تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1400

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1400

تاریخ دقیق برپایی آزمون نظام مهندسی 1400
زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1400

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی برای دریافت شماره نظام مهندسی و پروانه اشتغال به کار باید در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایند که این آزمون برای رشته های تاسیسات برق، شهرسازی، تاسیسات مکانیکی و ساختمان، مهندسی معماری و مهندسی عمران برگزار می گردد.

لذا داوطلبانی که در آزمون فوق شرکت می نمایند، در صورت پذیرفته شدن به عنوان مهندس حرفه ای سازمان نظام مهندسی می توانند در امور طراحی و یا نظارت بر ساختمان های شهر خود مشغول به کار شوند. متقاضیان واجد شرایطی که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1400 اقدام نموده اند نیز باید در روز برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 1400 را دریافت کنند زیرا در غیر این صورت از ورود آن ها به جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

آزمون نظام مهندسی در تمامی رشته ها به صورت جزوه باز (open book) برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 1400 

همان طور که در قسمت بالا اشاره کردیم، آزمون نظام مهندسی معمولا دو بار در سال و زیر نظر وزارت راه و شهرسازی کشور برگزار می گردد. سوالات این آزمون برای تمامی رشته ها به صورت چهار گزینه ای و تستی است که حدنصاب نمره قبولی در آزمون های ورود به حرفه مهندسان و کاردان های فنی ساختمان در تمامی رشته ها 50 درصد بوده و برای آزمون های تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی پایه سه 50 درصد، پایه دو 55 درصد و پایه یک 60 درصد می باشد.

داوطلبان رشته های مختلف می بایست در روز مقرر در جلسه آزمون حضور یابند. آزمون نظام مهندسی سال 1400 که قرار بود در روزهای 29، 30 و 31 اردیبهشت ماه بود، به علت شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده و طبق آخرین اطلاعیه، تاریخ جدید برپایی آن به روزهای 13، 14 و 15 مرداد ماه 1400 موکول شده است.

لازم به ذکر است که در صورت ایجاد هر گونه تغییر در زمان برگزاری این آزمون، اطلاعات لازم در اسرع وقت از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در اختیار شما قرار داده خواهد شد. 

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 1400

باید توجه داشته باشید که همراه داشتن کارت شناسایی معتبر (کارت ملی و یا شناسنامه) و کارت ورود به جلسه از الزامات حضور در این آزمون می باشد که در صورت همراه نداشتن هر یک از کارت های مذکور، داوطلب مجاز به حضور در جلسه آزمون نخواهد بود.

کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی از طریق “سایت رسمی وزارت راه و شهرسازی” به نشانی inbr.ir منتشر می شود و متقاضیان می توانند در روز شنبه 9 مرداد ماه با مراجعه به سایت مذکور به صورت اینترنتی نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند.

به منظور دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی، می بایست ابتدا وارد سایت رسمی وزارت راه و شهرسازی به نشانی inbr.ir شده و از منوی اصلی، لینک “کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 1400” را بفشارید. پس از کلیک بر روی گزینه مذکور، صفحه ای برای شما به نمایش گذاشته خواهد شد که می توانید به چهار روش زیر و با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز، کارت خود را دریافت کنید.

  • روش اول: شماره شناسنامه، شماره ملی و سال تولد
  • روش دوم: نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد
  • روش سوم: شماره پرونده و شماره داوطلبی
  • روش چهارم: شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد

گاها ممکن است برخی از داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 1400 متوجه شوند که اطلاعات مندرج روی کارت با مشخصات فردی آن ها مغایرت دارد. در چنین شرایطی افراد می بایست در موعد مقرر به آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی مراجعه کرده و اقدامات لازم را جهت رفع نواقص موجود به انجام برسانند. پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی، پذیرفته شدگان باید در مهلت تعیین شده نسبت به اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی خود اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- آزمون نظام مهندسی 1400 در چه تاریخی برگزار می گردد؟

این آزمون در تاریخ 13، 14 و 15 مرداد ماه 1400 برگزار خواهد شد.

2- کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی 1400 چه زمانی منتشر می شود؟

کارت این آزمون در روز شنبه 9 مرداد ماه منتشر شد.

3- دریافت آزمون نظام مهندسی 1400 از طریق کدام سامانه امکان پذیر می باشد؟

متقاضیان آزمون مذکور می توانند کارت ورود به جلسه خود را از سامانه inbr.ir دریافت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره