تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

تاریخ برگزاری کنکور ارشد 1400
زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

آزمون کارشناسی ارشد یکی از پرطرفدارترین آزمون هایی است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد چندین سال است که ادغام شده است و داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور ارشد می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن مشخصات مربوطه به صورت اینترنتی، مراحل نام نویسی را انجام دهند. زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در آذر ماه  در نظر گرفته شده و داوطلبان پس از نام نویسی، باید خود را برای شرکت در این آزمون آماده سازند.

مطابق با اطلاعیه منتشر شده در سایت رسمی سازمان سنجش، کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401 در اردیبهشت ماه برگزار می گردد.

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401

با توجه به جلسه های ستاد ملی مبارزه با کرونا، تصمیم گیری های نهایی و انتشار اطلاعیه کنکور کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای سال 1401، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در سه روز در نظر گرفته شده است. این آزمون برای گروه های آزمایشی مختلف در روزهای 28، 29 و 30 اردیبهشت ماه سال 1401 در نظر گرفته شده است. همان طور که می دانید، به سبب ایجاد شرایط خاص بیماری کرونا، امکان تعویق کنکور کارشناسی ارشد و در نهایت تغییر تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد وجود خواهد داشت. به همین سبب شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از جدیدترین اطلاعیه های منتشر شده در این باره اطلاع پیدا کنید.

راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1401

کارت ورود به جلسه هر آزمون معمولا سه تا چهار روز قبل از برگزاری آن صادر می شود. بنابراین داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد نیز می بایست در بازه زمانی معین، به سایت ثبت نام ارشد 1401 تحت نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد 1401 اقدام نمایند. داوطلبانی که در دو کد رشته اصلی و شناور ثبت نام کرده اند، باید برای شرکت در کنکور هر یک از آن ها، کارت ورود به جلسه جداگانه از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند که نحوه انجام فرآیند دریافت کارت مذکور به شیوه زیر می باشد.

 1. وارد شدن به پایگاه اطلاع رسانی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” از منوی سمت راست سایت
 3. کلیک بر روی لینک “دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1401”
 4. وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام
 5. تهیه پرینت کارت

نکات مهم در زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

 • در صورت نداشتن کارت ورود به جلسه، از ورود داوطلب به حوزه امتحانی ممانعت می شود.
 • حضور داوطلب نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون در حوزه امتحانی الزامی است.
 • از همراه داشتن هرگونه وسایل اضافه نظیر ماشین حساب، کتاب، جزوه و… خودداری کنید.

اعلام نتایج کنکور ارشد سراسری و آزاد نیز معمولا در یک زمان خواهد بود. در واقع یک کارنامه برای هر داوطلب منتشر می شود و در آن، وضعیت مجاز شدن وی برای انتخاب رشته ارشد 1401 مشخص می گردد. در صورتی که فرد، مجاز به انتخاب رشته ارشد آزاد باشد، می بایست به سایت رسمی این دانشگاه مراجعه کرده و فرآیند انتخاب رشته خود را از طریق سایت دانشگاه آزاد انجام دهد.

 

 سوالات متداول

1- برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1401 در چه تاریخی است؟

طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، این آزمون در 28، 29 و 30 اردیبهشت ماه سال 1401 برگزار خواهد شد.

2- چگونه باید کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد را دریافت کنیم؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، نسبت به دریافت پرینت از کارت خود اقدام نمایید.

3- داوطلبانی که ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری خود را به انجام رسانده اند، می بایست چگونه از مکان برگزاری آزمون خود مطلع شوند؟

آدرس محل برگزاری آزمون برای هر کدام از شرکت کننده ها در کارت ورود به جلسه آن ها ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۴ نظر

 1. سلام،
  من ناراحتی معده دارم، ۴ ساعت پشت سر هم نمیتونم بدون آب و غذا بمونم. میتونم سر جلسه امتحان ارشد چند لقمه پنیر و آب ببرم؟ حتی اگه خودشون هم کیک و آب و غیره بدند شاید کافی نباشه.
  ممنون

 2. سلام من کنکور مهندسی برق میخام بدم بنظرتون روز چهارشنبه هست زمانش یا پنجشنبه؟؟؟

  • با سلام ، در حال حاضر اطلاعیه ای در رابطه با زمان دقیق و جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری در روز های ۳ و ۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ برای هر مجموعه منتشر نشده است ، و پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید .

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد