تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

زمان نام نویسی مدارس شاهد 1400 - 1401
زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

مدارس شاهد از آن دسته مدارسی هستند که به دلیل داشتن کیفیت مطلوب در ارائه خدمات آموزشی و دارا بودن سطح علمی بالاتر نسبت به سایر مدارس کشور، همواره مورد توجه دانش آموزان و والدین آن ها قرار گرفته اند. این مدارس در موعد مقرر از دانش آموزان شاهد و غیر شاهد در سه مقطع اول ابتدایی، پایه هفتم و پایه دهم ثبت نام به عمل می آورند. توجه داشته باشید که ثبت نام دانش آموزان میان پایه نیز به صورت حضوری و تنها از طریق مراجعه به مدارس مورد نظر صورت می پذیرد.

این مدارس در سال های ابتدایی تاسیس خود صرفا نسبت به پذیرش دانش آموزان شاهد شامل فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان 50 درصد و بالاتر اقدام می نمود اما در سال های اخیر به دلیل وجود ظرفیت خالی، دانش آموزان غیر شاهد نیز می توانند به تحصیل در این مدارس بپردازند.

فرزندان شاهد و ایثارگر می توانند به صورت اینترنتی نسبت به ثبت نام خود در مدارس شاهد اقدام نمایند اما در صورت وجود ظرفیت و شرایط لازم، امکان ثبت نام دانش آموزان عادی نیز فراهم می باشد.

زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

نام نویسی دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد برای هر یک از مقاطع تحصیلی در بازه های زمانی مختلف انجام می شود. بنابراین لازم است دانش آموزان در مدت زمان تعیین شده اقدامات لازم را در راستای ثبت نام خود به انجام برسانند. تقویم زمانی ثبت نام مدارس شاهد  از طریق سایت سجا به نشانی saja.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که در سال گذشته برای دانش آموزان مقطع اول ابتدایی از 1 تا 17 خرداد ماه 99، برای دانش آموزان هفتم متوسطه از تاریخ 1 تا 14 تیر ماه 99 و برای دانش آموزان دهم متوسطه از تاریخ 5 تا 21 تیر ماه 99 انجام می گرفت. علاوه بر این، هر کدام از بازه های ذکر شده برای پایه های مختلف مورد تمدید قرار گرفتند که این تاریخ ها به ترتیب تا 20 خرداد، 20 تیر و 27 تیر در نظر گرفت شد. در حال حاضر زمان دقیقی ثبت نام مدارس شاهد و سایر مراحل مربوطه به تفکیک هر یک از مقاطع تحصیلی منتشر نشده است. به همین منظور شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره از جدیدترین اخبار در این زمینه مطلع شوید.

راهنمای ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

به غیر از مقاطع میان پایه که دارای ثبت نام حضوری در زمان مقرر می باشند، دانش آموزان متقاضی ورود به مقطع اول ابتدایی، پایه هفتم دوره اول متوسطه و پایه دهم دوره دوم متوسطه می بایست نام نویسی خود را از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

بدین منظور لازم است ابتدا به “سامانه سجا” مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه ثبت نام مدارس شاهد، محتویات آن را با دقت مورد بررسی قرار دهید. پس از آشنایی با جزییات پذیرش دانش آموزان در این مدارس و اطمینان از داشتن شرایط مورد نیاز، مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا به سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir وارد شوید و گزینه “ورود دانش آموزان” را انتخاب نمایید.
 • در صفحه بعدی بایستی اطلاعات شخصی دانش آموز از جمله کد ملی و شماره شناسنامه را مطابق عکس زیر، در کادر های مربوطه وارد کنید و سپس کلید “ورود” را بفشارید.
 • پس از ورود به پنل کاربری دانش آموز، جهت تکمیل و تایید اطلاعات شخصی مانند شماره تماس و آدرس محل زندگی، صفحه ای به نمایش در خواهد آمد که بایستی به تکمیل آن ها بپردازید.
 • پس از تایید تمامی اطلاعات نمایش داده شده، در این مرحله باید مدرسه و رشته ای که مایل به نام نویسی در آن هستید را انتخاب نمایید و سپس بر روی گزینه “مدرسه انتخابی ام را تایید می کنم” کلیک کنید.
 • در صفحه بعدی، فرم امتیاز بندی را مشاهده می کنید. در این قسمت لازم است امتیازات خود را در کادر های مربوطه درج نمایید تا مجموع امتیازات توسط خود سامانه محاسبه گردد.

می توانید با تکمیل فرم تقاضانامه و درج اطلاعاتی همچون مشخصات تماس، اطلاعات دانش آموز و والدین وی، کد پرسنلی و سابقه شغلی والدین (در صورت اشتغال در آموزش و پرورش یا بازنشستگی از آموزش و پرورش)، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

پس از انجام تمامی مراحل سامانه کدی را تحت عنوان “کد رهگیری” صادر می کند که می بایست آن را تا زمان اعلام نتایج مدارس شاهد نزد خود نگه دارید. دریافت این کد به مرحله تکمیل ثبت نام اینترنتی بوده و نام نویسی دانش آموزان پس از ارائه مدارک توسط اولیاء به مدرسه، قطعی می گردد.

نکات مهم پیرامون ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

 • ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیر شاهد در پایه های ورودی دوره های ابتدایی، اول و دوم متوسطه صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد امکان پذیر می باشد که دانش آموزان غیر شاهد در صورت کسب امتیاز کافی به مرحله ثبت نام قطعی (ارائه مدرک) وارد می شوند.
 • در صورت بروز هر گونه اشتباه هنگام درج اطلاعات در سامانه سجا، مسئولیت آن بر عهده داوطلب بوده و ثبت نام وی باطل خواهد شد. بنابراین توصیه می کنیم نهایت دقت را هنگام وارد نمودن اطلاعات خود در سامانه به کار بگیرید.
 • پس از اتمام مهلت قانونی ثبت نام به ثبت درخواست های ارائه شده خارج از بازه زمانی معین، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 • پس از تکمیل فرم ثبت نام موقت و دریافت کد رهگیری، لازم است از فرم مربوطه پرینت تهیه کرده و نزد خود نگه دارید.
 • توجه داشته باشید که پیش از پایان زمان نام نویسی، امکان ویرایش اطلاعات از طریق سامانه سجا فراهم می باشد.
 • به منظور استفاده از امتیازات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ارائه اصل مدارک مربوطه جهت نام نویسی قطعی الزامی است.

شایان ذکر است که نام نویسی و تحصیل در مدارس شاهد مشروط به دارا بودن شرایط ثبت نام مدارس شاهد می باشد که برای اطلاع از آن ها می توانید به دفترچه ثبت نام مدارس شاهد مراجعه کنید. پس از پایان زمان ثبت نام مدارس شاهد، اطلاعات دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرد و با اعلام نتایج مدارس شاهد، پذیرفته شدگان می توانند به مدرسه محل پذیرش خود مراجعه کرده و مدارک ثبت نام مدارس شاهد را ارائه نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون هر یک از مباحث فوق می توانید روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

سوالات متداول

1- ثبت نام مدارس شاهد 1400 - 1401 در چه زمانی انجام می شود؟

در حال حاضر زمان دقیقی درباره نام نویسی مدارس شاهد در دسترس نیست اما به محض انتشار، مقاله بروز رسانی خواهد شد.

2- آیا ثبت نام مدارس شاهد 1400 - 1401 در همه پایه ها به صورت همزمان انجام می گیرد؟

خیر، پایه های ورودی اول ابتدایی، هفتم و دهم با هم متفاوت هستند و ثبت نام میان پایه ای نیز توسط سایت سجا اعلام می گردد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی در زمان نام نویسی و در سایت برای دانش آموزان پایه های ورودی وجود دارد؟

بله، دانش آموزان می توانند تا قبل از اتمام زمان ثبت نام، نسبت به تکمیل فرم نام نویسی و ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد