تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

تاریخ دقیق ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400
زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

با هدف فراهم آوردن امکانات لازم برای ادامه تحصیل داوطلبانی که قصد ثبت نام کنکور سراسری 1400 را ندارند و می خواهند به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه شوند، دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی کشور 85 درصد از رشته های خود را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند و این امکان را برای علاقه مندان فراهم می سازند که در بازه زمانی اعلام شده توسط سایت سازمان سنجش، بر اساس سوابق تحصیلی در مراکز آموزشی مختلف پذیرش شوند.

البته همچنان رقابت در عرصه کنکور سراسری برای پذیرش در رشته های علوم پزشکی و دانشگاه های روزانه معتبر، به قوت خود باقیست و بیشتر رشته های بدون کنکوری که ارائه شده است، در شاخه های علوم پایه، علوم انسانی و فنی مهندسی می باشند.

داوطلبان واجد شرایط می توانند از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای نام نویسی رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری اقدام کنند.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

معمولا هر ساله فرآیند ثبت نام در رشته ها بدون آزمون در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه صورت می گیرد. سازمان سنجش آموزش کشور در سال جاری تدبیری اندیشیده و متقاضیان رشته های بدون کنکور را به 2 دسته تفکیک نموده است. دسته اول داوطلبانی هستند که در کنکور ثبت نام کرده اند ولی در جلسه آن حضور نیافته و یا مجاز به انتخاب رشته نشده اند و دسته دوم افرادی می باشند که اصلا در این آزمون نام نویسی انجام نداده اند. برای هر کدام از این 2 گروه، دو دفترچه و تاریخ های ثبت نام مجزایی در نظر گرفته شده که در ادامه متن بازه زمانی و تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مربوط به هر یک را ذکر کرده ایم.

ثبت نام کنندگان کنکور با اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور سراسری، در تاریخ 14 الی 18 مراد ماه 1400 فرصت داشتند تا رشته هایی که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی می باشد، در سامانه انتخاب رشته با آزمون سایت سازمان سنجش ثبت کنند. همچنین مهلت مجددی تا 21 مرداد ماه برای جاماندگان و یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی و کد رشته محل ها در نظر گرفته شد.

افرادی که در کنکور سراسری نام نویسی نکرده اند نیز بایستی از تاریخ 14 مرداد ماه لغایت 20 مرداد ماه نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و انتخاب رشته خود اقدام می کردند که فرآیند نام نویسی این دسته از داوطلبان در دو مرحله، یک بار تا تاریخ 5 و بار دیگر تا روز 15 شهریور ماه تمدید شد و بدین ترتیب متقاضیان امکان ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور و ویرایش اطلاعات خود را در این بازه زمانی داشتند.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

کسانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 اقدام نمایند، ابتدا بایستی دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه را جهت کسب اطلاعات در خصوص شرایط و ضوابط پذیرش، مدارک و… به دقت مطالعه کنند. همچنین لیست رشته های بدون کنکور سراسری 1400 در دفترچه مذکور درج شده که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است. آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری هستند، می توانند رشته محل های مورد نظر خود را مطابق با مراحل ذکر شده در ادامه متن، در سایت مذکور به ثبت برسانند.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور صرفا بر اساس سووابق تحصیلی

این دستورالعمل ویژه متقاضیانی است که در فرآیند ثبت نام کنکور سراسری 1400 شرکت نکرده اند.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را برگزینید.
  • بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1400” کلیک کنید.
  • در این مرحله باید هزینه نام نویسی را پرداخت کنید. بدین منظور، از منوی سمت راست صفحه گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.
  • با انتقال به درگاه پرداخت اینترنتی، هزینه مورد درخواست را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نموده و شماره سریال کارت اعتباری دریافت کنید.
  • اکنون به صفحه اول سامانه بازگشته و روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای  شرکت در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی  سراسری مهر ماه سال 1400” کلیک کنید.
  • شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه را در کادرهای ظاهر شده وارد نمایید.
  • در آخرین مرحله از نام نویسی نیز باید فرم تقاضانامه را تکمیل کرده و کد رشته ها را مطابق با علاقه و اولویت بندی خود در فرم مورد نظر ثبت نمایید.

لیست دانشگاه های بدون کنکور 1400 بیشتر شامل دانشگاه های پردیس خودگردان، پیام نور و غیر انتفاعی می باشند، در نتیجه اگر می خواهید در دانشگاه روزانه ادامه تحصیل دهید، بهتر است ثبت نام کنکور سراسری را انجام دهید. همچنین شایان ذکر است که اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد.

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 از چه تاریخی آغاز می گردد؟

زمان انتخاب رشته برای ثبت نام کنندگان کنکور از 14 الی 21 مرداد بوده و برای افرادی که در این آزمون نام نویسی نکرده اند، از 14 مرداد ماه الی 15 شهریور ماه می باشد.

2- ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 به چه صورتی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org به انجام می رسد.

3- چه داوطلبانی شانس بیشتری برای پذیرش در رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 خواهند داشت؟

از آن جایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد، در نتیجه داوطلبانی که دارای معدل بالاتری می باشند، شانس بیشتری جهت قبولی خواهند داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره