خانه دکتری اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دکتری آزاد 1402
اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده بودند، برای مشاهده نتایج آزمون دکتری، در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و کارنامه دکتری خود را مشاهده نمودند.

اما چند سالی است که فرآیند انتخاب رشته شرکت کنندگان آزمون دکتری برای دانشگاه آزاد و سراسری به صورت جداگانه انجام می شود و لازم است داوطلبان در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ با مراجعه به سایت مربوطه، کد رشته محل های انتخابی مورد نظر خود را در سامانه انتخاب رشته هر یک از دانشگاه های مذکور ثبت نموده و نتایج این فرآیند را نیز از سایت مذکور مشاهده نمایند.

 

✅ لینک مستقیم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

 

نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در روز دوشنبه مورخ 25 اردیبهشت ماه 1402 از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

پس از مشخص شدن زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شده اند، می بایست به انتخاب رشته دکتری بپردازند. پس از اتمام مهلت انتخاب رشته، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر خواهد شد.

این کارنامه برای داوطلبان نشان دهنده دعوت یا عدم دعوت به مرحله مصاحبه دکتری 1402 از سوی دانشگاه پذیرنده می باشد در روز دوشنبه مورخ 25 اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

با توجه به این که فرآیند انتخاب رشته در سال های اخیر برای دانشگاه سراسری و آزاد به طور مجزا و در دو زمان متفاوت صورت گرفته است، شرکت کنندگان می بایست برای ثبت انتخاب های خود در دانشگاه آزاد، به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه کرده و انتخاب رشته کنند.

پس از منتشر شدن کارنامه انتخاب رشته باید به سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد مراجعه نموده و مطابق با راهنمای زیر، نتایج انتخاب رشته خود را مشاهده نمایید.

  • به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه کرده و بر روی لینک فعال “اعلام نتیجه اولیه/نهایی آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۲” کلیک کنید.

مرحله اول مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

  • در این مرحله، می بایست “کد ملی” (یا کد رهگیری اتباع غیر ایرانی) و “کد دسترسی انتخاب رشته” خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده و سپس کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

نکته: کد دسترسی هفت رقمی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه دکتری درج شده است.

پس از طی کردن مراحل گفته شده در نهایت می توانید به کارنامه دکتری خود دسترسی پیدا کنید و از وضعیت مجاز بودن خود برای دعوت به مصاحبه مطلع شوید. داوطلبانی که برای مصاحبه چند واحد دانشگاهی دعوت شده اند، می توانند برای حضور در مصاحبه همه ی دانشگاه ها اقدام کنند.

برای حضور در مصاحبه بایستی مدارکی را که در سایت دانشگاه اعلام شده است، همراه خود داشته باشید و بعد از حضور در جلسه مصاحبه می بایست منتظر اعلام نتایج مصاحبه دکتری آزاد باشید که پذیرش و عدم پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه آزاد در کارنامه نهایی آزمون دکتری آزاد ذکر شده است.

اعتراض به نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402

داوطلبان برای ثبت هرگونه اعتراض و یا درخواست بررسی بیشتر در زمینه نتایج به دست آمده می توانند مطابق با مراحل زیر عمل نمایند.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و از منوی سمت راست گزینه “ثبت درخواست الکترونیکی” را انتخاب کنید.
  • در صورتی که قبلا در این سایت نام نویسی نکرده اید، بر روی کلید “ثبت نام” کلیک کنید.
  • با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه، ثبت نام شما در سایت مذکور انجام خواهد شد.
  • در این مرحله با بازگشت به صفحه پیشین و درج اطلاعات خواسته شده، سپس فشردن کلید “ورود” می توانید به پنل ثبت درخواست وارد شده و اعتراض خود را ثبت نمایید.

توجه داشته باشید، درخواست های ثبت شده باید منطقی و قابل استناد باشند، چرا که در غیر این صورت بررسی نخواهند شد.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ چه زمانی اعلام می شود؟

این نتایج در روز دوشنبه مورخ 25 اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ منتشر شد.

2- کارنامه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از چه طریقی قابل مشاهده است؟

پس از منتشر شدن کارنامه انتخاب رشته باید به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایید.

3- برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای وارد شدن به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دریافت نتایج، کد ملی و کد دسترسی مورد نیاز است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج دکتری