تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 1400

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 1400

تاریخ دقیق برگزاری آزمون دکتری سراسری 1400
زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 1400

این روزها یکی از دغدغه های مهم فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد، شرکت در آزمون دکتری می باشد. از تغییرات اساسی که در چند سال گذشته در قوانین آزمون دکتری انجام گرفته است، ادغام شدن آزمون دکتری سراسری و آزاد می باشد. از این رو زمان برگزاری کنکور دکتری برای دانشگاه های سراسری و آزاد یکسان است.

لازم به ذکر است برای پذیرفته شدن در آزمون دکتری علاوه بر کسب نمره مورد قبول در آزمون کتبی، داوطلب می بایست در مصاحبه علمی – پژوهشی نیز مورد تایید اساتید واقع گردد. به این ترتیب، تنها شرکت کنندگانی که هر دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذارند، در آزمون دکتری پذیرفته خواهند شد.

آزمون مقطع دکتری برای دانشگاه های سراسری و آزاد برای سال تحصیلی 1400، در روز 15 اسفند ماه 99 برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری 1400

افراد واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1400 می بایست در زمان نام نویسی در سایت ثبت نام کنکور دکتری، مبلغی را به عنوان هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1400 بپردازند. سپس داوطلبان باید کارت ورود به جلسه کنکور دکتری 1400 خود را از سامانه مربوطه دریافت نمایند و به دنبال آن در زمان مشخص نسبت به شرکت در آزمون مقطع دکتری اقدام نمایند.

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان برگزاری آزمون مقطع دکتری برای سال تحصیلی 1400، روز جمعه مورخ 15 اسفند ماه سال 99 می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره از جزئیات زمانی مراحل بعدی این آزمون مانند زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 و… در اسرع وقت مطلع شوید. 

نحوه برگزاری آزمون دکتری سراسری 1400

داوطلبانی که در موعد مقرر با ارائه مدارک ثبت نام آزمون دکتری، فرآیند نام نویسی در آزمون دکتری را انجام داده اند، توجه داشته باشند که می بایست قبل از زمان برگزاری آزمون مقطع دکتری، کارت ورود به جلسه مربوطه را به همراه داشته باشند؛ چرا که در صورت عدم به همراه داشتن کارت، ورود به جلسه آزمون امکان پذیر نخواهد بود.

در قسمت ذیل نیز فایل راهنمای شرکت در آزمون دکتری برای دانشگاه های آزاد و سراسری برای سال 99 قرار داده شده است. لازم به ذکر است که به محض انتشار دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دکتری برای سال تحصیلی 1400، فایل مربوطه در جدول قرار خواهد داده شد.

زمان انتشار و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سراسری 1400 

برای تمامی داوطلبانی که در بازه زمانی مشخص پس از مطالعه منابع آزمون دکتری و دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1400، نسبت به شرکت در آزمون دکتری تخصصی 99 اعلام علاقه مندی کرده اند، در صورت احراز شرایط و کامل بودن مدارک برای آن ها کارت ورود به جلسه صادر خواهد شد. برگه ورود به جلسه این آزمون در روزهای 12 لغایت 14 اسفند ماه 99 منتشر شده و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org قابل دریافت می باشد.

متقاضیان پس از ورود به سایت مذکور می بایست با مراجعه به بخش “دکتری تخصصی” و کلیک بر روی لینک مربوطه، شماره سریال پرونده و کد پیگیری که در هنگام ثبت نام از سامانه دریافت کرده بودند، در کادر های مخصوص وارد نمایند تا کارت ورود به جلسه آن ها جهت پرینت قابل مشاهده شود.

همچنین اگر در دریافت کارت خود نیاز به راهنمایی و کمک داشتید می توانید در هر ساعتی از روز با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

اطلاعات درج شده بر روی کارت ورود به جلسه شامل موارد ذیل می شود.

  • نام و نام خانوادگی داوطلب
  • سال تولد
  • شماره شناسنامه
  • تاریخ و دانشگاه فارغ التحصیلی
  • معدل کل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
  •  آدرس دقیق محل برگزاری آزمون

اگر پس از دریافت کارت ورود به جلسه مشاهده کردید که در اطلاعات درج شده اشتباهی رخ داده است، باید برای رفع نقص کارت خود اقدام نمایید. جهت رفع نقص موارد فوق بایستی حدودا یک یا دو روز قبل از زمان برگزاری، به حوزه های اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید. همچنین برای اطلاع از آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه دکتری 1400 می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

توجه نمایید که زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد، زمان انتشار کارت ورود به جلسه دکتری، زمان برگزاری و اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت همزمان انجام می شود. کسانی که رتبه قبولی دکتری را کسب کرده باشند، جهت انجام مراحل بعدی بایستی با توجه به دانشگاه انتخابی خود (سراسری یا آزاد) جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و سراسری، انجام فرآیند انتخاب رشته دکتری و سایر مراحل در زمان مقرر به سایت های رسمی هر یک از این دو دانشگاه مراجعه نمایند.

همچنین بهتر است قبل از ثبت کد رشته های مربوطه خود در سایت انتخاب رشته آزمون دکتری، با بهره مندی از مشاوره انتخاب رشته دکتری، از نکات لازم باخبر شوید که در این راستا می توانید از نرم افزار انتخاب رشته دکتری ایران مشاوره نیز استفاده نمایید.

 

سوالات متداول 

1- آزمون دکتری سراسری و آزاد برای سال تحصیلی 1400 در چه تاریخی برگزار می گردد؟

این آزمون برای سال تحصیلی 1400، در روز 15 اسفند ماه 99 برگزار می گردد.

2- در چه تاریخی می توان جهت ثبت نام در آزمون مقطع دکتری آزاد و سراسری برای سال تحصیلی 1400 اقدام نمود؟

داوطلبان می توانند از 2 آذر ماه تا 9 آذر ماه 99 جهت ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند.

3- فایل راهنمای شرکت در آزمون دکتری 1400 را چگونه می توان دریافت نمود؟

جهت دریافت دفترچه راهنمای نحوه شرکت در این آزمون می توانید به این مقاله مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج دکتری