خانه دانشگاه پیام نور زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

تاریخ ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

دانشگاه های سراسری از جمله پیام نور به طور معمول هر ساله بیشترین ظرفیت خود را به پذیرش داوطلبان به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی اختصاص می دهند. متقاضیان شرکت در این فرآیند می بایست در نیمسال تحصیلی مورد نظر اقدامات مربوط به نام نویسی خود را به انجام رسانند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ورودی مهر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و ورودی بهمن ماه معمولا به شیوه غیرحضوری انجام می شود. البته در سال 99 نام نویسی داوطلبان این پذیرش در نیمسال دوم نیز به روش اینترنتی صورت پذیرفت. بنابراین جهت اطلاع از زمان و نحوه اعلام علاقه مندی برای شرکت در این فرآیند، به ادامه مقاله توجه نمایید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در بهمن ماه در بازه زمانی بین 14 الی 24 آذر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در بهمن ماه را دارند، ابتدا لازم است دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن را مطالعه کنند و از رشته های ارائه شده در این دوره مطلع شوند. این دفترچه به طور معمول هزمان با شروع مهلت نام نویسی منتشر شده و بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

نام نویسی بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) بدون کنکور دانشگاه سراسری برای بهمن ماه سال جاری در بازه زمانی بین یکشنبه 14 الی شنبه 20 آذر ماه صورت می گیرد. لذا داوطلبان می توانند همزمان با شروع مهلت ثبت نام، نسبت به دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته این پذیرش اقدام نموده و پس از مطالعه آن، به انجام فرآیند مذکور بپردازند.

لازم به ذکر است سازمان سنجش آموزش کشور فرصت ثبت نام را برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به انجام این فرآیند نشده بودند، تا روز چهارشنبه 24 آذر تمدید کرد. همچنین به علت انتشار اصلاحیه دفترچه مربوطه، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و نیز کد رشته های انتخابی را برای متقاضیان فراهم نمود.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400

در سال های گذشته ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه در بهمن ماه به صورت حضوری با مراجعه به محل دانشگاه مورد نظر و با ارائه مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری انجام می گرفت، اما در دو سال اخیر به علت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شیوه نام نویسی در نیمسال دوم تغییر یافت. شما می توانید با طی مراحل زیر اطلاعات خود را در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به ثبت برسانید.

  1. به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و به بخش “سراسری” در سمت راست صفحه وارد شوید.
  2. بر روی لینک فعال مربوط به “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری بهمن ماه 1400“ کلیک کنید.
  3. در این بخش گزینه “خرید کارت” را انتخاب نمایید.
  4. مشخصات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در قسمت های مشخص شده وارد کنید و بر روی گزینه پرداخت کلیک نمایید.
  5. به صفحه اول سایت بازگشته و نکات قید شده را مطالعه نمایید. سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید.
  6. در این بخش به ثبت شماره سریال خریداری شده پرداخته و گزینه “تایید” را برگزینید.
  7. پس از طی مراحل فوق، فرم تقاضانامه را مشاهده می کنید که در این فرم باید اطلاعات و کد رشته محل های انتخابی خود را درج نمایید.

نهایتا یک پرینت از کد پیگیری 16 و شماره پرونده 7 رقمی خود که در نتیجه تکمیل فرآیند ثبت نام صادر می شوند تهیه کرده و آن را تا پایان مراحل پذیرش نگه دارید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در واقع همان فرآیند تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه پیام نور می باشد که به این وسیله، ظرفیت های خالی مانده در نیمسال تحصیلی اول از طریق پذیرش داوطلبان واجد شرایط بر اساس سوابق تحصیلی آن ها تکمیل می گردد. شرکت کنندگان در این مرحله جهت اطلاع از قبولی یا عدم قبولی خود می بایست در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه به سامانه مربوطه مراجعه نمایند. با کلیک بر روی لینک های موجود می توانید از جزئیات بیشتری در این زمینه آگاه شوید.

 

 سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 چه زمانی انجام می گیرد؟

این فرآیند در بازه زمانی بین 14 الی 20 آذر ماه انجام گرفت. همچنین مهلت اولیه ثبت نام در این پذیرش تا روز 24 آذر برای متقاضیان تمدید شد.

2- از چه طریقی می بایست نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 اقدام نمود؟

این فرآیند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- برای ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن ماه 1400 چه میزان هزینه ای باید پرداخت کرد؟

مبلغ تعیین شده معادل 54 هزار تومان است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره پیام نور پیج کنکور