تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401
زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

آزمون دکتری هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور به صورت هماهنگ در سراسر کشور اجرا می گردد. علاقه مندانی که در این آزمون شرکت نموده اند، دغدغه مند و پیگیر اخبار مربوط به اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری می باشند تا به محض اطلاع از وضعیت خود، در صورت تمایل نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. سازمان سنجش آموزش کشور از طریق سایت این سازمان اطلاع رسانی های لازم را در این خصوص انجام داده و داوطلبان را از تاریخ انتشار نتایج آگاه می کند.

اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401، در دهه اول اردیبهشت ماه صورت می پذیرد.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

بر اساس مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1401، کارنامه اولیه آزمون دکتری پس از گذشت حدود دو ماه از برگزاری آزمون در دهه اول اردیبهشت ماه اعلام می گردد. داوطلبان با مشاهده نتایج، از وضعیت علمی، نمره و تراز اکتسابی خود مطلع شده و در صورت مجاز شدن نسبت به انجام فرآیند انتخاب رشته دکتری اقدام می کنند. شما می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شده و از تاریخ دقیق انتشار نتایج آگاه شوید.

حدودا یک ماه پس از به پایان رسیدن زمان انتخاب رشته، داوظلبان می توانند به نتایج این مرحله دست یابند. جهت شرکت در مرحله مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد دعوت می گردد. بعد از این که پذیرفته شدگان به مصاحبه دغوت شدند و تمامی مراحل این پذیرش را سپری کردند، نتایج مصاحبه دکتری که همان نتایج نهایی می باشد از طریق سایت azmoon.org منتشر می گردد. زمان تقریبی اعلام نتایج مراحل مذکور در جدول زیر ارائه شده است.

اعلام نتایج انتخاب رشته و نهایی دکتری دانشگاه آزاد 1401
مرحله زمان اعلام نتایج
انتخاب رشته نیمه اول خرداد 1401
مصاحبه نیمه اول شهریور 1401

نحوه مشاهده نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

شرکت کنندگان آزمون دکتری می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، کارنامه اولیه خود را مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله مشاهده نمایند. البته قابل ذکر است که در دو سال اخیر، امکان مشاهده نتایج دکتری این دانشگاه علاوه بر سایت مذکور، از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org یا azmoon.iau.ac.ir نیز فراهم است.

  1. پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “دکترای تخصصی” را انتخاب نمایید.
  2. در صفحه جدید بر روی لینک “پاسخنامه، کلید نهایی و کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری” کلیک کنید.
  3. اکنون، دو روش برای مشاهده نتایج وجود دارد که با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز هر یک از آن ها، کارنامه شما نمایش داده خواهد شد.
  • روش اول: شماره داوطلبی + نام و نام خانوادگی + شماره شناسنامه + سال تولد + کد امنیتی
  • روش دوم: شماره پرونده + شماره شناسنامه + کد امنیتی 

کلیه داوطلبان پس از مشاهده وضعیت قبولی خود در قسمت “وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره” و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، می توانند نسبت به ثبت کد رشته های انتخابی خود از طریق سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org اقدام نمایند. بد نیست بدانید که شرکت کنندگان برای دریافت نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد خود نیز لازم است به سامانه مذکور مراجعه کنند.

معمولا هر ساله پس از اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد، در صورتی که داوطلب به نتیجه آزمون معترض باشد، می تواند اعتراض به نتایج آزمون دکتری خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت و پیگیری نماید. شما می توانید با کلیک بر روی لینک های موجود، اطلاعات کامل تری پیرامون این مبحث دریافت نمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401 چه زمانی منتشر می شود؟

این نتایج در دهه اول اردیبهشت ماه اعلام می گردد.

2- از چه طریقی می توان به دریافت نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اقدام کرد؟

این نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد قابل دسترس می باشد.

3- برای دریافت کارنامه اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

برای دریافت این کارنامه می توانید از اطلاعات شماره داوطلبی + نام و نام خانوادگی + شماره شناسنامه + سال تولد و یا شماره پرونده + شماره شناسنامه استفاده کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری