تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / زمان برگزاری آزمون حسابداران رسمی

زمان برگزاری آزمون حسابداران رسمی

تاریخ برگزاری آزمون حسابداران رسمی 99
زمان برگزاری آزمون حسابداران رسمی 99

حسابداران رسمی گروهی از حسابداران حرفه ای می باشند که به صورت انفرادی یا گروهی اقدام به انجام فعالیت هایی از قبیل ارائه مشاوره مالی، خدمات مالی، خدمات کارشناسی تاسیس موسسه حسابرسی و… می نمایند. فعالیت این گروه از حسابداران زیر نظر سازمان امور مالیاتی کشور انجام می گیرد. علاقه مندانی که در موعد مقرر ثبت نام آزمون حسابداران رسمی خود را انجام داده اند و قصد پیوستن به اعضای جامعه حسابداران رسمی ایران را دارند، می بایست در تاریخ تعیین شده با حضور در محل برگزاری آزمون، شانس پذیرش خود را بیازمایند.

زمان برگزاری آزمون حسابداران رسمی از طریق سامانه تشخیص صلاحیت حرفه ای حسابداران رسمی اطلاع رسانی می گردد.

زمان برگزاری آزمون حسابداران رسمی 99

هیات تشخیص صلاحیت حرفه ای حسابداران رسمی، به منظور انتخاب اعضای این جامعه، در طی دوره هایی اقدام به برگزاری یک آزمون کتبی می نماید. افرادی که مایل اند شانس پذیرش خود در این آزمون را امتحان کنند، می بایست در تاریخ 7 مرداد لغایت 15 شهریور ماه 99، نام نویسی کرده باشند. در خصوص زمان اجرای آزمون سال جاری تا کنون اخباری منتشر نشده است اما با توجه به این که داوطلبان سال گذشته ثبت نام خود را در تیر ماه انجام داده و در روزهای پنجشنبه 7 و جمعه 8 آذر ماه 98 در جلسه آزمون حضور یافتند، پیش بینی می کنیم که همین بازه زمانی 4 الی 5 ماهه تا زمان برگزاری آزمون مذکور در سال 99 نیز تکرار شود. شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار در این زمینه، در کانال تلگرام آزمون های استخدامی عضو شوید.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون حسابداران رسمی 99

یکی از الزامات شرکت در هر آزمونی، دریافت و به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آن می باشد. بدیهی است در صورتی که داوطلبان این نکته را فراموش کنند، از حضور آن ها در جلسه امتحان، ممانعت به عمل خواهد آمد. این کارت به طور معمول 3 الی 4 روز قبل از برگزاری آزمون برای هر یک از شرکت کنندگان به طور اختصاصی صادر شده و از طریق مراجعه به سامانه تشخیص صلاحیت حرفه ای حسابداران رسمی به نشانی اینترنتی htsh2.mefa.ir قابل مشاهده و چاپ است. علاوه بر کارت ورود به جلسه، داشتن یک کارت شناسایی معتبر به منظور تشخیص هویت داوطلبان توسط مسئولان اجرایی آزمون در حوزه امتحانی، الزامی می باشد.

نکاتی که باید در خصوص برگزاری آزمون حسابداران رسمی بدانید

  • به همراه داشتن کارت ورود به جلسه، شناسنامه عکس دار و یا کارت ملی، چند عدد مداد نرم و سیاه پررنگ، تراش و سنجاق برای حضور در جلسه آزمون الزامی می باشد.
  • عدم استفاده از جزوه، کتاب، ماشین حساب قابل برنامه ریزی، تلفن همراه، ضبط صوت، انگشتر و یا ساعت هوشمند، دستبند الکترونیک و هرگونه وسایل اضافی و دارای ممنوعیت استفاده از نکاتی است که می بایست در جلسه آزمون رعایت شوند.
  • با توجه به این که حروف A و B موجود بر روی پاسخنامه و دفترچه سوالات باید با یکدیگر مطابق داشته باشند، حتما پیش از پاسخگویی به سوالات به این امر توجه داشته باشید.
  • حداقل 15 دقیقه پیش از آغاز جلسه آزمون، در حوزه مربوطه حضور داشته باشید.

شرکت کنندگان آزمون حسابداران رسمی، می بایست با کسب آمادگی های لازم از جمله استفاده از منابع علمی معتبر و مناسب در موعد مقرر در محل برگزاری آزمون حضور پیدا کنند. همچنین دریافت کارت ورود به جلسه مربوطه یکی دیگر از اقدامات ضروری است که داوطلبان آن را به روزهای آخر موکول نکنند، چرا که در صورت وجود هر گونه خطا یا نقصی در اطلاعات مندرج بر روی کارت، فرصت کافی برای مراجعه به سایت ثبت نام آزمون حسابداران رسمی و رفع مشکل را داشته باشند.

لازم به ذکر است که پس از اعلام نتایج آزمون حسابداران رسمی 99، افرادی که حدنصاب نمره قبولی در آزمون کتبی را کسب کرده اند جهت بررسی بیشتر مدارک و صلاحیت حرفه ای به مصاحبه دعوت خواهند شد و پذیرش نهایی آن ها منوط به عبور موفقیت آمیز از تمامی مراحل این مصاحبه می باشد.

 

سوالات متداول

1- آزمون حسابداران رسمی چه زمانی برگزار می شود؟

تا کنون اعلام زمان دقیقی در این زمینه صورت نگرفته است اما شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام آزمون هاس استخدامی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار آگاه شوید.

2- چه زمانی می توان کارت ورود به جلسه این آزمون را دریافت نمود؟

به طور معمول 3 الی 4 روز قبل از برگزاری آزمون می توان آن را دریافت کرد.

3- کارت ورود به جلسه این آزمون از چه طریقی قابل دریافت میب باشد؟

از طریق مراجعه به سامانه تشخیص صلاحیت حرفه ای حسابداران رسمی به نشانی اینترنتی htsh2.mefa.ir

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی