خانه دانشگاه آزاد زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

تاریخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

در سال های اخیر، شیوه پذیرش تعدادی از رشته های دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه آزاد تغییر کرده و برخی از رشته ها به صورت بدون آزمون ارائه می شوند. این موضوع یکی از مهم ترین دلایل استقبال فراوان داوطلبان برای ثبت نام در این رشته محل های دانشگاه آزاد می باشد. این دانشگاه هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن به پذیرش دانشجویان در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی می پردازد. که زمان ثبت نام و جزئیات مرتبط به آن ها به صورت جداگانه اطلاع رسانی می گردد.

 

✅لینک ورورد به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ورودی مهر ماه 1402 در مقاطع تحصیلی کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته از 31 مرداد تا 11 شهریور ماه 1402 ادامه دارد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

دانشگاه آزاد هر ساله رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی خود را به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می نماید. بنابراین افرادی که به هر دلیل مایل به شرکت در کنکور نمی باشند، می توانند در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نیمسال تحصیلی اول (مهر ماه) و دوم (بهمن ماه) نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

اگر موفق به انتخاب رشته کنکور سراسری نشده و یا به هر دلیل قصد دارید در رشته های ارائه شده این دانشگاه تحصیل کنید، می توانید مطابق با بازه زمانی زیر نسبت به نام نویسی خود در هر یک از مقاطع بپردازید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نوبت مهر 1402
مقطعزمان ثبت نامتمدید مهلت
کارشناسی ناپیوسته19 الی 28 تیر ماه 1402همچنان لینک فعال می باشد.
کاردانی پیوسته20 الی 28 تیر ماه 1402همچنان لینک فعال می باشد.
کارشناسی پیوسته31 مرداد الی 11 شهریورمشخص نمی باشد.
کاردانی ناپیوسته31 مرداد الی 11 شهریورمشخص نمی باشد.
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه ۱۴۰۲
مقاطعتاریخ ثبت نام
کاردانی ناپوستهاحتمالا اواخر آذر ماه ۱۴۰۲
کاردانی پیوسته
کارشناسی ناپیوسته
کارشناسی پیوسته

توجه داشته باشید که حتما پیش از اقدام به نام نویسی و همچنین پرداخت هزینه مورد نیاز، ابتدا از لینک دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ راهنمای مربوطه را دریافت نموده و از احراز شرایط مورد نیاز جهت پذیرش در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی هر یک از مقاطع مذکور اطمینان حاصل نمایید.

تمدید و مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

دانشگاه آزاد همواره هنگام پذیرش دانشجویان در هر یک از ورودی های نیمسال اول و دوم اقدام به تمدید بازه زمانی ثبت نام کرده و گاها با اتمام این بازه زمانی نیز، فرصتی را به عنوان “مهلت مجدد” در اختیار علاقه مندان بازمانده از انجام این فرآیند قرار می دهد. داوطلبان می توانند در این بازه زمانی به نام نویسی پرداخته یا اطلاعات ثبت نام و انتخاب رشته خود را ئیرایش نمایند. در حال حاضر زمان مشخصی برای تمدید این بازه زمانی اعلام نگردیده است. در صورت انتشار هرگونه خبری شما می توانید آن را ازکانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره دریافت کنید. همچنین این مقاله بروز خواهد شد.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

ثبت نام مهر ماه و همچنین بهمن ماه هر ساله به صورت الکترونیکی و از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می گیرد و داوطلبان جهت طی تمامی مراحل از جمله پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 می بایست به همین سایت مراجعه نموده و مطابق با راهنمای تصویری زیر اقدام نمایند.

 • ورود به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir (و یا azmoon.org) و کلیک بر روی لینک فعال ” ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته / ناپیوسته) با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1402 ” در نیمسال تحصیلی مورد نظر
مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • انتخاب گزینه “خرید کارت”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 •  فشردن کلید “ادامه” و در صفحه جدید

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • انتخاب دوره مورد نظر (کاردانی ناپیوسته / کاردانی پیوسته / کارشناسی پیوسته / کارشناسی ناپیوسته)

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • کلیک بر روی عبارت “بلی” جهت ورود به مرحله بعد

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 •  تایید انتخاب با کلیک بر روی کلید “بلی” و درج اطلاعات در کادرهای مربوطه و کلیک بر روی گزینه “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 •  فشردن کلید “بلی” در صفحه پیش رو

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • پرداخت هزینه ثبت نام از طریق وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و فشردن کلید “پرداخت”

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • بازگشت مجدد به صفحه اول سامانه و کلیک بر روی گزینه “ثبت نام”

مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • درج شماره سریال خریداری شده و انتخاب گزینه “ورود به ثبت نام”

مرحله دهم ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

پس از ورود به سامانه و درج تمامی کد رشته های مورد نظر خود، روی عبارت “تایید نهایی” به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده کلیک نمایید. شایان ذکر است در صورت فراموشی و یا گم کردن رمز عبور دریافتی، می توانید با آگاهی از نحوه بازیابی کلمه عبور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، نسبت به دریافت مجدد آن اقدام کنید.

همچنین پس از پایان تمام مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد، مورد نیاز قرار می گیرد. توجه داشته باشید که حتما پس از طی تمامی مراحل فوق، به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده بر روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکورمهر ماه دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲ تا چه زمانی انجام می شود؟

روند ثبت نام این فرآیند در مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی نا پیوسته از 31 مرداد تا 11 شهریور ماه 1402 ادامه دارد ضمن اینکه لینک دو مقطع دیگر همچنان فعال است.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ از چه طریقی انجام می شود؟

بدین منظور می بایست به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایید.

3- آیا بازه زمانی ثبت نام بدون کنکورمهر ماه دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲ تمدید خواهد شد؟

معمولا هرساله این بازه برای افرادی که موفق به ثبت نام نشده اند تمدید می شود اما در سال جاری زمان آن مشخص نمی باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ نظر
 1. محسن

  سلام زمان ثبت نام کارشناسی پیوسته کی شروع میشه

 2. امیرحسین

  سلام
  لطفا پاسخ بدین ممنونم، من بنا به دلایلی هنوز دیپلم نتونستم بگیرم و فرصت معافیت تحصیلی‌ام هم تا مهر همین ساله، من اگه توی شهریور بتونم دیپلم بگیرم باتوجه به اینکه همیشه اواخر شهریور نتایج اعلام میشه… میتونم از همون موقع تا اوایل مهر ثبت‌نام بدون آزمون انجام بدم واسه دانشگاه آزاد؟

  • ایران مشاوره

   باسلام، توصیه میشود در زمان انتخاب رشته اقدام به ثبت و انتخاب رشته ی خود نمائید ودر خاطر داشته باشید که می بایست تا آخر شهریور فارغ التحصیل شده باشید.

 3. FRS

  سلام وقتتون بخیر برای ثبت نام ورودی بهمن ماه تمدید دیگه نداره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، متاسفانه دانشگاه آزاد اسلامی ، اطلاعیه ی جدیدی مبنی بر تمدید مهلت دوباره ی ثبت نام ، منتشر نکرده است.

 4. آرمان

  با سلام.من امسال دیپلم انسانی گرفتم و می‌خوام مهندسی کامپیوتر بخونم در دانشگاه آزاد و از اونجایی که دیپلم انسانی با مهندسی کامپیوتر تجانس ندارد فقط می‌توانم در کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته ثبت نام کنم درسته؟ یا در کاردانی پیوسته هم می‌توانم ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای کاردانی پیوسته فقط در صورتی که مدرک دیپلم شما کامپیوتر باشد امکان انتخاب این مقطع را دارید.

 5. زهرا

  سلام خسته نباشید. من امسال دیپلم انسانی میگیرم اما قصد دارم در رشته موسیقی تحصیل کنم، آیا دانشگاه آزاد شیراز در مقطع کاردانی دانشجو رشته موسیقی می‌پذیره؟ و شرایط خاصی داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، رشته ی موسیقی در دانشگاه های آزاد صرفا در مقطع کارشناسی پیوسته می باشد و ضمنا در دانشگاه مورد نظر ارائه نشده است.

 6. بهنام رضایی

  سلام
  من کارشناسی حقوق از دانشگاه پیامنور دادم . و الان میخام همون کارشناسی رو از دانشگاه ازاد ثبت نام کنم. دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته حقوق خالی نداشت . سوالم اینه که کارشناسی پیوسته بدون کنکور رشته (حقوق ) رو داره ؟ اگز داره ثبت نامش کی هست ؟ و احتمال اینکه ثبت نام کنم و مورد قبول واقع نشه چقدر هست؟چون دانشگاه خاصی مد نظرم هست .

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما از نظر نظام وظیفه مشکل داشته باشید و خدمت سربازی نرفته باشید، مجاز به تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی نمی باشید و معمولا فقط می توانید برای مقطع بالاتر (کارشناسی ارشد)، اقدام به تحصیل نمایید.

 7. شادمان کرمی

  سلام من کاردانی فنی دارم ایا می توانم دردانشگاه اذاد پرستاری ثبت نام کنم ممنون میشوم راهنمایم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی سال۱۳۹۹، رشته پرستاری بدون آزمون ارائه نمی شود.

 8. صادق

  سلام بنده دیپلم نظام قدیم ۵/۳/۳هستم می تونم بدون پیش دانشگاهی وارد دانشگاه بشم و با چه شرایطی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می بایست برای نام نویسی در مرحله پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد دارای مدرک پیش دانشگاهی نظری باشید ، و یا اینکه با داشتن مدرک کاردانی و عدم وجود منع از سوی نظام وظیفه در واحد دانشگاهی اقدام به نام نویسی نمایید.

 9. امین

  سلام میخواستم بدونم حداقل معدل برای ثبت نام دانشگاه ازاد بدون کنکور چقدر است؟؟

 10. حاناعلوی

  سلام وقتتون بخیر من میخوام امسال مهندسی پزشکی بدون کنکور ازاد برم و سال بعد دانشگاه دولتی پزشکی بخونم ایاامکانش هست که من هردو رشته رو بخونم یا ممنوعیتی برام بوجود میاد باتوجه به اینکه یکیش دولتی و یکیش ازاده
  و سوال دوم اینکه توی انتخاب رشته دانشگاه ازاد من بین مهندسی پزشکی و مترجمی زبان دو دل هستم باتوجه به اینکه گفته شده۲۰ انتخاب ما باید از یه کد رشته و شهر باشه و من فقط میخوام استان فارس باشم مترجمی زبان واحدشیرازه و مهندسی پزشکی واحدفسا ایامشکلی نداره هردو رو انتخاب کنم یاباید کارت اعتباری جدابگیرم
  ممنونم از وقتی که میذارین

 11. دینا

  سلام ببخشید من امسال دوازدهم حسابداری میخونم در فنی و حرفه ای میخواستم ببینم میتونم وارد دانشگاه آزاد واحد سوهانک که مخصوص حسابداری و اقتصاد هست بشم یا نه فقط میتونم وارد دانشگاه آزاد مخصوص فنی و حرفه ای یعنی سما بشم?!

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید (۳-۳-۶) می باشند. می توانند در مقطع کارشناسی پیوسته در واحدهای دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

 12. سیمین

  سلام وقت به خیر ببخشید امکان ویرایش عکس الان وجود داره؟

  • ایران مشاوره

   باسلام، درحال حاضر امکان ویرایش عکس در سایت دانشگاه ازادبراساس سوابق تحصیلی وجودندارد.

 13. mahmoud

  سلام خسته نباشید
  من ثبت نام اولیه دانشگاه ازاد در نیمه دوم شهریور رو انجام ندادم امکان ثبت نام برای ورودی مهر الان وجود داره ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   با توجه به اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد لینک ثبت نام بدون آزمون مجدد روی سایت سازمان مرکزی آزاد قرار گرفت . به محض فعال بودن لینک شما میتوانید ثبت نام خود را انجام دهید.

 14. محمد رضا

  سلام.من حدود ۱۰ روز دیگه کاردانی الکترونیک دانشگاه ازاد میگیرم.و میخوام کارشناسی حسابداری بدون ازمون بخونم.یکی از دوستانم میگه من هیچ دفترچه ای نگرفتم.سوال اصلی من اینه:من تا کی میتونم دانشگاه ثبت نام کنم؟!

 15. میرزایی

  سلام خسته نباشید
  من تو انتخاب رشته کارشناسی سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد گروه ازمایشیم رو اشتباه زدم
  الان امکان ویرایش نداره
  شمارشونم جواب نمیدن
  شما میدونید باید چه کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام.به احتمال زیاد در هفته ی پیش رو لینک ویرایش ثبت نام براساس سوابق تحصیلی فعال شود و شما آن زمان می توانید اطلاعات خود را تغییر دهید.

 16. مه

  ببخشید میشه هم ثبت نام رشته های با ازمون هم بدون ازمون دانشگاه ازادو کرد؟ خللی در روند هم نداره؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   شما میتوانید هم برای رشته های با آزمون انتخاب رشته کنید هم برای رشته های بدون آزمون.و انتخاب رشته این ذو جداگانه انجام میشود و منعی برای هم ندارد.
   موفق باشید

دریافت مشاوره