تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400
زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

شرکت کنندگان آزمون دکتری پس از انجام فرآیند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 و حضور در جلسه مصاحبه، بر اساس سوابق پژوهشی و نمرات مکتسبه خود کارنامه ای را دریافت می کنند که نشان دهنده وضعیت پذیرش قطعی آن در رشته و دانشگاه مورد نظر می باشد.، آن دسته از شرکت کنندگانی است که موفق به کسب حدنصاب امتیازات مرحله مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد شده باشند، می توانند در موعد مقرر با مراجعه به دانشگاه محل قبولی، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند. نتایج نهایی آزمون دکتری آزاد و سراسری سال جاری در بازه های زمانی متفاوت از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد سال جاری در 29 فروردین 1400 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400، در دو مرحله اولیه و مرحله نهایی انجام می شود که نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد در 29 فروردین 1400 منتشر گردید ولی در حال حاضر زمان پذیرش داوطلبان در مقطع دکتری که همان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می باشد، هنوز مشخص نشده است، اما با توجه به سال گذشته که در تاریخ های 6 تا 7 آبان ماه 99 انجام شد، احتمال می رود نتایج نهایی در سال 1400 نیز در زمانی مشابه با سال گذشته از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و پایگاه اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir منتشر شود.

همچنین شما عزیزان می توانید برای اطلاع از زمان اعلام نتایج نهایی دکتری آزاد و دیگر اخبار پیرامون آن، در کانال تلگرام دکتری عضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

شرکت کنندگان آزمون دکتری می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، کارنامه اولیه خود را مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله مشاهده نمایند.

  1. پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “دکترای تخصصی” را انتخاب نمایید.

مرحله اول دریافت نتایج دکتری سراسری

2. در صفحه جدید بر روی لینک “پاسخنامه، کلید نهایی و کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1400” کلیک کنید.

مرحله دوم دریافت نتایج دکتری سراسری

 

3. با وارد شدن به صفحه زیر دو روش برای مشاهده نتایج وجود دارد که با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز هر یک از آن ها، کارنامه شما نمایش داده خواهد شد.

مرحله سوم دریافت نتایج دکتری سراسری

  • روش اول: شماره داوطلبی + نام و نام خانوادگی + شماره شناسنامه + سال تولد + کد امنیتی
  • روش دوم: شماره پرونده + شماره شناسنامه + کد امنیتی 

مرحله سوم دریافت نتایج آزمون دکتری سراسری

تصویر زیر نمونه ای از کارنامه اولیه آزمون دکتری می باشد. کلیه داوطلبان پس از مشاهده وضعیت قبولی خود در قسمت “وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره” و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400، می توانند نسبت به ثبت کد رشته های انتخابی خود از طریق سایت “مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی” به نشانی azmoon.org اقدام نمایند. همچنین نتایج انتخاب رشته داوطلبان عمدتا از طریق سامانه مذکور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

لازم به ذکر است بدانید هر سال پس از اعلام نتایج آزمون دکتری آزاد در صورتی که داوطلب به نتیجه آزمون معترض باشد، می تواند اعتراض به نتایج آزمون دکتری 1400 خود را از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور ثبت و پیگیری نماید. همچنین داوطلبان در صورتی که نمره قبولی را کسب نکرده اند می توانند شانس خود را جهت وروود به دانشگاه و رشته دلخواهشان در مقطع دکتری با شرکت در  تکمیل ظرفیت دکتری سراسری  امتحان کنند.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد چه زمانی منتشر می شود؟

این نتایج در 29 فروردین ماه 1400 منتشر شد.

2- نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 به چه صورت اعلام می شود؟

این نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد قابل دسترس می باشد.

3- برای دریافت کارنامه نهایی دانشگاه آزاد به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

ارائه یک سری اطلاعات هویتی و ثبت نامی جهت مشاهده نتایج نهایی این آزمون الزامی است که جزئیات آن در متن این مقاله ارائه شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری