تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

در سال های اخیر، شیوه پذیرش به صورت با آزمون در رابطه با تعداد زیادی از رشته های دانشگاه آزاد تغییر کرده و این دانشگاه در بیشتر رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می کند. این موضوع یکی از مهم ترین دلایل استقبال فراوان داوطلبان برای ثبت نام در برخی رشته محل های دانشگاه آزاد می باشد. این دانشگاه هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن به پذیرش دانشجویان به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می پردازد. معمولا نام نویسی نیمسال اول تحصیلی به صورت اینترنتی ورودی بهمن ماه به صورت حضوری صورت می گیرد که در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت الکترونیکی و غیر حضوری انجام شد. شما می توانید به جهت آگاهی از زمان و نحوه ثبت نام در دانشگاه های آزاد به صورت بدون آزمون، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته، در زمان مقرر انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانشگاه آزاد هر ساله رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی خود را به دو صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می نماید. بنابراین افرادی که به هر دلیل مایل به شرکت در کنکور نمی باشند، می توانند در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 در دو نیمسال تحصیلی اول (مهر ماه) و دوم (بهمن ماه) نسبت به ثبت نام بدون کنکور آزاد خود اقدام نمایند. در این بخش زمان ثبت نام هر یک از نیمسال های تحصیلی را به تفکیک بیان کرده ایم.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد فرصت مناسبی است تا داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری موفق به قبولی در رشته مورد نظر نشده اند، بتوانند به تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازند. ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان تحصیل در رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته مهر ماه سال گذشته از اوایل مرداد ماه به صورت اینترنتی آغاز شد و متقاضیان می بایست در موعد مقرر به سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد مراجعه و روند ثبت نام خود را از طریق این سایت پیگیری می کردند. به دلیل این که در حال حاضر زمان دقیقی به منظور ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های آزاد 1400 در دسترس داوطلبان قرار نگرفته است، شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع گردید.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

ثبت نام بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی ناپیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کاشناسی پیوسته دانشگاه آزاد برای بهمن ماه معمولا از اواخر آذر و اوایل دی ماه آغاز می شود. بر همین اساس داوطلبانی که علاقه به این نوع پذیرش دارند، می بایست در مدت زمان مقرر نسبت به دریافت دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نموده و پس از کسب اطلاع از شرایط، کد رشته های مورد نظر خود را از لیست رشته های ارائه شده در این دفترچه انتخاب کرده و آن ها را یادداشت نمایند تا در هنگام درج این کد رشته ها در فرم مخصوص انتخاب رشته، دچار اشتباه نشوند.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

همان طور که پیش از این اشاره کردیم، ثبت نام مهر ماه، هر ساله به صورت الکترونیکی و از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد  انجام می گیرد و داوطلبان جهت طی تمامی مراحل از جمله پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می بایست به همین سایت مراجعه نمایند. روال سال های گذشته برای نام نویسی نیمسال دوم نیز به این صورت بود که متقاضیان به همراه مدارک مورد نیاز به محل دانشگاه انتخابی خود مراجعه کرده و ثبت نام می کردند. اما به علت تغییراتی که در نتیجه شیوع ویروس کرونا در روند بسیاری از پذیرش ها به وجود آمد، ثبت نام بدون کنکور متقاضیان بهمن ماه نیز به صورت غیرحضوری و اینترنتی صورت پذیرفت. شیوه انجام این فرآیند در مراحل زیر قابل مشاهده است.

 • ورود به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir
 • کلیک روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی  1400 – 1401” در نیمسال تحصیلی مورد نظر
 • کلیک بر روی گزینه “خرید کارت”
 • انتخاب دوره مورد نظر (کاردانی ناپیوسته / کاردانی پیوسته / کارشناسی پیوسته / کارشناسی ناپیوسته)
 • درج اطلاعات در کادرهای مربوطه و کلیک بر روی گزینه “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید”
 • پرداخت هزینه ثبت نام از طریق وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و فشردن کلید “پرداخت”
 • بازگشت مجدد به صفحه سامانه و کلیک بر روی لینک فعال ثبت نام
 • درج شماره سریال خریداری شده و انتخاب گزینه “ورود به سیستم”
 • بارگذاری عکس داوطلب با فرمت jpg و حجم کمتر از 70 کیلوبایت
 • ثبت حداکثر 20 کد رشته از میان کد رشته های مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام

پس از درج تمامی کد رشته های مورد نظر خود، روی عبارت “تایید نهایی” به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده کلیک نمایید. شایان ذکر است در صورت فراموشی و یا گم کردن رمز عبور دریافتی، می توانید با آگاهی از نحوه بازیابی کلمه عبور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، نسبت به دریافت مجدد آن اقدام کنید.

پس از پایان تمام مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که در زمان اعلام نتایج، مورد نیاز قرار می گیرد. توجه داشته باشید که حتما پس از طی تمامی مراحل فوق، به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده بر روی عبارت “تایید نهایی” کلیک کنید.

به طور معمول، دانشگاه آزاد برای علاقه مندانی که در فرصت اولیه موفق به انجام نام نویسی نشده اند، امکانی را فراهم می نماید تا داوطلبان بتوانند در مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد 1400 نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام کنند. همچنین آن دسته از افرادی که نام نویسی خود را انجام داده اند، می توانند از این مهلت مجدد به منظور ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود استفاده نمایند. جهت کسب اطلاعات تکمیلی بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه 1400 به چه صورت انجام می شود؟

در سال های گذشته به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت اینترنتی انجام شد اما این فرآیند در سال 1400 مشخص نیست.

2- چه زمانی می توانم نسبت به ثبت نام بدون کنکور مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه اقدام کنم؟

انتظار می رود بازه زمانی آن مطابق با سال گذشته و به طور تقریبی در دی ماه سال 1400 انجام شود که به محض انتشار اطلاعیه مربوطه، مقاله بروز رسانی می شود.

3- آیا زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تمدید می شود؟

معمولا هر ساله پس از اتمام زمان نام نویسی، مهلت مجددی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد تا افرادی که در فرصت های اولیه موفق به ثبت نام نشده اند، بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ نظر

 1. Avatar

  سلام من کاردانی فنی دارم ایا می توانم دردانشگاه اذاد پرستاری ثبت نام کنم ممنون میشوم راهنمایم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی سال۱۳۹۹، رشته پرستاری بدون آزمون ارائه نمی شود.

 2. Avatar

  سلام بنده دیپلم نظام قدیم ۵/۳/۳هستم می تونم بدون پیش دانشگاهی وارد دانشگاه بشم و با چه شرایطی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می بایست برای نام نویسی در مرحله پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد دارای مدرک پیش دانشگاهی نظری باشید ، و یا اینکه با داشتن مدرک کاردانی و عدم وجود منع از سوی نظام وظیفه در واحد دانشگاهی اقدام به نام نویسی نمایید.

 3. Avatar

  سلام میخواستم بدونم حداقل معدل برای ثبت نام دانشگاه ازاد بدون کنکور چقدر است؟؟

 4. Avatar

  سلام وقتتون بخیر من میخوام امسال مهندسی پزشکی بدون کنکور ازاد برم و سال بعد دانشگاه دولتی پزشکی بخونم ایاامکانش هست که من هردو رشته رو بخونم یا ممنوعیتی برام بوجود میاد باتوجه به اینکه یکیش دولتی و یکیش ازاده
  و سوال دوم اینکه توی انتخاب رشته دانشگاه ازاد من بین مهندسی پزشکی و مترجمی زبان دو دل هستم باتوجه به اینکه گفته شده۲۰ انتخاب ما باید از یه کد رشته و شهر باشه و من فقط میخوام استان فارس باشم مترجمی زبان واحدشیرازه و مهندسی پزشکی واحدفسا ایامشکلی نداره هردو رو انتخاب کنم یاباید کارت اعتباری جدابگیرم
  ممنونم از وقتی که میذارین

 5. Avatar

  سلام ببخشید من امسال دوازدهم حسابداری میخونم در فنی و حرفه ای میخواستم ببینم میتونم وارد دانشگاه آزاد واحد سوهانک که مخصوص حسابداری و اقتصاد هست بشم یا نه فقط میتونم وارد دانشگاه آزاد مخصوص فنی و حرفه ای یعنی سما بشم?!

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید (۳-۳-۶) می باشند. می توانند در مقطع کارشناسی پیوسته در واحدهای دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

 6. Avatar

  سلام وقت به خیر ببخشید امکان ویرایش عکس الان وجود داره؟

 7. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من ثبت نام اولیه دانشگاه ازاد در نیمه دوم شهریور رو انجام ندادم امکان ثبت نام برای ورودی مهر الان وجود داره ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   با توجه به اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد لینک ثبت نام بدون آزمون مجدد روی سایت سازمان مرکزی آزاد قرار گرفت . به محض فعال بودن لینک شما میتوانید ثبت نام خود را انجام دهید.

 8. Avatar

  سلام.من حدود ۱۰ روز دیگه کاردانی الکترونیک دانشگاه ازاد میگیرم.و میخوام کارشناسی حسابداری بدون ازمون بخونم.یکی از دوستانم میگه من هیچ دفترچه ای نگرفتم.سوال اصلی من اینه:من تا کی میتونم دانشگاه ثبت نام کنم؟!

 9. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من تو انتخاب رشته کارشناسی سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد گروه ازمایشیم رو اشتباه زدم
  الان امکان ویرایش نداره
  شمارشونم جواب نمیدن
  شما میدونید باید چه کنم؟

  • Avatar

   باسلام.به احتمال زیاد در هفته ی پیش رو لینک ویرایش ثبت نام براساس سوابق تحصیلی فعال شود و شما آن زمان می توانید اطلاعات خود را تغییر دهید.

 10. Avatar

  ببخشید میشه هم ثبت نام رشته های با ازمون هم بدون ازمون دانشگاه ازادو کرد؟ خللی در روند هم نداره؟

  • Avatar

   سلام
   شما میتوانید هم برای رشته های با آزمون انتخاب رشته کنید هم برای رشته های بدون آزمون.و انتخاب رشته این ذو جداگانه انجام میشود و منعی برای هم ندارد.
   موفق باشید

دریافت مشاوره