تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / مدارس / زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی

زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی

زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی 98
زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

المپیادها در واقع مسابقات علمی هستند که هرساله دانش آموزان و دانشجویان زیادی در آن ها به رقابت می پردازند. این المپیادها در رشته های گوناگون برگزار می شوند و شامل مراحل مختلفی تا رسیدن به سطح جهانی هستند. بی شک افرادی که شرایط ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی را دارا هستند تمایل دارند تا از زمان برگزاری مراحل مختلف این آزمون ها مطلع شوند. در این مطلب صرفا به بیان زمان برگزاری مراحل مختلف المپیادهای علمی دانش آموزی می پردازیم.

المپیادهای جهانی دانش آموزی معمولا در فصل تابستان برگزار می شوند. متاسفانه برخی از رشته ها مانند المپیاد ادبی ، تا کنون در سطح جهانی برگزار نشده اند.

زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی 98

المپیادهای علمی دانش آموزی در 9 رشته : ریاضی ، ادبی ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی ، کامپیوتر ، نجوم و اختر فیزیک ، جغرافیا ، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می شوند. دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم در صورت داشتن شرایط لازم می توانند از تاریخ 27 آذرماه لغایت 1 دی ماه در مرحله ی اول این المپیادها از طریق سایت مربوطه و به صورت اینترنتی ثبت نام نمایند. برگزیدگان مرحله اول ، مجوز ورود به مرحله بعدی را کسب می کنند و این روند همین طور ادامه دارد تا آن جا که برگزیدگان نهایی برای شرکت در مسابقات جهانی به عضویت تیم ملی المپیادها در می آیند.

زمان برگزاری مرحله اول

ثبت نام مرحله ی اول المپیادهای علمی دانش آموزی در روزهای آخر آذر ماه آغاز می شود و تا 1 دی ماه ادامه دارد. این المپیادها در 9 رشته و در هفته ی اول بهمن ماه برگزار خواهد شد. تمامی دانش آموزان واجد شرایط می توانند در این آزمون ها که شامل سوالات چند گزینه ای و سوالات با پاسخ های کوتاه می باشند شرکت کنند. تمامی پذیرفته شدگان این مرحله ، به مرحله ی دوم راه پیدا می کنند.

زمان برگزاری مرحله دوم

آن دسته از پذیرفته شدگان مرحله ی اول المپیادهای علمی دانش آموزی برای راه یابی به مراحل بالاتر می بایست در مرحله ی دوم این المپیادها نیز شرکت کنند. این مرحله از آزمون در هفته ی دوم اردیبهشت ماه 98 برگزار می شود و شامل سوالات چند گزینه ای ، عملی ، تشریحی و سوالاتی با پاسخ های کوتاه می باشد ، پس از اعلام نتایج این مرحله از آزمون در نیمه ی دوم خرداد ماه ، تمامی پذیرفته شدگان این مرحله به دوره آموزشی تابستان راه پیدا می کنند.

زمان برگزاری دوره آموزشی تابستان

پذیرفته شدگان مرحله ی دوم المپیادهای علمی دانش آموزی در صورتی که تمایل به شرکت در مراحل بعدی این المپیادها را داشته باشند ، می بایست در دوره آموزشی تابستان که در باشگاه دانش پژوهان جوان واقع در تهران برگزار می شود شرکت نمایند. ثبت نام این دوره ی آموزشی هفته ی اول تیرماه آغاز می شود.

آن دسته از دانش آموزانی که نسبت به ثبت نام در این دوره آموزشی اقدام کرده اند باید از ابتدای دوره که همان هفته ی اول تیرماه آغاز می شود و تقریبا تا هفته ی اول شهریورماه به طول می انجامد ، شرکت کنند. نحوه ی سنجش داوطلبان شرکت کننده در این دوره همانند مرحله ی دوم به صورت آزمون های چند گزینه ای ، عملی ، سوالاتی با پاسخ های کوتاه و پرسش های تشریحی می باشد.

شرکت کنندگان این دوره به ترتیب نمرات کسب شده مرتب می شوند و نتایج نهایی و اسامی برگزیدگان این دوره آموزشی هفته ی دوم شهریور ماه اعلام می شود.  نفرات اول هر رشته مدال طلای کشوری و نفرات بعدی به ترتیب مدال های نقره و برنز کشوری را دریافت می کنند ، به کسانی هم که موفق نشدند در این دوره حد نصاب نمرات را کسب کنند ، لوح تقدیر و گواهی حضور در این دوره داده می شود.

زمان برگزاری دوره آموزشی طلای کشور

تمامی دانش آموزانی که در دوره ی آموزشی تابستان موفق به کسب مدال طلای کشوری در رشته ی خود شدند (به جز دارندگان مدال طلای کشوری در رشته های المپیاد ادبی و المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی) مجاز هستند تا در هفته ی آخر آبان ماه 98 ، نسبت به ثبت نام در دوره آموزشی اقدام کنند ، این دوره آموزشی از هفته ی اول آذر ماه برگزار می شود و تا اوایل اسفند ماه ادامه دارد. تاریخ اعلام نتایج این دوره نیز نیمه ی دوم اسفندماه می باشد. اعضای تیم ملی المپیادها از میان برگزیدگان این دوره انتخاب می شوند.

دانش آموزانی که  شرایط ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی را دارا می باشند می توانند با مراجعه به ” سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی “ نسبت به ثبت نام در مراحل مختلف این المپیادها اقدام کنند. همچنین شما عزیزان با کلیک روی لینک ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی می توانید با سایت ثبت نام این المپیادها آشنا شده و راهنمای ثبت نام را مشاهده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره