خانه دکتری زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1401

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1401

تاریخ دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1401
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1401

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه انتخاب رشته دکتری 1401 و اطلاعیه های سازمان سنجش در این خصوص می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

هر ساله افراد زیادی که واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری هستند، نسبت به ثبت نام در آزمون دکتری اقدام می کنند. پس از حضور افراد در مرحله کتبی، نتایج آزمون دکتری برای مرحله اول از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قابل دریافت می گردد.

در واقع تمامی متقاضیان برای مشاهده وضعیت مجاز یا غیر مجاز بودن خود جهت انجام فرآیند انتخاب رشته دکتری 1401، می بایست در موعد مقرر به سایت مذکور مراجعه کرده و کارنامه خود را مشاهده نمایند. سپس آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 مراحل خود را آغاز و مدتی بعد نتایج آن یا به عبارتی اسامی دعوت شدگان به مصاحبه را دریافت کنند.

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری یا اسامی دعوت شدگان به مصاحبه در دهه سوم اردیبهشت ماه 1401 اعلام  می شود.

 

لینک مستقیم ورود به سامانه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری 1401

لینک مستقیم ورود به سامانه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

به طور معمول شرکت کنندگان می توانند مدتی پس از ثبت کدرشته های انتخابی خود در تاریخ 25 الی 28 فروردین ماه 1401 از طریق سایت sanjesh.org از وضعیت مجاز بودن خود برای انجام انتخاب رشته مطلع شوند که طبق اطلاعیه سازمان سنجش کارنامه این فرآیند یا به عبارتی اسامی دعوت شدگان به مصاحبه در تاریخ 29 اردیبهشت ماه 1401 در دسترس داوطلبان قرار گرفت.

توجه داشته باشید که تاریخ ذکر شده تنها برای دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی و پیام نور بوده و زمان انتخاب رشته و یا سایت اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1401 متفاوت می باشد. به همین ترتیب افرادی که تمایل به پذیرش در دانشگاه های آزاد دارند، باید مراحل پس از اعلام نتایج اولیه را از طریق سایت azmoon.iau.ac.ir پیگیری نمایند.

با توجه به اینکه تاریخ دقیقی برای اعلام نتایج انتخاب رشته اعلام نشده است، داوطلبان می توانند با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره نسبت به اخبار بروز اطلاع حاصل نمایند.

راهنمای مشاهده نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

پس از اعلام زمان انتشار نتایج انتخاب رشته آزمون مقطع دکتری دانشگاه های سراسری، متقاضیان می توانند در تاریخ معین به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و با درج نمودن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مشخص، نسبت به دریافت نتایج خود اقدام نمایند که در ادامه این مقاله نیز مراحل دریافت نتیجه شرح داده شده است.

  • پس از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org از منوی موجود در سمت راست صفحه، بر روی گزینه “دکتری تخصصی” کلیک کنید.
  • حال لینک فعال مربوط به “کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری 1401” را انتخاب نمایید.
  • در صفحه بعدی دو روش برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری وجود دارد که در روش اول با درج نمودن مشخصاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، سال تولد می توانید نتایج خود را دریافت کنید و در روش دوم با ثبت کردن شماره پرونده و شماره شناسنامه کارنامه شما برایتان نمایان می شود.

پس از انتشار کارنامه ها و مشخص شدن نتایج، ممکن است داوطلبان در هیچ یک از رشته های انتخابی خود برای مصاحبه دکتری 1401 دعوت نشوند که به معنای عدم کسب حدنصاب علمی برای دانشگاه های انتخابی است اما ممکن است از افراد در یک یا چند رشته دعوت به مصاحبه گردد که در آن صورت می بایست با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر از جزئیات برگزاری مصاحبه اطلاع یابند.

متقاضیان می بایست با در نظر گرفتن این که در کدام دانشگاه ها به مصاحبه دعوت شده اند، هزینه های مختلفی را بپردازند چرا که هزینه مصاحبه دکتری پردیس خودگردان، هزینه مصاحبه دکتری غیرانتفاعی یا هزینه مصاحبه دکتری آزاد با یکدیگر متفاوت می باشند که برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه مصاحبه دکتری 1400 در هر کدام از دانشگاه های مذکور می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 در چه زمانی اعلام می شود؟

باتوجه به اطلاعیه منتشر شده نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری در تاریخ 29 اردیبهشت ماه 1401 اعلام خواهد شد.

2- اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه های سراسری 1401 از طریق کدام سایت انجام می شود؟

نتایج انتخاب رشته این مقطع از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

3- آیا قبولی در مرحله انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 به منزله پذیرش در دانشگاه مورد نظر می باشد؟

خیر، داوطلبان در صورت قبولی در مرحله مصاحبه می توانند نسبت به تحصیل خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج دکتری