تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دکتری آزاد 1400
اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 و اطلاعیه های مربوطه می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

آزمون دکتری که همه ساله با هدف سنجش و پذیرش علاقه مندان تحصیل در مقطع دکتری انجام می شود، در سال 1400 نیز به صورت هماهنگ و یکپارچه برای دانشگاه های سراسر کشور در 15 اسفند ماه 1400 برگزار شد. داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده بودند، برای مشاهده نتایج آزمون دکتری 1400، در مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و کارنامه دکتری خود را مشاهده نمودند. چندین سالی است که فرآیند انتخاب رشته شرکت کنندگان آزمون دکتری برای دانشگاه آزاد و سراسری به صورت جداگانه انجام می شود و لازم است داوطلبان در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مراجعه به سایت مربوطه، کد رشته محل های انتخابی مورد نظر خود را در سامانه انتخاب رشته هر یک از دانشگاه های مذکور ثبت نمایند.

نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در اواخر اردیبهشت ماه 1400 از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر شد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از مشخص شدن زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شده اند، می بایست به انتخاب رشته دکتری بپردازند. با توجه به این که فرآیند انتخاب رشته در سال های اخیر برای دانشگاه سراسری و آزاد به طور مجزا و در دو زمان متفاوت صورت گرفته است، شرکت کنندگان می بایست برای ثبت انتخاب های خود در دانشگاه آزاد، به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه کرده و انتخاب رشته کنند.

 پس از اتمام مهلت انتخاب رشته، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در تاریخ سه شنبه 28 اردیبهشت ماه 1400 منتشر شد. این کارنامه برای داوطلبان نشان دهنده دعوت یا عدم دعوت به مرحله مصاحبه دکتری از سوی دانشگاه پذیرنده می باشد. چنانچه افراد دعوت شده به مصاحبه، موفق به گذراندن کلیه مراحل آن و کسب امتیاز قابل قبولی شوند، نتیجه قطعی پذیرش آن ها به صورت کارنامه نهایی آزمون دکتری سراسری 1400 منتشر می شود.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400

پس از منتشر شدن کارنامه انتخاب رشته باید به سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد مراجعه نموده و مطابق با راهنمای زیر، نتایج انتخاب رشته خود را مشاهده نمایید.

  • به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه کرده و بر روی لینک فعال “اعلام نتیجه اولیه آزمون دکتری تخصصی سال 1400” کلیک کنید.

مرحله اول مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

  • در این مرحله، می بایست “کد ملی” (یا کد رهگیری اتباع غیر ایرانی) و “کد دسترسی انتخاب رشته” خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده و سپس کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

نکته: کد دسترسی هفت رقمی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه دکتری درج شده است.

پس از طی کردن مراحل گفته شده در نهایت می توانید به کارنامه دکتری خود دسترسی پیدا کنید و از وضعیت مجاز بودن خود برای دعوت به مصاحبه مطلع شوید. داوطلبانی که برای مصاحبه چند واحد دانشگاهی دعوت شده اند، می توانند برای حضور در مصاحبه همه ی دانشگاه ها اقدام کنند اما می بایست برای هر یک، هزینه مصاحبه دکتری جداگانه ای را در سایت دانشگاه مورد نظر پرداخت نمایند.

برای حضور در مصاحبه بایستی مدارکی را که در سایت دانشگاه اعلام شده است، همراه خود داشته باشید و بعد از حضور در جلسه مصاحبه می بایست منتظر اعلام نتایج مصاحبه دکتری آزاد باشید که پذیرش و عدم پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه آزاد در کارنامه نهایی آزمون دکتری آزاد ذکر شده استاگر در پی دانستن اطلاعاتی پیرامون آزمون دکتری از جمله مناطق آمایشی مصاحبه دکتری آزاد 1400 می باشید یا می خواهید راجع به میزان شهریه دکتری آزاد 1400 بدانید، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام می شود؟

کارنامه انتخاب رشته در دوره دکتری دانشگاه آزاد در روز سه شنبه مورخ 28 اردیبهشت ماه منتشر شد.

2- کارنامه انتخاب رشته از چه طریقی قابل مشاهده است؟

پس از منتشر شدن کارنامه انتخاب رشته باید به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مراجعه نموده و نتایج انتخاب رشته خود را مشاهده نمایید.

3- برای مشاهده نتایج انتخاب رشته به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای وارد شدن به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دریافت نتایج، کد ملی و کد دسترسی مورد نیاز است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری