خانه دکتری اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دکتری آزاد 1401
اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 و اطلاعیه های مربوطه می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

 داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده بودند، برای مشاهده نتایج آزمون دکتری 1401، در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و کارنامه دکتری خود را مشاهده نمودند.

اما چند سالی است که فرآیند انتخاب رشته شرکت کنندگان آزمون دکتری برای دانشگاه آزاد و سراسری به صورت جداگانه انجام می شود و لازم است داوطلبان در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مراجعه به سایت مربوطه، کد رشته محل های انتخابی مورد نظر خود را در سامانه انتخاب رشته هر یک از دانشگاه های مذکور ثبت نموده و نتایج این فرآیند را نیز از سایت مذکور مشاهده نمایند.

نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر خواهد شد.

 

لینک مستقیم ورود به سامانه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

لینک مستقیم ورود به سامانه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

پس از مشخص شدن زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شده اند، می بایست به انتخاب رشته دکتری بپردازند. پس از  اتمام مهلت انتخاب رشته که در تاریخ 25 فروردین الی 5 اردیبهشت ماه 1401بود، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر خواهد شد که برای داوطلبان نشان دهنده دعوت یا عدم دعوت به مرحله مصاحبه دکتری از سوی دانشگاه پذیرنده می باشدکه این کارنامه، روز پنجشنبه مورخ 29 اردیبهشت ماه منتشر می گردد. همچنین شما می توانید جهت اطلاع از هرگونه اخبار مربوطه در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

با توجه به این که فرآیند انتخاب رشته در سال های اخیر برای دانشگاه سراسری و آزاد به طور مجزا و در دو زمان متفاوت صورت گرفته است، شرکت کنندگان می بایست برای ثبت انتخاب های خود در دانشگاه آزاد، به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه کرده و انتخاب رشته کنند.

پس از منتشر شدن کارنامه انتخاب رشته باید به سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد مراجعه نموده و مطابق با راهنمای زیر، نتایج انتخاب رشته خود را مشاهده نمایید.

  • به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه کرده و بر روی لینک فعال “اعلام نتیجه اولیه/نهایی آزمون دکتری تخصصی سال 1401” کلیک کنید.مرحله اول مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

  • در این مرحله، می بایست “کد ملی” (یا کد رهگیری اتباع غیر ایرانی) و “کد دسترسی انتخاب رشته” خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده و سپس کلید “ورود” را بفشارید.مرحله دوم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

 

نکته: کد دسترسی هفت رقمی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه دکتری درج شده است.

پس از طی کردن مراحل گفته شده در نهایت می توانید به کارنامه دکتری خود دسترسی پیدا کنید و از وضعیت مجاز بودن خود برای دعوت به مصاحبه مطلع شوید. داوطلبانی که برای مصاحبه چند واحد دانشگاهی دعوت شده اند، می توانند برای حضور در مصاحبه همه ی دانشگاه ها اقدام کنند.

برای حضور در مصاحبه بایستی مدارکی را که در سایت دانشگاه اعلام شده است، همراه خود داشته باشید و بعد از حضور در جلسه مصاحبه می بایست منتظر اعلام نتایج مصاحبه دکتری آزاد باشید که پذیرش و عدم پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه آزاد در کارنامه نهایی آزمون دکتری آزاد ذکر شده است.

اعتراض به نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401

داوطلبان برای ثبت هرگونه اعتراض و یا درخواست بررسی بیشتر در زمینه نتایج به دست آمده می توانند مطابق با مراحل زیر عمل نمایند.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و از منوی سمت راست گزینه “ثبت درخواست الکترونیکی” را انتخاب کنید.
  • در صورتی که قبلا در این سایت نام نویسی نکرده اید، بر روی کلید “ثبت نام” کلیک کنید.
  • با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه، ثبت نام شما در سایت مذکور انجام خواهد شد.
  • در این مرحله با بازگشت به صفحه پیشین و درج اطلاعات خواسته شده، سپس فشردن کلید ” ورود” می توانید به پنل ثبت درخواست وارد شده و اعتراض خود را ثبت نمایید.

توجه داشته باشید، درخواست های ثبت شده باید منطقی و قابل استناد باشند، چرا که در غیر این صورت بررسی نخواهند شد.

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 چه زمانی اعلام می شود؟

این نتایج در روز پنجشنبه مورخ 29 اردیبهشت ماه 1401 منتشر می گردد.

2- کارنامه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 از چه طریقی قابل مشاهده است؟

پس از منتشر شدن کارنامه انتخاب رشته باید به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه نموده و نتایج انتخاب رشته خود را مشاهده نمایید.

3- برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای وارد شدن به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دریافت نتایج، کد ملی و کد دسترسی مورد نیاز است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری