تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

تاریخ انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400
زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

 اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، هم زمان با اعلام نتایج دانشگاه سراسری صورت می پذیرد اما فرآیند انتخاب رشته برای ورود به هر نوع از دانشگاه های سراسری و یا آزاد از طریق سایت جداگانه به انجام می رسد. نتایج اولیه به صورت کارنامه ای شامل رتبه، نمرات مربوطه و با در نظر گرفتن سهمیه و کد رشته امتحانی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

در این کارنامه یک کد دسترسی انتخاب رشته وجود دارد که داوطلبان می توانند با استفاده از آن و کد ملی خود چند روز پس از مشاهده نتایج اولیه، در بازه زمانی مشخص نسبت به انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سامانه اختصاصی این دانشگاه اقدام نمایند.

فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400، به احتمال زیاد در اواسط شهریور ماه آغاز خواهد شد.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد معمولا پس از اتمام انتخاب رشته دانشگاه های سراسری آغاز می گردد که پیش بینی می شود انتخاب رشته ارشد آزاد در اواسط شهریور ماه سال 1400 صورت بپذیرد.

در واقع داوطلبانی که قصد انتخاب کد رشته محل های دانشگاه آزاد را دارند، بایستی در زمان مقرر از طریق سایت دانشگاه آزاد اقدامات لازم را به انجام برسانند اما کسانی که در زمان بندی لازم موفق به شرکت در این مرحله نمی شوند، در صورت تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد، باید از طریق سامانه سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به تکمیل فرم انتخاب رشته مربوطه اقدام نمایند. 

لازم به ذکر است که در حال حاضر تاریخ دقیق انتخاب رشته کنکور مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای سال 1400 مشخص نمی باشد اما در صورت اعلام، جزئیات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

همچنین جهت آگاهی از تمام موارد انتخاب رشته می توانید به سایت انتخاب رشته ارشد آزاد مراجعه و دفترچه های راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته را دریافت کنید که لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در جدول زیر قرار داده شده است. 

البته لازم به ذکر است که در حال حاضر دفترچه راهنمای انتخاب مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای سال 1400‏ منتشر نشده است اما به محض انتشار، لینک دریافت آن در جدول ذیل قرار داده خواهد شد. همچنین شما عزیزان می توانید دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد سال 99 را جهت آشنایی با شرایط و ضوابط پذیرش و انتخاب رشته در این مقطع، از طریق کلیک بر روی لینک مربوطه در جدول دریافت نمایید.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

(جهت دریافت فایل دفترچه، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

(به محض انتشار‏، لینک فوق فعال خواهد شد.)

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

همان گونه که می دانید، داوطلبان شرکت در مرحله انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد بایستی در زمان مشخص به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی این دانشگاه، نسبت به درج کدرشته محل های مورد نظر خود اقدام کنند که مراحل انجام آن در ادامه برای شما شرح داده شده است.

  • به سایت مرکز سنجش، پذیرش و مرکز فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org مراجعه و گزینه “انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1400” را انتخاب کنید.
  • در کادر های مربوطه کد ملی و کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد (مندرج در قسمت پایین کارنامه) را درج نموده، سپس کلید “ورود” را بفشارید.
  • پس از تایید اطلاعات فردی و مجموعه امتحانی خود، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب را ثبت کرده و در نهایت بر روی دکمه “پرداخت” کلیک کنید.

توجه نمایید نگهداری شناسه پرداختی که در نتیجه واریز هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد برای شما از سوی سایت صادر می گردد، جهت پیگیری مراحل بعدی ضروری است.

نکات انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

لازم است به چند نکته در زمینه انتخاب رشته اشاره کنیم.

  • هزینه انتخاب رشته به هیچ وجه قابل استرداد نمی باشد، لذا با آگاهی کامل نسبت به شرایط و ضوابط انتخاب رشته، اقدامات لازم را به انجام برسانید.
  • تعداد انتخاب هایی که هر فرد می تواند در فرم انتخاب رشته خود داشته باشد، حداکثر 100 کد رشته یا محل تحصیل است. آن دسته از داوطلبان که در دو کد رشته امتحانی شرکت کرده اند، می توانند انتخاب های متناسب با هر دو کد رشته را در قالب 100 انتخاب جای دهند.
  • درصورتی که داوطلبان در بازه زمانی مقرر جهت انتخاب رشته، به سامانه مذکور مراجعه نکرده باشند، امکان انتخاب رشته برای آن ها فراهم نخواهد شد و به منزله انصراف از پذیرش در دانشگاه آزاد تلقی می شود.

هر ساله تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد، توسط سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که بنا به دلایل مختلف موفق به انتخاب رشته نشده اند، در نظر گرفته می شود اما بهتر است، انتخاب رشته خود را به امید تمدید مهلت انتخاب رشته به آخرین روز ها موکول نکنید و نسبت به انجام آن در اسرع وقت اقدام نمایید. 

علاوه بر نکات فوق، داوطلب می بایست قبل از هرگونه اقدام برای انتخاب رشته، انتخاب های خود را اولویت بندی کرده و به صورت یک فرم پیش نویس نزد خود حفظ کند. معمولا انتخاب ها به سه دسته خوش بینانه، معقول گرایانه و بدبینانه تقسیم می شوند که این نحوه بیشتر در مورد انتخاب رشته ارشد دانشگاه سراسری صدق می کند.

هر ساله تعداد زیادی از پذیرفته شدگان نهایی به دلایل مختلف، اقدام به نام نویسی در دانشگاه نمی کنند، بنابراین داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج نهایی ارشد آزاد مورد پذیرش قرار نگرفته اند نیز ممکن است در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، شانس قبولی در رشته و دانشگاه انتخابی خود را داشته باشند.

البته این امر به طور ثابت اتفاق نمی افتد و به ظرفیت باقیمانده دانشگاه های آزاد وابسته است. همچنین شما می توانید در صورت تمایل به کسب اطلاعات در زمینه شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1400 به چه صورت می باشد؟

مهلت دقیق ثبت نام انتخاب رشته ارشد آزاد برای سال 1400 مشخص نمی باشد.

2- آیا زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1400 همزمان می باشد؟

به احتمال زیاد ابتدا انتخاب رشته کنکور سراسری ارشد و سپس انتخاب رشته ارشد آزاد انجام می شود.

3- چگونه می توان در فرآیند انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1400 شرکت نمود؟

شرکت در این فرآیند از طریق سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org امکان پذیر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. Avatar

    با سلام من در زمان مقرر نتونستم انتخاب رشته کنم برای ارشد آیا راهی وجود داره ؟امکان فرصت دوباره ای هست؟؟

دریافت مشاوره