تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

تاریخ انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401
زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد در قالب کارنامه ای شامل رتبه، نمرات اکتسابی و با در نظر گرفتن سهمیه انتخابی شرکت کنندگان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. در این کارنامه یک کد دسترسی انتخاب رشته وجود دارد که داوطلبان می توانند با استفاده از آن و کد ملی خود چند روز پس از مشاهده نتایج اولیه، در بازه زمانی مشخص نسبت به انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سامانه سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه اقدام نمایند.

فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 احتمالا اواخر خرداد ماه انجام می گیرد.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

معمولا حدود یک ماه پس از برگزاری آزمون ورودی این مقطع، نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر می گردد که در آن وضعیت داوطلبان از نظر مجاز یا غیر مجاز شدن برای انتخاب رشته مشخص می شود. بنابراین متقاضیانی که در کارنامه اولیه آن ها کد دسترسی انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد درج شده است، می توانند مطابق اطلاع رسانی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه در موعد مقرر به انجام این فرآیند بپردازد.

با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 احتمالا اواخر خرداد ماه 1401 شاهد فعال شدن لینک مربوط به این فرآیند در سایت دانشگاه آزاد باشیم. اخبار جدید در زمینه تمدید مهلت انتخاب رشته، از طریق همین مطلب و نیز کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره با شما به اشتراک گذاشته خواهد شد.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

همان گونه که اشاره شد، داوطلبان متقاضی شرکت در مرحله انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد می بایست در زمان مشخص به صورت اینترنتی از طریق سامانه مربوطه نسبت به پرداخت هزینه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1401 و سپس درج کدرشته محل های مورد نظر خود اقدام کنند که مراحل انجام آن در ادامه برای شما شرح داده شده است.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و مرکز فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org و یا azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و سپس گزینه “سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰1 دانشگاه آزاد اسلامی” را انتخاب کنید.
  • در کادرهای مربوطه کد ملی و کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد (مندرج در قسمت پایین کارنامه اولیه) را درج نموده و کلید “ورود” را بفشارید.
  • پس از تایید مشخصات فردی و مجموعه امتحانی خود، اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب را جهت پرداخت هزینه مورد نیاز ثبت کرده و در نهایت بر روی عبارت “پرداخت” کلیک کنید.

توجه داشته باشید نگهداری شناسه پرداختی که در نتیجه واریز هزینه انتخاب رشته ارشد آزاد از سوی سامانه صادر می گردد، جهت پیگیری مراحل بعدی ضروری است. اکنون می توانید با توجه به اولویت بندی خود، به ثبت کدرشته هایی که از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1401 استخراج نموده اید، بپردازید.

هر ساله تعداد زیادی از پذیرفته شدگان نهایی به دلایل مختلف، اقدام به نام نویسی در دانشگاه نمی کنند، بنابراین داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج نهایی ارشد آزاد مورد پذیرش قرار نگرفته اند نیز ممکن است در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، شانس قبولی در رشته و دانشگاه انتخابی خود را داشته باشند. البته این امر به طور ثابت اتفاق نمی افتد و اجرای آن به ظرفیت باقی مانده دانشگاه مذکور وابسته است.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند پس از اعلام نتایج اولیه یعنی در اواخر خرداد ماه 1401 انجام خواهد شد.

2- چگونه می توان در فرآیند انتخاب رشته کنکور ارشد دانشگاه آزاد شرکت نمود؟

شرکت در این مرحله از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به آدرس azmoon.org امکان پذیر می باشد.

3- آیا داوطلبان امکان ویرایش فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دارند؟

بله، متقاضیان می توانند هم در مهلت اولیه و هم در بازه زمانی که به عنوان تمدید مهلت انتخاب رشته در نظر گرفته می شود، به ویرایش کدرشته محل های انتخابی خود بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک نظر

  1. با سلام من در زمان مقرر نتونستم انتخاب رشته کنم برای ارشد آیا راهی وجود داره ؟امکان فرصت دوباره ای هست؟؟

دریافت مشاوره