تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی

زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی

زمان و نکات انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99
زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون دستیاری پزشکی ، بین دانشجویان فارغ التحصیل از مقطع دکترای عمومی و واجد شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی 99 ، به منظور آماده سازی آن ها به عنوان پزشک متخصص ، برگزار می گردد. آزمون دستیاری پزشکی ، اسفند ماه برگزار شده و نتایج آن از طریق سایت “مرکز سنجش آموزش پزشکی” قابل مشاهده است. پس از انتشار کلید سوالات آزمون ، امکان اعتراض از سوی داوطلبان تا 72 ساعت وجود دارد. نتایج اولیه داوطلبان به همراه فرم انتخاب رشته و محل تحصیل ، پس از ثبت و رسیدگی به اعتراضات منتشر می شود. داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته می شوند که بدون لحاظ ترازبندی و ضریب دهی نمرات ، حداقل نمره 150 از 600 نمره کل آزمون را به دست آورده باشند. دفترچه انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی هم معمولا از نیمه دوم اسفند قابل دسترسی بوده و به فاصله تقریبا یک ماه پس از آن ، فرآیند انتخاب رشته آغاز می گردد.

انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی ، معمولا در فروردین ماه و از طریق سایت www.sanjeshp.ir صورت می گیرد.

زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99

 انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی 99 ، به فاصله یک ماه پس از اعلام نتایج شروع می شود ، برخلاف سایر آزمون ها که انتخاب رشته برای آن ها به فاصله نزدیک پس از اعلام نتایج آغاز می گردد. زمان انتشار کارنامه اولیه ، نیمه دوم اسفند می باشد. با توجه به نتیجه منتشر شده ، افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند ، می توانند در بازه مقرر که معمولا از نیمه دوم فروردین ماه آغاز و مشمول تمدید و ویرایش می شود ، اقدام به انتخاب رشته نمایند. با توجه به این که زمان دقیق انتخاب رشته در سال تحصیلی 98 – 99 اعلام نشده است ، برای اطلاع از آن می توانید در کانال تلگرام انتخاب رشته عضو شده و به محض آغاز انتخاب رشته ، به اقدامات لازم بپردازید.

داوطلبانی که با کسب نمره خام 150 از 600 نمره کل آزمون ، مجاز به انتخاب رشته شده باشند ، تنها اجازه انتخاب 10 رشته تخصصی ، از بین رشته های موجود را دارند. معمولا زمان انتخاب رشته به مدت یک یا دو روز تمدید می شود اما این مهلت مجدد ، پس از اتمام زمان اولیه و معمولا در اردیبهشت ماه می باشد. هم چنین برای افرادی که پس از مصاحبه رشته های زنان و زایمان ، روانپزشکی ، پزشکی خانواده و پزشکی قانونی ، مجاز به انتخاب این رشته ها نمی باشند ، می توانند در بازه ای که توسط سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی تعیین شده ، اقدام به ویرایش رشته های انتخابی خود نموده و آن ها را از لیست مربوطه حذف نمایند.

نکات قابل توجه در زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی

  • اولین نکته ی لازم به ذکر این است که مجاز بودن داوطلبان واجد شرایط به انتخاب رشته و انجام آن ، به معنای پذیرش آن ها در دانشگاه و رشته مورد نظر نمی باشد. پذیرش آن ها تنها با انتشار نتیجه نهایی و با رعایت مقررات و مصوبات مربوطه و دستورالعمل دوره مربوط به آزمون پذیرش دستیار پزشکی ، مشخص می شود.
  • در انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی ، برای هر داوطلب امکان انتخاب 100 کد رشته – محل برای 10 رشته ای که تمایل خود را نسبت به آن ها اعلام نموده باشد ، فراهم خواهد بود. به عبارت دیگر می تواند 10 رشته تخصصی را در 100 محل انتخاب نماید. توجه داشته باشید که اگر تعداد رشته های انتخابی در زمان انتخاب رشته بیشتر از 10 عدد باشند ، رشته های اضافی به طور خودکار حذف می شوند.
  • فرآیند انتخاب رشته تماما به صورت اینترنتی بوده و داوطلبان به این منظور باید از سایت “مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور” به نشانی www.sanjeshp.ir اقدام نمایند.
  • کلیه داوطلبانی که قبولی نهایی را کسب کرده و به خدمت در نظام وظیفه مشغولند ، باید تا تاریخ 31 شهریور همان سال موفق به دریافت گواهی پایان خدمت ، ترخیص و یا معافیت تحصیلی شوند در غیر این صورت قبولی آن ها غیر ممکن خواهد بود. توجه داشته باشید که وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در این زمینه (ترخیص یا معافیت) هیچ مسئولیتی نخواهند داشت.
  • به هنگام انتخاب رشته تمام دقت لازم را در وارد کردن کد رشته ها به کار ببرید چراکه پس از تایید نهایی و ارسال فرم ، به جز زمان هایی که به منظور ویرایش لیست در نظر گرفته می شود ، امکان تغییر و یا اصلاح آن وجود ندارد.
  • ارسال فرم انتخاب رشته از هر روشی به جز از سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور باطل بوده و مورد پذیرش نمی باشد.

توصیه های مشاورانه

همان طور که می دانید انتخاب رشته هر آزمون ، یک مرحله مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد تلقی می شود. یک انتخاب رشته اصولی می تواند آن چه شما بعید می پندارید برایتان ممکن سازد و بالعکس ؛ انتخاب رشته نادرست می تواند آن چه شما متعلق به خود می دانید را از شما سلب نماید. انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی یکی از همان انتخاب رشته های حساس است که هر ساله داوطلبان زیادی را به چالش می کشد.

به عنوان مشاور تحصیلی ، توصیه ما به شما در نحوه انتخاب رشته این آزمون ، این است که قبل از شروع فرآیند انتخاب رشته ، دفترچه مربوط به انتخاب رشته این آزمون را دریافت و با دقت تمام مورد مطالعه قرار دهید. پس از بررسی دقیق دفترچه ، کد رشته – محل های مورد نظر را استخراج کرده و به ترتیب اولویت ، در یک فرم پیش نویس یادداشت نمایید. این اولویت بندی می تواند بر اساس میزان علاقه شما به رشته خاص یا دانشگاهی خاص باشد که در هر دو مورد بستگی به سلیقه و شرایط خودتان دارد.

چرا فرم پیش نویس؟

به هنگام انتخاب رشته و با توجه به زمان محدود و استرسی که بر شما حاکم است ، احتمال مرتکب شدن به اشتباه در استخراج کد رشته – محل ها وجود دارد و هر انتخاب اشتباه ، به منزله یک فرصت از دست رفته است.

سعی کنید انتخاب هایی که قبولی خود را در آن ها کمتر می دانید جزو اولویت های اول قرار دهید. ممکن است بخت با شما یار بوده و در همان انتخاب های اول پذیرفته شوید. درصورت پذیرفته نشدن هم حداقل این است که چیزی برای از دست دادن وجود ندارد.

پس از انتخاب های خوش بینانه نوبت به انتخاب هایی می رسد که شانس قبولی در آن ها بیشتر است و جزو علاقه مندی های شما نیز می باشند. به این دسته از انتخاب ها درصد بیشتری را اختصاص دهید که درصورت قبولی بتوانید در رشته مورد علاقه و محل مناسب به ادامه تحصیل بپردازید.

در نهایت هم درصدی از انتخاب ها را به کد رشته هایی اختصاص دهید که علاقه کمتری به آن ها داشته ولی شانس قبولی در آن ها ، نزدیک به 100 درصد باشد.

فرم پیش نویس خود را چند مرتبه مورد بررسی قرار دهید تا از درستی کد رشته ها و ترتیب بندی آن ها مطمئن شوید. زیرا پس از تایید نهایی درصورتی که زمان انتخاب رشته مشمول تمدید نشود یا اشتباهی رخ داده باشد امکان اصلاح آن وجود ندارد و هم چنین می توانید در زمان انتخاب رشته احتمال اشتباه را به صفر برسانید.

علاوه بر این موارد ، می توانید از مشاوره تحصیلی بهره برده و انتخاب رشته خود را به افراد خبره ای بسپارید که در این زمینه تجربه و مهارت لازم را دارند. درصورتی هم که دارای سهمیه خاصی هستید می توانید به لینک سهمیه آزمون دستیاری پزشکی 99 مراجعه کرده و از جزئیات تاثیر آن مطلع شوید. هم چنین برای اطلاع از نتایج انتخاب رشته دستیاری پزشکی ، می توانید از لینک مربوطه استفاده کرده و از زمان و نحوه مشاهده آن آگاه شوید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99