تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

نحوه نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

امروزه اکثر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور علاوه بر پذیرش داوطلبان به صورت با آزمون، تعدادی از رشته های خود را به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در هر نیمسال یعنی ورودی مهر و بهمن نیز ارائه می دهند.

بنابراین متقاضیانی که قصد دارند تحصیلات دانشگاهی داشته باشند اما تمایلی به شرکت در آزمون سراسری ندارند، می توانند به پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری به عنوان یک گزینه بیاندیشند. واجدین شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 می توانند با پیگیری اطلاعیه منتشر شده توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور، از زمان، نحوه ثبت نام و… آگاهی کسب نمایند تا در زمان مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام دانشگاه سراسری در رشته های بدون کنکور هر ساله برای دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

علاوه بر دانشگاه های آزاد، دانشگاه های سراسری نیز در دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، مجازی، پردیس خودگردان و همچنین دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی نیز در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری و بر اساس سوابق تحصیلی در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه 1401، دانشجو می پذیرند. سازمان سنجش آموزش کشور با در نظر گرفتن زمان معینی برای ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401 اخبار مربوط به مراحل نام نویسی و پذیرش را به اطلاع آن ها می رساند.

زمان ثبت نام بدون کنکور مهر ماه

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401 می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری در موعد مقرر نسبت به کسب اطلاعات کامل از ضوابط ثبت نام و پذیرش اقدام نموده و سپس به انجام سایر مراحل بپردازند.

مطابق با جدیدترین اطلاعیه صادره از سوی سازمان سنجش، ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر 1401 برای آن دسته از متقاضیانی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده بودند، پس از اعلام نتایج اولیه کنکور و مطابق حدول زمانبندی ذیل و البته بدون نیاز به پرداخت هزینه مجدد انحام می شود. همچنین جزئیات مزبوط به تاریخ دقیق این فرآیند برای افرادی که در کنکور نام نویسی ننموده اند نیز، در ادامه ذکر شده است.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه سراسری 1401
نوع ثبت نام زمان اولیه تمدید مهلت
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند 17 تا 22 مرداد ماه تا 24 مرداد ماه
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند 18 تا 23 مرداد ماه 24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه

زمان ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه

اگر به هر دلیل موفق به ثبت نام یا پذیرش در نیمسال اول تحصیلی نشده باشید، ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 1401 فرصت بسیار خوبی برای تحصیل در دانشگاه در رشته موردنظر به شمار می رود.

با توجه به اینکه تاکنون زمان دقیقی جهت ثبت نام فرآیند مذکور ذکر نشده است، انتظار می رود بنابر سال های گذشته متقاضیان بتوانند برای پذیرش بهمن ماه ظرفیت های خالی مانده رشته محل های بدون کنکور نیمسال اول، در بازه زمانی آذر ماه اقدام به ثبت نام نمایند. برای اطلاع از زمان دقیق این فرآیند می توانید در  کانال تلگرام بدون آزمون عضویت یابید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های سراسری ممکن است به صورت اینترنتی و یا حضوری انجام شود. داوطلبانی که قصد دارند در پذیرش بدون کنکور مهر ماه دانشگاه های سراسری شرکت کنند، لازم است در مدت زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و طبق مراحل مندرج در ادامه مقاله، ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

در خصوص ثبت نام ترم بهمن نیز باید بگوییم که در سال های گذشته داوطلبان پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از طریق سایت مذکور، می بایست در زمان مقرر به همراه مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری حضورا به دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و در رشته دلخواه نام نویسی می کردند.

اما در سال 1400 این روند به علت اجرای محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا دستخوش تغییر شد و همانند ثبت نام مهر ماه به صورت اینترنتی انجام شد. با این تفاسیر، احتمال می دهیم ثبت نام نیسمال دوم نیز برای سال جاری به صورت اینترنتی انجام گیرد.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور صرفا بر اساس سوابق تحصیلی

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

 • بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401

 • پس از آن لازم است هزینه نام نویسی را پرداخت کنید. بدین منظور، از منوی سمت راست صفحه گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب کرده و با پرداخت هزینه سریال کارت اعتباری دریافت نمایید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

 • حال مجددا به صفحه قبلی بازگشته و روی لینک “ثبت نام جدید” کلیک فرمایید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

 • شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه را در کادرهای ظاهر شده وارد نمایید.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

 • در آخرین مرحله از نام نویسی نیز باید فرم تقاضانامه را تکمیل کرده و حداکثر 100 کد رشته را مطابق با علاقه و اولویت بندی خود در فرم مورد نظر ثبت نمایید.

نکته: در صورتی که در کنکور سراسری ثبت نام نموده باشید، می بایست مراحل فوق را بدون پرداخت هزینه و از طریق لینک انتخاب رشته کنکور سراسری مطابق تصویر زیر به انجام رسانید.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

همان طور که گفته شد، داوطلبانی که قبلا ثبت نام کنکور سراسری خود را به انجام رسانده اند، می بایست از طریق لینک مجزا و در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 رشته های مورد نظر خود را از دفترچه راهنمای این فرآیند استخراج کرده و در فرم انتخاب رشته کنکور خود وارد نمایند. توجه داشته باشید در صورتی که شرکت کنندگان تمایل به انتخاب رشته در دوره های دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی داشته باشند، می بایست سریال علاقه مندی را به صورت جداگانه تهیه کنند.

با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 متوجه خواهید شد که اکثر رشته های تحصیلی در حوزه های فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور ارائه می شوند. همین امر موجب شده تا اکثر داوطلبان با چنین سوالی مواجه شوند که آیا پزشکی بدون کنکور و یا پیراپزشکی بدون کنکور جزء رشته های ارائه شده در این دانشگاه ها هستند؟ می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک کرده و به کسب اطلاعات در این زمینه بپردازید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 1401 چه زمانی انجام می شود؟

بنابر آخرین اخبار منتشر شده این فرآیند برای ثبت نام کنندگان کنکورتا 24 مرداد ماه و برای افرادی که در آزمون نام نویسی نکرده اند، 24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه تمدید شد.

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام نمود؟

ثبت نام ترم مهر به صورت اینترنتی انجام می گیرد و نام نویسی نیمسال دوم نیز با توجه به ماندگاری شرایط بیماری در کشور در سایت sanjesh.org انجام خواهد شد.

3- چه تاریخی برای انجام ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی بهمن ماه دانشگاه سراسری 1401 در نظر گرفته شده است؟

تاکنون زمان دقیقی برای این فرآیند اعلام نشده است، بنابراین پیش بینی می شود طبق روال سال های گذشته در آذر ماه صورت پذیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۴ نظر

 1. سلام
  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری *مهر ماه* ۱۴۰۰ چه زمانی انجام میشه؟
  باید همزمان با ثبت نام برای کنکور انجام میشد؟

 2. سلام من در حال حاضر دانشجوی پیام نور هستم
  میتونم برای ورودی بهمن با سوابق سراسری شرکت کرده و بعداز تایید شدن قبولیم ،برم و از پیام نور انصراف بدم یا باید از قبلش انصراف بدم؟

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی در سال ۱۳۹۹، می توانید بدون انصراف در دانشگاه ثبت نام نماید و در صورت قبولی از دانشگاه قبلی انصراف دهید.

دریافت مشاوره