تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

تاریخ دقیق ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه
زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

با هدف فراهم آوردن امکانات لازم برای ادامه تحصیل داوطلبانی که قصد ثبت نام کنکور سراسری  را ندارند و می خواهند به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه شوند، دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی کشور 85 درصد از رشته های خود را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند و این امکان را برای علاقه مندان فراهم می سازند که در بازه زمانی اعلام شده توسط سایت سازمان سنجش، بر اساس سوابق تحصیلی در مراکز آموزشی مختلف پذیرش شوند.

داوطلبان واجد شرایط می توانند در زمان مقرر از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای نام نویسی رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری اقدام نمایند.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

معمولا هر ساله فرآیند ثبت نام در رشته ها بدون آزمون در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه صورت می گیرد. ثبت نام کنندگان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری با اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور سراسری، در نوبت مهر ماه سال 1401 می توانند در بازه زمانی مشخص شده نسبت به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری اقدام نمایند. ولیکن با توجه به اطلاعیه منتشر شده مبنی بر بازه زمانی نام نویسی این فرآیند در سال 1401، امکان ثبت نام برای داوطلبان در نیمه اول مرداد ماه در نظر گرفته شده است. همچنین تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری برای جاماندگان و یا جهت ویرایش اطلاعات نام نویسی و کد رشته محل ها در نظر گرفته خواهد شد.

با توجه به اینکه زمان دقیق ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه اعلام نشده است، متقاضیان می توانند با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از اخبار بروز اطلاع حاصل نمایند.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

کسانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 اقدام نمایند، ابتدا بایستی دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه را جهت کسب اطلاعات در خصوص شرایط و ضوابط پذیرش، مدارک و… به دقت مطالعه کنند. همچنین لیست رشته های بدون کنکور سراسری 1401 در دفترچه مذکور درج شده که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را برگزینید.
  • بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” کلیک کنید.
  • در این مرحله باید هزینه نام نویسی را پرداخت کنید. بدین منظور، از منوی سمت راست صفحه گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.
  • با انتقال به درگاه پرداخت اینترنتی، هزینه مورد درخواست را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نموده و شماره سریال کارت اعتباری دریافت کنید.
  • اکنون به صفحه اول سامانه بازگشته و روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای  شرکت در پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی  سراسری مهر ماه سال 1401” کلیک کنید.
  • شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه را در کادرهای ظاهر شده وارد نمایید. در آخرین مرحله از نام نویسی نیز باید فرم تقاضانامه را تکمیل کرده و کد رشته ها را مطابق با علاقه و اولویت بندی خود در فرم مورد نظر ثبت نمایید.

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401 از چه تاریخی آغاز می گردد؟

طبق اطلاعیه منتشر شده زمان حدودی جهت ثبت نام این فرآیند در بازه زمانی نیمه اول مرداد ماه 1401 انجام خواهد شد.

2- ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401 به چه صورتی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org به انجام می رسد.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام رشته های بدون آزمون مهر ماه 1401 وجود دارد؟

بله، با توجه به اینکه ممکن است برخی از داوطلبان در زمان مقرر موفق به ثبت نام نشوند فرصتی را جهت تمدید مهلت نام نویسی برای آن ها قرار می دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره