تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

در سال های اخیر، شیوه پذیرش تعدادی از رشته های دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه آزاد تغییر کرده و بیشتر رشته ها به صورت بدون آزمون ارائه می شوند. این موضوع یکی از مهم ترین دلایل استقبال فراوان داوطلبان برای ثبت نام در برخی رشته محل های دانشگاه آزاد می باشد. این دانشگاه هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن به پذیرش دانشجویان در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی می پردازد. شما می توانید جهت آگاهی از زمان و نحوه ثبت نام بدون آزمون این دانشگاه، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی در دوره کاردانی به شرطی مجاز به ثبت نام خواهند بود که طرح نیروی انسانی خود را انجام داده باشند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد هر ساله رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی خود را به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می نماید. بنابراین افرادی که به هر دلیل مایل به شرکت در کنکور نمی باشند، می توانند در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 در دو نیمسال تحصیلی اول (مهر ماه) و دوم (بهمن ماه) نسبت به ثبت نام بدون کنکور آزاد اقدام نمایند. در این بخش زمان ثبت نام هر یک از نیمسال های تحصیلی را به تفکیک بیان کرده ایم.

زمان نام نویسی مهر ماه

ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد از روز 9 مرداد ماه آغاز شده و تا 22 تیر ماه ادامه دارد. علاقه مندان شرکت در پذیرش این دوره می توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه نام نویسی و انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند. قابل توجه است که فرصت مذکور تا روز جمعه 8 مرداد ماه تمدید شد.

همچنین مهلت نام نویسی دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد از روز 26 تیر الی 8 مرداد ماه در نظر گرفته شده است و افرادی که قصد انتخاب کد رشته های این مقطع را دارند می توانند در این بازه زمانی اقدامات لازم را به انجام برسانند. مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 برای مقاطع نام برده تا روز شنبه 30 مرداد ماه مورد تمدید قرار گرفت و بر همین اساس، متقاضیان یک فرصت دیگر برای به ثبت رساندن کد رشته محل های مورد نظر در سایت دانشگاه آزاد در اختیار دارند.

بر اساس آخرین اطلاعیه صادر شده، داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته این دانشگاه نیز می توانند از روز پنجشنبه 14 الی شنبه 30 مرداد ماه با خرید کارت اعتباری مربوط به دوره مورد نظر، اقدام به ثبت نام نمایند.

مطابق با اطلاع رسانی اخیر مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، داوطلبان کلیه مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته این دانشگاه برای آخرین بار تا روز جمعه 5 شهریور ماه فرصت دارند در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال جاری شرکت کنند.

زمان نام نویسی بهمن ماه

ثبت نام بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد برای بهمن ماه معمولا از اواخر آذر و اوایل دی ماه آغاز می شود. بر همین اساس داوطلبانی که علاقه به این نوع پذیرش دارند، می بایست در مدت زمان مقرر نسبت به دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نموده و پس از کسب اطلاع از شرایط، کد رشته های مورد نظر خود را از لیست رشته های ارائه شده در این دفترچه انتخاب کنند.

شما می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره با ما همراه باشید و از زمان دقیق ثبت نام  رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 مطلع شوید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

همان طور که پیش از این اشاره کردیم، ثبت نام مهر ماه هر ساله به صورت الکترونیکی و از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می گیرد و داوطلبان جهت طی تمامی مراحل از جمله پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می بایست به همین سایت مراجعه نمایند. روال سال های گذشته برای نام نویسی نیمسال دوم نیز به این صورت بود که متقاضیان به همراه مدارک مورد نیاز به محل دانشگاه انتخابی خود مراجعه کرده و ثبت نام می کردند.

اما به علت تغییراتی که در نتیجه شیوع ویروس کرونا در روند بسیاری از پذیرش ها به وجود آمد، ثبت نام بدون کنکور متقاضیان بهمن ماه آخرین دوره نیز به صورت غیرحضوری صورت پذیرفت که با توجه به ثبات وضعیت بیماری در کشور، پیش بینی می شود در سال جاری نیز به شیوه اینترنتی و با طی مراحل زیر انجام گیرد. 

 • ورود به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir
 • کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی  1400 – 1401” در نیمسال تحصیلی مورد نظر
 • انتخاب گزینه “خرید کارت”
 • انتخاب دوره مورد نظر (کاردانی ناپیوسته / کاردانی پیوسته / کارشناسی پیوسته / کارشناسی ناپیوسته)
 • درج اطلاعات در کادرهای مربوطه و کلیک بر روی گزینه “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید”
 • پرداخت هزینه ثبت نام از طریق وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و فشردن کلید “پرداخت”
 • بازگشت مجدد به صفحه اول سامانه و کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی”
 • درج شماره سریال خریداری شده و انتخاب گزینه “ورود به سیستم”
 • بارگذاری عکس داوطلب با فرمت jpg و حجم کمتر از 70 کیلوبایت
 • ثبت حداکثر 20 کد رشته از میان کد رشته های مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام

پس از درج تمامی کد رشته های مورد نظر خود، روی عبارت “تایید نهایی” به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده کلیک نمایید. شایان ذکر است در صورت فراموشی و یا گم کردن رمز عبور دریافتی، می توانید با آگاهی از نحوه بازیابی کلمه عبور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، نسبت به دریافت مجدد آن اقدام کنید.

پس از پایان تمام مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400، مورد نیاز قرار می گیرد. توجه داشته باشید که حتما پس از طی تمامی مراحل فوق، به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده بر روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

به طور معمول، دانشگاه آزاد برای علاقه مندانی که در فرصت اولیه موفق به انجام نام نویسی نشده اند، امکانی را فراهم می نماید تا داوطلبان بتوانند در مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 1400 نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام کنند. همچنین آن دسته از افرادی که نام نویسی خود را انجام داده اند، می توانند از این مهلت مجدد به منظور ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود استفاده نمایند. جهت کسب اطلاعات تکمیلی بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته مهر ماه دانشگاه آزاد سال 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند از 14 الی 30 مرداد ماه انجام گرفت و مهلت مذکور تا روز 5 شهریور تمدید شده است.

2- چه زمانی می توانم نسبت به ثبت نام بدون کنکور مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه اقدام کنم؟

انتظار می رود بازه زمانی آن مطابق با سال گذشته و به طور تقریبی در دی ماه سال 1400 انجام شود که به محض انتشار اطلاعیه مربوطه، مقاله بروز رسانی می شود.

3- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 از چه طریقی انجام می شود؟

در صورت پایداری شرایط همه گیری بیماری در کشور، احتمال انجام این فرآیند به صورت اینترنتی مطابق سال گذشته از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ نظر

 1. سلام
  من کارشناسی حقوق از دانشگاه پیامنور دادم . و الان میخام همون کارشناسی رو از دانشگاه ازاد ثبت نام کنم. دفترچه ثبت نام کارشناسی ناپیوسته حقوق خالی نداشت . سوالم اینه که کارشناسی پیوسته بدون کنکور رشته (حقوق ) رو داره ؟ اگز داره ثبت نامش کی هست ؟ و احتمال اینکه ثبت نام کنم و مورد قبول واقع نشه چقدر هست؟چون دانشگاه خاصی مد نظرم هست .

  • با سلام، در صورتی که شما از نظر نظام وظیفه مشکل داشته باشید و خدمت سربازی نرفته باشید، مجاز به تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی نمی باشید و معمولا فقط می توانید برای مقطع بالاتر (کارشناسی ارشد)، اقدام به تحصیل نمایید.

 2. سلام من کاردانی فنی دارم ایا می توانم دردانشگاه اذاد پرستاری ثبت نام کنم ممنون میشوم راهنمایم کنید

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی سال۱۳۹۹، رشته پرستاری بدون آزمون ارائه نمی شود.

 3. سلام بنده دیپلم نظام قدیم ۵/۳/۳هستم می تونم بدون پیش دانشگاهی وارد دانشگاه بشم و با چه شرایطی؟

  • با سلام ،
   شما می بایست برای نام نویسی در مرحله پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد دارای مدرک پیش دانشگاهی نظری باشید ، و یا اینکه با داشتن مدرک کاردانی و عدم وجود منع از سوی نظام وظیفه در واحد دانشگاهی اقدام به نام نویسی نمایید.

 4. سلام میخواستم بدونم حداقل معدل برای ثبت نام دانشگاه ازاد بدون کنکور چقدر است؟؟

 5. سلام وقتتون بخیر من میخوام امسال مهندسی پزشکی بدون کنکور ازاد برم و سال بعد دانشگاه دولتی پزشکی بخونم ایاامکانش هست که من هردو رشته رو بخونم یا ممنوعیتی برام بوجود میاد باتوجه به اینکه یکیش دولتی و یکیش ازاده
  و سوال دوم اینکه توی انتخاب رشته دانشگاه ازاد من بین مهندسی پزشکی و مترجمی زبان دو دل هستم باتوجه به اینکه گفته شده۲۰ انتخاب ما باید از یه کد رشته و شهر باشه و من فقط میخوام استان فارس باشم مترجمی زبان واحدشیرازه و مهندسی پزشکی واحدفسا ایامشکلی نداره هردو رو انتخاب کنم یاباید کارت اعتباری جدابگیرم
  ممنونم از وقتی که میذارین

 6. سلام ببخشید من امسال دوازدهم حسابداری میخونم در فنی و حرفه ای میخواستم ببینم میتونم وارد دانشگاه آزاد واحد سوهانک که مخصوص حسابداری و اقتصاد هست بشم یا نه فقط میتونم وارد دانشگاه آزاد مخصوص فنی و حرفه ای یعنی سما بشم?!

  • باسلام
   داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید (۳-۳-۶) می باشند. می توانند در مقطع کارشناسی پیوسته در واحدهای دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

 7. سلام وقت به خیر ببخشید امکان ویرایش عکس الان وجود داره؟

 8. سلام خسته نباشید
  من ثبت نام اولیه دانشگاه ازاد در نیمه دوم شهریور رو انجام ندادم امکان ثبت نام برای ورودی مهر الان وجود داره ؟

  • با سلام.
   با توجه به اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد لینک ثبت نام بدون آزمون مجدد روی سایت سازمان مرکزی آزاد قرار گرفت . به محض فعال بودن لینک شما میتوانید ثبت نام خود را انجام دهید.

 9. سلام.من حدود ۱۰ روز دیگه کاردانی الکترونیک دانشگاه ازاد میگیرم.و میخوام کارشناسی حسابداری بدون ازمون بخونم.یکی از دوستانم میگه من هیچ دفترچه ای نگرفتم.سوال اصلی من اینه:من تا کی میتونم دانشگاه ثبت نام کنم؟!

 10. سلام خسته نباشید
  من تو انتخاب رشته کارشناسی سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد گروه ازمایشیم رو اشتباه زدم
  الان امکان ویرایش نداره
  شمارشونم جواب نمیدن
  شما میدونید باید چه کنم؟

  • باسلام.به احتمال زیاد در هفته ی پیش رو لینک ویرایش ثبت نام براساس سوابق تحصیلی فعال شود و شما آن زمان می توانید اطلاعات خود را تغییر دهید.

 11. ببخشید میشه هم ثبت نام رشته های با ازمون هم بدون ازمون دانشگاه ازادو کرد؟ خللی در روند هم نداره؟

  • سلام
   شما میتوانید هم برای رشته های با آزمون انتخاب رشته کنید هم برای رشته های بدون آزمون.و انتخاب رشته این ذو جداگانه انجام میشود و منعی برای هم ندارد.
   موفق باشید

دریافت مشاوره