تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

تاریخ دقیق ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 - 1401
زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

مدارس سمپاد از جمله مدارس برتر کشور به شمار می روند که به دلیل برخورداری از امکانات آموزشی ویژه، دانش آموزان زیادی علاقه مند به ورود و ادامه تحصیل در این مدارس هستند. آزمون تیزهوشان که هر ساله برای مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود، راهی است تا دانش آموزان مستعد شناسایی شده و با قبولی در آن مجوز حضور در این مدارس را کسب نمایند.

کلیه مراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1400  – 1401 به صورت اینترنتی از طریق سامانه ای اختصاصی انجام می شود. بنابراین علاقه مندان می توانند در بازه زمانی که از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام می گردد، اقدامات لازم را جهت نام نویسی خود به انجام برسانند.

زمان فرآیند ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 تا تاریخ 3 اردیبهشت ماه سال جاری تمدید شده است.

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

همان گونه که ذکر شد،ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 تنها در زمان بندی خاصی که از سوی سازمان مربوطه در دسترس داوطلبان قرار می گیرد، به انجام می رسد که این بازه زمانی از تاریخ 11 الی 25 فروردین ماه 1400 تعیین شده است.

نحوه ثبت نام نیز به این صورت است که داوطلبان با مراجعه به سایت مربوط به نام نویسی آزمون سمپاد می توانند نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند. شایان ذکر است که هر ساله با اتمام مهلت اولیه و بنا بر درخواست مکرر جاماندگان از نام نویسی، شاهد تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم نیز می باشیم.

بدین ترتیب فرصت مجددی در اختیار آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیل موفق به تکمیل مراحل نام نویسی خود در مهلت اولیه نشده بودند نیز قرار خواهد گرفت که این مهلت یک بار تا روز سه شنبه مورخ 31 فروردین ماه 1400 و بار دیگر تا روز جمعه مورخ 3 اردیبهشت ماه 1400 در نظر گرفته شده است.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401

علاقه مندان به تحصیل در پایه دهم مدارس سمپاد لازم است در مدت زمان مقرر و پس از آماده نمودن مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401، به سایت ثبت نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان به نشانی azmoon.medu.ir مراجعه کنند و مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که برای ورود به سیستم نام نویسی نیاز به رمز همگام دارید، بنابراین می بایست با نحوه دریافت رمز ورود همگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان آشنایی لازم را داشته باشید.

  • ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به آدرس azmoon.medu.ir و انتخاب گزینه “سمپاد پایه دهم”
  • وارد نمودن کد ملی و رمز ورود همگام در کادرهای ظاهر شده و فشردن کلید “ورود”
  • انتخاب نقش خود (دانش آموز) و عنوان سازمان (نام مدرسه) و کلیک بر روی کلمه “تایید”
  • مراجعه به بخش ماژول ها و سپس انتخاب بخش “استعداد درخشان پایه دهم”
  • کلیک بر روی قسمت “ثبت نام” 
  • تکمیل فرم نام نویسی نمایش داده شده و فشردن گزینه تایید یا ذخیره

انجام تمامی مراحل فوق تنها به منزله ثبت نام اولیه بوده و نام نویسی شما زمانی قطعی می گردد که هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 را نیز پرداخت نمایید. بر خلاف دوره های گذشته، واریز وجه مورد نیاز همزمان با ثبت نام انجام نمی گیرد و مطابق با اعلام سازمان مربوطه، داوطلبان برای این که بتوانند در زمان برگزاری آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 در جلسه آزمون حضور پیدا کنند، می بایست وجه مورد را در موعد مقرر پرداخت کرده باشند.

همچنین توصیه می کنیم پیش از آغاز روند نام نویسی و واریز هزینه، دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 – 1401 را به دقت مورد بررسی قرار دهید تا از تمامی موارد لازم مانند شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 1400 – 1401 آگاهی حاصل نمایید.

از جمله عوامل موثر در موفقیت دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون تیزهوشان، انتخاب و مطالعه بهترین منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم می باشد. ناگفته نماند که از تاثیر حل نمونه سوالات آزمون تیزهوشان نهم نیز در کسب نتیجه مطلوب نمی توان چشم پوشی کرد، چرا که مطالعه آن ها می تواند در دوران جمع بندی بسیار کمک کننده باشد و باعث شود که دانش آموزان بیشتر با نحوه طراحی سوالات آزمون آشنا شوند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 - 1401 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند از 11 الی 25 فروردین ماه 1400 به صورت اینترنتی انجام می گیرد.

2- چگونه می توان در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 - 1401 ثبت نام کرد؟

ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سامانه azmoon.medu.ir انجام می شود.

3- آیا مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1400 - 1401 تمدید شده است؟

با توجه به دستور العمل صادر شده از سوی سایت وزارت آموزش و پرورش، این مهلت تا روز جمعه مورخ 3 اردیبهشت ماه 1400 تمدید شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره