خانه کارشناسی ارشد زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402

تاریخ دقیق برگزاری آزمون مقطع ارشد 1402
زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402

آزمون کارشناسی ارشد یکی از پرطرفدارترین آزمون هایی است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود، از این رو داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور ارشد می توانند با مراجعه به سایت sanjesh.org و درج نمودن مشخصات مربوطه به صورت اینترنتی، مراحل نام نویسی را انجام دهند.

داوطلبان بعد از ثبت نام می بایست خود را برای حضور در جلسه در زمان مقرر آماده نمایند که تاریخ برپایی کنکور این مقطع هر ساله طی اطلاعیه ای از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار افراد قرار می گیرد. توجه داشته باشید که به همراه داشتن کارت ورود به جلسه در این آزمون الزامی است که جزئیات بیشتر در ادامه مقاله برای شما ذکر شده است.

بنابر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون کارشناسی ارشد 1402 در تاریخ 11 و 12 اسفند ماه 1401 برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402

متقاضیان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402 می بایست پس مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402 پس از اطلاع از شرایط و نحوه نام نویسی، در زمان معین شده از سوی سازمان سنجش اقدامات لازم را به عمل آورند.

مطابق آخرین اخبار اعلام شده از طرف سازمان سنجش آموزش کشور، مقرر شده تا کنکور کارشناسی ارشد سال 1402، روز پنجشنبه و جمعه 11 و 12 اسفند 1401 برگزار شود.

منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد می بایست برای با موفقیت پشت سر گذاشتن این آزمون با برنامه ریزی صحیح و مطالعه دقیق منابع مرتبط به آن پیشروی نمایند. به همین منظور با مراجعه به لینک فعال موجود در جدول زیر، می توانید به این منابع دسترسی پیدا کنید.

 منابع کنکور کارششناسی ارشد سراسری 1402
دانلود منابع کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

محل برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402

آدرس محل برگزاری کنکور کارشناسی ارشد هر یک از داوطلبان بر روی کارت ورود به جلسه آن ها درج خواهد شد. همچنین از طرف سازمان سنجش سال گذشته در فایل پی دی اف شهرستان های محل برگزاری این آزمون منتشر شده بود، که احتمال می رود برای سال 1402 نیز این اتفاق بیوفتد. به همین منظور لینک موجود در جدول زیر به محض انتشار، فعال خواهد شد.

محل برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402
شهرستان های محل برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402
(به محض انتشار لینک فوق فعال خواهد شد.)

در زمان اعلام نتایج کنکور ارشد سراسری یک کارنامه برای هر داوطلب منتشر می شود و در آن، وضعیت مجاز شدن وی جهت انتخاب رشته ارشد 1402 مشخص می گردد. در صورتی که فرد مجاز به انتخاب رشته ارشد آزاد باشد و بخواهد رشته های این دانشگاه را گزینش کند، می بایست برای انجام این فرآیند به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نماید.

 

 سوالات متداول

1- برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402 در چه تاریخی است؟

بنابر آخرین اخبار منتشر شده در این زمینه، قرار است کنکور کارشناسی ارشد 1402 روز های پنجشنبه و جمعه 11 و 12 اسفند ماه 1401 برگزار شود.

2- چگونه می توان کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد سراسری 1402 را دریافت نمود؟

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، نسبت به دریافت کارت خود اقدام نمایید.

3- ثبت نام کنندگان کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1402 چگونه می توانند از مکان دقیق برگزاری این آزمون آگاه شوند؟

آدرس محل دقیق برگزاری این آزمون برای هر کدام از شرکت کننده ها بر روی کارت ورود به جلسه آن ها ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۴ نظر

  1. سلام،
    من ناراحتی معده دارم، ۴ ساعت پشت سر هم نمیتونم بدون آب و غذا بمونم. میتونم سر جلسه امتحان ارشد چند لقمه پنیر و آب ببرم؟ حتی اگه خودشون هم کیک و آب و غیره بدند شاید کافی نباشه.
    ممنون

  2. سلام من کنکور مهندسی برق میخام بدم بنظرتون روز چهارشنبه هست زمانش یا پنجشنبه؟؟؟

    • با سلام ، در حال حاضر اطلاعیه ای در رابطه با زمان دقیق و جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری در روز های ۳ و ۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ برای هر مجموعه منتشر نشده است ، و پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید .

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد