تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 1402

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 1402

زمان برگزاری کنکور دکتری سراسری و آزاد 1402
زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 1402

یکی از دغدغه های داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری 1402 اطلاع از زمان دقیق برگزاری آزمون کنکور این مقطع تحصیلی می باشد. از تغییرات اساسی که در چند سال گذشته در برگزاری آزمون دکتری انجام گرفته است، ادغام آزمون سراسری و آزاد بوده که به صورت همزمان و یکپارچه برگزار می گردد. بنابراین تمام شرکت کنندگان در آزمون دکتری بایستی در زمان مقرر ضمن در دست داشتن کارت ورود به جلسه کنکور دکتری 1402 به محل برگزاری این آزمون مراجعه نمایند. لازم به ذکر است برای تحصیل در مقطع دکتری علاوه بر کسب نمره مورد قبول در آزمون کتبی، داوطلب می بایست در مصاحبه علمی – پژوهشی نیز مورد تایید اساتید واقع گردد.

آزمون کنکور دکتری سراسری و آزاد 1402 در اوایل اسفند سال جاری برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 1402

هر ساله تاریخ برگزاری کنکور دکتری در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1402 درج خواهد شد که هنوز زمان آن تعیین نشده اما انتظار می رود طبق سال های گذشته در اوایل اسفند ماه 1401 آزمون مذکور برگزار گردد. لذا افراد واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1402 که در موعد مقرر نسبت به انجام نام نویسی خود اقدام نموده اند می بایست در فرصت باقی مانده آمادگی های لازم جهت حضور در این رقابت را کسب نموده و در موعد تعیین شده به نشانی محل برگزاری آزمون که بر روی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری درج شده، مراجعه نمایند. دواطلبان می توانند برای اطلاع از هر گونه اخبار در رابطه با زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد برای سال تحصیلی 1402 با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا همین مقالع مطلع شوند.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سراسری 1402

برای تمامی داوطلبانی که در بازه زمانی مشخص پس از مطالعه منابع آزمون دکتری 1402 و دفترچه مربوطه اقدام به ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی سال آینده کرده اند، در صورت احراز شرایط و کامل بودن مدارک برای آن ها کارت ورود به جلسه صادر خواهد شد. انتظار می رود که مانند سال گذشته برگه ورود به جلسه این آزمون در اوایل اسفند ماه 1401 از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org قابل دریافت بوده که نحوه مشاهده آن به شرح زیر است:

  • مرحله اول: پس از ورود به سایت سنجش به قسمت “دکتری تخصصی” وارد شوید.
  • مرحله دوم: در زمان مقرر لینک مربوط به دریافت کارت ورود به جلسه دکتری 1402 در این صفحه قرار خواهد گرفت که باید روی آن کلیک نمایید.
  • مرحله سوم: پس از درج شماره سریال پرونده و کد پیگیری در کادر مربوطه می توانید برگه ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

اطلاعات درج شده بر روی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری شامل موارد زیر می باشد که پیش از برگزاری آزمون بایستی صحت اطلاعات مربوطه را بررسی کنید:

  • نام و نام خانوادگی داوطلب
  • سال تولد
  • شماره شناسنامه
  • تاریخ و دانشگاه فارغ التحصیلی
  • معدل کل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
  •  آدرس دقیق محل برگزاری آزمون

اگر پس از دریافت کارت ورود به جلسه مشاهده کردید که در اطلاعات درج شده اشتباهی رخ داده است، باید برای رفع نقص کارت خود اقدام نمایید. جهت رفع نقص موارد فوق می توانید حدودا یک یا دو روز قبل از زمان برگزاری، به حوزه های اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید. همچنین برای اطلاع از آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه دکتری می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

توجه شود که اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری نیز برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت همزمان انجام می شود. کسانی که رتبه قبولی دکتری 1402 را کسب کرده باشند، جهت انجام مراحل بعدی بایستی با توجه به دانشگاه انتخابی خود (سراسری یا آزاد) جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و سراسری، انجام فرآیند انتخاب رشته و سایر مراحل در زمان مقرر به سایت های رسمی دانشگاه مراجعه نمایند.

 

سوالات متداول 

1- آزمون دکتری سراسری 1402 در چه تاریخی برگزار می گردد؟

هنوز زمان دقیق برگزاری آزمون دکتری سراسری 1402 اعلام نشده اما پیش بینی می شود که در اوایل اسفند 1401، آزمون مذکور برگزار گردد.

2- کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سراسری 1402چه زمانی منتشر می گردد؟

تا کنون زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1402 تعیین نشده اما انتظار می رود در اوایل اسفند 1401، کارت مذکور در دسترس داوطلبان قرار گیرد.

3- از چه طریقی می توان به کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی 1402 دست یافت؟

لینک دریافت این کارت در موعد مقرر بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین در این مقاله فعال می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری