خانه علمی کاربردی زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

تاریخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

دانشگاه علمی کاربردی معمولا در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می کند. یکی از مزیت های این دانشگاه، ارائه رشته های متنوع به صورت بدون آزمون می باشد که همین امر موجب ترغیب بسیاری از افراد، از جمله شاغلین به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی شده است.

متقاضیان علاقه مند به ادامه تحصیل در یکی از مقاطع کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی می بایست از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 اطلاع داشته تا در وقت تعیین شده نسبت به تکمیل فرایند نام نویسی و آماده نمودن مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی خود از طریق سایت sanjesh.org اقدام نمایند.

سایت سازمان سنجش اطلاعیه ای در خصوص تمدید مجدد زمان ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی تا 8 شهریور ماه 1401 خبر داد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

همان طور که گفته شد، دانشگاه علمی کاربردی معمولا در زمان بندی مختلف و در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه از داوطلبان واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی 1401 در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ثبت نام به عمل می آورد که تاریخ آن ها در ادامه مطلب ذکر شده است.

زمان ثبت نام نیمسال مهر ماه

متقاضیانی که شرایط لازمه برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی را دارند، می توانند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. تمامی فرایند های مربوط به ثبت نام بدون کنکور دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مانند زمان، تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی و مهلت مجدد برای سال 1401 در جدول زیر ارائه شده است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401
مقطعزمان ثبت نام (مهلت اولیه)تمدید مهلتمهلت مجدد
کاردانی31 خرداد الی7 تیر ماه7 تیر الی 14 تیرزمان اول:1 شهریور الی 4 شهریور ماه
زمان دوم: تا 8 شهریور ماه
کارشناسی ناپیوسته14 تیر الی 21 تیرماه21 تیر الی 26 تیرماه

زمان ثبت نام نیمسال بهمن ماه

تمامی افرادی که متقاضی رشته های بدون کنکور علمی کاربردی در نیمسال دوم تحصیلی هستند، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و دریافت دفترچه، از آن ها مطلع شده و در زمان مقرر جهت ثبت نام به مرکز آموزشی مورد نظر مراجعه کنند. زمان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برای سال 1401 هنوز مشخص نشده است اما این فرآیند برای سال گذشته در اواخر دی ماه انجام شد که پیش بینی می شود همین روند برای امسال نیز تکرار شود. همچنین شما می توانید با پیوستن به کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره، در صورت انتشار هر گونه خبر در این خصوص، در اسرع وقت از آن مطلع شوید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن 1401
دورهتاریخ شروع ثبت نامزمان خاتمه ثبت نامزمان تمدید مهلت ثبت نام 
کاردانیاعلام نشده استاعلام نشده استاعلام نشده است
کارشناسی ناپیوستهاعلام نشده استاعلام نشده استاعلام نشده است

نکته: نام نویسی در نیمسال دوم بهمن ماه به صورت حضوری و از طریق مراجعه دانشجو به واحد دانشگاهی موردنظر صورت می گیرد اما خرید کارت اعتباری ثبت نام اینترنتی بوده و در سایت مذکور مطابق با مراحل خرید کارت در نیمسال اول انجام می گیرد.

بنابراین کسانی که علاقه مند به تحصیل در نیمسال بهمن ماه می باشند، بعد از اطلاع از کد رشته های ارائه شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 1401 که سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله از طریق پایگاه اینترنتی خود منتشر می کند، می توانند با حضور در دانشگاه مورد نظر نسبت به نهایی نمودن ثبت نام خود اقدام کنند.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 1401

باتوجه به اینکه پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی، در دو بازه زمانی جداگانه صورت می گیرد، بنابراین روند ثبت نام در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه 1400 نیز با هم تفاوت دارد. ثبت نام در نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه) به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان موظفند برای تکمیل مراحل نام نویسی خود، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و بر روی گزینه “جامع علمی کاربردی” در منوی سمت راست کلیک نمایید.

مرحله اول ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • سپس بر اساس دوره مورد نظر خود، عبارت “ثبت نام پذیرش دوره های علمی کاربردی مهر ماه 1401” را انتخاب کنید.

مرحله دوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

مرحله سوم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 •  با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر، گزینه مربوطه را انتخاب کرده و در آخر دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • سپس در این صفحه بایستی اطلاعات خود را به درستی در کادرهای مشخص شده وارد نمایید و پس از تکمیل آن ها، گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله پنجم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • فعال نمودن تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام.” و سپس کلیک بر روی “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

 • در این صفحه شما به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک متصل شده اید که می بایست اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام علمی کاربردی 1401

 • بعد از بازگشت به صفحه نخست ثبت نام، عبارت “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب کنید.

مرحلع هشتم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 • درج سریال ثبت نام خریداری شده (شماره سریال 12 رقمی) در کادر مشخص شده و کلیک بر روی گزینه “ورود به سیستم”

مرحله نهم ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1401

 • پس از ورود به سامانه ثبت نام، اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر را در قسمت های لازم درج نمایید. فراموش نکنید که در پایان، سیستم شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 نزد خود نگهداری کنید.

بعد از مشخص شدن نتایج بدون کنکور علمی کاربردی و همچنین وضعیت پذیرش افراد در نیمسال اول، متقاضیان می توانند به صورت حضوری یا اینترنتی (بسته به اطلاعیه منتشر شده از دانشگاه محل پذیرش) مراحل ثبت نام قطعی خود را به انجام برسانند. همچنین داوطلبان باید دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 1401 را به طور دقیق مطالعه کرده و نسبت به رشته های بدون کنکور علمی کاربردی 1401 اطلاعات کافی کسب نمایند.

 

سوالات متداول

1- آیا زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی برای نیمسال اول 1401 تمدید می گردد؟

بله، زمان ثبت نام بدون کنکور این دوره ها تا 8 شهریور ماه تمدید شده است.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه چگونه انجام می شود؟

ثبت نام این فرایند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد.

3- فرآیند نام نویسی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1401 به چه صورت است؟

ثبت نام بدون آزمون علمی کاربردی بهمن ماه به صورت حضوری و با مراجعه به مرکز آموزشی مورد نظر، انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۱۴ نظر

 1. من میشه میگی کی شروع میشه

  • با سلام و وقت بخیر، طبق اطلاعیه منتشر شده از طریق سایت سازمان سنجش،برای ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی، شما باید به دانشگاه مورد نظر به صورت حضوری مراجعه نمایید.

 2. درود
  زمان ثبت نام دوره بهمن ماه کاردانی کی هست

 3. سلام و عرض ادب ،. من دیپلم عمران دارم،. چون تو بانک مشغولم، آیا، میتونم تو رشته های متناسب با کارم ادامه تحصیل بدم؟

  • با سلام ،
   با توجه به شرایط فوق الذکر و مدرک تحصیلی شما ، چنانچه تمایل به ادامه تحصیل در رشته متناسب با شرایط شغلی خود را دارید ، می توانید در دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی در رشته مدنظر نام نویسی کرده و به ادامه تحصیل بپردازید.

 4. دانشگاه علمی کاربردی بوشهر رشته طراحی لباس دارد؟.

  • با سلام . با توجه به دفترچه رشته های دانشگاه علمی کاربردی رشته مد نظر شما در بوشهر ارائه نشده است .

 5. سلام
  وقتتون بخیر
  من میخواستم کاردانی به کارشناسی رشته توریسم یا توریست دقیقا نمیدونم کدومش دانشگاه علمی کاربردی آیا داره؟ و اینکه اگه این رشته تو دانشگاه علمی کاربردی هست تو واحد استان قزوین هم هست یا نه
  و اینکه شرط معدل خاصی داره برای ثبت نام؟

  • با سلام رشته کارشناسی مدیریت گردشگری در دانشگاه عملی کاربردی ارائه شده است اما در شهر قزوین وجود ندارد و شرط معدل خاصی در نظر گرفته نشده است

 6. سلام وقت بخیر من دانشگاه پیام نور صفادشت علوم تربیتی میخوندم ولی وسطش ول کردم بع که خواستم دوباره ادامه بدم گفتن کل شهریه پابت این مدت رو باید بدی منم کلا بیخیال شدم.الان شاغل هستم و دوست دارم درس بخونم آیا میتونم دانشگاه علمی کاربردی رشته جدید انتخاب کنم و ادامه تحصیل بدم؟چون شاغلم سر کلاس هم نمیتونم برم فقط واسه امتحانات گفتن بهم مرخصی میدن.خواهش میکنم راهنماییم کنید و جواب رو به جیمیل من بفرستید

  • سلام شما حتما باید انصراف خود را به دانشگاه اولیه اعلام کنید تا مجدد بتوانید در دانشگاه جدید تحصیل کنید.

 7. سلام. اگه من شعریور بتونم درسام رو پاس کنم و دیپلم بگیرم میتونم برم دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم؟

دریافت مشاوره