9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه آزمون استخدامی زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲
زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

هر ساله وزارت آموزش و پرورش به صورت هماهنگ با دیگر دستگاه های اجرایی اقدام به برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش می نماید و این آزمون برای سال جاری برای استخدام آموزگاری ابتدایی / استثنائی در دهه اول اردیبهشت ماه برگزار گردید و آزمون استخدام دبیری و هنرآموزی در انتظار برگزاری است. متقاضیان علاقه مند به حوزه تدریس طی دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه حضوری گزینش می گردند که نتایج آن ها تحت عناوین نتیجه اولیه و نهایی منتشر خواهد شد.

مرحله اول اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش معمولا یک ماه و نیم پس از تاریخ برگزاری آزمون می باشد که به صورت چندبرابر ظرفیت بوده و نتایج از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد. در نهایت نتایج نهایی پذیرش یا عدم پذیرش این آزمون پس از برگزاری مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

 

لینک مستقیم مشاهده نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

(به محض فرا رسیدن زمان اعلام نتایج لینک فوق فعال خواهد گردید.)

 

نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش جهعت جذب آموزگاری نهایتا تا روز 12 خرداد ۱۴۰۲ منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

همان طور که بیان شد، پذیرش در آزمون استخدامی آموزش پرورش (آموزگار ابتدایی و استثنائی) نیازمند کسب نمره قبولی در دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه می باشد که بدون شک اطلاع از این دو مرحله در زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ برای داوطلبان دارای اهمیت خواهد بود.

زمان اعلام نتایج اولیه

داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند، منتظر جواب آزمون آموزش و پرورش در مرحله کتبی که به صورت کارنامه است، می باشند. نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش (آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنائی) که در روز 8 اردیبهشت برگزار شد، نهایتا تا روز 12 خرداد ۱۴۰۲ منتشر خواهد شدو پذیرفته شدگان می توانند جهت شرکت در مصاحبه حضوری اقدامات و آمادگی های لازم را بعمل آورند.

همانطور که می دانید سازمان آموزش و پرورش درحوزه دبیری و هنرآموزی نیز از افراد واجد شرایط استخدام به عمل می آورد ولیکن تا به این لحظه خبر دقیقی از زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی دبیری و هنرآموزی در دسترس نمی باشد.

زمان اعلام نتایج نهایی

پس از عبور از مرحله آزمون کتبی و شرکت در مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش زمان اعلام نتایج نهایی فرا خواهد رسید و آن دسته از داوطلبانی که بتوانند حدنصاب لازم در بخش های مختلف این فرآیند از جمله پاسخگویی به سوالات گزینش آموزش و پرورش را با موفقبت پشت سر بگذارند، مجوز ورود به دوره مهارت آموزی را دریافت خواهند کرد.

تاریخ دقیق اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 را با توجه به اطلاعات زمانی سال های گذشته می توان در خرداد و یا تیر ماه ۱۴۰۲ در نظر گرفت. در صورت انتشار هرگونه اطلاعیه در این زمینه، اخبار آن از طریق کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

تقویم زمانی آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

 • مهلت اولیه ثبت نام (آموزگاری) : 10 تا 16 اسفند 1401
 • تمدید مهلت ثبت نام (آموزگاری) : تا 22 اسفند 1401
 • دریافت کارت ورود به جلسه (آموزگاری) : 5 اردیبهشت ۱۴۰۲
 • زمان برگزاری آزمون (آموزگاری) : 8 اردیبهشت ۱۴۰۲
 • اعلام نتایج اولیه (آموزگاری) : تا 12 خرداد 1402
 • مصاحبه (آموزگاری) : یک هفته بعد از اعلام نتایج اولیه
 • برگزاری آزمون (دبیری و هنرآموزی) : تابستان 1402
 • اعلام نتایج نهایی (آموزگاری) : احتمالا اوایل شهریور 1402

نحوه مشاهده نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402

با فرا رسیدن زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲، نتایج اولیه و نهایی پذیرش داوطلبان در قسمت “استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی” بارگذاری خواهد شد. دریافت نتایج کاملا به صورت اینترنتی و با استفاده از اطلاعات ثبت نامی یا فردی صورت می پذیرد و داوطلبان می توانند مطابق مراحل زیر نتیجه عملکرد خود را مشاهده نمایند.

 • پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، گزینه “استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی” را از منوی سمت راست انتخاب نمایید.

مرحله اول مشاهده نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • در این مرحله می بایست روی لینک فعال “سیستم کارنامه آزمون استخدامی آموزش و پرورش – سال 1402” کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • در صفحه پیش رو، با یکی از دو روش جهت مشاهده نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام نمایید.

مرحله سوم مشاهده نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

نکته:

لازم به ذکر است داوطلبانی که به نتایج ازمون اموزش پرورش اعلام شده معترض هستند، می توانند از طریق سامانه ارسال درخواست سازمان سنجش آموزش کشور، اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش خود را به ثبت برسانند.

همچنین افرادی که اسامی آن ها تحت عنوان پذیرفته شدگان نهایی اعلام می شود، می توانند پس از گذراندن دوره مهارت آموزی آزمون استخدامی آموزش و پرورش به مدت یک سال، فعالیت خود را در مدارس آغاز کنند.

روند اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

پیش تر اشاره شد که امکان اعتراض به نتیجه منتشر شده آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ وجود دارد، اما نحوه ثبت درخواست به چه شیوه ای می باشد؟ از آنجایی که سازمان سنجش برگزار کننده این آزمون می باشد، اعتراض به نتایج نیز از طریق سیستم پاسخگویی سایت sanjesh.org انجام می شود. نحوه ثبت درخواست بررسی نیز مطابق با مراحل زیر است:

 • پس از مراجعه به سایت sanjesh.org، بر روی آیکون مشخص شده در تصویر زیر کلیک نمایید.

مرحله اول اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • سپس از میان گزینه های نمایش داده شده، “ورود به سیستم پاسخگویی” را برگزینید.

مرحله دوم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • پس از مواجهه با صفحه زیر، چنانچه پیش تر در سامانه ثبت نام کرده اید، گزینه “ورود به سیستم” را بفشارید تا با درج کد ملی، پست الکترونیک و رمز عبور، وارد حساب کاربری خود شوید. اما در صورتی که برای اولین بار از این بخش سایت استفاده می کنید، باید گزینه “عضویت در سامانه” را برگزینید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • در صورت انتخاب “عضویت در سایت” در مرحله قبل، صفحه زیر برای شما نمایان می گردد که می بایست با تکمیل اطلاعات هویتی خود و همچنین فعال نمودن تیک گزینه مربوط به موافقت با ضوابط، اقدام به ثبت نام در سامانه نمایید.

مرحله چهارم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • سپس نام کاربری و رمز عبور به شماره همراه شما ارسال می گردد که از طریق آن می توانید وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود به سامانه از منوی سمت راست، گزینه “درخواست جدید” را بفشارید.

مرحله پنجم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • در گام بعدی باید فیلدهای “آزمون” و “سال” را به ترتیب با گزینه های “استخدامی وزارت آموزش و پرورش” و “1402” پر نمایید و بر روی جستجو کلیک فرمایید.

مرحله ششم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 • در مرحله بعدی لیست درخواست های متداول برای شما نمایان می شود که چنانچه علت اعتراض خود را در میان گزینه های موجود یافتید، می توانید آن را انتخاب نمایید تا توسط کارشناسان بررسی شود. در صورتی که مشکل مد نظر را در میان گزینه ها ملاحظه نکردید، با انتخاب مورد “عمومی”، صفحه زیر برای شما نمایان می گردد که می توانید اعتراض را از این طریق ثبت کنید.مرحله هفتم اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

پس از ثبت اعتراض نیز می توانید با ورود مجدد به سامانه پاسخگویی سایت سازمان سنجش، از قسمت “درخواست ها و پاسخ ها” نتیجه اعتراض خود به جواب آزمون آموزش و پرورش را مشاهده نمایید.

نکات مهم ⭐

 

سوالات متداول

1- آیا زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ اعلام شده است؟

اعلام نتایج اولیه این آزمون ، نهایتا تا روز خرداد ماه ۱۴۰۲ انجام خواهد شد اما هنوز تاریخ دقیق آن اعلام نشده است.

2- نحوه مشاهده نتایج ازمون اموزش پرورش ۱۴۰۲ به چه صورت می باشد؟

جواب اولیه و نهایی این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

3- برای دریافت جواب آزمون آموزش و پرورش ۱۴۰۲ به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای دسترسی به نتیجه آزمون نیاز به اطلاعات ثبت نامی و فردی می باشد که در متن مقاله به طور دقیق به آن ها اشاره شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۵ نظر
 1. سلام
  نتایج چه زمانی اعلام میشه؟

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر هنوز اطلاعیه ای منتشر نشده اما احتمال می رود تا ۱۰ روز آینده نتایج اولیه، اعلام شود.

  • الان شد تا ده روز آینده؟!یه منبع معتبر تا الان زمان دقیق اعلام نتایج اولیه رو اعلام نکرد

  • با سلام و احترام، جهت اعمال امتیازات قانون جوانی جمعیت نرخ باروری هر شهرستان توسط وزارت مشخص می شود که با اعلام این نرخ به سازمان سنجش، نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام می شود.

 2. سلام
  آیا نتایج فردا میاد

 3. با عرض سلام و خسته نباشید این هفته نتایج آزمون آموزش و پرورش اعلام می‌شود؟؟

  • با سلام و درود، اطلاعیه جدیدی مبنی بر تاریخ نتایج اولیه منتشر نشده، اما به احتمال فراوان نتایج در هفته های پیش رو در خرداد ماه منتشر خواهد شد.

 4. سلام درسته که میگن تا ۷۲ساعت دیگه نتایج آزمون استخدامی اعلام میشه

  • با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   در حال حاضر اظلاعیه موثق و معتبری از سایت سنجش آموزش کشور منتشر نشده است، شما دوست عزیز میتوانید آخرین تغییرات را از طریق سایت ایران مشاوره پیگیری کنید.

 5. سلام ببخشید من ۸۰سوال درست پاسخ دادم،سهمیه ایثارگری ۵درصد هم دارم و متأهل و دارای دو فرزند هستم احتمال قبولی دارم

  • با سلام و درود، بستگی به تعداد پاسخ های نادرست شما هم دارد اما به طور کلی احتمال قبولی متوسط رو به بالایی دارید.

 6. سلام من ۸۰سوال رو درست زدم سهمیه ایثارگری هم دارم متاهل و دو فرزند هم دارم حالا بااین وجود شانس قبولی دارم

  • با سلام و درود، سهمیه ایثار گریه به شما کمک زیادی خواهد کرد و اگر تعداد پاسخ هاس نادرست کم باشد شانس قبولی بالایی دارید.

 7. سلام من در کل ۸۰ سوال درست جواب دادم با سهمیه ۵ درصد ایثارگری ،به نظرتون شانس قبولی در آزمون کتبی رو دارم،نتایج کی اعلام میشه ؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر زمان دقیق اعلام نتایج مشخص نیست، با توجه به تغییرات جدید آزمون نمی توان تخمین دقیقی ارائه کرد اما به طور کلی با توجه به تعداد سوال درست و سهمیه ی شما، شانس متوسط به بالایی برای دعوت شدن به مصاحبه دارا هستید.

 8. سلام لطفا تاریخ اعلام نتایج را بفرمایید

  • با سلام و احترام، نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش و پرورش در نیمه ی اول خرداد ماه اعلام می شود.

 9. سلام نتیچه ازمون استخدامی تا چند خرداد اعلام میشه؟

  • با سلام و احترام، تاریخ دقیقی از اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی منتشر نشده اما به احتمال فراوان در خرداد ماه نتایج اولیه منتشر میشوند.

 10. سلام و درود اگر من ۴۰تسن صحیح زده باشم آیا شانس قبولی دارم در ضمن نتایج آزمون کی اعلام می شود

  • با سلام و احترام، قبولی شما بستگی به تعداد نفرات شرکت کننده در آزمون دارد، نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی خرداد ماه اعلام می شود.

 11. سلام من ۳۰تاسوال عمومی و۵۰تاسوال تخصصی واختصاصی صحیح زدم آیاقبول میشم؟

  • با سلام و درود، با توجه به اینکه امسال مفاد آزمون تغییر داشته و معیار درصدی دعوت به مصاحبه در هر شهرستان متفاوت است، نمی توان تخمین دقیقی داد اما به طور کلی با توجه به تعداد پاسخ صحیح شما، شانس متوسطی دارید.

 12. سلام
  میشه یک تاریخ حدودی بدید از اومدن نتایج

  • سلام و درود
   هنوز هیچگونه اطلاعیه رسمی جهت اعلام زمان دقیق انتشار نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش منتشر نشده است؛
   اما با توجه به آزمون های سال های گذشته، اعلام نتایج در حدود اواخر خرداد و یا اوایل تیر ماه صورت می گیرد.

 13. سلام
  اگر همه رو صفر بزنم کارنامه برام میاد؟من کلا ۲ تست زدم

 14. سلام
  نتایج ازمون دبیری حدودا کی میاد بنظرتون؟

  • سلام و درود
   هنوز هیچگونه اطلاعیه رسمی جهت اعلام زمان دقیق انتشار نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش منتشر نشده است؛
   اما با توجه به آزمون های سال های گذشته، اعلام نتایج در حدود اواخر خرداد و یا اوایل تیر ماه صورت می گیرد.

 15. از وقتی که اطلاعیه مصاحبه رو قرار بدند چندروز بعدش مصاحبه هست؟

 16. تکمیل ظرفیت چه زمانی انجام میشه؟

 17. سلام
  شما میدونید کی جوابا میاد؟

  • سلام و درود
   هنوز هیچگونه اطلاعیه رسمی جهت اعلام زمان دقیق انتشار نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش منتشر نشده است؛
   اما با توجه به آزمون های سال های گذشته، اعلام نتایج در حدود اواخر خرداد و یا اوایل تیر ماه صورت می گیرد.

 18. سلام وقت بخیر
  من شماره داوطلبی و پروندم رو گم کردم
  نمیتونم نتیجه ازمونم رو ببینم.؟

  • با سلام، در سایت سازمان سنجش در قسمت سیستم پاسخگویی و ارسال درخواست میتوانید درخواست اطلاعات آزمونی خود را ثبت و اطلاعات خود را مشاهده کنید.

 19. سلام
  نتایج دقیقا کی اعلام می شوند؟؟

  • سلام و درود
   هنوز هیچگونه اطلاعیه رسمی جهت اعلام زمان دقیق انتشار نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش منتشر نشده است؛
   اما با توجه به آزمون های سال های گذشته، اعلام نتایج در حدود اواخر خرداد و یا اوایل تیر ماه صورت می گیرد.

 20. سلام من در آزمون استخدامی الویت اول را غیر بومی زدم
  الان می خوام در الویت دومم که بومی شهرم هستش قبول بشم می خواستم بدونم در چه صورتی می تونم در اولویت دومم قبول بشم

  • با سلام، اولویت دوم حالت تکمیل ظرفیت دارد و درصورتی که شما درانتخاب اصلی (الویت اول) حد نصاب قبولی رو نیاورید و مکان اولویت دوم شما پر نشود شرایط شما هم برسی می شود.

 21. قولی که دادن که اگه کارنامه سبزها تو این آزمون قبول بشن استخدام میشن بش عمل می کنن

مشاوره استخدامی پیج استخدامی