تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 1401

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 1401

تاریخ دقیق برگزاری آزمون دکتری سراسری
زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری

این روزها یکی از دغدغه های مهم فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد، شرکت در آزمون دکتری می باشد. از تغییرات اساسی که در چند سال گذشته در قوانین آزمون دکتری انجام گرفته است، ادغام شدن آزمون دکتری سراسری و آزاد می باشد. از این رو زمان برگزاری کنکور دکتری برای دانشگاه های سراسری و آزاد یکسان است.

لازم به ذکر است برای پذیرفته شدن در آزمون دکتری علاوه بر کسب نمره مورد قبول در آزمون کتبی، داوطلب می بایست در مصاحبه علمی – پژوهشی نیز مورد تایید اساتید واقع گردد. به این ترتیب، تنها شرکت کنندگانی که هر دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذارند، در آزمون دکتری پذیرفته خواهند شد.

آزمون مقطع دکتری برای دانشگاه های سراسری و آزاد برای سال تحصیلی 1401، در روز جمعه 6 اسفند ماه سال برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 1401

افراد واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری که در موعد مقرر نسبت به انجام نام نویسی خود اقدام نموده اند، می بایست پیگیر اخبار مربوط به تاریخ برگزاری این آزمون از طریق سایت ثبت نام کنکور دکتری باشند. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون دکتری سال 1401 در روز جمعه 6 اسفند ماه سال جاری برگزار می گردد. لذا شرکت کنندگان می بایست در فرصت باقی مانده آمادگی های لازم جهت حضور در این رقابت را کسب نموده و در موعد تعیین شده به نشانی محل برگزاری آزمون که بر روی کارت ورود به جلسه کنکور دکتری درج شده است، مراجعه نمایند. این کارت را می توان از طریق سایت نام برده مطابق مراحلی که در بخش بعد به آن پرداخته ایم، پرینت نموده و به همراه داشت.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سراسری 1401

برای تمامی داوطلبانی که در بازه زمانی مشخص پس از مطالعه منابع آزمون دکتری و دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ، نسبت به شرکت در آزمون دکتری تخصصی سال آینده اعلام علاقه مندی کرده اند، در صورت احراز شرایط و کامل بودن مدارک برای آن ها کارت ورود به جلسه صادر خواهد شد. برگه ورود به جلسه این آزمون از روز سه شنبه 3 اسفند ماه منتشر شده و تا روز پنجشنبه مورخ 5 اسفند ماه 1400 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org قابل دریافت می باشد.

متقاضیان پس از ورود به سایت مذکور می بایست با مراجعه به بخش “دکتری تخصصی” و کلیک بر روی لینک مربوطه، شماره سریال پرونده و کد پیگیری که در هنگام ثبت نام از سامانه دریافت کرده بودند، در کادر های مخصوص وارد نمایند تا کارت ورود به جلسه آن ها جهت پرینت قابل مشاهده شود.

همچنین اگر در دریافت کارت خود نیاز به راهنمایی و کمک داشتید می توانید در هر ساعتی از روز با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

اطلاعات درج شده بر روی کارت ورود به جلسه شامل موارد ذیل می شود.

  • نام و نام خانوادگی داوطلب
  • سال تولد
  • شماره شناسنامه
  • تاریخ و دانشگاه فارغ التحصیلی
  • معدل کل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
  •  آدرس دقیق محل برگزاری آزمون

اگر پس از دریافت کارت ورود به جلسه مشاهده کردید که در اطلاعات درج شده اشتباهی رخ داده است، باید برای رفع نقص کارت خود اقدام نمایید. جهت رفع نقص موارد فوق بایستی حدودا یک یا دو روز قبل از زمان برگزاری، به حوزه های اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید. همچنین برای اطلاع از آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه دکتری  می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

توجه نمایید که زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد، زمان انتشار کارت ورود به جلسه دکتری، زمان برگزاری و اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت همزمان انجام می شود. کسانی که رتبه قبولی دکتری را کسب کرده باشند، جهت انجام مراحل بعدی بایستی با توجه به دانشگاه انتخابی خود (سراسری یا آزاد) جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و سراسری، انجام فرآیند انتخاب رشته دکتری و سایر مراحل در زمان مقرر به سایت های رسمی هر یک از این دو دانشگاه مراجعه نمایند.

همچنین بهتر است قبل از ثبت کد رشته های مربوطه خود در سایت انتخاب رشته آزمون دکتری، با بهره مندی از مشاوره انتخاب رشته دکتری، از نکات لازم باخبر شوید که در این راستا می توانید از نرم افزار انتخاب رشته دکتری ایران مشاوره نیز استفاده نمایید.

 

سوالات متداول 

1- آزمون دکتری تخصصی 1401 در چه تاریخی برگزار می گردد؟

این آزمون برای سال تحصیلی 1401، در روز جمعه 6 اسفند ماه 1400 برگزار می گردد.

2- کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی 1401 چه زمانی منتشر می گردد؟

کارت ورود به جلسه این آزمون در بازه زمانی 3 الی 5 اسفند ماه 1400 به صورت اینترنتی قابل دریافت می باشد.

3- از چه طریقی می توان به کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی 1401 دست یافت؟

لینک دریافت این کارت در موعد مقرر بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین در این مقاله فعال می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری