خانه پذیرش بدون کنکور زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

تاریخ دقیق ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه
زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

با هدف فراهم آوردن امکانات لازم برای ادامه تحصیل داوطلبانی که قصد ثبت نام کنکور سراسری  را ندارند و می خواهند به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه شوند، دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی کشور 85 درصد از رشته های خود را به صورت بدون کنکور ارائه می دهند و این امکان را برای علاقه مندان فراهم می سازند که در بازه زمانی اعلام شده توسط سایت سازمان سنجش، بر اساس سوابق تحصیلی در مراکز آموزشی مختلف پذیرش شوند.

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

داوطلبان واجد شرایط می توانند در بازه زمانی 18 تا 23 مرداد ماه از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای نام نویسی رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری اقدام نمایند.

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

معمولا هر ساله فرآیند ثبت نام در رشته ها بدون آزمون در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه صورت می گیرد. ثبت نام کنندگان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری با اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور سراسری، در نوبت مهر ماه سال 1401 می توانند در بازه زمانی مشخص شده نسبت به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری اقدام نمایند.

این فرآیند برای داوطلبان کنکور سراسری و افرادی که در این آزمون نام نویسی نکرده بودند، در دو بازه متفاوت انجام می شود که در ادامه به ذکر جزئیات آن ها پرداخته ایم.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه سراسری 1401
نوع ثبت نامزمان اولیهتمدید مهلت
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند17 تا 22 مرداد ماهتا 24 مرداد ماه
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند18 تا 23 مرداد ماه24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401

کسانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 اقدام نمایند، ابتدا بایستی دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه را جهت کسب اطلاعات در خصوص شرایط و ضوابط پذیرش، مدارک و… به دقت مطالعه کنند. همچنین لیست رشته های بدون کنکور سراسری 1401 در دفترچه مذکور درج شده که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را برگزینید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

  • بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” کلیک کنید. (افرادی که در کنکور سراسری شرکت نموده اند، می بایست در این مرحله از طریق لینک انتخاب رشته کنکور سراسری به انجام این فرآیند بپردازند.)

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور سراسری 1401

  • در این مرحله باید هزینه نام نویسی را پرداخت کنید. بدین منظور، از منوی سمت راست صفحه گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید. (در صورتی که در هنگام ثبت نام برای کنکور سراسری کارت اعتباری دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی را خریداری نموده اید، نیازی به پرداخت هزینه مجدد نخواهید داشت.)

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

  • با انتقال به درگاه پرداخت اینترنتی، هزینه مورد درخواست را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب با فشردن کلید “پرداخت” واریز نموده و شماره سریال کارت اعتباری دریافت کنید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

  • اکنون به صفحه سوم سامانه بازگشته و روی لینک “ثبت نام جدید” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

  • شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه را در کادرهای ظاهر شده وارد و گزینه “تایید” را انتخاب نمایید.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

  • در آخرین مرحله از نام نویسی نیز باید فرم تقاضانامه را تکمیل کرده و کد رشته ها را مطابق با علاقه و اولویت بندی خود در فرم مورد نظر ثبت نمایید.

نکته: در صورتی که در کنکور سراسری ثبت نام نموده اید، مراحل فوق را بدون پرداخت هزینه و از طریق لینک مربوط به انتخاب رشته کنکور سراسری به انجام رسانید.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401 از چه تاریخی آغاز می گردد؟

زمان انجام این فرآیند برای افرادی که در کنکور ثبت نام نموده اند از 17 مرداد ماه و برای افراد نام نویسی نکرده در این آزمون 18 مرداد ماه آغاز شده است.

2- ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 1401 به چه صورتی انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org به انجام می رسد.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام رشته های بدون آزمون مهر ماه 1401 وجود دارد؟

بله، مطابق با آخرین اخبار با پایان یافتن زمان اولیه این فرآیند برای افرادی که در کنکور ثبت نام نموده اند تا 24 مرداد ماه و برای داوطلبانی که در این آزمون نام نویسی ننموده بودند از 24 مرداد ماه تا 16 شهریور ماه تمدید شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دریافت مشاوره