تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

تاریخ ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

دانشگاه های سراسری از جمله پیام نور به طور معمول هر ساله بیشترین ظرفیت خود را به پذیرش داوطلبان به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی اختصاص می دهند. متقاضیان شرکت در این فرآیند می بایست در نیمسال تحصیلی مورد نظر اقدامات مربوط به نام نویسی خود را به انجام رسانند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ورودی مهر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و ورودی بهمن ماه معمولا به شیوه غیرحضوری انجام می شود. البته در سال 99 نام نویسی داوطلبان این پذیرش در نیمسال دوم نیز به روش اینترنتی صورت پذیرفت. بنابراین جهت اطلاع از زمان و نحوه اعلام علاقه مندی برای شرکت در این فرآیند، به ادامه مقاله توجه نمایید.

در صورت انجام ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در بهمن ماه به صورت اینترنتی، زمان و سایر اطلاعات آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می گردد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در بهمن ماه را دارند، ابتدا لازم است دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن را مطالعه کنند و از رشته های ارائه شده در این دوره مطلع شوند. این دفترچه به طور معمول هزمان با شروع مهلت نام نویسی منتشر شده و بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد. ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن برای نیمسال بهمن ماه سال گذشته از تاریخ 30 آذر ماه 99 آغاز شد و تا روز 6 دی ماه ادامه داشت.

با توجه به مشخص نبودن زمان انجام این فرآیند در سال جاری، می توان پیش بینی کرد این پذیرش برای سال 1400 در بازه زمانی مشابه تاریخ فوق صورت گیرد. اما شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از زمان دقیق آغاز ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و سایر جزئیات مربوطه در اسرع وقت مطلع شوید.

تذکر: چنانچه نام نویسی این مرحله مانند سال گذشته به صورت حضوری انجام شود، زمان آن از طریق سایت مذکور و اگر به صورت غیرحضوری صورت گیرد، توسط راه های ارتباطی دانشگاه مورد نظر اعلام می گردد.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

در سال های گذشته ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه در بهمن ماه به صورت غیرحضوری با مراجعه به محل دانشگاه مورد نظر و با ارائه مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری انجام می گرفت، اما در سال 99 به علت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شیوه نام نویسی در نیمسال دوم تغییر یافت. چنانچه در سال جاری نیز این فرآیند به روش اینترنتی صورت پذیرد، لازم است با طی مراحل زیر اطلاعات خود را در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به ثبت برسانید.

 1. به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و به بخش “سراسری” در سمت راست صفحه وارد شوید.
 2. بر روی لینک فعال مربوط به “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری – مهر / بهمن ماه 1400“ کلیک کنید.
 3. در این بخش گزینه “خرید کارت” را انتخاب نمایید.
 4. دکمه “سریال ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1400” را فشرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.
 5. اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.
 6. تیک عبارت مربوط به تایید اطلاعات درج شده را فعال کرده و کلید ادامه روند پرداخت را بفشارید.
 7. مشخصات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در قسمت های مشخص شده وارد کنید و بر روی گزینه پرداخت کلیک نمایید.
 8. به صفحه اول سایت بازگشته و نکات قید شده را مطالعه نمایید. سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.
 9. در این بخش به ثبت شماره سریال خریداری شده پرداخته و گزینه “تایید” را برگزینید.
 10. عکس داوطلبی خود با مشخصات ذکر شده را بارگداری نمایید.
 11. پس از طی مراحل فوق، فرم تقاضانامه را مشاهده می کنید که در این فرم باید اطلاعات و کد رشته محل های انتخابی خود را درج نمایید.
 12. نهایتا یک پرینت از کد پیگیری 16 و شماره پرونده 7 رقمی خود که در نتیجه تکمیل فرآیند ثبت نام صادر می شوند تهیه کرده و آن را تا پایان مراحل پذیرش نگه دارید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در واقع همان فرآیند تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه پیام نور می باشد که به این وسیله، ظرفیت های خالی مانده در نیمسال تحصیلی اول از طریق پذیرش داوطلبان واجد شرایط بر اساس سوابق تحصیلی آن ها تکمیل می گردد. شرکت کنندگان در این مرحله جهت اطلاع از قبولی یا عدم قبولی خود می بایست در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه به سامانه مربوطه مراجعه نمایند. با کلیک بر روی لینک های موجود می توانید از جزئیات بیشتری در این زمینه آگاه شوید.

 

 سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 چه زمانی انجام می گیرد؟

در حال حاضر زمان انجام این فرآیند اعلام نشده است، اما به روز ترین اخبار در این زمینه را می توانید در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره دریافت کنید.

2- از چه طریقی می بایست نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 اقدام نمود؟

این فرآیند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- برای ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن ماه 1400 چه میزان هزینه ای باید پرداخت کرد؟

در حال حاضر میزان هزینه انجام این فرآیند اعلام نشده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره