تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

زمان تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

تاریخ تکمیل ظرفیت بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی 99
زمان تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 99 ممکن است ظرفیت تعدادی از دانشگاه های غیرانتفاعی و غیردولتی در برخی از رشته ها تکمیل نشود از این رو‏، این مراکز اقدام به برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت می نمایند. در نتیجه دانشگاه غیرانتفاعی از علاقه مندان به تحصیل در رشته هایی که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی در نیمه دوم سال است، ثبت نام به عمل می آورد.

اما در سال 99 تغییراتی در نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی به وجود آمده است، به این صورت که برخلاف سال گذشته که فرآیند پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در بهمن ماه به صورت حضوری انجام می شد، امسال متقاضیان می بایست به صورت اینترنتی از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور انتخاب رشته خود را به انجام برسانند.

فرآیند تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی از تاریخ 30 آذر ماه 99 آغاز می شود.

زمان تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 برای رشته‌های صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی به صورت کاملا غیرحضوری و از طریق مراجعه به پایگان اینترنتی سازمان سنجش صورت می گیرد.

زمان تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی نیز مانند زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 برای بهمن ماه، از یکشنبه مورخ 30 آذر ماه تا روز چهارشنبه مورخ 3 دی ماه تعیین شده است بنابراین، علاقه مندان می توانند با استفاده از مدارک لازم، ثبت نام خود را از طریق سایت sanjesh.org به انجام برسانند.

لازم به ذگر است که مهلت نام نویسی در رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، تا روز شنبه مورخ 6 دی ماه 99 تمدید شد بنابراین،‌ افرادی که موفق به ثبت نام نشده اند می توانند در این بازه زمانی مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

داوطلبان می توانند پس از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 99، جهت آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 99 و همچنین تأثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، جهت آغاز مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند.

همان طور که ذکر شد، این مرحله از پذیرش داوطلبان در دانشگاه غیر انتفاعی، بر اساس سوابق تحصیلی و به صورت مجازی، از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود که مراحل آن در ادامه این مقاله شرح داده شده است.

  • به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به نشانی sanjesh.org وارد شوید و گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست سایت انتخاب کنید.
  •  لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1399” را گزینش نمایید.
  • حال نوبت به پرداخت هزینه ثبت نام است که بدین منظور از قسمت راست صفحه، عبارت “خرید کارت” را انتخاب کنید.
  • بعد از فعال کردن تیک مربوط به خرید سریال ثبت نام در مرحله پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری بهمن ماه 99، دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.
  • بعد از درج اطلاعات شخصی و انتخاب درگاه پرداخت، روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک نمایید.
  • کد پیگیری پرداختی را دریافت کرده سپس گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.
  • اطلاعات کارت بانکی را ثبت نمایید و “پرداخت” را تایید نمایید.
  • پس از بازگشت به صفحه ثبت نام، عبارت “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب کنید.
  • حال سریال ثبت نام و عبارت امنیتی را در کادر های مربوطه وارد کرده و در اخر “تایید” را بفشارید.

یک کد 16 رقمی بعد از تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته، به منظور تایید نهایی ثبت نام برای شما صادر می شود که پیشنهاد می شود یک نسخه پرینت شده از آن را نزد خود حفظ نمایید.

علاقه مندانی که قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 99 را دارند، لازم است جهت آشنایی با لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99، به دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 99 مراجعه کنند. شایان ذکر است که دفترچه فوق از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 شرکت نمود؟

مراحل ثبت نام و شرکت در این مرحله، به طور کامل در این مقاله ذکر شده است.

2- تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 از طریق کدام سایت انجام می شود؟

از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور

3- تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 در چه بازه زمانی صورت می گیرد؟

از یکشنبه مورخ 30 آذر ماه 99 تا روز شنبه مورخ 6 دی ماه 99

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره