خانه کارشناسی ارشد زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

زمان اعلام نتایج ارشد بدون کنکور 99
زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

سازمان سنجش آموزش کشور در سال جاری اطلاعیه منبی بر پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد کلیه دانشگاه های کشور منتشر کرد که مطابق با مندرجات آن، پذیرش دانشجویان واجد شرایط صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان انجام می گیرد. پس از اتمام مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99، تمامی متقاضیانی که در موعد مقرر نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه و ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نموده اند، منتظر اعلام نتایج آن می باشند تا در صورت پذیرش بتوانند اقدامات لازم جهت ثبت نام در دانشگاه محل قبولی خود را به انجام برسانند.

نتایج ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور سال جاری قبل از آغاز نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه) از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

همان طور که گفته شد، پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور 99 به دو روش بررسی سوابق تحصیلی داوطلبان و سهمیه استعداد درخشان انجام شد، بنابراین بدیهی است که تاریخ و سایت اعلام نتایج هر یک از این دو شیوه متفاوت باشد. در ادامه مقاله می توانید به مطالعه جزئیات مربوط به زمان اعلام نتایج ثبت درخواست خود مبنی بر پذیرش ارشد بدون کنکور بپردازید.

زمان اعلام نتایج ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی

همانند فرآیند ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد، اعلام نتایج آن نیز به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد. تاکنون سازمان مذکور اطلاعیه ای مبنی بر زمان دقیق اعلام نتایج منتشر نکرده است اما انتظار می رود که در فاصله تقریبا یک ماه پس از اتمام مهلت نام نویسی و قبل از شروع نیمسال دوم تحصیلی ترم بهمن ماه، نتایج پذیرش داوطلبان از طریق سایت sanjesh.org اعلام گردد.

زمان اعلام نتایج ارشد بدون کنکور بر اساس سهمیه استعداد درخشان

از آن جایی زمان نام نویسی داوطلبان واجد شرایط ارشد بدون کنکور دارای سهمیه استعداد درخشان در هر یک از دانشگاه های کشور متفاوت است؛ نتایج آن ها نیز به صورت مجزا و از طریق سایت رسمی دانشگاه مربوطه منتشر می شود. بنابراین در صورتی که ظرفیت پذیرش هر دانشگاه پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد تکمیل نشده باشد و دانشگاه نسبت به نیاز خود فراخوان درخواست دانشجو بر حسب سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد منتشر نماید؛ احتمال می رود که نتایج ثبت نام داوطلبان قبل از آغاز هر نیمسال تحصیلی از طریق سایت اختصاصی هر دانشگاه اعلام شود.

همچنین شما می توانید برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج ارشد بدون کنکور به هر یک از روش های فوق، ما را در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره همراهی نمایید.

نحوه مشاهده اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

لازم به ذکر است که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع ارشد سال جاری را می توان به عنوان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد تلقی کرد. داوطلبانی که در این دوره شرکت کرده اند و یا جزو ثبت نام کنندگان سهمیه استعداد درخشان سایر دانشگاه های کشور می باشند، می توانند مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله به مشاهده نتایج پذیرش خود بپردازند.

مشاهده اعلام نتایج ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی

  • ابتدا وارد صفحه اصلی سایت سازمان سنجش آموزش به آدرس sanjesh.org شوید.
  • گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب نمایید.
  • بر روی لینک فعال “اعلام نتایج کارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی” کلیک کنید.
  • در نهایت، اطلاعات خواسته شده و کد ملی خود را برای راه یابی به حساب کاربری خود وارد نموده تا نتایج ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور برای شما نمایان شود.

مشاهده اعلام نتایج ارشد بدون کنکور بر اساس سهمیه استعداد درخشان

  • به سایت اختصاصی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمایید.
  • پس از ورود به صفحه اصلی، عبارت “مشاهده اعلام نتایج کارشناسی ارشد استعداد های درخشان” را انتخاب کنید.
  • کادرهای موجود در صفحه پیش رو را به منظور مشاهده نتایج خود با اطلاعات خواسته شده از جمله کد ملی تکمیل نمایید.

در صورتی که هر یک از داوطلبان اعتراضی نسبت به نتایج ارشد بدون کنکور، داشته باشند، می بایست بدانند، با توجه به روند سایت سازمان سنجش آموزش کشور، احتمال آن که این سازمان، اعتراض به نتایج را در سامانه خود امکان پذیر کند زیاد است. همچنین در صورتی که دانشگاه مد نظر با درخواست پذیرش هر یک از متقاضیان موافقت نماید، قبول شدگان می بایست برای طی نموندن روند پایانی مراحل ثبت نام، به صورت حضوری به دانشگاه محل پذیرش مراجعه نمایند.

 

سوالات متداول

1- زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور سهمیه استعداد درخشان 99 چه تاریخی می باشد؟

از آن جایی که تاریخ اعلام نتایج برای هر دانشگاه متفاوت است، توصیه می کنیم برای اطلاع از آخرین اخبار مربوطه ما را در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره همراهی نمایید.

2- نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی سال 99 در چه تاریخی اعلام می شود؟

در حال حاضر زمان مشخصی برای آن اعلام نشده است اما احتمال می رود که این نتایج با فاصله یک ماه پس از پایان مهلت ثبت نام و قبل از آغاز نیمسال دوم تحصیلی منتشر شود.

3- سایت اعلام نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور (بر اساس سوابق تحصیلی) سال 99 کدام است؟

این نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد