تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

تاریخ دقیق ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 - 1401
زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

مدارس سمپاد از جمله مدارس برتر کشور به شمار می روند که به دلیل برخورداری از امکانات آموزشی ویژه، دانش آموزان زیادی علاقه مند به ورود و ادامه تحصیل در این مدارس هستند. آزمون تیزهوشان که هر ساله برای مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود، راهی است تا دانش آموزان مستعد شناسایی شده و با قبولی در آن مجوز حضور در این مدارس را کسب نمایند.

کلیه مراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400  – 1401 به صورت اینترنتی و از طریق سامانه ای اختصاصی انجام می شود. بنابراین علاقه مندان می توانند در بازه زمانی که از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام می گردد، اقدامات لازم را جهت نام نویسی به انجام برسانند.

فرآیند ثبت نام داوطلبان شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان انجام می شود.

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

همان گونه که ذکر شد، نام نویسی در آزمون سمپاد تنها در زمان بندی خاصی که از سوی سازمان مربوطه در دسترس داوطلبان قرار می گیرد، به انجام می رسد که معمولا این زمان اواخر بهمن ماه می باشد.

تاریخ ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 به طور دقیق در حال حاضر مشخص نمی باشد اما شما عزیزان می توانید جهت مطلع شدن از زمان آن در اسرع وقت و همچنین جهت آگاهی از اخبار مربوطه در این باره به کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره بپیوندید.

نحوه ثبت نام نیز به این صورت است که داوطلبان با مراجعه به سایت مربوط به نام نویسی آزمون سمپاد می توانند نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند. شایان ذکر است که هر ساله با اتمام مهلت اولیه و بنا بر درخواست مکرر جاماندگان از نام نویسی، شاهد تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم نیز می باشیم. بدین ترتیب فرصت مجددی در اختیار آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیل موفق به تکمیل مراحل نام نویسی خود در مهلت اولیه نشده بودند نیز قرار خواهد گرفت.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

علاقه مندان به تحصیل در پایه دهم مدارس سمپاد لازم است در مدت زمان مقرر و پس از آماده نمودن مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401، به سایت ثبت نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان به نشانی azmoon.medu.ir مراجعه کنند و مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که برای ورود به سیستم نام نویسی نیاز به رمز همگام دارید، بنابراین می بایست با نحوه دریافت رمز ورود همگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان آشنایی لازم را داشته باشید.

  • ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به آدرس azmoon.medu.ir و انتخاب گزینه “سمپاد پایه دهم”
  • وارد نمودن کد ملی و رمز ورود همگام در کادرهای ظاهر شده و فشردن کلید “ورود”
  • انتخاب نقش خود (دانش آموز) و عنوان سازمان (نام مدرسه) و کلیک بر روی کلمه “تایید”
  • مراجعه به بخش ماژول ها و سپس انتخاب بخش “استعداد درخشان پایه دهم”
  • کلیک بر روی قسمت “ثبت نام” 
  • تکمیل فرم نام نویسی نمایش داده شده و فشردن گزینه تایید یا ذخیره

انجام تمامی مراحل فوق تنها به منزله ثبت نام اولیه بوده و نام نویسی شما زمانی قطعی می گردد که هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 را نیز پرداخت نمایید. بر خلاف دوره های گذشته، واریز وجه مورد نیاز همزمان با ثبت نام انجام نمی گیرد و مطابق با اعلام سازمان مربوطه، داوطلبان بایستی 15 روز پیش از زمان برگزاری آزمون تیزهوشان 1400 – 1401، وجه مورد درخواست را پرداخت نموده و فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

همچنین توصیه می کنیم پیش از آغاز روند نام نویسی و واریز هزینه، دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 را به دقت مورد بررسی قرار دهید تا از تمامی موارد لازم مانند شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 آگاهی حاصل نمایید.

از جمله عوامل موثر در موفقیت دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون تیزهوشان، انتخاب و مطالعه بهترین منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم می باشد. ناگفته نماند که از تاثیر حل نمونه سوالات آزمون تیزهوشان نهم نیز در کسب نتیجه مطلوب نمی توان چشم پوشی کرد، چرا که مطالعه آن ها می تواند در دوران جمع بندی بسیار کمک کننده باشد و باعث شود که دانش آموزان بیشتر با نحوه طراحی سوالات آزمون آشنا شوند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 - 1401 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیقی برای این فرآیند در دست نیست اما معمولا در بهمن ماه انجام می شود.

2- چگونه می توان در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ثبت نام کرد؟

ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سامانه azmoon.medu.ir انجام می شود.

3- آیا پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم هم زمان با تکمیل مراحل نام نویسی صورت می گیرد؟

خیر، داوطلبان می بایست 15 روز قبل از زمان برگزاری آزمون، وجه مورد نظر را پرداخت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره