پنجشنبه , ۸ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

پس از انتشار کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد، داوطلبان مجاز می بایست برای انجام انتخاب رشته خود اقدام نمایند و پس از اتمام این فرآیند، حال متقاضیان مشتاق دریافت نتیجه قبولی یا به اصطلاح کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشند تا از پذیرش یا عدم پذیرش قطعی در یکی از دانشگاه های انتخابی خود، مطلع گردند.

اما با توجه به شرایط خاص سال جاری و به دنبال تاخیر های پیش آمده در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و به تبع زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 نیز در مقایسه با سال های اخیر با تاخیر همراه بود.

نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، در روز دوشنبه مورخ 5 آبان ماه 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

طبق روال هر ساله، پس از گذشت چند روز از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد، مهلتی برای انجام فرآیند انتخاب رشته از سوی سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد برای افراد مجاز اعلام شده و افراد می توانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد کد رشته ها مورد نظر خود را در فرم مربوطه درج نمایند.

معمولا مدتی پس از آن، نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 از سایت مذکور منتشر می گردد اما امسال نیز مانند سال اخیر، نتایج نهایی ارشد آزاد به طور همزمان با نتایج ارشد دانشگاه سراسری ابتدا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در در روز دوشنبه مورخ 5 آبان ماه 99 دسترس شرکت کنندگان قرار گرفت.

لازم به ذکر است که کارنامه نهایی داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد علاوه بر سایت سنجش، در روز چهارشنبه مورخ 7 آبان ماه 99 نیز از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام شد. بنابراین داوطلبان می توانند در زمان های مقرر از دو روش نتایج نهایی خود را مشاهده نمایند. همچنین شما عزیزان می توانید برای اطلاع از اخبار پیرامون مقطع کارشناسی ارشد در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا سال 97 از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir در اختیار داوطلبان قرار می گرفت اما در سال 98 این روند تغییر پیدا کرد و این نتایج از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. در سال 99 نیز علاوه بر اینکه ابتدا نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت همزمان از سایت رسمی سازمان سنجش اعلام گشت، در سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نیز در تاریخ 7 آبان ماه 99 کارنامه اینترنتی بر روی این پایگاه اطلاع رسانی قرار گرفت. 

بنابراین داوطلبان ارشد 99 می توانند از دو طریق و با وارد شدن به سایت رسمی دانشگاه آزاد یا سازمان سنجش آموزش کشور مراحل ذیل را به تفکیک طی نمایند و به نتایج انتخاب رشته خود دسترسی پیدا نمایند:

نحوه مشاهده نتایج نهایی در سایت سازمان سنجش

  • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی قسمت “کارشناسی ارشد” در سمت راست سایت
  • انتخاب عبارت “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399” در صفحه باز شده
  • فشردن گزینه “ورود به سیستم”
  • در این مرحله صفحه ای برای شما به نمایش خواهد آمد که امکان دسترسی به نتایج نهایی کارشناسی ارشد سراسری 99 را از دو روش مختلف برای شما فراهم می آورد:
  1. در روش اول از طریق وارد کردن شماره پرونده، کد ملی و سال تولد
  2. در روش دوم از طریق وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام

لازم به ذکر است چنانچه در دریافت کارنامه آزمون خود دچار هر گونه مشکلی شدید، می توانید با کارشناسان مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های لازم برخوردار شوید.

نحوه مشاهده نتایج نهایی در سایت azmoon.iau.ac.ir

  • ابتدا به سایت رسمی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایید و بر روی “کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد 1399” در وسط صفحه کلیک کنید.
  • در مرحله بعد به سامانه “دریافت کارنامه آزمون کارشناسی ارشد سال 1399” منتقل خواهید شد که ضروری است جهت مشاهده کارنامه، کد ملی و کد دسترسی خود را در کادر های مربوطه وارد نمایید و در آخر کلید “ورود” را بفشارید.

حال پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد انتشار کارنامه ها، ممکن است برخی از داوطلبان از رشته قبولی خود رضایت ندارند. این دسته از افراد باید ابتدا شانس قبولی خود را در انتخاب های پایین تر از رشته قبولی فعلی خود بررسی نمایند و چنانچه احتمال قبولی داشته باشند، می توانند برای ثبت درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد 99 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

داوطلبانی که در هنگام اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد دانشگاه آزاد، مورد پذیرش قرار نگرفته اند، فرصتی مجدد تحت عنوان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 99 را پیش رو خواهند داشت. در دوره های گذشته تنها افرادی اجازه شرکت در تکمیل ظرفیت را خواهند داشت که مجاز به انتخاب رشته بوده اند، اما این که مورد پذیرش قرار گرفته اند یا خیر، ملاک نخواهد بود.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 در چه تاریخی اعلام می شود؟

در روز دوشنبه مورخ 5 آبان ماه 99 این نتایج اعلام شد.

2- نتایج انتخاب رشته آزمون ارشد آزاد 99 را از طریق کدام سایت می توان مشاهده نمود؟

داوطلبان با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز می توانند از دو طریق یعنی سایت سازمان سنجش آموزش کشور یا سایت رسمی دانشگاه آزاد نتایج نهایی ارشد خود را مشاهده نمایند.

3- نحوه مشاهده نتیجه انتخاب رشته آزمون ارشد آزاد چگونه است؟

مراحل دریافت نتایج آزمون کارشناسی ارشد آزاد، در این مقاله به طور کامل ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد