تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

تاریخ ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400
زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

با هدف فراهم آوردن امکانات لازم برای ادامه تحصیل داوطلبانی که قصد ثبت نام کنکور سراسری 1400 را ندارند و می خواهند به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه شوند، دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی کشور 85 درصد از رشته های خود را به صورت بدون کنکور برگزار می کنند و این امکان را برای علاقه مندان فراهم می سازند که بر اساس سوابق تحصیلی در مراکز آموزشی مختلف پذیرش شوند.

البته همچنان رقابت در عرصه کنکور سراسری برای پذیرش در رشته های علوم پزشکی و دانشگاه های روزانه معتبر، به قوت خود باقیست و بیشتر رشته های بدون کنکوری که ارائه شده است، در شاخه های علوم پایه، علوم انسانی و فنی مهندسی می باشند.

داوطلبان واجد شرایط می توانند از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر برای نام نویسی رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری اقدام کنند.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

همان طور که ذکر شد،‌ فرآیند ثبت نام در رشته ها بدون آزمون نیمسال اول به صورت الکترونیکی از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور در بازه زمانی مشخص به انجام می رسد که معمولا در مرداد ماه آغاز می شود. 

شایان ذکر است که در حال حاضر تاریخ دقیق ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور و موسسات آموزش عالی برای ورودی مهر ماه سال 1400 مشخص نیست اما به محض انتشار، اطلاعات مورد نیاز از طریق این مقاله و کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در اختیار شما متقاضیان گرامی گذاشته خواهد شد.

لیست رشته های بدون کنکور سراسری 1400 تحت عنوان دفترچه ای از طریق سایت سازمان رسمی سنجش منتشر می شود و متقاضیان می توانند با دانلود این دفترچه و انتخاب کد رشته های مورد علاقه خود، ثبت نامشان را از طریق سایت مذکور انجام دهند.

لازم به ذکر است که داوطلبان نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 بایستی مدرک دیپلم خود را تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 دریافت کنند. همچنین متقاضیان نظام آموزشی قدیم باید مدرک پیش دانشگاهی خود را تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 دریافت نمایند.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400

افرادی که می خواهند نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 اقدام نمایند، ابتدا بایستی دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 1400 جهت کسب اطلاعات در خصوص شرایط و ضوابط ثبت نام و نیز لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 دانلود کنند. آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط هستند، می توانند رشته محل های مورد نظر خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور مطابق با مراحل زیر به ثبت برسانند.

  1. ابتدا به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه “سراسری” را از سمت راست انتخاب نمایید.
  2. سپس بر روی لینک ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری 1400 کلیک کنید.
  3. حال باید هزینه ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر 1400 را از طریق خرید کارت اعتباری پرداخت کرده و سپس مجددا به صفحه ابتدایی نام نویسی بازگردید.
  4. فرم ثبت نام را با استفاده از اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای تکمیل نمایید.
  5. پس از بارگذاری یک قطعه عکس 4*3، نسبت به ثبت و انتخاب حداکثر 100 کد رشته در فرم اینترنتی نام نویسی اقدام کنید.

داوطلبانی که دارای معدل بالاتری می باشند، شانس پذیرش بیشتری خواهند داشت ولی این به آن معنا نیست که متقاضیان دارای معدل پایین تر در هیچ رشته ای پذیرفته نمی شوند، زیرا احتمال قبولی بستگی به عوامل معتددی از جمله ظرفیت هر یک از کد رشته ها دارد و مسلما رشته های دارای ظرفیت بیشتر از داوطلبان دارای معدل پایین تر نیز دانشجو جذب می کند.

لیست دانشگاه های بدون کنکور 1400 بیشتر شامل دانشگاه های پردیس خودگردان، پیام نور و غیر انتفاعی می باشند و اگر می خواهید حتما در دانشگاه روزانه ادامه تحصیل دهید، بهتر است ثبت نام کنکور سراسری 1400 را انجام دهید. شایان ذکر است که نام نویسی کنکور به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 از چه تاریخی آغاز می گردد؟

تاکنون زمان دقیق ثبت نام در این رشته ها برای مهر ماه 1400 مشخص نشده است.

2- ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 به چه صورتی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org به انجام می رسد.

3- چه داوطلبانی شانس بیشتری برای پذیرش در رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400 خواهند داشت؟

از آن جایی که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد، در نتیحه داوطلبانی که دارای معدل بالاتری می باشند، شانس بیشتری جهت قبولی خواهند داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره