شنبه , ۴ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98
زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون کارشناسی ارشد یکی از پرطرفدارترین آزمون هایی است که توسط سازمان سنجش برگزار می شود. بنا بر قوانین مصوب ، ثبت نام کنکور ارشد آزاد و سراسری چندین سال است که ادغام شده و داوطلبانی که متقاضی شرکت در این آزمون می باشند، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن مشخصات خود به صورت اینترنتی اقدام به ثبت نام نمایند. زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد  در اواسط آذر ماه می باشد و داوطلبان پس از ثبت نام ، پیگیر زمان برگزاری این آزمون می باشند.

آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد به صورت همزمان و در اواخر خرداد ماه برگزار می شود.

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98 

کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است در واقع این بدین معنا است که داوطلبان در قالب یک آزمون شانس خود را برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و آزاد امتحان می نمایند. بنابر این بود که آزمون کارشناسی ارشد 98 در روزهای پنج شنبه و جمعه در تاریخ 5 و 6 اردیبهشت ماه 98 برگزار شود اما به دلیل جاری شدن سیل اخیر در بخش هایی از شهرها و استان های کشور و بنابر مصوبات اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 به تعویق افتاد.

کنکور کارشناسی ارشد 98 در روزهای 23 و 24 خرداد ماه 98 برگزار خواهد شد. با توجه به آنکه برخی از داوطلبان هم در رشته اصلی و هم در رشته های شناور ثبت نام می کنند ، نگران تداخل برگزاری آزمون دو رشته هستند. اما معمولا برگزاری آزمون کارشناسی ارشد به این صورت است که روز پنج شنبه به رشته های اصلی و روز جمعه به رشته های شناور اختصاص دارد.

نکات مهم

  • در صورت نداشتن کارت ورود به جلسه ، از ورود داوطلب به حوزه امتحانی ممانعت می شود.
  • حضور داوطلب نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون در حوزه امتحانی الزامی است.
  • از همراه داشتن هرگونه وسایل اضافه نظیر ماشین حساب ، کتاب ، جزوه و … خودداری کنید.

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98 

کارت ورود به جلسه هر آزمونی معمولا چند روز قبل از برگزاری آزمون برای داوطلبان قابل مشاهده است. بنابراین داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 98 نیز چند روز قبل از برگزاری آزمون باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به دریافت  کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد خود اقدام نمایند. داوطلبانی که در دو گروه آزمایشی ثبت نام کرده اند ، باید برای شرکت در کنکور هر یک کارت ورود به جلسه جداگانه از سایت سنجش دریافت کنند. همچنین با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری ، برای هر دو ، یک کارت ورود به جلسه مشترک صادر می شود.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه

  1. وارد شدن به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
  2. انتخاب گزینه کارشناسی ارشد از منوی سمت راست سایت
  3. کلیک بر روی لینک دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد
  4. وارد کردن شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام
  5. تهیه پرینت کارت

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد نیز در یک زمان خواهد بود در واقع یک کارنامه برای هر داوطلب منتشر می شود که در آن ذکر خواهد شد که در کدام یک از دوره ها مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد  شده اید. در صورتی که برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز شده باشید ، باید با مراجعه به سایت رسمی این دانشگاه انتخاب رشته خود را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره