تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

زمان نام نویسی مدارس شاهد 1400 - 1401
زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

مدارس شاهد از آن دسته مدارسی هستند که به دلیل داشتن کیفیت مطلوب در ارائه خدمات آموزشی و دارا بودن سطح علمی بالاتر نسبت به سایر مدارس کشور، همواره مورد توجه دانش آموزان و والدین آن ها قرار گرفته اند. این مدارس در موعد مقرر از دانش آموزان شاهد و غیر شاهد در سه مقطع اول ابتدایی، پایه هفتم و پایه دهم ثبت نام به عمل می آورند. توجه داشته باشید که ثبت نام دانش آموزان میان پایه به صورت حضوری و تنها از طریق مراجعه به مدارس مورد نظر صورت می پذیرد.

این مدارس در سال های ابتدایی تاسیس خود صرفا نسبت به پذیرش دانش آموزان شاهد شامل فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان 50 درصد و بالاتر اقدام می نمود اما در سال های اخیر به دلیل وجود ظرفیت خالی، دانش آموزان غیر شاهد نیز می توانند به تحصیل در این مدارس بپردازند. با ما همراه باشید تا از جزئیات زمانی نام نویسی این آزمون مطلع گردید.

ثبت نام مقاطع مختلف مدارس شاهد در بازه های زمانی جداگانه صورت می گیرد.

زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

نام نویسی دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد برای هر یک از مقاطع تحصیلی در بازه های زمانی مختلف انجام می شود. بنابراین لازم است دانش آموزان در مدت زمان تعیین شده اقدامات لازم را در راستای ثبت نام خود به انجام برسانند. در سال های گذشته تقویم زمانی ثبت نام مدارس شاهد  از طریق سامانه پیش ثبت نام سجا به نشانی saja.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گرفت اما در سال جاری این روند تغییر کرده و اطلاع رسانی های لازم از طریق سامانه پادا انجام می گیرد. همچنین متقاضیان جهت انجام فرآیند نام نویسی خود نیز باید به سایت مذکور مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی

دانش آموزان جدید الورودی که دارای امتیازهای لازم برای تحصیل در این مدارس هستند،می بایست از روز شنبه 8 الی 25 خرداد ماه نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه پادا اقدام کنند.

زمان ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه

نام نویسی دانش آموزان پایه هفتم جهت ورود به مدارس شاهد در بازه زمانی بین 22 خرداد لغایت 15 تیر ماه انجام می گیرد و این دسته از داوطلبان باید قبل از مراجعه به سامانه مربوطه، اطلاعات تحصیلی خود را که در سامانه سیدا به ثبت رسیده است، از مدیر مدرسه سابق خود دریافت نمایند.

زمان ثبت نام مدارس شاهد دوره دوم متوسطه

برای ثبت نام مدارس شاهد دوره دوم متوسطه 1400 – 1401 لازم است از روز 1 الی 25 تیر ماه به سایت ثبت نام مدارس شاهد مراجعه نموده و اقدامات لازم در راستای پیش ثبت نام خود را به انجام رسانید.

راهنمای ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

به غیر از مقاطع میان پایه که دارای ثبت نام حضوری می باشند، دانش آموزان متقاضی ورود به مقطع اول ابتدایی، پایه هفتم دوره اول متوسطه و پایه دهم دوره دوم متوسطه می بایست نام نویسی خود را از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

بدین منظور لازم است ابتدا به سامانه پادا مراجعه کرده و با دانلود دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401، محتویات آن را با دقت مورد بررسی قرار دهید. پس از آشنایی با جزییات پذیرش دانش آموزان در این مدارس و اطمینان از داشتن شرایط مورد نیاز، مراحل زیر را طی کنید.

  • ابتدا به سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان به نشانی pada.medu.ir وارد شوید و متناسب با مقطع تحصیلی خود، یکی از گزینه های “ثبت نام دانش آموزان جدید الورود / پیش ثبت نام را انتخاب نمایید.
  • در صفحه بعدی بایستی اطلاعات کاربری دانش آموز را در کادر های مربوطه وارد کنید و سپس کلید “ورود” را بفشارید.
  • پس از ورود به پنل کاربری دانش آموز، جهت تکمیل و تایید اطلاعات شخصی مانند شماره تماس و آدرس محل زندگی، صفحه ای به نمایش در خواهد آمد که بایستی به تکمیل آن ها بپردازید.
  • پس از تایید تمامی اطلاعات نمایش داده شده، در این مرحله باید مدرسه و رشته ای که مایل به نام نویسی در آن هستید را انتخاب نمایید و سپس بر روی گزینه “مدرسه انتخابی ام را تایید می کنم” کلیک کنید.
  • در صفحه بعدی، فرم امتیاز بندی را مشاهده می کنید. در این قسمت لازم است امتیازات خود را در کادر های مربوطه درج نمایید تا مجموع امتیازات توسط خود سامانه محاسبه گردد.

می توانید با تکمیل فرم تقاضانامه و درج اطلاعاتی همچون مشخصات تماس، اطلاعات دانش آموز و والدین وی، کد پرسنلی و سابقه شغلی والدین (در صورت اشتغال در آموزش و پرورش یا بازنشستگی از آموزش و پرورش)، فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

پس از انجام تمامی مراحل سامانه کدی را تحت عنوان “کد رهگیری” صادر می کند که می بایست آن را تا زمان اعلام نتایج مدارس شاهد نزد خود نگه دارید. دریافت این کد به مرحله تکمیل ثبت نام اینترنتی بوده و نام نویسی دانش آموزان پس از ارائه مدارک توسط اولیاء به مدرسه، قطعی می گردد.

چند نکته پیرامون ثبت نام

  • ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیر شاهد در پایه های ورودی دوره های ابتدایی، اول و دوم متوسطه صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد امکان پذیر می باشد که دانش آموزان غیر شاهد در صورت کسب امتیاز کافی به مرحله ثبت نام قطعی (ارائه مدرک) وارد می شوند.
  • در صورت بروز هر گونه اشتباه هنگام درج اطلاعات در سامانه، مسئولیت آن بر عهده داوطلب بوده و ثبت نام وی باطل خواهد شد. بنابراین توصیه می کنیم نهایت دقت را هنگام وارد نمودن اطلاعات خود در سامانه به کار بگیرید.
  • پس از اتمام مهلت قانونی ثبت نام به ثبت درخواست های ارائه شده خارج از بازه زمانی معین، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
  • به منظور استفاده از امتیازات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ارائه اصل مدارک مربوطه جهت نام نویسی قطعی الزامی است.

شایان ذکر است که نام نویسی و تحصیل در مدارس شاهد مشروط به دارا بودن شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 می باشد که برای اطلاع از آن ها می توانید به دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 مراجعه کنید. پس از پایان زمان ثبت نام مدارس شاهد، اطلاعات دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرد و با اعلام نتایج مدارس شاهد 1400 – 1401، پذیرفته شدگان می توانند به مدرسه محل پذیرش خود مراجعه کرده و مدارک ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 را ارائه نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون هر یک از مباحث فوق می توانید روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام مدارس شاهد 1400 - 1401 در چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند برای مقاطع مختلف در زمان های جداگانه صورت می گیرد که جهت دریافت اطلاعات دقیق تر می توانید به متن مقاله مراجعه نمایید.

2- آیا ثبت نام مدارس شاهد 1400 - 1401 در همه پایه ها به صورت اینترنتی انجام می گیرد؟

خیر، نام نویسی دانش آموزان اول ابتدایی، هفتم و دهم به صورت اینترنتی بوده و دانش آموزان میان پایه ثبت نام حضوری دارند.

3- دانش آموزان متوسطه دوره اول جهت ثبت نام مدارس شاهد 1400 - 1401 باید به کدام سایت مراجعه کنند؟

در سال جاری امکان انجام فرآیند مذکور از طریق سامانه pada.medu.ir فراهم شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد