یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد 98
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون ورودی تعداد زیادی از رشته های دانشگاه آزاد برداشته شده و این دانشگاه در بیشتر رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می کند. همین موضوع باعث استقبال فراوان داوطلبان برای ثبت نام در رشته محل های دانشگاه آزاد شده است. دانشگاه آزاد هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن به پذیرش دانشجویان به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی آن ها می پردازد. معمولا نام نویسی نیمسال اول تحصیلی به صورت اینترنتی و ثبت نام ورودی بهمن ماه به صورت حضوری صورت می گیرد.

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال اول تحصیلی ، از نیمه دوم مرداد ماه آغاز می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 – 99

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

پذیرش دانشجویان در هر یک از مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در دو نوبت مهر و بهمن انجام می شود. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد فرصت مناسبی است تا داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری موفق به قبولی در رشته مورد نظر خود نشده اند ، بتوانند به تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازند. نام نویسی نیمسال اول تحصیلی معمولا در نیمه دوم مرداد شروع شده و کلیه مراحل آن نیز به صورت اینترنتی انجام می شود. از همین رو ، متقاضیان می بایست در موعد مقرر به سایت ثبت نام بدون کنکور آزاد مراجعه کرده و روند ثبت نام خود را از طریق این سایت پیگیری کنند.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

آن دسته از علاقه مندانی که به هر دلیل موفق به نام نویسی در مهر ماه نشده اند ، می توانند در مهلت ثبت نام نیمسال تحصیلی دوم یعنی بهمن ماه ، اقدامات لازم را به انجام برسانند. این مرحله از پذیرش دانشجویان بر خلاف ورودی مهر ماه ، به صورت حضوری انجام می شود. با توجه به اتمام زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 98 – 99 در تاریخ 30 دی ماه ، سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با تمدید مدت زمان مذکور تا روز جمعه مورخ 18 بهمن ، مهلت مجددی را در اختیار جاماندگان از نام نویسی قرار داد.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 – 99

نحوه نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد برای پذیرش مهر ماه

همان طور که پیش از این اشاره کردیم ، برای ثبت نام مهر ماه لازم است که به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و کلیه مراحل از جمله واریز هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 – 99 و درج کد رشته های مورد نظر خود را به صورت اینترنتی انجام دهید. توجه داشته باشید که لیست رشته های بدون کنکور آزاد 98 – 99 در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته مربوطه که از طریق سایت مذکور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد ، قید شده است. پس از دریافت و مطالعه دفترچه ، می توانید مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله ، نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایید.

 • ورود به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org
 • کلیک روی لینک فعال “خرید کارت اعتباری ثبت نام”
 • انتخاب نوع کارت اعتباری با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر و و فشردن کلید “خرید کارت”
 • پرداخت هزینه ثبت نام از طریق وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و دریافت شماره شناسه پرداخت و رمز عبور
 • بازگشت مجدد به صفحه سامانه و کلیک روی لینک فعال ثبت نام دوره مورد نظر
 • وارد کردن اطلاعات مورد نیاز اعم از شناسه ، رمز و کد ملی در کادرهای مربوطه
 • بارگذاری عکس داوطلب با فرمت jpg و حجم کمتر از 70 کیلوبایت
 • ثبت حداکثر 20 کد رشته از میان کد رشته های مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام

پس از درج تمامی کد رشته های مورد نظر خود ، روی عبارت “تایید نهایی” به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده کلیک نمایید. شایان ذکر است در صورت فراموشی و یا گم کردن رمز عبور دریافتی ، می توانید با آگاهی از نحوه بازیابی کلمه عبور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، نسبت به دریافت مجدد آن اقدام کنید.

نحوه نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد برای پذیرش بهمن ماه

ثبت نام بدون کنکور آزاد 98 – 99 برای متقاضیان ورودی بهمن به صورت حضوری انجام می شود. از همین رو ، داوطلبان برای آن که بدانند چه رشته هایی در کدام یک از واحدهای دانشگاهی ارائه شده اند ، ابتدا می بایست دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 98 – 99 را از سایت سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد دریافت کرده و با دقت مطالعه نمایند. پس از اطلاع از لیست رشته ها ، می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 98 – 99 ، به تکمیل روند نام نویسی خود بپردازید.

با توجه به این که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 – 99 تا 18 بهمن ماه تمدید شده است ، توصیه می کنیم فرصت را از دست ندهید و با بررسی دفترچه های مربوط به هر یک از دوره های کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی و کارشناسی پیوسته ، از لیست رشته های بدون کنکور آزاد 98 – 99 آگاه شده و به طی مراحل لازم بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از مباحث فوق ، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه به چه صورت انجام می شود؟

نام نویسی داوطلبان هر یک از مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی در پذیرش بهمن ماه به صورت حضوری و از طریق مراجعه به دانشگاه مورد نظر انجام می پذیرد.

2- چه زمانی می توانم نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی مهر ماه اقدام کنم؟

ثبت نام نیمسال اول تحصیلی معمولا در نیمه دوم مرداد ماه انجام می شود.

3- آیا زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تمدید می شود؟

معمولا هر ساله پس از اتمام زمان نام نویسی ، مهلت مجددی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ نظر

 1. Avatar

  سلام بنده دیپلم نظام قدیم ۵/۳/۳هستم می تونم بدون پیش دانشگاهی وارد دانشگاه بشم و با چه شرایطی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می بایست برای نام نویسی در مرحله پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد دارای مدرک پیش دانشگاهی نظری باشید ، و یا اینکه با داشتن مدرک کاردانی و عدم وجود منع از سوی نظام وظیفه در واحد دانشگاهی اقدام به نام نویسی نمایید.

 2. Avatar

  سلام میخواستم بدونم حداقل معدل برای ثبت نام دانشگاه ازاد بدون کنکور چقدر است؟؟

 3. Avatar

  سلام وقتتون بخیر من میخوام امسال مهندسی پزشکی بدون کنکور ازاد برم و سال بعد دانشگاه دولتی پزشکی بخونم ایاامکانش هست که من هردو رشته رو بخونم یا ممنوعیتی برام بوجود میاد باتوجه به اینکه یکیش دولتی و یکیش ازاده
  و سوال دوم اینکه توی انتخاب رشته دانشگاه ازاد من بین مهندسی پزشکی و مترجمی زبان دو دل هستم باتوجه به اینکه گفته شده۲۰ انتخاب ما باید از یه کد رشته و شهر باشه و من فقط میخوام استان فارس باشم مترجمی زبان واحدشیرازه و مهندسی پزشکی واحدفسا ایامشکلی نداره هردو رو انتخاب کنم یاباید کارت اعتباری جدابگیرم
  ممنونم از وقتی که میذارین

 4. Avatar

  سلام ببخشید من امسال دوازدهم حسابداری میخونم در فنی و حرفه ای میخواستم ببینم میتونم وارد دانشگاه آزاد واحد سوهانک که مخصوص حسابداری و اقتصاد هست بشم یا نه فقط میتونم وارد دانشگاه آزاد مخصوص فنی و حرفه ای یعنی سما بشم?!

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید (۳-۳-۶) می باشند. می توانند در مقطع کارشناسی پیوسته در واحدهای دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

 5. Avatar

  سلام وقت به خیر ببخشید امکان ویرایش عکس الان وجود داره؟

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من ثبت نام اولیه دانشگاه ازاد در نیمه دوم شهریور رو انجام ندادم امکان ثبت نام برای ورودی مهر الان وجود داره ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   با توجه به اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد لینک ثبت نام بدون آزمون مجدد روی سایت سازمان مرکزی آزاد قرار گرفت . به محض فعال بودن لینک شما میتوانید ثبت نام خود را انجام دهید.

 7. Avatar

  سلام.من حدود ۱۰ روز دیگه کاردانی الکترونیک دانشگاه ازاد میگیرم.و میخوام کارشناسی حسابداری بدون ازمون بخونم.یکی از دوستانم میگه من هیچ دفترچه ای نگرفتم.سوال اصلی من اینه:من تا کی میتونم دانشگاه ثبت نام کنم؟!

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من تو انتخاب رشته کارشناسی سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد گروه ازمایشیم رو اشتباه زدم
  الان امکان ویرایش نداره
  شمارشونم جواب نمیدن
  شما میدونید باید چه کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام.به احتمال زیاد در هفته ی پیش رو لینک ویرایش ثبت نام براساس سوابق تحصیلی فعال شود و شما آن زمان می توانید اطلاعات خود را تغییر دهید.

 9. Avatar

  ببخشید میشه هم ثبت نام رشته های با ازمون هم بدون ازمون دانشگاه ازادو کرد؟ خللی در روند هم نداره؟

  • Avatar

   سلام
   شما میتوانید هم برای رشته های با آزمون انتخاب رشته کنید هم برای رشته های بدون آزمون.و انتخاب رشته این ذو جداگانه انجام میشود و منعی برای هم ندارد.
   موفق باشید

دریافت مشاوره