یکشنبه , ۴ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 99
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

امروزه اکثر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور نسبت به پذیرش دانشجویان به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها اقدام می نمایند. بنابراین علاقه مندان به تحصیل برای ورود به دانشگاه نیازی به ثبت نام کنکور سراسری ندارند و می توانند بدون حضور در جلسه آزمون ، در رشته تحصیلی مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند. علاوه بر دانشگاه های آزاد ، دانشگاه های سراسری از جمله دوره های روزانه ، شبانه (نوبت دوم) ، مجازی ، پردیس خودگردان و هم چنین دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی نیز در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری و بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان ، دانشجو می پذیرند.

ثبت نام دانشگاه سراسری در رشته های بدون کنکور هر ساله در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 در دو نیمسال تحصیلی اول و دوم صورت می گیرد. از همین رو ، سازمان سنجش آموزش کشور مدت زمان معینی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا علاقه مندان پس از بررسی دفترچه ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 و اطلاع از شرایط و مقررات نام نویسی ، بتوانند نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته مورد علاقه خود اقدام نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور مهر ماه

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور در موعد مقرر ، مراحل مربوط به نام نویسی خود را انجام دهند. آن دسته از متقاضیانی که قصد دارند در نیمسال اول تحصیلی و بدون شرکت در کنکور سراسری وارد دانشگاه شوند ، می توانند همزمان با انتخاب رشته کنکور 99 نسبت به ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر 99 اقدام کنند. داوطلبان می بایست فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته خود را از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 تکمیل نمایند.

نام نویسی مرحله پذیرش بدون کنکور مهر ماه که قرار بود از روز سه شنبه مورخ 20 اسفند ماه 98 آغاز شود و تا تاریخ 31 شهریور 99 ادامه داشته باشد، تغییر پیدا کرده است. به این ترتیب بر اساس آخرین اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش؛ ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان متقاضی پذیرش با سوابق تحصیلی، از 5 مرداد ماه آغاز گشت و تا 1 شهریور ماه نیز ادامه داشت.

از آن جایی که طبق روند سال های اخیر، امکان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری وجود دارد، امسال نیز برای داوطلبانی که تا تاریخ مذکور برای ثبت نام اقدام ننموده‌اند، تا روز دوشنبه مورخ 7 مهرماه 99 مهلت ثبت‌نام در این آزمون تمدید شده است. قابل ذکر است که این مهلت برای بار دیگر تمدید گشته است، در نتیجه متقاضیان می توانند تا روز دوشنبه مورخ 14 مهر ماه 99 نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدامات لازم را انجام دهند.

زمان ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه

این مرحله از پذیرش دانشگاه ها معمولا تحت عنوان تکمیل ظرفیت انجام می شود و طی این فرآیند ، دانشگاه ها به ارائه رشته هایی می پردازند که ظرفیت پذیرش آن ها در ورودی مهر ماه تکمیل نشده است. بنابراین اگر به هر دلیل موفق به ثبت نام یا پذیرش در نیمسال اول تحصیلی نشده باشید ، ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 99 فرصت بسیار خوبی برای تحصیل در دانشگاه به شمار می رود.

با توجه به این که هنوز سازمان سنجش آموزش کشور در مورد زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور سراسری 99 اطلاعیه ای را منتشر نکرده است ، نمی توان در مورد زمان دقیق آن اطلاعاتی را ارائه نمود. اما با توجه به این که این مرحله از نام نویسی در سال 98 ، از 28 آبان ماه آغاز شد و تا 15 بهمن ماه نیز ادامه داشت ، پیش بینی می کنیم در سال 99 نیز ثبت نام داوطلبان در بازه زمانی مشابه انجام شود. به محض مشخص شدن زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه ، اخبار مربوطه از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

نحوه نام نویسی بدون کنکور مهر ماه

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های سراسری ممکن است به صورت اینترنتی و یا حضوری انجام شود. داوطلبانی که قصد دارند در پذیرش بدون کنکور مهر ماه دانشگاه های سراسری شرکت کنند ، لازم است در مدت زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و طبق مراحل مندرج در ادامه مقاله ، ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

  • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.
  • بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99)” کلیک نمایید.
  • پس از آن که به سیستم ثبت نام وارد شوید ، لازم است هزینه نام نویسی به مبلغ 37 هزار و 600 تومان را پرداخت کنید. بدین منظور ، از منوی سمت راست صفحه گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.
  • پیش از ورود به درگاه پرداخت اینترنتی ، هزینه مورد درخواست را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نموده و شماره سریال کارت اعتباری دریافت کنید.
  • حال مجددا به صفحه اول سامانه بازگشته و روی لینک ” ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99) “ کلیک کنید.
  • شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه را در کادرهای ظاهر شده وارد نمایید.
  • عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصاتی که در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته درج شده است ، در سامانه بارگذاری کنید.
  • در آخرین مرحله از نام نویسی نیز باید فرم تقاضانامه را تکمیل کرده و حداکثر 100 کد رشته را مطابق با علاقه و اولویت بندی خود در فرم مورد نظر ثبت نمایید.

در صورتی که تمامی این مراحل با موفقیت انجام شوند ، سامانه یک شماره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی در اختیارتان قرار می دهد که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج بدون کنکور سراسری 99 نزد خود نگه دارید. توجه داشته باشید که نتایج ثبت نام مهر ماه به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می گردد.

نحوه نام نویسی بدون کنکور بهمن ماه

در مورد ثبت نام داوطلبان در بهمن ماه نیز باید بگوییم که این دوره از جذب دانشجویان معمولا به صورت حضوری انجام می پذیرد. از همین رو ، لازم است متقاضیان ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مربوطه را از سایت sanjesh.org دریافت نموده و به دقت مطالعه نمایند. این دفترچه شامل لیست رشته هایی است که در هر یک از واحدهای دانشگاهی ارائه شده اند و داوطلبان می توانند پس از بررسی های لازم ، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

پس از انتخاب رشته مورد علاقه خود می بایست هزینه ثبت نام (این مبلغ در سال 98 برابر با 27 هزار و 500 تومان بوده است که پیش بینی می شود در سال 99 با کمی افزایش همراه باشد.) را از طریق سایت سازمان سنجش واریز نموده و شماره پیگیری پرداخت دریافت کنید. حال می توانید به تکمیل فرم تقاضانامه ای که از طریق سایت مذکور در اختیار متقاضیان قرار می گیرد ، پرداخته و آن را به همراه دیگر مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 به منظور پیگیری و تکمیل مراحل نام نویسی خود ، به دانشگاه مورد نظر ارائه نمایید.

با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 متوجه خواهید شد که اکثر رشته های تحصیلی در حوزه های فنی و مهندسی ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور ارائه می شوند. همین امر موجب شده تا اکثر داوطلبان با چنین سوالی مواجه شوند که آیا رشته های پزشکی و یا پیراپزشکی نیز در دانشگاه های کشور به صورت بدون کنکور ارائه می شوند؟ اگر شما نیز جزو این دسته از متقاضیان هستید و به دنبال پاسخ سوال فوق می باشید ، توصیه می کنیم به لینک های پزشکی بدون کنکور و پیراپزشکی بدون کنکور مراجعه کرده و مقاله های مربوطه را مطالعه نمایید.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره