تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1400

زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1400

تاریخ دقیق اعلام نتایج مصاحبه آزمون دکتری 1400
زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1400

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400، داوطلبان برای شرکت در مصاحبه آزمون دکتری به منظور مورد بررسی قرار گرفتن سوابق علمی و پژوهشی آن ها دعوت خواهند شد. این سوابق توسط دانشگاه ها بررسی شده و در نهایت به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد.

اسامی متقاضیانی که رزومه و سطح علمی آن ها مورد تایید نهایی قرار بگیرد، از طریق سامانه سازمان مذکور منتشر شده و کسانی که موفق به کسب حدنصاب علمی تعیین شده از سوی دانشگاه مصاحبه کننده شده باشند، می توانند به انجام ثبت نام خود بپردازند. اما نتایج مصاحبه دکتری 1400 چه زمانی و چگونه اعلام خواهد شد؟

نتایج مصاحبه آزمون دکتری سراسری 1400 در آبان ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1400

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، دانشگاه های سراسری شروع به انتشار اطلاعیه هایی در خصوص زمان و نحوه برگزاری مصاحبه دکتری 1400 در سایت خود می نمایند. تعداد افرادی که جهت مصاحبه به دانشگاه ها معرفی می شوند، معمولا چند برابر ظرفیت اصلی دانشگاه ها بوده و در نهایت افرادی که واجد شرایط باشند، برگزیده خواهند شد.

سپس دانشگاه ها از پذیرفته شدگان انتخاب رشته برای شرکت در مصاحبه حضوری دعوت به عمل آورده و بعد از بررسی رزومه و سوابق داوطلبان، در نهایت نتایج نهایی دکتری 1400 را به صورت اینترنتی از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، اعلام خواهند کرد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر تاریخ دقیق اعلام نتایج این فرآیند برای سال 1400 تعیین نشده است اما به محض انتشار، اطلاعات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره در اختیار شما متقاضیان قرار خواهد گرفت. پس از مشاهده کارنامه، داوطلبانی که امتیاز قبولی در مصاحبه را کسب نموده اند، می بایست با مراجعه به سامانه دانشگاه مورد پذیرش از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام خود در دانشگاه مطلع گردند.

نحوه دریافت نتایج مصاحبه دکتری 1400

همان طور که گفته شد، متقاضیان برای مشاهده نتایج مصاحبه دکتری خود می بایست در زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری، به سامانه سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و نسبت به مشاهده نتایج نهایی خود اقدام کنند که مراحل آن به شرح زیر می باشد.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور با نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و از منوی سمت راست صفحه، گزینه “دکتری تخصصی” انتخاب نمایید.
  • سپس بر روی لینک فعال “کارنامه نهایی آزمون دکتری سال 1400” کلیک نمایید.
  • دو روش برای مشاهده کارنامه نهایی دکتری در صفحه جدید به شما نشان داده می شود که می توانید با تکمیل کادر های مربوط به هر کدام از روش ها، نتیجه نهایی را مشاهده کنید.

نکته ای که بایستی داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد به آن توجه نمایند این است که در سال 99، اعلام نتایج مصاحبه دکتری آزاد از طریق سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام گرفت، در نتیجه پیش بینی می شود که در سال جاری نیز اعلام نتایج از طریق این سامانه به انجام برسد. همچنین داوطلبانی که موفق به پذیرش در آزمون و مصاحبه دکتری سراسری نشده اند، می توانند در فرصت دیگری که تحت عنوان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سراسری شناخته می شود، در صورت برگزاری شرکت نمایند.

 

سوالات متداول

1- نتایج مصاحبه آزمون مقطع دکتری 1400 از چه طریقی اعلام می شود؟

اسامی منتخبین نهایی آزمون سراسری دکتری از طریق سامانه sanjesh.org اطلاع رسانی می شود.

2- اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1400 در چه زمانی صورت می گیرد؟

متاسفانه تاکنون تاریخ دقیق اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 1400 منتشر نشده است.

3- آیا دعوت به مصاحبه دکتری 1400 به منزله پذیرش داوطلبان است؟

خیر، تعداد افرادی که جهت مصاحبه به دانشگاه ها معرفی می شوند، معمولا چند برابر ظرفیت اصلی دانشگاه ها بوده و در نهایت افرادی که واجد شرایط باشند، برگزیده خواهند شد. 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری