تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

تریخ انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400
زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

 اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، همزمان با اعلام نتایج دانشگاه سراسری صورت می پذیرد اما فرآیند انتخاب رشته برای ورود به هر یک از دانشگاه های مذکور از طریق دو سایت مجزا به انجام می رسد. نتایج اولیه در قالب کارنامه ای شامل رتبه، نمرات مربوطه و با در نظر گرفتن سهمیه انتخابی شرکت کنندگان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. در این کارنامه یک کد دسترسی انتخاب رشته وجود دارد که داوطلبان می توانند با استفاده از آن و کد ملی خود چند روز پس از مشاهده نتایج اولیه، در بازه زمانی مشخص نسبت به انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سامانه سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه اقدام نمایند.

پس از اتمام مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 در روز 19 شهریور، این فرآیند تا روز 26 شهریور ماه تمدید شد.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 به صورت همزمان با فرآیند انتخاب رشته دانشگاه های سراسری آغاز شده اما مهلت در نظر گرفته شده برای هر یک از این دو فرآیند با یکدیگر متفاوت است. مطابق با اطلاعیه منتشر شده در سایت دانشگاه آزاد، مهلت انتخاب رشته داوطلبانی که با توجه به توضیحات کارنامه کارشناسی ارشدخود مجاز به انتخاب رشته این دانشگاه می باشند، از روز چهارشنبه مورخ 10 شهریور ماه آغاز شد و تا روز جمعه مورخ 19 شهریور ماه نیز ادامه داشت.

با پایان بازه زمانی مذکور و مطابق با روند چندین ساله انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد، فرآیند ثبت کدرشته محل های انتخابی داوطلبان واجد شرایط و همچنین ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد تا روز جمعه مورخ 26 شهریور ماه تمدید شد. توجه داشته باشید که فرآیند تکمیل فرم انتخاب رشته داوطلبان به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه انجام می شود.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

همان گونه که اشاره شد، داوطلبان متقاضی شرکت در مرحله انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد می بایست در زمان مشخص به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه، نسبت به پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1400 و همچنین درج کدرشته محل های مورد نظر خود اقدام کنند که مراحل انجام آن در ادامه برای شما شرح داده شده است.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و مرکز فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org و یا azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و سپس گزینه “سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد اسلامی” را انتخاب کنید.
  • در کادرهای مربوطه کد ملی و کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد (مندرج در قسمت پایین کارنامه اولیه) را درج نموده و کلید “ورود” را بفشارید.
  • پس از تایید اطلاعات فردی و مجموعه امتحانی خود، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب را جهت پرداخت هزینه مورد نیاز ثبت کرده و در نهایت بر روی عبارت “پرداخت” کلیک کنید.

توجه داشته باشید نگهداری شناسه پرداختی که در نتیجه واریز هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد از سوی سامانه صادر می گردد، جهت پیگیری مراحل بعدی ضروری است. اکنون می توانید با توجه به اولویت بندی خود، به ثبت کدرشته هایی که از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400 استخراج نموده اید، بپردازید.

هر ساله تعداد زیادی از پذیرفته شدگان نهایی به دلایل مختلف، اقدام به نام نویسی در دانشگاه نمی کنند، بنابراین داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج نهایی ارشد آزاد مورد پذیرش قرار نگرفته اند نیز ممکن است در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، شانس قبولی در رشته و دانشگاه انتخابی خود را داشته باشند. البته این امر به طور ثابت اتفاق نمی افتد و اجرای آن به ظرفیت باقی مانده دانشگاه مذکور در سال جاری وابسته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مبحث فوق می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1400 به چه صورت می باشد؟

پس از پایان مهلت اولیه در روز 19 شهریور ماه، دانشگاه آزاد از تمدید این فرآیند تا روز جمعه مورخ 26 شهریور ماه خبر داد.

2- چگونه می توان در فرآیند انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد شرکت نمود؟

شرکت در این مرحله از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به آدرس azmoon.org امکان پذیر می باشد.

3- آیا امکان ویرایش فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در زمان تمدید شده، وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند هم در مهلت اولیه و هم در بازه زمانی که به عنوان تمدید مهلت انتخاب رشته در نظر گرفته می شود، به ویرایش کدرشته محل های انتخابی خود بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. با سلام من در زمان مقرر نتونستم انتخاب رشته کنم برای ارشد آیا راهی وجود داره ؟امکان فرصت دوباره ای هست؟؟

دریافت مشاوره