد و دکتری می باشند برای برخی از استان ها نیروی امریه می پذیرد. جزئیات و لیست رشته های مورد نیاز را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید. جدول زیر مربوط به آخرین اطلاعیه منتشر شده در سال 99 می باشد و به محض اعلام لیست فراخوان اعزام جدید این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

لیست اعلام نیازهای فراخوان اعزام
استان محل خدمت رشته های قابل جذب مقاطع تحصیلی قابل جذب توضیحات
قزوین پارک علم و فناوری استان قزوین کلیه رشته ها کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 1 نفر، قوانین مرتبط
خراسان جنوبی دانشگاه بیرجند شیمی، مهندسی برق، فیزیک، زمین شناسی، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک، فیزیولوژی ورزشی و نرم افزار کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 3 نفر، قوانین مرتبط
تهران دانشگاه تهران بیوتکنولوژی کشاورزی کارشناسی ارشد ظرفیت 1 نفر، مهارت های لازم برای کار در آزمایشگاه مرکزی، قوانین مرتبط
سیستان و بلوچستان دانشگاه سیستان و بلوچستان کامپیوتر و علوم کامپیوتر کارشناسی ارشد ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط
گلستان دانشگاه گلستان مهندسی عمران، علوم اجتماعی و معماری کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 3 نفر، قوانین مرتبط
خراسان شمالی دانشگاه بجنورد کامپیوتر، صنایع، شیمی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی عمران کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط
تهران پژوهشگاه هوافضا کامپیوتر، صنایع، مهندسی برق، مهندسی عمران، جغرافیا و هوا فضا کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط. مهندسی هوافضا، گرایش آیرودینامیک یا پیشرانش – مهندسی صنایع، گرایش صنایع – مهندسی کامپیوتر، گرایش هوش مصنوعی، نرم‌افزار و سخت‌افزار – مهندسی عمران، گرایش سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – جغرافیا، گرایش سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – مهندسی برق و الکترونیک تخصص RFIC و RF Device
فارس دانشگاه جهرم کلیه رشته ها کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 1 نفر، قوانین مرتبط، ترجیحا مهندسی مکانیک
کرمان دانشگاه جیرفت مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و علوم کشاورزی کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط در گروه کشاورزی اولویت با گرایش های باغبانی، اصلاح نباتات، علوم دامی، خاک شناسی، گیاه پزشکی و دارای مهارت های ساخت و مدیریت گلخانه، کشت بافت اصلاح گیاهان، اصلاح دام، کنترل زیستی، کودهای زیستی
بوشهر دانشگاه خلیج فارس کامپیوتر، صنایع و مدیریت کارشناسی ارشد ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط، مهندسی کامپیوتر گرایش های فناوری اطلاعات یا هوش مصنوعی (دانش آموخته کارشناسی دانشگاه خلیج فارس) – مدیریت گرایش مدیریت تکنولوژی (دانش آموخته کارشناسی دانشگاه خلیج فارس) قابلیت بررسی و نوشتن مدل کسب و کار و گزارشهای فنی و مدیریتی، اکسل و ویزیو، کامفار و MS Project
سمنان دانشگاه دامغان کلیه رشته ها کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط، مهارت: تسلط به کامپیوتر – آشنایی مطلوب و مناسب به زبان انگلیسی
سمنان دانشگاه صنعتی شاهرود کلیه رشته ها کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط
مازندران دانشگاه صنعتی بابل کامپیوتر، صنایع، شیمی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی مواد کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط
کرمانشاه دانشگاه صنعتی کرمانشاه صنایع، شیمی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و مهندسی راه آهن کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط
مازندران دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری علوم کشاورزی کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط، کلیه رشته های کشاورزی
مازندران دانشگاه علم و فناوری مازندران (بهشهر) رشته های فنی و مهندسی کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط، رشته های فنی و مهندسی دارای سابقه در مورد پروژه های صنعتی
مرکزی پارک علم و فناوری استان مرکزی کامپیوتر، صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مدیریت صنعتی و مدیریت تکنولوژی کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 1 نفر، قوانین مرتبط
تهران دانشگاه فنی و حرفه ای رشته های فنی و مهندسی دکتری ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط، اولویت با مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مواد و متالورژی، فناوری اطلاعات و دارای تجربه کار در شرکت های دانش بنیان، محیط های کسب و کار، کارآفرینی، ثبت اختراع، امور قراردادها، ثبت شرکت و غیره
خوزستان علوم و فنون دریایی خرمشهر صنایع و مهندسی مکانیک دکتری ظرفیت 1 نفر، قوانین مرتبط، مسلط بر نرم افزارهای عمومی و تخصصی
آذربایجان شرقی دانشگاه تبریز زیست شناسی کارشناسی ارشد ظرفیت 1 نفر، قوانین مرتبط مهارت های مورد نیاز: توانایی کشت سلول و انجام آزمایشات ژنتیک مولکولی
خراسان رضوی دانشگاه حکیم سبزواری کامپیوتر، شیمی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و مدیریت فناوری، مهندسی نفت کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 2 نفر، کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته های تحصیلی: مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی نفت و گاز، مهندسی شیمی، زیست فناوری، تجربیات و توانایی های مورد انتظار: روابط عمومی بالا، توانایی مدیریت و مشارکت در فعالیت های گروهی، تجربه فعالیت و همکاری در طرح های پژوهشی و صنعتی، قوانین مرتبط
مرکزی دانشگاه تفرش کامپیوتر، صنایع، شیمی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی عمران کارشناسی ارشد ظرفیت 2 نفر، رشته های فنی مهندسی (برق، شیمی، صنایع، عمران و نقشه برداری، مکانیک، کامپیوتر نرم افزار)، دارای مهارت های کامپیوتری، مهارت زبان انگلیسی و روابط عمومی بالا، قوانین مرتبط
یزد دانشگاه یزد مهندسی نساجی دکتری ظرفیت 1 نفر، قوانین مرتبط
چهارمحال وبختیاری دانشگاه شهرکرد کلیه رشته ها کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 1 نفر، اولویت جذب با رشته های: کامپیوتر گرایش نرم افزار – کارآفرینی – مدیریت – مهندسی صنایع – بیوتکنولوژی – روانشناسی صنعتی می باشد، مهارت های مورد نیاز: حداقل آشنایی با ICDL و سابقه کار پژوهشی، آزمایشگاهی و فناوری، قوانین مرتبط
سیستان وبلوچستان دانشگاه زابل نانو تکنولوژی دکتری ظرفیت 1 نفر، مهارت در کار با میکروسکوپ الکترونی، قوانین مرتبط
کرمان دانشگاه صنعتی سیرجان کامپیوتر و مهندسی مکانیک و مهندسی عمران و ریاضی و مهندسی نقشه برداری کارشناسی ارشد و دکتری فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی سیرجان باشد رشته های تحصیلی مورد نیاز: ارشد مهندسی عمران، ارشد مهندسی مکانیک، ارشد مهندسی نقشه برداری، ارشد مهندسی کامپیوتر-شبکه، دکتری رشته ریاضی مهارت: سابقه فعالیت آزمایشگاهی در حوزه بتن، مکانیک خاک و محیط زیست (برای رشته عمران) سابقه فعالیت کارگاهی در حوزه اتومکانیک و ترمودینامیک (برای رشته مکانیک) مقطع:کارشناسی ارشد و یا دکتری با حق انتخاب دانشگاه
تهران دانشگاه علم و صنعت کلیه رشته ها کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 2 نفر، قوانین مرتبط
تهران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی مدیریت، مدیریت صنعتی و مدیریت فناوری کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت 2 نفر، مدیریت صنعتی گرایش OR، قوانین مرتبط

قوانین و مقررات بکارگیری سربازان امریه وزارت علوم 1400

 • آن دسته از متقاضیانی که موفق به دریافت امریه وزارت علوم شده اند باید در نظر داشته باشند که نقل و انتقال سربازان ممنوع می باشد.
 • تمامی سربازان در مدت ماموریت از نظر انضباطی، تخلفات، جرائم، میزان مرخصی تابع قوانین و مقررات انضباطی نیروهای مسلح می باشند.
 • آموزش تخصصی نیروهای امریه، بعد از به اتمام رسیدن دوره آموزش نظامی برگزار می گردد.
 • حقوق و مزایای نیروهای امریه سربازی، طبق دستورالعمل های ستاد کل نیروهای مسلح پرداخت می شود.
 • صرفا ثبت نام داوطلبان در سامانه، به منزله پذیرش نهایی نمی باشد، بلکه آن ها می بایست جهت پذیرش نهایی و دریافت امریه وزارت علوم، در مصاحبه حضوری نیز شرکت نمایند.
 • به کارگیری کارکنان وظیفه دارای بستگان نسبی و سببی شاغل در وزارت و محل بکارگیری اکیدا ممنوع می باشد.
 • هر گونه قرارداد پیمانکاری و مالی با کارکنان وظیفه در دوران خدمت سربازی ممنوع می باشد .

چه کسانی مشمول امریه نمی شوند؟

 • افرادی که فاقد شرایط و ضوابط ذکر شده باشند.
 • افراد دارای برگ اعزام به خدمت با مهر غیبت هستند. (90 روز اضافه خدمت یا بیشتر)
 • مشمولانی که دارای سابقه قبلی خدمت در مراکز نظامی یا انتظامی می باشند.

اگر در زمان مقرر موفق به ثبت نام در فراخوان جذب نیروی امریه وزارت علوم نشده اید می توانید نسبت به دریافت امریه شرکت نفت و یا دریافت امریه وزارت نیرو اقدام کنید. آن دسته از داوطلبانی که شرایط خرید خدمت سربازی  یا شرایط معافیت از خدمت سربازی را دارند با اطلاع از قوانین و مقررات نظام وظیفه می توانند اقدامات لازم را به عمل آورند. اگر سوالاتی در رابطه با خدمت وظیفه ذهن شما را مشغول کرده است می توانید با دریافت مشاوره نظام وظیفه از مرکز ایران مشاوره پاسخ سوالات خود را بیابید.

 

سوالات متداول

1- تاریخ اعزام افرادی که ثبت نام در امریه وزارت علوم خدمت سربازی را یکم فروردین ماه 1400 انجام داده اند، چه زمانی می باشد؟

تاریخ اعزام برای این افراد 1 تیر ماه 1400 می باشد.

2- آیا افرادی که غیبت سربازی دارند، مشمول ثبت نام در فراخوان امریه سربازی 1400 می شوند؟

خیر، مشمولانی که دارای غیبت سربازی هستند اجازه ثبت نام در فراخوان امریه سربازی ندارند.

3- آیا داوطلبان از شهر دیگری می توانند برای دریافت امریه وزارت علوم 1400 اقدام کنند؟

خیر، علاقه مندان می بایست تنها بومی استان محل مورد تقاضا باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره