تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

تاریخ دقیق انتشار نتایج انتخاب رشته دکتری 1400
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه انتخاب رشته دکتری 1400 و اطلاعیه های سازمان سنجش در این خصوص می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

هر ساله افراد زیادی که واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری هستند، نسبت به ثبت نام در آزمون دکتری اقدام می کنند. پس از حضور افراد در زمان برگزاری آزمون دکتری 1400، نتایج آزمون دکتری برای مرحله اول از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قابل مشاهده می گردد.

در واقع تمامی داوطلبان برای مشاهده وضعیت مجاز یا غیر مجاز بودن خود جهت انجام فرآیند انتخاب رشته دکتری 1400، می بایست در موعد مقرر به سایت مذکور مراجعه کرده و کارنامه خود را دریافت نمایند. سپس آن دسته از داوطلبان که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 مراحل خود را آغاز و مدتی بعد نتایج آن یا به عبارتی اسامی دعوت شدگان به مصاحبه را دریافت نمایند که در ادامه زمان و نحوه مشاهده این نتایج بیان شده است.

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری یا اسامی دعوت شدگان به مصاحبه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

همان طور که اشاره شد، آزمون دکتری معمولا در نیمه دوم سال و در رشته های متعددی بین متقاضیان سراسر کشور برگزار می شود اما در سال 99 با توجه به شرایط خاصی که به واسطه بیماری همه گیر کرونا در کشور ایجاد گشت، این آزمون به نعویق افتاد و در 9 مرداد ماه برگزار شد.

به طور معمول شرکت کنندگان تقریبا پس از یک بازه زمانی یک ماهه، می توانند نتایج اولیه خود را از طریق سایت sanjesh.org دریافت نمایند و از وضعیت مجاز بودن خود برای انجام انتخاب رشته مطلع شوند. پس از آغاز این فرآیند، داوطلبان می توانند مدتی بعد نتایج خود را به صورت اینترنتی دریافت کنند که زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری برای سال 1400 در حال حاضر مشخص نمی باشد. 

لازم به ذکر است که این مقاله در صورت انتشار نتایج انتخاب رشته آزمون مقطع دکتری بروزرسانی خواهد شد. همچنین شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری  ایران مشاوره از تاریخ دقیق اعلام اسامی دعوت شدگان به مصاحبه این آزمون و همچنین اخبار پیرامون آن در اسرع وقت آگاه شوید.

توجه داشته باشید که بازه زمانی ذکر شده تنها برای دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی و پیام نور بوده و زمان انتخاب رشته و یا سایت اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 متفاوت می باشد. به همین ترتیب داوطلبانی که تمایل به پذیرش در دانشگاه های آزاد دارند، باید مراحل پس از اعلام نتایج اولیه را از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir پیگیری نمایند.

راهنمای مشاهده نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1400

پس از اعلام زمان انتشار نتایج انتخاب رشته آزمون مقطع دکتری دانشگاه های سراسری، متقاضیان می توانند در تاریخ معین به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و با درج نمودن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مشخص، نسبت به دریافت نتایج خود اقدام نمایند که در ادامه این مقاله نیز مراحل دریافت نتیجه شرح داده شده است.

  • پس از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org از منوی موجود در سمت راست صفحه، بر روی گزینه “دکتری تخصصی” کلیک کنید.
  • حال لینک فعال مربوط به کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری 1400 را انتخاب نمایید.
  • در صفحه بعدی دو روش برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری وجود دارد که در روش اول با درج نمودن مشخصاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، سال تولد می توانید نتایج خود را دریافت کنید و در روش دوم با ثبت کردن شماره پرونده و شماره شناسنامه کارنامه شما برایتان نمایان می شود.

پس از انتشار کارنامه ها و مشخص شدن نتایج، ممکن است داوطلبان در هیچ یک از رشته های انتخابی خود برای مصاحبه دکتری 1400 دعوت نشوند که به معنای عدم کسب حدنصاب علمی برای دانشگاه های انتخابی است. اما ممکن است از افراد در یک یا چند رشته دعوت به مصاحبه گردد که در آن صورت می بایست با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر از جزئیات برگزاری مصاحبه اطلاع یابند.

داوطلبان می بایست با در نظر گرفتن این که در کدام دانشگاه ها به مصاحبه دعوت شده اند، هزینه های مختلفی را بپردازند چرا که هزینه مصاحبه دکتری پردیس خودگردان، هزینه مصاحبه دکتری غیرانتفاعی یا هزینه مصاحبه دکتری آزاد با یکدیگر متفاوت می باشند که برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه مصاحبه دکتری 1400 در هر کدام از دانشگاه های مذکور می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 در چه زمانی اعلام می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیق انتشار این نتایج برای سال 1400 مشخص نمی باشد.

2- اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه های سراسری از طریق کدام سایت انجام می شود؟

نتایج انتخاب رشته این مقطع از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

3- آیا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری و آزاد همزمان خواهد بود؟

خیر، اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری و آزاد در بازه های زمانی متفاوتی انجام می شوند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج دکتری