تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

نحوه نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

امروزه اکثر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور علاوه بر پذیرش داوطلبان به صورت با آزمون، تعدادی از رشته های خود را به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیز ارائه می دهند. بنابراین متقاضیانی که قصد دارند تحصیلات دانشگاهی داشته باشند اما تمایلی برای شرکت در آزمون سراسری ندارند، می توانند به پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری به عنوان یک گزینه بیاندیشند. واجدین شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می توانند پیگیر اخبار مربوط به زمان و سایر امور مربوط به پذیرش بدون آزمون این دانشگاه باشند تا در زمان مقرر از انجام فرآیند ثبت نام جا نمانند. در ادامه مطلب به بیان تاریخ دقیق و نحوه نام نویسی می پردازیم.

ثبت نام دانشگاه سراسری در رشته های بدون کنکور هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

علاوه بر دانشگاه های آزاد، دانشگاه های سراسری نیز در دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، مجازی، پردیس خودگردان و همچنین دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی نیز در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری و بر اساس سوابق تحصیلی، دانشجو می پذیرند. سازمان سنجش آموزش کشور با در نظر گرفتن زمان معینی برای ثبت نام بدون کنکور سراسری اخبار مربوط به مراحل نام نویسی و پذیرش را به اطلاع آن ها می رساند.

زمان ثبت نام بدون کنکور مهر ماه

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری 1400 می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری در موعد مقرر نسبت به کسب اطلاعات کامل از ضوابط ثبت نام و پذیرش اقدام نموده و سپس به انجام سایر مراحل بپردازند.

در حال حاضر هیچ گونه اطلاعیه ای مبنی بر زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر 1400 منتشر نشده است، اما با توجه به انجام این فرآیند در مرداد تا شهریور ماه سال گذشته، پیش بینی می کنیم این فرآیند در نیمسال اول تحصیلی 1400 در همین محدوده زمانی صورت بگیرد. به محض اعلام زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 اخبار آن از طریق همین مطلب اطلاع رسانی می گردد.

زمان ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه

این مرحله از پذیرش دانشگاه ها معمولا تحت عنوان تکمیل ظرفیت انجام می شود و طی این فرآیند، دانشگاه ها به ارائه رشته هایی می پردازند که ظرفیت آن ها در ورودی مهر ماه تکمیل نشده است. بنابراین اگر به هر دلیل موفق به ثبت نام یا پذیرش در نیمسال اول تحصیلی نشده باشید، ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه فرصت بسیار خوبی برای تحصیل در دانشگاه به شمار می رود.

سازمان سنجش تا کنون تاریخی برای نام نویسی نیمسال دوم تحصیلی سال جاری اعلام نکرده است، اما از آن جایی که این فرآیند در اواخر آذر ماه دوره گذشته صورت گرفت، احتمال اجرای آن در بازه زمانی مشابه سال 99 وجود دارد. شما می توانید به منظور آگاهی از زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه و امور مربوطه به کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره بپیوندید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های سراسری ممکن است به صورت اینترنتی و یا حضوری انجام شود. داوطلبانی که قصد دارند در پذیرش بدون کنکور مهر ماه دانشگاه های سراسری شرکت کنند، لازم است در مدت زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و طبق مراحل مندرج در ادامه مقاله، ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. در خصوص ثبت نام ترم بهمن نیز باید بگوییم که در سال های گذشته داوطلبان پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از طریق سایت مذکور، می بایست در زمان مقرر به همراه مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری حضورا به دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و در رشته دلخواه نام نویسی می کردند.

اما در سال 99 این روند به علت اجرای محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا دستخوش تغییر شد. با این تفاسیر، نمی توان راجع به نحوه ثبت نام نیمسال دوم اظهار نظر کرد، اما در صورت انجام نام نویسی به شیوه الکترونیکی، مطابق با راهنمای زیر عمل کنید.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.
 • بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر / بهمن ماه 1400” کلیک نمایید.
 • پس از آن که به سیستم ثبت نام وارد شوید، لازم است هزینه نام نویسی را پرداخت کنید. بدین منظور، از منوی سمت راست صفحه گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.
 • پیش از ورود به درگاه پرداخت اینترنتی، هزینه مورد درخواست را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نموده و شماره سریال کارت اعتباری دریافت کنید.
 • حال مجددا به صفحه اول سامانه بازگشته و روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای  شرکت در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی  سراسری مهر / بهمن ماه 1400” کلیک فرمایید.
 • شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه را در کادرهای ظاهر شده وارد نمایید.
 • عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصاتی که در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته درج شده است، در سامانه بارگذاری کنید.
 • در آخرین مرحله از نام نویسی نیز باید فرم تقاضانامه را تکمیل کرده و حداکثر 100 کد رشته را مطابق با علاقه و اولویت بندی خود در فرم مورد نظر ثبت نمایید.

در صورتی که تمامی این مراحل با موفقیت انجام شوند، سامانه یک شماره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی در اختیارتان قرار می دهد که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج بدون کنکور سراسری 1400 نزد خود نگه دارید.

با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 متوجه خواهید شد که اکثر رشته های تحصیلی در حوزه های فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور ارائه می شوند. همین امر موجب شده تا اکثر داوطلبان با چنین سوالی مواجه شوند که آیا پزشکی بدون کنکور و یا پیراپزشکی بدون کنکور جزء رشته های ارائه شده در این دانشگاه ها هستند؟ می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک کرده و به کسب اطلاعات در این زمینه بپردازید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 1400 چه زمانی انجام می شود؟

در حال حاضر زمانی برای انجام این فرآیند اعلام نشده است، اما شما می توانید با عضویت در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره جدیدترین اخبار را در اسرع وقت دریافت کنید.

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 اقدام نمود؟

ثبت نام ترم مهر به صورت اینترنتی انجام می گیرد، اما در خصوص نحوه نام نویسی نیمسال دوم در سال جاری نمی توان اظهار نظر قطعی نمود.

3- جهت خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از چه طریقی باید اقدام نمود؟

پرداخت هزینه به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام من در حال حاضر دانشجوی پیام نور هستم
  میتونم برای ورودی بهمن با سوابق سراسری شرکت کرده و بعداز تایید شدن قبولیم ،برم و از پیام نور انصراف بدم یا باید از قبلش انصراف بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی در سال ۱۳۹۹، می توانید بدون انصراف در دانشگاه ثبت نام نماید و در صورت قبولی از دانشگاه قبلی انصراف دهید.

دریافت مشاوره