چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد
زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

آزمون کارشناسی ارشد یکی از پرطرفدارترین آزمون هایی است که توسط سازمان سنجش برگزار می شود و هر ساله به داوطلبان این آزمون افزوده می شود. بنا بر قوانین مصوب، ثبت نام کنکور ارشد آزاد و سراسری چندین سال است که ادغام شده و داوطلبانی که متقاضی شرکت در این آزمون می باشند، می توانند با مراحعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن مشخصات خود به صورت اینترنتی اقدام به ثبت نام نمایند. زمان ثبت کنکور کارشناسی ارشد 98 به صورت دقیق مشخص نشده است اما با توجه به بررسی زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد  سال های گذشته پیش بینی شده است که ثبت نام ارشد 98 نیز در اواسط آذر ماه انجام خواهد شد. چنانچه این تاریخ تغییر یابد زمان دقیق ثبت نام به اطلاع شما داوطلبان گرامی خواهد رسید و این صفحه به روز رسانی می شود. معمولا در بهمن ماه فرصت مجددی برای ثبت نام داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده اند گذاشته خواهد شد که نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. تلاش ما این است که در ادامه این مطلب شما را در جریان زمان برگزاری زمان کنکور کارشناسی ارشد 98 و همچنین زمان دریافت  کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد قرار دهیم همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما در مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است اما انتخاب رشته هر یک از این دانشگاه ها به صورت مجزا انجام خواهد شد.

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98 

کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است در واقع این بدین معنا است که داوطلبان در قالب یک آزمون شانس خود را برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و آزاد امتحان می نمایند. آزمون کارشناسی ارشد 97 در روزهای 6 و 7 اردیبهشت ماه برگزار شده است بنابراین پیش بینی می شود که آزمون کارشناسی ارشد سال 98 نیز همان اوایل اردیبهشت ماه برگزار گردد اما زمان دقیقی توسط سازمان سنجش برای این آزمون مشخص نشده است در صورت مشخص شدن زمان این آزمون از طریق همین صفحه به اطلاع شما داوطلبان خواهیم رساند.

زمان انتشار کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98 

کارت ورود به جلسه، یکی از الزامات حضور در جلسه هر آزمونی می باشد. کارت ورود به جلسه هر آزمونی معمولا چند روز قبل از برگزاری آزمون برای داوطلبان قابل مشاهده است. داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 98 نیز چند روز قبل از برگزاری آزمون ( زمان قطعی برای انتشار کارت ورود به جلسه مشخص نمی باشد اما به احتمال زیاد اوایل اردیبهشت خواهد بود.) با مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن شماره سریال پرونده و کد پیگیری می توانند نسبت به دریافت  کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد خود اقدام نمایند. در صورت عدم دریافت کارت مجاز به حضور در جلسه آزمون نخواهید بود.

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد 98 

اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد نیز در یک زمان خواهد بود در واقع یک کارنامه برای هر داوطلب منتشر می شود که در آن ذکر خواهد شد که در کدام یک از دانشگاه ها مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد  شده اید. برای دریافت نتایج آزمون و مشاهده کارنامه اولیه دو راه وجود دارد:

  1. با مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد شدن به قسمت کارشناسی ارشد همچنین ثبت شماره سریال پرونده و کد پیگیری می توانید نسبت به دریافت کارنامه اولیه اقدام نمایید.
  2. با مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد شدن به قسمت کارشناسی ارشد همچنین ثبت شماره سریال پرونده، کد ملی و سال تولد  می توانید نسبت به دریافت کارنامه اولیه اقدام نمایید.

معمولا زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در نیمه دوم خرداد ماه برای داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد 98 

بعد از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری، داوطلبان می بایستی نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. انتخاب رشته کارشناسی ارشد یکی از حساس ترین مراحل کنکور می باشد لذا داوطلبان با در نظر داشتن رتبه و تراز کسب شده همچنین راهنمایی گرفتن از مشاوران و یا افراد با تجربه کد رشته محل های خود را انتخاب می نمایند. نکته ای دیگر که باید یادآوری کنیم این است که مراحل کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت مشترک انجام می شود اما از مرحله انتخاب رشته مسیر هر یک به صورت تفکیک شده و جدا انجام خواهد گرفت. زمان انتخاب رشته ارشد معمولا چند روز بعد از اعلام نتایج اولیه می باشد در صورت مشخص شدن زمان دقیق انتخاب رشته این صفحه به روز رسانی خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید