خانه مشاوره تحصیلی زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1401

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1401

تاریخ دقیق برپایی آزمون نظام مهندسی 1401
زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1401

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی  در دو نوبت و در بازه زمانی متفاوت از هم انجام می شود و داوطلبان متقاضی که در این آزمون ثبت نام نموده اند، می بایست در تاریخ های اعلام شده در جلسه امتحان حاضر شوند. از این رو لازم است تمامی متقاضیان ثبت نام آزمون نظام مهندسی اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 1401 خویش نمایند زیرا در غیر این صورت از ورود آن ها به جلسه آزمون ممانعت به عمل می آید. طبق اطلاعیه منتشر شده در دفترچه ثبت نام آزمون نظام مهندسی، زمان برگزاری این آزمون در دهه اول دی ماه 1401 می باشد.

آزمون نظام مهندسی نیمسال دوم، در دو نوبت صبح و عصر و در تاریخ های 8 و 9 دی ماه 1401 برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1401

آزمون نظام مهندسی معمولا دو بار در سال و زیر نظر وزارت راه و شهرسازی کشور برگزار می گردد. سوالات این آزمون برای تمامی رشته ها به صورت چهار گزینه ای و تستی است که حدنصاب نمره قبولی در آزمون های ورود به حرفه مهندسان و کاردان های فنی ساختمان در تمامی رشته ها 50 درصد بوده و برای آزمون های تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی پایه سه 50 درصد، پایه دو 55 درصد و پایه یک 60 درصد می باشد.

زمان برگزاری آزمون در نیمسال اول

افراد متقاضی که توانسته اند فرایند ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1401 خود را با موفقیت طی کنند، می بایست در زمان های اعلام شده نسبت به حضور به موقع سرجلسه امتحان اقدام نمایند. طبق اطلاعیه منتشر شده توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرساز به نشانی inbr.ir، آزمون رشته معماری (طراحی) در تاریخ 23 تیر ماه و آزمون سایر رشته ها در تاریخ های 16، 17 و 18 شهریور ماه برگزار شده است.

زمان برگزاری آزمون در نیمسال دوم

لازم به ذکر است آزمون نظام مهندسی نیمسال دوم (دی ماه 1401) که زمان اجرای این آزمون مذکور با عنوان های مختلف، در بازه های زمانی متفاوت بوده و داوطلبان باید نسبت به آن هوشیار باشند، در جدول زیر زمان برگزاری آن با تمامی جزئیات برای شما ارائه شده است. آزمون نظام مهندسی در این نیمه به منظور اعطای پروانه فعالیت نظام مهندسی این حرفه به متقاضیان داوطلب ارائه می شود. لذا داوطلبان بایستی در موعد مقرر با مراجعه به سایت ثبت نام نظام مهندسی به نشانی اینترنتی inbr.ir، جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 1401 خود اقدام نمایند.

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1401 “نیمسال دوم”
عنوان آزمونبازه زمانی آزمون تاریخ برگزاری آزمون
معماری (نظارت)(صبح)8 دی ماه 1401
عمران (نظارت)
نقشه برداری
شهرسازی
ترافیک
معماری (اجرا)( عصر )8 دی ماه 1401
عمران (اجرا)
تاسیسات مکانیکی (نظارت)
تاسیسات برقی (نظارت)
تاسیسات مکانیکی (اجرا)
تاسیسات برقی (اجرا)
عمران (محاسبات)(صبح)9 دی ماه 1401
تاسیسات مکانیکی (طراحی)
تاسیسات برقی (طراحی)

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 1401

باید توجه داشته باشید که همراه داشتن کارت شناسایی معتبر (کارت ملی و یا شناسنامه) و کارت ورود به جلسه از الزامات حضور در آزمون  آزمون نظام مهندسی می باشد که در صورت همراه نداشتن هر یک از کارت های مذکور، داوطلب مجاز به حضور در جلسه آزمون نخواهد بود.

زمان دریافت کارت

کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی از طریق سایت رسمی وزارت راه و شهرسازی به نشانی inbr.ir منتشر می شود و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت مذکور به صورت اینترنتی نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند. زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 1401 برای نیمسال دوم در سال جاری، 5 الی 7 دی ماه 1401 می باشد.

نحوه دریافت کارت

به منظور دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 1401، داوطلبان می بایست در زمان مقرر وارد سایت رسمی آن شده و به ترتیب زیر عمل نمایند.

  • ابتدا وارد سایت وزارت راه و شهرسازی به نشانی inbr.ir شده و از صفحه اصلی گزینه “سامانه آزمون های ورود به حرفه” را انتخاب کنید.

مرحله اول دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی

  • در صفحه پیش رو، با توجه به آزمون مورد نظر، بر روی گزینه “کارت ورود به جلسه آزمون ورود به حرفه مهندسان دی ماه 1401” کلیک نمایید.

مرحله دوم دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی

  • اکنون می بایست به یکی از روش هایی که در ادامه به آن اشاره کرده ایم، اطلاعات مورد نظر را وارد کرده و به کارت خود دسترسی یابید.
  1. روش اول: شماره شناسنامه، شماره ملی و سال تولد
  2. روش دوم: نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد
  3. روش سوم: شماره پرونده و شماره داوطلبی
  4. روش چهارم: شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد

مرحله سوم دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی

منابع آزمون نظام مهندسی 1401

متقاضیانی که هدف آن ها شرکت در آزمون نظام مهندسی جهت کسب پروانه، ویژه مشاغل این حوزه می باشد، در صورتی می توانند در این راه موفق باشند که با مد نظر قرار دادن رشته های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی، اقدام به جمع آوری منابع معتبر نمایند. از این رو هر ساله، همزمان با آغاز ثبت نام آزمون نظام مهندسی، منابع مطالعاتی این آزمون، توسط وزارت راه و شهرسازی؛ معاونت مسکن و ساختمان در سایت inbr.ir در دسترس داوطلبان قرار می گیرید. لازم به ذکر است مطالعه منابع آزمون نظام مهندسی ارائه شده برای رشته های عمران (محاسبات، نظارت، اجرا)، مکانیک (طراحی، نظارت)، تاسیسات برقی (طراحی، نظارت)، شهرسازی، نقشه برداری، ترافیک و معماری (طراحی، نظارت، اجرا) الزامی می باشد.

باجه های رفع نقص دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 1401

گاها ممکن است برخی از داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی متوجه شوند که اطلاعات مندرج روی کارت با مشخصات فردی آن ها مغایرت دارد. در چنین شرایطی افراد می بایست در موعد مقرر به آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی مراجعه کرده و اقدامات لازم را جهت رفع نواقص موجود به انجام برسانند. پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی، پذیرفته شدگان باید در مهلت تعیین شده نسبت به اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که تاکنون زمان دقیق انتشار این آدرس ها مشخص نشده است اما به محض انتشار هرگونه خبر پیرامون آدرس باجه های رفع نقص از سوی سامانه وزارت راه و شهرسازی به نشانی inbr.ir، از طریق این مقاله به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

لیست آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی  1401
دانلود آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی دوره اول 1401

(به محض انتشار لینک فوق فعال خواهد شد.)

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی برای دریافت شماره نظام مهندسی و پروانه اشتغال به کار می بایست در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند که این آزمون برای رشته های تاسیسات برق، شهرسازی، تاسیسات مکانیکی و ساختمان، مهندسی معماری و مهندسی عمران برگزار می گردد.

 

سوالات متداول

1- آزمون نظام مهندسی 1401 در نیمسال دوم در چه تاریخی برگزار می گردد؟

این آزمون در دو نوبت صبح و عصر و در تاریخ های 8 و 9 دی ماه 1401 برگزار خواهد شد.

2- جهت ثبت نام آزمون نظام مهندسی باید به چه سایتی مراجعه نمود؟

داوطلبان می بایست به این مظور به سامانه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به نشانی inbr.ir مراجعه نمایند.

3- آزمون نظام مهندسی چند بار در سال برگزار می شود؟

این آزمون معمولا دو بار در سال و زیر نظر وزارت راه و شهرسازی کشور برگزار می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره