خانه کارشناسی ارشد زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد 1400
زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

عده ای از داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دنبال راهی هستند تا بدون شرکت در کنکور کارشناسی ارشد بتوانند تحصیلات خود را در این دوره آغاز کنند. اکنون با این پرسش مواجه هستیم که آیا امکان ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی وجود دارد؟ در پاسخ می توان گفت در سال های گذشته صرفا تعدا اندکی از متقاضیان که نمرات و معدل برتری در دوره کارشناسی داشتند، می توانستند با استفاده از سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد خود اقدام به شرکت در پذیرش بدون آزمون این مقطع نمایند. اما در سال گذشته شیوه دیگری از فرآیند جذب دانشجو در مقطع ارشد ارائه شد که در ادامه مطلب آن را به طور کامل بیان نموده ایم.

زمان ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد بر اساس سوابق تحصیلی توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد.

زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 (بر اساس سوابق تحصیلی)

همان طور که گفتیم، در سال های گذشته پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد تنها با داشتن شرایطی خاص امکان پذیر بود. اما در سال گذشته اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش منتشر شد که بر مبنای آن، داوطلبانی که تمایل داشتند به تحصیل در مقطع کارشاسی ارشد بپردازند، می توانستند به صورت بدون آزمون و مطابق با سوابق تحصیلی (معدل مقطع کارشناسی) رشته محل های دارای ظرفیت خالی این مقطع را در برخی از دانشگاه های سراسری و آزاد انتخاب کنند.

تاکنون اطلاعیه ای از سوی این سازمان در رابطه با برگزاری فرآیند مذکور برای سال جاری منتشر نشده است. اما از آن جایی که ثبت نام و انتخاب رشته برای متقاضیان سال گذشته در اواخر آذر و اوایل دی ماه انجام شد، می توان پیش بینی کرد که در صورت برگزاری این مرحله برای امسال، نام نویسی متقاضیان در بازه زمانی مشابه دوره پیش صورت گیرد. شما می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضویت داشته باشید و از جدیدترین اخبار در این زمنیه مطلع شوید.

راهنمای ثبت نام

واجدان شرایط می توانند با دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با کد رشته محل های ارائه شده آشنا شده و آن ها را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانند.

  1. به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و وارد بخش “کارشناسی ارشد” از منوی سمت راست شوید.
  2. بر روی لینک فعال “سامانه ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل) مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400” کلیک نمایید.
  3. با انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری”، هزینه ثبت نام را پرداخت نموده و سریال اعتباری مربوطه را خریداری نمایید.
  4. با استفاده از سریال خریداری شده وارد سامانه ثبت نام شوید و نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه و ارسال عکس پرسنلی خود اقدام نمایید.

زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 (استعداد های دخشان)

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال گذشته برای دو گروه رشته های علوم پزشکی و غیرپزشکی در بازه زمانی بین 16 الی 31 مرداد ماه صورت گرفت. در حال حاضر زمان انجام این فرآیند برای سال جاری مشخص نیست اما به محض انتشار اخبار جدید در این زمینه، مقاله حاضر به روز رسانی می گردد.

ثبت نام طرح استعدادهای درخشان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام می شود. بدین صورت که پس از ورود به سایت نام برده، باید هزینه ثبت نام را با خرید کارت اعتباری پرداخت کنند و سپس با درج کد رشته محل های انتخابی خود در فرم ثبت نام، روند نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

انجام هر فرآیندی از جمله ثبت نام در پذیرش با آزمون و بدون آزمون دانشگاه ها مستلزم مطالعه شیوه نامه و راهنمای مربوط به آن می باشد. لذا داوطلبان می بایست پیش از اقدام به نام نویسی، دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دریافت نموده و به طور کامل مطالع کنند. جهت اطلاع از زمان و نحوه دسترسی به فایل این دفترچه، می توانید بر روی لینک فوق کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد استعداد درخشان نیمسال دوم 1400 در چه زمانی است؟

در حال حاضر رمان دقیقی برای ثبت نام این مرحله اعلام نشده است اما شما می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره حضور داشته باشید و از آخرین اخبار در این زمینه مطلع شوید.

2- ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 بر اساس سوابق تحصیلی در چه تاریخی انجام می شود؟

با توجه به روند سال گذشته این فرآیند احتمالا اواخر آذر و اوایل دی ماه انجام می گیرد.

3- فرآیند ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی از طریق چه سایتی صورت می گیرد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نام نویسی خود را به انجام برسانید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر
  1. سلام من کارشناسی مهندسی تکنولوژی نرم افزار خوندم و معدلم ۱۷هستش. میخواهم برای ارشد گرایش نرم افزار ثبت نام کنم. زنان ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد تمدن شده ؟

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد