تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد 98
زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هر ساله پس از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ، بسیاری از داوطلبان حتی با داشتن سوابق علمی برجسته ، رتبه و حدنصاب لازم را در آزمون کسب نمی کنند و این سوال برایشان ایجاد می شود که چگونه می توان بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شد ؟ در پاسخ باید بگوییم که دانشگاه آزاد علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری ، از طریق طرح استعداد درخشان نیز دانشجو می پذیرد و داوطلبانی که دارای شرایط لازم باشند می توانند برای ثبت نام خود که معمولا در مرداد ماه می باشد ، اقدام نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در نیمه اول مرداد ماه می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

دانشگاه آزاد جزء دانشگاه هایی می باشد که در همه ی مقاطع تحصیلی دانشجو جذب می کند و تسهیلاتی را برای داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور را ندارند نیز قرار داده است و مقطع کارشناسی ارشد مشمول این تسهیلات می باشد. زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد معمولا پس از اتمام مراحل انتخاب رشته با آزمون این دانشگاه می باشد. به عبارت دیگر پس از اتمام مراحل انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سامانه ثبت نام بدون آزمون این دانشگاه در دهه اول مرداد ماه نیز فعال می شود تا متقاضیان بتوانند برای نام نویسی خود اقدام نمایند.

داوطلبان توجه داشته باشید که ثبت نام به صورت اینترنتی و فقط از طریق سایت azmoon.org انجام می شود ، بدین صورت که پس از ورود به سایت ، هزینه ثبت نام را که به مبلغ 46 هزار تومان می باشد از طریق خرید کارت اعتباری واریز کنید و پس از آن بایستی فرم ثبت نام را دریافت و حداکثر 100 کدرشته محل در آن درج نمائید.

نکات مهم 

  • داوطلب باید در رشته ای همنام و متجانس با مدرک فارغ التحصیلی خود ثبت نام نماید.
  • اولویت پذیرش داوطلبان در دانشگاهی می باشد که از آن فارغ التحصیل شده اند و در صورت تکمیل ظرفیت دانشگاه مذکور ، اولویت های بعدی داوطلب بررسی می شود.
  • داوطلبانی که هم در دوره با آزمون پذیرفته شده باشند هم در دوره بدون آزمون، برای انصراف از دوره بدون آزمون نیازی به پرداخت هزینه انصراف ندارند.
  • 25 درصد از ظرفیت هر کد رشته به دارندگان سهمیه ایثارگران 25 درصدی تعلق دارد. ( جانبازان 25 درصد بالاتر و همسر و فرزندان آن ها ، همسر و فرزندان شهدا ، آزادگان و همسر و فرزندان آن ها ).
  • 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته به دارندگان سهمیه 5 درصدی اختصاص دارد. ( جانبازان زیر 25 درصد همسر و فرزندان آن ها ، همسر و فرزندان رزمندگان)

کدام دسته از داوطلبان مجاز به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشند؟

  1. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رشته های علوم انسانی که دارای حداقل معدل 16 باشند.
  2. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رشته های غیرعلوم انسانی که دارای حداقل معدل 17 باشند.
  3. داوطلبانی که دوره کارشناسی پیوسته خود را در مدتی بیش از 8 نیمسال تحصیلی و دوره کارشناسی ناپیوسته خود را در مدتی بیش از 4 نیمسال تحصیلی به اتمام رسانده باشند ، مجاز به ثبت نام نخواهند بود.
  4. داوطلبانی که در دوره کارشناسی دارای دروس معادل سازی شده باشند ، مجاز به ثبت نام نیستند.

 دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به طور دقیق جزئیات ثبت نام را ذکر کرده است بنابراین می توانید برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد این دفترچه را دانلود و مطالعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره