تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

نحوه نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 99
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

امروزه اکثر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور علاوه بر پذیرش داوطلبان به صورت با آزمون، تعدادی از رشته های خود را به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیز ارائه می دهند. بنابراین متقاضیانی که قصد دارند تحصیلات دانشگاهی داشته باشند اما تمایلی برای شرکت در آزمون سراسری ندارند، می توانند به پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری به عنوان یک گزینه بیاندیشند. واجدین شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می توانند پیگیر اخبار مربوط به زمان و سایر امور مربوط به پذیرش بدون آزمون این دانشگاه باشند تا در زمان مقرر از انجام فرآیند ثبت نام جا نمانند. در ادامه مطلب به بیان تاریخ دقیق و نحوه نام نویسی می پردازیم.

ثبت نام دانشگاه سراسری در رشته های بدون کنکور هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

علاوه بر دانشگاه های آزاد، دانشگاه های سراسری نیز در دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، مجازی، پردیس خودگردان و همچنین دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی نیز در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری و بر اساس سوابق تحصیلی، دانشجو می پذیرند. سازمان سنجش آموزش کشور با در نظر گرفتن زمان معینی برای ثبت نام بدون کنکور سراسری اخبار مربوط به مراحل نام نویسی و پذیرش را به اطلاع آن ها می رساند. مهلت مقرر برای انجام این فرآیند به شرح زیر می باشد.

زمان ثبت نام بدون کنکور مهر ماه

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور در موعد مقرر، مراحل مربوط به نام نویسی خود را انجام دهند. آن دسته از متقاضیانی که قصد دارند در نیمسال اول تحصیلی و بدون شرکت در کنکور سراسری وارد دانشگاه شوند، می توانند همزمان با انتخاب رشته کنکور 99 نسبت به ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر 99 اقدام کنند. داوطلبان می بایست فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته خود را از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 تکمیل نمایند.

نام نویسی مرحله پذیرش بدون کنکور مهر ماه که قرار بود از روز سه شنبه مورخ 20 اسفند ماه 98 آغاز شود و تا تاریخ 31 شهریور 99 ادامه داشته باشد، تغییر پیدا کرده است. به این ترتیب بر اساس آخرین اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش، ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان متقاضی پذیرش با سوابق تحصیلی، از 5 مرداد ماه آغاز گشت و تا 1 شهریور ماه نیز ادامه داشت.

تاریخ مذکور برای ثبت نام اقدام ننموده‌اند، تا روز دوشنبه مورخ 7 مهرماه 99 مهلت ثبت‌نام در این آزمون تمدید شد. قابل ذکر است که یک مهلت مجدد نیز در اختیار متقاضیان قرار گرفت که بر اساس آن می توانند تا روز دوشنبه مورخ 14 مهر ماه 99 نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدامات لازم را انجام دهند.

زمان ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه

این مرحله از پذیرش دانشگاه ها معمولا تحت عنوان تکمیل ظرفیت انجام می شود و طی این فرآیند، دانشگاه ها به ارائه رشته هایی می پردازند که ظرفیت آن ها در ورودی مهر ماه تکمیل نشده است. بنابراین اگر به هر دلیل موفق به ثبت نام یا پذیرش در نیمسال اول تحصیلی نشده باشید، ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 99 فرصت بسیار خوبی برای تحصیل در دانشگاه به شمار می رود. مهلت انجام نام نویسی برای نیمسال دوم تحصیلی سال جاری، از روز یکشنبه 30 آذر آغاز شده و تا روز چهارشنبه 3 دی ماه ادامه دارد. پس از پایان بازه زمانی مذکور، سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای از تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 تا روز شنبه 6 دی ماه خبر داد.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های سراسری ممکن است به صورت اینترنتی و یا حضوری انجام شود. داوطلبانی که قصد دارند در پذیرش بدون کنکور مهر ماه دانشگاه های سراسری شرکت کنند، لازم است در مدت زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و طبق مراحل مندرج در ادامه مقاله، ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. در خصوص ثبت نام ترم بهمن نیز باید بگوییم که در سال گذشته داوطلبان پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از طریق سایت مذکور، می بایست در زمان مقرر به همراه مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری حضورا به دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و در رشته دلخواه نام نویسی می کردند.

اما در سال جاری این روند به علت اجرای محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا تغییر کرده است. ثبت نام الکترونیکی بدون کنکور دانشگاه های سراسری در هر دو نیمسال مطابق راهنمای زیر انجام می شود.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.
 • بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای  شرکت در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی  سراسری مهر / بهمن ماه 1399” کلیک نمایید.
 • پس از آن که به سیستم ثبت نام وارد شوید، لازم است هزینه نام نویسی به مبلغ 37 هزار تومان را پرداخت کنید. بدین منظور، از منوی سمت راست صفحه گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.
 • پیش از ورود به درگاه پرداخت اینترنتی، هزینه مورد درخواست را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نموده و شماره سریال کارت اعتباری دریافت کنید.
 • حال مجددا به صفحه اول سامانه بازگشته و روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای  شرکت در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی  سراسری مهر / بهمن ماه 1399” کلیک کنید.
 • شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه را در کادرهای ظاهر شده وارد نمایید.
 • عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصاتی که در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته درج شده است، در سامانه بارگذاری کنید.
 • در آخرین مرحله از نام نویسی نیز باید فرم تقاضانامه را تکمیل کرده و حداکثر 100 کد رشته را مطابق با علاقه و اولویت بندی خود در فرم مورد نظر ثبت نمایید.

در صورتی که تمامی این مراحل با موفقیت انجام شوند، سامانه یک شماره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی در اختیارتان قرار می دهد که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج بدون کنکور سراسری 99 نزد خود نگه دارید. توجه داشته باشید که نتایج ثبت نام مهر ماه به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می گردد.

با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 متوجه خواهید شد که اکثر رشته های تحصیلی در حوزه های فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور ارائه می شوند. همین امر موجب شده تا اکثر داوطلبان با چنین سوالی مواجه شوند که آیا پزشکی بدون کنکورو یا پیراپزشکی بدون کنکور جزء رشته های ارائه شده در این دانشگاه ها هستند؟ می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک کرده و به کسب اطلاعات بپردازید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی بدون آزمون این دانشگاه در نیمسال دوم از روز 30 آذر لغایت 3 دی انجام شد و پس از آن یک فرصت مجدد تا روز 6 دی ماه نیز در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام نمود؟

ثبت نام ترم مهر به صورت اینترنتی می باشد و نام نویسی نیمسال دوم نیز به علت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، در سال جاری به صورت حضوری انجام می گیرد.

3- جهت خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از چه طریقی باید اقدام نمود؟

پرداخت هزینه به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام من در حال حاضر دانشجوی پیام نور هستم
  میتونم برای ورودی بهمن با سوابق سراسری شرکت کرده و بعداز تایید شدن قبولیم ،برم و از پیام نور انصراف بدم یا باید از قبلش انصراف بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی در سال ۱۳۹۹، می توانید بدون انصراف در دانشگاه ثبت نام نماید و در صورت قبولی از دانشگاه قبلی انصراف دهید.

دریافت مشاوره