تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه

تاریخ ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 99
زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با هدف فراهم آوردن امکانات لازم برای ادامه تحصیل داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری ندارند و می خواهند به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه شوند، دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی  کشور 85 درصد از رشته های خود را به صورت بدون کنکور برگزار می کنند و این امکان را برای علاقه مندان فراهم می سازند که بر اساس سوابق تحصیلی خود ادامه تحصیل دهند. البته همچنان رقابت در عرصه کنکور سراسری برای پذیرش در رشته های علوم پزشکی و دانشگاه های روزانه معتبر، به قوت خود باقیست و بیشتر رشته های بدون کنکوری که ارائه شده است در شاخه های علوم پایه، علوم انسانی و فنی مهندسی می باشند.

داوطلبان واجد شرایط، بیش از 6 ماه برای نام نویسی رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری فرصت دارند.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 99

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور که در روز 18 فروردین ماه 99 منتشر گردید، متقاضیان تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای ورودی مهر ماه سال 99 که می بایست از روز 20 اسفند ماه 98 لغایت 31 شهریور ماه 99 نسبت به ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور اقدام می کردند، می بایست تا زمان شروع انتخاب رشته کنکور صبر کنند و همزمان با رشته های با آزمون، ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون خود را نیز انجام دهند.

لیست رشته های بدون کنکور سراسری تحت عنوان دفترچه ای توسط سازمان سنجش منتشر می شود و متقاضیان می توانند با دانلود این دفترچه و انتخاب کد رشته های مورد علاقه خود، ثبت نامشان را از طریق سایت مذکور انجام دهند.

داوطلبان باید پس از اطلاع از شرایط ثبت نام، با مراجعه به سایت sanjesh.org فرم ثبت نام را دریافت نمایند و سپس با انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل از دفترچه ثبت نام، آن ها را در فرم ثبت نام درج کنند. لازم به ذکر است برای تکمیل فرم ثبت نام، نیاز به بارگذاری یک قطعه عکس 4*3 در سامانه ثبت نام می باشد ؛ هم چنین متقاضیان جهت تکمیل ثبت نام باید هزینه ثبت نام را که به مبلغ 37 هزار تومان می باشد، واریز نمایند.

لیست رشته های بدون کنکور مهر ماه 99

دفترچه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی، پیام نور و … یک بار در روز 17 بهمن ماه 98 منتشر شد و برای بار دوم با اعمال تغییراتی در آن، از روز 18 فروردین ماه 99 در دسترس علاقه مندان قرار دارد که در این دفترچه تمام رشته های بدون کنکوری که در کل کشور ارائه می شود، قید شده اند.

لیست رشته های بدون کنکور مهر ماه 99

دفترچه ثبت نام رشته های بدون کنکور مهرماه 99

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 99

علی رغم اینکه  ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر، نیازی به شرکت در کنکور ندارد ولی داوطلب باید واجد شرایط لازم باشد از جمله آن که :

  1. داوطلبان نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 بایستی مدرک دیپلم خود را تا تاریخ 31 شهریور ماه 99 دریافت کنند.
  2. داوطلبان نظام آموزشی قدی، بایستی مدرک پیش دانشگاهی خود را تا تاریخ 31 شهریور ماه 99 دریافت کنند.
  3. فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند، بایستی دارای مدرک کاردانی باشند.
  4. داوطلبان دارای دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 که دارای مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی و فاقد معدل کتبی دیپلم می باشند، بایستی در فرم تقاضانامه ثبت نام معدل کل دیپلم را درج نمایند.

داوطلبانی که دارای معدل بالاتری می باشند، شانس پذیرش بیشتری خواهند داشت ولی این به آن معنا نیست که داوطلبان دارای معدل پایین تر در هیچ رشته ای پذیرفته نشوند، زیرا احتمال قبولی بستگی به عوامل معتددی از جمله ظرفیت هر یک از کد رشته ها دارد و مسلما رشته های دارای ظرفیت بیشتر از داوطلبان دارای معدل پایین تر نیز دانشجو جذب می کند.

لیست دانشگاه های بدون کنکور، بیشتر شامل دانشگاه های پردیس خودگردان، پیام نور و غیر انتفاعی می باشند و اگر می خواهید حتما در دانشگاه روزانه ادامه تحصیل دهید، بهتر است ثبت نام کنکور سراسری را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره