تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / علمی کاربردی / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

تاریخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1400

دانشگاه علمی کاربردی معمولا در دو نوبت مهر و بهمن در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می کند. یکی از مزیت های این دانشگاه ارائه رشته های متنوع به صورت بدون آزمون می باشد که همین امر موجب ترغیب بسیاری از افراد، از جمله شاغلین به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی شده است.

در واقع هدف اصلی از ایجاد این دانشگاه ارتقا سطح مهارت شاغلین بخش‌ های مختلف اقتصادی و همچنین افزایش مهارت‌های حرفه‌ ای دانش‌ آموختگان مراکز آموزشی که فاقد تجربه اجرایی هستند، می باشد. در خصوص اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی نیز باید بگوییم، با توجه به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی تحت نظارت وزارت علوم ایجاد شده است، مدارکی که از سوی این دانشگاه ارائه می شود کاملا معتبر و قابل استفاده در سایر ارگان ها و سازمان ها خواهد بود.

فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال دوم 99 به صورت حضوری انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99

همان طور که گفته شد دانشگاه علمی کاربردی معمولا در دو زمان بندی مختلف و در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه از داوطلبان واجد شرایط در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ثبت نام به عمل می آورد که تاریخ آن ها در ادامه ذکر شده اند.

زمان ثبت نام نیمسال مهر ماه

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی، از 4 شهریور ماه 99 آغازمی شود و تا 11 شهریور ماه 99 ادامه داشت. همچنین متقاضیانی که شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته های بدون کنکور این دانشگاه را دارا بودند نیز، می توانستند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای نوبت مهر یعنی از روز 11 شهریور ماه تا 18 شهریور ماه 99، به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

پس از اتمام این بازه، کسانی که موفق به ثبت نام در بازه زمانی مذکور نشده اند، می توانستند در مهلت مجددی که سازمان سنجش آموزش کشور در نظر گرفته است، در مقطع کاردانی و همچنین کارشناسی ناپیوسته شرکت نمایند که این مهلت یک بار تا تاریخ 23 شهریور ماه 99 و بار دیگر تا 27 شهریور ماه 99 در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که مهلت مجدد نام نویسی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی برای سومین بار تمدید شد لذا، امکان ثبت نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی تا تاریخ 16 مهرماه 99 برای متقاضیان واجد شرایط فراهم بود.

زمان ثبت نام نیمسال بهمن ماه

زمان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن در مقطع کارشناسی ناپیوسته از تاریخ 17 تا 23 دی ماه 99 و در دوره کاردانی از تاریخ 16 تا 22 دی ماه 99 تعیین شده است در نتیجه، افراد می توانند به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، از رشته های بدون کنکور علمی کاربردی ارائه داده شده مطلع شوند و سپس در زمان مقرر برای ثبت‌ نام به مرکز آموزشی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.

توجه نمایید که در حال حاضر مهلت نام نویسی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال دوم تا روز پنجشنبه مورخ 25 دی ماه 99 تمدید شده است. همچنین شما عزیزان می توانید با پیوستن به کانال تلگرام مشاوره تحصیلی مرکز ایران مشاوره، در صورت تمدید مجدد مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربری برای نیمسال دوم یا بهمن ماه، از زمان آن در اسرع وقت مطلع شوید.

 راهنمای ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 99

باتوجه به اینکه پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دوره بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی، در دو بازه زمانی جداگانه صورت می گیرد، بنابراین روند ثبت نام در دو نیمسال 99 نیز تفاوت دارد که روش نام نویسی آن ها در ادامه ذکر شده است.

نحوه ثبت نام در نیمسال مهر ماه

گفتنی است که ثبت نام عمدتا به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان موظفند برای تکمیل مراحل نام نویسی خود، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و بر روی “جامع علمی کاربردی” در منوی سمت راست کلیک نمایید.
 • سپس بر اساس دوره مورد نظر خود، بر روی ” ثبت نام پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای 1399″ یا ” ثبت نام پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی ناپیوسته حرفه ای (ناپیوسته) 1399″ کلیک کنید.
 • حال با کلیک بر روی “خرید کارت “ از قسمت راست سایت، هزینه نام نویسی را پرداخت نمایید.
 •  با توجه به مقطع، گزینه مورد نیاز را طبق عکس زیر انتخاب کنید و در آخر “تایید و ادامه” را بفشارید.
 • سپس در این صفحه بایستی اطلاعات خود را به درستی در فیلد ها وارد نمایید و در آخر دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.
 • بعد از ثبت اطلاعات و یادداشت نمودن شماره پیگیری، کلید ” ادامه روند پرداخت” را فشار دهید.
 • در این صفحه شما به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک متصل شده اید که می بایست اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و سپس روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.
 • بعد از بازگشت به صفحه نخست ثبت نام، گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب کنید.
 • در این زمان می بایست سریال ثبت نام و کد امنیتی مشخص شده را در کادرهای مربوطه وارد کرده و در نهایت گزینه “تایید” را بفشارید.

پس از ورود به سامانه ثبت نام، اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر را در قسمت های لازم درج نمایید. فراموش نکنید که در پایان فرآیند نام نویسی، سیستم شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را تا زمان نهایی شدن نام نویسی خود در دانشگاه علمی کاربردی مورد نظر نزد خود نگه دارید.

نحوه ثبت نام در نیمسال بهمن ماه

برعکس دوره مهر ماه که فرآیند ثبت نام در آن به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود، نام نویسی در نیمسال دوم به صورت حضوری و از طریق مراجعه دانشجو پذیرفته شده به واحد دانشگاهی موردنظر صورت می گیرد اما خرید کارت اعتباری آن اینترنتی بوده و در سایت مذکور مطابق با مراحل ذیل انجام می گیرد.

 • پس از وارد شدن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، در منوی سمت چپ عبارت “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.
 •  تیک مربوط به “سریال ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی – کاربردی بهمن 1399” و یا “سریال ثبت نام در مرحله ی تکمیل ظرفیت پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمن ماه 1399” با توجه به دوره موردنظر خود انتخاب نموده و روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.
 • نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ثابت و همچنین پست الکترونیک را در بخش های مشخص ثبت کرده و گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید. (لازم به ذکر است که هزینه ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 46 هزار تومان و در مقطع کاردانی، 37 هزار تومان است.)
 • پس از دریافت کد پیگیری پرداخت و فعال نمودن گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” عبارت “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.
 • جهت واریز مبلغ نام نویسی، اطلاعات کارت بانکی خود را در کادر های مشخص وارد کرده و سپس کلمه “پرداخت” را انتخاب نمایید.

بنابراین کسانی که علاقه مند به تحصیل در بهمن ماه می باشند، بعد از اطلاع از کد رشته های ارائه شده موجود در دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی که سازمان سنجش آموزش کشور هر ساله از طریق پایگاه اینترنتی خود منتشر می کند، می توانند با حضور در دانشگاه محل قبولی نسبت به نهایی نمودن ثبت نام خود اقدام کنند.

بعد از مشخص شدن نتایج بدون کنکور علمی کاربردی و همچنین وضعیت پذیرش افراد در نیمسال اول، متقاضیان می توانند به صورت حضوری یا اینترنتی (بسته به اطلاعیه منتشر شده از دانشگاه محل پذیرش) مراحل ثبت نام قطعی خود را به انجام برسانند. همچنین داوطلبان باید دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی را به طور کامل و دقیق مطالعه کرده و نسبت به رشته های بدون کنکور علمی کاربردی اطلاعات کافی کسب نمایند.

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی برای نیمسال دوم 99 از چه تاریخی آغاز می گردد؟

ثبت نام کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی بهمن ماه از تاریخ 17 دی ماه 99 آغاز می شود.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای نیمسال بهمن ماه 99 چگونه انجام می شود؟

فرآیند ثبت نام نیمسال دوم علمی کاربردی به صورت حضوری اما پرداخت هزینه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

3- فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهرماه 99 از طریق کدام سایت انجام می شود؟

فرآیند ثبت نام بدون آزمون علمی کاربردی مهر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ نظر

 1. من میشه میگی کی شروع میشه

  • با سلام و وقت بخیر، طبق اطلاعیه منتشر شده از طریق سایت سازمان سنجش،برای ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی، شما باید به دانشگاه مورد نظر به صورت حضوری مراجعه نمایید.

 2. درود
  زمان ثبت نام دوره بهمن ماه کاردانی کی هست

 3. سلام و عرض ادب ،. من دیپلم عمران دارم،. چون تو بانک مشغولم، آیا، میتونم تو رشته های متناسب با کارم ادامه تحصیل بدم؟

  • با سلام ،
   با توجه به شرایط فوق الذکر و مدرک تحصیلی شما ، چنانچه تمایل به ادامه تحصیل در رشته متناسب با شرایط شغلی خود را دارید ، می توانید در دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی در رشته مدنظر نام نویسی کرده و به ادامه تحصیل بپردازید.

 4. دانشگاه علمی کاربردی بوشهر رشته طراحی لباس دارد؟.

  • با سلام . با توجه به دفترچه رشته های دانشگاه علمی کاربردی رشته مد نظر شما در بوشهر ارائه نشده است .

 5. سلام
  وقتتون بخیر
  من میخواستم کاردانی به کارشناسی رشته توریسم یا توریست دقیقا نمیدونم کدومش دانشگاه علمی کاربردی آیا داره؟ و اینکه اگه این رشته تو دانشگاه علمی کاربردی هست تو واحد استان قزوین هم هست یا نه
  و اینکه شرط معدل خاصی داره برای ثبت نام؟

  • با سلام رشته کارشناسی مدیریت گردشگری در دانشگاه عملی کاربردی ارائه شده است اما در شهر قزوین وجود ندارد و شرط معدل خاصی در نظر گرفته نشده است

 6. سلام وقت بخیر من دانشگاه پیام نور صفادشت علوم تربیتی میخوندم ولی وسطش ول کردم بع که خواستم دوباره ادامه بدم گفتن کل شهریه پابت این مدت رو باید بدی منم کلا بیخیال شدم.الان شاغل هستم و دوست دارم درس بخونم آیا میتونم دانشگاه علمی کاربردی رشته جدید انتخاب کنم و ادامه تحصیل بدم؟چون شاغلم سر کلاس هم نمیتونم برم فقط واسه امتحانات گفتن بهم مرخصی میدن.خواهش میکنم راهنماییم کنید و جواب رو به جیمیل من بفرستید

  • سلام شما حتما باید انصراف خود را به دانشگاه اولیه اعلام کنید تا مجدد بتوانید در دانشگاه جدید تحصیل کنید.

 7. سلام. اگه من شعریور بتونم درسام رو پاس کنم و دیپلم بگیرم میتونم برم دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم؟

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره