تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / روش مطالعه برای کنکور در عید نوروز 1400

روش مطالعه برای کنکور در عید نوروز 1400

شیوه های مطالعه برای کنکور در عید نوروز 1400
مطالعه برای کنکور در عید نوروز 1400

مطالعه در عید نوروز به چند دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که از جمله این دلایل، توقف مطالعه برخی از داوطلبان در این ایام است. بنابراین اگر شما در این مدت به مطالعه بپردازید، حتما از بسیاری از داوطلبان سبقت می گیرید. دلیل دیگری که می توان به آن اشاره کرد، نزدیک شدن به زمان کنکور است؛ قطعا مرور مطالب خوانده شده در این بازه زمانی می تواند در کسب نتیجه مطلوب موثر واقع شود.

اهمیت مطالعه در عید نوروز به قدری زیاد است که حتی آن دسته از داوطلبانی که تا قبل از عید برای کنکور درس نخوانده اند، با آغاز مطالعه از عید نوروز تا زمان کنکور می توانند به رتبه قابل قبولی دست یابند. بنابراین از فرصت طلایی نوروز نهایت استفاده را ببرید و با برنامه ریزی کنکور و همچنین تلاش مستمر مسیر دستیابی به اهداف خود دست را بپیمایید.

تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای مرور درس ها، تثبیت آن ها، حل تمرین و تست می باشد.

مطالعه در عید نوروز 1400

داشتن یک برنامه جامع و نقشه راه مناسب می تواند به شما در مسیر دستیابی به اهدافتان کمک کنند. با یک برنامه ریزی اصولی، علاوه بر این که اکثر دروس خود را مطالعه می کنید، می توانید در پایان هفته کارهایی که در طول هفته انجام داده اید را از جدول زمان بندی خط زده و با این کار روحیه و انگیزه خود را دو چندان کنید، چرا که هر هفته شاهد پیشرفت خود خواهید بود. توصیه می کنیم در ایام نوروز با توجه به توانایی خود، 8 تا 10 ساعت در طول روز مطالعه نموده و در کنار آن تست بزنید.

طوری برنامه ریزی کنید که حدودا 60 درصد از زمان مطالعه را به دروس اختصاصی و 40 درصد را به دروس عمومی اختصاص دهید. برای بازدهی بیشتر، 45 دقیقه تا 1 ساعت به خواندن دروس خود بپردازید و سپس یک ربع استراحت کنید و مجددا شروع به مطالعه کنید. توجه داشته باشید که درس خواندن مداوم و بدون استراحت، بازدهی یادگیری شما را کاهش می دهد. اگر قبل از عید و هنگام مطالعه درس ها از هر مبحث خلاصه ای نوشته باشید، می توانید ازآن ها در پایان هر روز، ایام نوروز و دوران جمع بندی استفاده نمایید.

پس از مطالعه دروس مورد نظر، ابتدا تمرین های تشریحی و سپس تست های مربوط به آن مبحث را حل کنید. آخر هر هفته نیز خلاصه درس هایی را که در طول هفته مطالعه کرده اید را مرور نمایید. بهتر است تست زنی های دروس اختصاصی را همان روز و دروس عمومی را حداقل 1 الی 2 روز بعد از مطالعه انجام دهید.

چند نکته مهم در رابطه با مطالعه در ایام نوروز 1400

اولین اولویت داوطلبان کنکوری درس خواندن است؛ بنابراین تا حد ممکن در تعطیلات نوروزی به مسافرت نروید و بیشترین زمان خود را به مطالعه و مرور درس ها اختصاص دهید. سعی کنید برنامه خود را طوری تنظیم کنید که خارج از توان شما نبوده و انعطاف پذیر باشد. متقاضیان شرکت در کنکور می توانند از تعطیلات طلایی نوروز برای مرور درس های نیمسال اول، حل تست های پرتکرار سال های گذشته و همچنین جمع بندی مطالب خوانده شده برای تثبیت مباحث در ذهن استفاده نمایند.

یکی از نکات مهم برای مطالعه در ایام نوروز، توجه ویژه به دروس عمومی می باشد، زیرا به دلیل فرار بودن این دروس تاکید مشاوران بر این است که داوطلبان هر چه به انتهای سال و زمان برگزاری کنکور نزدیک تر می شوند، بیشتر به دروس عمومی اهمیت بدهند. برای این کار نیز اگر قبل از عید خلاصه درس ها را تهیه کرده باشید می توانید پاراگراف های مهم را به همراه خلاصه هایی که از قبل تهیه کرده اید، مطالعه نمایید تا وقت زیادی از شما نگیرند. چنانچه از فرصت دوران طلایی نوروز به طور صحیحی استفاده نمایید، در هنگام اعلام نتایج کنکور سراسری می توانید مزد زحمات خود را دریافت کنید.

 

سوالات متداول

1- در ایام نوروز چند ساعت درس خواندن به صورت روزانه پیشنهاد می کنید؟

8 تا 10 ساعت مطالعه روزانه می تواند بازه زمانی مناسبی باشد، اما ساعات مطالعه هر فرد، با توجه به میزان توانایی او تنظیم می گردد.

2- چه میزان از وقت خود را به مطالعه دروس اختصاصی در ایام عید نوروز اختصاص دهیم؟

بهتر است که حدود 60 درصد از زمان شما صرف مطالعه دروس اختصاصی گردد.

3- چه مدت پس از مطالعه هر درس عمومی انجام تست زنی برای آن مناسب می باد؟

تست زنی برای این دروس را به یکی دو روز بعد از مطالعه موکول نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. سلام میشه نهم و جهشی خواند؟ و معدل باید بالای چند باشه ؟

دریافت مشاوره تخمین رتبه