تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد 1400
زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

یکی از سوالاتی که همواره برای داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مطرح می باشد این است که چگونه می توان بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه آزاد شد؟ در پاسخ باید بگوییم که همه ساله دانشگاه آزاد علاوه بر پذیرش دانشجو با آزمون سراسری، از طریق طرح استعداد درخشان در رشته های گروه علوم پزشکی و غیرپزشکی نیز دانشجو می پذیرد. اما در سال 99، علاوه بر دو راهی که ذکر شد، پذیرش بر حسب سوابق تحصیلی در دانشگاه هایی که ظرفیت تکمیل نشده دارند نیز امکان پذیر است. به همین جهت سعی داریم تا در این مقاله به توضیح جزئیات پذیرش بدون کنکور دانشگاه های آزاد در مقطع کارشناسی ارشد بپردازیم.

فرآیند ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کارشناسی) در آذر ماه صورت می پذیرد.

زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

همان طور که می دانید، دانشگاه های آزاد علاوه بر جذب دانشجو از طریق آزمون کارشناسی ارشد، به پذیرش دانشجو بدون نیاز به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد اقدام می نمایند. در سال های گذشته این پذیرش تنها با داشتن شرایطی خاص امکان پذیر بود اما مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبانی که تمایل دارند تا به تحصیل در مقطع کارشاسی ارشد بپردازند، می توانند به صورت بدون آزمون و مطابق با سوابق تحصیلی (معدل مقطع کارشناسی) در رشته محل هایی که دارای ظرفیت خالی در دانشگاه های آزاد مقطع کارشناسی ارشد هستند، ثبت نام کنند. لازم به ذکر است، فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته برای متقاضیان این مرحله از روز سه شنبه 25 آذر ماه لغایت 30 آذر ماه 99 انجام می پذیرد و داوطلبان می بایست پس از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدام نمایند

زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 (استعداد های دخشان)

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال گذشته برای دو گروه رشته های علوم پزشکی و غیرپزشکی انجام شد که زمان ثبت نام آن ها مطابق جدول زیر بوده است. زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (استعداد درخشان) در دو گروه پزشکی و غیر پزشکی به صورت همزمان و از تاریخ 16 تا 31 مرداد ماه ادامه داشت. این زمان دو مرتبه تمدید شد تا داوطلبانی که از فرآیند ثبت نام بازمانده بودند نیز بتوانند نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
تمدید اول زمان ثبت نام  تمدید دوم زمان ثبت نام 
31 مرداد ماه لغایت 21 شهریور ماه 21 شهریور ماه لغایت 28 شهریور ماه

بازه ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم (بهمن ماه) مشخص نشده است اما داوطلبان جهت اطلاع دقیق از آغاز ثبت نام طرح استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد 99 می توانند در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شده و از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

داوطلبان توجه داشته باشند که ثبت نام طرح استعدادهای درخشان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می شود. بدین صورت که پس از ورود به سایت، باید هزینه ثبت نام را با خرید کارت اعتباری پرداخت کنند و سپس با درج کد رشته محل های انتخابی خود در فرم ثبت نام، آن را تکمیل نمایند.

نکات مهم 

  • داوطلب باید در رشته ای هم نام و متجانس با مدرک فارغ التحصیلی خود ثبت نام نماید.
  • اولویت پذیرش داوطلبان، در دانشگاهی می باشد که از آن فارغ التحصیل شده اند. در صورت تکمیل ظرفیت دانشگاه مذکور، اولویت های بعدی هر داوطلب بررسی می شوند.
  • داوطلبانی که در هر دو دوره با آزمون و بدون آزمون پذیرفته شوند، برای انصراف از دوره بدون آزمون نیازی به پرداخت هزینه انصراف ندارند.
  • 25 درصد از ظرفیت هر کد رشته غیرپزشکی به دارندگان سهمیه ایثارگران 25 درصدی تعلق دارد. (جانبازان 25 درصد بالاتر و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آن ها)
  • 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته غیرپزشکی به دارندگان سهمیه 5 درصدی اختصاص دارد. (جانبازان زیر 25 درصد همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان رزمندگان)

کدام دسته از داوطلبان مجاز به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشند؟

  1. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رشته های غیر علوم انسانی که دارای حداقل معدل 16 باشند.
  2. فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رشته های علوم انسانی که دارای حداقل معدل 17 باشند.
  3. داوطلبانی که دوره کارشناسی پیوسته خود را در مدتی بیش از 8 نیمسال تحصیلی و دوره کارشناسی ناپیوسته خود را در مدتی بیش از 4 نیمسال تحصیلی به اتمام رسانده باشند، مجاز به ثبت نام نخواهند بود.
  4. داوطلبانی که در دوره کارشناسی دارای دروس معادل سازی شده باشند، مجاز به ثبت نام نیستند.

 دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به طور دقیق جزئیات ثبت نام را ذکر کرده است. بنابراین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد این دفترچه را دانلود و مطالعه نمایید. همچنین پس از انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد که بر حسب سوابق تحصیلی می باشد، می توانید از تمامی شرایط مورد نیاز به جهت نام نویسی خود در این دوره نیز مطلع شوید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد استعداد درخشان نیمسال دوم در چه زمانی است؟

در حال حاضر رمان دقیقی برای ثبت نام این مرحله اعلام نشده است.

2- ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی در چه تاریخی انجام می شود؟

این فرآیند از روز 25 آذر تا 30 آذر ماه 99 انجام می پذیرد.

3- فرآیند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی از طریق چه سایتی صورت می گیرد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org دفترچه ثبت نام را دانلود کرده و نام نویسی خود را به انجام برسانید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. سلام من کارشناسی مهندسی تکنولوژی نرم افزار خوندم و معدلم ۱۷هستش. میخواهم برای ارشد گرایش نرم افزار ثبت نام کنم. زنان ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد تمدن شده ؟

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد