سه شنبه , ۶ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 99
زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 99

هر ساله آزمونی تحت عنوان کنکور سراسری بین دانش آموزان و داوطلبان 5 گروه آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان برگزار می شود که رقابت تنگاتنگی را بین آن ها برقرار می کند. اما بخشی که نیازمند به مهارت و حساسیت بالاتری می باشد مسئله انتخاب رشته کنکور است.

بعد از پایان مهلت ثبت نام کنکور سراسری و برگزاری آزمون، نتایج کنکور در مدت زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در هر یک از دوره های روزانه، غیر روزانه و دانشگاه آزاد شده باشند، باید اقدام به انتخاب کد رشته های مورد نظر خود نمایند که برای این امر، ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته را دریافت کرده و آن به دقت مطالعه فرمایند. دفترچه انتخاب رشته کنکور شامل سه بخش توضیحات، جداول و پیوست ها می باشد. لازم به ذکر است که هر کدام از این دفترچه ها توضیحات مختص به خود را دارند و هر گروه آزمایشی نیز دارای دفترچه جداگانه با اطلاعات مرتبط به همان گروه آزمایشی است که در این مقاله به زمان و نحوه دریافت دفترچه کنکور سراسری انسانی می پردازیم.

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال جاری در 30 شهریور ماه، دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی در تاریخ 31 شهریور ماه 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری انسانی 99

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری شامل بخش ها و توضیحاتی درباره شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو، کارنامه کنکور، کارنامه اولیه، گزینش دانشجو و در آخر انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد. با توجه به این که کنکور سراسری انسانی سال 99 در تاریخ 30 مرداد ماه برگزار شد، نتایج اولیه کنکور در 30 شهریور ماه 99 از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش به نشانی sanjesh.org منتشر شد.

از آن جایی که ارائه دفترچه حدودا چند روز پس از اعلام نتایج کنکور سراسری می باشد، بنابراین زمان انتشار آن به زمان اعلام نتایج کنکور سراسری بستگی دارد. این دفترچه در تاریخ 31 شهریور ماه 99 در سامانه سنجش قرار گرفت و داوطلبان می توانند در تاریخ 2 الی 5 مهر ماه 99، به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 99

برای این که بتوانیم انتخاب رشته درستی داشته باشیم ابتدا نیازمند آن هستیم که  دفترچه انتخاب رشته کنکور را به خوبی مطالعه نماییم. اما سوال مهمی که پیش می آید این است که چگونه باید به این دفترچه دسترسی پیدا کنیم؟ داوطلبان می توانند جهت دریافت این دفترچه در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و و فایل pdf دفترچه مورد نظر خود را دانلود نمایند.

در این بخش به منظور سهولت دسترسی شما عزیزان به دفترچه مذکور، لینک دانلود آن را به محض انتشار در کادر زیر قرار قرار خواهیم داد.

دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه اول دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود اصلاحیه دوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری، شما می توانید با مطالعه دفترچه انتخاب رشته گروه آزمایشی انسانی با لیست رشته های کنکور انسانی آشنا شوید که نهایتا می بایست با توجه به اولویت هایی که در ذهن خود دارید، به چینش کد رشته های مورد نظر خود بپردازید. لازم به ذکر است که استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور و همچنین مشاوره انتخاب رشته کنکور می تواند در این مسیر سرنوشت ساز بسیار راهگشا باشد.

 

سوالات متداول

1- آیا دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 99 هم اکنون در دسترس می باشد؟

بله، این دفترچه از تاریخ 31 شهریور ماه 99 از طریق سامانه سنجش آموزش کشور قابل دریافت می باشد.

2- دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 99 از چه سایتی امکان پذیر است؟

این دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد.

3- دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری و آزاد با هم متفاوت هستند؟

بله، این دو دفترچه به صورت مجزا و از طریق سایت های مختص به خود منتشر می شوند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره نتایج نهایی کنکور