یکشنبه , ۴ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد
زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اگر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشید ولی نمی خواهید در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نمائید می توانید در رشته های بدون کنکوری که برخی واحدهای دانشگاهی ارائه می دهند ثبت نام نمائید. این مطلب در خصوص ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد توضیحاتی ارائه داده است برای اطلاع از ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد سایر واحدهای دانشگاهی با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

فقط فارغ التحصیلانی که معدل مجاز را داشته باشند می توانتد ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد را انجام دهند.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد هر ساله حدود 20 درصد از ظرفیت کد رشته ها را در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور ( طرح استعداد درخشان ) ارائه می دهد که کلیه متقاضیان دارای شرایط می توانند در تاریخ تعیین شده با مراجعه به سایت مربوطه ثبت نام خود را انجام دهند.  زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد هرساله از دهه اول مرداد ماه آغاز می شود و داوطلبان حدود یک هفته مهلت دارند که با مراجعه به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام خود را انجام دهند. قبل از انجام مراحل ثبت نام بایستی دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از سایت مربوطه دریافت شود و پس از مطالعه کامل آن و اطلاع از همه ی شرایط و ضوابط  اقدام به ثبت نام کرد. برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد  ابتدا باید کارت اعتباری ثبت نام خریداری شود و پس از تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی برای دوره بدون کنکور و دریافت کد رهگیری ثبت نام، برای انتخاب رشته اقدام کرد.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 1. معدل کل مقطع کارشناسی کلیه داوطلبان فارغ التحصیل رشته علوم انسانی باید بالای 17 باشد
 2. معدل کل مقطع کارشناسی کلیه داوطلبان فارغ التحصیل رشته های غیرعلوم انسانی باید بالای 16 باشد
 3. پذیرش داوطلبان فقط در سالی که فارغ اتحصیل شده اند امکان پذیر می باشد.
 4. پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، فقط در رشته همنام  با رشته مقطع کارشناسی امکان پذیر می باشد.
 5. از شرایط ثبت نام در رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، اتمام دوره کارشناسی پیوسته در 8 نیمسال تحصیلی و اتمام دوره کارشناسی ناپیوسته در 4 نیمسال تحصیلی می باشد.
 6. ترم تابستانی و مرخصی جز نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شود و داوطلبانی که تحت شرایط خاص ( بیماری، ماموریت والدین یا همسر،زایمان،طلاق و… ) تعداد نیمسال های تحصیلی آنها بیش از حد مجاز باشد (حداکثر 2 نیمسال ) نیز می توانند در این طرح ثبت نام کنند.
 7. فارغ التحصیلان رشته هایی که بر اساس سرفصل مصوب طول مدت تحصیل آنها بیش از زمان مذکور می باشد نیز می توانند در این طرح ثبت نام کنند.
 8. داوطلبانی که دارای دروس معادل سازی هستند، مجاز به ثبت نام در پذیرش بدون آزمون نمی باشند.
 9. داوطلبان مجاز هستند حداکثر 100 رشته محل از دفترچه انتخاب کنند.
 10. اولویت پذیرش داوطلبان در دانشگاهی می باشد که فارغ التحصیل شده اند و در صورت تکمیل ظرفیت دانشگاه مذکور، اولویت های بعدی داوطلب بررسی می شود.
 11. امکان نقل و انتقال و مهمانی به سایر واحدهای دانشگاهی برای پذیرقته شدگان دوره بدون آزمون وجود ندارد.
 12. دانشجویانی که پس از پذیرش در دانشگاه و ثبت نام و اخذ واحد، در خواست انصراف داشته باشند باید هزینه انصراف را پرداخت نمایند.
 13. داوطلبانی که هم در دوره با آزمون پذیرفته شده باشند هم در دوره بدون آزمون، برای انصراف از دوره بدون آزمون نیاری به پرداخت هزینه انصراف نمی باشد.
 14. اتباع غیر ایرانی باید در فرم ثبت نام اینترنتی بند مربوطه را علامتگذاری نمایند و اگر پس از پذیرفته شدن در یکی از واحد های دانشگاهی و در زمان ثبت نام حضوری مشخص شود که این بند را فعال نکرده اند، پذیرش آنها لغو می شود.
 15. امکان ثبت نام در واحدهای برون مرزی برای داوطلبانی که نمی توانند از کشور خارج شوند، وجود ندارد.
 16. 25 درصد از ظرفیت هر کد رشته متعلق به دارندگان سهمیه ایثارگران 25 درصدی تعلق دارد. ( جانبازان 25 درصد بالاتر و همسر و فرزندان آنها، همسر و فرزندان شهدا، آزاداگان و همسر و فرزندان آنها ).
 17. 5 در صد از ظزفیت هرکد رشته به دارندگان سهمیه 5 درصدی اختصاص دارد. ( چانبازان زیر 25 درصد همسر و فرزندان آنها، همسر و فرزندان رزمندگان)

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزادباید دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  دریافت شود و دقیق و کامل مطالعه شود.

زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد بدون آزمون آزاد

 اعلام نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیمه دوم شهریور ماه می باشد و داوطلبان می توانند در این تاریخ با مراجعه به سایت azmoon.org و وارد کردن اطلاعات شخصی از وضعیت قبولی خود مطلع شوند. پس از  مشخص شدن رشته و دانشگاه پذیرفته شده باید به سایت دانشگاه موردنظر مراجعه کرده  و از زمان ثبت نام حضوری و همچنین مدارک لازم برای ثبت نام اطلاع یافت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید