تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری 99

زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری 99

زمان اعلام نتایج مصاحبه آزمون دکتری 99
زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری 99

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99، داوطلبان برای شرکت در مصاحبه دکتری به منظور مورد بررسی قرار گرفتن سوابق علمی و پژوهشی آن ها، دعوت خواهند شد. این سوابق توسط دانشگاه ها بررسی شده و به سازمان سنجش اعلام می گردد. اسامی متقاضیانی که رزومه و سطح علمی آن ها مورد تایید نهایی قرار بگیرد، بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و به این وسیله شرکت کنندگانی که بی صبرانه منتظر اعلام نتایج بودند، در صورتی که موفق به کسب حدنصاب علمی تعیین شده از سوی دانشگاه مصاحبه کننده شده باشند، به انجام ثبت نام خود بپردازند. اما نتایج مصاحبه دکتری 99 چه زمانی و چگونه اعلام خواهد شد؟ در ادامه مقاله به آن پرداخته ایم.

نتایج مصاحبه آزمون دکتری در آبان ماه و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاع رسانی شد.

زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری 99

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در 20 شهریور ماه 99، دانشگاه های سراسری شروع به انتشار اطلاعیه هایی در خصوص زمان و نحوه برگزاری مصاحبه دکتری 99 در سایت خود نمودند. تعداد افرادی که جهت مصاحبه به دانشگاه ها معرفی می شوند، معمولا چند برابر ظرفیت اصلی دانشگاه ها بوده و در نهایت افرادی که واجد شرایط باشند برگزیده خواهند شد. بعد از آن دانشگاه ها از پذیرفته شدگان در انتخاب رشته، برای شرکت در مصاحبه حضوری دعوت به عمل آورده و با بررسی رزومه و سوابق داوطلبان، در نهایت نتایج نهایی دکتری در تاریخ 1 آبان ماه 99 و از طریق سامانه سنجش آموزش به نشانی sanjesh.org، اعلام گشت. داوطلبانی که امتیاز قبولی در مصاحبه را کسب نموده اند، می بایست با مراجعه به سامانه دانشگاه مورد پذیرش، از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام خود در دانشگاه، مطلع گردند.

نحوه اعلام نتایج مصاحبه دکتری 99

همان طور که گفته شد، داوطلبان برای مشاهده نتایج مصاحبه دکتری خود، می بایست در زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری، به سامانه سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و نسبت به مشاهده نتایج نهایی خود اقدام نمایند که مراحل آن به شرح زیر می باشد.

  • ابتدا به سامانه سنجش آموزش کشور، با نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و از منوی سمت راست صفحه، گزینه “دکتری تخصصی” انتخاب نمایید.
  • سپس بر روی لینک فعال “کارنامه نهایی آزمون دکتری سال 99” کلیک نمایید.
  • دو روش برای مشاهده کارنامه نهایی دکتری، در صفحه جدید به شما نشان داده می شود که می توانید با تکمیل کادر های مربوط به هر کدام از روش ها، نتیجه نتنهایی را مشاهده نمایید.

نکته ای که بایستی داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد، به آن توجه نمایند این است که در سال 99، اعلام نتایج مصاحبه دکتری آزاد، از طریق سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، انجام خواهد گرفت، و زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، متعاقبا اعلام خواهد شد. همچنین داوطلبانی که موفق به پذیرش در آزمون و مصاحبه دکتری سراسری نشده اند، می توانند در فرصت دیگری که تحت عنوان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سراسری، برای آن ها در نظر گرفته شده است، شرکت نمایند اما این فرصت برای داوطلبان سال 98 در نظر گرفته نشد و نمی توان درباره سال 99 نظر قطعی ارائه داد، اما در صورت انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت دکتری سراسری، داوطلبان می توانند اقدامات مربوطه را برای ثبت نام، طی نمایند.

 

سوالات متداول

1- نتایج مصاحبه دکتری از چه طریقی اعلام می شود؟

اسامی منتخبین نهایی آزمون سراسری دکتری از طریق سامانه اینترنتی سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، اطلاع رسانی می شود.

2- اعلام نتایج مصاحبه دکتری 99 در چه زمانی صورت می گیرد؟

نتایج مصاحبه دکتری سراسری در تاریخ 1 آبان ماه 99، بر روی سایت سنجش اعلام گشت.

3- آیا دعوت به مصاحبه به منزله پذیرش داوطلبان است؟

خیر. تعداد افرادی که جهت مصاحبه به دانشگاه ها معرفی می شوند، معمولا چند برابر ظرفیت اصلی دانشگاه ها بوده و در نهایت افرادی که واجد شرایط باشند برگزیده خواهند شد. 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره