تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

زمان و نکات انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400
زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

آزمون دستیاری پزشکی بین دانشجویان فارغ التحصیل از مقطع دکترای عمومی و واجد شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی به منظور آماده سازی آن ها به عنوان پزشک متخصص برگزار می گردد. آزمون دستیاری پزشکی در اسفند ماه به صورت یکپارچه اجرا می شود و نتایج آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور قابل مشاهده است. پس از انتشار کلید سوالات آزمون، امکان اعتراض از سوی داوطلبان تا 72 ساعت وجود دارد. نتایج اولیه داوطلبان به همراه فرم انتخاب رشته و محل تحصیل، پس از ثبت و رسیدگی به اعتراضات منتشر می گردد. داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته می شوند که بدون لحاظ ترازبندی و ضریب دهی نمرات، حداقل نمره 150 از 600 نمره کل آزمون را به دست آورده باشند. دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی هم معمولا پس از اعلام نتایج اولیه آزمون، قابل دسترسی بوده و فرآیند انتخاب رشته نیز به صورت همزمان آغاز می گردد.

انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی در زمان مقرر و از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی صورت می گیرد.

زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400

بعد از اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی در زمان مقرر، افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند اقدام به انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی نمایند.

داوطلبانی که با کسب نمره خام 150 از 600 نمره کل آزمون، مجاز به انتخاب رشته شده باشند، تنها اجازه انتخاب 10 رشته تخصصی از بین رشته های موجود را دارند. معمولا زمان انتخاب رشته به مدت یک یا دو روز تمدید می گردد اما این مهلت مجدد، پس از اتمام زمان اولیه در نظر گرفته می شود. همچنین برای افرادی که پس از مصاحبه رشته های زنان و زایمان و روانپزشکی مجاز به انتخاب این رشته ها نمی باشند، می توانند در بازه ای که توسط سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی تعیین می گردد، اقدام به ویرایش رشته های انتخابی خود نموده و آن ها را از لیست مربوطه حذف نمایند. در حال حاضر زمان دقیقی برای انتخاب رشته آزمون مذکور بیان نشده است اما شما می توانید به منظور آگاهی از جدیدترین اخبار مربوطه در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

نکات قابل توجه در زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی

  • اولین نکته لازم به ذکر این است که مجاز بودن داوطلبان واجد شرایط به انتخاب رشته و انجام آن، به معنای پذیرش آن ها در دانشگاه و رشته مورد نظر نمی باشد، چرا که پذیرش آن ها تنها با انتشار نتیجه نهایی و با رعایت مقررات و مصوبات مربوطه و دستورالعمل دوره مربوط به آزمون پذیرش دستیار پزشکی مشخص می شود.
  • در انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی، برای هر داوطلب امکان انتخاب 100 کد رشته – محل برای 10 رشته ای که تمایل خود را نسبت به آن ها اعلام نموده باشد، فراهم خواهد بود. به عبارت دیگر متقاضیان می تواند 10 رشته تخصصی را در 100 محل انتخاب نماید. توجه داشته باشید که اگر تعداد رشته های انتخابی در زمان انتخاب رشته بیشتر از 10 عدد باشند، رشته های اضافی به طور خودکار حذف می شوند.
  • فرآیند انتخاب رشته تماما به صورت اینترنتی بوده و داوطلبان به این منظور بایستی از سایت “مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور” به نشانی sanjeshp.ir اقدام نمایند.
  • کلیه داوطلبانی که قبولی نهایی را کسب کرده و به خدمت در نظام وظیفه مشغول اند، باید تا تاریخ 31 شهریور همان سال موفق به دریافت گواهی پایان خدمت، ترخیص و یا معافیت تحصیلی شوند در غیر این صورت قبولی آن ها لغو خواهد شد. توجه داشته باشید که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه (ترخیص یا معافیت) هیچ مسئولیتی نخواهند داشت.
  • به هنگام انتخاب رشته تمام دقت لازم را در وارد کردن کد رشته ها به کار ببرید چرا که پس از تایید نهایی و ارسال فرم به جز زمان هایی که به منظور ویرایش لیست در نظر گرفته می شود، امکان تغییر و یا اصلاح آن وجود ندارد.
  • ارسال فرم انتخاب رشته از هر روشی به جز از سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور باطل بوده و مورد پذیرش نمی باشد.

علاوه بر این موارد، می توانید از مشاوره تحصیلی بهره برده و انتخاب رشته خود را به افراد خبره ای بسپارید که در این زمینه تجربه و مهارت لازم را دارند. درصورتی هم که دارای سهمیه خاصی هستید، می توانید به لینک سهمیه آزمون دستیاری پزشکی مراجعه کرده و از جزئیات تاثیر آن مطلع شوید. همچنین برای اطلاع از نتایج انتخاب رشته دستیاری پزشکی، می توانید از لینک مربوطه استفاده کرده و از زمان و نحوه مشاهده آن آگاه شوید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400 در چه زمانی انجام می گیرد؟

در حال حاضر زمان دقیقی در این باره اعلام نشده اما به محض انتشار، تاریخ آن از طریق کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره اعلام خواهد شد.

2- انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی در چه سایتی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق ساست مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir صورت می گیرد.

3- آیا در زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 1400، امکان ویرایش فرم انتخاب رشته وجود دارد؟

بله، در بازه زمانی که به منظور انتخاب رشته در نظر گرفته شده است، امکان ویرایش و اصلاح فرم انتخاب رشته نیز وجود دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری