سه شنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / زمان تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

زمان تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

زمان تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد
زمان تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

چنانچه پس از اتمام زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد و  اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد مشخص گردد که ظرفیت برخی رشته محل های دانشگاه آزاد تکمیل نگردیده است این دانشگاه جهت تکمیل ظرفیت رشته محل های تکمیل نشده خود، فرصت مجددی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد. پیشنهاد می کنیم چنانچه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت نکرده اید یا در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اید و یا از رشته محل پذیرفته شد خود رضایت چندانی ندارید پیشنهاد می کنیم با شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد شانس خود را جهت قبولی در رشته محل دلخواهتان امتحان کنید. در ادامه مطلب به زمان تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97 ، شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 خواهیم پرداخت. بنابراین پیشنهاد می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام خواهد شد.

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97

معمولا هر ساله ظرفیت برخی رشته محل ها در بازه زمانی انتخاب رشته دانشگاه آزاد تکمیل نمی شود و دانشگاه آزاد اواخر مهر ماه اقدام به تکمیل ظرفیت می کند. بنابراین چنانچه امسال نیز ظرفیت برخی رشته محل های دانشگاه آزاد تکمیل نگردد، اواخر مهر ماه اقدام به تکمیل ظرفیت خواهد کرد. از آن جا که فعلا نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 اعلام نگردیده است، بنابراین در حال حاضر زمان دقیق تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 مشخص نیست ولی به محض اطلاع از زمان دقیق تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97 این متن بروزرسانی خواهد شد. ضمنا از طریق کانال تلگرامی ایران مشاوره نیز اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد، بنابراین پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کنکور در جریان آخرین اخبار مربوط به تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد قرار بگیرید.

شرایط و ضوابط انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

داوطلبانی که در کنکور سراسری 97 شرکت کرده اند ولی در انتخاب رشته شرکت نکرده اند، می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند.
داوطلبانی که در انتخاب رشته انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 شرکت کرده اند ولی در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند نیز می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند.
داوطلبانی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 شرکت کرده اند و در یکی از رشته محل های انتخابی خود نیز پذیرفته شده اند ولی علاقه چندانی به تحصیل در رشته محل پذیرفته شده، ندارند نیز می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت نمایند.
داوطلبانی که در کنکور سراسری 97 شرکت کرده اند ولی مجاز به انتخاب رشته نشده اند نیز می توانند در این تکمیل ظرفیت شرکت کرده و شانس خود را جهت پذیرش در رشته محل دلخواهشان امتحان نمایند.
هر داوطلب مجاز است در همان گروه آموزشی که در کنکور شرکت کرده است، حداکثر 20 رشته محل از رشته هایی که در دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اعلام شده، را انتخاب کند.

حتی اگر در اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری و اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 مشخص شود که شما هم در انتخاب رشته دانشگاه سراسری و هم آزاد پذیرفته شده اید، باز هم می توانید برای امتحان کردن شانستان برای قبولی در یک رشته بهتر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هم شرکت کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرفته شوید دیگر نمی توانید در رشته ای که در اعلام نتایج اصلی دانشگاه آزاد پذیرفته شده بودید ثبت نام کنید، فقط می توانید در همان رشته ای که در تکمیل ظرفیت قبول شده اید ثبت نام کنید اما قبولی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هیچ ربطی به قبولی شما در دانشگاه های سراسری، پیام نور و غیرانتفاعی ندارد و چنانچه تمایل نداشته باشید در رشته ای که در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرفته شده اید، ثبت نام کنید، می توانید در همان رشته های که در دانشگاه های سراسری، غیرانتفاعی و یا پیام نور قبول شده بودید ثبت نام کنید.

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97

حتما می دانید که هر داوطلب در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب 100 کد رشته محل می باشد ولی در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شما مجاز به انتخاب حداکثر 20 کد رشته محل خواهید بود. نکته مهم در رابطه با نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد این است که شما بایستی کد رشته محل ها را بر اساس علاقه وارد کنید، چینش کد رشته محل ها بر اساس شانس قبولی نه تنها تاثیری در افزایش شانس قبولی شما ندارد بلکه اشتباه نیز می باشد. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. مشاوران مرکز، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ نظر

 1. با سلام و خسته نباشید.
  راجع به اولویت انتخاب رشته دانشگاه آزاد: بنده با تراز ۵۶۰۰ و سهمیه بسیحی فعال پرستاری دزفول ذخیره ردیف ۱۴ قبول شدم درحالیکه دوستم با تراز کمتر و سهمیه بسیحی فعال پرستاری اصلی الیگودرز قبول شدن و این درحالی هست که من دزفول رو اولویت بالاتر زدم و دوستم الویت الیگودرز رو زودتر زده. ممنون میشم اگه راجع به این مشکل اطلاعی در اختیارمون قرار بدید؟؟ با تشکر

 2. سلام من ترازم ۷۰۸۶ شد و سهمیه ۵% ایثارگران دارم و تقریبا همه پیرا پزشکی ها ی شهرای مختلف رو انتخاب کردم اما نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزادم مردود شد ، ولی طبق آخرین تراز قبولی دانشگاه آزاد ک داخل سایت های مختلف دیدم باید قبول میشدم! میخواستم بدونم با تراز من احتمال داره تکمیل ظرفیت مهر قبول شم پیراپزشکی‌‌‌؟
  مخصوصا پرستاری چطور؟ کجاها قبول میشم پرستاری؟ عادی منظورم هستش اگه عادی قبول نمیشم ظرفیت خودگردان چطور؟قبول میشم یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین…

 3. سلام با تراز ۹۶۱۶میتونم پزشکی مازاد ازاد اردبیل قبول شم ؟باتوجه به این که تو انتخاب رشته سراسری پزشکی مازاد یاسوج قبول شدم ایا اگه ثبت نام کنم دیگه نمیتونم ازاد ثبت نام کنم؟ممنون
  در ضمن من سهمیه ندارم.ممنون

 4. سلام من رتبه کنکور زبانم خوب نشد ولی سوابق زبانم خوبه ،میخواستم بدونم ایا امکانش هست دبیری زبان انگلیسی با توجه به انتخاب رشته با سوابق قبول شم؟

 5. با سلام. ببخشید من جمعه در قسمت ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد رشته های انتخاب شده رو ویرایش کردم و بعد ثبت هم کردم ولی بعد از ثبت همون رشته های قبلی رو نشون میده چه کار باید کرد؟ با تشکر

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید