تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

پس از انتشار کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد، داوطلبان مجاز می بایست برای انجام انتخاب رشته خود اقدام نمایند و پس از اتمام این فرآیند، حال متقاضیان مشتاق دریافت نتیجه قبولی یا به اصطلاح کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشند تا از پذیرش یا عدم پذیرش قطعی در یکی از دانشگاه های انتخابی خود، مطلع گردند.

اما با توجه به شرایط خاص سال جاری و به دنبال تاخیر های پیش آمده در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد و به تبع زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 نیز در مقایسه با سال های اخیر با تاخیر همراه بود.

نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، در روز دوشنبه مورخ 5 آبان ماه 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

طبق روال هر ساله، پس از گذشت چند روز از اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد، مهلتی برای انجام فرآیند انتخاب رشته از سوی سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد برای افراد مجاز، اعلام شده و آن ها می توانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد 99 کد رشته ها مورد نظر خود را در فرم مربوطه درج نمایند.

معمولا مدتی پس از آن، نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 از سایت سازمان سنجش منتشر می گردد امادر سال جاری نتایج نهایی ارشد آزاد به طور همزمان با نتایج ارشد دانشگاه سراسری ابتدا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در در روز دوشنبه مورخ 5 آبان ماه 99 و سپس در روز چهارشنبه مورخ 7 آبان ماه 99 از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد در دسترس داوطلبان قرار گرفت.

بنابراین متقاضیان می توانند در زمان های مقرر از دو روش نتایج نهایی خود را مشاهده نمایند که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا سال 97 از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir در اختیار داوطلبان قرار می گرفت اما در سال 98 این روند تغییر پیدا کرد و این نتایج از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. در سال 99 نیز ابتدا نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت همزمان از سایت رسمی سازمان سنجش اعلام گشت، سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد نیز در تاریخ 7 آبان ماه 99 کارنامه اینترنتی داوطلبان را بر روی این پایگاه اطلاع رسانی قرار داد. 

بنابراین داوطلبان ارشد 99 می توانند از دو طریق و با وارد شدن به سایت رسمی دانشگاه آزاد یا سازمان سنجش آموزش کشور مراحل ذیل را به تفکیک طی نمایند و به نتایج انتخاب رشته خود دسترسی پیدا کنند.

نحوه مشاهده نتایج نهایی در سایت سازمان سنجش

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی قسمت “کارشناسی ارشد” در سمت راست سایت
 • انتخاب عبارت “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399” در صفحه باز شده
 • فشردن گزینه “ورود به سیستم”
 • در این مرحله صفحه ای برای شما به نمایش خواهد آمد که امکان دسترسی به نتایج نهایی کارشناسی ارشد سراسری 99 را از دو روش مختلف برای شما فراهم می آورد:
 1. در روش اول از طریق وارد کردن شماره پرونده، کد ملی و سال تولد
 2. در روش دوم از طریق وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام

لازم به ذکر است چنانچه در دریافت کارنامه آزمون خود دچار هر گونه مشکلی شدید، می توانید با کارشناسان مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های لازم برخوردار شوید.

نحوه مشاهده نتایج نهایی در سایت azmoon.iau.ac.ir

 • ابتدا به سایت رسمی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایید و بر روی “کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد 1399” در وسط صفحه کلیک کنید.
 • در مرحله بعد به سامانه “دریافت کارنامه آزمون کارشناسی ارشد سال 1399” منتقل خواهید شد که ضروری است جهت مشاهده کارنامه، کد ملی و کد دسترسی خود را در کادر های مربوطه وارد نمایید و در آخر کلید “ورود” را بفشارید.

حال پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد انتشار کارنامه ها، ممکن است برخی از داوطلبان از رشته قبولی خود رضایت ندارند. این دسته از افراد باید ابتدا شانس قبولی خود را در انتخاب های پایین تر از رشته قبولی فعلی خود بررسی نمایند و چنانچه احتمال قبولی داشته باشند، می توانند برای ثبت درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد 99 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

داوطلبانی که در هنگام اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد دانشگاه آزاد، مورد پذیرش قرار نگرفته اند، فرصتی مجدد تحت عنوان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد 99 را پیش رو خواهند داشت. در دوره های گذشته تنها افرادی اجازه شرکت در تکمیل ظرفیت را داشتند که مجاز به انتخاب رشته بوده اند، اما این که مورد پذیرش قرار گرفته اند یا خیر، ملاک قرار نمی گرفت. اگر این مرحله در سال جاری برگزار گردد، ممکن است از ضوابط گذشته پیروی نکرده و مقررات جدیدی برای پذیرش از طریق این فرآیند وضع گردد.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 در چه تاریخی اعلام می شود؟

در روز دوشنبه مورخ 5 آبان ماه 99 این نتایج از طریق سایت سنجش و در تاریخ 7 آبان از طریق سایت دانشگاه آزاد اعلام شد.

2- نتایج انتخاب رشته آزمون ارشد آزاد 99 را از طریق کدام سایت می توان مشاهده نمود؟

داوطلبان با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز می توانند از دو طریق یعنی سایت سازمان سنجش آموزش کشور یا سایت رسمی دانشگاه آزاد نتایج نهایی ارشد خود را مشاهده نمایند.

3- نحوه مشاهده نتیجه انتخاب رشته آزمون ارشد آزاد چگونه است؟

مراحل دریافت نتایج آزمون کارشناسی ارشد آزاد، در این مقاله به طور کامل ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام وقت بخیر به نظر شما پردیس علوم تحقیقات آیت الله املی یا آزاد شاهرود؟کدوم بهتر از نظر اعتبار مدرک و سطح علمی؟و ایا هزینه های پردیس علوم تحقیقا آملی از ازاد بیشتر؟من ارشد روانشناسی بالینی قبول شدم

  • با سلام و درود، دانشگاه آزاد واحد شاهرود از لحاظ سطح علمی و اعتبار مدرک از رتبه بندی بالاتری برخوردار است. شهریه ی هر دو دانشگاه نزدیک به هم بوده و تفاوت چندانی ندارد.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد